מחשבות על עקרון הרצף

ממולדה

New member
מה שעזר לי - כמה דברים:

1. להפסיק להסתכל על השעון בלילה. מתוך סקרנות, או סתם כדי לקבל אוריינטציה, הייתי מסתכלת, ואז מתבאסת כשהתברר לי שהייתי ערה איתו 40 דקות למשל. לא להסתכל, ולקוות שהכל ישקע בשיכחת השינה... 2. כמובן להיניק בשכיבה (אבל את כבר עושה את זה). 3. עצה של יונת מבאופן - כשמתעוררים, לא להתעצבן אלא מייד להתחיל לנשום נשימות של הרפיה. עוזר מאוד - על סמך הרעיון שגם אם את לא ישנה, לפחות את במנוחה מלאה כרגע. 4. הזמן עובר...

פערי שינה

אצלנו בגיל שנה פערי השינה לא השתנו משמעותית מגיל חודשיים. ממשיך להתעורר כל 2-3 שעות. קרה פה ושם שהתעורר רק פעם אחת בלילה אחרי שגם אני הלכתי לישון, אבל תכף אחר כך התחילה לצמוח עוד שן וחזרנו להתעורר כל שעה-שעתיים. לדעתי אין קשר לסידורי הלינה. בתחילת הלילה כשהוא ישן לבדו במיטה שלנו ואנחנו עוד ערים הוא מתעורר באותה תדירות כמו במהלך הלילה כאני לידו. מצטרפת לתהיה שלך- מתי הוא יתחיל לפתוח פערים באמת? מניחה שזה יקרה יום אחד, בינתיים ממשיכה להניק מתוך שינה כך שזה לא משהו שאני לא מסוגלת להתמודד אתו. וכמובן, לא מעלה על דעתי לנסות להגביל ציצי בלילה, חבל לי להרוס את השינה שלי ושל האיש...

Manty

New member
מנסיוני? ../images/Emo3.gif

עד הגמילה הילדים שלי ינקו משך הלילה (ואף פעם לא ממש טרחתי לתזמן). לי, כמוך, זה ממש לא מפריע. למעשה, אם אני ישנה לילה יחסית רצוף, אני בדר"כ מתעוררת בבעתה שמא קרה משהו ליונק
החדשות הרעות: אם את לא בעניני גמי"לה, זה יכול להמשך שנים.. החדשות הטובות: מרגע הגמילה, הילדים ישנים כל כך טוב, שאף תינוק בוכה/סקס/ריב לא יעיר אותם

נורקס

New member
מה שנים??????../images/Emo12.gif

ולא, אני לא בענייני גמילה כרגע וגם לא בזמן הנראה באופק. אז אני מניחה שהפתרון הוא להתרגל לישון עם ראש קטן מונח על הזרוע שלי

כמוני כמוך

אם הוא ישן יותר מדי זמן רצוף אני מתחילה לפחד שמשהו לא בסדר... אין לי ספק שזה קשור לתכיפות ההתעוררויות... אני לא בעניני גמי"לה בכלל. תודה על ההכנה הנפשית
ממילא סביר להניח שיהיה עוד ילד לפני שהוא ייגמל, אז כנראה שאשן לילה רצוף בעוד 10 שנים בערך

sunnugel

New member
כשמגיע הזמן זה משתנה

מרגיעה אותך. לא משנה מה תעשי יגיע היום וזה ישתנה. אצלנו עד לא מזמן (היא בת שנה וחצי וזה קרה ממש בשבועות האחרונים) היא היתה מתעוררת באופן קבוע איזה מליון וחצי פעמים בלילה כדי לינוק, אני יכולה לספור על יד אחת את הלילות שהיא התעוררה מעט פעמים. בשלב מסויים כשהורדנו חיתול בלילה זה הפך לחגיגת טיולים. כל הזמן שזה היה רק ציצי המשכנו בסבבה מתחת לפוך והכל בסדר, באותו הרגע התווסף גם הפיפי וצריך להושיב על הסיר כל פעם. לפני כמה שבועות החלטתי שאם היא מספיק גדולה כדי להחליט מתי יש לה פיפי בשעות העירות כבר כמה וכמה שבועות אז גם בלילה יש מצב שהיא יודעת מה היא רוצה ולכן התחלתי לשאול אותה. קיבלתי תשובות מילוליות יפות והפסקתי כמעט לחלוטין לצאת מהמיטה בלילה ואז פתאום שמתי לב שמדי כמה לילות אני מתעוררת רק פעם או פעמיים להניק והרבה פעמים כדי לבדוק למה עדיין לא העירו אותי בכלל. (ולמרפי המחוקק אני מוסיפה פה שאני לא באמת מאמינה שהיא מתחילה לישון לילות שלמים ולא אכפת לי להמשיך להניק אותה בלילה וגם לקחת אותה לפיפי כמה שהיא רוצה-הכל באהבה, כן?). יש מדי פעם לילה לא כל כך טוב אבל זה מתקבל על הדעת. התרגלתי. אנחנו ישנות יחד ואם היא מתעוררת ומגלה שאני לא שם הסירנות מתחילות לפעול. לי היה ברור מהלילה הראשון איתה שהכי טוב לה ולשפיות נפשי שהיא תישן איתי. אני לא מאמינה שריח שלי הוא מה שמעיר אותה להפך, ברור לי שזה מה שמרגיע אותה ועוזר לה לישון לילה שלם בשקט יחסי ולהתעורר רק ליניקות. ועוד משהו, לגבי תוספת של קורנפלור למזון, מאז שקר אצלנו אנחנו מכינים סחלב חם בערב מדי פעם, מה זה סחלב? דייסת קורנפלור, הקטנה מאוד אוהבת. זה עוזר להם לישון לילה רצוף כמו כוסות רוח למת. הכל שטויות, זה מגיע כשהזמן נכון. יש ילדים שזה עובד להם בגיל צעיר יותר וכאלה שישארו ערים גם בגיל 6 (אחיינית שלי לא יכולה לישון לילה שלם והיא כבר בכיתה ב').

נורקס

New member
עם כל הרצון לזרום...

עד גיל 6 אין מצב!!! אבל כמו שכתבה אוריתס עד שאני אתחיל לגמול אותה (אגב, לא הבנתי למה כותבים גמילה עם גרשיים) כבר יהיה (
) צאצא נוסף

פלגיה

New member
גמ"ל= גמילת לילה

לעיתים שלב מקדים בדרך לגמילה מלאה, אבל לא תמיד (תינוק יכול להיות גמו"ל כבר בגיל שנה, ולינוק עד גיל 3) מהמצאות פורומנקה

sunnugel

New member
עוד משהו ../images/Emo145.gif

אני מרגישה שכשלא עושים שרירים בעניין של משהו הוא מוצא דרך הרבה יותר מהירה להעלם מעצמו. במקרה של אחייניתי-יש שם המון עניין של מאבקי כוח, ההורים לא רוצים אותה במיטה המשפחתית ומעולם לא רצו, היא פשוט התנחלה שם וזהו משם יצאו המון בעיות גם סביב השינה ובכלל (היא לא יכולה ללכת לישון אצל חברות למשל-פן יתפס מקומה במיטה וכו') זו לא היתה דוגמה טובה כל כך, צר לי. לינה משותפה היא דבר נהדר כל עוד היא מתאימה לכל הצדדים, במידה ויש צד אחד שזה קשה לו וכל העניין הופך למאבק כלשהו אם בין ההורים לילד או בין ההורים לבין עצמם-צריך למצוא סידור שינה אחר, אם זה להגדיל מיטה מאוד במקרה של מיטה צרה מדי וחוסר מקום, אם זה להפריד כוחות ולוותר על עיקרון הרצף בתחום הזה כי ברגע שיש מאבק כל שהוא המטרה המועילה נעלמת. לנו כאמור הסידור התאים לכל הנוגעים בדבר, למען האמת אני הייתי זו שחשבה לפני הלידה שאולי זה לא רעיון טוב בגלל דוגמת האחיינית שלי (מאוחר יותר חקרתי בעניין שלהם יותר וגיליתי את הצדדים האפלים ומאבקי הכוחות הבלתי נגמרים) בן זוגי דווקא היה בעניין מאוד ולו נראה הכי טבעי בעולם. רק אחרי הלידה גיליתי שזו הדרך הכי טובה בשבילי לשמור על שפיות ובשבילה לישון הכי טוב שאפשר. כיום אנחנו חולמים על הוספת המזרון הנוסף עם הילד הבא שיגיע מתישהו יום אחד... אינשאללה.

נורקס

New member
מסכימה איתך../images/Emo45.gif

בעניין שוויתור על מאבק מוביל ללא מאבקים ולזרימה. וברגע שלינה משותפת או אי לינה משותפת הופכת למאבק, כדאי לוותר על המאבק. מה גם שאני שונאת מאבקים. ובקשר להוספת המזרון שנשמע בשורות טובות בקרוב, אינשאללה גם שאצלנו ביום מן הימים
ומה בדיוק מקצועך בנוגע לחתולים? זה מעניין אותי.

kanga

New member
אני גם חושדת בריח הגוף שלי...

כשהקטנה ישנה איתנו במיטה, הנקתי אותה הרבה יותר מאשר כשהיא ישנה במיטה שלה צמודה לשלנו בלי מעקה. היו לי כמה מחשבות על זה: כששתינו נרדמות מתוך הנקה היא אוכלת פחות ==> ולכן ההתעוררות הבאה שלה יותר קרובה, ריח גוף כמובן, זה שאני מרגישה כל תנועה שלה וישר מחברת אותה (במקום להניח לה שניה או שתיים - לרוב היא סתם מתהפכת ונרדמת חזרה). חוץ מזה, כשהיא לא ממש צמודה אלי השינה שלי יותר איכותית - יש לי יותר מקום לזוז ואני לא מפחדת לדרוס אף אחד.

mazgn

New member
הי נורקס היקרה-תגובת הזדהות

מזדהה (כרגיל) עם מה שכתבת, החזרנו את העריסה השבוע ועכשיו אריאל ישנה איתנו וזה אומר שעל כל פיפס שלה יש חיברתי אותה אלי ואני קמה ממש מותשת כל פעם נראה לי שאולי זה שיניים אז מה אני לא אחבר אותה מיד? (לי יצאו שיניים בגיל שלה) או אולי גזים (אמא שלי הכינה אתמול כרובית לארוחת שבת... אכלתי חתיכה פיצית אבל היו לי הרבה יסורי מצפון...) היום קמתי עם כאבי גב, בהנקה בשכיבה את ישנה על הצד נכון? לי כבר ממש כואב מלישון על הצד היום שמנו את המזרון שלהלידנו, לפחות יהיה לנו יותר מקום במיטה (אנחנו ישנים במיטה נמוכה- קצת גבוהה מהמיטה) אני יעדכן איך היה הלילה. שני דברים שלא עלו כאן, ואולי יעזרו- אגב אריאל אוכלת אחרי המקלחת בערך ב- 20:00 ואז אני לוקחת אותה לפני שאני הולכת לישון 23 או 24 למיה שלנו ומניקה אותה מכל צד שוב איזה 20 דקות ואז היא כבר ישנה עד הבוקר (שהחצי מעיר אותה בהתארגנות שלו לעבודה....
) 1. שמתי לב שאם בהנקות לילה היא אוכלת רק מצד אחד היא מתעוררת יותר בלילה (נגייד גם ב- 4 בבוקר) 2. ראיתי איפשהו ואני לא זוכרת איפה ולכן אני לא יודעת כמה זה "נכון", אולי כדאי לשאול בפורום הנקה, שאחרי ההנקה של 20:00 נגיד, תשאבי קצת מכל צד במשך כמה ימים ואז המח שלך יגביר את היצור בשעה הזו, ואז אולי היא תדלג על אחת הארוחות של הלילה כי היא תקבל יותר בערב, יש בזה הגיון נכון? אני לא זוכרת איפה ראיתי את זה אולי בספר "מה לצפות בשנה הראשונה" -אגב ספר די דפוק, אבל זה הגיוני הטריק הזה אז אולי שווה לנסות.... אם עדין יש לך משאבה בכלל..... וחוצמזה עוד חודש וחצי למוצקים... אולי הם ישנו משהו?!?!?

נורקס

New member
מה היא ישנה לך כל הלילה?????????../images/Emo5.gif

אני ירוקה מקנאה!!! אני אף פעם לא נותנת לה את הצד השני פשוט בגלל שאחרי היניקה של צד אחד היא נרדמת (נרדמת חזק) ובד"כ מתעוררת אחרי שעתיים לצד השני (בלילה). מה, להעיר אותה בשביל צד שני??

נורקס

New member
מה היא ישנה לך כל הלילה?????????../images/Emo5.gif

אני ירוקה מקנאה!!! אני אף פעם לא נותנת לה את הצד השני פשוט בגלל שאחרי היניקה של צד אחד היא נרדמת (נרדמת חזק) ובד"כ מתעוררת אחרי שעתיים לצד השני (בלילה). מה, להעיר אותה בשביל צד שני??

mazgn

New member
לא מבינה מספיק אבל-

אני מחברת אותה והיא נשארת לישון, היא אוכלת וישנה יחד... ככה זה באמצע הלילה... וזה לא ממש כל הלילה, כי הרי היא אוכלת עד 20-21, ואז אני מחברת אותה שוב בחצות, כלומר אחרי שעות, על האכלה של 3 היא מוותרת (למזלי) ואז שוב ב- 6-7 היא מתעוררת אז זה רק נראה כל הלילה , אני ישנה מ- 1 עד 6 בערך (אני מתעוררת עם החצי אתמול לדוגמא היא כן התעוררה ב-3, זה קורה נגיד פעם בשבוע טפו טפו, אני מקוה שזה לא ישתנה (או ישתנה לטובה) אולי כדאי לשאול בפורום הנקה....אם זה בסדר ככה לחבר בלי שהיא התעוררה ?!?!? אגב שמתי לב שהיא ישנה בזמן ההנקה אם העיניים שלי עצומות ואם הן פתוחות היא לא נרדמת (וזה חלק בהקושי, היא הרי כמעט לא ישנה גם על הציצי אני לא מצליחה להרדים אותה...) וחשבתי על עוד משו- את מחליפה לה חיתול בלילה? אני לא, אולי גם בגלל זה היא נשארת מנומנמת...

נורקס

New member
הי,תודה על התשובה

ולא יודעת למה ההודעה שלמעלה מופעה פעמיים (תפוז
) שאלה: בחצות את מחברת אותה גם אם היא ישנה? אני אתן דוגמא ללילה אופייני (אתמול בלילה): האכלה ארוכה ב-22:00 (משני הצדדים) שינה עד 1:30 האכלה ב-1:30. האכלה ב-3:00 האכלה ב-4:00 האכלה ב-5:00 מה יהיה???? גם נועה ישנה בזמן ההנקה. גם כשהיא בוכה בלילה לאוכל,היא בוכה בעיניים עצומות ונרדמת מיד תוך כדי יניקה. ואם מוציאים אותה מהמיטה ומציעים לה משהו אחר (פרצופים ורעשים מצחיקים למשל), היא ממש מתעצבנת ובוכה,יש לומר שבצדק (זה קורה כשהיא מתעוררת כשאני במקלחת ואז הבעל מנסה את כוחו...ללא הצלחה). אני אף פעם לא מחליפה לה חיתול בלילה,היא גם לא עושה קקי בלילה (רק פיפי), מתישהו בין 7:00 ל-9:00 בבוקר היא עושה קקי.

puxa

New member
את בטוחה שהיא רעבה?

אצלנו בגיל הזה התחלתי לשים לב שהוא מתעורר אבל לא באמת רעב, ושמוצץ למשל יכול להרגיע אותו גם כן, או שמפריע לו הטמפרטורה של החדר ושאר זוטות. לא שזה עשר המון כי הוא עדיין מתעורר (בן 7 חודשים), אבל עכשיו לפחות הוא שותה מים ונרדם, והפחתת ההנקות קצת מקלה עלי, וגם החצי יכול לקום אליו, וזה גם מאד עוזר.

mazgn

New member
כן

גם אם היא ישנה אני לוקחת אותה ומחברת אותה ובדר"כ נותנת לה משני הצדדים ואז מחזירה אותה למיטה שלה (שכרגע זו המיטה שלנו) האם נדנוד קל עוזר (במקום- פרצופים או רעשים) ? אני חושבת שבעלך אמור לנסות להרדים אותה 5 דקות שלמות ואם הוא לא מצליח - שאת תנסי (בהנקה), אולי תנסו בסופ"ש שהוא לא יהיה עייף מידי עבודה נראה לי שמוצץ יעצבן אותה אם היא לא מכירה והיא מצפה לציצי והיא תקבל מוצץ... שאלת בפורום הנקה? אבל שוב זה רק אינטואיציה לא מידע או משהו....

Manty

New member
מודה שקראתי את הספר לפני כ 9

שנים, ולכן ממש לא זוכרת את תוכנו ואת המלצותיו, אך רוצה להייחס למה שכתבת: את טוענת ש"צריך (הדגשה שלי) קצת מהכל: קצת במנשא וקצת בטרמפולינה וקצת על השטיח וקצת בעגלה ואפילו קצת להיות לבד עם עצמה צידי פעם" לטענתי, אלו מצבים שאת משתמשת בהם והם עובדים טוב לך ולנועה. (אז מה'כפת לך מה אומר הספר
) אך אצלי לדוגמא אין טרמפולינה או עגלה, את ביתי לא הנחתי כלל על השטיח על הגב ולרוב היא היתה בזרועותי או במנשא. ובכל זאת היא למדה לזחול, להתיישב, להעמד וללכת. זה מזכיר לי שראיתי פעם תוכנית על שבט מסוים בדרום אמריקה. זה היה לפני המון שנים, ולצערי אני ממש לא זוכרת את הפרטים המדויקים, אך מה שנחקק בזכרוני הוא שהתוכנית עקבה אחרי אם ותינוקתה. כל בוקר האם כרכה את ביתה במנשא על גבה (וזה ממש היה ב swaddling) ויצאה לעבודה בשדות. היא חזרה לפנות ערב והשכיבה את ביתה לישון לצידה, ללא הבד. כשהבת חגגה יומולדת ראשונה, האם הסירה את הבד והניחה את ביתה על הריצפה (לראשונה? לא ממש זכור לי), ובאורך פלא הילדה החלה לצעוד! כך שלומר שתינוקות חייבים לגדול מנשא אינו תמיד נכון בדיוק כפי שלטעון שתינוקות זקוקים לתנוחות ולמצבים שונים להתפתחות. באופן אישי אני מעדיפה לא לחיות עפ"י עקרונות אלא על פי האינטואיציה. למרות שעם הבכור לא סמכתי אליה מספיק (ולכן הספר דוקא עזר לי רבות) עם כל ילד נוסף קולה הלך והתגבר. היו מספר דיונים מרתקים באתר של "באופן" לגבי מימוש ונכונות העיקרון (שחברי קהילה רבים מאד מאמינים בו) תציצי פה: http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?%EE%E3%E5%F8_%F2%F7%F8%E5%EF_%E4%F8%F6%F3

למעלה