לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1175611,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'הרהורים בנושא חלב'
הרהורים בנושא חלב
<< ההודעה הנוכחית
13/02/2007 | 18:53
92
144
מקפיצה את הדיון המעניין שכבר נמצא בתחתית העמוד
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הרהורים בנושא חלב...'
הרהורים בנושא חלב...
07/02/2007 | 21:55
91
13
טוב, אולי זה מטופש אבל זה נושא שמעסיק אותי ואני אשמח לשמוע מה דעתכן.
מקריאה במקומות שונים אני מתרשמת שהרבה פעמים לאנשים גם גישה טבעית יותר להורות יש הסתייגות מחלב פרה. אני לא מדברת על החודשים הראשונים של החיים, בהם אין לי ספק שחלב אם הוא הדבר הכי מתאים לתינוק ולכל הצרכים שלו.
אבל במצבינו הנוכחי, שירה בת אוטוטו שנה וחצי. יונקת בד"כ שלוש פעמים ביום (גמו"לה בערך חודשיים), וכשהיא חולה או מוציאה שיניים הרבה יותר מזה מן הסתם. יצא לי כמה פעמים לתת לה חלב פרה בבקבוק בחודשים האחרונים, וזה מאד טעים לה (וגם בגן לפעמים ארוחת הבוקר שלהם היא קורנפלקס עם חלב). אני חושבת שגם המראה של בקבוק עם חלב "עושה לה משהו", יכול להיות שבגלל שהיא רואה ילדים בגן מקבלים בקבוק וזה משהו שהיא לא מקבלת. לפעמים אני מרגישה שמה שבא לה זה בקבוק חלב, ואני מרגישה שאני מסתייגת מלתת לה. זה לא במקום הנקה מסוימת, אלא נגיד פעם-פעמיים בשבוע אחרי הצהריים, בשעות שהיא מתעייפת ובא לה להתפנק או בימים שהיא יותר מעוכה.
ומה שאני מנסה להבין - זה האם ההסתייגות הזאת היא מבוססת או שהיא רק מושפעת סביבתית. בימים האחרונים התחלתי להתעניין בהכנת חלב שומשום וחלב שקדים, אתמול הכנתי לה מטחינה והיה לה טעים, היום יצא באמת לא טעים והיא אכן לא הסכימה לשתות.
בקרב המתנגדים לחלב פרה - האם הגישה היא שזה בהגדרה משהו לא בריא? ואם כן אז מה מזיק בזה? אני יודעת שיש הרבה אנשים שקשה להם לעכל מוצרי חלב, אבל אני ממש לא כזאת, אני מעכלת אותם מצוין וגם מאד אוהבת אותם. אם שירה היא כמוני בזה, זה עדיין משהו מזיק?
מקווה שהצלחתי להבהיר את מה שמטריד אותי, מחכה לתגובות....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב'
חלב
08/02/2007 | 02:04
2
11
אני מצרף מאמר שלי בנושא מתוך האתר שלי.
בנוסף לנאמר בו אני רוצה להדגיש את חשיבות חלב האם לתינוק. ואם את מניקה, אז למה להפסיק או לצמצם את ההנקה ולהמירה בהזנה של חלב גרוע המיועד לעגלים?
ע"פ הגישה ההייג'יניסטית, שהיא הגישה המדעית לריפוי טבעי, חלב פרה ומוצריו אינם מזון ראוי והם גורמים לנזקים ומחלות שונות.

חלב בעלי חיים נועד לצאצאים שלהם. הוא מזון מושלם לנולד, לתקופת ביניים, עד גיל הגמילה.
הצרכים התזונתיים של בעלי חיים שונים, שונים באופן מהותי מאחד לשני.  חלב פרה אמור לספק את הצרכים התזונתיים של העגל, השונים מאד מאלה של התינוק האנושי.  כך שצריכת חלב פרה ע"י התינוק האנושי, מספקת לו עודף בחומרים מסויימים כמו חלבונים, זרחן ועוד, וחסרה בחומרי מזון אחרים כמו סוכרים וויטמין C.  זאת הזנה גרועה, הפוגעת בהתפתחות התינוקות.

בטבע, אין צריכת חלב לאחר גיל הגמילה. רק האדם החוכמולוג ממשיך לצרוך מזון תינוקות גם בגיל הבגרות שלו. הוא משלם על כך ביוקר בבריאותו, כי האדם הבוגר חסר יכולת לפרק חלבוני חלב. לכן החלב מחמיץ ומתקלקל במערכת העיכול שלו ומרעיל את גופו.
מחלות רבות קשורות לאכילת חלב: מחלות דרכי עיכול, כליות, עור, מערכת הנשימה, פרקים, אנמיה, סרטן ועוד.

החלב המשוווק במרכולים אינו מזון כלל. תהליך הפיסטור, אותו הוא עבר, הרס ויטמינים חיוניים כמו ויטמין C,B ואחרים, הפך את המינרלים לבלתי אורגניים, ולא זמינים לגוף עקב כך, שומנים הפכו לרווויים וחלבונים איבדו את מצבם הטבעי, חלקם נקרש ולא ניתן לפרוק, וחלק מהחומצות האמיניות נעלם. הנזק לא פסח על הסוכרים, שהפכו לקרמל.  חלב מפוסטר הינו פסולת מרוכזת ולא מזון. עגל שיזון מחלב מפוסטר, יסבול מתת תזונה, מחלות ומליקויים בהתפתחות, ובוודאי שלא יאריך ימים.

אפשר להרחיב עוד בנושא זה, אבל אדגיש רק את העובדה שהחלב המסחרי רווי ברעלים שונים שמקורם בתרופות כמו הורמונים, חיסונים, אנטיביוטיקה ועוד, ובתזונה הגרועה שמקבלות הפרות. תנאי החיים הגרועים שלהם והמחלות הרבות מהן הן סובלות, לא תורמים לאיכות החלב. כדי לחסוך בכסף, מערבבים בתערובת הניתנת לפרות, צואת עופות מעובדת. איזה חלב יכולה להניב פרה שבמזונה יש צואת עופות?

אדם בוגר אינו צריך לצרוך חלב. התועלת היא אפסית והנזק עצום, אז מי צריך את הפסולת הזאת?

כדי להגביר את מכירות החלב המציאו לו תכונה של ספק סידן חשוב. על זאת אומר, הבל הבלים, שקר וכזב. הסידן שבחלב מפוסטר נמצא במצב כימי בלתי אורגני, ולכן אינו זמין לגוף. במוצרי החלב המצב גרוע עוד יותר, בגלל התהליכים שעובר החלב כדי להפיקם. בנוסף, תגובתם בדם לאחר עיכולם והטמעתם היא חומצית. זה גורם לגוף להפריש ממאגריו סידן בסיסי כדי לנטרל חומצה זו. . גם העודף העצום בזרחן מאלץ את הגוף להשתמש ברזרבות הסידן שלו כדי לאזן אותו. כלומר, אכילת חלב גורמת להפסדי סידן בגוף. החלב הינו שודד סידן. והפרסומות באמצעי התקשורת הטוענות שמוצרי חלב הם סידן מהטבע, נועדו לקדם מכירות, אבל אמת אין בהם.
הסידן הבלתי אורגני הנמצא במזונות אלה, קשור להיווצרות אבנים בכליות ובכיס המרה, הסתיידויות בכלי הדם ועוד.
פירות, ירקות ובעיקר שקדים, אגוזים ושומשום, עשירים מאד בסידן זמין ומתאים לגוף. מזונות אלה יוסיפו לגוף בריאות, בניגוד לחלב המייצר מחלות.

תחליפי חלב מסויה, אורז, שיבולת שועל וכד', יהוו תחליף ראוי למי שזקוק לחלב במזונו. ערכם התזונתי דל ביותר ועדיף לצרוך אותם אורגניים ולא מתוספים בחומרים מזיקים. הם יספקו את הטעמים להם התרגלנו, בלי לגרום נזק ממשי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה דעתך לגבי חלב צאן?'
מה דעתך לגבי חלב צאן?
09/02/2007 | 21:08
1
8
אם בכלל - אנו צורכים חלב צאן (בעלי רגיש לחלב פרה). עכשיו עם תינוקת אני בהתלבטות. בינתיים לא חשפתי אותה לחלב בכלל (חוץ משלי) אבל מתישהו היא תחשף לחלב רגיל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב צאן'
חלב צאן
10/02/2007 | 00:22
13
1-לגבי אדם בוגר, נמצא שאינו יכול לעכל חלבוני חלב מחוסר אנזימים מתאימים, הנעלמים לאחר גיל הגמילה.  ישנם רבים שאינם יכולים לעכל גם את סוכר החלב.  חלב שאינו מתעכל ע"י אנזימים, מחמיץ ומתקלקל במערכת העיכול והופך לרעל מזיק.
טענתי הבסיסית היא שאין מקום לצרוך חלב מעבר לגיל הגמילה. כך זה גם בטבע. הגישה הטבעונית, בה אני דוגל, הוכיחה שסילוק חלב ומוצריו מהתפריט, שיפרה את הבריאות.

2-תינוקת יונקת זה מעולה. אין סיבה להפסיק הנקה ולהעבירה לחלב בעלי חיים.  ובאשר לעתיד, זאת החלטה שלך אם להזינה במזון חלבי. אני, כמובן, מתנגד לזאת.

ביסוס לגישה הטבעונית אנו מקבלים מד"ר אריה אבני, רופא בכיר ומנוסה, השולל בנחרצות, בספרו, את אכילת חלב בעלי החיים ע"י האדם.  ממליץ לך לקרא את הספר ואת מאמריו בעיתונות ובאינטרנט.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב'
חלב
08/02/2007 | 08:24
3
11
סליחה, אני קצרה בזמן, אז בינתיים רק
קישור
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה, למדתי.'
תודה, למדתי.
11/02/2007 | 23:02
2
לצפיה ב-' שאלה על הטקסט'
שאלה על הטקסט
13/02/2007 | 21:25
1
10
כתוב שם שמוצרים דלי לקטוז הם "גבינות קשות (לא גבינה צהובה מהסופר)".
אז לאילו גבינות הכוונה?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'היום הוא בטח לא היה מנסח את זה כך'
היום הוא בטח לא היה מנסח את זה כך
14/02/2007 | 15:28
8
אך גבינות קשות מיושנות לא מתועשות (כאלה עם עובש למשל), שבד"כ הן כאלה שעברו התססה, הן באמת דלות יותר בלקטוז.
זה לא אומר שהן בריאות במיוחד. ()

גם גבינות שיוצרו מיוגורט (כמו לבנה) דלות יותר בלקטוז.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב....'
חלב....
08/02/2007 | 08:46
9
אין לי תשובה מקצועית כמו שכבר כתבו אבל....
גם אני מאד הסתייגתי מחלב פרה ונמנעתי מלתת אותו לאפרוח שלי. מאד הרגיז אותי כשהסבא וסבתא נתנו לו שוקו, עד שהבנתי שזה לא רעל.  לא עברנו לשימוש יומיומי בחלב פרה, זה עדיין מוצר נדיר אצלינו, אבל אם פעם ב... שותים אז זה לא כל כך נורא.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שאלה קשורה'
שאלה קשורה
08/02/2007 | 09:37
8
איך מכינים חלב שיבולת שועל?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בעיני'
בעיני
08/02/2007 | 09:52
35
11
מעברלבעיה הבריאותית שאולי שנויה במחלוקת, יש בעייה הומנית קשה בדרך שבה מגדלים את הפרות לחלב.
בתור מישהי שגדלה במשב וראתה איך מתנהל משק חלב זה נושא כאוב בעיני (אם כי אני לא מתנזרת ממוצרי חלב).
הן חיות ברפתות קטנות, מבוססות בצואה של עצמן, ו(מה שהכי קשה לי היום כאם) לוקחים להם את העגלים ושואבים את החלב.
האמת, כשאני מתארת את זה בא לי יותר לא לאכול מוצרי חלב לעולם
אולי אני נאיבית, אבל נראה ליפחות נורא לאכול את בשרה של פרה שחיה בטבע כל חייה, מאשר לתמוך בתעשיית החלב.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זה נורא עצוב אני לא יודעת איך'
זה נורא עצוב אני לא יודעת איך
08/02/2007 | 23:22
26
3
זה בארץ, אבל כאן בארה"ב אנחנו מקפידים לקנות חלב ומוצרי חלב (כן, אנחנו צורכים חלב ומוצריו, ולא מגיבים אליו רע אף אחד מאתנו) מחווה אורגנית שלא רק שלא משתמשת באנטיביוטיקה וטיפולים אלו או אחרים לפרות אלא גם מגדלים אותם בצורה הומנית, לא גוזלים להם את העגלים, והפרות רועות באחו ולא תקועות בכלובים. כנ"ל מוצרי עופות - רק FREE RANGE, רק אורגני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נכון גם אני קונה חלב אורגני'
נכון גם אני קונה חלב אורגני
09/02/2007 | 00:33
1
5
וגם חמאה וביצים אורגניות ועוד.
רוב האנשים מתייחסים לאורגני רק כ"בריא יותר" אבל אורגני הוא גם ידידותי יותר לסביבה ולבעלי החיים!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בארץ לא נתקלתי בזה'
בארץ לא נתקלתי בזה
10/02/2007 | 22:06
4
ביצים אני קונה רק של תרנגולות שמחות, אבל לא נתקלתי בחלב של פרות שמחות, וזה חבל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קשה לי להאמין'
קשה לי להאמין
12/02/2007 | 23:39
23
3
שגם בארץ יש חוות אורגניות ששומרות על זכויות בע"ח בצורה שאת מתארת שמתקיימת בארה"ב. לדעתי אין כאלה בארץ וחבל ועצוב שאין.
במשקים שמגדלים תרנגולות חופש למשל, את כל האפרוחים הזכרים שיוצאים מהביצים משמידים באותה דרך כמו בסוללות וקוטמים לתרנגולות החופש את המקור כבר בלולים שמהם הן מגיעות, וגם הן מעוותות גנטית בכדי להפיק כ-300 ביצים בשנה.
אז אולי הביצים הן אורגניות והתרנגולות קצת יותר חופשיות מתרנגולות בסוללות, אבל זה רחוק מלהיות יחס הומני ואני מתארת לעצמי שכך זה גם לגבי חיות משק אחרות בחוות אורגניות בארץ.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קוטמים להן את המקור?? למה???'
קוטמים להן את המקור?? למה???
13/02/2007 | 00:51
22
3
אוי, תרנגולות מסכנות כנראה שהפתרון הוא להחזיק בחצר שתי תרנגולות ועז.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שחשבתי'
וזה בדיוק מה שחשבתי
13/02/2007 | 12:55
3
בשבת ראיתי אצל שכנים של ההורים שלי בלב העיר תרנגולות...
כנראה שאפשר אם רוצים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קוטמים לתרנגולות את המקור'
קוטמים לתרנגולות את המקור
13/02/2007 | 18:45
20
4
כי בלולי הסוללה יש בעיה של תרנגולות שמנקרות זו את זו וגורמות לפציעות כתוצאה ישירה של תנאי המחיה המזוויעים שבן הן חיות. לולי החופש קונים את התרנגולות כשהמקור שלהן כבר קטום. קצת רחוק מהדימוי של התרנגולות שמסתובבות חופשיות ומאושרות בלולי החופש.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בחוה שאני קונה ממנה'
בחוה שאני קונה ממנה
13/02/2007 | 20:56
19
3
התרנגולות לא קטומות, הן מסתובבות חופשי,  מתפלשות בבוץ וכל אחת מטילה את ביצתה כשבא לה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'טוב, שמחה לגלות'
טוב, שמחה לגלות
13/02/2007 | 22:44
18
4
שיש גם נקודות קטנות של אור גם אצלנו ומצאת חווה כזאת שהיא הרע במיעוטו, אבל עדיין התרנגולות האלה הן מהונדסות גנטית, אחרת הן יטילו בקצב טבעי של כ-20 ביצים בשנה ולא 300. הן לא ממש מטילות ביצים מתי שבא להן כי קשה לי להאמין שבאמת בא להן להטיל כל יום כמעט.
ומה קורה עם הזכרים שבוקעים מהביצים כשרוצים לטפח את הדור הבא של המטילות, ובעצם אין שום צורך כלכלי בזכרים כי הם לא למדו עדיין להטיל ביצים כמו הנקבות?
ומה קורה בגיל שנתיים בערך, כשהתרנגולות כבר לא מטילות ביצים בקצב הרצוי וכבר לא כלכלי להחזיק אותן בחווה?

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אין מה לומר, את צודקת.'
אין מה לומר, את צודקת.
14/02/2007 | 06:13
17
3
<עוד סיבה לא לצרוך מוצרים מהחי >

אי אפשר להמלט מהדברים האלו. נכון, כשהתרנגולות כבר לא "שוות", הן מובלות לשחיטה ומביאים תרנגולות צעירות. אין שם זכרים. אני לא יודעת מה עושים איתם. מן הסתם לא משהו שהייתי שמחה לשמוע..

אנחנו לא יכולים להמלט מהעולם המערבי. אורגני או לא אורגני. בסופו של דבר, הכי טוב שבן אדם יגדל את הדברים שהוא צורך בעצמו, כולל כאלה מן החי, אם הוא צורך מהם. אי אפשר להמלט מהפלסטיקים, מהאכזריות, מסינוני הפחם, מהכימיקלים. פשוט אי אפשר. "עולם חדש מופלא".
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מי החווה שלך?'
מי החווה שלך?
14/02/2007 | 11:05
16
4
ואיך אפשר לקנות דרכם?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני קונה בחוות'
אני קונה בחוות
14/02/2007 | 11:24
13
5
"גבעות עולם" מצפון השומרון. אני קונה תבנית "מלוכלך-קל" (והביצים כמעט לא מלוכלכות ואם כן, לא מדובר בצואה, אלא בחציר או בוץ או ביצה שנשברה על ביצה אחרת ויש סימנים) של 30 ביצים ב - 21 ש"ח. כשמביאים תרנגולות חדשות והביצים מאוד קטנות הם מוכרים שניים במחיר אחד. המינימום להזמנה כדי שיגיעו עד אליך הוא 300 ש"ח, אנחנו מגיעים לזה בקלות, אוספים הזמנות מכמה אנשים באזור ומזמינים (אני מזמינה מהם לפעמים גם קמח מחיטה מלאה אורגנית מנופה, יש להם גם מוצרי חלב, יש אנשים שמזמינים וכך אנחנו עוברים את ה - 300 ש"ח בקלות).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, הם הספקים של הרדוף'
אם אני לא טועה, הם הספקים של הרדוף
14/02/2007 | 11:26
2
5
לצפיה ב-'גם.'
גם.
14/02/2007 | 12:48
1
3
זו החווה האורגנית הגדולה ביותר בארץ (30,000 תרנגולות) והיא ספקית של תנובה, של הרדוף בבעלות תנובה ושל עוד כמה שמוכרים אורגני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אוקי אז זה מה שאני קונה ממילא.'
אוקי אז זה מה שאני קונה ממילא.
14/02/2007 | 13:34
2
לצפיה ב-'צרכנות ירוקה זה לא רק זכויות בע"ח'
צרכנות ירוקה זה לא רק זכויות בע"ח
14/02/2007 | 15:27
9
5
הורות טבעית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גועל נפש.'
גועל נפש.
14/02/2007 | 17:29
6
8
כרגיל, "הארץ" וה"שמאל" נטפלים לאברי רן. אני מכירה באופן אישי את משפחת רן ואת החווה שלהם ומעריכה אותם מאוד, לא רק על ההתיישבות בארץ ישראל, אלא גם על העובדה שאת כל מה שעשו, עשו במו ידיהם, מבלי לקחת שקל או עזרה מהמדינה. הכתבה שהבאת קשורה מן הסתם לאג'נדה פוליטית, רק חבל שהיא משקפת דמיונות ובעיקר את מעשיו של הצד השני, כאילו נעשו ע"י אברי רן.

ממש הבאת את המאמר הזה עם המשפט הפוסק: "צרכנות ירוקה זה לא רק זכויות בע"ח", כאילו הבאת כעת אות משמיים לאיזה מחדל. טעות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מאוד לא אוהבת שמכניסים אותי'
אני מאוד לא אוהבת שמכניסים אותי
14/02/2007 | 18:01
5
6
ואת דעותי הפוליטיות למרכאות.

אם זה גורם לך להרגיש צודקת יותר, שיבושם לך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני לא אוהבת שמשמיצים'
גם אני לא אוהבת שמשמיצים
14/02/2007 | 21:12
4
6
את הקרובים לי. אם הייתי רוצה לקרוא השמצות חסרות שחר או לנהל דיונים פוליטיים, הייתי נכנסת לפורום המתאים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז כתבי בצורה מכובדת'
אז כתבי בצורה מכובדת
14/02/2007 | 22:01
3
4
את דעותיך בענין. מבחינתי, לדעת אדם שנעצר מס' פעמים והוגשו נגדו כתבי אישום זו לא השמצה חסרת שחר.

כן, אני במסגרת הצרכנות הירוקה שלי משתדלת לא לצרוך מוצרים שיוצרו בשטחים, את יכולה שלא להסכים איתי, אבל אני מצפה שתכבדי את דעותי.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא רואה שום דבר שאינו מכובד בתגובתי'
לא רואה שום דבר שאינו מכובד בתגובתי
14/02/2007 | 22:54
2
4
אם הייתי מביאה לכאן קישורים על המחבלים מבילעין או על "נשות ג'נין" שהקואופים כ"כ אוהבים לקנות מהם "מוצרים אורגניים", אני בטוחה שלא היית עוברת על זה בשתיקה. ועוד אין לך קשר משפחתי או חברי איתם..

מצטערת אם נתתי את ההרגשה של "לא מכובד", זו היתה התחושה שלי נוכח הקישור. אני נמצאת בפורום הורות טבעית, לא בפורום על דיונים פוליטיים או ב"גדה השמאלית".

אגב - אדם שנעצר כמה פעמים או הוגשו נגדו כתבי אישום אינו מעיד על כלום. לא מאחלת לך נסיון אישי מעין זה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הכל פוליטי'
הכל פוליטי
15/02/2007 | 14:36
1
3
רווחת בע"ח זה עניין פוליטי, תקנות משרד הבריאות זה עניין פוליטי, זה שאין לי ליד הבית גן שתואם לסגנון ההורות שלי זה עניין פוליטי וכמובן הנושא שעורר את הויכוח בינינו. נכון, זה לא פורום "התנחלויות בעד ונגד", אבל כשיש מקום בו הנושאים נקשרים זה בזה אי אפשר (ולדעתי גם לא צריך) ליצור ניתוק מלאכותי ביניהם. מבחינתי צרכנות ירוקה היא החרמת מוצרים מהשטחים, זה לא חייב להתאים להגדרה שלך לצרכנות ירוקה.

אני מבינה את הכעס שלך ומצטערת אם פגעתי בך, אבל לכנות את התגובה שלי "גועל נפש" זה לא מכובד ולא נעים. לא הרגשתי שאת מפריכה את הטענות נגד אברי רן, אלא שאת מבטלת את דעתי, מה שאינו מאפשר דיון פורה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'פוליטיקה זו סתם מילה.'
פוליטיקה זו סתם מילה.
15/02/2007 | 20:57
2

בסדר גמור, מצטערת בעצמי על ה"גועל נפש", זו תגובה שבאמת נשלפה מתוך עלבון. כמובן שלא אפריך את הטענות נגד אברי, אני לא בעניין של דיונים פוליטיים, אלא אם בעלי סוחב אותי לדפים מהסוג הזה שלא מתאימים לי כי הנושא טעון מדי, רגשי מדי, קרוב מדי, מזכיר מדי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
14/02/2007 | 18:07
3
בחיים לא הייתי קונה משם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'וזה גם לא רק לשמלאנים'
וזה גם לא רק לשמלאנים
15/02/2007 | 18:38
2
לצפיה ב-' מכירים את "בארותיים"?'
מכירים את "בארותיים"?
15/02/2007 | 10:37
1
5
מישהו יודע עליה משהו? הם מוכרים את מה שנקרא "ביצת אור" (נדמה לי שמדובר בתרנגולות חופש, לא בטוח שזה אורגני).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני קונה ביצים אורגניות של בארותיים'
אני קונה ביצים אורגניות של בארותיים
15/02/2007 | 21:52
3
בניצת הדובדבן. הן בד"כ גדולות יותר מאלו מהשומרון-שכחתי את השם. חוצמזה בניצת כמעט תמיד יש רק את של בארותיים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה...'
ועוד שאלה...
10/02/2007 | 22:11
2
5
צאן לחלב, האם הוא מגודל בצורה יותר הומנית מהפרות לחלב?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תלוי בצאן, תלוי במגדל, תלוי בך'
תלוי בצאן, תלוי במגדל, תלוי בך
11/02/2007 | 15:07
1
4
מה את מגדירה הומני?
פעם הכרתי בחור שגידל עיזים וחלב אותן, ליד עין הוד.
הן היו רועות כל היום ונחלבות פעמיים. הגדיים היו חלק מהעדר והחליבות נעשו בד בבד עם העובדה שהגדיים ינקו את שלהם במשך היום.
אני חושבת שהעדר שלו כבר לא שם.

בכל מקרה, גם בעדרי הצאן מרביעים את העזים וכבשים כדי שיהרו כך שייצרו חלב, רובן נמצאות במכלאות, כולן מופרדות מן הגדיים והטלאים, המוזנים באמצעים אחרים ולא בחלב אימם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ענית לי על השאלה.'
ענית לי על השאלה.
13/02/2007 | 12:54
4
לזה התכוונתי - אם הן נמצאות עם הגדיים והטלאים, אם מוציאים אותן למרעה וכו'. חליבת יד  - אולי זה יותר נעים להן ממכונה אבל דווקא בתור מישהי שהתנסתה בחליבת מכונה זה פחות נורא בעיני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שכחת לציין שמחזיקים את העגלים'
שכחת לציין שמחזיקים את העגלים
12/02/2007 | 14:28
2
4
קרוב קרוב כדי שהאמהות לא ישכחו לרגע שהיה להן אחד כזה לפני רגע... והעגלים... נמצאים במרחק מטר פועים וגועים מוצצים כל דבר שנמצא לידם... ביקרנו ברפת לפני כמה שבועות עם הקטנה ואני יצאתי כמעט בוכה (היא לעומת זאת היתה מבסוטה עד הגג כי אבא נתן בקבוק לעגל והעגל מצץ לה את האצבע).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
12/02/2007 | 19:41
2
לצפיה ב-'כל-כך עצוב'
כל-כך עצוב
12/02/2007 | 23:41
1
לצפיה ב-'חלב והורות טיבעית'
חלב והורות טיבעית
08/02/2007 | 20:39
43
11
נראה לי שאני קצת חולק על  ההגדרה שלך להורות טבעית. לדעתי הורות טבעית אינה שימוש אוטומטי במנשא ובאוכל אורגני כי "זה טבעי יותר" אלא הסתמכות על האינטואיצה האישית שלך ועל ההיכרות שלך עם הילד יותר מעל ספרים או אתרים באינטרנט. אז אולי מסביב את רואה הרבה הורים שמחזיקים את הילד צמוד במנשא, אבל הילדה שלך שמחה ומאושרת דווקא כשהיא משחקת לבד על השטיח אז זה פחות טיבעי?
ולענין החלב, נראה לי ש'עשרה קבין של דעות קדומות ירדו לעולם, תשעה נטל החלב'. בסך הכל מדובר בעוד מקור של חלבון, שומן, סוכר וויטמינים. הייתי דואג אם זה היה הדבר היחיד שהילדים שלי היו מוכנים לאכול, אבל כוס חלב בבוקר ובערב, מנה או שתיים של יוגורט או גבינה כמנת חלבון בארוחה עוד לא גרמו לנזק לאף אחד. אני תמיד נדהם מכמות המיתוסים לגבי חלב שאנשים מקבלים בלי לבדוק.
- 'חלב מכיל הורמונים ואנטיביוטיקה'. אז זהו שלא! בישראל לא נותנים הורמונים לפרות, ופרה שמטופלת באנטיביוטיקה אמנם תחלב אבל החלב ניזרק (למחלבה אין מה לעשות עם החלב הזה כי אי אפשר להכין ממנו יוגורט). מי שטוען אחרת צריך לגבות את דבריו בהוכחות כי המשמעות היא שהרפתנים הישראלים עוברים על החוק (ולפחות אלה שאני מכיר אינם עבריינים). אבל אם את עדיין לא רגועה תני לה חלב אורגני.
- ' הרבה אנשים אלרגיים לחלב או שאינם מעכלים לקטוז'. הנתונים שאני מכיר מדברים על אחוזים בודדים של אנשים ממוצא אירופי שאינם מעכלים לקטוז. וצריך לזכור שזאת תופעה שקשורה לגיל, אני לא שמעתי על ילד קטן שלא מעכל לקטוז (אחרת איך הוא ינק? חלב אם מכיל יותר לקטוז מחלב פרה). כמות האנשים שרגישים לחלבון החלב קטנה עוד יותר. בכל מקרה את, וכנראה גם הבת שלך,  לא סובלות מהבעיה. אז גם עם תשעה מכל עשרה אנשים לא מעכלים לקטוז הבת שלך אינה אחת מהם, אז מה אכפת לך?
- 'חלב גורם לליחה'. אולי בסין! וגם בזה אני לא בטוח. ממדגם לא מייצג של סינים שעבדו או עובדים איתי (כאלה שנולדו וגדלו בסין) אני יכול להגיד שאף אחד לא שמע מעולם על הסיפור הזה, ואף אחד מהם לא מהסס לתת לילד שלו חלב. בכל אופן כשאני חושב על כל המאכלים המצויינים שנחשבים כ"מעוררי ליחה" (תפוזים, בננות ובטנים למשל) אז אני לא מצליח להשתכנע שחלב הוא משהו רע.
- 'חלב שודד סידן מהגוף'. נו באמת, והחסידה הביאה את הילדים שלי.....
- 'רופאים ואחיות טיפת חלב לא מבינים בתזונה, ובכל מקרה תעשיית החלב ממנת את הקמפיין לצריכת חלב'. וממומחים (בעיני עצמם) שכותבים באינטרנט, או הורים ששמעו מחבר שהוא 'מומחה לתזונה טיבעית' מבינים בתזונה? הרופאים שטיפלו ומטפלים בילדים שלי הם מומחים לרפואת ילדים, ומי שטוען שהם מתעלמים מטובת הילד בשם אינטרס כלכלי, או שמערכת ההכשרה המקצועית בישראל או בארה'ב מוכשלת על ידי אינטרסים כלכליים צריך לספק גם הוכחות. כבר אמרתי בעבר, לא כל המחקר בעולם ממומן על ידי גופים כלכליים. יש הרבה מחקר שממומן מקרנות ציבוריות ואינו מוטה לפי צרכים כלכליים. כך שאי אפשר להסתתר מאחורי הטענה ש'לא חוקרים כי אין ענין כלכלי'.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'פוסטדוק - תודה לך!!'
פוסטדוק - תודה לך!!
08/02/2007 | 23:29
7
מה שכתבת (לפחות בעיניי) שפוי, הגיוני, ורציונלי. אני שמחה לגלות שאנחנו לא ההורים היחידים שמעזים עוד לתת לילדים שלהם חלב ומוצרי חלב... ולא מאמינים לתיאוריות הקונספירציה אני נהנית לקרוא את הודעותיך - תודה!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז זהו... שלא הגדרתי'
אז זהו... שלא הגדרתי
09/02/2007 | 08:34
7
כתבתי שאני מתרשמת שיש איזה שהיא קורלציה בין שתי הגישות ולכן רציתי לשמוע עוד דעות של אנשים בנושא, אבל ממש לא הגדרתי מהי הורות טבעית בעיני. אני לא חושבת שאני מסוגלת להגדיר.
באופן בסיסי אני מאד מתחברת למה שכתבת, זאת הגישה שהיתה לי כל החיים בנוגע לחלב ולמוצריו. פשוט קראתי לאחרונה כל כך הרבה נגד, שזה עורר מחשבות, אולי יש שם משהו שאני לא יודעת.... ובעקבות הדברים שנאמרו כאן והקישורים שהפנו אליהם עדיין לא לגמרי ברור לי מה אני חושבת.
מה שכן הבנתי זה שיש כאן שתי סוגיות נפרדות לחלוטין (מישהו בדף ב"באופן" הפריד את זה מאד יפה) - האם בריא לצרוך חלב פרה ומוצריו, והאם היחס לפרות שחולבים הוא מוסרי. הזדעזעתי מאד מהסיפורים על האופן שבו זה מתבצע , ויכול להיות שאני אחפש פתרון יותר מוסרי לצריכת חלב, אבל זה באמת נפרד מהשאלה הבריאותית.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לגבי הטענה האחרונה'
לגבי הטענה האחרונה
09/02/2007 | 09:26
4
חבל לגלות את זה, אבל זה נכון שהרבה פעמים רופאים ואחיות טיפת חלב *לא מעודכנים* בתזונה (אני כבר לא מדברת על ענייני הנקה). הרבה פעמים הם רוצים לעזור, אבל מתוך חוסר ידע נותנים עצות אחיתופל שפשוט מזיקות בצורה איומה.

כבר סיפרתי פה פעם שאצל בני היתה אחרי גיל שנה עצירה בעלייה במשקל ובגובה. אחות טיפת חלב המליצה להוריד לו הנקות, לא לתת חטיפים בין הארוחות, ולתת הרבה מזון משמין, בין היתר "גלידת שמנת".

רק בגלל שאני קוראת באינטרנט, ובאתרים מסוימים מאוד שמעתי על הקשר בין חוסר ברזל לעצירה בגדילה. הלכתי לרופאת ילדים לבקש בדיקת ברזל, ואכן הסתבר שמאגרי הברזל שלו מדולדלים קשות. אחרי שהתחלנו לתת ברזל ולהקפיד על תפריט עשיר יותר, הוא עולה מאז בקצב מסחרר העניין הוא שלו הייתי נצמדת להוראות האחות הייתי נותנת גבינות שמנות וגלידות שמנת, מוצרי חלב שדווקא מונעים ספיגת ברזל.

כל זה לא קורה בגלל אינטרס כלכלי - מי יודע למה אנשי רפואת הילדים לא מתעדכנים? אולי בגלל שהם ותיקים ובטוחים שכבר אין להם מה ללמוד יותר. אולי מכוח האינרציה או שחיקה (מן הסתם יש גבול לכמה השתלמויות אחות טיפת חלב יוצאת בשנה), אולי בגלל שגם הם בני אדם ורואים פרסומות על "3 מוצרי חלב ביום" ובסוף יוצא שהן ממליצות לאמא לתת גמדים ודני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'פוסטדוק, נעלבתי ממך '
פוסטדוק, נעלבתי ממך
09/02/2007 | 14:27
28
7
לא קראת את מה שאני קישרתי לפני שענית....

(אבל אני מיד סולחת.)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קראתי אבל הייתי חייב לפרוק....'
קראתי אבל הייתי חייב לפרוק....
09/02/2007 | 20:36
27
5
לצפיה ב-'אז היית רואה שחלק מהטענות שאתה'
אז היית רואה שחלק מהטענות שאתה
10/02/2007 | 22:28
26
6
"יורד" עליהן דווקא מגובות במחקרים במדעיים.

לדוגמה:
אחרי גיל הגמילה אנחנו כן מאבדים את היכולת לעכל לקטוז.
ברוב החברות (כנראה ענין גנטי) יש אי-סבילות גבוהה ללקטוז (בחברה היהודית והערבית מדובר על 80 ו-70 אחוז).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז עכשיו קראתי יותר בעיון'
אז עכשיו קראתי יותר בעיון
12/02/2007 | 20:54
23
6
ויש לי שתי הערות
- איפה מראי המקום כדי שאוכל להתרשם מהמחקרים? שתי שאלות שעולות מיד הן מה גודל ואיכות המדגם (יש הבדל בין מחקר שנעשה על אלפי נבדקים בכל רחבי הארץ לבין מחקר שנעשה ל חמולה אחת, גדולה ככל שתהיה, שם יתכן ויש אלמנטים נוספים שמשפיעים)? ואיך בדיוק מודגרת אי הסבילות ללקטוז (האם יש מדד פיזיולוגי-אובייקטיווי או שסומכים על תיאור התחושות של הנבדקים, שיטה מקובלת וראויה אבל עם בעיתיות שאי אפשר להתעלם ממנה)? כאשר אדם כותב ש"בניגוד לדעה המקובלת, המשך צריכת חלב לא גורם להמשך יצור לקטאז " זאת אמירה שצריכה להיות מגובה ביותר מנטיה אישית שכן הדעה המקובלת מבוססת גם היא על מחקרי עבר.
- האמא שכתבה את הפוסט הראשון כתבה בפירוש שהיא אינה סובלת מבעיה בעיכול של חלב וכנראה שגם הבת שלה לא. אז מה זה משנה אם אפילו תשעים אחוז מהאוכלוסיה לא מעכלים חלב? הן כנראה בעשרה אחוז שכן אז שיהיה להן לבריאות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אי סבילות'
אי סבילות
13/02/2007 | 03:32
3
אין מראי מקום כי המאמר הוא בסגנון פופולרי ולא מדעי.
מחקר אחד שאני זוכרת כרגע היה של שני חוקרים מבית-דגן נדמה לי שקראו לספר שהם הדפיסו גם משהו בסגנון "ארץ זבת חלב ודבש".
(המשרד של האיש עבר השבוע סופית מהבית וכרגע, כמובן, כולם ישנים חוץ ממני...)

אי סבילות ללקטוז אינה רק מקרים קיצוניים של אלרגיות חמורות, אלא גם כאבי ראש, שלשול, עצירות, בעיות של העור, בעיות נשימה ודברים אחרים שאנשים אינם מקשרים בכלל לחלב.
איך יודעים?
המחקרים נחלקים. אנחנו יודעים בבירור מהניסיון.
למשל - בקליניקה של האיש שלי אחד הדברים הראשונים שמורידים מהתפריט הוא החלב. זה עושה פלאות כמעט לכולם ומעביר מידית חלק לא מבוטל מהסימפטומים.
עוד - אני הייתי מנוזלת לאורך כל ילדותי (יודע מה זה עושה לדימוי העצמי שלך בתור נערה כשאת מסתובבת תמיד עם גליל של ניר טואלט בתיק וטישו בכיס?), עברתי כחמישה ניתוחים (פוליפים, שקדים, מערות האף...) שלא עזרו כהוא-זה. בגיל שמונה-עשרה התחלתי במסע של שינוי תזונתי (שנמשך עד היום) והדבר הראשון שהורדתי היו מוצרי החלב. אמנם הסימפטומים השתפרו ממש רק אחרי שהצלחתי להיפטר גם מהסוכר המעובד בתזונה שלי, אבל כבר כשהורדתי את מוצרי החלב ראיתי שיפור עצום ביכולת שלי להשתמש באף שלי לנשימה ולהרחה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה מחקרים?'
מה מחקרים?
13/02/2007 | 21:17
3
זה מזכיר לי סיפור שסיפרה לנו משתתפת מפורומנו "לידה פעילה וביתית", סטודנטית לרפואה, כשהיתה בסבב מחלקות.
כשהיתה בסבב הגניקולוגיה, היא שאלה את אחד המרצים אם הוא יודע שלידה בתנוחת כריעה למשל, מגדילה את פתח האגן ב - 30%. הוא ענה שהוא לא מכיר סטטיסטיקות על זה (ובמקומות כאלה נשים צריכות ללדת..)

ביוכימיה פשוטה - מה הרכב החלבון (מהחי, מהצומח), מה התפקיד שלו בגוף, מה הכמות הנדרשת, איזה חלבון עדיף, איזה נזק נגרם מעודף חלבון או מתזונה רווייה בחלבון לא מתאים. פשוט מאוד.

(נראה לי טרחני להתחיל לפרט את כל זה כאן, לא? אבל זה מה שנקרא "ביוכימיה", ממש מקצוע שלומדים באוניברסיטה).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מוסיפה על נסיונה של טלימה -'
מוסיפה על נסיונה של טלימה -
13/02/2007 | 21:27
20
3
מנסיוני, בריאותם של אנשים המורידים מוצרי חלב מהתפריט משתפרת לאין שיעור. במיוחד ילדים שלא עברו עדיין תהליך הסתגלות הרסני. מי שמקפיד על תזונתו, בפרט בשעת חולי, לא יכול שלא להבחין בשינויים לטובה בעקבות תזונה מסוימת (שודאי אינה כוללת חלבונים מהחי) בזמן חולי (שלא לדבר על תזונה טובה ואיכותית בזמן בריאות).

מנסיוני הפרטי של הזמן האחרון: הייתי חולה, מנוזלת, מלאה בנוזלים, האוניים סתומות. הייתי בצום מיצי פירות וירקות ומצבי השתפר מאוד. בצהריים אכלתי שתי פרוסות עם גבינת שמנת שהכנתי לבן זוגי, שיחיה, האוהב מאוד מוצרי חלב. תוך שעתיים אוזן שמאל שלי התפוצצה מכאבים. פשוט וככה - ה ת פ ו צ צ ה. עד כדי כך שהזעקתי את בעלי מהעבודה. מעולם לא הזעקתי אותו מהעבודה בגלל איזשהו מצב חולי. כשהוא הגיע עשיתי לי כל רבע שעה מיץ פירות/ירקות ותוך שעתיים נוספות חל שיפור במצבי.

שלושה ימים אחרי זה - אני מרגישה בעננים, מנוזלת מעט, האוזניים במצב טוב מאוד, בשלבי דעיכה. הייתי בסופר האורגני, היו טעימות של גבינות. טעמתי גבינת עיזים אורגנית. באותו סופשבוע לא ישנתי כל הלילה, האוזן שלי והמוח שלי פשוט התפוצצו מכאבים. הנזלת התגברה ועד היום אני בשלבי החלמה.

וזה לא שאני אדם רגיש במיוחד למזונות, לא רגישות כזו שמקפיצה לי דברים בבת אחת. אבל הנה. ואני רואה את זה כל הזמן אצל חולים. יש חולים שקשה להם יותר כשהם נתקלים במוצרי חלב או חלבון מהחי והם מנסים, או חושבים שמצבם השתפר ומרשים לעצמם וכל התהליך חוזר על עצמו, בד"כ בצורה יותר קשה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אגב חלב -'
אגב חלב -
13/02/2007 | 21:32
19
3
לצפיה ב-'אבל הוא ממש אבל ממש בעד סויה'
אבל הוא ממש אבל ממש בעד סויה
13/02/2007 | 23:21
3
זה לא שאני נגד... אבל כמו בכל דבר בחיים - צריך לגוון ולאזן ולא לצרוך המון סויה.

לכן יש לי כמה סוגי חלב במקרר ואני מגוונת לגדולה שלי  - פרה, סויה, אורז(מלא).
לי יש חלב שקדים (היא רגישה) ועזים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז מה שמים בקפה????'
אז מה שמים בקפה????
14/02/2007 | 11:25
4
6
מוצרי חלב כגון גבינות מעדנים וכו' אני לא צורכת אבל קפה פעם עד פעמיים ביום אני שותה... ומאוד מאוד אוהבת את זה!
יש חלב אחר שאפשר לשים בקפה?

<חיסכו לי נזיפות על שתיית הקפה, מודעת .>
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב אורז/סויה?'
חלב אורז/סויה?
14/02/2007 | 12:55
2
4
קשה להתרגל, אבל כשמתרגלים, זה מאוד טעים. משקה דגנים במבו + חלב סויה זה מאוד טעים ומזכיר טעם של קפה. לא יודעת איך זה יהיה עם קפה אמיתי. אולי אפשר לנסות לשתות בלי שום תוספת? מה שנקרא "אספרסו-ארוך (מאוד)".
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב שקדים גם טעים'
חלב שקדים גם טעים
14/02/2007 | 17:52
1
5
אבל כאמור, אנחנו צורכים חלב פרה ואין לנו שום בעיה איתו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא ניסיתי.'
לא ניסיתי.
14/02/2007 | 22:00
4
באופן אישי אין לי בעיה לשתות מדי פעם משקה דגנים עם חלב, אני פחות אוהבת את יתר התוספות המוצעות בשוק, פרט לחלב סויה, שהוא הנחמד ביותר לטעמי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שותים אספרסו '
שותים אספרסו
14/02/2007 | 23:42
3
ואין שום דבר רע בצריכה מתונה של קפה (אבל אני יודע שתכף יקפצו עלי עם הוכחות לנזקי הקפאין).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לקטוז ועוד....'
לקטוז ועוד....
14/02/2007 | 20:15
12
5
בהעדר מאמרים קונקרטיים אני אמשיך לדבוק בנתונים שלימדו אותי שחוסר יכולת לעכל לקטוז לא כל כך נפוץ אצל אנשים ממוצא אירופי. הייתי שמח לראות את המאמרים שמראים אחרת אבל מנסיון אישי, אף אחד לא מפרסם מאמר בעיתון של מדע פופולרי כשיש לו הזדמנות לשלוח לשיפוט מדעי, כך שכנראה גם שם ידעו החוקרים שיש בעיתיות בנתונים שלהם. לגבי שלל התגובות ללקטוז אפשר להקצין יותר ולטעון שאי סבילות ללקטוז גורמת גם לצורך ללהשתין תוך שעתיים אחרי שתית חצי ליטר חלב. אין בעיה אפילו להוכיח קורלציה סטטיסטית, רק שברור לכולם שאין קשר בין לקטוז להשתנה (הדוגמא קיצונית לא בשביל לזלזל בטיעונים שהועלו פה אלה בשביל להמחיש את הבעיתיות שלהם). כל כך הרבה סימפטומים בגלל גורם אחד, שחלק מהאנשים לא מסוגל לעכל, נשמע מוגזם ודורש יותר הוכחה מ"ניסיתי וזה עזר לי". אבל בשורה התחתונה, לפחות שלושה ממשתתפי השירשור הזה הצהירו שאין להם או לבני משפחתם בעיה עם לקטוז. כך שגם אם אנחנו שלוש המשפחות היחידות בישראל שמעכלות לקטוז זה עדיין לא אמור להפריע לנו לצרוך חלב ומוצרי חלב. הנטיה להפיל את כל צרות העולם על לקטוז ולטעון שאנשים לא מודעים לבעיות שהוא גורם להם מזכירה לי שלפני כ 15 שנים כש'אופנת' הרגישות לחלב הגיע לקיבוץ שלי, היו כמה הורים ש'התבאסו' מזה שהילד שלהם לא רגיש לחלב. אז נוצר המושג המופלא 'אלרגיה סמויה' , ועל זה אמרה חברה שלי כ"ל כך סמויה שהיא לא גורמת לכלום..."
ולטיעונים שהעלתה Mise, הסיפור על מחלקת יולדות לא ממש ברור לי. יש לך נתונים שמראים על בעיה בצריכת חלב? אם כן שתפי אותנו. ןלגבי השיעור בביוכימיה, אחרי עשר שנים באוניברסיטה העברית יש לי לא מעט נקודות זכות בביוכימיה בכלל ובביוכימיה של חלבונים בפרט. אז הנה שיעור קצר; כל החלבונים בטבע בנוים מאותן אבני בנין שקרויות חומצות אמינו ושקשורות לשרשרת ארוכה באמצעות קשר כימי. במערכת העיכול שלנו מפורקים כל החלבונים בחזרה לחומצות אמינו. החלבונים עצמם לא עוזבים את מערכת העיכול. הפירוק נעשה בעזרת אנזימים שהבולטים שבהם נקראים פפסין וטריפסין. לשני האנזימים האלה לא משנה מה המקור של החלבון, טריפסין למשל חותך כל חלבון מיד אחרי חומצות אמיניות מסוג ליזין או ארגינין. האדם כאוכל כל מעכל חלבון מכל מקור. נכון להקפיד על כמות מסוימת של חלבון בדיאטה שלנו, אבל כוס חלב או גבינה בכריך עדיין לא יוצרות תזונה עם עודף חלבון.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ועוד..'
ועוד..
14/02/2007 | 21:50
11
3
נכון. כל החלבונים בטבע בנויים מאותן אבני יסוד - חומצות אמינו. הגוף לא יכול לספוג חלבון ולהשתמש בו בצורה הטבעית, אלא חייב לעכל ולפרק אותו לחומצות אמיניות, שנספגות לדם דרך המעיים ואז הגוף בונה את כל החלבונים הדרושים לו.
לאדם יש שני מקורות לחומצות אמיניות, אחד חיצוני ואחד פנימי. החיצוני הוא המזון שאנחנו צורכים והפנימי מקורו בתהליך מחזור חלבון של תאים מתים בגוף.
הצמחים מסנתזים את החומצות האמיניות ויוצרים חלבונים מיסודות המצויים באדמה ובאויר ואילו בעלי החיים מקבלים את החומצות האמיניות מצמחים או בעלי חיים שניזונו מצמחים. הצמח הוא יצרן של מזון ובעל החיים הוא צרכן של מזון.

צריכת חלבון קשורה לגדילה ולא לאספקת אנרגיה (כמו שחשבו פעם, שמי שעוסק בעבודה פיסית או ספורטאים, צריכים לצרוך הרבה חלבון) והיות והאדם מתפתח לאט מאוד בהשוואה ליונקים אחרים, הוא אינו זקוק לכמות גדולה של חלבון. זו גם הסיבה שכמות החלבון בחלב אם היא הנמוכה ביותר במשפחת היונקים.
כמות החלבון ליום האופטימלית (והמקובלת, עד כמה שידוע לי, על רוב חוקרי התזונה) היא בין 30-40 גרם. אפשר בקלות להשיג את הכמות הזו מ - 2 קילו פירות וירקות ביום, למשל.

יש הסבר טוב מאוד שנתן hal767 למעלה, אני קצת אחזור על הדברים:

עודף חלבונים בתזונה גורם בטווח הרחוק (בעצם, גם הקרוב, רק לא לכרוניות) למחלות כרוניות רבות. כשהגוף צורך יותר חלבון ממה שהוא יכול להשתמש, נוצרים בדם עודפים של חומרי פסולת המכילים חנקן ולעליה של 3 תרכובות שקשורות שתפקוד הכליות: אוריאה, חומצת שתן וקרטנין. זה בתורו גורם לעומס על הכבד ועל הכליות שצריכים לעבוד ביתר כדי לסלק את הפסולת הזו.
חומצת שתם גורמת לחוסר סידן, אבנים בכליות ובעיות פרקים (שלא לומר, דלקת פרקים), עליה של האוריאה הוקרטנין עקב אי-תפקוד תקין של הכליות גורם בין היתר (ואולי במקום הראשון?) לעלייה בלחץ הדם. עודף חלבונים בתזונה גורם לוסת קשה אצל נשים (ולהתכווצויות רחמיות קשות מאוד לאחר לידה, למשל), לבעיות בהריון (כמו רעלת) ולסבל בגיל המעבר.

משרד הבריאות מפרסם שאצל הישראלים חלה ירידה בתפקוד הכליות מגיל 40. הישראלים צורכים ה - מ - ו - ן חלבון.

עכשיו, מה הבעיה בעצם עם צריכת חלבון מהחי? ראשית, כמות החלבון במוצרים מהחי היא עצומה. הרבה יותר ממה שזקוק לו האדם. שנית, את החלבונים מהחי צריך 'להעביר' תהליך בישול או חימום, שהורס אותם (גם הורס את הסידן, נניח, במוצרי חלב, שהופך להיות ב - 50% לא אורגני, שזה אומר, לשתות את האבנית שבקומקום) והופך את השומנים שבהם לרווים. זה על רגל אחת.

אמת - כוס חלב או גבינה בכריך עדיין לא יוצרות תזונה עם עודף חלבון, בתנאי שהצריכה של כוס החלב או הגבינה בכריך אינה על בסיס יומיומי, שאם כן, יש סכנה בצריכת עודף חלבון.

אגב רגישות ללקטוז - רגישות לא חייבת להתבטא בהתקפים אקוטיים. היא באה לידי ביטוי בתור שיהוקים, גזים, גרפצסים עם ריח המאכל כמה שעות אחרי. אנחנו רואים את התופעות האלה כטבעיות, אבל הן לא. ומי שאין לו תופעות בכלל, באיזה מצב הוא? אולי הקיבה שלו עשויה ממגף של רומאי? רמת הבריאות לא נמדדת בכמה אתה פחות רגיש לדברים. אני חושבת שדווקא בכמה אתה רגיש להם. והרי סיפור מהחיים:

בהיותי צעירה עבדתי במסעדה. ערב אחד אכלו בעל המסעדה, ושתי עובדות נוספות סלט עם רוטב מיוחד שמכינים במסעדה (בין היתר מבוסס מיונז). בבוקר למחרת, הגענו לעבודה ולכל אחד היה סיפור. אחת הקיאה כל הערב, אחת שלשלה ולבעל המסעדה לא היה כלום (טוב, הוא עבר תהליך הסתגלות ). הוא היה בטוח שהוא הכי בריא מכולם. אבל איזו בריאות זו? להכניס לגוף חומר מקולקל ולהשאיר אותו שם. זו שהקיאה היתה במצב בריאות הטוב ביותר - היא פלטה את המזון לפני שעבר עיכול. זו ששלשלה נמצאת אחריה, המזון עבר תהליך עיכול, אבל זיהה שזה מקולקל והגביר את הפריסטלטיקה ואת הנוזלים למעיים כדי להפטר מהחומרים הרעילים, שחלקם כבר תססו ועשו נזק. זה שלא הגיב - מה הגוף שלו עשה עם המיונז הזה (שהסתבר שעמד כל היום בקיץ ללא קירור כי הקירור של "הפס הקר" לא עבד)? האדם הבריא ביותר זה שהיה מזהה מראש שיש כאן משהו שאסור להכניס לגוף.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלבון ותזונה'
חלבון ותזונה
14/02/2007 | 23:39
10
4
נתחיל עם הנקודות שאנחנו מסכימים בהן (אם אני מבין נכון את מה שכתבת).
- הגוף שלנו מפרק חלבונים בלי קשר למקור שלהם.
- תזונה מאוזנת כוללת כמות קטנה של חלבון. אבל אם נמשיך את הנקודה הקודמת המקור לא באמת משנה.
לגבי החימום, בישול (ולא פיסטור שהשפעתו על מבנה החלבון זניחה) גורם לדה-נטורציה של החלבון, כלומר אובדן מבנים תלת מימדיים של החלבון. זה עדיין לא משנה את העובדה שהחלבון הוא שרשרת של חומצות אמינו שתפורק למרכיבים שלה (שגם הן לא עברו שינוי בבישול). זה גם דומה למה שעושה הגוף לחלבון בעזרת החומצה שמופרשת בקיבה (האפקט של חום וחומצה על חלבון דומה מאוד) ולכן גם לחם מחיטה מלאה נחשב בכמות הכוללת של חלבון  שאנחנו אוכלים. אפשר בהחלט להגיע לתפריט בריא ומאוזן גם אצל צמחונים ואפילו אצל טבעונים, אבל זה לא סותר את העובדה שאפשר להגיע גם לתפריט מאוזן ובריא אצל אנשים וילדים שצורכים מזונות מהחי. העובדה שישראלים רבים (ועוד יותר מזה האמריקאים שבקרבם אני גר) עדיין מתעקשים על תפריט עמוס חלבון, שומן וקלוריות, לא מוכיחה שזה בלתי אפשרי אלה שהם פשוט לא עושים את זה.
לגבי הלקטוז, אני מתחיל לעייף את עצמי ולכן זאת האמירה האחרונה שלי בנושא. אין לי ולא לילדים שלי חוסר יכולת לעכל לקטוז! אין לנו שום תופעת לוואי. לא כאבי ראש או אוזניים, לא בעיות במערכת העיכול ולא בעיות בעור, בקיצור שום דבר (ואני לא מכיר שום מחקר שטוען שכל בני האדם לא מעכלים לקטוז כך שגם מבחינה מדעית אין כאן שום דבר חדש). ולכן כולנו צורכים מוצרי חלב בהנאה רבה ומפיקים תועלת תזונתית מהחלבון סוכר ויטמינים ושומן שיש בלב כחלק מתזונה מאוזנת יחסית ובריאה מי שטוען אחרת מדבר מהרהורי ליבו ולא על סמך נתונים.
לגבי הנקודה האחרונה שהעלת, מה לעשות בני אדם שונים זה מזה במידת הרגישות שלהם לדברים כמו גם בעמידות שלהם למיקרובים (שבעל המסעדה כנראה כבר נחשף להם בעבר ולכן לא חלה). ולכן, לענין הלקטוז, אפשר להשליך שיש כאלה כמוני שלא נגרם להם שום נזק, יש את הקצה השני של אלה שיסבלו מכאב בטן חריף מכל חשיפה מינימלית ללקטוז, ויש הרבה אנשים באמצע שיכולים בהחלט לטעון שפרוסה של עוגת גבינה או מנה של גלידה מצדיקות 'ישיבה סוערת' בשרותים בבוקר שאחרי....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז אנחנו מסכימים על רוב הדברים.'
אז אנחנו מסכימים על רוב הדברים.
14/02/2007 | 23:56
1
2
נתחיל בזה שאני מאמינה (יותר נכון, יודעת, אבל כדי לסבר אני כותבת "מאמינה") שתזונת האדם אינה צריכה לכלול מזונות מהחי.

נמשיך בזה שאני מודעת למגבלות בהן אנו חיים ובעולם מערבי נגוע. אפשר בהחלט להגיע לתפריט בריא ומאוזן גם אצל צמחונים (ולא מסכימה עם המילה "אפילו" אצל טבעונים, כי התזונה שלהם, להשקפתי היא המאוזנת ביותר) וגם אצל אנשים וילדים שצורכים מזונות מהחי. כשאדם מבקש עזרה בתזונה, אני בהחלט לוקחת בחשבון את המרכיבים שהוא צורך מהחי, ומכלילה אותם בתפריט התזונתי שלו. במידה והוא סובל מחולי כרוני/אוקטי מסוים, אני בונה תפריט ללא המרכיבים האלו, עד שיחלים. יש חולים, למשל אלו המוגדרים כחולי קרוהן, שהתפריט שלהם אינו יכול לכלול שום מרכיב מהחי בין שנה לחמש שנים, תלוי כמה מתקדם מצבם וכמה זמן הם נוטלים תרופות, שלא לדבר על אלו שעברו כריתת מעיים. אבל כן, אפשר לחיות עם רכיבים מהחי, בצורה מאוד מוגבלת ועדיין להיות ניזון בצורה פחות או יותר בריאה (אני חייבת לסייג עם הפחות או יותר, משום שכמו שציינתי, אני מאמינה שהתזונה הטובה ביותר לאדם אינה צריכה לכלול רכיבים מהחי).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש הבדל עקרוני בין חלבונים'
יש הבדל עקרוני בין חלבונים
15/02/2007 | 01:21
3
מהחי, לאלו ממקור צמחי.

החלבונים מהצומח אינם דורשים חומציות גבוהה בקיבה כדי לפרק את החלבונים הפשוטים האלה. ואכן חומציות הקיבה של האדם הצמחוני היא נמוכה, מעט יותר מ-1%.
לא כך הוא כשמדובר בחלבונים מהחי. ואכן אצל הטורפים חומציות הקיבה גבוהה פי שבעה ויותר.

אדם הינו חיה צמחונית וכאשר הוא אוכל בשר, מרביתו נרקב ולא מקבל פירוק ע"י מיצי העיכול. ואכן מוצאים במעי אדם האוכל חלבון מהחי, חיידקי רקבון בכמות גדולה. בצואתו ימצאו בכל סמ"ק למעלה משישה מיליון חיידקי רקבון. אלה מספרים לנו מה קרה לבשר וליתר המזונות מהחי במערכת העיכול- הוא נרקב ברובו.

משמעות הרקבון הזה הוא הרעלה במעיים. חיידקי הרקבון מייצרים במהלך פרוק המזון מהחי רעלים מסוכנים. רעלים אלה פוגעים במעיים ומייצרים את מחלות המעיים [דלקות, כיבים ועוד] וחלקם ניספג במעיים למחזור הדם ובאמצעותו מועברים לכל הגוף.
הרעלה זו קשורה להיווצרות מחלות רבות, חלקן קטלניות וגורמות לסבל רב כמו מיגרנה, לחץ דם גבוה, סרטן ועוד.  ד"ר טילדן וד"ר בירכר בנר, רופאים וחוקרים ידועים בזמנם, הביאו למדע הרבה ידע בנושא והוכיחו הצלחות בריפוי מחלות כרוניות שונות באמצעות תזונה צמחונית נטולה כל מזון מהחי.

ד"ר בירכר בנר כתב "בבשר השרירים, משתנים חומרי החלבון מיד אחרי המוות. אחר כך הוא משתנה ע"י החימום במטבח. החלבון מתפרק ונחלש... רוצה האדם להיזון בבשר-ילמד מחיות הטרף. הללו שותים את הדם החי של טרפם, ואחר כך קורעים את טרפם לנתחים, אוכלים תחילה את הקרביים והקיבה, על כל תוכנם הצמחי, לאחר מכן את כרי השומן והעצמות, ורק לבסוף את בשר השרירים. רק כך הם מקבלים מזון מאוזן. אבל האדם הנאור, אוכל הבשר, ניזון בעיקר מבשר שרירים מבושל ומטוגן, שחלבונו מוחלש והוא חסר ויטמינים ומינרלים. כיצד אפשר לקיים את הבריאות במזון כזה?"

ובאשר לחלבוני החלב, הרי יכולת פרוקם קיימת אך ורק אצל תינוקות וילדים קטנים. פרוק חלבון החלב נעשה ע"י מיץ עיכול מיוחד. לאחר גיל הגמילה, האנזים שמפרק חלבון חלב נעלם בהדרגה. אדם מבוגר אינו מסוגל לפרק חלבון של חלב.

חלבון ממקור צמחי נכון כמו פירות, ירקות, אגוזים טבעיים, שומשום וכד', מתפרק ונעכל בקלות במערכת העיכול האנושית ואינו נרקב. אכילת תזונה צמחונית נכונה, אינה מייצרת רקבונות במערכת העיכול, והצואה של הצמחוני אינה מכילה חיידקי רקבון כמו אצל אוכלי המזונות מהחי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אה.. רגע.. '
אה.. רגע..
15/02/2007 | 00:04
7
4
מקור החלבון כן משנה. חלבונים מהחי מכילים כולסטרול, חומצת שתן, הם גורמים להתרבות חיידקי רקבון במעיים (ומערכת העיכול שלנו היא לא של טורפים) שעשויים לגרום לתופעות כרוניות במעיים, החלבונים מהחי עניים בסידן ועשירים בזרחן, מה שמשבש את מאזן הסידן-זרחן בגוף (ובעצם גורם לאיבוד סידן). כתוצאה מכל העסק הזה הם מפרים את מאזן החומצה-בסיס בגוף מה שגורם הזדקנות מוקדמת על כל המשתמע ממנה (מוקדמת, היינו - פתלוגית = מחלות).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלבונים לא מכילים כולסטרול'
חלבונים לא מכילים כולסטרול
15/02/2007 | 01:23
6
4
מזונות מהחי מכילים שומנים רווים וכולסטרול, ולכן כאשר מכלילים אותם בדיאטה שלנו צריך לקחת את זה בחשבון. חלבונים לא מכילם סידן בכלל וכמויות הזרחן בחלבונים קטנות, ולכן חלבונים מהחי או מהצומח אינם מקור לסידן או זרחן.
הקיבה שלנו אינה דומה לקיבה של טורפים מהטעם הפשוט שאנחנו אוכלי כל ולא טורפים. לכן אין שום בעיה להגיע לתזונה מאוזנת ובריאה עם שימוש במוצרים מהחי. ועם הקפדה על עוד כמה דברים כמו פעילות גופנית והמנעות מעישון אפשר בהחלט גם להמנע מרוב המחלת הכרוניות כמו סוכרת יתר לחץ דם ומחלות לב.
אני גם לא אוהב את הגישה שכל מה שנכנס לנו לפה חייב להיות 'מאוזן'. אין שום בעיה בארוחת בוקר שעיקרה אנרגיה זמינה (לחם עם משהו או  אפילו קרואסון) והשלמת יתר המינרלים, ויטמינים וסיבים בהמשך היום. מה שקובע הוא הצריכה הכוללת ומחסורים נוצרים כאשר לאורך זמן חסר משהו בתזונה שלנו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מזון מהחי הוא מהגורמים למגפת'
מזון מהחי הוא מהגורמים למגפת
15/02/2007 | 09:51
1
8
הכולסטרול, וזאת עוד הוכחה לכך שאינו מתאים למאכל אדם. תזונה צמחונית נכונה אינה עושה את העוול הזה לגוף. להפך, הריפוי הטבעוני משתמש בתזונה צמחונית נכונה כדי לרפא אנשים הסובלים משומנים גבוהים מידי בדמם וגם לפתוח כלי דם סתומים מהיסתיידויות הנובעות מאכילת שומנים מהחי.

כל המזונות מהחי מייצרים חומציות גבוהה בדם, המביאה לאובדן מינרלים בסיסיים, בעיקר סידן וברזל. עוד סיבה לא לצרוך אותם.
חלבונים מהצומח מאוזנים היטב ע"י מינרלים בעלי אופי בסיסי, זה מונע החמצת האורגניזם. גם אגוזים, בהם תכולת החלבון גבוהה, מייצרים בגוף חומציות קלה ביותר, המתאימה לו, ואינה משבשת את המאזן חומצה בסיס שלו, שהוא 80% בסיסיות ו-20% חומציות.  כלומר, הגוף האנושי הוא בסיסי ותפקיד התזונה הוא לשמור על בסיסיות זו. כל המזונות מהחי מפרים את בסיסיות הגוף בגלל תגובתם המאד חומצית.  התוצאה היא חוסר סידן, ברזל ויתר המינרלים הבסיסיים, אבנים בכליות וכיס מרה, היסתיידויות בכלי הדם ועוד מחלות רבות ומוכרות.

בחלב כמות הזרחן גבוהה מידי משמעותית, דבר הגורם לאובדן סידן מהגוף האנושי. עוד הוכחה לאי התאמת חלב פרה לאורגניזם האנושי.

נכון, הקיבה שלנו אינה דומה לזאת של הטורפים וחומציותה אינה מתאימה לפרוק חלבונים מהחי. לכן רק 10% מחלבון הבשר מתפרק, ו-90% נרקב ומרעיל את הגוף.

"אנרגיה זמינה {לחם עם משהו או קוראסון}"-ציטוט מדבריך.  שני "מזונות" אלה מכילים כמות עצומה של עמילן קשה לעיכול. שעות רבות דרושות כדי לפרק את העמילנים המורכבים האלה, עד שיהפכו לסוכר זמין לגוף. זמינותם לגוף היא רק לאחר שעות ארוכות אלו, בהם בוזבזה המון אנרגיית עיכול והתשת הלבלב. "מזונות" אלה מייצרים בגוף חומציות גבוהה ואובדן מינרלים חיוניים, ערכם התזונתי הוא אפסי בגלל כל תהליכי העיבוד והחימום בטמפרטורה גבוהה.  הם אינם ראויים לתואר "מזון". הם אינם מזינים הם רק גוזלים.

לעומתם, הפירות מכילים סוכרים זמינים שאינם דורשים פרוק. אם הם נאכלים על קיבה ריקה, הם נמצאים בדם תוך פחות משעה ונותנים אנרגיה לגוף. הם שומרים על בסיסיות הגוף ומזינים אותו בחומרי מזון חיוניים הנמצאים בהם בשפע.  עיכולם של הפירות הוא קל ומהיר, אינו מתיש את הלבלב ואת יתר מערכת העיכול ואינו יוצר תחושת עייפות.  הפירות הם האנרגיה הזמינה והנכונה לגוף. הם ראויים לתואר "מזון".

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'|・|'
|・|
15/02/2007 | 11:02
2
לצפיה ב-'תודה על התיקון.'
תודה על התיקון.
15/02/2007 | 10:09
3
3
מזונות מהחי מכילים את כל אלו שציינתי, לא חלבונים. קשה להקליד בהמשכים...

אני לא מסכימה עם זה ש"אין שום בעיה בארוחת בוקר שעיקרה אנרגיה זמינה (לחם עם משהו או אפילו קוראסון)", כי העניין הוא לא ההשלמה של יתר הדברים אח"כ, העניין הוא הנזק שנגרם מאכילת השודדים שציינת.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז נסכים שאנחנו לא מסכימים '
אז נסכים שאנחנו לא מסכימים
15/02/2007 | 20:09
2
3
כמו שאמרתי, צברתי כבר ידע לא מועט בביולוגיה אבל אין לי כוונה לחנך אף אחד. הצעתי, ניפגש בעוד ארבעים שנה, אם אהיה במצב גופני סביר לאדם בן 80 תתוסף לי עוד הנאה קטנה בחיים אחרי שאומר 'אמרתי לך!' ואם לא אז כנראה שאת צודקת....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא, לא מסכימים.'
לא, לא מסכימים.
15/02/2007 | 20:49
1
3
תראה, אין ספק שאין לי נסיון אישי מבחינה בריאותית, כמו שאני לא יכולה ממש לדבר מפרספקטיבה של הורה לילדים מעל גיל שנתיים, כי זה הכי גבוה שיש לי כרגע, אבל יש לי נסיון עם חולים ויש לי נסיון עם מכרים, שדרך חייהם הטבעית הוכיחה את עצמה. מעבר לזה, יש את ההגיון של איך לחיות ומה לאכול מתוך הידע התזונתי הקיים.

אני לא עושה איתך תחרות היקום גדול ומי יודע מה יוליד יום?

*אבל* - אם כבר העלת רעיון כזה, בוא תסתכל על אנשים בני 80 היום. אני לא רוצה לדבר עליך או עליי. מאחלת לך לחיות שנים ארוכות בבריאות טובה ואיתנה, בשיקול דעת ועצמאות.
זו לא חכמה להגיע לגיל 80, לחיות על כדורים, לסיים עם אלצהיימר ולמות מדלקת ריאות שהסתבכה או סרטן הכבד. בוא נדבר על אנשים בני 80 זקופים, איתנים, בעלי שיקול דעת, מדברים לעניין, זוכרים, עושים ספורט, אוכלים טוב, עם עור בריא, קצת יותר איטיים, אבל בסך הכל כמו צעירים. אני מכירה כמה כאלה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז הנה הנסיון האישי שלי'
אז הנה הנסיון האישי שלי
15/02/2007 | 21:54
3
ההורים שלי בגיל שבעים בערך בריאים ופעילים הרבה יותר ממה שהיו ההורים שלהם באותו גיל, ואני בתחילת שנות הארבעים שלי יותר בריא ממה שהם היו לפני שלושים שנה. אז אמנם אני אוכל מעט יותר אוכל מעובד וקנוי ממה שהם אכלו אבל בסך הכל שומר על דיאטה מאוזנת יותר על משקל תקין יותר ועל פעילות גופנית סדירה. יחד עם המנעות מעישון אני חושב שזה חוסך לי את העיסוק הכמעט אובססיוי בתכולת המינרלים או הרכב החלבונים של כל ביס שנכנס לי לפה. או במילים אחרות אין לי שום יסורי מצפון או חרדות קיומיות רק כי אכלתי עוגת גבינה אתמול בערב (אחרי שעה וחצי של משחק כדורסל) או כי ביום העצמאות אני מחסל מנת סטייקים שמספיקה לכפר קטן...
השירשור הזה קצת סטה מהשאלה המקורית אבל אני חושב שהבנת את הנקודה שלי. מתינות היא העיניין ואני חושש שעיסוק כמעט כפייתי בהרכב האוכל הופך להיות עוד אחת מהפרעות האכילה המודרניות (אולי לא קטלנית כמו אנורקסיה אבל בעיתית בכל זאת). אני קצת מרחם על אותם אנשים שמוותרים על סטייק טוב עם כוס בירה ועל עוגה טובה וקפה ובסוף יגלו שהם לא יותר בריאים ממני וגם לא מאריכים חיים יותר ממני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מתי זה "גיל הגמילה"? '
מתי זה "גיל הגמילה"?
13/02/2007 | 23:11
1
2
לצפיה ב-'אני חושבת שבכוונה לא מצויין מספר'
אני חושבת שבכוונה לא מצויין מספר
14/02/2007 | 10:56
2
כנראה הכוונה לגיל שבו הילדים מפסיקים לינוק רצונם החופשי, או לפחות גדולים מספיק בשביל שתזונה של מזון רגיל יספק את צרכיהם
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני נגד קיצוניות מכל סוג, אבל'
גם אני נגד קיצוניות מכל סוג, אבל
12/02/2007 | 11:44
10
4
אתה אומר 'כוס חלב בבוקר ובערב, מנה או שתיים של יוגורט או גבינה כמנת חלבון בארוחה עוד לא גרמו לנזק לאף אחד.' אתה יכול להוכיח שלא נגרם נזק או שחלק מהמחלות מקורן לא בתזונה המבוססת על חלב?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קצת על מחקר מדעי'
קצת על מחקר מדעי
12/02/2007 | 21:02
9
4
אי אפשר להוכיח שלא קיים נזק או שלא קיים קשר בין א' לב'. זה קשור לניתוח הסטטיסטי של התוצאות. אבל מה שאפשר הוא לטעון שלא נמצא במחקר קשר. כדאי לזכור שגם אם מוצאים קשר סטטיסטי כזה זה עדיין לא מעיד על קשר סיבתי ויכולים להיות משתנים מתווכים כל שהם. ולענין החלב, עד היום אני עדיין לא ראיתי שום מחקר שהצליח לקשור צריכת חלב מתונה לבעיות בריאות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אפרופו סטטיסטיקה'
אפרופו סטטיסטיקה
13/02/2007 | 13:18
8
3
מאה אחוז מהאוכלוסיה המערבית נמצאת באי בריאות ותת תזונה.  מחלות קשות כמו סרטן, סוכרת, מחלות פרקים, מחלות במערכת העיכול, חוסר בסידן, ברזל, בויטמינים ומינרלים שונים, מחלות שיניים ועוד ועוד, הם במימדים של מגפה.
בתי החולים קורסים מעומס. כל הזמן בונים חדשים ומרחיבים את הקיימים בהשקעות עתק, וזה לא מספיק, מיליוני שקלים מושקעים בציוד חדיש ובתרופות. ובשורה התחתונה-האוכלוסיה חולה יותר ויותר.
כל הנ"ל אינו פוסח על אוכלוסיית התינוקות והילדים.

במקום לחשוב שאולי משהו לא בסדר בדרך החיים, בתזונה, בשיטות הריפוי ובשימוש בתרופות והחיסונים, עוסקים בסטטיסטיקות חסרות היגיון ומנותקות מהמציאות הכואבת.  גישה זו משאירה את המציאות העגומה כמו שהי בהווה, ותחמיר אותה בעתיד. מה שהיה הוא שיהיה, הבריאות לא תהיה נחלת איש, התלות ברופאים ובבתי חולים תלך ותגבר, ועימם הסבל, הצער ופגיעה באיכות החיים עקב כך.
זה המצב כשעוסקים בסטטיסטיקות ולא בלימוד תורת הבריאות.

הדברים הנ"ל הינם ציטוט מדוייק של דברי מתוך הרצאה שלי שהתקיימה לפני כ-15 שנים במקום מכובד בפני קהל מעורב של אנשי רפואה ואנשים שאינם עוסקים בנושא.
אשה אחת מתוך קהל המאזינים אמרה לי בסוף ההרצאה שאני נביא זעם. השבתי לה שיתכן שזה נכון, אבל אינני נביא שקר.  המציאות מראה שצדקתי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
13/02/2007 | 15:31
2
2
למרות שמאוד קשה לי ליישם...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קשה יותר להיות חולה'
קשה יותר להיות חולה
13/02/2007 | 15:45
1
3
אני תמיד אומר לאנשים שקשה להם לשנות הרגלים, ללמוד בהתחלה את הדרך הרצויה, ולהתחיל בהדרגה לבצע דברים. הכוונה מקצועית נכונה, תקל מאד לבצע את השינוי.  
זה נכון שיש הרבה ללמוד בהתחלה, אבל הבצוע מאד קל.
השקעה בבריאות היא, לדעתי, ההשקעה החשובה ביותר. בריאות תקינה והרגשה כללית טובה, מבטיחים איכות חיים טובה.  זאת לא סתם סיסמה, זאת המציאות וזה בשליטתנו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/02/2007 | 16:19
2
לצפיה ב-'סטטיסטיקה מוזרה זו 100%'
סטטיסטיקה מוזרה זו 100%
15/02/2007 | 18:13
4
4
מהאוכלוסיה המערבית נמצאת באי-בריאות ותת-תזונה
נשמע לא רציני
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עיזבי'
עיזבי
15/02/2007 | 20:20
1
4
אם תקראי כמה מהפוסטים שלו תגלי שמדובר בסדרת מדע בדיוני המרחש ביקום מקביל שבו חוקי הביולוגיה שונים מהותית מאלה שאת מכירה. הנה סיכום קצר של כמה מהעקרונות המנחים את HAL:
- נכון או לא נכון דבר בביטחון!
- אל תתן לעובדות מכוערות לקלקל תיאוריה יפה!
- רופאים לא מבינים ברפואה ובתזונה (אלא אם דעתם חופפת לדעתו ואז במחי מקלדת הם הופכים לגדולי המחקר). ובכלל מחקר נחשב רק אם הוא תומך בדעתו (ורצוי לצטט בלי קישור או מראה מקום).
- שימוש במילים הלקוחות מעולם המדע בלי להבין את משמעותן גורם לך להשמע רציני ומבין, וכך גם נבואות זעם.
- כולם נגועים באינטרסים כלכליים למעט HAL (והפירסומת העצמית הבחתימה היא לשם שמים).
אפשר להמשיך אבל הבנת את הקטע, עשי כמוני והתייחסי אליו כאל אתנחתה קומית בדיונים רצינים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תובה המצביעה על רמה נמוכה'
תובה המצביעה על רמה נמוכה
15/02/2007 | 23:32
3
של הכותב.
כנראה הינך סובל מחוסר הבנת הכתוב.
המציאות מוכיחה שדרכה ה"מדעית" של הרפואה הקונבנציונאלית שPOSTDOC  "מומחה" במדעים אלה, משאירה את הציבור באי בריאות, תת תזונה, סבל וחוסר באיכות חיים.

נוח ל"מומחים" כמוהו לדבוק בתאוריות. POSTDOC הוא אלוף בתאוריות, גם אם הם לא עומדות במבחן המציאות. לא שמעתי ממנו ולו על מקרה אחד של חולה שהוא הצליח לרפא ממחלה כלשהי, כמו סוכרת, דלקת מעיים, מחלת עור כלשהי, מחלת כבד מעיקה וכד'.   אני יכול להוכיח שדרך הריפוי הטבעונית הביאה לריפוי אנשים ממחלות קשות וממחלות כרוניות הנחשבות חשוכות מרפא, באמצעות דרך טבעית, ללא שימוש בתרופות רעל מזיקות, המבוססת על ידע מדעי אמיתי שידידיינו התאורתיקן עוד לא למד וכנראה גם לא ילמד.
מאחורי דרך טבעית זו עומדים מאות רופאים וחוקרים ידועי שם מתחום הרפואה הקונבנציונאלית, שנטשו את דרכם הרפואית לטובת הרפואה הטבעונית, לאחר שנוכחו לדעת שהיא האמת והיא מבוססת מדעית. ברפואה זו אכן תיאוריות מדעיות אמיתיות באו לידי ביטוי בתוצאות חיוביות של ריפוי ומניעת מחלות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'רציני ועצוב'
רציני ועצוב
15/02/2007 | 23:04
1
4
רק אם נתייחס למחלות השיניים שהם נחלת כולם, כולל ילדים קטנים, נגיע למסקנה העגומה הזאת.
מחלות השיניים הם סימפטום לאי בריאות. הם נובעות מתת תזונה ומזהום הדם שיוצר גם את התהליך הדלקתי.
העובדה שכולם מתייחסים למחלות השיניים כמשהו טבעי וסביר, אינה אומרת שזה נכון וכך צריך להיות.
אם בעלי החיים בטבע היו סובלים ממחלות השיניים כמו האדם המודרני, הם היו ניכחדים מזמן.  לבעלי חיים בטבע אין מחלות שיניים.

הבאתי רק דוגמא אחת. אפשר להביא עוד עשרות דוגמאות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ועדיין 100% זה מדע מדוייק ולא'
ועדיין 100% זה מדע מדוייק ולא
16/02/2007 | 11:17
3
סטטיסטיקה
ואם לא בדקו את כל האוכלוסיה כולה אז אי-אפשר להגיד דבר כזה
במשך היום הגוף מתקן הרבה בעיות שצצות וזה עדיין לא מצב של אי-בריאות (גם מושג לא ברור)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איזה מעצבן זה שרשור שלא קופץ'
איזה מעצבן זה שרשור שלא קופץ
13/02/2007 | 03:44
1
2
כל הזמן צריך לזכור להסתכל אם כתבו משהו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שתי אפשרויות'
שתי אפשרויות
13/02/2007 | 13:19
3
אפשר לבקש מהמנהלות להקפיץ (עוד יש צורך?) ואפשר לעקוב דרך "להודעות שלי" (בשורה הכתומה, בחלון משמאל, ליד אופן הצפיה).

ואגב, גם אני (ואני אשת מחקר) בטוחה מהתנסותי האישית שלחלב בקר יש השפעה שלילית. אני לא מתנזרת לחלוטין, אבל בהחלט משתדלת להמנע.
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ