שלום לכולם

אושר2003

New member
שלום לכולם

הבן שלי בן 3.5 היום, מאובחן אפילפסיה. הבעיה שלנו היא שהמצב אצלו פרץ תחילה בגיל 7 חודשים (!) בתור עצירות נשימה בבכי, ולאחר מכן התפרצה המחלה. נוצר מצב שהוא היה מביא את עצמו למצב של stress כזה- כתוצאה ממכה או מעלבון- עוצר נשימה ומיד הגיע גם הפרכוס :( היום, לאחר שנה וחצי שהוא מאוזן עם תרופה נוירולוגית, שוב עצר את נשימתו ופרכס- פעמיים בשבועיים. הוא למעשה מביא את עצמו למין חרדה או לחץ כזה ותורם להתפרצות התקפים. רציתי לדעת האם יש טיפולים אלטרנטיביים להוסיף לו על מנת לחזק אותו נפשית. אנחנו לא מתכוונים להפסיק תרופה נוירולגית כי אף טיפול אלטרנטיבי לא פותר אפילפסיה, אך לפחות אם נוכל במקביל לחזק לו את הנפש השברירית שלו.. שמעתי על טיפולים בנשימות- האם זה הכיוון שצריך ללכת? אשמח על כל מידע שתוכלו לספק לי. תודה

שלום לך אושר 2003

אין לי נסיון עם טיפול בנשימות ולכן לא אוכל לומר לך על כך, זה מה שמצאתי בגולגל: חכמת הגוף ריפוי טיפול בריאות אימון לא כל טיפול ברפואה המשלימה מתאים לו בגלל האפליפסיה, יש צורך להיות יותר זהירים. את יכולה לפנות לתלמה במסר במקרה שהיא לא תכתוב כאן, בנה טופל אצל הומיאופתית שעזרה לו מאד וגם הוא על תרופות. פרחי באך ותמציות תדרים של לייף אנרג'י יכולים לעזור מאד עם הקושי הרגשי. גם טיפולים אנרגטיים יכולים לעזור לו. אישית הייתי מחפשת מטפל שיש לו נסיון עם איפלסיה וכן לא מטפל שעבר קורס אחד קצר בתחום כל שהוא , אלה מטפל שלמד כמה תחומים ויש לו נסיון טיפולי בנושא.

אושר2003

New member
תודה לך

עזרת לי בהכוון. אני באמת אשים לב שלא כל אחד יעביר טיפול.. זה חשוב. תודה!

שלום לך אושר 2003

במקרה נכנסתי לכאן היום, וכנראה שלא במקרה...ראיתי את השאלה שלך, אני בדיוק בימים אלה התחלתי לטפל בבחורה בת 19, חולת אפילפסיה כבר 11 שנים. במחקר שעשיתי על דרכי טיפול בנטורופתיה, מצאתי שנשימות אכן עוזרות מאוד, כמו כן מגע מאוד חשוב- עיסוי- מרגיע סטרס, בשילוב שמנים ארומאטיים מרגיעי נפש והדרכה לנשימה נכונה. ידוע שכאשר האדם הסובל מאפילפסיה נמצא בסטרס, ההתקפים מחמירים ולכן כל הכוון ברפואה האלטרנטיבית והנטורופטית הוא הרגעה וניקוי רעלים. על מנת לנקות רעלים מן הגוף חשוב להקפיד על תזונה בריאה וטבעית כמה שיותר. כמה שפחות מזון מתועש ומשומר, כמה שפחות חטיפים וממתקים. בנך רק בן 3.5 וזה זמן נהדר להרגיל אותו לתזונה בריאה ונכונה. גם במזון יש מזונות מפחיתי חרדה וסטרס- מזונות שמכילים ויטמינים מקבוצת B נחשבים למרגיעים ומפחיתי חרדה מכיוון שמשפיעים לטובה על מערכת העצבים, בין המזונות עם רמת ויטמיני B גבוהה נמצאים הדגנים המלאים והקטניות, לכן שילוב של אורז מלא עם אפונה או עדשים (מג'דרה) נחשב מזון מצויין, שמספק גם חלבון מלא מן הצומח. בנוסף לאמור, טיפול משלים בפרחי באך, גם הוא עובד על הרובד הרגשי- יכול מאוד להשלים את הטיפול ולעזור להפחית את ההתקפים. אם תהיי מעוניינת בהמלצה על מטפל/ת באזור מגורייך, אשמח לעזור, הרבה בריאות, תמי- נטורופטית

הייתי נזהרת עם השמנים

כי ידוע שריחות יכולים להיות טריגר להתקפים. עיסוי בשמני נשא , זה נפלא, כאשר עושים זאת אם המון זהירות לגבי שמנים אתרים יש צורך בזהירות רבה מאד. בכל מקרה יש שמנים שהם אסורים לטיפול למי שסובל מאפילפסיה.

ברור!

הכוונה היא לפנות למטפל מוסמך שמכיר ויודע לעבוד עם שמנים... יש גם מזונות שמכילים שמנים ארומאטיים חזקים ומסוכנים לאפילפטיים, כגון רוזמרין- זהו מזון שמומלץ לחולי אפילפסיה להימנע ממנו לחלוטין (גם לא כשמפו לשיער שמכיל רוזמרין) מכיוון שהרוזמרין שולח דם למוח בצורה מהירה וחזקה ויכול לעורר את מערכת העצבים ולגרום להתקף. כשכתבתי עיסוי בשמנים מרגיעי נפש, הכוונה הייתה אך ורק אצל מי שמוסמך לטפל בארומאתרפיה ויודע ומכיר את השפעות השמנים. אין מניעה לטפל באפילפסיה בשמנים, נהפוך הוא ישנם שמנים שמייצבים ומאזנים מצבים קשים של אפילפסיה, שמנים המרגיעים את מערכת העצבים מאוד (גם פה יש לדעת להשתמש, כי ישנם שמנים שמרגיעים עד כדי כך שיכולים לגרום לטשטוש והירדמות...)... בקיצור - שמנים ארומאטיים- רק אצל ארומתרפיסט! (הרבה נטורופטים הם ארומאתרפיסטים) בריאות שלמה, תמי

זה ברור לי שידוע לך

שיש צורך להזהר עם שמנים. אך כשאת כותבת על גבי הפורום אינפורמציה זו את צריכה לכתוב אותה בצורה יותר ברורה כי יש אפשרות שגולש זה או אחר יקח את האניפורמציה שלך, יגש לחנות ויקנה שמן אתרי טוב או גרוע ויתחיל לעשות אתעצמו את את ילדו ויגרום לא להתקף אפילפטי. לכן מאד חשוב שנכתוב בזהירות כי מה שידוע לך כמטפלת כנטורופתית לא ידוע לאזרח מן השורה. לא כתבתי מתוך כוונה לרמוז שאת לא יודעת על מה את מדברת אלה כהברה והזהרה שיש דברים שעדיף לעשות אצל אנשי מקצוע ולא לבד וגם איש מקצוע כדאי לברר האם הוא יודע מה הוא עושה. בכל מקרה בורכה הבאה ומקווה שתמשיכי לכתוב אצלנו

או קיי. קיבלתי את ההערה

ותודה על קבלת הפנים.
בכל אופן, לא ציינתי שמות של שמנים בדיוק מסיבה זו של הסכנה הכרוכה בשימוש בהם ללא ידיעה. בכל טיפול ארומאטי חובה להתייעץ עם הרבליסט, מכיוון ששמנים וצמחי מרפא הינם תרופות לכל דבר וחייבים לדעת להשתמש בהם, יש התוויות בעד ונגד לכל צמח וחייבים לדעת עליהם. לצערי הרב, שמנים נמכרים באופן חופשי על מדף הפארמים, דבר שגורם לאנשים לטעות ולחשוב שאינם מסוכנים... אשמח להמשיך ולכתוב כאן מעת לעת... הרבה בריאות, תמי

shawinger

New member
גם אני הייתי נזהרת ולא תמיד ילדים מוכנים

לקבל טיפול עם השמנים גילה

טיפול עם שמנים

יש כל מיני סוגים של טיפול עם שמנים, ביניהם גם טיפול שהילד אינו מודע לו כלל, כגון מבער בחדר השינה... הנסיון שלי עם ילדים הוא שהם מאוד אוהבים מגע, על אחת כמה וכמה ילדי אפילפסיה- המגע מאוד מרגיע את מערכת העצבים ומונע התקפים, וכאשר מטפלים במגע, שילוב השמנים אינו מורגש ועוזר מאוד לשפר את התהליך ולזרז אותו, כאשר ילד מרגיש טוב יותר ורואה שיש הטבה במצבו, הוא מאוד נהנה מהטיפול ואין לו התנגדויות, גם לא לשמנים... אך שוב, כפי שקטרין ציינה בחוכמה- כל זאת אצל מטפל מוסמך, שיודע מה הוא עושה ומבין היטב בארומתרפיה, טכניקות מגע, וטיפול בילדים וכמובן שנדרש ידע בטיפול בחולי אפילפסיה, במקרה ספציפי זה. בריאות לכולם, תמי

למעלה