שיבוצים "יוקרתיים" לעתודאים בכלכלה

econo1

New member
שיבוצים "יוקרתיים" לעתודאים בכלכלה

שלום אני עתודאי לכלכלה שנה א' רציתי לשמוע מה הם השיבוצים שנחשבים "יוקרתיים" והכי טובים כביכול ועוד שאלה האם יש שיבוצים בימ"ל (למיטב ידיעתי יועכ"ל לא נחשב לימ"ל)

razh2110

New member
תשובה

אני גם עתודאי לכלכלה..
בעקרון השיבוצים האפשריים הם חיל האוויר,חיל תקשוב,חיל מודיעין, יועכ"ל , אגף כוח אדם וכו'. לכל חיל יש גוף תקציבי.

econo1

New member
שיבוצים

בבן גוריון-אבל השאלה שלי היא מה נחשב שיבוץ יוקרתי (לדוגמא אני יודע שיש מעט עתודאים שעוסקים במט"ח) כמו שלדוגמא במדעי המחשב אתה יכול להגיע לגאמא וכאלה...מהם השיבוצים הנחשבים ביותר בכלכלה?

razh2110

New member
תשובה

במדעי המחשב וכל מקצועות המדעים המדוייקים (הטכנולוגיים) השיבוצים הם מעולים כי כיום הדרישה גבוהה מאוד למקצועות הללו.
בעקרון ממה שאני הבנתי השיבוצים היוקרתיים יותר בכלכלה הם ביועכ"ל, מפא"ת, חמ"ן, אגף התשלומים וכו'.
ממליץ לך לקרוא כאן:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=159&messageid=178397172[/URL]

לגבי כלכלה, הדעות חלוקות, יש כאלו שאומרים שהם נהנים מהתפקיד שלהם בכלכלה בצבא ויש כאלה שמתחרטים על כך...

econo1

New member
שיבוצים-כלכלה

בגלל שאתה סטודנט אתה לא ממש עוזר לי לגבי שיבוצים-יש עוד תפקידים חוץ מקציני תקציבים (מניסין מעתודאים בשירות שדיברתי איתם) ותופתע לגלות שחוץ מהפורום פה כולם המליצו...אני שוב שואל כמו שלוקחים את הכי שפיצים במקצועות הריאלים לגופים מחוץ לצבא לאן לוקחים את התותחים של כלכלה?

razh2110

New member
תשובה

נכון, אתה צריך לשמוע השיבוצים מעתודאים בזמן שירות..
לגבי התותחים בכלכלה - אל תצפה לשיבוץ בימ"ל. שיבוצים בימ"לים זה בד"כ למקצועות שבהם חברות אזרחיות עוסקות בפיתוח וטכנולוגיה ביחד עם הצבא.
בהצלחה.

razh2110

New member
המלצות

אתה יכול לשתף קצת מה אמרו לך אלו שהמליצו לך?

תודה ובהצלחה.

ממש אין "הרבה" תפקידים חוץ מקצין תקציבים

גם אין "הרבה" ממליצים. חבל להטעות.
היחידה שנחשבת ליוקרתית כביכול היא יועכ"ל.

econo1

New member
ממליצים

דיברתי עם כמה וכמה...כולם המליצו,כולם-בנוסף לזה דברתי עם מתרגלים אצלנו באוניברסיטה:כלכלן מתחיל מרוויח בסביבות ה 8000 והם מתחילים לעבוד בגיל 26-27 בעתודה בגיל 24 אתה כבר מתחיל עם הסכום הזה ובגיל 27 וחצי 28 (תלוי מתי אתה מתגייס) אתה כבר יכול לצאת לשוק החופשי אפילו עם תואר שני וזה בלי קשר לניסיון (שתלוי בשיבוץ שלך,למרות שכל עוד תרשום שהיית על תקן כלכלן יהיה לך יתרון על שאר מחפשי העבודה באותו גיל שבאים ללא שום ניסיון בתחום)
&nbsp
ולגבי התפקידים לא התכוונתי שיש הרבה אנשים שהם לא קציני תקציבים אלא יש עוד כמה וכמה סוגים של תפקידים (יכול להיות שהם תופסים אחוז קטן אך הם קיימים)

trigotrigo

New member
אתה ממש מדכא..

היועכ"ל נחשב לשיבוץ הכי יוקרתי, אבל גם מפא"ת, מנהלת הטנק ועוד גופים נחשבים לסקסיים למדי.
גם שיבוצים בגופים אחרים לא נופלים באיכותם, אבל את זה אתה מגלה רק אחרי החזרה לשירות.

econo1

New member
איךמגיעים לשם

איך אבל מגיעים לשיבוצים היוקרתיים אם אין ראיון:ציונים טובים כמובן אבל מה עוד,האם משרת סטודנט בחלטורה כלשהי כמו בנק יעזרו??הצטיינות בקורס קצינים?מה יכול לעזור?

trigotrigo

New member
לא באמת משנה במה עבדת בתור סטודנט,

יש כאלה שלא עובדים בכלל בזמן הלימודים, ויש כאלה שחייבים לעבוד. ההבדל ביניהם מבחינת קבלת תפקידים לא כזה מובהק. בקק"ץ ובהשלמה פשוט יסתכלו עליך יותר.
&nbsp

econo1

New member
אז לפי מה ממינים

אם הציונים לא משמעותיים ועבודה גם לא,אז מה כן משפיע על השיבוץ?

trigotrigo

New member
לא יודע אם הציונים לא משמעותיים,

אבל יש הבדל משמעותי בין כלכלה לרוב המקצועות האחרים בעתודה, וראיון אישי לפני החזרה לשירות לא באמת משקף את היכולות שלך. כשאתה נמצא במסגרת של קורס, אפשר לבחון יותר לעומק את התפקוד שלך - פרמטרים חברתיים, יכולת למידה וכיו"ב.
כשאני חזרתי לשירות, עוד היה פאנל הראיונות, כך שאני לא יודע לפרט יותר מדי בהקשר הזה, רק מתוך ניסיון והסקה.

razh2110

New member
אתה עתודאי לכלכלה?

אתה עתודאי לכלכלה?
אם כן, אשמח מאוד אם תוכל לספר קצת על השיבוצים והאם אתה ממליץ בכללי על המסלול בכלכלה.
היכן למדת? איך היו המרצים?

מדכא מדכא, אבל אומר את האמת

אני מסכים אבל שבגוף כמו היועכ"ל יש יותר סיכוי לעשות משהו משמעותי מאשר בגופים אחרים

למעלה