לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1709017,090 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

לצפיה ב-'שיבוץ במקצוע של בוגר מדמ"ח'
שיבוץ במקצוע של בוגר מדמ"ח
21/09/2011 | 17:08
32
477
שלום, אני מועמד לשנה הבאה למדמ"ח בטכניון ולפי מה שהבנתי, עם כל הביקורות על העתודה, דווקא למקצוע הזה כדאי ללכת בעתודה (ותקנו אותי אם אני טועה).
השאלה שלי היא מה הסיכוי שבוגר מדמ"ח יפול על שיבוץ לא טוב? באיזה גורמים זה תלוי (מוסד לימוד, ממוצע וכו'...) ?
ושאלת השאלות...כדאי להיות עתודאי למדמ"ח?
עתודה >>
לצפיה ב-'תלוי בהרבה גורמים'
תלוי בהרבה גורמים
21/09/2011 | 20:10
1
197
קודם כל יש סיכוי ליפול בשיבוץ לא טוב גם כעתודאי במדמ"ח. אני באופן אישי מאמין (ומניסיון שלי) שהרוב הגדול של מי שטוב מגיע לשיבוץ הולם..

מה יכול להשפיע על השיבוץ ?

אני מעריך שהדברים הבאים:

ציונים - בוא נגיד שבשביל שכל הדלתות יהיו פתוחות רצוי שיהיה לך ממוצע 85+.. גם 80+ יפתח לך כמעט את כל הדלתות, פחות מזה יקשה עליך.

מוסד לימוד - מראיינים לפעמים נוטים להעדיף אנשים מהמוסד לימוד שהם עצמם למדו בו ולדעתי יש חשיבות ליוקרה של המוסד לימוד.

ניסיון קודם - לפעמים אם יש לך ניסיון תעסוקתי או פרוייקטים כלשהם שעשית מחוץ למסגרת הלימודים זה מוסיף. גם פרוייקטים משמעותיים במהלך הלימודים מוסיף לניסיון שלך ולרזומה.

ראיונות - חשוב שתהיה טוב בראיונות כשתגיע אליהם ותשדר בנוסף לכל הנתונים המקצועיים למעלה גם אופי שיגרום לבנאדם שמראיין אותך להתחבר אליך.

תקנים - יש מחזורים שסובלים מפחות תקנים מאשר מחזורים אחרים. אני יכול להגיד לך שאני מכיר לא מעט מקומות טובים שדווקא כמות התקנים בתחום התוכנה גדלה אצלם ולדעתי זאת מגמה כללית.

אין בהכרח חשיבות לסדר של הסעיפים אבל כל אחד מהם יכול להשפיע
עתודה >>
לצפיה ב-'אני אתמצת את ההודעה'
אני אתמצת את ההודעה
21/09/2011 | 21:36
162
תהיה טוב, תחשוב חיובי ויש לך 70% הצלחה להגיע לשיבוץ "הולם" (כמובן שאם רצית תפקיד הולם אחר שאתה חושב שיותר מתאים לך אז אתה יכול להתכנס למצב של הלם).
עתודה >>
לצפיה ב-'הסיכוי לשיבוץ "טוב" מבחינה אובייקטיבית - גבוה'
הסיכוי לשיבוץ "טוב" מבחינה אובייקטיבית - גבוה
22/09/2011 | 21:39
2
179
לפחות בחיל האוויר יש לך סיכוי של כמעט 100% לשיבוץ טוב.

למה "כמעט 100%"? כי יחידת אופק היא יחידת המחשוב של חיל האוויר, וזה מה שהיא עושה, ורק לשם מגיעים עתודאים למדמ"ח.

למה "כמעט 100%"? כי אם החלום שלך הוא הוא להיות הבנאדם הכי תותח בארץ בתחום תשתיות התקשורת, בהחלט יש סיכוי שלא תקבל את זה, אם יצטרכו באותו הרגע יותר תוכניתני Java. או אנשי DB. או מאפיינים בתחום האוויוניקה. וכו', כיד הדמיון.

אובייקטיבית - כולם תפקידים טובים.
סובייקטיבית - כל אחד והחלומות שלו...
עתודה >>
לצפיה ב-'אוקסימורון: "אובייקטיבית-כולם תפקידים טובים"'
אוקסימורון: "אובייקטיבית-כולם תפקידים טובים"
22/09/2011 | 23:49
1
128
המונח "טוב" הוא המונח הכי סובייקטיבי שיש.

וגם בהקשר הספציפי שלך, יש מי שרוצים להיות קצינים - ובשבילם כל שיבוץ הוא שיבוץ טוב.
יש מי שרוצים נסיון שיעזור להם מחוץ לצבא, בשבילם הרבה שיבוצי "תיכנות שוליים בJAVA" באופק זה שיבוץ רע.
יש מי שרוצים ג'וב שבו אין עבודה ויש מפקד נחמד שמעלים עין מלימודי תואר שני לא מאושרים ויציאות מוקדמות.

למיטב היכרותי עם החיל, כחיצוני, חיל אויר ידועים בשיבוצים במקצוע (לפחות במדעי המחשב), אך גם באחוז גבוה של עתודאים ממורמרים.
עתודה >>
לצפיה ב-'אויש נו... יופי'
אויש נו... יופי
23/09/2011 | 05:30
110
זה ממש לא נכון שבשבילי כל שיבוץ הוא טוב, לא יודע מאיפה הבאת את המשפט הזה.

מצד שני, קשה לי להגיד שנתקלתי בתפקיד באופק שניתן לומר שלא נותן לך שום ניסיון שיעזור לך מחוץ לצבא.
וזאת האובייקטיביות מבחינתי - העיסוק במקצוע. ולא לעשות "שכונה" עם מפקד שמעלים עין. זה תפקיד גרוע לתפיסתי.
עתודה >>
לצפיה ב-'שיבוצים במדעי המחשב'
שיבוצים במדעי המחשב
23/09/2011 | 11:58
20
190
תראה, אני יודע שיש מוסכמה פה בפורום שמדמחניקים משובצים במקצוע לרוב.
אני לא יכול להצדיק את האמירה הזו מהשירות הצבאי שלי ושל בני המחזור שלי.

אבל מה שבטוח, זה שממש לא משתלם כלכלית להיות עתודאי למדעי המחשב.
אם תסתכל על חשבון הבנק בגיל 27 של עתודאי למדעי המחשב, ושל "סתם" סטודנט שלמד מדעי המחשב.
תגלה שהעתודאי הרוויח הרבה פחות, על אף שהוא עם שש שנות נסיון ולא שלוש.

אני בכוונה לא עושה את החישובים המספריים, כדי לא להקלע לויכוח עם חברי הפורום על הדיוק.
אבל אני בטוח שאתה יכול לחפש בגוגל "טבלת שכר הייטק", ולעשות את החישובים לעצמך...

ועוד עצה חשובה, דווקא בהיבט האישי ולא המקצועי:
תפוס את העתודאי למדעי המחשב הקרוב למקום מגוריך, ותשאל אותו אם הוא ממליץ לך על עתודה.
עתודה >>
לצפיה ב-'למה לא משתלם כלכלית?'
למה לא משתלם כלכלית?
23/09/2011 | 12:36
9
211
"סתם" סטודנט שלמד מדעי המחשב שנגיד התחיל ללמוד בגיל 23 וסיים בגיל 27, אז בגיל 27 אין לו גרוש אלא רק חובות (שכ"ל ומחייה במהלך הלימודים...בקטע הזה יש לעתודה יתרון שלפחות המענק שלה מכסה שכר לימוד).
נגיד העתודאי משתחרר מהצבא בגיל 28 אז ל"סתם" סטודנט יש בסך הכל יתרון של שנה אחת שהיה בשוק העבודה וזה לא שהוא התחיל ישר עם משכורת מפוצצת של 24 אלף ש"ח, אלא סביר להניח שבשנה הראשונה שלו הוא ירוויח באזור ה-12 אלף. לעומת זאת לעתודאי בחשבון הבנק יש משכורת של 3 שנים מהקבע באזור של ה-8000 שקל בממוצע לחודש (השכר הרי עולה עם השנים בקבע). לכן בהיבט הכלכלי אני חושב שלאורך הלימודים והשירות (חוץ משירות החובה) מצבו של העתודאי הרבה יותר טוב ממצבו של "סתם" סטודנט מבחינה כלכלית גם בעבודה וגם בזמן הלימודים. מה גם שאחרי שהעתודאי יוצא לשוק האזרחי בהנחה שהוא עסק במקצוע (ובמדעי המחשב כמו שהבנתי זה מאוד ריאלי לעסוק במקצוע בצבא) אז הוא לא ייחשב כמו סטודנט טרי שמרוויח את המשכורות "מינימום" של בוגר חסר ניסיון, אלא היחס אליו יהיה כאל אחד עם 6 שנות ניסיון מה שכמובן אומר יחס שונה ושכר הרבה יותר גבוה בשוק האזרחי.  

ושאתה אומר היבט אישי...למה הכוונה? מה החיסרון מהבחינה הזאת לעתודאי?

הערה: אשמח מאוד אם תתקן אותי אם היו לי איזה טעויות כלשהם... אני הכל אומר על סמך הניסיון והידע הדלים שלי.  
תודה.
עתודה >>
לצפיה ב-'לגבי המשכורות'
לגבי המשכורות
<< ההודעה הנוכחית
23/09/2011 | 13:40
5
813
עתודאי: עושה שלוש שנים לימודים, שלוש שירות חובה, שלוש שירות קבע
משוחרר: עושה שלוש שנים שירות חובה, שלוש שנים לימודים, ושלוש שנים היי טק.

תעשה את המכפלות של שלוש שנות הייטק פחות שלוש שנות קבע, תחסר גם עוד 40 אלף על התוספת עתודאי ומענק עתודה, אתה מוזמן גם לטבל את זה בריביות, להוסיף את מדד המחירים לצרכן, לחסר עוד חודשיים שהיית מובטל באמצע, ועדיין לקבל שכלכלית: עדיף היה להשתחרר כרגיל ועבוד בהיי-טק.

ברור שאם תשווה עתודאי למישהו שהתחיל את הלימודים בגיל 27 כי הוא טייל בדרום אמריקה שנתיים אחרי השיחרור - תקבל מסקנות אחרות...
בלאו הכי כל החישובים האלה הם בגדר הערכה בלבד, תמיד יש את הדוד המהנדס שפשט רגל, ותמיד יש את החבר בלי תעודת הבגרות שפתח סטארטפ והרוויח מליונים.

ועוד נתון קטן אך מעצבן, לעתודאים יותר קשה למצוא עבודה במקביל ללימודים.
רוב המקומות מעדיפים לקחת סטודנטים שיש סיכוי שימשיכו לעבוד אצלם בתום הלימודים.

לגבי ההבדל בין 6 שנות נסיון ל3 שנות נסיון - אין לי תשובה ברורה.
לדעתי, מעל שנתיים נסיון - אין משמעות לנסיון נוסף בתחום (ואני אומר זאת כאדם עם 8 שנות נסיון).
קח בחשבון ש"נסיון צבאי", לא תמיד נחשב באזרחות.
לדוגמא, יש יחידות שעדיין מתחזקות מערכות בFORTRAN, שזו שפת תיכנות שהפסיקו להשתמש בה בערך מתי שנולדת...
עתודה >>
לצפיה ב-'תיקון קטן...'
תיקון קטן...
23/09/2011 | 14:56
4
162
אמרת שסטודנט רגיל עושה : 3 חובה, 3 לימודים, 3 עיסוק במקצוע.
אתה לוקח הנחה שהסטודנט מיד עם השחרור כבר החל את הלימודים שלו, מה שלרוב לא כך.
הסיכוי היחידי שיכול להיות זה שהסטודנט השתחרר מהצבא באוגוסט והחל ללמוד באוקטובר (ותכלס יש מעט מאוד כאלה שהם עד כדי כך רציניים, הרוב לוקחים חופשים וכל מיני כאלה ובמקרה הטוב מתחילים בשנה שאחריה) .
אל תשכח שאתה גם מניח שהבנאדם כבר בא עם הציונים המתאימים. הדרישות בטכניון הם גבוהות, וסטודנטים צריכים בנוסף ל-2 פסיכומטרי גם לשפר בגרויות (הרוב, יש גם כאלה שבפעם הראשונה יוציאו 720 ויתקבלו). בנוסף תלוי מתי הבנאדם השתחרר. אם הוא השתחרר באוגוסט הוא לא יתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב אלא אוקטובר הבא בגלל  כל השיפורים והשטויות..ואם הוא השתחרר במרץ זה כבר יוצא שנה וחצי עד שהוא יתחיל ללמוד. ושוב פעם, קח בחשבון שהוא לא "מבזבז" את הזמן על טיולים או התבטלויות אחרות. יש גם כאלה שעושים קורס קצינים וחותמים שנה קבע.
אז זה לא בדיוק : 3 צבא, 3 לימודים, 3 עבודה.
זה יותר כמו: 3 צבא, שנה פסיכומטרי ושיפורים כלשהם, 3 שנים לימודים.
שוב פעם, השיפורים והכל יכול גם להגיע לשנה וחצי-שנתיים וזה בהנחה שלא עשו קורס קצינים, לא עשו טיול, ולא נחו או בזבזו את הזמן.  
ואחר-כך הסטודנט מתחיל לחיות מהתחת שהוא צריך לדאוג לשלם שכ"ל, לדאוג למחייה, לעבוד בזמן הלימודים מה שפוגע בפנאי וגם בלימודים עצמם.  
בסוף ההבדל ביניהם באזרחות הוא שנה וחצי-שנתיים. לא יודע אם בגלל השנה וחצי - שנתיים שבהם העתודאי מרוויח משכורת יפה, עוסק במקצוע, עושה תואר שני, וגם עובד במערכת צבאית לא לחוצה ולא תובענית שווה לוותר על היתרונות של העתודה.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הקשר לשיפורים-'
לא הבנתי מה הקשר לשיפורים-
23/09/2011 | 15:31
2
117
מדובר כאן על אדם כלשהו שיכול להיות עתודאי ויכול לוותר על עתודה, מה שאומר שבסוף כיתה י"ב יש לו ציונים מתאימים כדי להתקבל לאוניברסיטה כמו סטודנט מהמניין.
גם טיול אי אפשר להכניס כאן- כי זה לא משהו שהמשתחרר הממוצע מצה"ל חייב לעשות. כנ"ל לגבי "סתם ביזבזו את הזמן".
ולגבי הסטודנט ש"מתחיל לחיות מהתחת"- וכשהעתודאי לומד הוא לא "חי מהתחת"? ואל תשכח שהסטודנט הממוצע שלנו מקבל לא מעט כסף עם השיחרור שלו מצה"ל.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא תמיד בטוח'
לא תמיד בטוח
23/09/2011 | 16:41
1
91
לא בטוח שמי שמתקבל השנה יוכל גם עוד 3 שנים להתקבל...במיוחד במקצועות מבוקשים כמו מדעי המחשב ....כמובן שזה לא נוגע לכולם, אבל לאנשים שעוברים את הסכם של הטכניון בנקודה אחת בערך, זה יכול להיות משמעותי ויכול להיות שעם אותם ציונים אחרי צבא לא יוכלו להתקבל...ואז צריך עוד פסיכומטרי ואולי עוד אחד,ואולי עוד איזה בגרות לשפר אחר כך והופ הלכה שנה (אפילו יותר....תלוי גם בתזמון של הרישום לאוניברסיטה).
אני מסכים עם הקטע של הטיול והדגשתי בהודעה שהכוונה לאנשים ממוקדים שמכוונים לא "לבזבז את הזמן" אלא ישר ללכת ללמוד.
לגבי ה-"לחיות מהתחת"- לעתודאים קל יותר מכיוון שהם מקבלים מענק מהצבא ...אני מדבר כרגע על עתודאי רגיל....בתכניות מצוינות מקבלים אפילו יותר עזרה.
קיימים גם סוגים שונים של מלגות מטעם עתידים והצבא שזה עוד אופציה להשיג כסף בנוסף למלגות של אוניברסיטה שגם הם אופציה. לכן אני חושב שלעתודאי קל יותר להסתדר כלכלית בזמן הלימודים. ושוב, בגלל שנתיים שלסטודנט רגיל יש יתרון באזרחות על פני עתודאי אני לא חשוב ששווה לוותר על היתרונות של העתודה (גם בלימודים וגם בשירות).
בכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות, כל אחד צריך למצוא את האיזון ולבחור מה שמתאים לו.
עתודה >>
לצפיה ב-'ויכול להיות גם מצב הפוך,'
ויכול להיות גם מצב הפוך,
23/09/2011 | 17:02
79
שבו סף הקבלה עוד שלוש שנים יהיה גבוה מסף הקבלה השנה- ככה שהטיעון הזה לא רלוונטי.
שוב- המענק מעתודה דומה למענק השיחרור ביחד עם הפיקדון האישי ככה שזה לא ממש רלוונטי.
יש מלגות גם לחיילים משוחררים.
עתודה >>
לצפיה ב-'אם אתה נעול על עתודה, אז...'
אם אתה נעול על עתודה, אז...
24/09/2011 | 02:10
96
אם אתה נעול על עתודה (כמו שאני הייתי בגיל 17), אז לא משנה מה אני אגיד - אני לא אצליח לשכנע אותך...
כשאתה בא עם החלטה גמורה, אתה תמשיך לחפש עוד ועוד נימוקים למה כן עדיף להיות עתודאי.
אבל אם אתה עם ראש פתוח, ויכולת להקשיב - אז באמת יהיה משמעות לכל הטקסטים שכתבתי בשרשור הזה.

בנוגע לשיפורי ציונים, טיול אחרי צבא, מחיה במהלך הלימודים, שנה קבע, ו"בזבוז זמן" אחרי השחרור - זה פשוט לא רלוונטי.
יש גם כאלה שמקדימים לעצמם את השחרור עם קבלה לאוניברסיטה, וזה לא מחזה נדיר.
כמו שרשמתי קודם, היות ואתה בן 17/18 - אי אפשר לנבא מה תהיה ההכנסה שלך ספציפית אם תלך לעתודה לעומת אם תלך לשירות צבאי רגיל, כל החישובים הן במסגרת הערכה לכן אין טעם להתקטנן.
(אגב, אתה מוזמן להוריד חצי שנה עבודה בהיי טק מהחישוב, ועדיין ייצא שעתודה לא משתלמת כלכלית)
עתודה >>
לצפיה ב-'היבט אישי'
היבט אישי
23/09/2011 | 13:54
2
124
צבא זו מערכת מאוד שונה מכל מה שאתה מכיר,

ייתכן שאתה תמצא את עצמך נקנס ב600 שקל כי החולצה שלך יצאה מחוץ למכנסיים ביום של הביקורת.
ובהחלט ייתכן שתמצא את עצמך משחק שש-בש בכלא שש בעקבות איטריגות עם המפקד.

לא כולם מסתדרים עם המערכת הצבאית,
לדוגמא, זה לגיטימי לגמרי שאתה, כעתודאי בוגר טכניון, קצין מצטיין, תילקח לשבועיים כדי להתכונן לצעידה של יום העצמאות.
יש הרבה מאוד דברים מטומטים בצבא, ומעט מאוד הגיון - וזה מכניס המון אנשים לדכאון ומירמור.
-----
יש עניין של גיל,
בגיל 24-5, כשכל החברים שלך יטוסו להודו\דרום אמריקה\אוסטרליה, ואתה תהיה תקוע בצבא, התחושה תהיה אחרת.
לשבת בגיל 18 בשמירה ולהעביר צחוקים עם החבר'ה, זה כיף.
אבל בגיל 24, לא רק שזה לא כיף - אתה גם לרוב אחראי על הגנון שעושים כל הבני 18.
---
בצבא, אתה לא יכול להתפטר אם אתה לא מרוצה.
ואתה לא יכול לקחת יום חופש מתי שאתה רוצה, אתה לא יכול לא להגיע אם כואב לך הראש.
הטיפול הרפואי בחיילים וקצינים הוא בושה וחרפה, אם אתה באמת חולה - אתה מועבר מדורי גהנום כדי להוכיח את זה, וגם זה לא תמיד בהצלחה.
---
מצד שני, באזרחות בכלל ובהיי טק בפרט, התנאים מצוינים.
אתה אוכל מזון איכותי, יש לך רכב כמעט מיד, והכי חשוב - חופש !
עתודה >>
לצפיה ב-'LIKE'
LIKE
23/09/2011 | 18:07
1
49
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/09/2011 | 18:11
91
אהבתי במיוחד את הדגש על זה שזה כיף לעשות צחוקים וגנון בגיל 18-20 בצבא, אבל לא בגיל 24, ולרוב כשאתה אחראי על הגנון.

נקודה חשובה נוספת לרעת העתודה היא חוסר היכולת למצוא עבודה בהייטק בתור סטודנט (ברוב במקרים), מהטיעונים שהזכרת.

בנוסף, ברור שכל חישוב כלכלי יוביל לכך שהעתודאי הפסיד כסף עד גיל 27 לעומת המקביל האזרחי.

היתרון היחיד: לעבוד יחסית ב"סבבה" בצבא (לא כמו בלחץ של סטרט-אפ או סתם חברה לחוצה בהייטק), שעות יחסית סבירות, תנאים סוציאלים טובים (על ימי ג' מקבלים כסף מלא שלא כמו באזרחות, 20 ימי חופשה בשנת הקבע הראשונה), ולמי שרוצה, היכולת לסיים תואר שני עד לסיום הקבע, בלי שיעשו פרצופים על זה שאתה חותך באמצע היום ללמוד (בהייטק זה מן הסתם יותר קשה לצאת ללימודים).

זהו בגדול.. שכל אחד יעשה את העלות-תועלת שלו. לדעתי עתודה לא משתלמת בגדול. אבל יש אנשים שזה כן יתאים להם
עתודה >>
לצפיה ב-'נראה לי ש"החישוב" שלך לא מדויק'
נראה לי ש"החישוב" שלך לא מדויק
23/09/2011 | 13:24
9
161
אמנם עוד לא התגייסתי, אני מתחזל"ש רק ביום שני, ואין לי שמץ מה המשכורת בקבע, אבל מי הבטיח לך ש"סתם" סטודנט, בגיל 27 בכלל יעבוד במקצוע שלו?
יש לי בנדוד, שאמנם לא למד מדעי המחשב, אבל עשה קורס מתקדם של ניהול רשתות[או משהו בסגנון] בג'ון ברייס[לא יודע אם זה נחשב או לא, אבל זה בכל זאת תעודה ביד, וזה כן נחשב משהו] כמה שנים טובות לא עסק בכלל בזה, הוא ישב בתמיכה טכנית של 012 ושאל אנשים אם הם חיברו את הכבל של המחשב לחשמל לפני שכמעט עקרו את כפתור ההדלקה.

אז נגיד בממוצע מתחילים ללמוד בגיל 22 [שנה חופש, עבודה, להרוויח קצת כסף לתואר בתקווה שהכסף יספיק בכל(להערכתי צריך 80000 ל-3 שנים)], עד שתסיים אתה כבר בן 25, נגיד והיה לך מזל והצלחת בשנה השניה/שלישית להתקבל לאיזה חברה באחד מירידי התעסוקה, אז במקרה זה מצבך יהיה טוב בגיל 27, אבל לא נראה לי שהרוב מצליחים ככה.
אני מכיר מישהו שהוא מהנדס אלקטרוניקה, הוא מעולה בתכנות ועבד על דברים מטורפים, אבל מה, אחרי שהחברה שהוא עבד בה פשטה רגל, הוא עובד בתור מאבטח, ומחפש כבר שנתיים עבודה. עכשיו במקרה הוא מצא משהו באיזה חברת סטרט-אפ, הוא מקבל בערך 13000[פעם זה היה מחצית מהמשכורת שלו], כשהוא יכול ללמד את כולם בחברה הזאת את כל מה שהם עוסקים בו. אמנם למד באזרחות, אמנם יש לו המון המון המון ניסיון, אבל איפה הוא בדיוק בטבלת השכר?

הטבלאות שכר שלך בהייטק אמנם פחות או יותר מדויקות, אבל אתה צריך לעסוק בהייטק כדי להגיע לסכומים האלה, ולא, זה שיש לך תואר ביד לא אומר שאתה ישר תעסוק בהייטק. כל ייצור יכול לסיים תואר, מי אמר שמישהו בכלל ירצה להעסיק אותו.

לדעתי כל ההשוואה הכלכלית בין עתודה למסלול לימודים רגול הוא פסול כי זה כמו להשוות בין אגסים לתפוחים, טווח האפשרויות הוא כ"כ רחב וזה פשוט בלתי אפשרי להשוות.
עתודה >>
לצפיה ב-'מסכן, 13,000 ש"ח בחודש '
מסכן, 13,000 ש"ח בחודש
23/09/2011 | 15:36
4
160
אפשר וכדאי להשוות מבחינה כלכלית עתודה למסלול לימודים רגיל כי השיקול הכלכלי הוא אחד השיקולים העיקריים שגורמים לאנשים לבחור במסלול- בעיקר המענק והניסיון המקצועי המובטח לכאורה.
העובדה שהמכר שלך לא היה עתודאי לא קשורה לסיפור שלו. להיפך, אתה דווקא מחזק את הטענות נגד המסלול בכך שהחבר שלך, שלכאורה יש לו ניסיון וכישורים רחבים הרבה יותר משל חבריו בעבודה החדשה- מרוויח כמוהם, וקודם לכן עבד כמאבטח על אף הכישורים שלו. על אותו המשקל, 6 שנות הניסיון של העתודאי (בהנחה שהוא באמת קיבל ניסיון משמעותי במהלך השירות הצבאי שלו) לאו דווקא יתנו לו יתרון משמעותי על פני בוגר האוניברסיטה הממוצע וחסר הניסיון.
עתודה >>
לצפיה ב-'בהתחשב בזה שהוא קיבל קודם פי 2'
בהתחשב בזה שהוא קיבל קודם פי 2
23/09/2011 | 17:35
3
104
מזה, וכן בהייטק זה נחשב "משכורת רעב", אז כן, מסכן.
לא הבנתי את הפסקה האחרונה שלך, לרגע לא אמרתי שהמסלול עדיף, אתה טוען שזה שמישהו בוחר להיות עתודאי לא בהכרח יתרום לו, לרגע לא אמרתי שזה כן.
סה"כ ציינתי שיש מקרי קצה רבים, ואי אפשר להשוות בין המסלול הצבאי לבין המסלול האזרחי.
כאן או כאן, אי אפשר לדעת איפה תיפול ומה יקרה לך, או שתהיה עתודאי ותצא משם לעבוד באלביט ותקבל 30K או שתהיה סטודנט רגיל ובמשך שנה תחפש עבודה ובינתיים תעבוד באבטחה ותקבל 5K למרות שסיימת עם 85 בטכניון. הכל יכול לקרות, לכן הכל פה הימור, אפילו לא לבחור במסלול העתודה זה הימור לא קטן. כך או כך אפשר ליפול, וחזק, לכן מבחינתי השיקול הזה הוא חסר משמעות, ולא שיקול שאפשר להתחשב בו בצורה מחושבת, אלא רק ע"י לקיחת סיכון וההבנה שאין פה צודק או טועה, טוב יותר או פחות.
עתודה >>
לצפיה ב-'בדיוק- עלית על העניין.'
בדיוק- עלית על העניין.
23/09/2011 | 17:54
2
89
עתודה זה הימור וה"מסלול" הרגיל הוא הימור. העניין הוא שמנסים להציג את מסלול העתודה כ"הימור בטוח"- כלומר מסלול כזה עם 100% הצלחה שבו לומדים באוניברסיטה, צוברים 6 שנות ניסיון בצה"ל ואז נחטפים בשוק הפרטי. בפעל היתרונות של המסלול על פני המסלול הרגיל לא כ"כ ברורים.
בשורה התחתונה לא הייתי אומר ש"ממש לא משתלם להיות עתודאי למדעי המחשב"- אבל גם לא הייתי אומר שזה בטוח משתלם, או שבממוצע זה משתלם.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שעליתי על העניין בזכותך '
לא נראה לי שעליתי על העניין בזכותך
23/09/2011 | 18:08
1
66
עליתי על זה עוד לפני שהתחלתי ללמוד, וסה"כ ציינתי שאי אפשר להשוות בין המסלולים השונים [אזרחי/צבאי], אני לא מבין למה החלטת להפוך את זה להאם כדאי ללכת לעתודה או לא.

טוב שיהיה, לפחות הבנתי עכשיו מה ניסית להגיד.
עתודה >>
לצפיה ב-'ואני כתבתי שזה בזכותי? '
ואני כתבתי שזה בזכותי?
23/09/2011 | 21:59
43
כן אפשר להשוות בין המסלולים- אבל אי אפשר להגיע מההשוואה למסקנה ברורה. אתה יכול להשוות בין אגסים לתפוחים ולהגיע לכל מיני מסקנות שתלויות בכל מיני משתנים- אבל לא למסקנה שתהיה תקפה תמיד, כי אין מסקנה כזאת.
עתודה >>
לצפיה ב-'לא לקחת בחשבון'
לא לקחת בחשבון
23/09/2011 | 17:11
3
115
שעתודאים (או מועמדים לעתודה) הם לא בדיוק הבנאדם הממוצע.
כנראה שהם היו מצליחים יותר מהאדם הממוצע, ובמיוחד בתחומים של הנדסת חשמל / מקצועות המדמ"ח - שם יש מחסור בכוח אדם - אין לי ספק שהיו מהמובילים בתחומם.
עתודה >>
לצפיה ב-'חולק עלייך'
חולק עלייך
23/09/2011 | 17:39
2
94
מכיר לא מעט עתודאים שהם ממוצעים לגמרי, אני אישית חושב שאני דיי ממוצע מבחינת היכולות שלי, אני לא חיי באשליות.
אולי חלקם מאוד מוכשרים [יצא לי לשמוע על שניים שסיימו בשנה שעברה עם ממוצע של 96-97], אבל ממש לא רובם, ולדעתי בזמן האחרון, כל טיפש יכול להתקבל למסלול.
עתודה >>
לצפיה ב-'ברור שלא כל העתודאים הם גאונים-'
ברור שלא כל העתודאים הם גאונים-
23/09/2011 | 17:58
1
112
אבל לדעתי העתודאי הממוצע עולה על הסטודנט הממוצע, מהסיבה הפשוטה שיש לא מעט סטודנטים שאחרי הצבא (ובחלק מהמקרים במהלך הצבא) יושבים כמה וכמה חודשים כדי לשפר את הבגרויות ואת הפסיכומטרי. לעתודאים אין את הפריבילגיה הזאת.
עתודה >>
לצפיה ב-' בדיוק מה שהתכוונתי'
בדיוק מה שהתכוונתי
24/09/2011 | 21:55
86
ל- IceCold:
מה שאתה קורא ממוצע, זה לא הממוצע של כל הסטודנטים.
לפחות ממה שאני מכיר מהמחזור שלי, העתודאי הממוצע היה עם ממוצע בין 80 ל-85, לא בדיוק ממוצע של הפקולטה...
עתודה >>
לצפיה ב-'הסיכוי לשיבוץ במקצוע הוא גבוה מאוד'
הסיכוי לשיבוץ במקצוע הוא גבוה מאוד
23/09/2011 | 17:48
3
181
הסיכוי לשיבוץ "טוב", כלומר כזה שתאהב ויתרום להמשך החיים שלך תלוי לדעתי בעד כמה אתה מתאים למסגרות באופן כללי, עד כמה אתה בררן, מי הם האנשים שאיתם תשרת ומי יהיו המפקדים שלך.

אני מאוד נהניתי מהתפקידים שעשיתי בתור עתודאי למדעי המחשב. אני חושב שרוב העתודאים ששירתו איתי גם נהנו.
עתודה >>
לצפיה ב-'שלחתי מסר '
שלחתי מסר
23/09/2011 | 17:59
68
לצפיה ב-'יואב, אני מתרשם שאתה מתגעגע... '
יואב, אני מתרשם שאתה מתגעגע...
24/09/2011 | 11:43
1
128
לזרוק מילה לחבר'ה, שיזמנו אותך למילואים?

מניח ששמעת על הרה-ארגון שהולך להיות אצלכם בקרוב...
עתודה >>
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
24/09/2011 | 13:11
85
אני עדיין מגיע לשתיות שחרור.. אז אני מעודכן בסיפורים
עתודה >>
לצפיה ב-'רב עתודאי ה"מחשבים"'
רב עתודאי ה"מחשבים"
23/09/2011 | 20:55
196
מדמ"ח\הנדסת תוכנה\הנדסת מחשבים בחלק מהחילות ,בסופו של דבר מתכנתים.
כמובן שכל החוקים הרגילים של העתודה תקפים - מעט השפעה על השיבוץ (רצית RT קיבלת #C) ועוד פחות יכולת לשנות את השיבוץ.
לפי מה שאני מכיר ,הרב המוחלט צוברים ניסיון שהוא קביל באזרחות.

כמובן שאסור לשכוח שלהיות עתודאי למדמח זה לא רק לתכנת אלא לחיות בתוך המערכת הזאת (אלא אם אתה בימ"ל).
עתודה >>
לצפיה ב-'בגדול - הימור'
בגדול - הימור
25/09/2011 | 22:50
144
כמו כמעט כל מסלול בעתודה (אולי למעט מסלולי המצוינות), עתודה במקצועות המחשב היא הימור. ההבדל הוא שפשוט פה הסיכויים שלך "לנצח" הם יותר גבוהים (לדעתי לפחות).
עדיין בקלות אפשר ליפול בשיבוץ נוראי, או סתם לא להתאים למערכת ולתעב אותה ואז לסבול 6 שנים (אפילו בשיבוצים נהדרים מקצועית - גם את זה ראיתי).
ההימור הכי גדול בעתודה זה שאתה לא יודע עד כמה באמת יפריע לך להיות בצבא 6 שנים וזה תקף מן הסתם גם לעתודה במדעי המחשב.

האם כדאי? קשה לדעת.. מתי לא כדאי יותר קל:
1. אם אתה לא סגור על המקצוע.
2. אתה לא רואה את עצמך עובד במערכת הצבאית 6 שנים.
3. אתה לא רוצה להיות קצין.
4. אתה מכוון לתחום ספציפי בתוך מחשבים.
5. אתה רוצה ללכת במסלול אקדמי (להמשיך לתואר שני-שלישי).
6. אתה שונא הימורים ;)
עתודה >>

הודעות אחרונות

01:09 | 15.11.18 אורחים בפורום
02:29 | 12.11.18 אורחים בפורום
14:57 | 21.08.18 אורחים בפורום
09:19 | 31.07.18 אורחים בפורום
17:54 | 11.06.18 אורחים בפורום
20:01 | 31.05.18 אורחים בפורום
14:27 | 28.05.18 אורחים בפורום
22:30 | 01.05.18 אורחים בפורום
14:26 | 17.09.17 ריניהיחידי
17:07 | 04.09.17 nomchi

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ