חזאות בחיל הים

IBMRaev

New member
חזאות בחיל הים

שלום, שמעתי שבחיל הים חזאי עושה משמרות של 24 שעות,
אני מבין נכון שזה אומר שאסור לישון ב24 שעות האלו? או שזה כמו כונן, שמעירים אותך אם צריך, אבל אתה יכול לישון?

IBMRaev

New member
כמו...

(סורי שלא ראיתי, משום מה זה לא שלח לי מייל על זה שהגבת)

IBMRaev

New member
בעיות אחרות שיכולות לעלות

בחיל הים נגיד אמרו לי שיש 2 משמרות של 24 שעות+מעודדים לימודים חיצוניים+יתנו לי ללמוד יום בשבוע גם בהכשרה. האם משהו מזה שקרי?
בנוסף, אם יש לך שמועות על פרוייקט לוטם (אולי זה לא פרוייקט אלא מסלול לוטם, אני לא בטוח מה זה בדיוק+יש סיכוי שטעיתי באיות, זה משהו שקשור לגיוס למפאת בלי קבע) או מפא"ת באופן כללי, אשמח לדעת.

b l i p

New member
תשובות

על מפא"ת או לוטם אין לי שמץ.
&nbsp
כן, השירות הוא 2 משמרות של 24 (בלילה בעיקרון ישנים). אז אתה מבין שאם לומדים אז אין פה הרבה מה לקבל כי בסה"כ יש לך את כל שאר השבוע (שלושה ימים). בהכשרה יותר קשה ללמוד (ואף אחד לא באמת עושה את זה) - אבל גם, בשאר הזמן אף אחד לא יגיד לך מה לעשות (אבל עושים יותר מ-2 משמרות בשבוע בזמן ההכשרה).
&nbsp
בפועל, חלק לא מבוטל מהאנשים לא עושה 2 משמרות, אלה משמרת אחת ומספר יומיות בשבוע.
&nbsp
נקודה כללית (צה"לית) על אישורי לימודים:
אם אתה מקבל (ומבקש) אישור לימודים עם זמן על חשבון המערכת, אז זה לא לגמרי על חשבון המערכת - אתה נדרש לחתום על ימי חופש עבור חלק מהזמן הזה.
אם אתה מקבל (ומבקש) אישור לימודים בזמן החופשי, שלא על חשבון המערכת אז אתה יכול ללמוד בכל זמן שהוא לא שעות הפעילות ולא נלקחים לך ימי חופש. במקרה דלהלן, אתה יכול ללמוד כל זמן שאין את המשמרות - וזה אישור הלימודים אשר ניתן למי שפועל במתכונת הזאת.

IBMRaev

New member
תודה

לא הבנתי מה התכוונת ב:"אז אתה מבין שאם לומדים אז אין פה הרבה מה לקבל כי בסה"כ יש לך את כל שאר השבוע (שלושה ימים)."
מה זאת אומרת אין הרבה מה לקבל?
&nbsp
ולגבי האישורי לימודים בכללי: אני מועמד למעמד מדען מצטיין, אז זה לא רלוונטי אליי(https://www.aka.idf.il/Main/giyus/general.aspx?catId=58568 = עם מידע על המעמד)

b l i p

New member
אין הרבה מה לקבל

אם אתה עושה שתי משמרות. אז כמה פחות עוד אתה יכול לעשות? מה זה אומר לקבל יום חופשי על חשבון המערכת, שתעשה משמרת אחת?
לכן עיקר הגמישות זה כאשר עושים משמרת ויומיות.

IBMRaev

New member
זה אומר משמרת אחת של 24 ומשמרת אחת של 16

זה מה שהמעמד הזה נותן-ועובדים קשה כדי להשיג אותו...
(כך או כך, עוד לא החלטתי שאני רוצה ללכת לחיל הים, אבל זה האופציה של תש עבורי...)

b l i p

New member
פחות טוב

וייתכן ששמעתי שאפילו משמעותית פחות טוב...

למעלה