היי מקווה שאני במקום הנכון יש לי שאלה

היי מקווה שאני במקום הנכון יש לי שאלה

אז ככה אתמול הגיעו האופניי כושר שרכשתי . עכשיו אני רוצה לדעת האם שימוש באופניי כושר כ10 דקות כל יום כמובן האם זה עוזר בירידה במשקל.?כאילו למשל אם לדוגמא הבנאדם צריך להשיל כ10 קילו התחלתי . האם יש אפשרות באופניי כושר להשיל זאת? וכמובן שבצירוף תזונה מאוזנת ולא יתרה כמו בעבר אבל האם באמת אופניי כושר כל יום כ10 דקות יעשו את העבודה? וכמובן שאני רוצה לעלות כאילו 10 דקות בחודש הראשון ואחר כך כ15 ואחר כך להגיע ל30 דקות זה היעד כמובן. אשמח לתשובה תודה מראש,

Ambitionz

New member
הורדה במשקל = מאזן קלורי שלילי

כדי לרדת במשקל את נדרשת להיות במאזן קלורי שלילי, ז"א להכניס לגוף פחות קלוריות ממה שהגוף מוציא. פעילות אירובית תעזור לך להוציא אנרגיה, מה שעשוי לעזור בתהליך ההורדה במשקל, אבל גם אם תעשי שעתיים אופניים ביום ותאכלי יותר אנרגיה ממה שהגוף מוציא, תעלי במשקל. דבר נוסף, אם את בריאה לא צריכה להיות לך בעיה לעשות יותר מ10 דקות באופניים, תתחילי מפעילות של 20-30 דקות בקצב איטי, ובהדרגה תעלי בקצב ובמשך הפעילות.

אוקיי אבל

יש לציין שיש לי חוסר בברזל ובי 12 ואני נוטלת ויטמינים לזה. ואיך אני אמורה לדעת כמה קלוריות לאכול ביום? אני ממש רוצה להוריד במשקל וחשבתי שהאופניי כושר שרכשתי נורא יעזרו

Ambitionz

New member
קודם כל תתחדשי, הם בהחלט יכולים לעזור לך

אני יכול להמליץ לך להתייעץ עם איש מקצוע בתחום התזונה, כדי שיבנה לך תפריט מתאים לירידה במשקל בהתאם לנתונייך. את יכולה גם לחפש באינטרנט כל מני מחשבוני קלוריות ומחשבוני RMR אם את רוצה לעשות את זה בעצמך, אני אישית חושב שהכי יעיל יהיה קודם להתייעץ עם איש מקצוע (אפשר דרך קופ"ח) ולקבל תפריט והנחיות. לגבי האופניים, הם בהחלט יעזרו לך, בעיקר אם זו פעילות שאת אוהבת, אם יעזור לך להתחיל ב10 דקות תעשי את זה ותנסי בכל אימון לעלות מעט בזמן, נניח דקה, וכך תתקדמי.

אוקיי תודה. הייתי אצל דיאטנית

והיא נתנה לי תפריט לכל אורך היום כמובן לפי נתוניי והחוסר בברזל ובי 12. האם ללכת לפי התפריט הזה? הוא יחסית קל ולא ממש קשה . וד'א אני עכשיו מתעמלת כ15 דקות ברוך השם זה לא קשה לי ואני מצליחה די טוב. זהו מקווה מאוד להצליח

Ambitionz

New member
אם אמרת לתזונאית מה הם מטרותייך ולפי זה היא

בנתה את התפריט, אז בטח, לכי לפי התפריט. אם הוא לא קשה לך זה מצוין, תהליך של ירידה במשקל הוא לא הרעבה עצמית אלא תזונה נכונה, לאורך זמן.

אה אני חושבת שכן אמרתי לה

שאני רוצה לדרת במשקל אבל התפריט גם מאוזן למטרת העלה בברזל ובבי 12. טוב בכל אופן המון תודות לך

למעלה