לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1708117,081 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

לצפיה ב-'מה הסיכוי להיות משובץ במקצוע?'
מה הסיכוי להיות משובץ במקצוע?
24/08/2006 | 00:20
59
177
קראתי לאחרונה באינטרנט הרבה מאמרים מטרידים על כך שהעתודאים שמסיימים את התואר מגיעים לצבא והופכים ל"בוני מצגות"!
נאם זה באמת כך , עד כמה המצב עגום? ומה הסיכוי להיות משובץ במחקר או/ו פיתוח לאחר סיום התואר (לדוגמה עם תואר בהנדסת חשמל)
עתודה >>
לצפיה ב-'כן זה נכון'
כן זה נכון
24/08/2006 | 02:51
1
161
זה באמת ככה. כולם הם "בוני מצגות", זה פשוט נורא. הסיכוי שלך להיות משובץ במחקר לא קיים כי אין מחקר בצבא. אתה הולך לבזבז 6 שנים מהחיים שלך. אם אתה עוד יכול - תברח...
עתודה >>
לצפיה ב-'שקלת לעבוד ביחידה למניעת התאבדות?'
שקלת לעבוד ביחידה למניעת התאבדות?
24/08/2006 | 03:54
141
חסרים להם אנשים כמוך!
עתודה >>
לצפיה ב-'עצות לעתודאי הנבוך...'
עצות לעתודאי הנבוך...
<< ההודעה הנוכחית
24/08/2006 | 10:34
15
1542
מכיוון שמשעמם לי (למרות שיש לי די הרבה דברים לעשות למעשה) אני מציע לעתודאים
בעבר ובהווה לתת עצות שיועילו לעתודאי העתיד וההווה. העצות אמורות להיות מועילות,
בלי הרבה חפירות, והן יכולות לגעת בכל תחומי החיים של העתודאי בכל שלב ובכל מקצוע.
אה, כן, החלטתי לכתוב את העצות שלי בסגנון שיר העצות של באז לאורמן (Everybody's Free)...

"חבריי העתודאים באשר הם. אם הייתי יכול להשיא לכם רק עצה
אחת לחיים, הייתי ממליץ לכם להוריד במשקל. ההטבות של ירידה
במשקל לאורך זמן הוכחו על-ידי מדענים, אולם לשאר העצות שאני
הולך להשיא לכם אין בסיס מדעי טוב יותר ממוחי הקודח.

ניסיון... אשיא לך את העצה הזו עכשיו. נצל את דחיית השירות.
אה, זה בעצם לא ממש משנה- אתה לא תבין כמה חופשי היית  
רק כשתגיע לצבא. סמוך עליי, בעוד 6 שנים תסתכל על תמונות
נוסטלגיות כשעוד היית עם שיער, ולא תבין כמה אפשרויות עמדו
בפניך, וכמה יפה נראה השיער שלך.

כן, אתה שמן, כנראה יותר ממה שאתם חושב. אל תדאג לגבי
העתיד- הצבא כבר חשב בשבילך. אם אתה עדיין דואג, תדע שלדאוג
לגבי העתיד זה כמו לפתור חדו"א 2 מ' עם פונקציות מעריכיות.

הבעיות האמיתיות בחיים, הן הבעיות שאתה לא חושב עליהן בכלל.
איזה מ.צ שמגיע מהנקודה העיוורת שלך ודופק לך תלונה רק
בגלל שאתה קצין. קמ"א סובלים יותר.  

תעביר כל יום בשירות הצבאי שלך בניסיון לחשוב איך מנצלים את
המערכת. תזדכה. אל תסנג'ר עמית לצבא. תמרח את אלה שמנסים
לסנג'ר אותך. תדמ"ח.

אל תבזבז את הזמן על תקני סרן ורב סרן. המירוץ הוא ארוך ובסוף מה
שקובע הוא שאתה יכול לעבור מקום. בעצם אתה מתחרה בעצמך.

קח קרדיט על דברים שעשית, לעצמך, ותן לרע"ן לספוג את הביקורת. אם
תצליח לעשות את זה- בבקשה שתף. שמור את התעודות מהתיכון. זרוק
כל צו ששלחו לך אי פעם.

תתחפ"ש. אל תרגיש אשם אם אתה קפ"ט. רב העתודאים בני ה-22 שאני
מכיר הם קפ"טים. יש סגני אלופים בני 40 שעושים אותו דבר.

שתה חלב (אלא אם כן אתה אלרגי). היה נחמד לשיער שלך. אתה תתגעגע
אליו מאוד. אולי תשיג שיבוץ טוב, אולי לא. אולי תעסוק במחקר אבל
סביר להניח שלא. אולי תמשיך לקבע, ואולי תהיה המנהל הבא של רפא"ל.
מה שלא תעשה- אל תתפוס *ח* ואל תשחק אותה ראש קטן. כשנסגר חלון,
נפתחת דלת.

אל תתבאס מהתפקיד שלך. תשתמש בכל הסמכויות שהוא מקנה לך. תהנה
מכל שטות שאתה יכול לעשות- אל תשכח שאתה קצין. אין דבר כזה יחידה
איכותית. יש יחידות שעובדים בהן שעות ארוכות ויש כאלה שעובדים בהן
שעות קצרות. בסופו של דבר זאת אותה משכורת.

תתבגר. גם אם זה כל מה שייצא לך מהשירות הצבאי, אז אתה עדיין
ברווח. נסה לפתח פרוייקטים משלך. נסה שלא לקחת פרוייקטים אחרים,
לפעמים מדובר במשימת סנג'ור נוראית.  

היה נחמד לרמ"ד\רע"ן\רמ"ח- אתה לעולם לא תדע מתי תצטרך להתקמבן.
תהיה נחמד לאנשים ביחידה שלך. הם יעזרו לך להעביר את השירות בצורה
הרבה יותר קלה ממה שחשבת. תתחבר לאנשים הפוליטיים. הם יכולים
ל"סדר" אותך עד סוף החיים. דע, שכאשר תצא מהצבא, תצטרך להביא
המלצה ממישהו כדי להתקבל לעבודה, אז שווה לשמור על יחסים טובים.

תשרת בקריה פעם אחת. תעזוב לפני שתעלה שתי מידות במכנסיים. תשרת
בשטח פעם אחת. תעזוב מהר ככל האפשר. "תטייל". קבל שיש כמה דברים
שלא משתנים. המשכורת בקבע נמוכה, רע"נים לא יכולים לומר את האמת,
ושיש לך סיכוי לא רע להפוך לכזה בעצמך. כשתהיה רע"ן, תטען
שהמשכורת בקבע הגיונית, שאתה תמיד אומר אמת ושאין דבר כזה כמו
שיבוץ שלא במקצוע. תשתבץ במקצוע (אחריותך).

אל תצפה מהצבא לתמוך בך. אולי תהיה בקבע ואולי יהיה לך מזל ותצא
ממנו. אתה לא יודע מתי אחד מהם ייגמר, וזו יכולה להיות הפתעה לא
נעימה. טפח את מעט השיער שנותר לך. יום יבוא ואולי תוכל לגדל אותו
שוב. תיזהר מיועצים, אבל תקשיב למה שיש להם לומר. עצות הן בחירות
שאנשים לא עשו בעבר, והם מקווים להגשים אותן דרכך. עדיף ללכת בדרך
שהלכו בה. כך לפחות אתה יודע מול מה אתה מתמודד.

אה, וסמוך עלי לגבי המשקל... "
עתודה >>
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
24/08/2006 | 10:55
61
לצפיה ב-'גדול...'
גדול...
24/08/2006 | 10:58
38
לצפיה ב-'נזכרתי איפה ראיתי את השיר המקורי...'
נזכרתי איפה ראיתי את השיר המקורי...
24/08/2006 | 12:50
98
לצפיה ב-' ענק!'
ענק!
24/08/2006 | 13:29
29
לצפיה ב-'sunscreen?'
sunscreen?
24/08/2006 | 13:52
21
לצפיה ב-'פשוט ענק!!!'
פשוט ענק!!!
24/08/2006 | 14:19
1
17
לצפיה ב-'לטאגליינס או למאמרים'
לטאגליינס או למאמרים
24/08/2006 | 14:20
48
תחת "המיטב שהניב הפורום"!
עתודה >>
לצפיה ב-'מגניב ביותר'
מגניב ביותר
24/08/2006 | 15:22
60
רק שאלה אחת, למה אתה קוטע את המשפטים באמצע ועובר שורה? זה ממש מטריד אותי.
עתודה >>
לצפיה ב-' אתה מלך.'
אתה מלך.
24/08/2006 | 18:03
33
אני מאד אוהב את השיר המקורי ושיחקת אותה עם השיר שלך.
עתודה >>
לצפיה ב-'ממש אהבתי! יש כמה דברים שאני אנצור.'
ממש אהבתי! יש כמה דברים שאני אנצור.
24/08/2006 | 18:37
36
א) לא להשמין יותר מדי.
ב) (להיות הרמ"ד של עצמי, ואם לא יוצא לי-) להיות עם הרמ"ד בקשרים טובים.
ג) "רב העתודאים בני ה-22 שאני מכיר הם קפ"טים. יש סגני אלופים בני 40 שעושים אותו דבר."
ד) להילחם בצבא אם אני לא משובץ במקצוע.
ה) לנצל את הדח"ש.

ו) חיים פעם אחת.

אחלה שיר.
עתודה >>
לצפיה ב-'חמוד '
חמוד
24/08/2006 | 20:57
23
אבל "אם אתה עדיין דואג, תדע שלדאוג
לגבי העתיד זה כמו לפתור חדו"א 2 מ' עם פונקציות מעריכיות." WTF? אני חושב שכדאי לך לחזור על הקורס

עתודה >>
לצפיה ב-' נהדר..'
נהדר..
24/08/2006 | 20:58
20
עלה לטאגליינס..
עתודה >>
לצפיה ב-'אתה מלך!! *משתחווה* לטאגליינס!!!'
אתה מלך!! *משתחווה* לטאגליינס!!!
24/08/2006 | 21:37
14
לצפיה ב-'יצא חזק, '
יצא חזק,
25/08/2006 | 02:09
30
קראתי את זה בסגנון של השיר , יצא ממש טוב !!
עתודה >>
לצפיה ב-'מעולה כל הכבוד'
מעולה כל הכבוד
25/08/2006 | 02:17
15
לצפיה ב-'שלא כהרגלי'
שלא כהרגלי
24/08/2006 | 13:36
40
114

אני לא אהיה כל-כך פסימי.
ראשית (וזו אבחנה שלא ראיתי כאן הרבה) בצבא אין מחקר - יש הנדסה. כלומר אין מקום בצבא שחוקר אלגוריתמים חדשים לדחיסה או הצפנה (והחבר'ה ממצו"ב תרגעו, גם אתם לא עושים את זה). יש מקומות שחושבים איך לבנות מערכות המשתמשות באלגוריתמים מתוחכמים לדחיסה והצפנה תחת שימוש במעט אנרגיה ושיהיו קשיחות ועמידות ויעלו כמה שפחות כסף. כלומר המחקר הוא הנדסי מטיבעו - יש בעיה וצריך לפתור אותה. הבעיה העקרית היא שגם את זה ין הרבה בצבא.

מכאן הכל סטטיסטיקה ידידי.

תגיע למודיעין הסיכוי שלך לעסוק במחקר הנדסי הוא טוב.
תגיע ליחידות מחוץ לצבא (והמבין יבין) הסיכוי לעסוק במחקר הנדסי הוא לא רע.
תגיע ליחט"ל הסיכוי שלך לעסוק במחקר הנדסי הוא בסדר.
תגיע לחיל האויר הסיכוי שלך לעסוק במחקר הוא חיוור.
תגיע לחיל הים והסיכוי שלך לעסוק בניהול מלאי המצברים הוא לא רע בכלל. לגבי הסיכוי לעסוק במחקר הסיכויים יותר נמוכים מהמתח בין הדקי המצבר. ולפני שאנשי חיל הים עולים עלי במכות - זה לא שאין מחקר בחיל הים - יש, והוא אפילו מעניין , מספר העוסקים בו ביחס לכלל המהנדסים בחיל הים הוא נמוך.

שאר המהנדסים בצבא אכן עוסקים בליווי פרוייקטים והמשמעות העיקרית של זה היא שהם עורכים מצגות שמציגות למפקדים שלהם במינימום משאבים אינטלקטואליים  את התקדמות הפרוייקט (או כי הם לא קיימים בדרגים הניהוליים או שהמנהלים לא מעוניינים להשקיע אותם דווקא בפרוייקט הפאטטי שלך. הקידום שלהם הרבה יותר חשוב).

עכשיו שחק את הקלפים שלך בהתאם...
עתודה >>
לצפיה ב-'במה חטאתי...'
במה חטאתי...
24/08/2006 | 14:44
39
94
איך יסתכלו עלי באזרחות בתור בונה מצגות במשך שש שנים??
עתודה >>
לצפיה ב-'מניסיון'
מניסיון
24/08/2006 | 14:57
9
92
תפסיק להיות לחוץ! בחרת עתודה - תשלם מחיר.
אולי יצא לך שיבוץ טוב ואז תעסוק בדברים נחמדים (אולי אפילו ממש מחקר, כן יש קצת במודיעין) ותהיה מאוד אבל מאוד מרוצה. מצד שני אולי תדפק ואז לא יהיה ממש טוב, לפחות תוכל להתבטל 6 שנים (בזמן שהמוח שלך מתנוון והופך לעיסה).
יש לי עצה קטנה בשבילך - תוציא ממוצע גבוה, עדיף מעל 91. זה כל ההבדל, שאף אחד לא יעבוד עליך!!! (בתנאי שאתה לא סוציומת). בהצלחה
עתודה >>
לצפיה ב-'שאני אבין נכון...'
שאני אבין נכון...
24/08/2006 | 15:48
8
94
בהנחה ואני מוציא ממוצע גבוה אני כן יכול להיות משובץ במקצוע או שפשוט יש יותר סיכוי?
עתודה >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
24/08/2006 | 15:54
7
79
אם יהיה לך ממוצע גבוה ואני מדבר על 90+ הסיכויים שלך ליפול במקומות המעפנים פחותים
עתודה >>
לצפיה ב-'אוקיי אז צריך להתעודד...'
אוקיי אז צריך להתעודד...
24/08/2006 | 15:57
6
78
עדיין יש תקווה לעתיד טוב יותר...
עתודה >>
לצפיה ב-'כמה קשה זה להגיע ל 90+??'
כמה קשה זה להגיע ל 90+??
24/08/2006 | 16:04
5
89
מישהו יכול לשער מהי מידת ההשקעה... בוא נגיד למישהו שיצא עם ממוצא 110 מתיכון?
עתודה >>
לצפיה ב-'אין שום קשר לממוצע שלך בתיכון...'
אין שום קשר לממוצע שלך בתיכון...
24/08/2006 | 16:23
3
52
לצפיה ב-'בחינת סיכויים'
בחינת סיכויים
24/08/2006 | 17:06
2
44
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
24/08/2006 | 17:22
1
80
אבל 110 לדעתי לא יגיע ל90+
אבל מי יודע
עתודה >>
לצפיה ב-'אולי אני טועה'
אולי אני טועה
24/08/2006 | 17:24
64
אם לא התחלת ללמוד בכלל אי אפשר לדעת. המוח משתנה מאוד בתקופה הזאת. אם תסגל הרגלים נכונים אפשר להגיע לממוצע טוב.
עתודה >>
לצפיה ב-'קשה מאוד'
קשה מאוד
24/08/2006 | 21:36
55
בהנדסת חשמל סביר להניח שגם למי שעם ממוצע 90 וגם למישהו עם ממוצע 75 הלך די טוב בתיכון.
זה בכלל לא קשור.
ממוצע כזה לא מבטיח לך שיבוץ טוב אבל לא יכול להזיק.
עתודה >>
לצפיה ב-'תתעודד - תכיר אישית את מברשת העיצוב'
תתעודד - תכיר אישית את מברשת העיצוב
24/08/2006 | 22:12
28
53
לצפיה ב-'הנדסת אווירונאוטיקה?'
הנדסת אווירונאוטיקה?
24/08/2006 | 22:58
27
122
אתם חושבים שלהנדסת אווירונאוטיקה וחלל יש סיכוי גדול יותר לשיבוץ בצבא?
עתודה >>
לצפיה ב-'לנסות'
לנסות
25/08/2006 | 00:43
26
89
להכניס הגיון בתהליכים הצבאיים זה כמו לראות את אלון מזרחי מדבר אנגלית. שניהם ארועים שלא ממש קורים. אלון מזרחי, גם כשהוא מנסה לא מדבר אנגלית וגם כשהצבא מנסה אין שם הגיון...

אתה צריך לשחק את הקלפים שלך נכון. לי היה ממוצע מביש ועדיין הגעתי לאן שרציתי. היה לי המון אבל המון מזל. חברים שלי עם ממוצע הרבה יותר משכנע היו עם פחות מזל. אני מצידי למשל התראיינתי רק, אבל רק ביחידות שרציתי להגיע. לאבא שלי היה חבר בדרג מאוד גבוה במצו"ב ואפילו שבתקופת סיום הלימודים שלי, אבי היקר עשה מאמצים כבירים להפגיש בנינו (ארוחות שישי וכאלה) אני נמנעתי מכך. רציתי מודיעין ודאגתי שאם מישהו יזכיר את שמי זה יהיה רק חיל המודיעין. מה הביא אותי בסופו של דבר לאן שהגעתי אם מזל או המהלכים שלי, רק אלוהים יודע. אתה יכול לעמול קשה מאוד על ממוצע ואז לגלות שבשנה שאתה מתגייס הצבא החליט לחזק את חיל התחזוקה ולהציב את המצטיינים שם (קרה בעבר). מצד שני הצבא יחפש אנשים לשלוח לפרוייקט בחו"ל ולכן ייקח את אלה שהוא יכול "לוותר" עליהם לתקופת מה ואז יבחרו אלה עם הממוצע הנמוך (זה אפילו קרה במחזור הגיוס שלי). אחד הרמ"חים שלי התגייס לצבא לאחר שסיים את הלימודים בעתודה בדיוק באוקטובר 1973 (מצלצל מוכר) הוא סיים את המלחמה כמ"מ שיריון. הוא היה אינטיליגנט ולצבא היו חסרים אנשי שיריון ובעיקר מפקדים הוא עשה את כל המסלול בזמן זעום וקיבל מחלקת טנקים. אחר כך הוא הלך לאלקטרוניקה.

ולכן אני מציע לדאוג לכל דבר בעיתו. תסיים עם ממוצע הכי גבוה שאתה יכול (זה לא יכול להזיק), תדאג לשיער שלך ולשאר הבילויים בזמן הלימודים וכשתגיע לצבא תדאג לצבא. מסלול העתודה הוא לא פשוט והוא לא מתאים לכולם. ניסיונות חסרי תוכלת לנווט אותו מהמקום במסלול בו אתה נמצא הוא חסר ערך לחלוטין.
עתודה >>
לצפיה ב-'תקשיב לו'
תקשיב לו
25/08/2006 | 01:46
6
68
הוא יודע על מה הוא מדבר
עתודה >>
לצפיה ב-'וואו! מה שפורום יכול לעשות... תודה'
וואו! מה שפורום יכול לעשות... תודה
25/08/2006 | 10:40
5
74
האמת שגרמתם לי להרגיש טוב יותר...
כאילו חשבתי שזה מסלול שמוביל לאבדון בערך חחח

אבל מסתבר שזה למעשה משחק!!!

ובוא אתה משחק נגד הצבא, לך יש יתרון משמעותי כי אתה זה שבוחר באסטרטגיה ולפיה הכל מתנהל כי הצבא מרוב חוסר ארגון נקלע לאסטרטגיה שלך וכך במהלכים האסטרטגיים הנכונים הניצחון בכיס שלך...

כל כך שצח שמצאתי אתכם... :-
עתודה >>
לצפיה ב-'אם זה מה שהבנת'
אם זה מה שהבנת
25/08/2006 | 11:21
4
65
אז הלוגיקה שלך על הפנים.

אפשר לדמות את העתודה לרולטה רוסית הפוכה, יעני, במקום כדור אחד בתוף, יש מקום אחד שבו אין כדור.

מצטער לבאס אותך, במיוחד אחרי שכ"כ שמחת שמצאת אותנו... :(
עתודה >>
לצפיה ב-'הייתי יותר מדי אופטימי אתה אומר...'
הייתי יותר מדי אופטימי אתה אומר...
25/08/2006 | 12:52
3
55
אז תרשה לי להיות פסימי: גם ככה כולנו נגיע לאותו מקום בסופו של דבר, אם אתה מבין למה אני מתכוון...

כמו שאבא שלי אומר... לך תדע מה יהיה עוד 4 שנים לרחק שתסיים את התואר, נגיע לגשר וגם אותו נעבור...

(אלא אם כן צה"ל ישמיד אותו לפני שנגיע אליו :)
עתודה >>
לצפיה ב-'אם גם ככה כולנו נגיע לאותו מקום'
אם גם ככה כולנו נגיע לאותו מקום
25/08/2006 | 13:20
2
55
אז עדיף להנות בדרך, לא?

אגב, ראיתי ששאלת על אווירו', אז דע לך שזה סתם משעמם, מנסיון :)
עתודה >>
לצפיה ב-'אז מה עדיף שיעמום או בטלנות?'
אז מה עדיף שיעמום או בטלנות?
25/08/2006 | 19:08
1
51
אם לומדים חשמל אז לא משובצים טוב בצבא

אבל מצד שני ללמוד אווירו' משעמם אבל סיכויים גדולים יותר לשיבוץ?!
עתודה >>
לצפיה ב-'עשה מה שטוב לך...'
עשה מה שטוב לך...
26/08/2006 | 18:40
37
לצפיה ב-'תסביר בבקשה'
תסביר בבקשה
25/08/2006 | 12:54
18
84
את המושג "לשחק נכון בקלפים". היה לך המון מזל והגעת לחמ"ן עם ממוצע לא מזהיר-כל הכבוד.
אבל זה סתם מזל,זה לא משהו שיחזור על עצמו אצל כל אחד..כלומר אין פה איזו דרך\שיטת פעולה שאפשר לאמץ מהמקרה שלך.
עתודה >>
לצפיה ב-'אל תדאג..'
אל תדאג..
25/08/2006 | 15:08
17
69
דבר איתי לפני התקופת ראיונות שלך ואני אצייד אותך בכלים יותר שימושיים.
עתודה >>
לצפיה ב-'תקשיבו לי'
תקשיבו לי
25/08/2006 | 15:37
16
63
הדבר שהכי חשוב בראיונות זה הממוצע! חד וחלק! אין דבר חשוב זה, זה תנאי הכרחי אבל לא מספיק.
אם אין לך ממוצע טוב - סביר להניח שתדפק. אם יש לך ממוצע מעולה אבל אתה בלתי נסבל או סתם מעצבן - גם תדפק.
אבל אם אתה בן אדם נורמלי הממוצע זה מה שיבדיל בינך לבין חברך וזה מה שיתן לך את היתרון הקטן הדרוש בכדי להגיע לתפקיד באמת טוב. ולכן תשקיעו ותוציאו כמה שיותר גבוה, אל תותרו תגשו למועדי ב ותשפרו!
עתודה >>
לצפיה ב-'לגביי זה כבר לא מאוד רלוונטי'
לגביי זה כבר לא מאוד רלוונטי
25/08/2006 | 15:58
15
81
עברתי את הראיונות הרשמיים של העתודה.
הציונים שלי כבר לא יתעדכנו מבחינת הצבא עד הגיוס והם היו טובים מספיק גם כך.

מי שחושב שהציונים שלו ידאגו לו עושה טעות.
אפשר וצריך לעשות הכל כדי להגיע למקום טוב בלי תלות בציונים והציונים הם פשוט כלי נוסף יעיל יותר או פחות,
תלוי איפה ומתי.

ליחידה מגבעתיים למשל או בכלל למודיעין הממוצע יותר חשוב,למקומות אחרים פחות,לפחות מעל רף מסויים
שאינו גבוה במיוחד.
עתודה >>
לצפיה ב-'תגיד,'
תגיד,
25/08/2006 | 16:03
11
60
כשאתם מתקשרים לרע"נים, מנצלים קשרים ויוזמים ראיונות,

באיזה שלב העתודאים עושים את זה,
לפני, אחרי או תוך כדי ימי הראיונות הרשמיים?
עתודה >>
לצפיה ב-'זה הקטע המעניין..'
זה הקטע המעניין..
25/08/2006 | 16:14
9
61
שעד כמה שאני רואה לפחות,רוב העתודאים לא עשו ולא עושים את זה כלל.

אתמול למשל דיברתי (במקרה) עם מישהו שהיה עד לא מזמן רמ"ד ביחידת פיתוח בצבא שהוסכם פה ע"י יודעי דבר שזו הגדרה שהיא ראויה לה,הוא היה מופתע מכך שאנשים בכלל לא יודעים שהם יכולים ליזום איתה ראיונות פרטניים מעבר לראיון הכללי עם החיל ושניתן לדעת שמגיעים אליה בלי להגיע קודם לחיל הכללי ולקוות לטוב.

כלומר,אני למשל לא רציתי להגיע לחיל ובכך פסלתי את היחידה הנ"ל כי הבנתי שכנראה אני לא יכול לדעת שאני מגיע אליה ספציפית
עד שאני לא מגיע סופית לחיל שאליו היא משתייכת.ואני לא רוצה להגיע לחיל הזה באופן מיוחד..

אני חושב שאין הרבה מאוד טעם לדבר עם היחידות הנ"ל לפני הראיונות שבתחילת סמסטר 7.
זאת אומרת,גם כך יש כל כך הרבה זמן לחכות אחרי זה עד שדברים זזים בכיוון של השיבוצים.
אף אחד לא יוכל להגיד לעתודאי רגיל מה כנראה יהיה איתו בשלב כל כך רחוק מהשיבוץ.אולי בתחילת סמסטר 8 (שזה השלב שאני קרוב אליו עכשיו) דברים מתחילים כבר להיות יותר ברורים כי העתודאי כבר אחרי (במקרה הטוב) ראיונות המשך וכאלו,אבל גם עכשיו הרבה עוד יכול לקרות,אפילו בסמסטר מאוד קטן כמו שלי.

מה שחשוב זה לדבר עם כל מי שאתה רוצה לדבר איתו כשיש עדיין מספיק זמן עד לקבל ההחלטות למעלה ומצד שני לא כל כך הרבה זמן מראש,כשאף אחד בכלל לא חושב על המחזור גיוס שלך והתקנים שלו ואז המאמץ יכול להיות די סתמי.

תקופת ראיונות או קצת לפני זה זמן סביר לדבר עם סמכויות וגם אחרי זה בסדר כל עוד זה לא הרבה מאוד זמן אחרי.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני נגד'
אני נגד
25/08/2006 | 16:25
5
53
לדעתי אין טעם לדבר באופן פרטני. היחידות מבצעות את כל הדרוש להם בעצמם. זה לא תורם. בנוסף הרבה תלוי במדור עתודה עצמו ולא ברצונות של הסמכויות השונות כך שהכל יכול להשתנות בשבוע אחד ...
לכן צריך להתראיין לכולם. לא כדאי להשקיע את כל האנרגיות במקום ספציפי
עתודה >>
לצפיה ב-'ומה אתה לומד, בעצם?'
ומה אתה לומד, בעצם?
25/08/2006 | 16:33
3
31
לצפיה ב-'אני כבר מזמן לא סטודנט'
אני כבר מזמן לא סטודנט
25/08/2006 | 16:35
2
62
בזמנו למדתי חשמל משולב פיסיקה
עתודה >>
לצפיה ב-'מוזר שאתה לא מרגיש שכדאי ליזום.'
מוזר שאתה לא מרגיש שכדאי ליזום.
25/08/2006 | 16:37
1
54
אולי אני אופתע מכמה שהסמכויות השונות הולכות לראיין את העתודאים שאינם בפסגות, אבל בינתיים זה נראה כאילו שיהיה חשוב מאוד עבורם ליזום את זה בעצמם.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה מה שאני חושב'
זה מה שאני חושב
25/08/2006 | 17:42
39
אני מאמין שיד הגורל מובילה אותנו למקומות הנכונים. אבל זה אני. אדם שיתחיל להתעסק בזה בצורה אובססיבית - לדעתי זה לא בריא, בונה ציפיות ומסוכן.
עתודה >>
לצפיה ב-'תראה'
תראה
25/08/2006 | 16:47
45
הרבה אנשים אמרו לי בדיעבד שכדאי לנסות לדאוג לעצמך.
אני יכול להגיד לך שזה אפשרי כנראה בשבילי להשתבץ ביחידה מסויימת שהיא יחידת פיתוח בחיל כללי באם
הם יגלו שיש להם תקנים לקבע בנוסף לתקני חובה,ככה הם אמרו שידוע להם.

עכשיו היחידה הזו לא תכננה לפנות ובדה"כ לא ממש עושה מאמצים גדולים לפנות לאנשים לפני שהם מגיעים לחיל עצמו
ומשום מה היה ברור לבחור ששירת שם די הרבה זמן בתפקיד יחסית בכיר שעתודאים יודעים שהם יכולים ליזום איתם ראיון
בעצמם ושזה דבר מאוד מומלץ לדעתו.

אגב,גם היו פה סיפורים באשר לזה שיחידות יכולות להפיל על המדור לפעמים דברים בלי לשאול אותו,כמו הסיפור של אלעד
שאירגן שיחידה מחיל האויר ויחידה מתקשוב יחליפו אותו ביניהן והן\לאחר שהזכימו,פשוט הציגו את ההחלפה למדור כעובדה מוגמרת.
זאת אומרת,פנייה לסמכויות מאחורי הקלעים יכולה לתרום ואני לא רואה במה זה יכול להזיק באופן ישיר..כמובן שיכול להיות
שאני לא מבין,אני לא בדיוק מנוסה בתחום.
עתודה >>
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
25/08/2006 | 16:34
2
19
לצפיה ב-'ממש אין בעד מה...'
ממש אין בעד מה...
25/08/2006 | 16:41
1
23
לצפיה ב-''
25/08/2006 | 16:41
14
לצפיה ב-'לפני, תוך כדי וגם הרבה אחרי'
לפני, תוך כדי וגם הרבה אחרי
25/08/2006 | 16:37
46
זה בטח לא יכול להזיק ואני שומע על הרבה מקרים שזה אף עוזר.
עתודה >>
לצפיה ב-'כמה בדיוק'
כמה בדיוק
25/08/2006 | 16:08
1
69
החבר'ה מגבעתיים רוצים..? (מטכניונים.. )
עתודה >>
לצפיה ב-'תלוי במחזור..'
תלוי במחזור..
25/08/2006 | 16:23
63
אנחנו מחזור מאוד מאוד קטן,גם יחסית למחזור הממוצע שמתחיל ללמוד בסמסטר אביב (במחזור כזה יש כמעט רק חבר'ה מהטכניון
כי באת"א ובאב"ג אין מחזורים רשמיים של עתודאים לחשמל שאמורים לסיים במרץ,אצלינו כולם מהטכניון חוץ מאיזה אחד ממכללת אפקה),אז ברור שכנראה הם לא ירצו כל כך הרבה אנשים,אני מניח שבשנה אחרת במחזור של מסיימי מרץ הם יכולים גם לא לרצות בכלל.

בקשר לטכניונים,אני התרשמתי שיש שם בעיקר טכניונים,אבל אני לא יודע את זה לבטח,רק רושם.
בלי קשר,הם עושים שני ראיונות בדה"כ (יש יוצאי דופן מסיבות שונות) לפני שהם מחליטים רישמית לקחת מישהו.

אני הבנתי מאנשים שהם שמים את עיקר הדגש שלהם על ממוצע,אבל אפשרי להגיע גם אם אתה לא בדיוק מצטיין נשיא.
במחזור שלי יצא שהם בכל זאת לא זימנו לראיון השני דווקא את הבחור שהיה הכי תותח מבחינת ממוצע ושבמקרה הוא גם בחור ממש ממש אחלה,כי הראיון הראשון שלו לא היה טוב והם כן זימנו לראיון שני מישהי עם ממוצע של כמעט 83.
יכול להיות שאותו בחור בתת מודע פישל בכוונה בראיון כי הוא רוצה מאוד מאוד להגיע למקום אחר והם יכולים להרוס לו.
עתודה >>
לצפיה ב-'לזה התכוונתי'
לזה התכוונתי
25/08/2006 | 16:22
54
בהחלט כיוונתי ליחידות מודיעין ויחידות אזרחיות
עתודה >>

הודעות אחרונות

02:29 | 12.11.18 אורחים בפורום
14:57 | 21.08.18 אורחים בפורום
09:19 | 31.07.18 אורחים בפורום
17:54 | 11.06.18 אורחים בפורום
20:01 | 31.05.18 אורחים בפורום
14:27 | 28.05.18 אורחים בפורום
22:30 | 01.05.18 אורחים בפורום
14:26 | 17.09.17 ריניהיחידי
17:07 | 04.09.17 nomchi
22:03 | 27.03.17 גיל912

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ