לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1708717,087 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

לצפיה ב-'עתודה - מומלץ?'
עתודה - מומלץ?
24/04/2006 | 17:50
125
150
אני הולך לצו ראשון עוד שבוע בערך, ביום העצמאות. (האירוניה)
אני אדם שאוהב ללמוד ובטוח שאני אלך לאוני' ללמוד מדעי המחשב\פיסיקה.

האם אתם ממליצים לי לקחת עתודה? האם עדיף לקחת עתודה או שמה כדאי להתגייס למסלול קליל יותר אך עדיין תורם וללמוד באוני' בלי עזרת הצבא לאחר מכן?

תודה.
עתודה >>
לצפיה ב-'יש אפשרות שלישית'
יש אפשרות שלישית
24/04/2006 | 18:13
2
130
וזה ללכת למודיעין (תגיד בצו ראשון כמה אתה אוהב את נושא מדעי המחשב), פרוייקט גאמא.

בקשר לעתודה - תתחשב בעובדה שאתה חותם קבע ל-3 שנים (שזה אומר 6 שנים צבא), ושלא בטוח שתשתבץ לתפקיד שאתה נהנה ממנו.
עתודה >>
לצפיה ב-'בניגוד למה שאוהבים לחשוב'
בניגוד למה שאוהבים לחשוב
24/04/2006 | 20:46
105
צו ראשון לא מייעד אותך לשום מיונים... זה אומר שגם אם לא תגיד כלום תוכל להגיע לעתודה, לפרוייקט גמא וכו'...
בצו ראשון עוברים ראיון אצל מאבחנת פסיכוטכנית שכל מטרתו הוא להתאים לכל אחד ציון שמשקף את המוטיבציה שלו לשירות וכו'.
שום דבר מזה לא יעבור הלאה לצורך זימון למיונים פרט למספר הזה...
עתודה >>
לצפיה ב-'תלת-מימד'
תלת-מימד
24/04/2006 | 21:25
77
אני באמת מאוד אוהב מדעי המחשב אבל מעבר למה שמלמדים אותי בבי"ס וקצת PHP אין לי ידע בנושא. (אני התלמיד הטוב בכיתה אבל בכל זאת)

במקום זה הלכתי לאוני' הפתוחה בכיתה ט' ולקחתי שם 2 קורסים של אנימציה תלת-מימדית.. יש אפשרות להשתמש בזה בצבא? שמעתי שיש יחידה שמכינה דגמים של מטוסים בשביל הצבא...
עתודה >>
לצפיה ב-'איך תופרים חליפה ליתום?'
איך תופרים חליפה ליתום?
24/04/2006 | 18:30
104
עתודה לא מתאימה לכולם. ובניגוד לרוח הפופולרית פה, יש אנשים להם  עתודה מתאימה.
אין שום אפשרות להמליץ לך האם ללכת לעתודה או לא בלי לדעת מה אתה רוצה, מה תוכניותיך, מה האלטרנטיבות שלך.
עצתי לך לקרוא במאמרי הפורום.
אגב - ביום העצמאות לשכת הגיוס סגורה (למעט תורנים בודאי)
עתודה >>
לצפיה ב-'מומלץ ?'
מומלץ ?
24/04/2006 | 20:38
105
112
באופן כללי אני לא ממליץ ללכת לעתודה.
מי כן כדאי לו ללכת ?:

מי שחושש שלא יוכל בשום פנים ואופן לממן את לימודיו בצורה אחרת.

מי שאוהב את המערכת הצבאית, את מערכת הבריאות הצבאית, מערכת המשפט הצבאית, המשמעת הצבאית, הלבוש הצבאי, האוכל הצבאי, הרכב הצבאי, הטקסים הצבאיים, התורנויות הצבאיות, בקיצור מי ששש שנים במערכת צבאית עושות לו את זה.

מי שרוצה להשאר עד פרישתו במערכת בה מינימום אנרגיה זה המצב המתמיד, המשכורת נקבעת בעיקר לפי פז"מ ואין חובה ממשית להצטיין.

מי שאוהב לבקש רשות ללמוד, לעבוד, לטייל בחו"ל או לעסוק בכל דבר דומה לאחר שעות הפעילות.

מי שלא אכפת לו לקבל שכר מגוחך בגיל מבוגר יחסית בחובה ושכר נמוך להפליא בקבע (במיוחד למדעי המחשב).

מי שרוצה ללמוד מקצוע שאין לו ביקוש בשוק האזרחי ומחפש מקלט לילה.

אם אתה נמנה על קבוצות איכותיות אלו, מקומך בעתודה האקדמאית, אם לא לדעתי לא.

עתודה >>
לצפיה ב-'בעעעעעעעעעעעעעעעע'
בעעעעעעעעעעעעעעעע
24/04/2006 | 20:49
16
103
"במערכת בה מינימום אנרגיה זה המצב המתמיד," זה ממש מעצבן , המצב אצלי במחלקה הוא ממש ההפך מזה ואנשים עובדים וממש לא מתבכיינים על זה.
אולי זה אצלך ככה אבל הנה הבאתי דוגמא סותרת ל"כל הצבא במינימום אנרגיה תמיד". זה ממש לא ככה בכל מקום.

ועם כל הכבוד, למה המקצוע אין לו ביקוש בשוק האזרחי? ואם אתה מתכוון למקצוע "הנדסת מערכת".. לא שאני מתכוון ללמוד את זה, אבל אם הטכניון החליט ללמד את זה, MIT החליטו ללמד את זה, ואם תפתח דרושים יש ביקוש גם למהנדסי מערכת.
ולא, באמת לא אכפת לי לפתוח את הויכוח הזה, פשוט כל מה שאני רואה בינתים ב"צבא" סותר בהרבה דברים הרבה טענות של הרבה --בכיינים-- בפורום הזה.
עתודה >>
לצפיה ב-'תזכיר לנו בבקשה איפה אתה שובצת...'
תזכיר לנו בבקשה איפה אתה שובצת...
24/04/2006 | 20:52
4
69
לצפיה ב-'.'
.
24/04/2006 | 21:06
3
67
מפאת. ובלי קשר לאיפה שאני עובד,  אני עובד מול חיל אוויר ומי שאני עובד מולם הם לא בדיוק אותם "עצלנים שמנים" שמתאר כל שונא עתודה כאן. הם לא ב"מינימום אנרגיה" כפי שמתואר.

עתודה >>
לצפיה ב-'עצלנים שמנים ?'
עצלנים שמנים ?
24/04/2006 | 21:11
79
אתה מכפיש אוכלוסיות שמנות.
עתודה >>
לצפיה ב-'אתה עובד מול ח"א?'
אתה עובד מול ח"א?
24/04/2006 | 21:25
1
70
תקפוץ יום אחד לכנרית - תבקר בקומות 14, 15, 16 (למשל) תראה הרבה עתודאים - תשאל מה שלומם, תראה הרבה רס"נים - תשאל גם אותם. והכי טוב, למדת חשמל בין היתר, לא? תעמוד איזה יום בשער שרונה בין שעה 3 ל-4 אחה"צ ותנסה לבדוק את הקצב תהליך העזיבה הפואסוני של לובשי מדים כחולים/ירוקים עם ברזל על הכתפיים, לפני שאתה יוצא בקביעת פסילה נחרצת לגבי מינימום אנרגיה.
עתודה >>
לצפיה ב-'מוווווו'
מוווווו
27/04/2006 | 20:52
56
מה זה שער שרונה?
ואיזה שעה?
על משהו אני יכול להסכים יש שם הרבה ליצנים... אני רואה אותם כשאני עולה שם במעלית.
עתודה >>
לצפיה ב-'איזו כותרת אינטליגנטית'
איזו כותרת אינטליגנטית
24/04/2006 | 21:05
10
94
מתאימה לתגובה אינטליגנטית לא פחות.
הבאת דוגמא נגדית, כל הכבוד לך, ממש מייצג את המצב המתמיד ברוב הצבא. אין לי שום כוונה לסייג כל טענה בכך שאני לא כותב עובדות מוחלטות ב - 100%, אבל אתה כנראה לא מבין את זה, אצלך הכל שחור ולבן.

הנדסת מערכת ?
צריך להאכיל אותך בכפית ?
התכוונתי למקצועות שאין להם ביקוש רב בשוק האזרחי ושהמשכורות בהם נמוכות (בדרך כלל מקצועות הומניים וכאלה שמעבר לגשר של הנדסה). למי שרוצה ללמוד מקצועות כאלה כדאי אולי ללכת לעתודה ולשרת שם במשכורת שאולי טובה יותר מאשר בשוק האזרחי.

אבל אתה החלטת לקפוץ בראש, אתה לא בכיין כמו הרבה -- בכיינים -- בפורום הזה. כל הכבוד.

עתודה >>
לצפיה ב-'ב-עעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע'
ב-עעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע
24/04/2006 | 21:13
9
66
נכון החלטתי לקפוץ בראש
החלטתי לצעוק החלטתי להגיד -מה שאני חושב- מבלי שאיזה BIGREDLIGHT ירד עלי ויקלל אותי (ולא שאמרתי בכיינים לא התכוונתי אליך) . עליהם אני עצבני כי לא שהם נגד עתודה, אלא שמה שהם אומרים לא קונסיסטנטי עם מה שאני רואה מה שמביא אותי למסקנות.

מה שכתבת כתוב בנוסח של 100%.
ולכן הבאתי דוגמא נגדית.

ואני באמת לא יודע להגיד על מקצועות הומניים ומקצועות מעבר לגשר (ואני מבין שגם למדת בתל אביב... למרות שמדעים גם מעבר לגשר!) אז בנושא הזה, יכול להיות מאד שאתה צודק.
חוץ מזה, מצטער אם חשבת שעלייך אני צועק. חשבתי שאתה מתחיל את הויכוח של אוראדום.
עתודה >>
לצפיה ב-'יאלללללללה סולחה!'
יאלללללללה סולחה!
24/04/2006 | 21:15
3
25
לצפיה ב-'מי אתה? שנוני? אז למה אתה קופץ בראש'
מי אתה? שנוני? אז למה אתה קופץ בראש
24/04/2006 | 21:16
2
25
לצפיה ב-'לא מפסיקים להפר זכויות יוצרים כאן..'
לא מפסיקים להפר זכויות יוצרים כאן..
24/04/2006 | 21:18
1
26
לצפיה ב-'תיגמלו מהצ'אט '
תיגמלו מהצ'אט
24/04/2006 | 21:30
24
לצפיה ב-''
24/04/2006 | 21:16
40
אני לא אורגדולאדום ומשתדל שלא לרדת לקללות.
רק דבר אחד, זהירות, לעניגמה יש זכויות יוצרים על בעעעעע...

עתודה >>
לצפיה ב-'צ.ע.י.ר.'
צ.ע.י.ר.
24/04/2006 | 23:57
3
30
לצפיה ב-'אוווווווווווווו אתה רוצה להכנס לזה?'
אוווווווווווווו אתה רוצה להכנס לזה?
27/04/2006 | 20:58
2
33
צעיר צעיר
אבל ב-אזרחות- עם יותר שנות נסיון ממך.

אני לא בדיוק במקום צבאי כל כך אבל אני מאד שמח בשבילך שאתה יכול לקרוא לי צעיר כי אתה מכיר את המערכת הצבאית כל כך טוב. כל כך כיף לך!

וגיליתי שמי שמשתמש במושגים של "צעיר" או כל מיני דברים בסגנון
1. הוא איש צבא אמיתי
2. הוא בוגר כמו החתול שלי

ובנוסף להכל אתה גם משרת בתוך בסיס :) לך תמצא לך חייל לקרוא לו צעיר . עדיף שיהיה מתחת ל20 שתוכל להתווכח איתו, כמעמד יפה לבן אדם מעל גיל 25.

עתודה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק אבל לחלום זה יפה'
לא בדיוק אבל לחלום זה יפה
27/04/2006 | 22:44
1
29
טכנית, לא יכול להיות לך יותר שנות נסיון באזרחות ממני. התחלתי לעבוד במקביל ללימודים החל מסמסטר שלישי. ביותר ממקום אחד.

לגבי איפה ומה אני עושה - אתה כנראה לעולם לא תדע. אבל אני כנראה יודע על המקום בו אתה משרת יותר ממך.
תגדל תבין...
עתודה >>
לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
28/04/2006 | 14:49
23
עבדת ביותר ממקום אחד... לא יציב משהו. ואם אתה יודע המון על המקום שלי... נפלא. אז אתה יודע בדיוק שאני לא בדיוק סובל בתפקיד.
ואל תעלב , אבל לא מאד מעניין אותי איפה אתה, גם אם זה תפקיד מקביל למהנדס ראשי בפרויקט מנהטן. מה אתה כל כך לחוץ לספר כל הזמן על התפקיד שלך?
עתודה >>
לצפיה ב-'שאלה.'
שאלה.
24/04/2006 | 21:34
17
70
אתה בטוח שאתה יכול להכליל על כל המערכת? כולל כל היחידות של המדמ"חניקים והממר"מניקים וכו'? אני שואל ברצינות....
עתודה >>
לצפיה ב-'הגם אתה ברוטוס?'
הגם אתה ברוטוס?
24/04/2006 | 21:43
16
59
אני אסביר לאט, שכולם יבינו.
אני לא מתכוון לכ-ו-ל-ם. בצבא יש מקומות בהם עובדים קשה, אולם אלה היוצאים מן הכלל.

ככלל, הצבא הוא אבן שואבת לאנשים עצלנים ונקודת העבודה ברוב המקומות היא מינימום אנרגיה.
למה ?

כי זה מה שקורה לכל מערכת שהבירוקרטיה אכלה בה כל חלקה טובה.
זה מה שקורה למערכת שאיבדה כל יכולת השפעה על כמות כח האדם שלה.
זה מה שקורה כשקשה מאוד, עד בלתי אפשרי לתגמל באופן מיידי את מי שעושה עבודה טובה ולפגוע בתנאים של מי שמתעצל.
זה מה שקורה כאשר אין קשר בין המשכורת לאיכות וכמות העבודה המתבצעת.
זה מה שקורה כשאי אפשר לשחרר אנשים שמתמרדים כי כולם יעשו כך כדי לצאת.
זה מה שקורה כאשר מחזיקים אנשים בניגוד לרצונם בהתחייבויות קשיחות.

זה מה שקרה בניסוי האנושי העצום בברה"מ לשעבר, זה מה שקורה בשירות המדינה וזה מה שקורה בצבא.

באמת שאלת ברצינות?
עתודה >>
לצפיה ב-'השינוי מתחיל בתוכנו '
השינוי מתחיל בתוכנו
24/04/2006 | 22:02
9
44
ומה הסיכוי שקול הזעקה שיוצא מהפורום הזה לא יסתפק במטרה כמו ירידה בהרשמה לעתודה,
אלא לגיוס אנשים חדורי רוח קרב ושינוי שישפיעו על המערכת?

ברצינות יותר-
המצב שאתה מתאר עצוב מאוד. רס"ב שמעון תיאר את זה מעולה בזמנו.
ואני בטוח שכך הם פני הדברים במוסדות ממשלתיים רבים נוספים.
וכפני המוסדות, פני המדינה וכו'. והמדינה לא נראית משהו,
אבל בא לי שתהיה לי מדינה כאן. מוצלחת. עם צבא (מקצועי/קטן/עם/חובה) איכותי, אבן שואבת למקצוענים ותורם לעם.
(עד שיבוא השלום והוא יצטמצם מאוד, בשימחה)

התחלתי את ההודעה במטרה לשאול בסוף אם יש הצעות כלשהן,
אבל אני מניח שגם אם יש רוב הכותבים פשוט יוותרו מראש וישימו רק סמיילי מחייך.
בכל מקרה, סתם נחמד לחשוב על כך שאולי בעתיד כל הסרנים העצלנים שבורחים מכנרית בצהריים יראו את העתודאי השקד על עבודתו, ישנו את דרכיהם לטובה וזה יתפשט הלאה בצורה מדבקת.

נ.ב.
אני רוצה כבר להגיע לשירות כדי שאוכל להמליץ על פסגות בלב שלם,
נקווה שזה מה שיקרה.
עתודה >>
לצפיה ב-'הכל טוב ויפה, אבל דבר אחד שכחת'
הכל טוב ויפה, אבל דבר אחד שכחת
24/04/2006 | 22:11
8
38
טבע האדם. האדם מטבעו מעדיף להרויח ממינימום עשיה. אין עם זה שום בעיה, אלא אם מדובר בארגון שמעצים ומעודד את האינסטינקט הזה. כל עוד המערכת תהיה מנופחת, כל עוד עבודה הנדסית תמדד במורכבות האנימציה במצגת, כל עוד יהיו תקנים מיותרים, כל עוד אנשים ימשיכו לצאת לפנסיה לפני גיל 50 (כ-20 שנה לפני מקביליהם באזרחות(!)), כל עוד 60% מתקציב הבטחון ילך למשכורות ופנסיות - המערכת לא תשתנה. המערכת הצבאית איננה מייצרת. היא הגיע למצב בו תקציבה מחזיק אותה במצבה ותו לא.
מערכת ללא מטרות רווח לא תהיה יעילה ואף עתודאי מורעל שנשאר לעבוד על המצגת שלו עד אור הבוקר לא ישנה את זה.
עתודה >>
לצפיה ב-'מילים כדורבנות'
מילים כדורבנות
24/04/2006 | 22:17
24
לצפיה ב-'אולי עם פרץ זה ישתנה '
אולי עם פרץ זה ישתנה
24/04/2006 | 22:23
6
33
ברור שלהשקיע יותר מדי במצגות זו לא השקעה פרודוקטיבית ומעוררת השראה,
לא חשבתי על לעשות דבר כזה.
אם זה כל מה שדורש התפקיד, הבעיה היא לא בעתודאי.

חוץ מזה, לך תדע,יש גם עתודאים שנהיים מפקדי לוט"ם ובכירים מוצלחים במספן ציוד. הם יכולים לדאוג לשנות את המצב.
עתודה >>
לצפיה ב-'אולי עם אביה.....'
אולי עם אביה.....
24/04/2006 | 22:49
22
(מצטער. זו הרמה להנחתה אז לקחתי).
עתודה >>
לצפיה ב-'בכירים במספן ציוד?'
בכירים במספן ציוד?
24/04/2006 | 23:08
4
35
קצת אחרי שהתגייסתי הייתי בכנס של כל המערך הטכנולוגיסטי בחיל הים (בראשות רמצ"ד כמובן). אני הייתי בתפקיד השטח שלי ונסעתי עד תל אביב בשביל זה. את אתר הכנס באיזה אולם אירועים אי שם במרכז תל-אביב הקיפו תוך פיטרול מיוזע, כל חברי למחזור ששובצו בקריה - עדר קמ"אות מהגדולים שראיתם איבטחו את הכנס (כח אבטחה מקצועי ללא ספק). נכנסתי פנימה, בפנים עמד רמצ"ד ונאם, על זה שקמ"אות הם הבסיס לעשיה הטכנולוגית, ושהם המשאב הכי חשוב... לא הפריע לו העובדה שהם לא שמעו כי הם איבטחו את הבניין. אני רציתי להגיד לו שהשינוי מתחיל בתוכו, אבל אז הייתי צעיר מדי (עם הרמצ"דים שאחריו כבר הצלחתי להגיע לטונים גבוהים בנושא)
עתודה >>
לצפיה ב-' סיפור חזק!'
סיפור חזק!
24/04/2006 | 23:22
20
לצפיה ב-'דורש את תגובת בקבוקבלי פקק'
דורש את תגובת בקבוקבלי פקק
25/04/2006 | 00:03
2
26
לצפיה ב-'לא, זה לא.'
לא, זה לא.
25/04/2006 | 00:06
1
27
מה, אתה חושב שהוא כמו באטמן, שבא מתי שאומרים לו? הוא תת-אלוף, הוא מגיע מתי שמתחשק לו.
עתודה >>
לצפיה ב-'הוא בטח מתכונן לז... אהמ דיון חשוב.'
הוא בטח מתכונן לז... אהמ דיון חשוב.
25/04/2006 | 00:11
18
לצפיה ב-'כן, שאלתי ברצינות.'
כן, שאלתי ברצינות.
24/04/2006 | 22:03
5
34
לפני מספר ימים דיברתי עם עתודאי מח"א. עוד חודש וחצי הוא משתחרר אחרי 7 שנים. הוא הבהיר לי שהוא יודע לספר לי אך ורק על היחידה שלו בח"א, אז נראה לי תמוה שאתה יודע להכליל על כל צה"ל. דבר נוסף, ראיתי לא פעם שכותבים פה ש"בחמ"ן טוחנים" וכו'.  

תגמול? התקדמות לתפקיד ראש צוות. פרט לכך (לגבי מינימום אנרגיה), אני מניח שעתודאים לא ירצו להתנוון ואם יש עבודה לעשות אז הם יעשו אותה (החברה מסביבך מורכבת גם ואולי בעיקר מעתודאים).  ענישת מי שלא מתאמץ? ככל שהזמן יעבור היחס מהמפקדים יהיה שלילי יותר, והיות שלפעמים צריך לבקש משהו מהמפקדים עדיף להימנע מכך.

פרט לכך הטיעונים שלך נכונים ואני מסכים איתם, אבל איכשהו "ככל" אצלך הופך ל"כל" וזה מה שהקפיץ אותי.  
עתודה >>
לצפיה ב-'ואיך שאני מבין את מה שכתבת'
ואיך שאני מבין את מה שכתבת
24/04/2006 | 22:05
1
23
"במערכת בה"= "כל", במיוחד כשזה בא אחרי *עובדה* כמו "המשכורת נקבעת לפי פז"ם".
עתודה >>
לצפיה ב-'ואם גם אני וגם שחר'
ואם גם אני וגם שחר
24/04/2006 | 22:06
18
מבינים זאת מההודעה שלך, אז אולי הניסוח שלך קצת בעייתי.....
עתודה >>
לצפיה ב-'גיל אתה נתפס לקטנות'
גיל אתה נתפס לקטנות
24/04/2006 | 22:08
2
20
הרי לכל אדם הגיוני ברור לחלוטין שיניר צודק ברוב הגדול של המקרים, אז לא צריך כל הזמן להטפל.
ברור שלכל כלל יש יוצאים מן הכלל, אבל זה לא העניין פה. העניין זה הכלל והקטע פה שכמות היוצאים ממנו לא גדולה מי יודע מה(לצערי, ולצער כולנו).
עתודה >>
לצפיה ב-'אני מניח שאתה צודק.'
אני מניח שאתה צודק.
24/04/2006 | 22:43
13
יש לי באמת נטיה מעצבנת להתפס לקטנות. ההשפעה של התואר לדעתי....
עתודה >>
לצפיה ב-'להתפס לקטנות זה פדופילי'
להתפס לקטנות זה פדופילי
27/04/2006 | 21:13
21
ובצורה משונה, אדוםגדול עושה את זה לקרןשמש :-S
עתודה >>
לצפיה ב-'תוספת טריוויאלית.'
תוספת טריוויאלית.
24/04/2006 | 21:47
1
40
מי ש*לדעתו* שלוש שנות נסיון (גם אם לא בהכרח בתחום של המקצוע שאוהבים) שהוא יצבור בחובה (בשקלול עם ההסתברות שהנסיון באמת יהיה נסיון במקצוע...) הן כל כך חשובות וטובות ומהותיות שהן מכפרות על כל החסרונות שציינת.

עתודה >>
לצפיה ב-'הו גילי..'
הו גילי..
26/04/2006 | 19:19
32
איי לייק יור תשובות.. נדבר מתישהו כשאחזור מהטחינה בבסיס.. כמה טוב שיש אינטרנט בפלאפון. אינפוזיה של ממש.
עתודה >>
לצפיה ב-'רק הערה קטנה'
רק הערה קטנה
24/04/2006 | 21:51
8
54
תאמין או לא אבח בעלי מת על כול רגע בצבא וכול מה שקשור כולל כול הדברים שסיפרת. וכן, נכון הוא משרת תחת משרד הביטחון אז בטח הוא לא טועם מהרבה בולשיט שיש במקומות אחרים- אבל עדיין יש אנשים שזה פשוט מתאים להם.
וכן, גם אצלם "מינימום אנרגיה" לא תקף. יש מקומות ויש מקומות...
ובקשר לשכר המגוכך בקבע- כמעט נפלתי מהכיסא כשגיליתי כמה רמד עם דירוג מחקר א מקבל (לאחר אומדן לא מדוייק- אבל מדובר בהמון ירוקים לחודש...)
עתודה >>
לצפיה ב-'אז בואי תשתפי אותנו בכמה הוא מקבל'
אז בואי תשתפי אותנו בכמה הוא מקבל
24/04/2006 | 22:01
1
29
לצפיה ב-'רמ"ד עם דירוג א' ? באמת מעניין...'
רמ"ד עם דירוג א' ? באמת מעניין...
24/04/2006 | 22:07
42
לצפיה ב-'בעלך; הנדסה; דמ"ח ישן ו*ח*ד*ש'
בעלך; הנדסה; דמ"ח ישן ו*ח*ד*ש
25/04/2006 | 00:09
5
47
א. בעלך בעלך בעלך... כבר הודית מאה פעם שרוב המהנדסים לא היו מעוניינים בתפקיד "ניהולי" (עלק) כפי שהוא עושה, אבל הוא אישית רוצה קריירה צבאית ולכן הוא דווקא מבסוט להיות שליח לרפא"ל, לרפ"ט, למנה"ר, ופקיד עוזר של רס"ן א.ג.

ב. דירוג מחקר ה**ישן** היה כמעט מכפיל משכורת. זה מה שאת שמעת. מלפני 4 שנים קוצץ הדמ"ח והיום זה עולה בהדרגה משליש לחצי מהסכום הישן. מבינה למה היום זה לא כזה גבוה? היום דמ"ח לסרן עומד על 10000 ש"ח ברוטו לפני גמו"שים ועוד כמה תוספות שלא עוברות את האלפייה. ברוטו! שעשי מתמתיקה לבד.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה גם לא כ"כ רלוונטי'
זה גם לא כ"כ רלוונטי
25/04/2006 | 00:58
29
מה שקרן כתבה לגבי דמ"ח, כיוון שההתייחסות לשכר מגוחך בקבע התייחסה לחתימה הראשונה, שם השכר הוא באמת מגוחך. רוב האנשים בכלל לא מצליחים להוציא דירוג מחקר בקבע הראשוני, גם בגלל תפקיד השטח אבל לא רק...

אז במקום להסתכל על מקרים חריגים, עדיף להתמקד במקרה הנפוץ - 6500 ש"ח עם גמול א' וב'.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא מכירה ישן חדש וכו'
לא מכירה ישן חדש וכו
25/04/2006 | 10:05
3
29
אבל מי שאצלם מקבל גמול השתלמות מקבל גמול השתלמות א שעל פי הבנתי הינו תוספת של 7000 שח.
ועוד משהו- למה אתה מתכוון כשאתה אומר ברוטו? הרי בצבא כול המשכורות הם תמיד נטו...
עתודה >>
לצפיה ב-'קרן, קרן...'
קרן, קרן...
25/04/2006 | 10:11
38
אני אתנסח שוב בעדינות.
את לא מכירה ולכן עדיף שתבדקי לפני שאת כותבת.
גמול השתלמות א' הוא לא תוספת של 7000 שקל.
המשכורות בצבא הקבע הן ברוטו ומשלמים מיסים.

אני מציע שתבדקי את הנתונים שלך.
עתודה >>
לצפיה ב-'עשית סלט שלם...'
עשית סלט שלם...
25/04/2006 | 10:34
1
32
גמול השתלמות א' וב' שווים 400 ש"ח בערך כל אחד.
דירוג מחקר ג' (הדרגה הנמוכה ביותר בדירוג) הישן אינו תוספת למשכורת הרגילה, אלה משכורת הנלקחת מטבלת שכר של עובדי מחקר (במקום דירוג מהנדסים). בדירוג מחקר הישן, שהיה בתוקף למי שקיבל עד ינואר 04 היה שווה (כמעט אין הבדל בין סרן לרס"ן) כ- 18,000 ש"ח ברוטו (יוצא בערך 11,000 נטו) בניגוד לסרן בדירוג מהנדסים שהשכר שלו ברוטו כ-8000 שקל לפני רה-דירוג וכ-9000 שקל אחרי (לדמ"ח אין רה-דירוג למיטב ידיעתי). אחרי הקטנת דמ"ח ג' הוא ירד לכ-12,000 שקל ברוטו. דמ"ח א' בעיקרון לפי ההגדרה אמור להיות לאנשים שמובילים מחקר של עשרות חוקרים בדרגות נמוכות יותר (באוניברסיטאות זה הדירוג של ראשי מחלקות). רס"נים שמתקמבנים על כזה דירוג הם נדירים, למרות שהם קיימים. (הערה: כל הסכומים שאובים מזכרוני, ייתכנו אי דיוקים)

בקיצור, אין לי בעיה עם זה שאת ובעלך מרוצים מהעתודה, אין לי בעיה עם זה שבעלך קורא לעצמו מנהל פרוייקטים, ולא מנהלן פרוייקטים. אבל אם את כותבת משהו תשתדלי לברר את המינימום לגבי הדבר שעליו את כותבת.
עתודה >>
לצפיה ב-'רשמתי בפירוש שהמידע לא מדויק'
רשמתי בפירוש שהמידע לא מדויק
25/04/2006 | 14:10
18
בכול מקרה תודה רבה על המידע.
עתודה >>
לצפיה ב-'קשה לומר שאתה מכיר את הרפואה'
קשה לומר שאתה מכיר את הרפואה
24/04/2006 | 22:01
13
37
בצבא, בייחוד כי אתה חווית את המערכת רק מהצד הג'ובניקי שלה..
ומצטער, זה עדיין משתלם לשרת כרופא בצבא. על כל החסרונות שבכך.
כלכלית, מקצועית, ובמיוחד אצל אנשים שיש בהם עוד קצת ציונות ואידאלים,
כך שגם אם הם לא יטפלו במקרים הכי מסובכים שהם יכולים,
אז גם בזה שהם עברו מצבים קשים מאוד מבחינה אישית, כמפקדים ועם הלוחמים שתחתיהם - לא רק מצבי חירום , אלא גם סיטואציות פשוטות של רפואה ברמת השטח עם מינימום עזרים (-וזה בפירוש אתגר לעשות רפואה בתנאים האלה)
-- יש הרבה סיפוק וגאווה בשרות כזה.

ואני בטוח שכמו שאני מהתקופה עכשיו, בבתי החולים, במעבדות וכו'
אני אהנה משירות במסלול דרג השדה כרופא.

עומר
עתודה >>
לצפיה ב-'מה קשור? הוא בכלל לא דיבר על זה'
מה קשור? הוא בכלל לא דיבר על זה
24/04/2006 | 22:04
4
21
הוא דיבר על זה שבתור חולה לא כדאי להיות מטופל על ידי מערכת הבריאות הצבאית, וזו ידידי, עובדה די טריוויאלית.
עתודה >>
לצפיה ב-'אפשר להתבלבל פה,'
אפשר להתבלבל פה,
24/04/2006 | 22:13
3
14
גם אני חשבתי בהתחלה שעומר לא הבין נכון כשיניר כתב "בריאות" צבאית.

אבל יניר פסל את כל המקצועות בצבא-
ועומר פשוט הצביע על מקצוע שיכול להיות מאוד מאתגר בעתודה לאנשים המתאימים.
עתודה >>
לצפיה ב-'או קיי מקובל'
או קיי מקובל
24/04/2006 | 22:20
1
13
אז מה שעומר אומר:
בתור רופא בצבא אתה יכול לעשות דברים שבאזרחות לא היית יכול לעשות אותם. הדברים האלה הם דברים טובים. לכן זהו יתרון לעתודה רפואית. יש?
עתודה >>
לצפיה ב-'זה לא מה שקראתי.'
זה לא מה שקראתי.
24/04/2006 | 22:36
12
אני קראתי:
"זה מסלול מעולה לאנשים שמורעלים על הצבא,
רוצים לחוות את אתגר הפיקוד הדומיננטי יחד עם הרפואה."
עתודה >>
לצפיה ב-'אגב התכוונתי בדיוק למה שkozakish'
אגב התכוונתי בדיוק למה שkozakish
24/04/2006 | 22:23
15
לצפיה ב-'קשה לומר שאתה יודע מה אני מכיר'
קשה לומר שאתה יודע מה אני מכיר
24/04/2006 | 22:05
7
20
לצפיה ב-'אז תספר, לא צריך לקטול דיונים.'
אז תספר, לא צריך לקטול דיונים.
24/04/2006 | 22:14
6
8
לצפיה ב-'כבר כתבתי כאן על זה'
כבר כתבתי כאן על זה
24/04/2006 | 22:18
5
24
אני יורש העצר של מפקד המרפאה הצבאית הגדולה בדרום במיל'.
משהו על המערכת הרפואית הצבאית אני יודע, מקרוב.

ולא קטלתי את כל המקצועות, למרות שגם עתודה רפואית נראית לי כמו עסק מפוקפק, למעט אילו שבאמת מעוניינים להיות רופאים קרביים.
מסיפורי קטלר אני לומד, והוא אף הסכים איתי שהעתודה הצבאית לא מקדמת את כישורי הרפואה שלו אלא כישורים אחרים.
כל אחד עושה את החישוב שלו.

עתודה >>
לצפיה ב-'וואלה, וואלה '
וואלה, וואלה
24/04/2006 | 22:39
1
21
אבל עדיין, התגובה ההיא לא הייתה חביבה.

אני חושב שלאנשים כמו קטאלר זה שירות מעולה,
והלוואי שהיו יותר אנשים עם כזה סיפוק מהשירות ועניין בו.
עתודה >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
24/04/2006 | 22:40
17
לצפיה ב-'אני לא מסכים שעתודה רפואית'
אני לא מסכים שעתודה רפואית
24/04/2006 | 22:58
2
23
לא מקדמת את הכישורים שלך כרופא..
במחלקה שלי זה מאוד ברור,
יש צד של רופאים שסיימו למידוים כרגיל אחרי צבא
ויש צד ב' של עתודאים שהשתחררו והתחילו התמחות
מבחינת הרגלי עבודה, ניסיון, ידע, יכולת למידה
ואפילו מיקסום של הזמן והיכולות כמו לנסות להרים מחקרון קליני קטן תוך כדי שאתה "תפור" שבוע שלם בתורנויות מחלקה ומיון,
יש הבדל של שמיים וארץ בין העתודאים ללא-עתודאים(לטובת העתודאים כמובן).
אני מניח שזה לא מקרי, כי יש משהו 'שטאנצי' ביתרון הזה ובצורת העבודה.
הם אף הסכימו איתי שאת רובה רוכשים בצבא, יחד עם עוד הרבה כלים שחשובים מאוד להמשך הדרך. כל מנהלי המחלקות הפנימיות בהדסה הם עתודאים כמו גם רבים מאוד (% גבוה מהתרשמות אישית שלי) מהרופאים הבכירים במחלקות אחרות שיצא לי להכיר ( באמת שהופתעתי מהענין).
אגב-
אצלי במחלקה העתודאים המתמחים עברו כולם בגדוד חיר, אח"כ כקרפח/ביח' מובחרת, ושניים מהם בתפקיד 3 הוצבו כמפקדי קורס רופאים, מאוד יוקרתי, ולדבריהם מאוד מטמיע ומחזק אלמנטים רבים שנדרשו אליהם אח"כ.
אפילו בדברים בסיסים כמו גישה חלפרוצדורות שונות יש הבדל בין העתודאים לאלה שלא. או ניסיון רפואי כמו שיש לאחד החבר'ה האלה משירות ב'חומת מגן'.
בקיצור, גם בצד המקצועי ניתן לרכוש יתרונות, והרבה.
נק' נוספת -- אותו חופש אבוד שאתה מצר עליו שנלקח ממך לטייל בחו"ל,
לי יש כ3 חופשות (בין קק"צ לגיוס) שיש בהן 4 חודשים, 3 חודשים, ובין 2-4 חודשים פנויים שניתן לטייל בהם בחו"ל (לדוג' אצלי אחת מהן זה הקיץ הנוכחי) - כך שגם את זה לא הפסדתי.
תוסיף את העובדה ששכ"ל מכוסה+החל משנה רביעית גם מעונות;
שירות חובה בשכר של 3.5-4 אלף לחודש כרופא במערך השדה,
חצי שנת התמחות ע"ח קבע על כל תפקיד קרבי, ותגלה,
שמתוך 5 שנות שירות (3+2), שנה יורדת על כל תפקיד קרבי.
כמובן - אופציות המשך לחתימה שנייה ורווח משמעותי בהכנסה בהשוואה למתמחה מקביל אלייך. קשרים עם חצי-עולם, שמקושר למע' הרפואית. פרסומים שהרבה רופאים אצלנו הוציאו על מחקרים קליניים שנערכו בגדודים/באחים/יח' השונות, כך שהם הגיעו להתמחות (החרוצים מביניהם) עם פרסומים ו/או בשיתוף עם הפקולטה לרפואה ממנה הם באו.
יש עוד יתרונות רבים שאני יכול לפרט.
חסרון גדול - אני אישית לא יכול לדמיין את עצמי יושב במשרד ומקבל חולים כאחרון רופאי השמפחה בבסיס. כן מתאים לי לעשות את העבודה הרפואית באוהל,בשטח,עם התאג"ד, באיזורים שונים בארץ, בתנאי מזג אוויר שונים ומשונים, ולקבל הרבה ממה שיש לסיטואציות שהמציאות תעמיד, בלי ספק, אותי בהן - להציע.

את גישת הצבא לעתודאים שמבצעים MD-PHD אני אכתוב בהזדמנות אחרת. גם כאן- תופתע לטובה.

עומר
עתודה >>
לצפיה ב-'שנה יורדת על כל תפקיד קרבי=='
שנה יורדת על כל תפקיד קרבי==
24/04/2006 | 23:01
1
22
למעשה, במקום לשרת 5 שנים,
אתה משרת בין 4 ל4.5 שנים כאשר בשנת ההתמחות הראשונה שלך את מרוויח שכר של כ11-10 אלף בחודש וזה בלי לעשות יותר ממס' זעום של תורנויות במחלקה. משמע, איכות חיים גבוהה בהרבה מאשר אצל כל מתמחה רגיל. כמובן בהנחה ששרתת כרופא בקרבי.
עתודה >>
לצפיה ב-'נסכים לא להסכים.'
נסכים לא להסכים.
24/04/2006 | 23:12
17
לצפיה ב-'אממ'
אממ
24/04/2006 | 22:26
39
61
א.
עשית הכללות מטופשות ומופרזות, שנסגת מהן לאחר מכן עם 'ספרים' ו'נימוקים' שכתבת על כל שורה בהודעה הזו.

ב.
אם לא שכחת, אתה חי במדינת ישראל, בה קיים חוק שירות חובה, כן, ח-ו-ב-ה.
אף אחד לא יבוא לסדיר ו'יבלה', כולנו(פרט למקבלי הפטורים למיניהם, וחבל שרובם מתחזים שפלים) נדרש להשקיע, למען המדינה.

ג.
אני לא ראיתי שום הבטחה ל'חיים וורודים' בצה"ל אם אני אלך לשרת בסדיר אחרי לימודי.

ד.
הבעת ה*דעה* שלך על שירותך ועל העתודה-מבורכת, הצורה-מגוחכת ועלובה, תמיד עדיף להמנע ממשפטי תנאי כמו שניסחת.
המציאות לא ניתנת לתיאור במונחים של מדע מדוייק, נקודה.
עתודה >>
לצפיה ב-'סליחה, מי אתה?'
סליחה, מי אתה?
24/04/2006 | 22:27
19
34
אולי תגיד את עצמך בפני חברי הפורום?
עתודה >>
לצפיה ב-'*תגיד=תציג'
*תגיד=תציג
24/04/2006 | 22:28
11
לצפיה ב-'זהו המשך לשושלת המשובחת של'
זהו המשך לשושלת המשובחת של
24/04/2006 | 22:31
1
27
הילדים החכמים.
או כמו שיונתן היה קורא להם באהבה המשובטים.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני אנסה להתייחס להודעתך'
אני אנסה להתייחס להודעתך
20
כאילו הייתה:

'זה עוד מקרה של אחד שעדיין לא היה במערכת, ולא מבין כלום'.

אז נכון שלדעת ממקור ראשון זה הדבר העדיף, אבל כאחד שעומד בפני ההחלטה בנוגע לאופי שירותי הצבאי, ואוסף כמה שיותר מידע על המסלולים השונים, אני לא חושב שיש מקום לזלזול.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה ממש לא משנה..'
זה ממש לא משנה..
24/04/2006 | 22:33
15
29
אני מועמד לעתודה רפואית, אבל אבי היה עתודאי לאחר שלמד משפטים, ושני בני-דודי משרתים כעת כרופאים, אחד בסדיר ואחד בקבע.

אני יודע המון פרטים על העתודה משלושת האנשים הללו.

א.

זה לא מתאים למה שהוא תיאר.

ב.

אני לא חושב שזו צורה לתאר את פני הדברים, גם אם הוא פגש 'המון' מקרי 'עתודה-לא מומלץ' כאלו.
עתודה >>
לצפיה ב-'אנא, האר את עיני'
אנא, האר את עיני
14
34
א.
שני בני הדודים שלך משרתים בסדיר, אחד כנראה בחובה והשני בקבע, אם אתה יודע כל כך הרבה פרטים, אנא דייק.

ב.
התגובה שלי היתה למועמד ששאל על מדמ"ח ופיזיקה, לא על משפטים או רפואה.

ג.
מה שאתה חושב על צורת ההתבטאות שלי מעניינת אותי כקליפת השום שקבורה תחת השלג דאשתקד. אם יש לך השגות לגבי דברים שטענתי אתה מוזמן לנסות ולסתור אותם.

ד.
איחלתי לקצין ודוקטור לעתיד הצלחה במילוי תפקידו.
עתודה >>
לצפיה ב-'אממ'
אממ
24/04/2006 | 22:49
13
25
1.

התחלת בגבוה, ואתה בהדרגה יורד מן העץ.

המחשה-

הודעת פותח השרשור:

"אני אדם שאוהב ללמוד ובטוח שאני אלך לאוני' ללמוד מדעי המחשב\פיסיקה.

האם אתם ממליצים לי לקחת עתודה? האם עדיף לקחת עתודה או שמה כדאי להתגייס למסלול קליל יותר אך עדיין תורם וללמוד באוני' בלי עזרת הצבא לאחר מכן?"

תגובתך לפותח השרשור:

"באופן כללי אני לא ממליץ ללכת לעתודה.
מי כן כדאי לו ללכת ?:".

אמנם הערותיי הם 'קליפת השום', אך אתה ממשיך ומשנה את תוכן ההודעה המקורית שלך, כתגובה ל'הערות' שלי ושל אחרים, על הניסוח והצורה(הכללות, וכו').
עתודה >>
לצפיה ב-'מספיק להיטפל לכותבים '
מספיק להיטפל לכותבים
24/04/2006 | 22:56
4
16
זה לא סותר את הטענות שלהם, זה סתם מציק.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני לא נטפל'
אני לא נטפל
24/04/2006 | 23:10
3
14
פשוט נמאס מכל הסטיגמות שאנשים בורים ממציאים, בגלל חשיבה צורה שגורסת שהמקרה הפרטי שלהם(ואולי עוד כמה מקרים פרטיים) הוא הבסיס להכללה.

אני לא חושב שאני סותר את הטענה, אני פשוט הראיתי לו שהוא עשה את זה בעצמו.

לדעתי אין מקום להתנסחות כזו(שאתה מכנה בצורה מוזרה-'טענה'), אבל זה רק אני.

ה'סתירות' הנוספות קיימות במקרים שעתודאים 'מרוצים' סיפרו פה, ובשלושת המקרים שאני מכיר מקרוב.
עתודה >>
לצפיה ב-'חשיבה צרה*'
חשיבה צרה*
24/04/2006 | 23:11
10
לצפיה ב-'אין מקום להתנסחויות כמו'
אין מקום להתנסחויות כמו
24/04/2006 | 23:26
1
9
"אנשים בורים" כלפי כותבים אחרים, לדעתי.
בינתיים, אני חושב שהם מכירים יותר מקרים פרטיים ממך.

אם לדעתך הם מכלילים על כל המקצועות וזה שגוי,
אתה יותר ממוזמן לתקן את זה.
עדיף עם ציון הדעות שלך בנושא, לא רק "אני טוען שלא".
עתודה >>
לצפיה ב-'את הדעה שלי הבעתי.'
את הדעה שלי הבעתי.
24/04/2006 | 23:42
8
מה אתה רוצה שאני אעשה?

אספר לך בפרטי פרטים על כל המקרים שאני מכיר(לטוב או לרע)?

אני לא חושב שזה יתרום לחיזוק הטענה שלי.
עתודה >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
24/04/2006 | 22:57
7
20
2.

אני מודע למקרים שבהם העתודאים לא מרוצים.
אבל מקרים כאלו קיימים גם במסלולים רבים אחרים.

כל אחד צריך לעשות את שיקוליו שלו, בהתאם למקצוע אותו הוא רוצה ללמוד, למקרים של עתודאים שהוא מכיר בשלבי המסלול השונים, ולשאיפותיו השונות.

גם אם הייתי כבר בתוך המערכת, במצב של 'ממורמר', לא חושב שהייתי עושה את כל אותן הכללות שאתה עשית.

בסך הכל כולנו נצטרך להיות בצבא, וברור שרובינו לא נהיה מרוצים, בין אם זה בעתודה, ובין אם זה במסלול אחר.
עתודה >>
לצפיה ב-'שים לב לכמות הלא סבירה'
שים לב לכמות הלא סבירה
24/04/2006 | 23:34
6
89
של העתודאים הלא מרוצים במקצועות ההנדסה והמדעים.
דו"ח רשמי של הצבא קובע ש-70% מהמהנדסים לא מרוצים מהמסלול ובדיעבד מתחרטים שהם הלכו אליו.

שים לב לתפקידים. בח"א לדוגמא, חלק ניכר מהפיזיקאים משמש כחזאים. את אותו תפקיד **בדיוק** מבצעים גם חיילים רגילים שיצאו לקצונה ועשו קורס חזאים.

אתה לא חושב שיש כאן הונאה?
עתודה >>
לצפיה ב-'ובמסלולים אחרים?'
ובמסלולים אחרים?
24/04/2006 | 23:39
5
22
מה ההבדל בין ההצגה 'הוורודה' של מסלול ההנדסה הקרבית, לעומת ההצגה 'הוורודה' של העתודה(עלונים/אינטרנט/כנסים, בשני המקרים)?

האם במסלולים אחרים רוב האנשים מרוצים?
עתודה >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/04/2006 | 23:44
1
17

להנדסה קרבית אפשר לשלוח מישהו גם אם הוא לא רוצה. אין לו אפשרות בחירה, לא חייבים לספר לו שום דבר. קשה לי גם להאמין שרמת ההונאה בהנדסה קרבית ובמסלולים האחרים מתקרבת בכלל לזו של העתודה.

ודרך אגב, יש לי הרגשה שאחוז "המרוצים" בהנדסה קרבית הרבה יותר גבוה מזה של העתודה.
עתודה >>
לצפיה ב-'כגודל הציפיות...'
כגודל הציפיות...
24/04/2006 | 23:45
16
אבל העיקר הוא שהם משרתים את משך החובה הסטנדרטית.
עתודה >>
לצפיה ב-'במסלולים אחרים'
במסלולים אחרים
24/04/2006 | 23:44
2
22
כמו קרבי למשל אתה לא חותם 3 שנים קבע
עתודה >>
לצפיה ב-'לסיכום'
לסיכום
25/04/2006 | 00:01
1
16
הטענה המרכזית(היחידה שרלבנטית, בעצם?) היא נגד 3 שנות הקבע.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא היחידה, אבל בהחלט מרכזית'
לא היחידה, אבל בהחלט מרכזית
25/04/2006 | 00:03
24
3 שנים זה די הרבה, הלא כן?
עתודה >>
לצפיה ב-'למה לקחת הכל לקיצוניות '
למה לקחת הכל לקיצוניות
24/04/2006 | 22:45
18
39
אי אפשר להתנסח בלי "מגוחכת ועלובה" או "כקליפת השום"?

נסי, הבעת דיעה זו הבעת דיעה, אם אלו המקרים שהוא מכיר אז זו הדיעה שהתגבשה אצלו.
אף אחד לא אומר לא לבוא ולהשקיע, "חובה זה סבבה".
אבל צריך להכיר היטב את המערכת שבה אתה רוצה משקיע כדי לדעת שאתה רוצה להכפיל את משך זמן השהות בה, וזה המסר שיניר ושות' מעבירים.

אם יש לך דיעות אחרות להביע- תביע אותן.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא כל הנוצץ זהב'
לא כל הנוצץ זהב
24/04/2006 | 23:18
17
25
בכל מסלול יש חסרונות ויתרונות.

יניר ושות' מציגים את החיסרון בעתודה כאחד שגובר על היתרונות בכל המקרים.

אני טוען שלא.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה הכל עניין של פרספקטיבה'
זה הכל עניין של פרספקטיבה
24/04/2006 | 23:23
11
17
יניר ושות' מדברים מפוזיציה של בוגרי המסלול.
אתה - מהשולחן בו סיימת לכתוב את הבגרות בלשון.
מרגיש את ההבדל?
עתודה >>
לצפיה ב-'נו באמת.'
נו באמת.
24/04/2006 | 23:33
10
16
תשובות עינייניות לטיעונים שלי אין לך, את זה הבנו.

לחזור על אותה הודעה שלך פעמיים בשינוי סגנון, זה לא מה שאמור למנוע ממני להשתתף בדיון.

גם אם תרצה, או לא תרצה.
עתודה >>
לצפיה ב-'למה שלך?'
למה שלך?
24/04/2006 | 23:40
9
12
טעונים קראת לזה?
משפטים מהסוג "אני טוען שזה לא כך כי יש לי דוד בחובה ודוד דקבע" הם טעונים להם אתה מצפה להתיחסות?
עתודה >>
לצפיה ב-'אל תסלף את דברי'
אל תסלף את דברי
24/04/2006 | 23:47
8
11
אמרתי שידיעותי על העתודה הן לא כל כך מעטות כמו שחלק מן המשתתפים בדיון מניחים.

אם הדיון מוגבל רק לאנשים שעברו את המסלול, למה שלא תרשמו את זה בהודעות שלכם?, זה יהיה פשוט וקל-

(אחרי כל הנימוקים למה עתודה זה גרוע)

"למועמדים שלא עברו את המסלול אין זכות להתנגד לדעותינו"(המנהל הסניגור יכול גם לכתוב את זה בראש הפורום או משהו, יחסוך לכם עבודה).
עתודה >>
לצפיה ב-'תפסיק להיטפל לאנשים או לכנות בשמות,'
תפסיק להיטפל לאנשים או לכנות בשמות,
24/04/2006 | 23:58
4
10
חד וחלק- אני מעודד דיונים ומשתדל למנוע סתימת פיות.
אכן יש אווירה כזו לפעמים כשמישהו שסיים את השירות מתדיין עם מועמד צעיר,
אנחנו משתדלים למנוע את זה ולהימנע מכך.

לגבי ההודעות שלך בשירשור- רובן היטפלות לכותבים ולא דיון.
אתה צריך לבחור אם אתה כותב בעד עתודה או נגד ההכללות של הכותבים האחרים. שגם זה לגיטימי.
לא כתבת שום דבר רציני בעד עתודה חוץ מכך ש"בכל מקום יש חסרונות" ושהתיאור-נגד שנכתב כאן "לא מתאים למה שאתה יודע".
אם יש חסרונות בכל שירות- למה להאריך אותו פי שניים?
אם זה לא מתאים למה שאתה יודע- ספר את מה שאתה כן יודע.
לא ראיתי הרבה על כך.

אם אתה בוחר להגיב רק נגד ההכללות,
אז תישאר בנישה כזו ואל תיסחף בשמות גנאי לכותבים אחרים.

תבין, לא הייתי מעיר לך אם לא היה אכפת לי מכך שתמשיך לכתוב בפורום, תשתתף בדיונים וכו'.
הרבה יותר קל היה לי לתת לך להמשיך לתקוף את כולם ושאף אחד לא יתייחס להודעות שלך ברצינות.
עתודה >>
לצפיה ב-'אממ'
אממ
25/04/2006 | 00:40
3
9
1.

שוב, לא נטפלתי לאנשים, אני לא יודע מה ההגדרה שלך ל'הטפלות'.

2.

אמרתי שיש חסרונות בכל 'מסלול', גם במסלול האזרחי.
השיקולים צריכים להיעשות בהתאם למאזן החסרונות/יתרונות(וכן, יש דבר כזה יתרונות בחלק ממסלולי העתודה).
ככה שההכפלה עשוייה להיות הגיונית בחלק מן המקרים.

3.

תבין-אני לא בעד עתודה, אני גם לא נגד, בניגוד לאנשים פה התפיסה של 'שחור או לבן' לא קיימת אצלי(אתה יכול לחזור להודעות ולראות).

4.

לגולל את מוצאותיהם של מכרי שעברו את מסלול העתודה, מבחינתי לא יהווה תרומה 'רלבנטית' לדיון, כמו כן-אני לא המקור הראשון ואיני בטוח שאוכל לתאר את הדברים בצורה מדוייקת.
ברגע שמכר שלי אומר לי 'תלך לעתודה רפואית, זה תרם לי המון, וזו הייתה אחת ההחלטות הטובות שעשיתי בחיי', זה בעיקר מה שאני זוכר מדבריו(וזה מה שבעצם חשוב לי).
הפירוט של יתרונות וחסרונות במסלול העתודה, לדעתי-לא רלבנטי, מהסיבה הפשוטה שיש הבדלים בין המקצועות השונים, ועל כל מועמד לעשות בדיוק מה שאני עשיתי(ל'תחקר' עתודאים במקצוע אותו הוא שואף ללמוד).
עתודה >>
לצפיה ב-'אוקיי.'
אוקיי.
25/04/2006 | 00:51
2
8
1. זה היטפלות, להגדרתי:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
2. בטח שיש יתרונות.
יניר דיבר על המקרים שהוא מכיר, רובם הנדסיים-מדעיים יותר.
האנשים שם נוטים לראות את השירות אחרת, לדעתי.
3. סבבה,
אז תתבטא נגד התפיסה. ותמיד טוב להביא טיעונים רלוונטיים.
4. נכון, מקובל.
אז היו אנשים שסיפרו על המקצועות שהם מכירים, ספר על המקצועות שאתה מכיר.

ההודעה הזו שלי כבר מיותרת,
העיקר היה להעביר את הנקודה ש
- צריך לדייק בקו שאתה יוצא נגדו.
- כדאי להעביר את המסר בצורה שאינה מתלהמת
(בזה גם ביגרדלייט טועה, לדעתי, בקריאות כמו 'צ-ע-י-ר').
לא הייתי מתערב אם לא היו מתחילים לקרוא לך "אחד מהילדים החכמים" בתגובה להודעה הראשונה, כי אם היית ממשיך בסגנון ההוא לא היו מתייחסים אליך בכלל.
עתודה >>
לצפיה ב-'איזה מנהל משקיען אתה.'
איזה מנהל משקיען אתה.
25/04/2006 | 13:21
1
12
ברצינות.
עתודה >>
לצפיה ב-'תודה, זה מה שמשלמים לנו עבורו.'
תודה, זה מה שמשלמים לנו עבורו.
25/04/2006 | 15:25
10
לצפיה ב-'לסיכום'
לסיכום
25/04/2006 | 00:05
2
13
לך תהיה עתודאי - באסה לך!
עתודה >>
לצפיה ב-'היי! אני הייתי אמור'
היי! אני הייתי אמור
25/04/2006 | 00:06
1
13
להגיד את זה
עתודה >>
לצפיה ב-'זה בגלל שהתרגלת להיות נחמד '
זה בגלל שהתרגלת להיות נחמד
25/04/2006 | 00:29
11
וענייני.
ואני חשבתי שלירע לא יחזור...
עתודה >>
לצפיה ב-'תרגע קודם כל,'
תרגע קודם כל,
25/04/2006 | 00:30
4
23
ואם אתה הולך ללמוד רפואה,
תקרא את מה שכתבתי ותפנים. מקווה בשבילך שאתה רוצה לשרת במסלול הקרבי.
מה אכפת לכך ממישהו בפורום אינטרנט בשם 'ינירי' או משהו כזה, שבחיים שלו לא התעסק במשהו שקשור לתחום שלך, לא היה במקום שאתה הולך לשרת בו, לא מכיר את דרג השדה בצבא?
אדם שסולם-הערכים שלו שונה לחלוטין משלך, ובעיניו רווח+קידום מקצועי זו חזות הכל -- כאשר (ככל הנראה), הוא רואה את פרק השירות הצבאי שלו כזניח ומעכב אותו בחיים האישיים? אני מציע לך לצאת, כמוני, מנקודה , שבה השירות הצבאי הוא חלק משמעותי ביותר בחייך, שתסתכל אליו יום אחד בסיפוק.
תשאב ממנו כוחות להישגים אחרים שאתה עתיד להגיע אליהם. תרכוש צורת חשיבה והרגלים כאשר המערכת שאתה עובד מולה מאוד סבוכה (המציאות של הסכסוך באיזור שלנו).
קשה להסביר לאנשים שבאים מהמקום שהוא בא ממנו, שאנשים מוכשרים אחרים --
מסתפקים באתגר מקצועי שדרכו הם באמת ובתמים תורמים בנק' ספציפיות בצהל,
בתפקידים חייוניים. וכך אני מציע לראות את דרכו של הרופא בדרג השדה.

עומר
עתודה >>
לצפיה ב-', Respect.'
, Respect.
25/04/2006 | 00:37
12
לצפיה ב-'תודה על הניתוח הפסיכולוגי בשקל'
תודה על הניתוח הפסיכולוגי בשקל
25/04/2006 | 01:03
1
23
שני דברים עיקריים:
1. אני לא רואה ברווח ובקידום מקצועי את חזות הכל, אני מציע שתקרא יותר לעומק את ההודעות שלי לפני שאתה מתפנה לניתוחים פסיכולוגיים. כתבתי רבות, מי שנכנס למירוץ עם עצמו תמיד מפסיד. בחיים צריך לפעמים לעצור ולהריח את הפרחים. עתודה היא מסלול מירוץ שמתחיל בגיל צעיר מאוד ומסתיים בפרישה לפנסיה. אני חושב שחופש בחירה והשאיפה לאושר חשובים יותר מרווח וקידום מקצועי. לצערי במקצוע שלי (ולא רק) עתודה היא האנטיתיזה לשני הדברים האלה.

2. ציונות, אתגר מקצועי ושאר ירקות. ידוע לך היטב שהמערכת הרפואית הצבאית עמדה לפני שנים לא רבות על סף קריסה. מספר העתודאים לרפואה היה נמוך מאוד והיה חשש אמיתי למחסור ברופאים צבאיים. הצבא טיפל בנושא הזה בהצלחה רבה בעיקר ע"י שיפור התנאים הכלכליים של העתודאים לרפואה. אז מה קרה כאן ? האם לפני כמה שנים לא היו אנשים שהסתפקו באתגר מקצועי שדרכו הם תורמים באמת ובתמים ולפתע בצירוף מקרים מדהים התהפכה האוכלוסייה בד בבד עם שיפור התנאים ?
האם לא סביר יותר להניח כי שיפור התנאים הביא לכך שיותר עתודאים רואים במסלול הזה כלי לקידום אישי ? אתה בעצמך הפלגת בשבחי התנאים המוענקים לך, האם זה לא גורע ולו במעט מנאום הציונות המלומד שלך ?

קרא היטב את מה שכתבתי, מי שמעוניין בשירות כרופא קרבי, עתודה רפואית היא מסלול מצויין בשבילו. עבור כל השאר אני חושב שלא.
עתודה >>
לצפיה ב-''
25/04/2006 | 15:54
14
לצפיה ב-'עומר, אין לך מה לעשות? '
עומר, אין לך מה לעשות?
25/04/2006 | 11:46
18
אל תשכח גם שהפרספקטיבה של רופא השדה היא מצומצמת. אני חושב עליה בדיוק כמוך- אבל יש די הרבה עתודאים לרפואה שלא חושבים ככה, ונראה לי שאם תסתכל אפילו על השנה שלך תראה שאולי הם רוב.

למי שרוצה להיות קרבי ולנסות למצות אפיקים אחרים מהשירות הצבאי זה מצויין, זה גם מה שאני מקווה לעשות. למי שיש לו פרופיל נמוך או סתם לא בזין שלו להיות קרבי- לדעתי המסלול ממש לא שווה. וצריך לציין את זה.

עתודה >>
לצפיה ב-'שכחת את הרב הצבאי'
שכחת את הרב הצבאי
24/04/2006 | 22:58
16
לצפיה ב-'מוגזם כרגיל'
מוגזם כרגיל
25/04/2006 | 10:05
3
26
הזלזול הגורף בכל מי שמרוצה מהעתודה.
אני מכיר מספיק עתודאים מרוצים(ואני ביניהם) שלא עונים על אף אחד מהקריטריונים שלך.
עתודה >>
לצפיה ב-'מוקצן, אולי'
מוקצן, אולי
25/04/2006 | 10:17
2
21
אני לא טוען שאין מי שיוצא מרוצה, סיפורך ידוע וגלוי.
אבל נדמה לי שגם אתה נופל תחת הקטגוריה של מי שלהיות במערכת צבאית 6 שנים לא מזיז לו יותר מדי (גם אם אתה לא אוהב את המערכת).
וגם תחת הקטגוריה של מי שלא אכפת לו להרוויח 300 שקל בגיל מבוגר.

עתודה >>
לצפיה ב-'חצי צודק'
חצי צודק
25/04/2006 | 17:53
1
19
אני מסכים שכנראה נפלתי לקטגוריה "מי שלא אכפת לו לקבל שכר מגוחך בגיל מבוגר יחסית בחובה ושכר נמוך להפליא בקבע (במיוחד למדעי המחשב)."

למרות שאפשר להתווכח על המשמעות של השכר המגוחך בחובה וכמה נמוך השכר בקבע.

אם היתה קטגוריה "של מי שלהיות במערכת צבאית 6 שנים לא מזיז לו יותר מדי " הייתי מתאים רק לה, אבל במקור ניסחת זאת בצורה שונה משמעותית (לטעמי) - "מי שאוהב את המערכת הצבאית, את מערכת הבריאות הצבאית, מערכת המשפט הצבאית, המשמעת הצבאית, הלבוש הצבאי, האוכל הצבאי, הרכב הצבאי, הטקסים הצבאיים, התורנויות הצבאיות, בקיצור מי ששש שנים במערכת צבאית עושות לו את זה"
כמו שציינת, לא אהבתי את זה וזה בטח לא "עשה לי את זה".

ומה ההבדל בין מוגזם ומוקצן? אני לא בטוח...

עתודה >>
לצפיה ב-'אין הבדל גדול - מסכים אתך'
אין הבדל גדול - מסכים אתך
25/04/2006 | 17:58
16
לצפיה ב-'כל אחד בדעתו יחיה'
כל אחד בדעתו יחיה
24/04/2006 | 20:47
18
קשה לומר בצורה חד משמעית אם עתודה זה מסלול טוב או לא.
מה שכן, למרות הדעה הרווחת בפורום, עתודה היא לא לחלוטין רעה.
קודם כל, אתה חייב להיות משוכנע שמה שאתה רוצה ללמוד זה התחום שבו אתה רוצה לעסוק בחיים.
אם כן, תחשוב בעצמך האם המסלול מתאים לך אישית או לא.
עתודה >>
לצפיה ב-'איזה כיף, מתחיל שרשור שאני אוהב...'
איזה כיף, מתחיל שרשור שאני אוהב...
24/04/2006 | 20:53
2
22

אז ככה, לפי הנוהל - תתחיל בקריאה של המאמרים המשובחים שיש בפורום בקטגוריית "השירות שלי".

לגופו של עניין, אני ממש לא מסוגל לחשוב על סיבה למה ללמוד מדעי המחשב בעתודה. גם אם אכן תשובץ במקצוע, "המחיר" שאתה משלם עבור זה הוא גבוה מאוד (מחיר חברתי, נפשי וחירותי).

בסופו של דבר, אתה הופך את מסלול החיים הנורמלי בארץ. לומד באוניברסיטה עם אנשים שאינם בגילך, מתגייס כשכולם כבר השתחררו ומתחילים את "החיים האמיתיים" ובנוסף והגרוע מכל - 3 שנים קבע!!! 3 שנים בשכר נמוך משמעותית מאשר היית מקבל באזרחות בתור בוגר טרי במדעי המחשב ללא ניסיון כלל, מבלי שיש לך אפשרות להשפיע על העיסוק שלך או על תפקידך שלא לדבר על הסבל היומיומי במערכת דיקטטורית.

עתודה זה הימור. עדיף לדעתי לשים את כל הכסף על מספר ברולטה.

למרות כל הכתוב לעיל, יניר מנה את הסיבות שאולי בהן עתודה אולי משתלמת (למשל אם אתה חושב שלא תוכל לממן את לימודיך בעתיד).

במה שלא תבחר, שיהיה בהצלחה.
עתודה >>
לצפיה ב-'נוהל פתיחה במאמרים '
נוהל פתיחה במאמרים
24/04/2006 | 20:58
10
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
25/04/2006 | 10:31
13
אם הוא יחפש בפורום הוא יגלה שרוב העתודאים למדמ"ח מרוצים.
למה?
כי הם עוסקים במקצוע, לומדים דברים חדשים ומרגישים שהם תורמים לצבא ולעצמם.
לומד באוניברסיטה עם אנשים שאינם בגילך? (א) יש מסםיק עתודאים אחרים בדיוק בגילך ו-(ב) אפשר לתחבר גם עם אנשים מבוגרים ממך ב3-4 שנים

מתגייס שכולם כבר השתחררו? אם "כולם" זה כל החברים שלך מהתיכון שלא הלכו לעתודה, אז זה נכון. כמו שכתבתי בעבר עתודה אכן גורמת לנתק מחבריך בתיכון. האם זה שיקולגורף נגד עתודה? לא לדעתי, אבל זה שיקול

הגרוע מכל - 3 שנים קבע??? אם בקבע אתה עובד במשהו מעניין זה לא כך כך גרוע. מה היית אומר על הטיעון "הכי גרוע - 24 יום מילואים בשנה במשך 19 שנים!!!,

שכר נמוך משמעותית - בד"כ נכון, אבל כסף זה לא הכל בחיים. (ולכן גם אני לא חושב שקבלת המלגה ללימודים היא שיקול מנצח בעד העתודה)

סבל יום-יומי במערכת דיקטטורית? איכשהו שרדתי את זה בלי להרגיש. בחשבון הכולל היו הרבה יותר ימים בהם נהניתי להיות בצבא מאשר אלה שבהם סבלתי. ולא - אני לא מזוכיסט.

עתודה זה הימור - אבל סיכויי ה"זכיה" במדמ"ח גבוהים.

ולא, אני לא מסכים עם רוב הסיבות שיניר מנה.
עתודה >>
לצפיה ב-'תגיד... אתה קורא בלייזר?'
תגיד... אתה קורא בלייזר?
24/04/2006 | 21:02
19
לצפיה ב-'במילה אחת: לא. בכמה מילים:'
במילה אחת: לא. בכמה מילים:
<< ההודעה הנוכחית
24/04/2006 | 23:53
7
854
א. אתה מתחייב ל-6 שנות שירות בצבא. זה אומר 10 (!) שנים מהחיים שלך כולל הלימודים, מבלי לדעת כלום ומבלי לקבל שום התחייבות מצד הצבא.

ב. אתה לא יודע לאן תשובץ בצבא ואף אחד לא יכול להבטיח לך שזה ימצא חן בעינך. ההבדל בין זה לצבא רגיל, שזה ימשך 6 שנים ולא 3.

ג. אין שום פרוצדורה המאפשרת "להתפטר" מהקבע מרגע שנכנסת לצבא. לא משנה עד כמה תרצה להתאבד באם תשובץ בתפקיד שלא הולם את ציפיותך.

ד. 90% מהתפקידים בצבא עבור מהנדסי חשמל ומכונות (דגש על מקצועות ספציפיים אלה, הנפוצים ביותר) **א-י-נ-ם** תפקידי פיתוח כמובטח בפרוספקטים של הצבא. התוצאה של שיבוץ שכזה הינה 6 שנות חוסר נסיון ויציאה לאזרחות בנקודת התחלה גרועה מאד.

ה. התנתקות מהחברים מתיכון וכניסה למסלול חיים הפוך: בגיל 18-22 תהיה צעיר פעור ומחוצ'קן בין סטודנטים בוגרים וחרמנים בני 24+. בגיל 22-28 תהיה קשיש חרמן ומבואס בצבא של ילדודס משועממים בני 18-21.
לחיות בגיל 18-21 עם משכורת של 300 ש"ח לחודש זה אכשהו מסתדר. אבל לחיות בגיל 22-25 עם משכורת של 600 ש"ח לחודש זה לא תענוג.
המשכורת בקבע אינה הולמת מהנדס בעל 3-5 שנות נסיון.

ו. לעשות תורנויות ושמירות ואבט"שים, ללכת עם כומתה מג'וייפת על הכתף, לעמוד בטכס יום העצמאות דום ולהישפט על איחורים, בגיל 18-21 זה מתקבל על הדעת.
להשאר במערכת עם שטויות כאלה עד גיל 28 - זה מוציא משפיות.

בהצלחה.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה סיכום טוב של החסרונות.'
זה סיכום טוב של החסרונות.
25/04/2006 | 13:27
6
82
סחטיין על התגובה.

ותראו לי את המועמד שבאמת מודע לכל הסעיפים האלו ולכובד משקלם, זה לכל אלו שקוראים "למה לדבר רק על החסרונות בפורום? למה מציקים לכל כותב חדש בפורום?"
עתודה >>
לצפיה ב-'אני עדיין אומרת ש"למה לדבר רק על'
אני עדיין אומרת ש"למה לדבר רק על
25/04/2006 | 16:11
5
74
החסרונות בפורום".
הדברים הנל נטחנו מספיק פעמים. אפשר להפנות למאמרים ושהמועמד יראה במה מדובר מבלי לעשות שרשורים כאלו כול פעם מחדש.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני בעד להפנות להודעה הזו של ביגרד.'
אני בעד להפנות להודעה הזו של ביגרד.
25/04/2006 | 17:06
2
62
נשים את זה בטאגליינס.
עתודה >>
לצפיה ב-' אפשר פשוט להפנות לשרשור הזה.'
אפשר פשוט להפנות לשרשור הזה.
25/04/2006 | 19:34
37
הוא מאוד ממצה.
עתודה >>
לצפיה ב-''
25/04/2006 | 19:38
13
לצפיה ב-'שתי סיבות'
שתי סיבות
25/04/2006 | 19:21
52
1. את הso called יתרונות רשויות הצבא דואגים לתאר והם עושים זאת הרבה יותר טוב מכולנו פה יחד.
2. (במקצועות ההנדסה), מלבד מימון שכ"ל, העדר מילואים באמצע הסמסטר, והעדר שמירות/מטבחים ברוב השרות קשה לי להאמין שמישהו יכול לשכנע אותי שקיים ולו יתרון אחד נוסף.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא רק.'
לא רק.
25/04/2006 | 22:42
42
כשמסמנים משהו במארקר צהוב על נייר מודפס - זה כדי להדגיש את מה שהעין עלולה לפספס.

במקרה הנידון - הודות לעבודת השיווק הראויה לשבחים (תכל'ס) של מערך העתודה בצבא - נוצר מצב שכל התמונה נמצאת לעתודאי המצוי מול העיניים, אבל עיניו מופנות בעיקר לצדדים הורודים.

כאן, אני ועוד עתודאים בשלבים שונים ומשונים, מנסים להראות את **כל** התמונה, רק שהפעם מדגישים במארקר אדמדם את הצדדים שנוטים ---לבחור---  להתעלם מהם. שוב, בדגש  *בוחרים*  להתעלם מהם בכניסה לעתודה ובמהלך הלימודים.

גם אני תמיד מדגיש שהחסרונות עליהם אני מדבר מופיעים בעיקר בהנדסת חשמל ומכונות.

גם אני בעצמי מהווה דוגמה לאחד ששובץ במזל ובמיני-קומבינה בתפקיד הנכלל ב-10% ה"הולמים". אני לא מסתיר את הסיכוי המינורי להצלחת המסלול.
אני רק חוזר ומתריס כי הסיכוי - מינורי.
עתודה >>
לצפיה ב-'ממליץ לך לשקול שירות בתלפיות'
ממליץ לך לשקול שירות בתלפיות
25/04/2006 | 01:36
75
www.talpiot.org
מצד שני המיונים מיועדים לכיתה יב, ככה שתחפש בקיץ את פתיחת המיון למחזור הגיוס שלך (יולי 07...)
עתודה >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
25/04/2006 | 07:25
52
יש הרבה סכנות במסלול הזה, אבל יש גם אפשרות ממש להרוויח ממנו.

מה יקרה לך, תלוי בעיקר בך (בעיקר).

המוסכמה היא שעל פי רוב מהנדסים למיניהם לא יוצאים מרוצים כל כך מהמסלול, אבל במקצועות שהזכרת המצב בדר"כ יותר טוב.

האם אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה ללמוד (כדאי להינעל על מקצוע, יש בכל זאת הבדל בין מדמ"ח לבין פיסיקה) ? האם אתה יודע מה זה ללמוד באוניברסיטה (רמז: זה לא כמו בתיכון) ? האם אתה יודע שזה שהתמונה שעל העלון של העתודה שבה רואים טיל ולידו חנון מחייך בגאווה היא פוטו מונטאז' (זו תמונת השחרור שלו) ?

תתחיל להתעניין, לעשות חקירות, בעיקר עם עצמך.
עתודה >>

הודעות אחרונות

01:09 | 15.11.18 אורחים בפורום
02:29 | 12.11.18 אורחים בפורום
14:57 | 21.08.18 אורחים בפורום
09:19 | 31.07.18 אורחים בפורום
17:54 | 11.06.18 אורחים בפורום
20:01 | 31.05.18 אורחים בפורום
14:27 | 28.05.18 אורחים בפורום
22:30 | 01.05.18 אורחים בפורום
14:26 | 17.09.17 ריניהיחידי
17:07 | 04.09.17 nomchi

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ