בחירת מקצוע בעתודה- דחוף מאוד!!

SimaEt

New member
בחירת מקצוע בעתודה- דחוף מאוד!!

שלום,
אני תלמידה ביב' ומתלבטת בין הרבה מקצועות ללימודים בעתודה. הבנתי מהודעות קודמות שעתודה לא הכי מומלצת למתלבטים ובכל זאת, אשמח אם תענו, אני חייבת לדרג העדפות ביומיים הקרובים ואני ממש מיואשת..
(אם זה רלוונטי לתשובה-אין לי בעיה להתקבל מבחינת הנתונים, לפחות בינתיים)

1. איך באופן כללי משתבצים עתודאים שלמדו מקצוע דו חוגי? הם בוחרים לאן להשתבץ?
2. מסלול דו חוגי: פסיכולוגיה-מדמ"ח- אם אתם מכירים מישהו או שמעתם- לפי איזה מקצוע משתבצים, לאן ואיך השירות?
3. האם המסלול במדמח-פסיכו כדאי בכלל בעתודה? במיוחד אם המטרה בבחירת המסלול היא לימודי מדעי המוח?
(יש תכנית משולבת כזו באוניברסיטת תל אביב), או שבעתודה עדיף ללכת על מקצועות ההנדסה, אחרת השיבוץ גרוע מיוחד?
4. קצת פחות קשור, אבל אני חדשה כאן ולא יודעת איפה לשאול- אילו תארים הם אופטימליים ללימודי מדעי המוח? שמעתי למשל שחוקרים כיום מעדיפים מישהו עם תואר ראשון בפיסיקה על פני ביולוגיה. האם זה נכון? והאם אפשר להגיע למחקר בתחום מתארים מגוונים?
5. ריאלי VS הומאני- האם התלבטתם בין שני התחומים? מה החלטתם? (אם אתם כאן- כנראה משהו ריאלי...)
או שמתלבטים כרוניים כמוני לא נמצאים בפורומי עתודה..?

אשמח אם תענו על חלק מהשאלות לפחות, זה מאוד יעזור לי בכל הבלגן..
תודה ענקית!

yoavzilberman

New member
תשובות חלקיות

אענה על מה שאני יכול:

1. לא יודע באופן פורמאלי איך התהליך מתבצע. אך מהיכרותי עם הצבא עד כה, כנראה רוב הסיכויים שישבצו אותך במקצוע שיותר נדרש מבחינת הצבא.

2. בהתאם לתשובה 1: אני מאמין שמרבית הסיכויים שבמסלול כזה תשובצי במדעי המחשב ולא בפסיכולוגיה (יותר נדרש מבחינת הצבא).

3. לא חושב. 6 שנים זה הרבה זמן לשכוח את החומר התיאורטי שלמדת בתואר ועד אז תישארי בעיקר עם הפרקטיקה שרכשת בתואר. נראה לי שיותר נכון במסגרת התואר הראשון לצבור רקע אקדמי חזק ולאו דווקא ללמוד חומר שיהיה רלוונטי למדעי המוח. בכל מקרה מסלולי הלימוד לתואר שני במדעי המוח פתוחים לבעלי תואר ראשון במדעי המחשב/ביולוגיה/פיסיקה עם מספר השלמות. לכן נראה שרקע בסיסי טוב בתואר הראשון חשוב יותר מחומר רלוונטי למדעי המוח.

4. למרות ההקדמה - תשקלי שוב. את הולכת לשרת 6 שנים במקצוע שבחרת ולהשתחרר אי שם בגיל 27-28. אם העדפותייך ישתנו עד אז יוצא שאת מתחילה מחדש בגיל מאוחר יחסית ומבזבזת 6 שנים מחייך על דבר שלא תיהני ממנו ואולי אפילו יבאס אותך. גיל 27-28 זה גיל מאוחר יחסית בו מתחילים לרוב להקים משפחה ומאוד קשה לבצע הסבות מקצועיות (אל תשכחי שהסבה מקצועית זה לא רק לימודים אלא גם עבודה מספר שנים לאחר הלימודים במשכורת נמוכה יחסית בשביל לרכוש ניסיון...).
נשמע שכרגע את מאוד מכוונת למדעי המוח, ולא נראה לי שיש יותר מידי מה לעשות עם זה בצבא...

בכל מקרה שיהיה לך הרבה בהצלחה!

למעלה