לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1709117,091 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

לצפיה ב-'תגובה למר POMPS היקר להודעה מחודש יוני.'
תגובה למר POMPS היקר להודעה מחודש יוני.
<< ההודעה הנוכחית
09/07/2012 | 01:24
91
3115
ראשית מחילה מהמנהל שאני כותב את התגובה כאן פשוט חשוב לי שאנשים יקראו את הדברים.

שלום לך מר POMPS, אני אחרוג ממנהגי ואשתמש בשמי הפרטי, שמי יואב וסביר להניח שאנחנו משרתים באותה יחידה ואפילו באותו תחום ואולי אנחנו נפגשים  ביום יום.
אחלק את התגובה שלי לכמה חלקים וסביר להניח שתהה פחות צינית, פחות שנונה ופחות מצחיקה מההודעה שלך.

החלק הערכי:

אתה בוחר להשתלח בצה"ל, שנתן לך את הזכות ללמוד באוניברסיטה במקום לתגייס כמו שאר החברים שלך, כך שבזמן שחברים שלך לחמו בבוץ הלבנוני  או בחולות עזה  אתה בילית במעבדות הטכניון וכל זאת בידיעה מלאה שיום יגיע ותצטרך להתגייס, ולהחזיר לצה"ל על ההתחשבות בך ועל מימון לימודיך.
לא ערכי ואף זו פחדנות מצדך להשתלח במפקדיך על גבי פורומים באינטרנט, האנשים הללו עשו לביטחון המדינה יותר ממה שאתה עשית או כנראה תעשה לאור הצורה בה אתה בוחר להתבטא בפורום זה.
לא ערכי מצדך להשוויץ בצורה שבה אתה מהטל במפקדיך (דרך אגב, לא המצאת את הגלגל, כאשר שולחים מייל בהשהייה עדיין השעה המופיעה במייל עצמו היא שעת השליחה)
ובצורה שבה אתה מבזבז את הזמן שלך ביחד עם חברים שלך בארוחות צהריים בחוץ (מה גם שהאוכל בבסיס לא כל כך גרוע כפי שאתה מתאר) או בהפסקות קפה ארוכות.
לא ערכי לזלזל בגוף שלם אשר תורם לצהל על ידי פיתוח/התאמת כלים הנדסיים כך שהידע בארגון ישמר בצורה נאותה, מסודרת ונגישה. אם אתה כל כך חכם ומוכשר אתה מוזמן להגדיל ראש לפנות לראש הענף שמנהל פרוייקט זה, אני לא מכיר אותו אישית אבל אני אומר לך שישמח למישהו חכם כמוך שיבוא לחלוק איתו מהידע הרב שלך ולהסביר לו איך אתה יכול לבצע את המשימה שהם עושים, תוך יום אחד (בדומה לצורה המצויינת בה התנהלת בטכניון).
לא ערכי לזלזל באנשים מהשטח שבשונה ממך שבילית ולמדת בשנותייך היפות ביותר, התגייסו ככל האדם בגיל 18 לשירות קרבי, שירתו את המדינה ועדיין משרתים ולהשוויץ שבעזרת ניסוי עם כמה פיצוצים אתה בתחכומך הרב מצליח למסמס ולהסתיר מהם  עובדות חשובות.
ובנוגע לתגבוה שמופיע כאן על כך שהם עושים תארים בהנדסה ולא מבינים זה ממש לא במקום לזלזל בהם אותם רענים יכולים להיות הורים שלכם בגיל, קצת כבוד לזולת לא יזיק.

לא ערכי לזלזל באנשים נקודה .

החלק המקצועי:

הסיבה לכך שאתה בוחר להסביר את תפקידך כקצין פרויקט בצורה כה שטחית ומזלזלת, נובעת מחוסר מקצועיות וחוסר הבנת תפקידך כקצין פרויקט.
אם נביא לדוגמה את הפרויקט ההיפוטתי שלך (על הפשפשים) אז אתה פושע שמסתיר מידע מהשטח, פוגע בבטחון המדינה וברור שבהתנהלות קלוקלת זו אתה משאיר לעצמך מספיק זמן פנוי לארוחות של שעתיים ולהפסקות קפה ושיחות טלפון ארוכות עם חברים במקום לנצל את הידע שצברת בטכניון ואת הזמן שלך  בלנסות ולהבין מדוע לא מצליחים לעמוד ביעדים ולמצוא פיתרונות הנדסיים לבעיה זו, דרך אגב זו שיטה מצויינת להשתלב בצוותי הפיתוח בתעשיות.
במקום להיות ראש קטן ו "לקחת חוברת ביצועים שהחברה כתבה ולשנות לוגו ולעשות קצת מברשת ב WORD " אתה מוזמן לעיין בחוברת זו לעומק ובעזרת כישורייך הבוודאי מעולים (כפי שמשתמע מדברייך ומגינוני ההנדסה הציניים שאתה משתדל להכניס כל כמה משפטים) ולבדוק שאכן עונה על צרכי צהל ואם לא אז במקום  למסמס עובדות בעזרת הערמומיות הכה מדהימה שלך, כפי שהסברתי מקודם אתה מוזמן להשתמש בכישוריך ולאתגר את החברה לפשפשים וכו.. ברעיונות יצירתיים משלך שנובעים מכישורי ההנדסה המעולים שלך.
אם באמת אתה מצליח לבצע את כל המשימות שלך ועדיין נשאר לך זמן פנוי, אתה מוזמן לשפר דברים, ישנם נושאים רבים אשר רק מחכים שיבוא מישהו בעל יוזמה ומח קודח ויבצע בהם שיפורים, תאמין לי זה סיפוק, לדעת שאתה מיוזמתך הבלעדית ובעזרת כישורייך ההנדסיים הצלחת לשפר ולגרום לאמלח מסויים להיות יותר יעיל/אמין ולתרום בכך לבטחון המדינה ווהלוחמים.

חלק כללי

היום דווקא כן יש מגמה ביחידה שאתה כל כך משתלח בה לשלוח מהנדסים טובים לפתח בתעשיות אני מכיר לפחות 10 כאלה רק  בתחום שלי, מהנדס טוב לא נבחן רק אחר ביצועיו בלימודים אלא גם באמביציה שלו (שלפי דבריך אצלך שואפת ל 0 ) ובהבנת המקצוע אותו למד כמו שלא כל מהנדס שיסיים לימודים עם ממוצע גבוה ימצא את עצמו בתפקידי פיתוח.

אתה מוציא כאן שם רע ליחידה שלך ולמסלול העתודה בכלל, כאשר אם בוחנים את ההתנהלות שלך ואת הזלזול שלך בכל מה שלא תואם את הציפיות שלך ניתן להבין שהגעת למצבך באשמתך בלבד יש עוד 1000 כמוך אשר מרוצים מעבודתם ולא מתנהלים בצורה של גן ילדים כדי לרצות את המפקדים שלהם.
אני גם הייתי כמוך תקופה קצרה עד שבאו שני מפקדים יקרים והסבירו לי כמה דברים על החיים בכלל ועל תפקידינו בצהל בפרט.וזה לא שנהפכתי למערכתי כפי שאתה מנסה לתאר את כל מי שלא נוהג בזלזול שבו אתה נוהג כלפי הסובבים אותך, אלא שהתחלתי לקבל סיפוק מהתרומה שלי לצהל והבנתי שגם אם אני לא יושב במעבדה או מול MATLAB כל היום, עדיין אני יכול לבטא את כישוריי ההנדסיים דבר המביא הערכה מצד הלוחמים ומצד התעשיות ומביא לצהל מערכות טובות יותר.

העתודה הוא מסלול נפלא המאפשר לנו ללמוד בשנותינו היפות ביותר, כאשר אין לנו יותר מדי טרדות על הראש ולאחר מכן נותן לנו את הזכות לשרת בצהל כקצינים ולתרום תרומה ממשית לבטחון המדינה שזו לפי דעתי המטרה הנעלה ביותר, יותר מ daysOfProfessionalExperience++.

בקיצור אחי קח את עצמך בידיים ותתבגר. במקום לברוח מהאחריות שלך כלפי צהל (שאתה חלק ממנו) ולהתנהג בצורה ילדותית, תעשה את העבודה שלך כפי שמצופה ממך ולא כפי שאתה חושב שאולי אתה מרצה את המפקדים שלך (אתה לא עובד על אף אחד)  ואז לרוץ לספר לחבר'ה איך דופקים אותך ואיך אתה גם מצליח לדפוק את המערכת בחזרה.

משהו לא תואם את הדרך שבה אתה חושב שדברים צריכים להתנהל?  במקום לברוח ל "קפריסאי" לארוחת צהריים, תוותר על הענוג הקולינרי ושב עם המפקד שלך לארוחת צהריים ותסביר לו מה אתה חושב שמתנהל לא נכון, אולי אתה תתחיל בשינוי, מה כבר תפסיד?

ולכל המתלבטים, אני לא אחשוף כאן את מספר הטלפון שלי אבל אתם יותר ממוזמנים לפנות אלי בפרטי ולקבל תשובות אמיתיות שלא נובעות ממרמור ומחוסר הגשמה עצמית הנובעת מכפיות טובה, מעצלנות ומחוסר אחריות.

אני מצטער אם התגובה שלי מעט מתלהמת פשוט צורם לי איך מרמור של בן אדם אחד יכול למנוע מאנשים טובים וממהנדסים מעולים את הזכות לשרת בצהל כקצינים מהנדסים היכולים לתרום רבות לבטחון המדינה (סיפוק אדיר ולא זו לא קלישאה).

שלכם, יואב
עתודה >>
לצפיה ב-'אין צורך לפנות אליך בפרטי, עדיף לנהל את הדיון'
אין צורך לפנות אליך בפרטי, עדיף לנהל את הדיון
09/07/2012 | 01:40
11
635
בפורום הזה.

אני מניח שיבואו אחרים ויגידו דברים כמו "צהוב" או "צעיר", אבל אני לא אגיד את זה. אני אבחר במקום זאת, לשאול אותך כמה שאלות:

-למה אתה עושה את ההשוואה המיידית בין העתודאי לחיילים שלחמו ב"בוץ הלבנוני"? באותה מידה אתה יכול להשוות שחקן כדורגל לזמר אופרה.

-אני מנסה להבין מדוע אתה מגן כל כך על המערכת מפני דעתו של "pomps". בסופו של דבר, זו דעתו, ובמדינה דמוקרטית מותר להביע דעה. בין אם הוא עשה זו בדרך צינית או בדרך אחרת. הוא עשה את המוטל עליו - הוא שירת. זו לקיחה בנטל שלא כולם בכלל משתתפים בה היום. למה לבקר אותו באופן כזה?

-ואם דעתו על המערכת היא שאופי תפקיד הקפ"ט הוא בזוי ולא מתאים בכלל למהנדס (וזה לא משנה אם הוא מהטכניון הוא ממקום אחר) - למה שבמקום להלל את אנשי המערכת הצבאית, תביא נימוקים שונים למה לדעתך תפקיד הקפ"ט הוא ראוי? כל שעשית הוא באופן חצי מליצי להגיד שהוא היה מהנדס ש"בחר" לא לעשות "כלום".

מקווה שנוכל לפתוח פה בדיון הולם.

עתודה >>
לצפיה ב-'מציין, אשמח לנהל פה.'
מציין, אשמח לנהל פה.
09/07/2012 | 01:01
10
533
ההצעה לפנות בפרטי זה אם למישהו יש שאלות פרטניות לא לנושא הדיון.

אני לא צעיר, אני כבר כמה שנים בצה"ל לגבי צהוב? ככל שתתרחקו מקורס הקצינים המילה הזו תצא לכם מהלקסיקון.

לגבי ההשוואה - אתה צודק, פשוט אנשים צריכים להבין שלא הם עושים טובה למערכת בזה שהתגייסו לעתודה, ישנה אלטרנטיבה יותר או פחות אטרקטיבית, לשיקולכם.

לגבי ההגנה על המערכת- כפי שהסברתי, הייתי שם, תקפתי והתבכיינתי ממש בדומה לבחור, אני לא מגן על ה "מערכת" אני מסביר אותה כפי שהבנתי אותה עם השנים.
צורת ההתבטאות והזלזול שהוא מביע כלפי אנשים זו לא צורה להתבטא, מצטער.
לגבי השירות, צהל לא השקיע ומשקיע מליונים בעתודאים כדי שיבואו לדפוק כרטיס ו "לשרת" אלא כדי שיבוא לתרום , מכעיס אותי שאנשים לא משקיעים זמן ומחשבה לנסות ולשפר. זה צהל שלנו ואין לנו אחר (כן כן גם זו נשמעת כמו קלישאה אבל היא לא), ולגבי חובת הנטל נשאיר את זה לפוליטיקאים, הם עושים שם עבודה נהדרת היום.

לא היללתי אף בן אדם במערכת הצבאית, פשוט ציינתי כמה פעמים הוא תקף אנשים במסגרת המאמר שכתב.

אני חושב שהבאתי כמה וכמה נימוקים, תפקיד בזוי?תשאל מהנדס מערכת בתעשיה מה הוא עושה, ולאחר מכן תשאל קפט אמיתי מה הוא עושה, ותמצא הרבה דימיון, האם תפקיד מהנדס המערכת בתעשייה הוא תפקיד בזוי?האם תפקיד ראש פרוייקט בתעשייה הוא בזוי?רק אנשי פיתוח ומעבדות הם בעלי תפקיד מכובד?
תפקיד הקפט בצהל הוא תפקיד נהדר אם הוא מבוצע ברצון, ניתן ללמוד ממנו המון, להשתלב בצוותי הפיתוח, להעלות יוזמות הנדסיות אישיות וכו, להשתמש במידע ההנדסי שנצבר במהלך הלימודים.

אם אותו בחור היה בוחר במקום למסמס, לבחון, לחקור, לשאול, לחשוב ולהעלות הצעות לפיתרון הבעיות הוא היה מקבל סיפוק אדיר מתפקידו.
הקפט לא רק משכתב מסמכי תעשיה, הוא כותב מסמכי דרישות משלו (ברוב הפרויקטים בטרם קיימת חוברת ביצועים), דרישות אלו אכן מועלות מאנשי השטח ומתורגמות לדרישות טכניות על ידי הקפט.

הקפט חוקר את הדרישות ומגדיר מה אמור להיות מבוצע ואיך, כמה למה ומתי היכן ולרוב גם איך, הוא ה"אבא" של הפרויקט, ודואג למימושו לאורך כל הדרך.

כמובן שאם הקפט לא מבצע את תפקידו כראוי התפקיד נהפך להיות בזוי וכאן הנקודה. אם לוקחים את תפקיד הקפט ברצינות הראויה מפיקים ממנו המון, תורמים בו ומקבלים ממנו.

נכון, תפקיד הקפט לא מתאים לכולם, ולכן ישנה מגמה לשלוח קצינים לתעשייות להוות חלק אינטגרלי מצוותי הפיתוח

ולגבי מהנדס שבחר לא לעשות כלום...תקרא ותתרשם שהבחור לא "משקיען" וזה חורה לי, בחור שבוחר לא לשחק את המשחק מחליט להפוך את הלוח ולפגוע ברשימה ארוכה של אנשים.
עתודה >>
לצפיה ב-'שמח שאפשרת לנהל את הדיון כאן'
שמח שאפשרת לנהל את הדיון כאן
09/07/2012 | 20:48
9
457
אינני יודע באיזו יחידה אתם משרתים, אוכל להגיב רק על סמך השירות שלי ושל חבריי ומההיכרות עם הנדסת מערכת בזמן השירות (כבר לא עתודאי). על סמך ניסיוני, מהנדס מערכת וקפ"ט לא מבצעים את אותה עבודה כלל וכלל. קפ"ט מגדיר את דרישות הלקוח (במקרה הטוב), מהנדס המערכת דואג לבצע אותן.
לקפ"טים שהכרתי לא הייתה  שליטה על כוח האדם בחברה ולכן הם לא יכלו לנהל את כוח האדם או לוחות הזמנים, שתיים מאבני היסוד להנדסת מערכת, להבנתי.

"צהל לא השקיע ומשקיע מליונים בעתודאים" - הכשרתו של עתודאי לא מתקרבת לסכומים אלו וזה בסדר. רק חורה לי שאתה בוחר להשתמש בביטוי לא נכון שעלול להטעות.

אגב, אני מניח שביחידה שלכם לא כל עתודאי נוגע בהגדרת הדרישות. מה קורה אצלכם אחרי הגדרת הדרישות? מה עושה העתודאי לאחר מכן?

נ.ב. שמח לשמוע שישנם אנשים שאוהבים את העיסוק ומתמידים בו.
עתודה >>
לצפיה ב-'שמח שאתה שמח'
שמח שאתה שמח
09/07/2012 | 21:14
8
410
צהל כן משקיע במצטבר מליונים.

לגבי השוני בין הנדסת המערכת  אתה אכן צודק אך קפט רציני כן מעורה בחברה, קובע לוחות זמנים ובנוגע לכח אדם אצלינו לפחו כן נפגשים ועובדים עם מהנדסי הפיתוח.

נכון ישנם עתודאים שלאחר שהפרויקט שלהם מבשיל או שהוא מועסק על פרויקט שסיים פיתוח, ישנו הפן האחזקתי, שיפורים ןכמו שהדגשתי להיות האבא והאמא של המערכת.

ישנן עתודאים בפיתוח פרופר, בקפ"טיות וכמובן גם באחזקה, וזה בסדר, גם שם ניתו להשפיע ולשפר מערכים.

לצערי מטעמי ב"ש  לא אוכל לשתף דוגמאות.
עתודה >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
09/07/2012 | 21:22
4
351
וזה לא רק הגדרת דרישות.

יש ניהול סקרים, קבלת חומר טכני ואישורו לפני הסקרים.
השתתפות בסקרים פנימיים בחברה והשפעה על התכן של המערכות.
ניהול דיוני מעקב רציניים ולא כפי שתיאר בציניות חברינו לפורום.
מציאת פתרונות בשיתוף התעשייה לבעיות שעולות במהלך הפיתוח.
קביעת האופן שבו יוכחו הדרישות שהוגדרו, ובמידה וישנן כשלונות, גם כאן חיפוש בשיתוף התעשייה אחר פתרונות ויישומם.

עתודה >>
לצפיה ב-'כל מה שאתה מתאר זו יוזמה אישית'
כל מה שאתה מתאר זו יוזמה אישית
09/07/2012 | 21:28
3
352
כלומר, זה נחמד שתעשה אך אף אחד לא פוקד עליך לעשות את זה.

מה ההבדל? שזה מאוד תלוי בכמות הזמן הפנוי שלך, ברגע שמטילים עליך עשרות נעת"ים והכנות של מצגות ואיכות וכל מיני "שטויות של הצבא" כבר אין לך זמן ואנרגיה ליזום משלך....שזה מחזיר אותנו להודעה שלי בשירשור שבסוף הרבה מאוד תלוי בפיקוד מעליך...
עתודה >>
לצפיה ב-'לא רק.'
לא רק.
09/07/2012 | 21:32
2
299
חלק מתפקידך זה ליזום את הנושאים הללו.

וזה לא שטויות של צבא, גם בתעשיות יש איכות וכו.. חשוב לא להפוך את זה לעיקר ומצגות זה חלק מהעבודה.

ואולי לך באמת אין זמן, אבל מה שתיאר הבחור שעניתי לו זה עודף של זמן

אני אומר לך תהיה חזק, הכל חולף,  יש גם תקופות קשות אבל עוברים אותן וממשיכים הלאה :)
עתודה >>
לצפיה ב-'פעם היה לכל מחלקה נגד שדאג לכל "השטויות"'
פעם היה לכל מחלקה נגד שדאג לכל "השטויות"
09/07/2012 | 21:38
1
346
מבקר איכות, בטחון מידע, כיבוי אש, קורסים, מצגות סיכום וחציונים ומה לא...

ביטלו את התקן והפילו את זה על הקצינים בתור נע"ת

ואכן התקופה הקשה עוד מעט נגמרת תודה לאל :)
עתודה >>
לצפיה ב-'קיצוצים...'
קיצוצים...
09/07/2012 | 21:43
315
אבל שטב, זה לא שטויות, זה חלק מהעבודה
עתודה >>
לצפיה ב-'גם לא מליונים במצטבר'
גם לא מליונים במצטבר
10/07/2012 | 13:35
1
322
אם תסכום את כל ההשקעה בעתודאי בזמן הלימודים וגם את הפרשי השכר בזמן החובה והקבע, לא תגיע לרבע מיליון אפילו
עתודה >>
לצפיה ב-'לפי המ"פ בקק"צ, עלות קק"צ בסיסי הייתה סביב'
לפי המ"פ בקק"צ, עלות קק"צ בסיסי הייתה סביב
10/07/2012 | 20:49
362
ה-20 אלף לאדם. בהנחה שזה המצב ושנדרשת השקעה דומה עבור ההשלמה החילית. נוסיף 8.5 אלף כפול 4 שנות לימוד - אם עד כאן אין טעות, אני עדיין בחמש ספרות.

לו הכשרה של עתודאי הייתה עולה מיליון אחד, בהתחשב במספר העתודאים, הכשרת העתודאים בלבד, ללא משכורות, הייתה מהווה כ-2.5 אחוזים מהתקציב המיועד לכוח אדם בצה"ל (משכורות ופנסיות).

הכשרה של תלפיון כנראה תהיה יותר קרובה לחצי מיליון, מכיוון שרובה נשענת על שירות החובה. מצד שני, אין כל כך הרבה תלפיונים.

שוב, ייתכן שטעיתי. לי זה לא מסתדר.
עתודה >>
לצפיה ב-'קפ"ט במצב טוב יעסוק בחלק קטן מהנדסת מערכת'
קפ"ט במצב טוב יעסוק בחלק קטן מהנדסת מערכת
10/07/2012 | 20:31
410
גם על פי מה שאתה תיארת. גם אני, בעוונותי, הייתי קפ"ט. ידוע לי עד איזו רזולוציה נכנס קפ"ט לניהול לוחות הזמנים או כוח האדם. אפשר לקבוע תאריך יעד לאבני דרך, שגם הן מאוד פלואידיות, אבל לא לכך התכוונתי. לתכנן משאבים (תוכניתנים, מהנדסים, ציוד שצריך להגיע, לשחרר צווארי בקבוק עוד לפני שנתקלים בהם) היא אחת המשימות העיקריות של מהנדס מערכת.

כדי שהקפ"ט יעסוק בשבריר מתוך הנדסת המערכת, הוא חייב להיכנס לפרויקט בפיתוח, שיהיו לו מפקדים טובים ושתוטל עליו מינימום בירוקרטיה. הרי אתה וודאי יודע שאורך החיים של מערכות בצבא הוא עשרות שנים ופיתוח מערכת אורך כעשירית מכך. מכאן נגזר שרוב הקפ"טים ישתלבו בפרויקט שאין בו פיתוח.

על הפן האחזקתי אחראים נגדים, בין אם עברו הכשרת טכנאי או לא, ומניסיון אישי - הם יודעים לעשות את העבודה הזאת מצוין. בפרויקט שסיים פיתוח לרוב לא מושקע תקציב חדש ולכן לא מפותח/מותאם בו דבר. אין צורך במהנדס למטרה זו.

לשפר מערכים היא צורה יפה לומר שגם אדם over-qualified יכול להכניס תועלת יחודית למשרה. באופן דומה אפשר להציב אנשים מוכשרים בכל תפקיד. בצורה זו ניתן להציבמהנדס תעשיה וניהול בתפקיד מחסנאי. שם וודאי יוכל לשפר מערכים.

הכרתי לא מעט עתודאים ששירתו כקפ"טים. אלו שהמשיכו להנדסת מערכת באזרחות הודו שתפקיד הקפ"ט כמעט כולו בירוקרטי ושהם למדו את הנדסת המערכת רק בתעשיה. לדעתי אין להם אינטרס אחר לומר זאת.

ואם אוכל לחזור לטענה שלך לגבי השקעת המיליונים, לדעתי טעות בידיך. ההשקעה לא מתקרבת לסכומים כאלו. העתודה ידועה כמסלול שמביא אנשים מוכשרים בשבריר העלות האמיתית שלהם וזאת מסיבה פשוטה מאוד - ההכשרה שלהם נעשית שלא על חשבון זמן השירות וכל מי שנכשל בהכשרה מחזיר את כל ההקשעה שנעשתה בו. במונחים של זמן וכסף, הכשרתו של עתודאי מקבילה להכשרה במסלול קצונה יעודית. זמן ההכשרה שלה על חשבון זמן השירות הוא כ-9 חודשים, בזמן שהכשרת קצין עתודאי אורכת כ-4 עד 5 חודשים. כך שמדובר על הפרש בן לפחות 4 חודשים. זה לא רק השכר שלה, אלא גם עלות אחזקת הבסיס בו היא מוכשרת, עלות הסגל וכו'.
ההשקעה בעתודאי היא נמוכה מאוד. לא מדובר בחיסרון, לכשעצמו.

תפקידו של הקפ"ט הוא לעסוק בעיקר בבירוקרטיה. לו תפקידו היה לבצע הנדסת מערכת, התעשייה הייתה מוותרת על העסקת מהנדס מערכת ומאפשרת לעתודאי לנהל מקומית את התוכניתנים והמהנדסים שלה. אוכל לתת לך דוגמאות של קפ"טים מצוינים (גם בעיני המפקדים, לא רק בעיני) שמידת ההבנה ההנדסית שלהם בפרויקט נמוכה מאוד. אבל הם עדיין קפ"טים טובים. מדוע? כי הם מסירים את כל המכשולים הבירוקרטיים מהפרויקט, כדי שלא יתקע.

ובנימה אישית, הלוואי שכל הקפ"טים יהיו מרוצים מתפקידם כמוך וימשיכו בתפקידם גם ללא קבע קשיח.
עתודה >>
לצפיה ב-'נ"ב, אם מישהו מזהה אותי'
נ"ב, אם מישהו מזהה אותי
09/07/2012 | 01:42
542
נא לא לנקוב  בשם המשפחה שלי מטעמי צנעת הפרט
עתודה >>
לצפיה ב-'הלוואי והייתי מרגיש כמוך'
הלוואי והייתי מרגיש כמוך
09/07/2012 | 21:16
5
494
מעבר להיבט המקצועי שהוא חשוב, היבט קריטי לא פחות הוא איכות דרג הפיקוד שמעליך.

יש מפקדים שתענוג לשרת תחתם, אני פשוט קינאתי באותם אנשים שהיה להם מפקד שנתן להם גיבוי, בא לקראתם שהיה צריך, דאג להם וקידם אותם.

מפקד שידע להגיד ,לא(!), שהיה צריך למפקדים מעליו כדי שאתה לא תתמוטט, מפקד שדאג לך שתצא לקורסים ותסגור גמו"ש, מפקד שגיבה אותך גם שטעית, מפקד שהפך עולם שיהיה לך דירוג מחקר, מפקד שהיה לך כיף לשבת איתו לצהריים ולדבר... , מפקד שבאתה אליו עם בעיה מקצועית והוא היה מועיל, מפקד שטחן שעות יותר ממך ולא אמר לך "תישאר שעות נוספות ומבחינתי תבוא בשישי-שבת ותסיים את הפרויקט" בזמן שהוא כל יום חתך ב17 הבייתה... .
מפקד שנותן מילה טובה שצריך וגם בעיטה בישבן לעיתים, מפקד שראוי לדרגה.

וזה לדעתי, מצריך דיי נדיר באותה יחידה "טכנולוגית" שיושבת ליד "חור-יהודה".

עתודה >>
לצפיה ב-'עצוב לשמוע שכך אתה מרגיש.'
עצוב לשמוע שכך אתה מרגיש.
09/07/2012 | 21:25
4
382
ישנם גם מפקדים כאלה, נכון אבל זה מקרים בודדים הארגון לא מאפשר למפקדים כאלה לשרוד בו הרבה זמן, כי כנראה שגם הם יקבלו בעיטה בתחת מתישהו.

דווקא באותה יחידה זה איננו מצרך נדיר לפחות לא אצלינו, המפקדים לרוב טוחנים יותר מהפקודים כי ככה צריך, דוגמא אישית כמו שאומרים.

דבר עם המפקד שלך, הוא בן אדם אולי יבין אותך, אל תתיאש
עתודה >>
לצפיה ב-'אני עוד מעט בחוץ....'
אני עוד מעט בחוץ....
09/07/2012 | 21:31
3
404
המפקד הקודם שלי לא היה בן אדם רע, הוא פשוט נשחק....

מהסביבה הקרובה שלי (ויודע מה, אני קצת חוזר בי כיבמסגרת התפקיד שלי לא נחשפתי יותר מידי) מפקדים כאלה היו נדירים, אני שמח לדעת שזה לא ככה.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני כבר בחוץ'
אני כבר בחוץ
14/07/2012 | 15:27
2
216
מתי אתה מצטרף?
עתודה >>
לצפיה ב-'עוד חודש וקצת'
עוד חודש וקצת
15/07/2012 | 21:52
1
176
אתה שירתת בחטל?
עתודה >>
לצפיה ב-'כן, ואנחנו מכירים :)'
כן, ואנחנו מכירים :)
19/07/2012 | 16:49
94
לצפיה ב-'אתה עוד תהיה סא"ל'
אתה עוד תהיה סא"ל
09/07/2012 | 23:21
7
655
(וזאת לא מחמאה דווקא)

חשבתי להגיב, אבל לא ידעתי מאיפה להתחיל. אז אני אשאר אם הכותרת וההבהרה בסוגריים.

נ.ב
אם מישהו קורא פעם ראשונה בפורום וזאת ההודעה הראשונה שהוא נתקל בה, ממליץ בחום לעיין בכמה מסיפורי השירות של מהנדסי החשמל פה - הם נמצאים במאמרים. זה ייתן לכם קצת פרספקטיבה ביחס להודעה המאוד..ציונית הזאת.
עתודה >>
לצפיה ב-''
09/07/2012 | 23:23
90
לצפיה ב-''
10/07/2012 | 13:28
78
לצפיה ב-'זאת דווקא כן מחמאה'
זאת דווקא כן מחמאה
10/07/2012 | 22:29
4
467
להיות סאל בצבא ההגנה לישראל...הלוואי עלי.

עתודה >>
לצפיה ב-'אני מתחיל לחשוד שכל ההודעות שלך זה טרולינג'
אני מתחיל לחשוד שכל ההודעות שלך זה טרולינג
10/07/2012 | 22:54
428
אחד גדול.

אם כן, ח"ח כי נפלתי בזה.

אם לא - אז איחלתי לקצין בהצלחה.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה לא באמת צבא'
זה לא באמת צבא
11/07/2012 | 09:57
401
זה ארגון שגם לא עסוק יותר מידי בהגנה

ול"ישראל" יש המון פנים וזהויות.
עתודה >>
לצפיה ב-'הפה שלי נפער בחיוך בהודעה הזאת '
הפה שלי נפער בחיוך בהודעה הזאת
11/07/2012 | 14:58
383
ואני מאחל לך אחד משני דברים:
שייפקחו עיניך ותתעורר למציאות סביבך, או
שתמשיך לחשוב בדיוק כמו עכשיו ותגיע להיות סא"ל.
עתודה >>
לצפיה ב-''
13/07/2012 | 13:38
43
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
10/07/2012 | 00:04
526
ראשית, למען הסדר הטוב כדאי לומר שאם כבר אתה מגיב להודעה מחוץ לשרשור שלה, כדאי לכל הפחות להביא קישור להודעה המקורית - על מנת שכולנו נוכל ליהנות וגם להבין מנין נובעת תגובתך.
אעשה זאת במקומך. http://goo.gl/LkhOK

כעת לגופה של הודעתך (ואני מצטער שאני מצטרף לדיון רק עכשיו. אני בטוח שאחזור כאן על כמה דברים שכבר נאמרו.) -

ראה, הייתי שמח להסכים איתך, ואני באופן כללי מסכים לנקודות העיקריות שהעלית. הנקודה העיקרית אולי שאני רוצה להדגיש היא שגם אם התפקיד חרא, תמיד אפשר לראות איך משפרים אותו או לכל הפחות איך לא זורקים זין וכן עושים משהו מועיל.

יחד עם זאת, היו לי כמה השגות כלפי הטון שבו הדברים נכתבו, ובפרט ההשוואה החוזרת ונשנית ל"חברים" היפותטיים שלחמו בעזה או בלבנון בזמן שאותו קפ"ט למד בטכניון.
ההשוואה הזו לא בריאה, ובהתאם ל"צייטגייסט" האופף את כולנו, היא די מריחה מפופוליזם זול. לא כל אחד יכול, מתאים או צריך ללכת לקרבי. יש סיבה מסוימת לכך שרק 20% מסד"כ צה"ל מורכב מלוחמים, ויתר 80 האחוזים לא. בסופו של דבר הלוחם לא יוכל להילחם אם לא יביאו לו בזמן אוכל, אם בטנק שלו יתקלקל המנוע, או אם הוא יחטוף כאב שיניים ולא יהיה מי שיטפל בו (תחום הקרוב ללבי במיוחד). לכן, בכך שהצבא אפשר לאותו עתודאי, ובעצם לכולנו, ללכת וללמוד במקום לשכב בבוץ הלבנוני או לצבוע עצים בלבן, היטיבה המערכת הצבאית קודם כל עם עצמה, בכך שהבטיחה לעצמה תוספת של כוח אדם איכותי. קצין עם תואר של מהנדס. עבור העתודאי הפרטני יכול להיות שמסלול העתודה הוא לא "א גרויסע מציאה", שכן במידה והיה הולך לשרת בשירות חובה ואחריו מתחיל ללמוד את אותו מקצוע - סביר להניח שהיה מתחיל להשתכר כראוי מוקדם יותר, ואף לצבור לעצמו יותר שנות ותק ופנסיה.

יחד עם זאת, כמה אלפים טובים של עתודאים נמצאים כיום במערכת הצבאית. המרמור שהם חשים, ושהשתקף היטב בהודעתו של POMPS, נבע מכך שכפי שאמרתי, הצבא רואה בהם קודם כל קצינים - ואחר-כך, אולי, גם אנשי מקצוע. איני רוצה להרחיב את היריעה בנוגע לתרומה הממשית לבטחון המדינה - אבל אני חש שברוב המקרים, בשביל התרומה הזו, לא היה צריך לבזבז הכשרה כל-כך ארוכה. בל נשכח שגם השירות בצה"ל (בין אם כחוגר או כקצין) אינו זכות הוא, כי אם חובה - ואני לא רוצה להיכנס לויכוחים אידיאולוגיים בעניין הזה.

אני מגיע מתחום הרפואה, ועבורי תחומי ההנדסה (ואדרבה מה שמתרחש בתחומים הללו בצבא) הם סוג של Terra Incognita. יחד עם זאת, אני מכיר את המערכת הצבאית ואת העתודה לא מעט שנים, וההתרשמות שלי היא שבתפקידי ההנדסה והמדעים המדויקים, מאוד מאוד משנה היכן נופלים ומה עושים, ומובן שגם האוריינטציה של כל אחד משנה מאוד - שכן מי שמתכנן מראש על קריירה ניהולית, יכול לצאת מהצבא מורווח מאוד, ומי שרוצה להיות איש מקצוע, עשוי לעומת זאת להפסיד במקרים רבים שנות קריירה יקרות.

ובסופו של דבר, עם כל הבנתי למקום ממנו אתה מגיע (של ערכים, ציונות וכיו"ב), אני מציע שלא נשפוט אנשים מבלי להכיר אותם באמת. יכול להיות שמישהו כמו POMPS בכלל לא היה צריך להגיע לעתודה, אך את זאת לעולם לא נדע, שכן המערכת הצבאית בחרה למשוך אותו למסלול בשלל הבטחות לשיבוץ מקצועי, ולאחר מכן לאייש איתו עוד תקן שבו נזקקו ל"קצין איכותי".
עתודה >>
לצפיה ב-'אני באמת לא יודע איך להגיב'
אני באמת לא יודע איך להגיב
11/07/2012 | 23:00
1
366
נכנסתי בטעות לפורום סתם ל"התעדכן", קראתי את התגובה ואח"כ את המקור.
התלבטתי אם לעשות לייק לילד ירוק ולסיים עם זה אבל כנראה שמשהו בתוכי עדיין רוצה להגיב מדי פעם.

ההודעה שלך מייצגת את כל מה שרע בצבא הגדול שנתן את הזכות... ששומר על חייך... שסיפק לך שירותים ללכת אליהם...שברוב טובו נותן לך אוכל... שסיפק לך קצינים שעשו לביטחון המדינה...

נו טוף... לפחות יצאת ערכי...

לשרת בצבא זו לא זכות זו חובה. את החובה הזאת חצי מהעם כבר לא מקיים והגיע הזמן להפוך את המקום למקצועי, לספק כבוד ויחס הולם לכל מי שמשרת וגם לתגמל אותו בהתאם.

ועדיין ההודעה הזאת היא משחק טוב מדי לדעתי...לא מאמין שיש אנשים כאלו.
עתודה >>
לצפיה ב-'באמת עושה הרגשה טובה להיות בחוץ, אה?'
באמת עושה הרגשה טובה להיות בחוץ, אה?
12/07/2012 | 11:00
287
עתודאים-לשעבר משועממים שכמונו. מעניין כמה פעמים הביטוי "לא ערכי" יופיע בתגובה אליך
עתודה >>
לצפיה ב-'מדהים!!! עברו שנתיים ואותו קומץ הממורמרים..'
מדהים!!! עברו שנתיים ואותו קומץ הממורמרים..
12/07/2012 | 23:52
56
341
מדהים!!!
אני נכנס לכאן אחרי שנתיים ואני רואה את אותו הקומץ עדיין חופר כמה שהצבא הגדול זימבר אותו.... :)

מירמור זה אופי, הממורמר לעד יהיה ממורמר! בצבא הוא יתלונן על המפקד, באזרחות אחרי שימצא עבודה בסופו של דבר יתלונן על הבוס...
בכל רגע נתון הוא יחלום לו בהקיץ איך הוא עף מפה לרילוקיישן בארה"ב, משאיר פה את כל הפראיירים, הערכיים, והצהובים עם החרדים והערבים, עושה שם בוחטות ומפרסם סטטוסים של "אני עושה בוחטות בארה"ב" בפייסבוק.
במציאות הוא ישאר פה לעד כי מירמור = פסיביות. הממורמר זורק אחריות על המערכת, הסביבה, ההורים שדחפו אותו במקום לקחת את עצמו בידיים, לחשוב על האינטרסים שלו ולעשות מה שטוב לו לטווח הבינוני והרחוב בהתחשב בנסיבות, גם אם הן קשות.

ליפול במירמור אני ממליץ לפנות לאלון גל, או לוורדה רזיאל ז'קונט - יכול להיות שהם יעזרו :)

להיט...

עתודה >>
לצפיה ב-'מעניין למה חוות דעת של אנשים הופכות אותם ל'
מעניין למה חוות דעת של אנשים הופכות אותם ל
13/07/2012 | 03:56
12
245
"קומץ ממורמרים".

יש דברים שהם בגדר דעה אישית, ויש עובדות שמסתמנות מהתנהלות המערכת שמופיעות בכל סיפור שירות שמתפרסם, בסופו של דבר.

על הדעה האישית אתה מוזמן להגדיר תגית "מרמור" - אבל עם העובדות קצת קשה להתווכח.
עתודה >>
לצפיה ב-'מתנצל, עובדות לא ראיתי בתגובות כאן...'
מתנצל, עובדות לא ראיתי בתגובות כאן...
13/07/2012 | 10:50
11
245
אבל מירמור לא חסר, וכמובן שגם תגיות לא:

"אתה עוד תהייה סא"ל, וזו לא מחמאה"
"ועדיין ההודעה הזאת היא משחק טוב מדי לדעתי...לא מאמין שיש אנשים כאלו."
"אני מתחיל לחשוד שכל ההודעות שלך זה טרולינג אחד גדול"
"זה לא באמת צבא צפיות זה ארגון שגם לא עסוק יותר מידי בהגנה ול"ישראל" יש המון פנים וזהויות"

ממש פנינים אחד אחד....

עתודה >>
לצפיה ב-'"...שמופיעות בכל סיפור שירות שמתפרסם..."'
"...שמופיעות בכל סיפור שירות שמתפרסם..."
13/07/2012 | 12:03
98
לצפיה ב-'אנחנו רואים מה שאנו בוחרים לראות'
אנחנו רואים מה שאנו בוחרים לראות
13/07/2012 | 15:22
201
ראשית, אני שמח שיש כאן חילוקי דעות. אף יותר מכך, שמח שיש אנשים שאוהבים את תפקידם בצבא. המטרה איננה לפגוע בעתודה, אלא להביא לכך שיכנסו למסלול אנשים שרוצים במה שיש לו להציע ושבסופו של דבר יהיו מרוצים.

עובדות לא ראית, וזה מעט מפתיע. חברך בחר לציין "עובדה" שהצבא משקיע מיליונים בכל עתודאי. הצבענו על כך שזהו שקר, לא מיליונים ולא מיליון בודד. זוהי עובדה. אפשר לנסות להתמודד איתה, אפשר להתחמק.

העובדה שקפ"ט לא עוסק בחלק ניכר מאוד מעבודתו של מהנדס המערכת גם היא נותרה ללא מענה. אין בעובדה זו כל רע, יש אנשים שלא רוצים לנהל כוח אדם, להתווכח עם ההנהלה לגבי גיוס עובדים נוספים או לנהל לו"ז (באמת לנהל לו"ז. לא לקבוע למישהו מתי לסיים משימה, אלא לחלק את הזמן שלו בין משימות רבות שיש לו).

אפשר לנהל דיון אמיתי, זה רק עושה רק טוב לקוראים ולמשתתפים בדיון. ובבקשה תשאירו את הערכיות מחוץ לדיון. כפי שאמרו כאן, ובצדק, אדם ערכי לא מנופף בכך כל הזמן. אם כבר הכניסו בדיון הזה את הבוץ הלבנוני, תראה מי הגיבורים שלנו משם - אנשים שלא נופפו לרגע בערכיות שלהם. עובדי התעשיות הבטחוניות שפגשתי היו הרבה יותר ערכיים והראו השקעה רבה יותר מקפ"טים רבים שפגשתי. אנשים שמשקיעים מהזמן האישי שלהם לעזור לצבא. ולמזלי אני פוגש בחלקם בכל פעם שקוראים לי לצבא.

יש אנשים נהדרים בצבא ויש אנשים נפלאים באזרחות. גם שם וגם פה ניתן למצוא אנשים ערכיים וטובים, כמו גם אנשים בעייתיים מאוד. אנחנו מתווכחים על מה שהמסלול מציע, מה התפקידים ומה ניתן לעשות בתפקיד ולאחריו.  אין צורך לעוות את המציאות כדי לגרום לצד אחר להראות רע.

חלק מההערות שלך ציניות לחלוטין ומיותרות, חבל שתשאיר אותן בדיון. ביקורת אין פירושה מרמור ולא כדאי להשתמש בציניות ליד מסלול שמגן על עצמו מרצון המשרתים בו באמצעות קבע קשיח ומערך שיווק שלא קיים באף מסלול בצה"ל.

אשמח לקיים עמך ועם כל מי שיבחר בכך דיון אמיתי. שבת שלום וסופ"ש נעים :)
עתודה >>
לצפיה ב-'נו תאתגר אותי'
נו תאתגר אותי
13/07/2012 | 17:49
8
208
תוכיח שזה באמת "צבא"

תוכיח שהוא עסוק רק "בהגנה"

תוכיח שישראל זו רפובליקה

עתודה >>
לצפיה ב-'אתה צריך לדבר עם איש מקצוע, ודחוף....'
אתה צריך לדבר עם איש מקצוע, ודחוף....
13/07/2012 | 18:56
7
98
לצפיה ב-'אתה מזכיר לי בדיחה'
אתה מזכיר לי בדיחה
13/07/2012 | 18:59
3
197
דוד לוי מתקשר לאישתו מכביש ת"א - ירושלים "תזהר שם בכביש, דוד" אומרת לו האישה הנסערת, "משדרים בטלוויזיה מבזק מיוחד מכביש ת"א - ירושלים, איזה מטורף נוסע שם נגד התנועה". "מטורף אחד?!" ענה בהתרגשות דוד לוי "יש כאן מאות כאלה!"
עתודה >>
לצפיה ב-'עברנו לטיעוני אמנון יצחק כי נגמרו העניניים?'
עברנו לטיעוני אמנון יצחק כי נגמרו העניניים?
13/07/2012 | 19:35
2
182

זה ככה כי כולם יודעים שזה ככה? אם אתה בטוח במשהו אתה לא צריך את התמיכה/הפרכה של הסביבה. אמרתי כבר בהתחלה שפה בפורום יש קומץ של אנשים שפועל לאורך שנים וללא לאות מכפיש את המסלול ויוצר תמונה שחורה. המצב בשטח הוא הרבה יותר מורכב - אני לא אומר שהכל טוב, אבל הכל רחוק מלהיות לא טוב...
עתודה >>
לצפיה ב-'אני לא זה שמיעץ לאדם שאני לא מכיר ללכת לטיפול'
אני לא זה שמיעץ לאדם שאני לא מכיר ללכת לטיפול
13/07/2012 | 19:44
78
לצפיה ב-'מורכב?'
מורכב?
14/07/2012 | 15:43
141
הוא לא "מורכב", הוא גרוע.
וכל מי שכותב כאן עושה עבודה חשובה, כדאי שכולם יראו את המצב האמיתי.
עתודה >>
לצפיה ב-'דיברתי'
דיברתי
14/07/2012 | 10:04
2
193
והם החליטו שהחשיבה הביקורטית שלי מעידה על אי-ערכיות.

כן כן, אני לא ערכי, ולעזאזל כל השנים האלה שתרמתי לקהילה.
עתודה >>
לצפיה ב-''
14/07/2012 | 11:19
37
לצפיה ב-''
14/07/2012 | 16:05
35
לצפיה ב-'קצת צניעות לא תזיק'
קצת צניעות לא תזיק
13/07/2012 | 09:24
42
298
לשים תג אוטומטי של "מרמור" על כל אחד שלא מרוצה מתפקידו בצבא, לא מעיד מי יודע מה על עצמך..

דווקא רוב האנשים שאני מכיר שמתלוננים על הצבא, הם אלה עם השאיפות, אלה שהצבא עוצר אותם ולא מאפשר להם לממש את הפוטנציאל שלהם.

תמשיך לחשוב שאתה יותר טוב מרובנו (ממש לא קומץ).

בברכה,
"ממורמר"
עתודה >>
לצפיה ב-'בסה"כ קיבלתם מראה... '
בסה"כ קיבלתם מראה...
13/07/2012 | 10:32
39
232

הרי לפי השרשור כל מי שמרוצה מהשירות/השיבוץ/המסלול הוא במקרה הטוב צהוב, ובמקרה הפחות טוב שתול או שרלטן שמנסה לצוד ילדים תמימים...אז או שזה לא נכון או שאין פסול בלתייג...תחליטו אתם... :)

הצבא יכול להקשות על אנשים לממש את הפוטנציאל שלהם - הצבא לא יכול לעצור אנשים מלהגשים את הפוטנציאל שלהם!!! רק האדם יכול לעצור את עצמו מלהגשים את הפוטנציאל שלו - מי שיוצא להפסקות צהריים של שעתיים לא עושה את זה על חשבון הזמן של "הצבא", הוא עושה את זה על חשבון הזמן שלו, זמן שהו הוא יכל גם לעשות משהו להגשמת הפוטנציאל - ליזום או סתם לקחת ספר וללמוד....

אני לא טוב מאף אחד, אבל יש לי פרספקטיבה של 12 שנה במסלול, ומהמקום הזה אני מדבר...

עתודה >>
לצפיה ב-'גם לי יש פרספקטיבה של כמעט 12 שנה (אוי ויי)'
גם לי יש פרספקטיבה של כמעט 12 שנה (אוי ויי)
13/07/2012 | 11:20
36
273
אז בוא נבהיר כמה דברים:

אנשים ערכיים באמת לא אומרים/כותבים את המילה "ערכי" 20 פעם במשפט כי הם מספיק צנועים בשביל לא להטיף לאחרים. רוב הרס"נים שפגשתי לא ענו להגדרה הזאת (והבחור מלמעלה בדרך הבטוחה להגשמת החלום להיות רס"ן), רוב ראשי הצוותים דווקא כן - אבל הפלא ופלא, כמעט כולם הלכו לאזרחות ברגע שיכלו.

אנשים ערכיים באמת לא משתמשים בטריקים פולניים של רגשות אשמה סטייל "צה"ל נתן לך את הזכות לעבוד כמהנדס במקום להיות בבוץ הלבנוני" (כאילו שהכותב מעביר ימים ולילות בבוץ כלשהו). די עם הקטע הזה של הזכות, זאת חובה שצריך למלא בשביל שהמדינה הזאת תוכל לשרוד כאן אבל מכבסת המילים הזאת לא עובדת על אף אחד. חוץ מזה, בדקת לאחרונה איזה אחוז מהעם מתגייס בכלל? אז שוב, מספיק עם ההטפות למי שכן עושה את זה, גם אם הוא לא ממש מרוצה מזה כמו 80% מהחיילים בצבא.

אגב - תקרא בין השורות, גם בהודעה של מר ערכי כתוב "היום דווקא כן יש מגמה ביחידה שאתה כל כך משתלח בה לשלוח מהנדסים טובים לפתח בתעשיות" - לא יודע כמה זה נכון, אבל בכל מקרה זה רומז "בעדינות" על מצב הפיתוח בצבא עצמו (הסתייגות - אני לא מדבר כאן על פיתוח תוכנה, שם המצב יחסית טוב אם כי עדיין אפשר ליפול במערכות legacy שכבר לא רלוונטיות לכלום).

אגב, לא שאני חייב לך משהו אבל שיהיה, מבחינתי האישית - הגעתי למקום שהוא בהחלט טוב מבחינה מקצועית (כאמור, בפיתוח תוכנה המצב יותר טוב), אני מאד נהנה מהעבודה שלי באזרחות ויש לי היום בוסים שאני מאחל לכל אחד כאן. קצת מנפץ את תאוריות המרמור שלך, לא? אבל מה - בניגוד אליך אני מודע לזה שהמערכת הצבאית יכולה פשוט להרוס אנשים במקרים מסוימים, וכמעט בכל מקצוע שהוא לא מדמ"ח או משפטים עתודה היא פשוט מבוי סתום לקריירה.
עתודה >>
לצפיה ב-'משפט המחץ שלך הוא פשוט בלבול מוח...'
משפט המחץ שלך הוא פשוט בלבול מוח...
13/07/2012 | 11:40
35
218
"כמעט בכל מקצוע שהוא לא מדמ"ח או משפטים עתודה היא פשוט מבוי סתום לקריירה" - זה פשוט בלבול מוח ושקר מוחלט!!!
אני מכיר עשרות מהנדסי חשמל שהתשחררו אחרי המסלול, כאלה שעסקו בפיתוח וגם כאלה שעסקו בקפ"טות...בחיי שאני לא מכיר אף אחד שנתקעה לו הקריירה...אפילו אחד!!!

יש כאלה שעובדים כמנהלי פרוייקטים ומהנדסי מערכת בחברות גדולות
יש הרבה שעובדים כמהנדסי פיתוח
יש כאלה שהקימו או הצטרפו לסטארט-אפים
יש כאלה שעושים תואר שלישי ואפילו בדרך להיות חברי סגל באקדמיה בארץ
יש כאלה שיצאו לעשות MBA בארה"ב

לא שמעתי אפילו על אחד שנמצא במצב של "הצבא דפק לי את החיים, אני לא מוצא עבודה, אין לי מה לאכול!!!" אני לא אומר שלא יכול להיות שיש כזה, אבל הוא לא שונה בשום דבר מאנשים לא עתודאים שסיימו איתי הנדסת חשמול ופשוט לא מצאו עובדה בתחום (אני מכיר מישהו כזה...)...

אב בבקשה...אל תבלבל את המוח עם אמירות מפוצצות ללא כל בסיס ויסוד...
עתודה >>
לצפיה ב-'חוות דעת נייטרלית על משפט המחץ המדובר'
חוות דעת נייטרלית על משפט המחץ המדובר
13/07/2012 | 12:10
20
207
יש עתודאים בכל מחזור שמקבלים אחלה שיבוצים. כן כן. גם חשמלטורים, למשל. כמה הם מתוך כל מחזור הגיוס של חשמלטורים? לא הרבה, ולדעתי אתה יודע את זה. ואפילו אז, לרוב הם לא יתעסקו באלקטרוניקה.

מצד שני, כן אפשר למצוא עבודה. היא לא בהכרח תהיה המקצועית ביותר, או מה שבנאדם קיווה לעשות באמת אחרי תואר בחשמל. אבל כנראה שהוא ימצא.

מה המסקנה? הביטוי "מבוי סתום" מדבר על קריירה בעלת פן טכנולוגי שלא בא לידי ביטוי באופן שהבנאדם קיווה לו. ללכת "לנהל פרוייקטים" בתעשיה אחר כך כי אף אחד לא יקבל אותך לתכנון מעגלים, VLSI, וריפיקציה, או כל דבר אחר שמהנדס חשמל אולי רוצה לעסוק בו. זו הבעיה עם המסלול - אין יישור קו לגבי הציפיות המקצועיות מהשירות, ויש לזה השלכות ארוכות טווח על המשך החיים. יש כאלה שזה מתאים להם, והם מרוצים. יש כאלה שזה לא, וזה הרוב... ולכן יש תגובות של "ממורמרים", או סיפורי שירות שמביעים שוב ושוב את אותן עובדות קשות על המציאות כעתודאי חשמלטור.
עתודה >>
לצפיה ב-' לזה התכוונתי'
לזה התכוונתי
13/07/2012 | 12:24
18
182
יכול להיות שביחידה של גרינגאי כל מי שרוצה מפתח והכל ורוד (ירוק?), אבל בהרבה מאד מקומות זה ממש לא כך. אגב, MBA ותואר שלישי לא רלוונטיים לדיון - לא בגלל שאלו לא בחירות ראויות אלא כיוון שמדובר על career changers שאין ממש קשר בינם לבין מה שעשית בצבא.
עתודה >>
לצפיה ב-'לדעתי הראייה של שניכם היא ראייה צרה...'
לדעתי הראייה של שניכם היא ראייה צרה...
13/07/2012 | 19:20
17
174
הפעם אגיב לא בציניות ופרובוקטיביות כי להבנתי מדובר בלב הדיון על מסלול של הנדסת חשמל בעתודה...

מהו בכלל מקצועו של מהנדס החשמל? איך צריכה להראות קריירה של מהנדס חשמל? האם מהנדס החשמל הממוצע יתכנן מעגלים ויכתוב בנצ' מקרים לורפיקציה של בלוקי VLSI במשך כל חייו? זו הקריירה שלה כולם מייחלים? האם תואר שלישי לא רלוונטי לדיון כי זה career change והוא לא רלוונטי לעשייה בצבא? MBA גם לא רלוונטי? מה בדיוק לא רלוונטי ב-MBA אם רוצים לעסוק בהמשך ביזמות טכנולוגית? גם זה לא קשור לעשייה של קפ"ט? האם עתודאים מהנדסי חשמל יודעים מה הם בכלל רוצים ואיך אמורה להראות העבודה שלהם כשהם יוצאים מכותלי האוניברסיטה בגיל 22? בגיל 24? התשובות לכל אלה לא כל כך פשוטות...

נכון, למשרת מהנדס וריפיקציה בצוות וריפיקציה לקפ"ט יהיה קשה יותר להתקבל מלמהנדס לא עתודאי שפוטר לאחרונה ממשרת מהנדס וריפיקציה בה עבד ב-3 השנים שלאחר לימודיו (ההבדל ביניהם הוא 3 שנים בסה"כ לכל היותר, ולרוב הוא קטן יותר כי הלא עתודאי לא התחיל את לימודיו מיד אלא עשה טיול בחו"ל/עבד). האם עתודאי שמאוד רוצה לעסוק בוריפיקציה לא יסגור את הפער הזה של ה-3 שנים מינוס על פני כל הקריירה שלו? בוודאי שיסגור. זה שיש לו נחיתות יחסית לבוגר זה פשוט לא נכון!
מצד שני לעתודאי הקפ"ט, בגיל מאוד צעיר יש הזדמנות להחשף להתהליכים/מתודולוגיות של ניהול פרוייקט ועשייה רוחבית - עשייה שבאזרחות יחשף אליה בשלבים הרבה יותר מאוחרים אם בכלל. הניסיון הזה נותן לו הזדמנות להיכנס לעמדות של ניהול פרוייקטים והנדסת מערכת, מה שחסום לחלוטין מפני המקביל שלו באזרחות, כי את זה אי אפשר ללמוד מספר או הכשרה מרוכזת. האם הפן המקצועי של תפקידים אלה נחות מהמהנדס שמתכנן מעגלים או כותב אלגוריתמים ל-DSP במטלב? ממש לא! להיפך!!!

אני מציע שכתגובה תכתבו מהי הקריירה הרצויה של מהנדס חשמל - הם זה צריך להראות כמו: תואר 1 -> תכנון מעגלים -> פנסיה? או תואר ראשון -> תכנון מעגלים -> תואר שני -> תכנון מעגלים -> ראש צוות של תכנון מעגלים -> פנסיה?  או משהו אחר? יש כזה בכלל?

עתודה >>
לצפיה ב-'יפה, תגובה לעניין'
יפה, תגובה לעניין
13/07/2012 | 20:12
1
171
כנראה שהרס"נת עוד לא השתלטה עליך לגמרי  

אני אשאיר את התגובה המפורטת לאנשים שמתמחים יותר בהנדסת חשמל, אבל בכל זאת כמה דברים:

1. MBA לא רלוונטי לדיון כי זה לא באמת משנה אם היית מפתח, ראש צוות פיתוח או ראש צוות מש"קי ממטרות - מה שמשנה זה אך ורק כמה טוב אתה מצליח למכור את זה בapplication essays (אני מכיר קצת את התהליך). יש כאן יתרון לקפ"ט לעומת מישהו שהיה מפתח בלבד, אבל מישהו שרוצה MBA כנראה יהיה ראש צוות בכל מקרה באיזשהו שלב. תואר שלישי לא רלוונטי לחלוטין כי שוב, אתה יכול לפתח את החץ הבא או להיות פקידה - לאוניברסיטה זה לא משנה.

"האם עתודאי שמאוד רוצה לעסוק בוריפיקציה לא יסגור את הפער הזה של ה-3 שנים מינוס על פני כל הקריירה שלו? בוודאי שיסגור" - רק אם אתה מניח שהוא יתקבל לעבודה מאתגרת שתפתח את היכולות שלו. הבעיה שלמעסיק אין שום סיבה לקחת למשרת תכנון/וריפיקציה מישהו שסיים את התואר שלו לפני 6 שנים ולא באמת התעסק בנושא מאז (לבדוק עבודה של אחרים לא נקרא "להתעסק בנושא"). אז כן, הקפ"ט שלנו בהחלט נמצא בחסרון מול בוגר טרי - ובניגוד לתוכנה, בחומרה גם לבוגרים טריים קשה למצוא משרות. אז אולי הוא ישיג עבודה בסוף אבל כנראה שהיא לא בדיוק תהיה בקדמת הטכנולוגיה - וזה יגרום לפערים לגדול במקום להסגר.

OK, נניח שהקפ"ט רוצה להיות יזם (וזה מה שנשאר לו האמת, כי חברות כמו אינטל או אפל לא ירקו לכיוון שלו). ברוב הסטרטאפים שאני מכיר (כולל זה שאני עובד בו) יש שניים או שלושה מייסדים - אחד טכני (בד"כ יהיה הCTO), אחד איש שיווק ואולי עוד אחד שיש לו domain expertise. הקפ"ט לא יכול להיות איש שיווק כי הוא לא התמקצע בזה בכלל (לא, MBA בלבד זה לא מספיק). הוא לא domain expert בשום דבר שקשור לשוק האזרחי. הוא אולי יכול להיות CTO - אבל אלא אם הוא באמת מבריק בצורה יוצאת דופן הוא לא יהיה טוב כי הוא מעולם לא פיתח ולא יצר משהו בעצמו. בכלל המעבר מקפ"טות בצבא ליזמות בסטרטאפ הוא כ"כ קיצוני מכל בחינות שבאמת קשה לי לראות יותר מדי אנשים מצליחים בכך.
עתודה >>
לצפיה ב-'אסביר לגבי MBA ותואר שלישי'
אסביר לגבי MBA ותואר שלישי
13/07/2012 | 22:22
152
אני לא מדבר על האם המסלול משפר/לא משפר סיכויי קבלה - אני מדבר על המטען והניסיון שצוברים.

לגבי MBA - לדעתי המסלול מאוד משפר גם את סיכויי הקבלה וגם משאיר מטען רלוונטי של ניסיון. זכור שבעתודה הסיכוי שתגיע לעמדת ניהול זוטר (רש"צ) בקבע הוא דיי גבוה, במקרים רבים כל מה שנדרש ממך זה לא להיות ממורמר. הניסיון הזה בגיל כל כך צעיר הוא לא יסולא בפז, ואנשים פה פשוט לא מבינים בזה. באזרחות קבועי הזמן של הקידום במסלול הקונבנציונאלי (לא יזמות) הם ארוכים בסדר גודל, אנשים מקודמים לעמדת רש"צ בגיל 35, וגם לא כולם.

תואר שלישי - המקרה האישי שלי פחות חשוב לצורך הדיון, רק אציין שאני לקראת סיום תואר שלישי הנדסי. במקרים רבים תואר שלישי הנדסי הוא לא רק לעומק/אלא גם לרוחב - המחקר נעשה בשיתוף עם תעשייה/תעשיות, מותאם תו"כ התואר למגמות בתעשייה ומושפע מואד מיחסי גומלין. הקפ"ט הלא ממורמר יצבור ניסיון בלנהל קשרים מקצועיים וכן ידע נרחב לגבי העשייה המקצועית בתעשיות, וזה יכול להיות מאוד רלוונטי אם תחום המחקר שלו קרוב.   
עתודה >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שניסיתי לומר, אין "קריירה רצויה" '
זה בדיוק מה שניסיתי לומר, אין "קריירה רצויה"
13/07/2012 | 21:08
4
137
לכל אחד יהיה מסלול קריירה שהוא יירצה לבחור! בחוץ, הוא כנראה יוכל לנתב את עצמו מקצועית איך שירצה.
עתודה >>
לצפיה ב-'נו אז על מה המהומה? :)'
נו אז על מה המהומה? :)
13/07/2012 | 22:07
3
138
עתודאי ממוצע בהנדסת חשמל:

מקדים את הלימודים ולומד ברצף מהתיכון.
עוסק בעיסוק קרוב בהרבה למקצוע שלו בזמן שירות החובה משירות החובה שהיה עושה ללא הליכה למסלול.
בזמן הקבע עוסק בעיסוק מקצועי אך לעתים אחר מכפי שהוא היה רוצה יחסית למה שהיה עושה כבוגר טרי.

לשיטתכם במקרה הממוצע:
3 שנים אתה מרוויח בגדול (שירות חובה)
3 שנים אתה מפסיד (קבע)
כך שלכל הגרוע, יחסית לאנטרנטיבה זה סכום אפס.

זו החבילה - יש יתרונות וחסרונות. מכאן ועד הסיפורים האובדניים של עתודה הרסה לי את החיים, חרב עלי עולמי כי ב-3 שנים האלה של הקבע לא עשיתי/אעשה את מה שאני רוצה ועוד מפי חבר'ה בני 23-24 שרק יצאו מהאוניברסיטה זה פשוט לא רציני.
הרס והשפעה על החיים רואים בדיעבד - בחיי שלא שמעתי עתודאים בני 50-60 שמספרים שהעתודה הרסה להם את החיים...קצת פרופורציות...
עתודה >>
לצפיה ב-'לא מסכים בכלל'
לא מסכים בכלל
14/07/2012 | 00:54
2
134
"עוסק בעיסוק קרוב למקצוע בשירות החובה", "בזמן הקבע עוסק בעיסוק מקצועי" - חד משמעית לא. לא בכל המקרים, אבל כנראה שאצלנו ה"ממורמרים" בהחלט.
כמו שאמרו כאן לפניי (אם כי במילים אחרות), אם 100 או 1000 אנשים צועקים שהמלך ערום, כנראה שיש דברים בגו.
עתודה >>
לצפיה ב-'תקרא את המשפטים עד הסוף לפני שאתה מתפוצץ...'
תקרא את המשפטים עד הסוף לפני שאתה מתפוצץ...
14/07/2012 | 01:24
1
139
כתבתי:
"עוסק בעיסוק קרוב בהרבה למקצוע שלו בזמן שירות החובה משירות החובה שהיה עושה ללא הליכה למסלול" למה אתה לא מסכים? לזה שקפ"ט זה עיסוק קורב יותר לעיסוק מקצועי (שוב - עיסוק מקצועי כהגדרתך) משליש? או לוחם בחיל תותחנים?

מה גם, שלתקוע "חד משמעית" לפני טיעון משולל יסוד לא הופך אותו לנכון.

אתה כנראה עדיין לא לגמריי מבין מהו מקצוע הנדסת חשמל -> זה הרבה יותר נרחב מלתכנן מודולים שהכניסה שלהם זה A והמוצא שלהם זה B. בתפקידי קפ"ט צריך מהנדסי חשמל ורק מהנדסי חשמל - הבעיה עם התפקיד בצבא היא שצריך שם מהנדסי חשמל מנוסים - זה עושה את התפקיד לא קשור למקצוע??? ממש ממש לא...
עתודה >>
לצפיה ב-'תעשה לי טובה'
תעשה לי טובה
14/07/2012 | 11:28
122
אתה טוען שיש לך פרספקטיבה של 12 שנה?
אני לא יודע איפה אתה עובד עכשיו ומה אופי העבודה שלך, אבל מהיכרותי את עולם ההייטק אני בהחלט יכול להגיד שאני מבין מהו מהנדס חשמל.

ושוב, אם 1000 אנשים צועקים שהמלך עירום, כנראה שצריך לפטר את החייט.

לגבי ה-3 שנים בחובה - צודק, אבל מה זה עוזר לי אם אף אחד בהייטק לא מחשיב את זה כניסיון מקצועי, וזה רק מפריד לי בין סיום הלימודים לעבודה בהנדסה בפועל?
עתודה >>
לצפיה ב-'אי אפשר שכולם יהיו מנהלים'
אי אפשר שכולם יהיו מנהלים
14/07/2012 | 00:47
4
144
ולכן ההיגיון מכתיב שרוב המהנדסים יעסקו בהנדסה ולא בניהול.
ולא כולם גם רוצים להיות מנהלים. אם להיות קפ"ט היתה כזאת אטרקציה, הצבא לא היה צריך להסתיר את זה ולכסות על זה בשקרים של פיתוח וכו'.
עתודה >>
לצפיה ב-'תועיל בבקשה להסביר מה זה הנדסה?'
תועיל בבקשה להסביר מה זה הנדסה?
14/07/2012 | 01:52
3
147
מהנדס שעובד בסניף של Mathworks בארץ ותפקידו הוא לספק תמיכה ללקוחות בנושא הכלים החדשים של Matlab - זו הנדסה?
מהנדס שמתפעל מעבדת RFI שבודקת את ספקטרום הפליטה של כל מיני רכיבים במערכת וכותב מסמכים על מה מפריע למה - זו הנדסה?
מהנדס אינטגרציה שמחבר את כל מרכיבי המערכת ביחד ובודק שהכל מתפקד - זו הנדסה?
מהנדס שכותב תיעוד במשך שלושה חודשיים על כרטיס שתכנן עוסק בזמן זה בהנדסה?
מהנדס שכל תפקידו הוא לעבור על תכנונים ותוצרים (כולל תיעוד) של מהנדסים אחרים כמהנדס ביקורת - זו הנדסה?
מהנדס שקיבל כמשימה למצוא IP Block של ממשק Gigabit Ethernet לטובת ה-System on Chip של החברה ובמשך חצי שנה מתעסק באין סוף מסמכי NDA ואחרי זה במסות של תקלות תפעול של כל מיני מודולים שהוא אסף מכל קצוות תבל (ע"י אין ספור מיילים) רק כדי להשוות את הביצועים של המודולים האלה, מודולים סגורים שהוא לא כתב בהם פיפס - זה נקרא הנדסה?
מהנדס שצריך לעבור לחודשיים ולשבת עם צוות הייצור כדי לוודא למבצעים כמו שצריך את המפרטים - עושה הנדסה בזמן הזה?
ראש צוות של 2 מהנדסים ו3 הנדסאים שכותבים FPGA - עושה הנדסה? מנהל?

לדבר בסיסמאות זה יפה...תוכן לסיסמאות האלה אין יותר מדי...
עתודה >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את הנקודה שלך'
לא הבנתי את הנקודה שלך
14/07/2012 | 11:29
2
126
בשורה התחתונה - מי שמתעסק בעיקר במיילים ומסמכים - כנראה שהוא לא עושה יותר מדי הנדסה. זאת נקודת המבט האישית שלי.
עתודה >>
לצפיה ב-'נו זו הנקודה - הנדסה זה לא בדיוק מה שחשבת שזה'
נו זו הנקודה - הנדסה זה לא בדיוק מה שחשבת שזה
14/07/2012 | 12:12
1
153
כל התפקידים שתיארתי הם תפקידי הנדסה טהורים!

אלה הם חייו של מהנדס הפיתוח - את רוב זמנו גם הוא יעביר במיילים, במסמכים, בהבנה של הדרישות ממנו ובהסבר והצגה של תוצריו לממונים.
רבים יתעסקו במשך תקופות ארוכות באיפיון ומודיפיקציות קטנות של מודולים שפותחו ע"י מישהו אחר בחברה או נקנו ממקום אחר (ראה הדוגמא של ה-SOC)...

כשצועקים "רוצים הנדסה הנדסה אבל לא מקבלים הנדסה" צריך קודם כל להבין מה זה הנדסה. האבסורד הוא שיוצאים מהנדסים מהטכניון ותוך שנתיים מתמרמרים על זה שהם לא עושים הנדסה - אבל אין להם מושג קלוש מה זו הנדסה באמת...

מודה לך שעזרת להבהיר את הנקודה :)
עתודה >>
לצפיה ב-'אתה מנסה ללמד אותי מה זה הנדסה?'
אתה מנסה ללמד אותי מה זה הנדסה?
14/07/2012 | 12:48
139
אני עובד כבר 5 שנים.
מיילים, מסמכים, הצגת תוצרים וכו' לא תופסים אפילו שעה ביום מזמני.

אני הייתי בשני הצדדים, אפילו במקביל, אם אפילו את זה אתה לא מסוגל לקבל, אין לי מה להמשיך בוויכוח.
עתודה >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין אה? הקטע הוא הבחירה!'
אתה לא מבין אה? הקטע הוא הבחירה!
14/07/2012 | 10:01
2
171
הבעיה במסלול היא שאנשים אחרים מכתיבים לך במה אתה תעסוק ואיך יראה הניסיון שלך ויש לזה השלכות ארוכות טווח!
ו6 שנים זה הרבה זמן בייחוד שאתה בתחילת הדרך.

אני אתן לך לדוגמא למקרה שתתקשה להבין זאת,
נניח למדת מתמטיקה תיכונית ואתה מאוד אוהב אלגברה וחדו"א,אבל אבוי והחליטו לשבץ אותך בטריגונומטריה שזה שיבוץ מקצועי לכל דבר ועניין אבל זה תחום שפשוט לא מעניין אותך! אז מה עשינו בזה? (וזה יחסית עוד תסריט אופטימי)
עתודה >>
לצפיה ב-''
14/07/2012 | 11:21
37
לצפיה ב-'הוא באמת לא מבין, כך מסתבר'
הוא באמת לא מבין, כך מסתבר
14/07/2012 | 16:07
124
אבל למרות שזה ראש בקיר, אני חושב שהדיון הזה פה יהיה שימושי לדורות הבאים.
עתודה >>
לצפיה ב-'יפה שאתה משווה תפוחים לתפוחים'
יפה שאתה משווה תפוחים לתפוחים
14/07/2012 | 16:58
1
161
"קפ"ט יהיה קשה יותר להתקבל מלמהנדס לא עתודאי שפוטר לאחרונה ממשרת מהנדס וריפיקציה בה עבד ב-3 השנים שלאחר לימודיו". אתה מבין שאתה מנסה לצייר את תמונת האזרחות בצבע הכי שחור שאתה יכול? למה הוא פוטר? אתה יודע שמהנדסים בחוץ מסתדרים יפה מאוד? אתה יודע שדווקא בצבא לא מוכנים לקצץ תקנים של רס"נים מהנדסים מתוך ידיעה שהם לא יסתדרו בחוץ?

אתה מכניס טיול לחו"ל כדי להקטין את הניסיון של הלא עתודאי. מה עם מהנדסים שהתחילו לעבוד בתור סטודנטים? אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל זו המציאות. מהנדסים רבים (שאינם עתודאים) מתחילים לעבוד בשנה השלישית ללימודים שלהם.

אתה מציין בבירור שהעתודאי צריך לסגור פער. איך לא מדובר בעמדת חיסרון לסגור פער לעומת משהו שבאמת רצית לעשות?

ואם בצבא עלו על דרך מצוינת לנהל פרויקטים, איך בכל העולם לא עלו על זה? הרי כל חברה יכולה לעשות מה שהצבא עושה. לקחת בוגר ללא ניסיון לחלוטין, לשים אותו לנהל (כדבריך, זה מה שקפ"טים עושים) ואחרי כמה שנים יהיה להם מנהל פרויקט. כמובן, אפשר לקחת מאותו בוגר את היכולת לנהל את לוחות הזמנים של העובדים, את היכולת להעסיק או לפטר עובדים וכו', כדי לקרב אותו עוד יותר למצב הקפ"ט. האם ייתכן שבסוף שש השנים אותו בוגר לא יהיה מנהל פרויקטים. לדבריך הוא יהיה אף יותר מקצועי מאחרים.
האם ייתכן שמה שקפ"ט עושה הוא ללוות פרויקט, כמו שהצבא אף מגדיר את התפקיד?
יכול להיות שכל מה שאתה טוען שקפ"טים עושים למעשה מתבצע בתעשיות הבטחוניות?

לדעתי אין לקפ"טים במה להתבייש בעבודתם. עבודתם היא ללוות פרויקטים. לטפל בבירוקרטיה. לא כולם אוהבים את העבודה הזו, לא כולם חושבים שהיא דורשת השכלה של מהנדס. אבל אתה נהנה ממנה? אם כן, מצוין. למה אתה מנסה להפוך אותה למשהו שהיא לא? אז מה אם קפ"ט הוא לא מהנדס מערכת? אז מה אם הוא לא באמת מנהל פרויקט? הוא נציג הלקוח. יש כאלו שרוצים לפתח, יש כאלו שרוצים להיות בצד הצרכני ויש כאלו שרוצים להיות בתווך.

אפשר לחשוב שרושם פטנטים מתבייש בעבודה שלו. הוא יכול לעקוב אחרי הפיתוחים הכי חדשניים בהנדסה. הוא יכול להיות מעורב ברמה מדוקדקת בתוכן הפטנט, לעבור על מסמכים רבים, לקבוע מה רלוונטי ומה לא. ההשפעה שלו יכולה להיות מהותית מאוד.

המסלול הרצוי של מהנדס חשמל הוא להתפתח לפי רצונו. מהנדס שרוצה להישאר בפן הטכנולוגי, יתחיל מפיתוח ברמה הנמוכה ויתקדם לניהול צוות. מהנדס שרוצה להתפתח לתחום הניהולי יתחיל אותו דבר וימשיך לתפקידים ניהוליים יותר שרחוקים יותר מרמת הרכיב, או אפילו המערכת. הוא כמובן ידע דבר אחד או שניים לגבי העבודה שהוא נותן לכפופים לו, כי הוא ביצע משהו הנדסי פעם.

אם אנחנו כבר בשלב השאלות למסלול הרצוי, אתה יכול להסביר לי למה קפ"טים מחליפים תפקיד כל שנתיים-שלוש עד הפנסיה? עד שהם לומדים פרויקט ומחליטים על משהו, הם עוברים תפקיד ומשאירים למישהו אחר להסתדר עם התוצאות? ולמה קפ"טים ותיקים כל כך רוצים לצאת לפנסיה בגיל 45 במקום להמשיך כלובשי מדים? הרי רבים מהם חוזרים לעבוד כיועצים באותו חיל ומבצעים את אותה עבודה. זה סתם עולה לצבא יותר כסף. זה לא ערכי מצידם לעשות כזה דבר.
עתודה >>
לצפיה ב-'מילים כדורבנות'
מילים כדורבנות
14/07/2012 | 17:24
112
מסכם בערך את כל מה ששאר המגיבים הצלולים בפורום מנסים לומר בשלל דרכים שונות.
עתודה >>
לצפיה ב-'כ"כ עצוב ונכון '
כ"כ עצוב ונכון
13/07/2012 | 17:47
73
לצפיה ב-'אפילו לא אחד?'
אפילו לא אחד?
13/07/2012 | 13:54
164
אז הנה, קבל סיפור:
היה איתי בענף בחור, שאחרי כ-6 שנים של קפ"טות יצא לחופשי, והפלא ופלא, בתעשיות לא קפצו עליו כמוצאי שלל רב, וחצי שנה אחרי השחרור כשדיברתי איתו הוא עדיין היה ללא עבודה.

חד משמעית - מי שהיה קפ"ט ורוצה ללכת לעבוד בהנדסה פרופר, נמצא בנחיתות משמעותית אפילו לעומת בוגר טרי שלא עבד שניה.
עתודה >>
לצפיה ב-'כל העתודאים האלו הצליחו'
כל העתודאים האלו הצליחו
13/07/2012 | 17:08
8
217
למרות העתודה, ולא בגללה.
הרבה פעמים אנשים מפספסים את זה וחושבים שהמסלול מסדר אותך.
עתודה >>
לצפיה ב-'למרות, ולא בגלל - ניסוח מעולה'
למרות, ולא בגלל - ניסוח מעולה
13/07/2012 | 17:37
1
154
אאמץ אותו ברשותך :)
עתודה >>
לצפיה ב-'אם אני לא טועה'
אם אני לא טועה
13/07/2012 | 19:20
135
יניר השתמש בו כבר לפני שנים פה בפורום.
אבל כן, זה ניסוח מעולה.
עתודה >>
לצפיה ב-'האנשים האלה הצליחו כי לא היו ממורמרים...'
האנשים האלה הצליחו כי לא היו ממורמרים...
13/07/2012 | 18:58
5
163
אם 95% מצליחים "למרות" לשיטתך, אז מה רלוונטית כל המתקפה שלכם פה על המסלול...???

האנשים מצליחים בזכות עצמם! וגם נכשלים בזכות עצמם...זו הנקודה שבה אני דבק
עתודה >>
לצפיה ב-'אם אתה מסכים שהם הצליחו'
אם אתה מסכים שהם הצליחו
13/07/2012 | 19:19
3
142
למרות הצבא, אתה אמור להסיק שבלי הצבא הם היו יותר מצליחים. (עד כמה שאפשר להגדיר הצלחה).

עתודה >>
לצפיה ב-'זה אתה מסיק כי הראייה שלך חד-מימדית'
זה אתה מסיק כי הראייה שלך חד-מימדית
13/07/2012 | 19:28
2
141
אני חושב שהניסיון שלמהנדס שיצא לפני שנה-שנתיים-שלוש מהאוניברסיטה נראה לא מקצועי נטו (דהיינו לא תכנון מעגלים עד אור הבוקר ומימוש פילטרים במטלב) שמקבל העתודאי הלא ממורמר בצבא יש השפעה חיובית ביותר על המשך הקריירה שלו! הניסיון שהוא מקבל בגיל כל כך צעיר בניהול של אנשים ועבודה מול אנשים לרוחב, הניסיון שהוא מקבל בעצם היותו עד וצמוד לדרג המנהל בתעשייה, הנבת תהליכים, שיקולים בקבלת החלטות, ניהול סיכונים ברמת פרוייקט ולא ברמת שורת קוד באיזה מודול שצריך לקבל A ולהוציא B זה ניסיון שבהמשך רק יועיל לו...

לקריירה של מהנדס חשמל יש הרבה יותר ממימד אחד של יישום העקורות שלמדני באותות אקראיים או טכניקות קליטה ושידור...מי שלא מבין את זה, ההפסד כולו שלו...   
עתודה >>
לצפיה ב-'איפה יש ניהול אנשים בתור קפ"ט?'
איפה יש ניהול אנשים בתור קפ"ט?
14/07/2012 | 16:45
132
כפי שכבר טענו כאן ואתה לא התייחסת, מהנדס המערכת בחברה  מנהל אנשים ומחלק את התקציב, לא הקפ"ט.

והשורה האחרונה שלך, מה המימד הנוסף שיש להיות מהנדס מעבר ל -"לעבוד במקוצע שבו למדתי"?
אני באמת (לא בציניות) לא מבין אותו.
עתודה >>
לצפיה ב-'קצת מפריע לי שאתה לא מחפש את הבעיה גם בצבא'
קצת מפריע לי שאתה לא מחפש את הבעיה גם בצבא
14/07/2012 | 17:25
127
אוקיי, נאמר שהעתודאים ממורמרים רצח ולא "מבינים" שהנדסה זה מעבר למה שהם למדו באוניברסיטה. למה מהנדסים שלא מוצאים עבודה לא פונים לשירות כקפ"טים? הרי הצבא פונה לגיוס מהאזרחות. למה גם האזרחים לא רואים את התפקידים האלו כלגיטימיים?
הרי לדבריך יותר טוב להיות קפ"ט מאשר כל תפקיד מהנדס אחר. אתה יכול להיות מנהל שתצא מהצבא. ומההודעות שלך נשמע שלא-עתודאים מפוטרים כל הזמן, או תקועים במסלול אחד כל החיים. למה הם לא בוחרים לעבור דרך תפקיד הקפ"ט לכמה שנים, לצבור ניסיון ולהפוך ליותר מקצועי מכל מהנדס מקביל?

האם ייתכן שרק אנשים בצבא רואים זאת כתפקיד הנדסי כל כך טוב? האם ייתכן שהקורסים הצבאיים באים רק להזכיר לעתודאי חומר אקדמי, מכיוון שהוא לא עסק בהנדסה המון זמן?
עתודה >>
לצפיה ב-'תתפלא - יש אנשים שחושבים ומרגישים אחרת ממך'
תתפלא - יש אנשים שחושבים ומרגישים אחרת ממך
14/07/2012 | 00:50
124
אם מישהו אומר לך שהוא לא מרוצה בתפקיד קפ"ט - זה לא אומר שהוא ממורמר.
וגם אנשים שאתה מתייג כ"ממורמרים", מצליחים. וכן, זה למרות העתודה.

המתקפה על המסלול היא נטו על השקרים שבעזרתם מנסים למשוך אנשים למסלול.
הבטחות צריך לקיים - ואם מישהו משקר מראש ובמצח נחושה, הוא צריך לתת את הדין, גם אם מדובר בצה"ל בכבודו ובעצמו.
עתודה >>
לצפיה ב-'איפה אתה חי?!'
איפה אתה חי?!
13/07/2012 | 18:11
166
אולי שירתת במודיעין או ביחידת פיתוח אחרת והניסיון שלך רלוונטי להיי-טק, אבל אצל רוב האנשים (בעיקר אלה בחימוש, ח"י,ח"א) המצב לחלוטין לא ככה!

זה דופק לך את הקריירה בצורה משמעותית, הניסיון שלך פשוט לא רלוונטי להיי-טק! ולמה שייתנו לך צ'אנס? זה לא שיש כרגע מחסור אקוטי במהנדסים, ולאיזה סטארטאפ אתה יכל להקים\להצטרף? אולי לפיתוח פיצ'רים למצגות

אני לדוגמא עוד היה לי מזל ועסקתי בתכן, הבעיה שזה היה תכן שיותר מכוון לתעשייה כבדה ולא להיי-טק ככה שהמקומות היחידים שבכלל סופרים אותי זה מפעלי מתכת בתור מהנדס ייצור! ותאמין לי שלא בשביל זה השקעתי כ"כ הרבה שנים בלימודים! זה לא מעניין ובטח שלא מתגמל כרואי! אבל איזו ברירה יש לי?
אז כן, אני כנראה אמצא עבודה, רחוק מאוד מתחום העניין שלי, רחוק ממימוש הפוטנציאל שלי אבל לפחות אני לא ארעב ללחם.... , גם ההרגשה שחברך לתיכון שעשה מסלול רגיל ולמד אותו מקצוע כמו שלי עובד בהיי-טק בתחום מעניין ומגשים את עצמו (ושלא נדבר על פערי השכר, למרות שלי לכאורה יש "שלוש" שנות ניסיון יותר מימנו).

הבעיה העיקרית בעתודה היא שאין לך כמעט השפעה על טיב התפקיד שאתה הולך לעשות, אי היכולת שלך להתפטר ולהחליף תפקיד היא הרסנית.
"וויתרנו על זכות הבחירה שלנו תמורת נזיד עדשים"

ואני לא ממורמר
ידעתי מראש שהמסלול הזה בעייתי, החלטתי לקחת צ'אנס כי לי זה "בטח לא ייקרה"
אז טעיתי, ועל טעויות צריך לשלם.
עתודה >>
לצפיה ב-'חבר...'
חבר...
13/07/2012 | 21:05
2
175
הייתי ממליץ לך לשים את הידיים על העבודה של ממד''ה מ2005 שנקראת 'העתודה האקדמית - שער לקבע או לפרופסיה'. היא בהחלט מאוששת כמה טענות של macco בנוגע לכדאיות המסלול בכלל המסלולים ובמסלולים שאליהם הוא התייחס.
עתודה >>
לצפיה ב-'זה מסתובב באינטרנט או רק דרך ממד"ה?'
זה מסתובב באינטרנט או רק דרך ממד"ה?
13/07/2012 | 22:30
1
100
לצפיה ב-'ובכן...'
ובכן...
14/07/2012 | 03:25
143
מסלול שחושף אמיתות לגבי העתודה, אז מה נראה לך - שזה יהיה באינטרנט?
עתודה >>
לצפיה ב-'בכלל כל התגובות האלה קצת מזכירות לי את 1984'
בכלל כל התגובות האלה קצת מזכירות לי את 1984
13/07/2012 | 11:35
200
זכות זו חובה
קפ"ט הוא מהנדס
ריאליסט הוא ממורמר
עתודה >>
לצפיה ב-'בניגוד אליך'
בניגוד אליך
13/07/2012 | 13:47
160
אנחנו ה"ממורמרים" לא מציגים הכל בשחור ולבן.
כשמישהו בא בגישה של "הכל מצויין ומי שמתלונן הוא סתם בכיין, וצריך להאמין לצבא בצורה עיוורת", אז כן, הוא או מאוד צהוב או שתול/שרלטן".
בנאדם כזה לא באמת מסתכל על המציאות בעיניים פקוחות, כי יש גם צד אחר.
לבטל את הצד האחר הזה בזה שאנשים הם ממרמרים מטבעם זה במקרה הטוב שטות מוחלטת (אני משתדל להימנע ממילים בוטות יותר).

לגבי הפוטנציאל - אם אני, כמהנדס מוכשר (ותסלח לי על חוסר הצניעות, אבל כך יעידו מנהליי בחברה שבה אני עובד 5 שנים) הרגשתי שאני לא ממצה שביב מהפוטנציאל שלי, אז מי אתה שתגיד לי אחרת?
בתור אחד שעבד בהייטק לפני, תוך כדי ואחרי הצבא, אני חושב שיש לי פרספקטיבה מצויינת להגיד את זה.
עתודה >>
לצפיה ב-'יפה הקטע שמי שחושב שלא הכל רע הוא "צהוב" '
יפה הקטע שמי שחושב שלא הכל רע הוא "צהוב"
13/07/2012 | 13:46
1
170
אבל מי שכן חושב שהכל רע הוא לא "ממורמר" אלא "ריאליסט" ו"שאפתן"
עתודה >>
לצפיה ב-'איפה אמרתי "צהוב"?'
איפה אמרתי "צהוב"?
13/07/2012 | 13:49
149
כל מי שמסתכל על צד אחד של המציאות ומתעלם מהשני, הוא עיוור.
וזה נכון לשני הצדדים.
עתודה >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
13/07/2012 | 13:35
1
214
ראשית - אציג עצמי כקצין ביחידה טכנולוגית בחיל הים, למדתי מתמטיקה ופיזיקה במקרה אני שייך לצוות שעושה פיתוח in-house אך עובד עם המון קפ"טים ותעשיות, וגם מדי פעעם מבצע תפקידי "קפטות".
ראשית לכל המתבכיינים על תפקיד הקפט - מנסיוני הלא עשיר מדי ראיתי שני סוגי קפטים עד היום, מקטיני הראש ומגדילי הראש. קפט הוא האחראי (יחד עם ק. האמל"ח) על המערכת מבחינת הצבא, מא' עד ת'. מה הוא עושה עם זה- זה כבר בעיה שלו. ברור שהתעשייה תתייחס אליו בתור הבחור המציק מטעם הלקוח, אבל קפט שלא מאתגר את התעשייה, יושב עם המהנדסים שמפתחים ומציע רעיונות מתוך הקרבה הגדולה יותר לשטח, שלא מעורב בתו"ל הרלוונטי למערכת, שלא מנסה לחשוב בעצמו על התפקיד ולפעמים ממש נכנס לתוך התכן, לתוך התוכנה, לתוך המעגלים חוטא לתפקידו ולמשימתו. בכל שלבי החיים של פרוייקט- מהגדרתו, דרך תיכונו, פיתוחו והתקנתו צריך להיות לקפ"ט תפקיד מרכזי שנובע מהשילוב הייחודי של הבנתו הטכנולוגית וקשריו עם דרגי השטח.
הדבר העיקרי שלדעתי לא נכון בתפקיד הקפ"ט הוא שזהצריך להיות תפקיד למישהו יותר ותיק, עדיף עם נסיון הנדסי/נסיון בשטח. זאת פשוט אחריות גדולה מדי לתפקיד ראשון, ולכן אנשים לא מבינים מה לעשות איתה.

שנית, יצא לי לאחרונה לקרוא כאן דברים בפורום ואני חייב להגיד שזה מציק. אני מודה שיש דברים בעייתיים במסלול העתודה - בעיקר בצד הפיננסי (למרות שאכן צודק שגם עתודאי יקבל שכר חובה, צודק אך לא חכם לדעתי), אבל עתודאים ממורמרים, מתבכיינים ושמנסים לעקוץ את הקבע זה פשוט מזעזע. כל תפקידי העתודאים שאני מכיר הם תפקידים שאדם שרוצה לתת מעצמו עשה את זה בהם, כל מי שטוען שהוא הגיע עם מוטיבציה והצבא הוריד לו אותה- זה פשוט וויתור עצמי. זה לא כל כך מסובך ליזום, להיות ראש גדול, לבצע את העבודה שלך, ולהתענייןבעבודה של אחרים כדי לעזור גם בה. אני משרת עם לא מעט עתודאים ממורמרים, ועל כל עתודאי ממורמר יש באותו תפקיד או בתפקיד זהה במערכת אחרת עתודאי שמח שמבצע את העבודה בצורה טובה, מגדיל ראש ולוקח את הצבא עוד צעד קדימה.
עתודה >>
לצפיה ב-'יכול להיות שיש משהו בדבריך'
יכול להיות שיש משהו בדבריך
13/07/2012 | 15:43
200
שתי הערות:
גם אני חושב שתפקיד קפ"ט לא מתאים למהנדס צעיר. כתבתי על כך רבות בעבר. אבל הצבא בוחר לשים שם עתודאים צעירים כי הוא רוצה מהם דבר אחר - רצינות מול הלקוח ומישהו שיטפל בבירוקרטיה הרבה הכרוכה בתפקיד. אילו הרצון היה שהעתודאים יכנסו ללב התכן, היו דואגים לשלוח אותם לתעשיות לפני שהם הופכים לקפ"טים, או לפחות מעבירים את הקפ"טים מהסוג השני מתפקידם.

שנית, מכיר את האמרה: אם תלמיד אחד נכשל, אשמתו. אם חצי כיתה נכשלת, אשמת המורה? אם עתודאים רבים מגיעים לצבא עם מוטיבציה גבוהה ומאבדים אותה, אולי זה לא ויתור עצמי? אולי יש בעיה במערכת?
אני מכיר כמה מערכות שעתודאים רצו לפתח בתוך הצבא, כי היה בהן צורך בשטח. הצבא התנגד. לאחר שהעתודאים השתחררו, הם פיתחו את המערכות בתעשיות ומכרו אותן לצה"ל.
קל לראות דברים כאלו כויתור עצמי. לדעתי, בראש ובראשונה זה ויתור של המפקדים. אם המפקדים לא עושים דבר בנדון, הם לא באמת מפקדים. מילא העתודאי ויתר לעצמו, הוא יצטרך להתמודד מחדש באזרחות. תחת אותו מפקד יעברו עוד עתודאים רבים. למפקד לא אכפת, ולמפקד של המפקד לא אכפת. לדעתי זה לא ויתור עצמי, אלא מפקדים שלא ממלאים את תפקידם.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני עם מר 20124'
אני עם מר 20124
18/07/2012 | 23:18
1
173
חברים וחברות יקרים,

בתור קצין בצה"ל אני מתקשה להתחבר לפוסט של אדם שמתרברב
בכך שהוא לא עושה כלום ואפילו לא מנסה לעשות משהו.

מה שיותר חמור שהודעה כזאת זוכה לטפיחות על השכם ואילו אדם
בעל ערכים שמנסה להסביר שאדם צריך לעשות את העבודה שלו
(אפילו אם הוא בצבא ולא בטכניון) זוכה לתגובות באורך הגלות
שתוקפות אותו.

חברים יקרים, אני מבין שחלקכם לא מרוצים אבל במקום לנסות ולחזק
אחד את השני ולהבין מה טוב במסלול אתם לא רק מדרדרים אחד את השני
אלא גם פוגעים במסלול העתודה שבעיני הוא אמנם לא מסלול טיס אבל
עדיין מסלול טוב ורלוונטי לאנשים רבים.

ד"א אני עתודאי להנדסת חשמל מהטכניון, בקרוב מאד בקבע ולא הבטיחו
לי מנה כפולה בחד"א כדי לשבח את המסלול.

לכל העתודאים הצעירים שהצליחו לשרוד ולקרוא את ההודעה הזאת בלי לרצות
לקפוץ מאולמן (או בניין מקביל באוניברסיטה אחרת) תתעודדו - העולם ורוד
יותר מחוץ לפורום הזה.
עתודה >>
לצפיה ב-'אני מניח שהתכוונת גם אליי, לכן אנסה להסביר'
אני מניח שהתכוונת גם אליי, לכן אנסה להסביר
20/07/2012 | 12:48
156
ראשית, כפי שכבר כתבתי בעבר, אני שמח מאוד שיש אנשים שמרוצים מהשירות שלהם בצבא. זו המטרה של כולם כאן, לדעתי האישית.

מודה, אכן אשם בתגובות באורך הגלות, רק לא זוכר התקפות בתגובות אליו, או אל מישהו אחר שבא להגן על המסלול.

דיון בנושא הוא מאוד מבורך, רק צריך לשמור על דיון הוגן, מבלי לעוות את המציאות, ללכלך על הצד השני, או לצייר אותו באופן שלילי כדי לגרום לצד שלך להראות יותר טוב. ערכים וציוניות אפשר למצוא משני צידי המתרס, לא הוגן לנסות לנכס אותה רק לצד אחד.
עתודה >>

הודעות אחרונות

01:09 | 15.11.18 אורחים בפורום
02:29 | 12.11.18 אורחים בפורום
14:57 | 21.08.18 אורחים בפורום
09:19 | 31.07.18 אורחים בפורום
17:54 | 11.06.18 אורחים בפורום
20:01 | 31.05.18 אורחים בפורום
14:27 | 28.05.18 אורחים בפורום
22:30 | 01.05.18 אורחים בפורום
14:26 | 17.09.17 ריניהיחידי
17:07 | 04.09.17 nomchi

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ