לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3447534,475 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'חוסר אמון...חיית טרף בבית'
חוסר אמון...חיית טרף בבית
25/07/2007 | 10:33
46
115
מה הייתם אתם עושים?
חזרתי עכשיו אחרי זריקת טטנוס וחבושה ביד וברגל.
החתול הבוגר שלי התנפל עלי הבוקר ואני החזרתי מלחמה!!! ויצאתי פצועה ומדממת.
כנראה הצטברות של כעסים על הגור החדש...הייתם צריכים לראות איך שהוא תקף אותי מפחיד!!!
מה לעשות עכשיו? זה לא לענין להסתובב בבית ולפחד מהחתול שלך...
איך מחזירים את האמון?
כועסת ומרגישה נבגדת...
חתולים >>
לצפיה ב-'אני ממש מבינה...'
אני ממש מבינה...
25/07/2007 | 10:52
91
סיפור בדיוק כזה לא היה לי אבל בהחלט קרה לי שאחד מהחתולים שלי תקף אותי בגלל כל מיני כעסים...

הסיפור הכי קיצוני קרה לי עם חתולה יפיפיה שקיבלה את השם היאה "אנג'לינה", באותה התקופה היו לי שישה חתולים בבית והיא לא הייתה החברותית מביניהם כך שיצא שהיא קיבלה הכי פחות תשומי. מכיוון שכל החתולים נהגו לישון איתי במיטה, הייתה ביניהם תחרות מי ישן ממש עלי ומי "רק" לידי... כששמתי לב שאנג'לינה תמיד שוכבת רחוק, ניסיתי לקרב אותה ודאגתי שהיא תישן ממש עלי והזזתי את השאר.... מאיזושהי סיבה היא לא ממש אהבה את זה ועד היום אני לא כל כך מבינה מה קרה שם... בשורה התחתונה, מה שקרה זה שהיא התחילה כל לילה לחכות שאני ארדם ואז הייתה נצמדת אליי ומשתינה עליי... ולא רק זה גם ראיתי בעיניים שלה כזו שנאה וכעס.... ניסיתי למצוא פתרונות אך לא מצאתי ואחרי מספר שבועות מסרתי אותה למישהו אחר ואצלו היא התנהגה למופת...

מאחלת לך בהצלחה ומקווה שתצליחו ביחד להתמודד עם העניין הזה ולהחזיר את האמון.
חתולים >>
לצפיה ב-'טוב, הייה כבר שירשור דומה שהבעתי בו את דעתי'
טוב, הייה כבר שירשור דומה שהבעתי בו את דעתי
25/07/2007 | 11:59
29
98
וחטפתי מטר, אבל אני אסתכן בעוד אחד ואמליץ בכל זאת...

אם את נותנת מכה לחתול על הראש מעל העניים עם יד פתוחה, הוא עוזב מייד(זה לא צריך להיות חזק), זה מפתיע אותו ומהמם אותו, אחרי כמה פעמים שהוא תוקף אותך (אני מניחה שלבוגרים לוקח זמן ללמוד) ואת מהממת אותו ככה ישרור בנכם שלום.... הוא יבין מה אסור. סתם מכות לא עובדות כי חתולים הם ממש גמישים ועמידים.
את לא צריכה להיות אסירה בבית שלך.
חתולים >>
לצפיה ב-'אבל למה לתת עצות כאלה חסרות אחריות?'
אבל למה לתת עצות כאלה חסרות אחריות?
25/07/2007 | 12:10
21
100
להכות חתול? "להמם" אותו?" סתם מכות" לא עובדות כי החתול "עמיד"? את מתפלאת על זה שחטפת מטר?

אולי אצלך זה עבד (וצר לי על החתולים שלך), אבל כל איש מקצוע שתשאלי (ולא, וטרינר לא נחשב איש מקצוע להתנהגות חתולים) יסביר לך שמכות גורמות לחתולים לפתח פחד מאנשים מה שגורר יותר תוקפנות מצידם.

פעם גם היו מציעים להורים לתת לילדים שלהם לשתות ביצה לא מבושלת כי זה בריא ולרדוף אחריהם עם חגורה כשהם מתנהגים לא יפה. מאז למדו כמה דברים.
היום למשל יודעים שיש שיטות יעילות והומאניות יותר לתת חיזוק שלילי לחתולים.
חבל שאת נצמדת לשיטות מיושנות ומזיקות פוטנציאלית וממליצה עליהן בחום תוך כדי הטעיית גולשים.
חתולים >>
לצפיה ב-'אז מה עושים????'
אז מה עושים????
25/07/2007 | 12:14
1
65
לצפיה ב-'נועה נתנה אתמול מספר קישורים'
נועה נתנה אתמול מספר קישורים
25/07/2007 | 12:19
74
לתשובות של מרתה בנושאי התמודדות עם נשכנות גורים ושאר תופעות http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
וכמובן שתמיד אפשר לפנות לייעוץ התנהגותי מקצועי או לפנות למרתה ע"ג הפורום או במסרים במקום ניסוי וטעייה בשיטות שעלולות לגרום נזק.
חתולים >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה מה את רוצה'
אני לא מבינה מה את רוצה
25/07/2007 | 12:29
17
70
אני לא אמרתי "תבואי לחתול שלך ותפוצצי אותו מכות" אך ורק כאשר החתול מתנפל עלייך, נושך או שורט לרמה של דם וכאבים עזים חייבים לעשות משהו !!! מה את רוצה שהיא תעשה ?! תיתן לו להוריד לה את הבשר מהידיים ?! זה נירה לך הומאני ?!
אם היא לא תלמד לגרום לו להפסיק מה את חושבת שהיא תעשה ? היא ואנשים אחרים יעיפו את החתול לרחוב ! אף בן אדם לא צריך ליחות עם חייה שתוקפת אותו !!

צער בני אדם !!
חתולים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא אמר שהיא צריכה לחיות עם חתול תוקף'
אף אחד לא אמר שהיא צריכה לחיות עם חתול תוקף
25/07/2007 | 12:54
16
67
אני מסכימה איתך שכשחתול שורט עז זוב דם חייבים לעשות משהו, אני מסכימה איתך שצריך ללמד חתול לחיות עם בני אדם ללא שריטות וללא נשיכות, אבל בין זה לבין להכות חתול יש הבדל גדול.
כבר כתבתי - יש כמה דרכים יעילות יותר ולא אלימות להשיג את אותה המטרה ולחיות עם החתול ללא נשיכות ושריטות ויש אנשי מקצוע שישמחו להסביר לך בדיוק מה לעשות ומה לא לעשות ומה ההגיון מאחורי כל שיטה.
חתולים >>
לצפיה ב-'תביני'
תביני
25/07/2007 | 13:04
15
43
רוב האנשים יעדיפו להעיף את החתול מאשר ללכת לחפש "פטרונות" ויועצי התנהגות, למה את חושבת שיש כל כך הרבה חתולי רחוב ? הבעלים לא מצליחים להתמודד אתם. ומה עם משפחה עם תינוק שמלכתחילה לא בוטחים בחתול כי הוא שרט אותם, מה את חושבת שהם יעשו אתו ? יעדיפו אותו על התינוק ?  ייקחו סיכון שהחתול ישרוט אותו או יוציא לו עין ?

חתולים >>
לצפיה ב-'ואם הילד שלהם מקלל או עושה מרעיש?'
ואם הילד שלהם מקלל או עושה מרעיש?
25/07/2007 | 13:14
14
37
הם ימסרו אותו? יזרקו אותו לרחוב? הם יורידו לו כאפה?
מי שלוקח על עצמו גידול חתול צריך לקחת בחשבון שזה דורש השקעה. באותה מידה שמשקיעים בוטרינר כשיש בעיה רפואית, צריך גם להשקיע בחינוך החתול.
ושוב אני אומרת - ניתנו כאן מספר קישורים לתשובות מפורטות בנושא (ואם תעשי חיפוש בנושא נשיכות גורים או על שם המשתמש של מרתה 'משתגעים על החתול' תמצאי עוד הרבה כאלו). לשבת ולקרוא אותם או "לנצל" את העובדה שמרתה תורמת כאן מזמנה ולשאול אותה ע"ג הפורום לא עולה כסף ולא דורש יותר מדי זמן, רק קצת ראש פתוח לפתרונות נוספים.
וכמו שכבר אמרו - אלימות כלפי החתול גורמת לו לפחד ולפתח תוקפנות (אולי לא בכל המקרים, אבל במקרים רבים ולא חסרות דוגמאות של חתולים כאלו). במצב כזה שבו החתול יהפוך ליותר תוקפן - מה נראה לך שהבעלים יעשו...?
חתולים >>
לצפיה ב-'*מרעיש, לא עושה מרעיש '
*מרעיש, לא עושה מרעיש
25/07/2007 | 13:16
25
לצפיה ב-'את משווה חתול וילד ?!'
את משווה חתול וילד ?!
25/07/2007 | 13:29
12
33
אולי בענייך זה אותו הדבר אבל זה ממש לא לא מבחינת חינוך ולא משום בחינה אחרת.

אני הייתי מטפלת בילדים ותינוקות, בחיים שלי לא הרמתי יד על ילד.
וזה חוצפה שאת משווה, זה שהרבה מכן מרגישות קרובות לחתולים שלכן לא הופך אותם לבני אדם.

מי ישקיע בפסיכולוג לחיות ? רוב האנשים שצריכים טיפול פסיכולוגי לעצמם לא הולכים.
חתולים >>
לצפיה ב-'על שניהם לא הייתי מרימה יד'
על שניהם לא הייתי מרימה יד
25/07/2007 | 13:38
10
27
ובשביל לגדל את שניהם צריך מינימום של אחריות.
זה שחתול זה לא ילד זה גם לא הופך אותו לחפץ שאפשר לזרוק אותו אם הוא מפריע.
חתולים >>
לצפיה ב-'מסקרן אותי'
מסקרן אותי
25/07/2007 | 13:42
9
26
מה את היית עושה אם בן אדם הייה קופץ עלייך ונושך אותך עד זוב דם?
חתולים >>
לצפיה ב-'ועכשיו את משווה גודל של אדם לחתול?'
ועכשיו את משווה גודל של אדם לחתול?
25/07/2007 | 14:11
8
29
בואי תפעילי קצת הגיון...

רוב בני האדם כמו חתולים נבהלים מצעקת ה"לא" אם והיא נאמרת בצורה מספיק תקיפה.
כמו שלא "תורידי לאטמה" לילד בן חצי שנה (= ערך למשקל חתול כבד) ככה אין הצדקה "להוריד אחת" לחתול.

יש דרכים חיוביות להראות לחתול שהוא לא בסדר, לא חייבים להפעיל אלימות. זה שבמקרה החתולה שלך "יצאה" בסדר לא אומר שהחתולה של מישהו אחר לא תפתח בעיות התנהגות. לדוגמא, השותפה שלי לשעבר הייתה מכה את טריק בכל פעם שלא הייתי רואה כי האמינה בחינוך על ידי אלימות (לבע"ח ולילדים), טריק הפכה להיות אגסיבית לידים ולא הבנתי למה עד שיום אחד ראיתי. מאותו הרגע, טריק לא ראתה יותר את השותפה (חייתה יחד איתי בחדר אחד ולא בכל הבית) והאגרסיביות שלה ירדה פלאים.

המלצה על "לאטמות" ושימוש באלימות היא מסוכנת, לחתול ולאדם.

חתולים >>
לצפיה ב-'למה את מסרבת להבין ?!'
למה את מסרבת להבין ?!
25/07/2007 | 14:19
7
30
לא כל פעם !!!!! כשהחתול מתנפל !!!!
בטח שהחתול ישתגע כשנותנים לו מכה כל 10 דקות, כל אחד ישתדע במצב כזה.

ילד בגיל חצי שנה ?! חתול יכול להגן על עצמו טוב מעוד, ילד בן חצעי שנה לא זוחל אפילו !!

אני בכלל לא הצעתי את זה כחינוך !! אלא כדרך לגרום לחתול להפסיק לתקוף אותך !!

מה הקטע שלכן עם התגובות הדמגוגיות האלה ?! ואתן מוציאות כל מה שאני אומרת לגמרי מההקשר !
חתולים >>
לצפיה ב-'תגובות דמגוגיות?'
תגובות דמגוגיות?
25/07/2007 | 14:34
6
28
את ממליצה כאקט של חינוך להכות חתול ומצפה מאיתנו שנשב ונשתוק?
מספר רב מאוד של גולשים ואשת מקצוע נותנים טיעונים כנגד, מסבירים לך את טעותך (בתקווה שאם מישהו לא למה זה לא בסדר להכות חתול, הוא יבין זאת עכשיו) ואת ממשיכה בשלך.

מציעה לך לקרוא מחדש את התקנון (בעיקר את הקטע של הטעיית גולשים) לפני שאת בוחרת להגיב שוב.
חתולים >>
לצפיה ב-'לא אקט חינוכי'
לא אקט חינוכי
25/07/2007 | 14:42
5
21
הגנה עצמית
חתולים >>
לצפיה ב-'מצד אחד את מאשימה אותנו שאנחנו "לא מבינים"'
מצד אחד את מאשימה אותנו שאנחנו "לא מבינים"
25/07/2007 | 15:32
4
28
מצד שני, את היחידה בפורום שדוגלת ב"מכות חלשות" לחתולים ומסרבת
להאמין שיש דרכים נוספות לפתור בעיות התנהגות של חתולים.
את אומרת שמעולם לא הרמת יד על ילד, כנראה בגלל שהוא חסר ישע, אולם אין
לך בעיה "להוריד קטנה" לחתול, שגם הוא (כך הוא מוגדר לפי חוק) חסר ישע.
וכל זה במטרה "לחנך" את החתול.

את טוענת בכל תוקף (גם בדיון הקודם) שמי שברשותו חתול תוקפני, סופו של החתול
ברחוב. אני מכירה לא מעט מקרים בהם אנשים נלחמו כדי להשאיר את החתול שלהם
אצלם בבית, השקיעו בו אלפי שקלים (כולל טיפול תרופתי וייעוץ התנהגותי), רק כדי
שהחתול לא יגיע לרחוב. אז למה לחשוב שחייבים פתרון "זבנג וגמרנו"?

נסי לעשות סוויצ' בדרך החשיבה ולבדוק גם דרכים אחרות לפתרון הבעיות. מי יודע,
אולי אפילו תופתעי לטובה.
חתולים >>
לצפיה ב-''
25/07/2007 | 15:58
4
לצפיה ב-'אני לא אמרתי שאין דרך אחרת'
אני לא אמרתי שאין דרך אחרת
26/07/2007 | 07:34
2
22
אני בטוחה שיש ים של דרכים, אבל הן לא פרקטיות או שמישות להרבה אנשים,
הרבה אנשים באים לפה אם בעיות התנהגות של חתולים ואתן לא ממהרות לענות להם למרות שאלה אנשים שמעוד סובלים מהם, ולדעתי זה ממש לא הוגן לא כלפי הבעלים ולא כלפי החתול כי הבעלים שלו מתחילים לשנוא אותו.
יש המון אנשים שמשקיעים בחתולים שלהם אבל לא כל אחד יכול או מוכן לעשות את זה.
חתולים >>
לצפיה ב-'את מנסה בכל כוחך להגן על תפיסתך'
את מנסה בכל כוחך להגן על תפיסתך
26/07/2007 | 07:42
12
וממשיכה לטעון שהדרכים שאנחנו מציעים אינן פרקטיות. האם ניסית אותן?
אנחנו כן, ואצלנו זה עובד - יום יום, שעה שעה - אז למה זה לא פרקטי?

לגבי אותם אנשים שלא עונים להם - אף אחד מהכותבים בפורום אינו מתיימר לדעת הכל.
אף אחד גם לא נמצא פה 24/7 כדי לענות מייד לכל שאלה.
מעבר לזה, יש לפורום מנוע חיפוש - על הרבה מהשאלות, שכביכול לא נענו, יש תשובות
מפורטות מאד. כל מה שצריך זה להזין מילת חיפוש. זה הכל.
בנוסף, בטאגליינס ישנם מאמרים מעולים בנושאי התנהגות + פתרונות וטיפים.
אני ממליצה בחום רב לקרוא אותם לפני שפונים בשאלות לפורום.

ולבסוף, יש את מרתה, יועצת ההתנהגות, שאמנם לא נמצאת כל הזמן בפורום, אבל אפשר
לשלוח לה מסר.
חתולים >>
לצפיה ב-'איך את יודעת מה פרקטי או לא?'
איך את יודעת מה פרקטי או לא?
26/07/2007 | 07:47
14
הרי כל חתול זה אחרת.
מה שבטוח, ידוע שגם באנשים כמו בחתולים, אלימות היא לעולם לא הפתרון.

לגבי המענה לאחרים - למרות האוסף האדיר של בעלי ניסיון בפורום, לא תמיד יש לכולנו תשובות. אף אחד מאיתנו גם לא מחוייב להיות 24/7. אז נכון, מנסים לעזור וברוב המקרים דברים נפתרים באמצעות הפורום, אבל לפעמים אין מנוס מלפנות לבעל מקצוע - אם זה וטרינר במקרים רפואיים ואם זה יועץ התנהגותי במקרים התנהגותיים.
חתולים >>
לצפיה ב-'חתול שווה יותר מילד'
חתול שווה יותר מילד
25/07/2007 | 14:19
22
לצפיה ב-'ועגב החתולה שלי'
ועגב החתולה שלי
25/07/2007 | 12:41
42
לחתלה המקסימה שלי יש ים של ביטחון עצמי, היא מרוצה ומפונקת, יש לה המון צעצועים שרובם הכנתי, היא לא שורטת רהיטים, היא נקייה ומטופחת (טוב טיפה טריטוריאלית, אבל זה חלק מה חן שלה כשהיא מגוננת עלי) והיא לעולם אבל לעולם לא תיתנפל עלי ותישרוט או תינשך אותי  או אף אחד אחר חזק (חלש זה סיפור אחר) כי היא יודעת שזה מחוץ לתחום!
גם אמא חתולה מרביצה לגורים שלה, חתולים מרביצים אחד לשני כל הזמן כדי להעמיד במקום.
חתולים >>
לצפיה ב-'לי יש את אותה הביעה'
לי יש את אותה הביעה
25/07/2007 | 12:13
42
אבל אצלי זה לא רק אני חוטפת אלה גם הגורה...

אני מקווה שההמלצה שלך תעבוד...
כי גם אני יוצאת מדממת מהקרבות האלה
חתולים >>
לצפיה ב-'אמון נקנה באהבה'
אמון נקנה באהבה
25/07/2007 | 12:25
5
39
כשבעל חיים תוקף
הוא במצוקה כלשהי.
למה? לפעמים אין לדעת, לפעמים זה לא קשור בבעלים
יכול להיות ריח או רעש מבחוץ בהלה פתאומית,
ועוד אין ספור סיבות, (בהנחה שהחתול בריא-נבדק, ונשללה בעיה רפואית)
נכון הוא תקף, ותפקידינו הבעלים (החכמים) להגיב- באהבה
כן. ככל שבעל החיים יותר כועס, זועם, תוקף,
כך הסביבה האנושית צריכה להגיב ביותר אהבה,
ומה זה אהבה? לא לכפות עליו ליטופים, אף לא קרבה,
לשמור על השקט בסביבתו,
לדבר אליו בנועם, בלחש, ברוגע
לא להעניש, אלא להפך, לפצות אותו על מצוקתו,
לפנק במאכלים טובים, לסדר לו מקום שקט שיוכל להתבודד,
אפשר לחשוב כך: חתול מתנהג "באלימות" כי איבד משהו מהאמון שהוא רכש לבעליו
הבעלים צריכים לזכות בחזרה באמונו של החתול
במערכות היחסים שאנו יוצרים עם בעלי חיים
ההתנהגות האינסטיקטיבית הבלתי נשלטת היא של החיה
לנו יש את האפשרות לעצור, לחשוב, לפעול בשיקול דעת,
ויותר מהכל להבין, לשנות דפוסי התנהגות.
מי ייתן ו"תשלימו"
אהבה ובריאות לכם
חתולים >>
לצפיה ב-'מי כאן הבעלים ומי חיית המחמד ?'
מי כאן הבעלים ומי חיית המחמד ?
25/07/2007 | 12:33
4
21
לצפיה ב-'זאת הטעות שלך, את לא הבעלים של החיה,'
זאת הטעות שלך, את לא הבעלים של החיה,
25/07/2007 | 12:40
3
35
את שותפה איתה לחיים.

תזכרי שחתולים על דגמיהם היו כאן הרבה לפני בני האדם הנחותים מהם בכל צורה.
חתולים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם תנינים, אז שאני אתן להם לינשוך אותי?'
גם תנינים, אז שאני אתן להם לינשוך אותי?
25/07/2007 | 12:42
1
16
לצפיה ב-'אם את רוצה לגדל תנין, תקחי את הסיכון לנשיכה'
אם את רוצה לגדל תנין, תקחי את הסיכון לנשיכה
25/07/2007 | 12:43
18
לצפיה ב-'בהחלט שותפים'
בהחלט שותפים
25/07/2007 | 13:02
20

שבשפה העברית המילה "בעלים" מפורשת כך: מי שהדבר הוא שלו,
ובעצם זה אומר שאני האחראית עליהם.(לשלומם רווחתם, ובפני החוק)
אני יודעת שיש כל מיני סוגי"בעלים" עם קונוטציות פחות חיוביות
(למשל, לזה שהתחתנתי איתו אני קוראת בן זוגי, לא סובלת את המילה בעל)
ובכל זאת, בהקשר לחתולים, מותר לומר שאני הבעלים, (האוהב, מפנק וכו')
והדבר לא מצביע על כוונת שולט/נשלט או חזק/חלש
בעלים זאת הגדרה מקובלת (פשוטה) שנאמרת ברמת השפה..
:) וכמובן שהכל ברוח טובה.

חתולים >>
לצפיה ב-'לפעמים אין ברירה וחייבים להתייעץ עם איש מקצוע'
לפעמים אין ברירה וחייבים להתייעץ עם איש מקצוע
25/07/2007 | 13:51
29
אני מאוד מבינה את תחושבת העלבון והכעס. יש לי חתולה זקנה שלפעמים נושכת אותי פתאום בלי סיבה, והתסכול הוא מאוד גדול. נדמה לי שאצלך בבית, זה הגיע למצב כזה שאת צריכה עזרה של מומחה. כמו שלפעמים חייבים ללכת לוטרינר (או למומחה וטרינרי), אני חושבת ששווה לך להשקיע בטיפול אישי - חפשי יועץ או יועצת התנהגות חתולים. ובעניין הזה - וטרינר הוא לא מומחה להתנהגות. נכון, לחלקם יש נסיון ולפעמים אפילו עצות טובות, אבל ייעוץ התנהגותי הוא מקצוע שצריך ללמוד ולהתמחות בו.

ויש לי הרגשה שלא צריך אפילו להגיד לך כמה העיצה של "לתת מכה לחתול" היא לא נכונה, במיוחד כשיש בעיה אמיתית. זו לא הדרך להחזיר מחדש את האמון בינך לבין החתול.
חתולים >>
לצפיה ב-'במלחמה עם חתול - למרות שלנו המאסה הגדולה'
במלחמה עם חתול - למרות שלנו המאסה הגדולה
<< ההודעה הנוכחית
25/07/2007 | 14:12
9
1036
יותר - להם הארסנל הגדול יותר, וכל היתרונות הטקטיים והלוגיסטיים .
ראיתי בדאגה וזעזוע את העצות שמכוונות "להראות לחתול מי הבוס" - סגנון המערב הפרוע, שיטות שעבר עליהן הקלח גם כשמדובר בבעלי חיים אחרים (על שנים ועל ארבע).
הבעיה עם השיטה היא שאכן - כמו במערב הפרוע - כל אחד מהצדדים הולך ומוציא כל פעם כלי נשק יותר גדול (אלא אם כן אחד מהצדדים לומד להיות מובס - שזה סיפור אחר אבל גם הוא לא טוב).
החתול ש"חטף" ממך כבר היה במצב של עוררות בגלל הסטרס של הגור החדש. המתקפה הראשונה שלו היתה כנראה תוצאה של תיסכול - ואולי גם תגובה לריח הגור עלייך.
ברגע ש"החזרת מלחמה" הפכת לצד פעיל בלחצים שמופעלים על החתול - לגורם מאיים ישירות שיש להתגונן בפניו - ובמקרה, ובגלל שהוא כבר היה במצב של התרגשות גדולה - במקום לברוח (שזו ההתנהגות המועדפת על חתול שמרגיש מאויים) הוא התקיף אותך, והגביר את ההתקפה כי הפעם הוא קיבל הוכחה שאת מתכוונת להרע לו - עובדה - הרבצת לו או טלטלת אותו או הדפת אותו בכח.
כל התגובות האלו שלך מובנות - שלא ישתמע שאני שופטת אותך! אבל, בדיוק בגלל הסיבות שפורטו למעלה - הן לא יעילות ואפילו מזיקות: הן מזיקות מיידית: אני יודעת כמה כואבות יכולות להיות שריטות ונשיכות של חתול, וכמה מפחיד לראות את הטורף הקטן הזה במתקפה ממוקדת כפי שקורה כשהוא חושב שחייו תלויים בכך...
התנהגות כזו כלפי החתול מזיקה גם לטווח ארוך אם לא נוקטים בצעדים מתקנים:
החתול תקף בגלל שהוא לא מרגיש בטוח בסביבתו - שהשתנתה עקב כניסת הגור. כשאת מגיבה אליו בתוקפנות בעצמך - את מוכיחה לו עד כמה הוא "צדק" שמקור כל צרותיו הוא הגור: זה לא יעשה דבר לקירוב הלבבות ביניהם ולהיפך.
עכשיו גם נוספה למשוואה בעייה של חוסר אמון של החתול כלפייך (שהרבה יותר קשה לתקן בעייה של עלבון וחוסר אמון שלך כלפי החתול).
לכן - התנהגות של אימות עם החתול לא תעבוד, ולכן הגישה של "חינוך" חתולים על מנת להראות להם מה מקומם באמצעים של ענישה לעולם לא תעבוד. יתכן שלמראית עין במקרים מסויימים היא מניבה פירות - אבל מי שמתעמק יכול לראות שאלו פירות רקובים.

אז מה עושים?
במקרה שאת מתארת - אני מיצאה הפרדת כוחות מיידית: את החתול להעביר לחדר בו יהיו לו כל הדברים אליהם הוא רגיל: אוכל, מים, ארגז חול מרוחק ככל האפשר מכל אלו, מקום רביצה נעים ומקום מחבוא, ושם - בחדר הבטוח שלו - הוא יוכל להרגע. בזמן זה - גם את תוכלי להרגע. לאחר שאת רואה שהחתול נינוח, תכנסי אליו ודברי איתו, הביאי איתך משחק חכה ופתי אותו למשחק (אבל אל תכריחי - אם הוא לא מעוניין, פשוט תשבי שם תקראי לך להנאתך, או תראי טלויזיה תוך התעלמות מופגנת ממנו, אחרי כמה זמן תצאי מהחדר,  וכעבור שעה או שתיים - נסי שנית לגשר על הכעסים ועל הפחד ההדדי. יכול להיות שיקח מספר ימים, אבל תוכלו בסופו של דבר להתגבר על המקרה המצער ולחזור לשגרה האוהבת.
תשתדלי כשאת ניגשת אליו לשטוף היטב ידיים על מנת לא לייבא איתך ריחות של הגור.
אחרי שהמצב מתייצב - אני מאד ממליצה לחזור ולהציג את החתולים זה לזה באופן הדרגתי על ידי הפרדה וחשיפה הדרגתית -חוש כל פעם. להדגמת התהליך אנא קראי כאן.
ולהבא - כשחתול תוקף אותך או חתול אחר - אל תשתמשי באברי גופך על מנת להתיר את המגע. אפשר ליצור הסחה על ידי חבטה חזקה ברהיט בסביבה (כשהחתול לא רואה שאת זו שגורמת לרעש) או להכניס בינך לבין החתול (או בין החתולים הלוחמים) לוח פלסטיק או קרטון קשיח - גדול דיו שהידיים שלך עדיין יהיו רחוקות מה"אקשיין" - שיפריד פיזית ביניהם ויפסיק את מגע העין.
מרגע ניתוק המגע - להתרחק מהחתול ואם אפשר -"להוביל" אותו לחדר הבטוח שלו על מנת שירגע.
בהצלחה,
מרתה

חתולים >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת והמקצועית '
תודה על התשובה המפורטת והמקצועית
25/07/2007 | 14:17
2
27
כמו תמיד
חתולים >>
לצפיה ב-'מרתה, אין כמוך'
מרתה, אין כמוך
25/07/2007 | 15:12
1
20
אם אפשר להוסיף את התשובה הזו לתגליין כדי שניתן יהיה להפנות אליה שואלים נוספים,
זה יהיה מעולה.
חתולים >>
לצפיה ב-'טופל '
טופל
25/07/2007 | 16:02
10
לצפיה ב-'המון תודה לך ולכם...'
המון תודה לך ולכם...
25/07/2007 | 15:05
5
41
ממרחק של כמה שעות ועם כדור נגד כאבים יכולה לראות את הטעות שעשיתי...
אלימות נגד אלימות ברוב המקרים לא עובדת...והרגשתי את זה על בשרי היום.
כל הסרט אימים שהיה פה הבוקר נגרם רק בגלל קנאה (משום מה זה לא מחמיא לי כל כך..)
מקווה שאהיה חכמה יותר לפעם הבאה...מקווה מאוד שלא תהיה כזאת.
אבל תודו...די מפחיד לפעמים לחיות עם ה"נמרים" האלה.
מצבנו לרגע זה די רגוע ומתלטף.
תודה שוב.
מצ"ב התמונה של הקנאי.
חתולים >>
לצפיה ב-'תמיד אפשר לנסות שפריץ של מים...'
תמיד אפשר לנסות שפריץ של מים...
26/07/2007 | 10:14
4
62
לצפיה ב-'גם לא מומלץ'
גם לא מומלץ
26/07/2007 | 17:31
3
46
ועוד קצת פירוט בנושא כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
חתולים >>
לצפיה ב-' מה עם "ריתוק"'
מה עם "ריתוק"
26/07/2007 | 22:25
2
40
קראתי באיזשהו אתר לועזי המלצה על ריתוק כאמצעי לחינוך גורים וחתולים, נגד נשיכות נדמה לי. הכותבת המליצה לתפוס את הגור בעורף ולהצמיד את הראש של הגור לרצפה למספר שניות, כתגובה על נשיכה. היא טענה שזו הדרך שבה אמא חתולה נוקטת כדי לחנך את הגורים. היא אמרה שזו דרך לסמן לחתול שההתנהגות שלו לא רצויה. מישהו שמע, מישהו ניסה, מישהו יודע?
חתולים >>
לצפיה ב-'בעיה של מידתיות בתגובה...'
בעיה של מידתיות בתגובה...
26/07/2007 | 23:34
1
42
באופן עקרוני - אם הדבר נעשה בעדינות וללא רוגז, יכול להיות שזה יעבוד.
מצד שני - ברגע שתופסים בעורף ומועכים לרצפה- אנחנו יכולים לאותת לחתול שלא כדאי לו בכלל להתקרב אלינו ויכול להיות שמה ש"נלמד" אותו זה להמנע מקרבה איתנו.
בעיה נוספת היא שלא תמיד החתול (במיוחד אם מדובר בחתול בוגר) נותן לנו את האפשרות "לשחק אותה" אמא, וזה יכול להפוך למלחמת "מעמדות" - ומגע פיזי כפוי שיכול להסלים את הקונפליקט.
לא במקרה נתקלת ב"עצה" הזו באתר אחד - הכתובת אינה דווקא גאון -אבל היא בהחלט לא נמצאת ב- mainstream ובקונסנסוס בנושא.
לא אתפלא אם היא גם ממליצה לחברת גור פראי על ידי כך שעוטפים אותו במגבת ומחבקים בלי להרפות - כי בסוף הגור "נרגע". אנחנו יכולים לפרש את זה כרגיעה - אבל למעשה - יכול להיות שאנו מלמדים את הגור "חוסר אונים נרכש" בו בעל החיים מוותר מראש על התנגדות. לא מחשבה משמחת לדעתי...
מרתה
חתולים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/07/2007 | 10:25
10
לצפיה ב-'החלטתי לא לגדל חתול....'
החלטתי לא לגדל חתול....
26/07/2007 | 14:14
3
58
חשבתי לגדל כלב קטן או חתול.
מיום ליום השתכנעתי שעדיף חתול.  
אבל עכשיו החלטתי שאני לא רוצה להכניס את עצמי לדבר הזה. מה אני אעשה אם החתול ינשך וישרוט את אחד הילדים?
אני בהריון - לא נראה לי חכם לגדל חתול ותינוק יחד, לאחר השרשור הזה.
אז נראה לי שילדיי יצטרכו להסתפק בארנבונים לליטופים ובחתולי-צעצוע....
חתולים >>
לצפיה ב-'אורחת יקרה...'
אורחת יקרה...
26/07/2007 | 14:53
50
אני מבקשת ממך לא להתייחס לשרשור הזה כאל משהו שמאפיין גידול חתולים בדרך כלל. במשך 25 שנה תמיד היו לי חתולים שגדלו איתי ובהמשך עם הילד שלי ולא הביאו לנו דבר מלבד אושר, אהבה ותענוג.
אני ממליצה לך מאוד לגדל בכלל בעלי חיים יחד עם הילד שיוולד לך מכיוון שילדים שגדלים עם בעלי חיים מפתחים הרבה מאוד בטחון עצמי, כבוד לזולת ועוד ערכים רבים ונעלים, שלא לדבר על כך שילד שגדל עם חתול או עם כלב יודע שהוא אף פעם לא לבד ושתמיד יש לו את חית המחמד שלו והיא החברה הטובה ביותר בעולם שלו.

אני אשמח לענות לכל שאלותייך במסרים לא בתור מומחית אלא בתור מי שתמיד היה לידה חתול.

מקווה שתחליטי בסופו של דבר ללכת על זה בכל זאת...
חתולים >>
לצפיה ב-'מאוד תלוי בחתול ומאוד תלוי בילד'
מאוד תלוי בחתול ומאוד תלוי בילד
26/07/2007 | 23:18
1
46
יש לי חמישה חתולים, שרק אחד מהם נושך ושורט תוך כדי משחק לפעמים. כל האחרים רגועים ולא נושכים או שורטים. הפעם האחרונה שנשרטתי היתה כשדרכתי בטעות על אוף כשהלכתי בלילה לשירותים.

מצד שני, ילדים נוטים להציק לבעלי חיים ולא תמיד יודעים גבולות. ומצד שלישי, אי אפשר למנוע מהילד להשרט או להנזק אף פעם.
חתולים >>
לצפיה ב-'הילד שלי מינקות יצר מערכת יחסים משלו'
הילד שלי מינקות יצר מערכת יחסים משלו
27/07/2007 | 00:42
40
עם החתולים בבית. מרגע שהוא ידע לשלוח יד ולתפוס משהו, קרה לא פעם שהוא תפס זנב או אוזן של מישהו מהדיירים הנוספים בבית. שמתי לב שלחתולים, כמו לרוב בעלי החיים, יש רגישות ל"גורים" גם אם הם גורי אדם והם בדרך כלל מאוד עדינים עם תינוקות (אלא אם יש סיפור של קנאה ומעמדות שאז זה עניין אחר לגמרי). מצד שני הילד הזה גם חטף לא פעם שריטות ו"כאפות" כשחתול כזה או אחר הרגישו שהוא מגזים... בסה"כ כמו שמומלץ לא להתערב בריבים בין אחים - כך השתדלתי לא להפוך את עצמי לגורם המתווך בינו לבין החתולים והוא יצר מערכת יחסים ספציפית ואישית עם כל אחד מהחתולים שהיו בבית. זה דורש אורך רוח וגישה מאוד סובלנית לתהליכים שקורים מעצמם וכמובן ויתור על שליטה כל עוד לא מדובר במצב שמסכן כל אחד מהם... אני לא מכירה אישית אף ילד שחתול הוציא לו עין ומצד שני אני לא יכולה להגיד בוודאות שאין כזה. פשוט לשים עין ולתת למערכת היחסים להתפתח באופן טבעי.
חתולים >>

הודעות אחרונות

15:13 | 22.08.19 Yukita
21:46 | 21.08.19 אורחים בפורום
16:21 | 21.08.19 אורחים בפורום
08:20 | 20.08.19 אורחים בפורום
23:12 | 18.08.19 אורחים בפורום
17:34 | 17.08.19 alla5913
11:00 | 15.08.19 אורחים בפורום
22:23 | 14.08.19 שגית1975
07:41 | 14.08.19 אורחים בפורום
11:14 | 11.08.19 אורחים בפורום
07:26 | 11.08.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ