עתודה בכלכלה

אני אחזור על זה

יש קצינים צעירים נטולי תואר שהתפקיד שלהם הוא "קצין תקציבים". כמובן שהם לא שייכים למערך התקציבי מכיוון שהם לא אקדמאים.
אני לא יודע באיזה גופים שירתת אבל זה ככה. תבדוק את זה שוב לפני שאתה ממהר להכריז שבעידן המערך התקציבי רק אקדמאים ממלאי תפקידים של קציני תקציבים.

אני ורבים, בניגוד אליך, חושב שעבודה של קצין תקציבים היא טכנית ולא דרוש אקדמאי בשבילה.
אתה מוזמן לעשות סקר בגוף שלך ולשאול כמה עתודאים לכלכלה באמת שבעי רצון מהמסלול.

TheMafia1

New member
בכדי לא לעבור על כללי ב"מ, אשמח למסר עם דוגמאות לאותם "קציני

"תקציבים".

razh2110

New member
איפה למדת?

איפה למדת ומה למדת אם אפשר לשאול? (כלכלה/מנה"ע / חשבונאות)

למדתי באוניברסיטת תל אביב

כלכלה וניהול ושירתתי בגופים היותר נחשבים. אל תחשוב שלימודי חשבונאות מקנים לך תעודת ביטוח לתפקידים טובים יותר.

razh2110

New member
לימודים

למה לא לימודי חשבונאות לא יתנו לי יתרון?
איך היו הלימודים בתל אביב? איך המרצים? הלימודים היו קשים?
אני כרגע לומד בבר אילן ומתכנן לעבור לתל אביב שנה הבאה.

תשובות

כפי שהוסבר קודם, לימודי החשבונאות לא יקנו ככל הנראה יתרון כיוון שלא עושים הבחנה בין בוגרי חשבונאות לכלכלה כי התפקידים הם לרוב דומים וכפי שהמליץ mafia, לכאלו שרוצים להתמחות בראיית חשבון, המסלול של העתודה לא מומלץ.
אני אהבתי את אוניברסיטת תל אביב, המרצים בעלי שם, אני מניח שהלימודים בת"א יותר קשים מאשר בבר אילן.

razh2110

New member
שאלות

אוקיי הבנתי.
1) לגבי אוניברסיטת ת"א, התנאים שם היו טובים? המרצים העבירו את החומר בצורה טובה? המבחנים היו בסדר או סיוט? האם הקורסים והמבחנים במיקרו ומאקרו היו סיוט או שהמבחן בהם היה בסך הכל בסדר?מה לגבי אקונומטריקה?

2) עתודאי שלומד כלכלה ומתמטיקה מסלול דו חוגי - מה היתרונות? מה אפשרויות השיבוץ? האם יש לו יתרון לשיבוץ בחמ"ן?

3) הראיונות ביועכ"ל מתקיימים לאחר הקק"צ או בשנה השנייה ללימודים?

4) שאלה אישית אלייך - האם אתה שוקל לחתום קבע מעבר למה שנדרשת במסלול העתודה? אם לא, למה?

אני יודע שאני קצת חופר, אבל בסה"כ אני עתודאי צעיר שמחפש תשובות ;)
תודה על העזרה.

תשובות

1. אני אהבתי את אוניברסיטת ת"א, המרצים נחשבים והמבחנים ברמה. כמובן שזה אינדבידואלי, יש כאלה שהמבחנים הם סיוט בשבילם ויש כאלה שהכל קל להם.
2. אין יתרון משמעותי בשיבוץ לבוגרי מתמטיקה, במיוחד לאור העובדה שכיום השיבוץ נעשה בתום ההשלמה החילית. בחמ"ן העיסוק התקציבי דומה לעיסוק התקציבי בגופים אחרים (מז"י/תקשוב/ח"י וכו') ולכן אין צורך בתואר במתמטיקה.
3. לאחר הקק"צ (גם דבר גרוע לדעתי).
4. ממש לא. בעיקר כי העיסוק בתקציב משעמם אותי ואני לא אוהב איך שעבודות מתנהלות בצבא.

razh2110

New member
שאלות נוספות

שלום,
יש לי כמה שאלות נוספות:
1) האם המרצים בתל אביב העבירו את החומר בצורה טובה או שהם הפנו אתכם הרבה לספרים ואמרו לכם ללמוד לבד? האם למדתם עם ספרים בעברית או באנגלית?
2) האם נדרשתם לקרוא הרבה מאמרים באנגלית בתל אביב?
3) האם אתה חושב / האם שמת לב במהלך המיונים שלך אחרי התואר שהיועכ"ל נתן עדיפות קודם לבוגרי תל אביב/ האוניברסיטה העברית יותר מאשר בוגרי בר אילן או מקום אחר?

תודה.

למעלה