מה הסיכוי להיות משובץ במקצוע?

satrug

New member
מה הסיכוי להיות משובץ במקצוע?

קראתי לאחרונה באינטרנט הרבה מאמרים מטרידים על כך שהעתודאים שמסיימים את התואר מגיעים לצבא והופכים ל"בוני מצגות"! נאם זה באמת כך , עד כמה המצב עגום? ומה הסיכוי להיות משובץ במחקר או/ו פיתוח לאחר סיום התואר (לדוגמה עם תואר בהנדסת חשמל)

kolio

New member
כן זה נכון

זה באמת ככה. כולם הם "בוני מצגות", זה פשוט נורא. הסיכוי שלך להיות משובץ במחקר לא קיים כי אין מחקר בצבא. אתה הולך לבזבז 6 שנים מהחיים שלך. אם אתה עוד יכול - תברח...

tog1

New member
../images/Emo119.gif../images/Emo124.gifעצות לעתודאי הנבוך...

מכיוון שמשעמם לי (למרות שיש לי די הרבה דברים לעשות למעשה) אני מציע לעתודאים בעבר ובהווה לתת עצות שיועילו לעתודאי העתיד וההווה. העצות אמורות להיות מועילות, בלי הרבה חפירות, והן יכולות לגעת בכל תחומי החיים של העתודאי בכל שלב ובכל מקצוע. אה, כן, החלטתי לכתוב את העצות שלי בסגנון שיר העצות של באז לאורמן (Everybody's Free)... "חבריי העתודאים באשר הם. אם הייתי יכול להשיא לכם רק עצה אחת לחיים, הייתי ממליץ לכם להוריד במשקל. ההטבות של ירידה במשקל לאורך זמן הוכחו על-ידי מדענים, אולם לשאר העצות שאני הולך להשיא לכם אין בסיס מדעי טוב יותר ממוחי הקודח. ניסיון... אשיא לך את העצה הזו עכשיו. נצל את דחיית השירות. אה, זה בעצם לא ממש משנה- אתה לא תבין כמה חופשי היית רק כשתגיע לצבא. סמוך עליי, בעוד 6 שנים תסתכל על תמונות נוסטלגיות כשעוד היית עם שיער, ולא תבין כמה אפשרויות עמדו בפניך, וכמה יפה נראה השיער שלך. כן, אתה שמן, כנראה יותר ממה שאתם חושב. אל תדאג לגבי העתיד- הצבא כבר חשב בשבילך. אם אתה עדיין דואג, תדע שלדאוג לגבי העתיד זה כמו לפתור חדו"א 2 מ' עם פונקציות מעריכיות. הבעיות האמיתיות בחיים, הן הבעיות שאתה לא חושב עליהן בכלל. איזה מ.צ שמגיע מהנקודה העיוורת שלך ודופק לך תלונה רק בגלל שאתה קצין. קמ"א סובלים יותר. תעביר כל יום בשירות הצבאי שלך בניסיון לחשוב איך מנצלים את המערכת. תזדכה. אל תסנג'ר עמית לצבא. תמרח את אלה שמנסים לסנג'ר אותך. תדמ"ח. אל תבזבז את הזמן על תקני סרן ורב סרן. המירוץ הוא ארוך ובסוף מה שקובע הוא שאתה יכול לעבור מקום. בעצם אתה מתחרה בעצמך. קח קרדיט על דברים שעשית, לעצמך, ותן לרע"ן לספוג את הביקורת. אם תצליח לעשות את זה- בבקשה שתף. שמור את התעודות מהתיכון. זרוק כל צו ששלחו לך אי פעם. תתחפ"ש. אל תרגיש אשם אם אתה קפ"ט. רב העתודאים בני ה-22 שאני מכיר הם קפ"טים. יש סגני אלופים בני 40 שעושים אותו דבר. שתה חלב (אלא אם כן אתה אלרגי). היה נחמד לשיער שלך. אתה תתגעגע אליו מאוד. אולי תשיג שיבוץ טוב, אולי לא. אולי תעסוק במחקר אבל סביר להניח שלא. אולי תמשיך לקבע, ואולי תהיה המנהל הבא של רפא"ל. מה שלא תעשה- אל תתפוס *ח* ואל תשחק אותה ראש קטן. כשנסגר חלון, נפתחת דלת. אל תתבאס מהתפקיד שלך. תשתמש בכל הסמכויות שהוא מקנה לך. תהנה מכל שטות שאתה יכול לעשות- אל תשכח שאתה קצין. אין דבר כזה יחידה איכותית. יש יחידות שעובדים בהן שעות ארוכות ויש כאלה שעובדים בהן שעות קצרות. בסופו של דבר זאת אותה משכורת. תתבגר. גם אם זה כל מה שייצא לך מהשירות הצבאי, אז אתה עדיין ברווח. נסה לפתח פרוייקטים משלך. נסה שלא לקחת פרוייקטים אחרים, לפעמים מדובר במשימת סנג'ור נוראית. היה נחמד לרמ"ד\רע"ן\רמ"ח- אתה לעולם לא תדע מתי תצטרך להתקמבן. תהיה נחמד לאנשים ביחידה שלך. הם יעזרו לך להעביר את השירות בצורה הרבה יותר קלה ממה שחשבת. תתחבר לאנשים הפוליטיים. הם יכולים ל"סדר" אותך עד סוף החיים. דע, שכאשר תצא מהצבא, תצטרך להביא המלצה ממישהו כדי להתקבל לעבודה, אז שווה לשמור על יחסים טובים. תשרת בקריה פעם אחת. תעזוב לפני שתעלה שתי מידות במכנסיים. תשרת בשטח פעם אחת. תעזוב מהר ככל האפשר. "תטייל". קבל שיש כמה דברים שלא משתנים. המשכורת בקבע נמוכה, רע"נים לא יכולים לומר את האמת, ושיש לך סיכוי לא רע להפוך לכזה בעצמך. כשתהיה רע"ן, תטען שהמשכורת בקבע הגיונית, שאתה תמיד אומר אמת ושאין דבר כזה כמו שיבוץ שלא במקצוע. תשתבץ במקצוע (אחריותך). אל תצפה מהצבא לתמוך בך. אולי תהיה בקבע ואולי יהיה לך מזל ותצא ממנו. אתה לא יודע מתי אחד מהם ייגמר, וזו יכולה להיות הפתעה לא נעימה. טפח את מעט השיער שנותר לך. יום יבוא ואולי תוכל לגדל אותו שוב. תיזהר מיועצים, אבל תקשיב למה שיש להם לומר. עצות הן בחירות שאנשים לא עשו בעבר, והם מקווים להגשים אותן דרכך. עדיף ללכת בדרך שהלכו בה. כך לפחות אתה יודע מול מה אתה מתמודד. אה, וסמוך עלי לגבי המשקל... "

מגניב ביותר

רק שאלה אחת, למה אתה קוטע את המשפטים באמצע ועובר שורה? זה ממש מטריד אותי.

Hamall

New member
../images/Emo47.gif אתה מלך.

אני מאד אוהב את השיר המקורי ושיחקת אותה עם השיר שלך.

goidelg

New member
ממש אהבתי! יש כמה דברים שאני אנצור.

א) לא להשמין יותר מדי. ב) (להיות הרמ"ד של עצמי, ואם לא יוצא לי-) להיות עם הרמ"ד בקשרים טובים. ג) "רב העתודאים בני ה-22 שאני מכיר הם קפ"טים. יש סגני אלופים בני 40 שעושים אותו דבר." ד) להילחם בצבא אם אני לא משובץ במקצוע. ה) לנצל את הדח"ש. ו) חיים פעם אחת. אחלה שיר.

חמוד ../images/Emo13.gif

אבל "אם אתה עדיין דואג, תדע שלדאוג לגבי העתיד זה כמו לפתור חדו"א 2 מ' עם פונקציות מעריכיות." WTF? אני חושב שכדאי לך לחזור על הקורס

d o u g

New member
שלא כהרגלי

אני לא אהיה כל-כך פסימי. ראשית (וזו אבחנה שלא ראיתי כאן הרבה) בצבא אין מחקר - יש הנדסה. כלומר אין מקום בצבא שחוקר אלגוריתמים חדשים לדחיסה או הצפנה (והחבר'ה ממצו"ב תרגעו, גם אתם לא עושים את זה). יש מקומות שחושבים איך לבנות מערכות המשתמשות באלגוריתמים מתוחכמים לדחיסה והצפנה תחת שימוש במעט אנרגיה ושיהיו קשיחות ועמידות ויעלו כמה שפחות כסף. כלומר המחקר הוא הנדסי מטיבעו - יש בעיה וצריך לפתור אותה. הבעיה העקרית היא שגם את זה ין הרבה בצבא. מכאן הכל סטטיסטיקה ידידי. תגיע למודיעין הסיכוי שלך לעסוק במחקר הנדסי הוא טוב. תגיע ליחידות מחוץ לצבא (והמבין יבין) הסיכוי לעסוק במחקר הנדסי הוא לא רע. תגיע ליחט"ל הסיכוי שלך לעסוק במחקר הנדסי הוא בסדר. תגיע לחיל האויר הסיכוי שלך לעסוק במחקר הוא חיוור. תגיע לחיל הים והסיכוי שלך לעסוק בניהול מלאי המצברים הוא לא רע בכלל. לגבי הסיכוי לעסוק במחקר הסיכויים יותר נמוכים מהמתח בין הדקי המצבר. ולפני שאנשי חיל הים עולים עלי במכות - זה לא שאין מחקר בחיל הים - יש, והוא אפילו מעניין , מספר העוסקים בו ביחס לכלל המהנדסים בחיל הים הוא נמוך. שאר המהנדסים בצבא אכן עוסקים בליווי פרוייקטים והמשמעות העיקרית של זה היא שהם עורכים מצגות שמציגות למפקדים שלהם במינימום משאבים אינטלקטואליים את התקדמות הפרוייקט (או כי הם לא קיימים בדרגים הניהוליים או שהמנהלים לא מעוניינים להשקיע אותם דווקא בפרוייקט הפאטטי שלך. הקידום שלהם הרבה יותר חשוב). עכשיו שחק את הקלפים שלך בהתאם...

למעלה