לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1175611,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'מתכונים לדייסות'
מתכונים לדייסות
<< ההודעה הנוכחית
10/02/2007 | 15:46
34
192
יש לכן מתכונים קלים לדייסות מזינות שיכולות להתאים לארוחת בוקר או ערב לבת שלוש?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דייסת קוואקר'
דייסת קוואקר
10/02/2007 | 21:37
15
53
לבשל קוואקר דקה-שתיים במים (אפשר גם לטחון אותו קודם), להוסיף כפית טחינה גולמית, כפית שקדייה ולפי הטעם גם טיפת סילאן.
גיוונים: אגוזים טחונים (רק טחונים), צימוקים (חתוכים לחצי), חתיכות בננה בשלה, דבש...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני עושה לתמר דייסת שבולת שועל'
אני עושה לתמר דייסת שבולת שועל
11/02/2007 | 01:12
14
50
לא ממים אלא מחלב אורז או חלב שקדים. לא טוחנת - זה מתרכך מאוד. מוסיפה סוכר חום (יש לי סלידה מסילאן אחרי שפעם מישהי בפורומנקה תיארה איך מכינים אותו), בוזקת קינמון, ומערבבת בפנים איזה פרי אם יש בננה בשלה או רסק תפוחים/אגסים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עכשיו סיקרנת אותי'
עכשיו סיקרנת אותי
12/02/2007 | 23:14
13
44
איך מכינים את הסילאן?
(אוהבת סילאן אנוכי...)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'פעם מישהי (לא זוכרת מי...)'
פעם מישהי (לא זוכרת מי...)
13/02/2007 | 00:46
12
56
אולי היא כאן ותוכל לתאר?

בפורום הנקה תיארה איך מכינים אותו וזה היה תיאור דוחה למדי של התמרים הכי רקובים ופגועים שקיימים (כי למה למעוך את היפים והטובים? אותם ניתן לשווק בכסף רב) פלוס ענני זבובים וברחשים שעפים סביב הבלילה המתוקה וחלקם נמעכים ביחד איתה... הוציא לי את החשק מסילאן לחלוטין (ואנחנו גם אוהבים, והשתמשנו בעבר עם יובל עד ששמענו את התיאור המגעיל הזה).

חוצמזה שימו לב שיש סוגי סילאן שמכילים רק תמרים (וזבובים, אבל את זה לא כתוב על האריזה ) ויש כאלו שמכילים גם סוכר או סירופ תירס ושאר חומרים נוספים... אז אם כבר, אז להשתדל לדבוק בטבעי בלי שאר המרכיבים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'OMG '
OMG
13/02/2007 | 06:35
10
33
מה אני אעשה עכשיו? במה אחליף אותו עד שהקטנה בת שנה?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לפעמים עדיף פשוט לא לדעת...'
לפעמים עדיף פשוט לא לדעת...
13/02/2007 | 12:08
8
35
ראי זאת כתוספת חלבונים
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אגב'
אגב
13/02/2007 | 12:08
6
30
גם בתעשיית השוקולד נטחנים ג'וקים קטנטנים...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'רק בתעשיית השוקולד?'
רק בתעשיית השוקולד?
13/02/2007 | 21:31
4
33
איפה לא? אם תבררי את כל הקטניות והדגנים תמצאי שם ג'וקים ותולעים לרוב.

לא מזמן נמצאה באורז אורגני תולעת. היא נראית בדיוק כמו אורז, רק עם שני פסים על הגב ועיניים. נחמד, לא? ככה זה כשיושבים לברור אורז אחד-אחד. בתוך העדשים/שעועית וכיו' הכל נראה כל כך תמים, רק כשאת עוברת אחד-אחד ורואה כאלה עם חור, מפצפצת אותם ויוצאים לך ג'וקונים שחורים. שלא לדבר על הקוואקר.. כמה הוא מלא בקטנים בחומים האלה. איכס.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כשמשרים את הקטניות'
כשמשרים את הקטניות
13/02/2007 | 21:39
3
31
השחורים האלה צפים.
עוד סיבה לא לשפוך ישר מהשקית לסיר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ג'יסס...'
ג'יסס...
14/02/2007 | 11:22
24
כמו שאמרתי, יש דברים שעדיף לא לדעת |בחילה|.
אני משרה ושוטפת אורז וקטניות אבל לעבור אחד אחד, זה יותר מדי בשבילי...
אולי עם הקטניות אני אתחיל לעשות את זה לאור הערותייך מעוררות התיאבון
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ומה עם אלה שלא הצליחו'
ומה עם אלה שלא הצליחו
14/02/2007 | 13:01
21
לצאת מהמחילות ולא צפו? תשמעי, אני מדברת על חור קטן מאוד בעדש, שרק שאת מפצפצת אותו יוצאים ממנו ג'וקונים. אני בטוחה שבתוך מים הם לא יצליחו לצאת ממנו. אני מנסה לא לחשוב על זה, כשאני אוכלת. לפעמים זה בלתי נמנע. יש לך פתרון לקוואקר? יוצא לי המון פעמים לזרוק שקיות שלמות (ואני קונה תמיד מעל קילו כי אני לא יכולה להגיע לסופר האורגני כל הזמן) וזה אחרי שבדקתי אותו בסופר עצמו והוא נכנס מיד למקרר/מקפיא כשהגענו הביתה. לפני איזה זמן הכנתי גרנולה ובעודנו אוכלים בהנאה אני רואה ג'וקונים קטנטנים חומים שיכולים להזכיר חלקים מכל הגרנולה. אלו היו ג'וקים. הבטתי בבעלי שגרס בהנאה את הגרנולה ובלעתי את הרוק.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מניסוי שבצעתי בביתי הם לא תמיד'
מניסוי שבצעתי בביתי הם לא תמיד
15/02/2007 | 18:17
28
לצפיה ב-'וגם '
וגם
16/02/2007 | 13:51
21
בכל צמח ירוק ורענן יש מליונים של תולעים וזחלים זעירים עד בלתי נראים. זהו? עוברים לאכול אוכל של אסטרונאוטים? אבל אורגני, כן?
אל תחשבו על זה. עבודה טובה על הדחקה. הפרוטאינים האלו מצויינים לנו (בעיקר לצמחונים טבעונים שלא נדבר על הטבעונאים שצורכים בכוונה תחילה מזון עתיר חייעס).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-' ג'וקים זה בריא '
ג'וקים זה בריא
13/02/2007 | 13:05
28
לצפיה ב-'בסוכר חום אורגני?'
בסוכר חום אורגני?
14/02/2007 | 17:49
18
או בתמרים טריים שמוסיפים לה לאוכל? לוידעת... בעיה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אוי, נשמע רע'
אוי, נשמע רע
13/02/2007 | 18:50
12
נראה לי שנתחיל לחפש תחליפים...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מכינה נטול גלוטן'
אני מכינה נטול גלוטן
11/02/2007 | 14:39
2
34
דייסת אורז ודוחן או רק אורז. לוקחת רבע כוס אורז ורבע כוס דוחן. לפעמים מוסיפה מעט טפיוקה בשביל הדביקות. מבשלת בהרבה מים לפחות חצי שעה, בוחשת ואם צריך מוסיפה מים. כשהיא מוכנה אני מוסיפה מולסה (ים ברזל) ואגוזים/שקדים שטחנתי רגע קודם (בת שלוש אולי כבר יכולה לאכול אותם לא טחונים, תלוי באמא ובילדה), קוקוס טחון. אפשר להוסיף גם חתיכוץ ץמרים, משמש מיובש וכו' כיד הדמיון הטובה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ץמרים? שמעתי שזה שיגעון '
ץמרים? שמעתי שזה שיגעון
11/02/2007 | 22:37
1
21
וברצינות: את מכינה גם דייסת קינואה, נכון? טוחנת אותה קודם? (אני מתלהבת מעניין הטחינות כי קניתי לאחרונה מטחנה חשמלית קטנה, כזו של פולי קפה, וכבר טחנתי בה בכייף אגוזים, שיבולת שועל וכל מיני כאלה).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא מכינה דייסת קינואה'
לא מכינה דייסת קינואה
14/02/2007 | 23:17
13
לצפיה ב-'דייסת קוואקר שלנו'
דייסת קוואקר שלנו
11/02/2007 | 14:45
30
במחבת, אני שמה קצת מים, ותמר / שניים - מג'הול הכי טוב. ממש מתמוסס במים. מרתיחה את המים ומועכת את התמרים עם כף. מוסיפה לזה שקדיה, וקוואקר (אפשר טחון ואפשר לא טחון). מבשלת את הכל יחד עוד קצת.
קל, טעים וגם בריא.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
11/02/2007 | 21:44
8
נתתן לי אחלה מתכונים
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דייסת קוואקר עם חלב קוואקר-הכי טעים'
דייסת קוואקר עם חלב קוואקר-הכי טעים
13/02/2007 | 18:48
3
31
מאז שגיליתי את חלב הקוואקר הדייסה שודרגה לטעמי בהמון. עד שגיליתי עשיתי עם מים או חלב אורז וניל בשילוב שקדיה-ומה אני אגיד לכן, זה לא זה. חלב קוואקר משתלב הכי טוב בטעם עם קוואקר...אני שמה בסיר קוואקר וחלב קוואקר, מביאה לרתיחה ומבשלת כוד 5 דקות על אש נמוכה נמוכה. משאירה מכוסה כמה דקות ומוסיפה קנמון-אפילו לא חובה המתקה!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איך מכינים חלב קוואקר?'
איך מכינים חלב קוואקר?
14/02/2007 | 13:58
2
21
נשמע מצוין.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני קונה. יש אורגני של isola'
אני קונה. יש אורגני של isola
16/02/2007 | 15:03
1
19
בטוח שאפשר להכין בבית. אני לא יודעת אם השריה מספיקה או שצריך גם בישול. לא ניסיתי.בספר אחד קראתי שיש מכונה ביתית להכנת חלב קווקאר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/02/2007 | 17:18
7
לצפיה ב-'דייסת אמרנט עם חלב קוואקר-גם טעים'
דייסת אמרנט עם חלב קוואקר-גם טעים
13/02/2007 | 18:51
2
43
זו דייסה שלוקח כחצי שעה להכין אותה ואני אוהבת את המרקם הפצחיח גרגרי העדין שלהאמרנ בפה.
אני שמה חצי כוס אמרנט וכוס וחצי עד שתי כוסות חלב קוואקר, מביאה לרתיחה ומבשלת על אש נמוכה מכוסה כחצי שעה עד שהגרגרים נעשים שקופים ורכים. מוסיפה קנמון.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לכל הבורות והבורים...'
לכל הבורות והבורים...
14/02/2007 | 17:56
1
33
מה זה חלב קוואקר ומה זה אמרנט???
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חלב קוואקר זה מי ההשריה או בישול של'
חלב קוואקר זה מי ההשריה או בישול של
16/02/2007 | 15:00
32
קוואקר. הם נעשים לבנים. כנ"ל מכינים חלב אורז ושקדים.
אמרנט זה דגן עשיר בחלבון שגרגריו קטנטנים, מרקמו שהוא מוכן דומה לקינואה. יש בחנויות טבע.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נצל"ש- רסק עגבניות'
נצל"ש- רסק עגבניות
14/02/2007 | 20:03
4
21
ההיגיון אומר לי שברסק עגבניות יש חומרים משמרים.
יש רסק עגבניות טרי? אפשר להכין לבד בבית?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מכינה לפעמים ומקפיאה'
אני מכינה לפעמים ומקפיאה
15/02/2007 | 15:47
3
26
אני ממש עושה מין רוטב כזה שיכול להשתלב עם הרבה תבשילים:
קוטמת לעגבניות את הראש ומניחה אותן בסיר רחב שיכול להכנס לתנור, על הראש הקטום.
אופה אותן בחום מאוד גבוה עד שהן מגירות את המיץ שלהן והקליפה נעשית קווצ'ית.
מוציאה מהתנור.
כל קליפה - נשלפת בקלות מעל העגבניה האפויה שלה.
בסיר אחר אני מטגנת בצל ושום במעט שמן זית, מוסיפה את העגבניות ומועכת אותן (אפשר גם לרסק עם בלנדר יד אם את מעדיפה את זה ממש רסק).
מבשלת קצת, עד שזה יותר סמיך (המים מתאדים ונשאר רסק עגבניות).
מקפיאה בכלים קטנים.

יש תקופות (בעיקר בקיץ) שבהן יש עגבניות אורגניות 'יפות' וכאלה רכות לבישול שהן זולות מאוד. אז אני קונה ממש הרבה רכות, והן מתוקות מתוקות ומתאימות מאוד לעשות רסק כזה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אבל זה לא אותו דבר '
אבל זה לא אותו דבר
15/02/2007 | 19:35
2
12
אני מכורה לרסק עגבניות, ולא לעגבניות מרוסקות
אבל נראה לי שזה מלא בכל מיני רעלים, שלא בא לי לתת לקטנה

תודה בכל מקרה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אולי צריך למצות את הנוזלים מאוד?'
אולי צריך למצות את הנוזלים מאוד?
15/02/2007 | 20:51
10
הרי רסק עגבניות הוא מרוכז ביותר...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אכן זה לא כמו רסק עגבניות מקופסא'
אכן זה לא כמו רסק עגבניות מקופסא
17/02/2007 | 17:43
12
לטעמי זה טעים יותר.
דווקא לדעתי רסק הוא. על טעם ועל ריח...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מותר לתת לתינוק מלח?'
מותר לתת לתינוק מלח?
16/02/2007 | 20:27
10
מדובר על בן חצי שנה שרוצים להתחיל לתת לו מוצקים. יש מניעה?  
בן הזוג הוא האחראי אצלנו על המטבח והוא גם המטפלת ביום יום. הוא כבר הכין עכשיו מחית עם מגוון ירקות (החליט קודם לטחון ואז לבשל ולא עזר שאמרתי שמומלץ לנסות כל ירק בנפרד וכו' הוא הולך עם האינטואיציות שלו...) כמובן שהטעם לא משהו והוא נורא רוצה להוסיף מלח. לדעתי מלח לא הכי בריא ולא כדאי להרגיל אותו לזה. שואלת ממי שמבינה את הצד הבריאותי בעיניין- מותר? אסור? לא מומלץ? קצת זה לא נורא?
עוד המלצות למשהו טעים לילד?
תודה!!
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ