מעבר מסלול בעתודה

questionAtuda

New member
מעבר מסלול בעתודה

היי, אני עתודאי להנדסת תוכנה בטכניון (לא פסגות) אחרי שנה א'. אני שוקל לאחרונה לבקש לעבור למסלול התלת שנתי, וביני לבין עצמי העליתי נקודות יתרון/חיסרון למהלך:

יתרונות להנדסת תוכנה:
1. עד כמה שאני יודע את תהליך המיון שלי אבצע בשנה האחרונה של התואר, ומכיוון שאפשרויות השיבוץ של עתודאי תוכנה ומדמ"ח זהות, אני מנחש שאני אתחרה כנגד מדמ"חניקים שגם הם בשנה האחרונה שלהם, ולכן אמור להיות לי יתרון ידע עליהם בשל השנה הנוספת.
2. עוד שנה = יותר זמן לתקן את הנזק של שנה א'.
3. אם אחליט להמשיך לתואר שני אצטרך להשלים 18 נ"ז במקום 36, כנראה שזה די מקל על שילוב תואר שני בזמן הצבא.

עכשיו לחסרונות במסלול תוכנה:
1. החיסרון המשמעותי ביותר שאני יכול לחשוב עליו - לבלות עוד שנה באוניברסיטה משמעה נזק כלכלי לא קל בכלל.
2. צריך באופן יחסי יותר נ"ז במסלול תוכנה מאשר בתלת שנתי (כמובן שגם באופן נומינלי, אבל זה מובן מאליו כי מדובר בתואר 4 שנתי לעומת תלת שנתי), משמע זה מסלול יותר קשה.
3. אני אמנם חוסך 18 נק' בתואר השני, אבל בתמורה עושה 42 נק' יותר בתואר הראשון (שוב, כל זה בהנחה שאני בכלל ארצה ללמוד תואר שני).

אשמח לשמוע את דעתכם (בעיקר של עתודאים בשירות/לאחריו שהיו באחד המסלולים).

בנוסף, אמנם קצת טיפשי להציג את השאלה הזאת רק בנק' זו, ובכל זאת - מה הסיכוי בכלל לעבור? מצד אחד שמעתי שהמדור לא כ"כ מתלהב ממעברי מסלול, אבל מצד שני אני בסופו של דבר נשאר באותה פקולטה ובאותו מוסד, חוזר לשירות שנה קודם וחוסך לצה"ל מלגה... סה"כ נשמעת עסקה טובה לצבא.

אם אתה לא פוסל קבע נוסף, יש עוד יתרון משמעותי

למסלול ארבע-שנתי, והוא שבתפקידים מסוימים אתה יכול לקבל דירוג מחקר, שזה תוספת נכבדת למשכורת מהרגע שדירוג המחקר שלך יאושר (החל מכמה חודשים לאחר תחילת הקבע) שמותנה בכך שתישאר בצבא 3 שנים מרגע האישור. בשביל דירוג מחקר צריך 4 שנות לימוד.
כך לפחות היה לפני כמה שנים, לא יודע אם משהו השתנה.
ולגבי הצד הכלכלי, אם תמצא עבודה במקצוע לתקופת הלימודים, השנה הנוספת יכולה לתת דווקא רווח כלכלי במקום נזק כלכלי, וכמובן יתרון מקצועי גם בצבא וגם אחריו בשל הניסיון האמיתי שתרכוש. זאת הסיבה שאני הארכתי מ-3 שנים ל-4 - כדי שאוכל לעבוד עוד שנה ולחסוך עבור שכר דירה בשירות החובה.

questionAtuda

New member
היי, יש לי כמה שאלות

1) אתה מתכוון שהתחלת תואר תלת שנתי ואז עברת לארבע שנתי? אם כן, איך עובדת הפרוצדורה הזו?
2) בהנחה ומדובר במדמ"ח/תוכנה - השיבוצים של עתודאים שעשו הנדסת תוכנה נוטים להיות טובים יותר מאלה שעשו תלת שנתי או שזה לא באמת רלוונטי?
3) כמה דמ"ח מוסיף למשכורת?
&nbsp
לגבי עבודה בשנה ד' - לא התכוונתי שבסדיר ארוויח יותר מאשר בתור סטודנט, הכוונה הייתה שלאחר השחרור מהצבא (ואפילו אם אאריך קבע) ארוויח יותר משארוויח במשרת סטודנט בשנה ד'.

BMWE

New member
ועוד סיבה למה לעבוד במהלך הלימודים - תוספת ותק

BMWE

New member
תוספת ותק מקבלים בכל גוף ממשלתי על כך שיש לך ניסיון

עבדת בעבודה שמוגדרת כקושרה למקצוע (יכול להיות שאני טועה ומספיק שעבדת), צברת ותק, מגיעה לך תוספת לשכר.

לא זוכר את המספרים, אבל מציע שתשאל בשלישות היחידה (ואם טרם הגעת ליחידה, כאשר תגיע)

מעולם לא שאלתי ולא ביקשתי :-O

אתה אומר שהייתי פראייר כל השירות כי לא אמרתי למת"ש שיש לי ניסיון במקצוע לפני הצבא?

למעלה