לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1174611,746 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'מחשבות על עקרון הרצף'
מחשבות על עקרון הרצף
<< ההודעה הנוכחית
05/02/2007 | 17:49
52
444
קראתי את הספר לראשונה בתקופת ההריון והרעיונות נראו לי הגיוניים ונכונים.
כעת, כשאני כבר אמא, אני קוראת בו שוב.
הכל עדיין מתחבר ונשמע נכון ואפילו חי עכשיו.
יש חלקים שאפילו מעלים בי דמעות של התרגשות.
יחד עם זאת יש בי מספר תהיות.
מעבר ל"בלתי אפשריות" של יישום השיטה בחברה שלנו
(אני לא מצליחה לדמיין בוסים מאושרים כשהעובדות שלהן מגיעות עם תינוקיהן במנשאים למשרד)
יש לי קצת בעיה עם הדרך של לשאת תינוק כל הזמן על הידיים.
זה מאד נכון לחודשיים-שלושה הראשונים, אבל אח"כ כבר צריך לשלב עוד תנוחות ומצבים.
אני רואה על ביתי שבהתחלה היתה "מכורה" למנשא ולאט לאט המנשא נהיה קצת "קטן" עליה.
היום "ממרומי" 4.5 חודשי חייה הפכה נועה ליצור סקרן ופעלתן (בלי עין הרע).
היא אוהבת להתבונן ולגעת בדברים, לדחוף דברים לפיה להרים את רגליה מעלה לכיוון הפנים ולהשמיע קולות מצחיקים.
הרבה דברים שלא היו מתאפשרים אם הייתי נושאת אותה עלי במנשא כל היום.
היא עדיין אוהבת להתכרבל ולהתערסל עלי מידי פעם ועדיין נרדמת הכי טוב על הידיים או על הציצי אבל...
ע"פי עיקרון הרצף יש לשאת את התינוק כל הזמן.
כשאני קוראת את הספר זה נשמע לי נכון ואז אני סוגרת אותו וזה נשמע לי מוגזם.
כי הרי צריך קצת מהכל:
קצת במנשא וקצת בטרמפולינה וקצת על השטיח וקצת בעגלה ואפילו קצת להיות לבד עם עצמה צידי פעם.
אז, הלך עיקרון הרצף?

מה דעתכן על השיטה ויישומה?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מזדהה עם מה שכתבת וגם...'
מזדהה עם מה שכתבת וגם...
05/02/2007 | 20:29
67
לתחושתי הפערים שאלה משקפים את זה שהמקור של הספר הוא בתצפית אנתרופולוגית, והוא הפך למעין "ספר חינוך להורים". אני לא יודעת אם זאת היתה הכוונה המקורית של המחברת או שזה פשוט התפתח ככה בגלל שהחברה שלנו מאד צמאה לזה, אבל אני לא חושבת שהספר באמת מתמודד עם המורכבות של איך זה לגדל תינוק בחברה המערבית כיום. היא מציעה את הפתרון של "על הידיים" כאילו הוא פתרון פלא שגם פותר וגם מונע כל בעיה עתידית, ובשבילי זה היה קצת פשטני.
מה שאני לקחתי מה הספר הזה, ומה שאני מאד מנסה לקחת מספרים, אנשים וכו' באופן כללי (לא תמיד זה מצליח ), זה לא את ה"עיקרון" אלא את מה שמתאים לי. כשגדלתי היו סביבי הרבה הצהרות שמשבחות את שיטת חמש הדקות בכל מיני שמות, והספר הזה עזר לי להתחבר לאינסטינקטים שלי, להבין שאני לא רוצה בכלל להתקרב לשיטה הזו ולמה שנובע ממנה. הוא עודד אותי להיות קשובה לעצמי ולשירה, ולנסות ליישם את הקשב הזה עד כמה שאפשר בכל ההורות שלי. וזה כבר המון בשבילי...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הרעיון של "הרצף"'
הרעיון של "הרצף"
05/02/2007 | 23:24
8
74
זה לשאת את התינוק כל עוד הוא רוצה בכך, עד לגיל שבו הוא נעשה פעלתן ומעדיף להיות מחוץ לידים.
ממרומי בת השנה ועשרה חודשים שלי אני יכולה לומר לך שגם פעוטה הולכת עוד רוצה הרבה את הידים של אמא או אבא, וצריך לתת לה את זה. כמובן שאי אפשר להחזיק אותה כל הזמן, וגם אין צורך בכך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בספר היא מדברת על גיל הזחילה'
בספר היא מדברת על גיל הזחילה
06/02/2007 | 10:43
7
64
אבל ככל הנראה שבירת הרצף של הינשאות על הידיים מתרחשת הרבה לפני.
כי גיל 4.5 זה הרבה לפני זחילה .

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה זה "שבירה"?'
מה זה "שבירה"?
06/02/2007 | 11:25
6
49
אני לא שברתי אף פעם.
מתאים לי לשאת - אני נושאת. לנשים בנות השבט שהיא חקרה לא היתה הרבה ברירה. הן לא יכלו להישאר הרבה זמן במקום אחד. אני כן יכולה. אז אני לידה כשהיא שוכבת לידי.
מצד שני על פי הספר מפסיקים לשאת על הידים בגיל 9 חודשים. אני ממשיכה (כשמתאים לשתינו) גם בגיל שנתים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שבירה הכוונה לשבירת הרצף'
שבירה הכוונה לשבירת הרצף
06/02/2007 | 12:10
5
39
של נשיאה על הידיים.
ברור שכל אחת נושאת כשנח לה ועד איזה גיל שמתאים.
אני פשוט התייחסתי למה שרשום בספר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא זכרתי משם את המילה שבירה'
לא זכרתי משם את המילה שבירה
06/02/2007 | 12:20
4
23
<הולכת לקרוא עוד פעם>
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם היא השתמשה במילה'
אני לא יודעת אם היא השתמשה במילה
06/02/2007 | 12:49
3
16
שבירה. חמה, זה כ"כ משנה הניסוח המדויק?
לא מבינה למה זה כ"כ משנה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ממש לא משנה'
ממש לא משנה
06/02/2007 | 13:14
2
14
זה סתם כך נשמע שלילי לשבור
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש ביטוי כזה להפסקת רצף'
יש ביטוי כזה להפסקת רצף
06/02/2007 | 13:22
1
21
זה נקרא : "שבירת רצף"
דווקא ממש לא התכוונתי במשמעות שלילית
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הרצף אינו נשיאת התינוקות'
הרצף אינו נשיאת התינוקות
06/02/2007 | 20:53
37
ושבירת הרצף אין משמעה להפסיק לשאת את התינוק.

הרצף הוא שמירת הרצף הבין-דורי, צמיחה מתוך ההמשכיות המשפחתית או הטבעית, לחיות בשלום עם ההקשר המשפחתי, לתת קשב לתינוקות וילדים וכולי. זה מושג רחב הרבה יותר מאשר לשאת את התינוק.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'רצף: הגיגים'
רצף: הגיגים
06/02/2007 | 00:51
2
43
אני לא קראתי את הספר אז לא יכולה לדבר ישירות עליו אבל מנסיוני הקצר כאם (חודשיים) הגעתי למסקנה שחוץ מהתעללות לשמה אין נכון ולא נכון. שמתי לב שאם הורים עושים משהו "כי זה נכון יותר לילד" אבל הם ממש סובלים אז בסוף גם הילדים סובלים. הורים שמעדיפים לקחת את הילד בעגלה ולהשכיב אותו לישון במיטה שלו ולא לרוץ אליו מיד כשהוא בוכה אבל אוהבים את הילד באמת ונהנים להיות הורים עדיפים לפי דעתי על הורים שסוחבים ילד במינשא אבל כל הזמן מקטרים על כאב גב, או ישנים עם הילד במיטה אבל מתבאסים ש"הלכה הזוגיות" או רצים לכל בכי אבל בלב בפנים מרגישים שהם "מפנקים מדי" את הילד. אקיצר מה שרציתי לומר זה שאני מאמינה שהכי חשוב זה להיות שלמים עם סוג ההורות שבחרתם ואז הכל יותר טוב. סה"כ אני אמא מאוד שונה מההורים שלי אבל למרות שאני בכיתי שעות במיטה כי "ככה מגדלים תינוקות" יצאתי בסדר כי היה לי המון חם ואהבה, ולפי דעתי זה מה שחשוב לילדים. איך לעשות את זה, זה כבר תלוי במה מרגיש נכון להורים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לאיודעת...'
לאיודעת...
06/02/2007 | 01:06
1
27
מה שאת אומרת זה קצת כמו לעשות דה לגיטימציה לתלונות הלגיטימיות שלנו כהורים. מותר לי לחשוב שלשאת את הבת שלי עלי זה הדבר הטוב ביותר עבורה ועבורי, *וגם* להתלונן על כך שכואב לי הגב... (והכי טוב למצוא מנשא מתאים, שלא יכאב הגב, אבל זה כבר סיפור אחר). מותר לי שכל הילדים ישנו איתי בחדר וגם להתבעס מידי פעם ולחשוב שהיה יכול להיות נחמד לו היינו לבד לילה שלם מידי פעם. מותר לי להאמין שתינוקות אמורים לאכול בלילה ולישון עם אמא ולינוק בלי הגבלה עד גיל מסויים, ובכל זאת לבכות לאחותי בטלפון שאני מתה מעייפות. אני לא חושבת שהאחד סותר את השני.

ואני כן חושבת שיש נכון ולא נכון - אבל הם אישיים לכל משפחה (שזה בטח מה שהתכוונת להגיד בעצמך). וגם שיש משהו שיכול להיות נורא נכון לתינוק, אבל פחות להוריו. רק שבאופן אישי, אני חושבת שתינוק "מנצח" מתוקף היותו תינוק שלא יכול להגן על עצמו או לתת לעצמו מה שהוא זקוק לו, והורים יכולים למצוא דרך לתת לו את זה או להחליט שהם לא רוצים ואז התינוק לא יהיה בדיוק שמח מהעניין. גם אני בכיתי במיטה עד כדי הקאות (מספרת אימי). יצאתי בסדר? ככה, לא יודעת... אולי לא יצאתי רוצחת סדרתית, אבל אני יכולה להעיד על עצמי שגם כאשה בוגרת אני יכולה לראות השלכות של דברים כאלו על עצמי ועל האופן שלי. להגיד "יצאתי בסדר" זה כמו להגיד "גם אנחנו גדלנו על חלב פרה ויצאנו בסדר" אבל לשכוח את כל האלרגיות והאטופיק דרמטיטיס שיש לנו, ואת הסיכויים שנפתח סרטן יותר מאלו שינקו. אז לי נתנו לבכות במיטה וגם לא ינקתי מעבר לחודשיים או שלושה (שבתקופה ההיא זה היה המון), ואח"כ מצצתי אצבע עד גיל 23 ועד היום אני שונאת שונאת שונאת להיות לבד בלילה עד כדי חרדות וסרטים שאני מריצה בראש על זה שתיכף מישהו נכנס לבית ורוצח את כולנו, רק בגלל שאפחד לא מחבק אותי עכשיו.

לגבי עקרון הרצף - כמו שכתבו מעליי זה לא בדיוק עקרון, זו תצפית אנתרופולוגית, וכך צריך לקחת אותה. גם אני נושאת עליי את הילדה רוב הזמן, אבל היא גם הרבה על הרצפה (ואני בד"כ לידה) וזוחלת ומסתובב ומתפתחת לה בסבבה. אבל זה לא מתוך עקרון או ספר, אלא מתוך זה שככה הילדה הזו צריכה וכך מרגיש לי הכי נכון.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
06/02/2007 | 02:20
16
מסכימה עם מה שכתבת
לא נראה לי שהכוונה להורים כמונו שנהנים לעשות מה שאנחנו עושים וכמובן שמותר לקטר מדי פעם, אלא על הורים שזה מ-מ-ש לא הם וכל זה גורם להם רק סבל אבל הם בכל זאת "מקריבים בשביל הילדים" אז כמה שאני חושבת שצריך וכדאי להקריב בשביל הילדים אני חושבת שצריך פרופורציות ואם לא מרגישים נח להחזיק את הילדים 24 שעות אז עדיף לא להחזיק מאשר כן להחזיק ולהתבאס כל רגע
זה בערך כמו שאמרו לאמא שלי להאכיל רק כל 4 שעות והיא היתה אוכלת את עצמה כל פעם כשבכיתי כי היא הרגישה לא נכון אבל אמרו אז היא עשתה. בעצם מה שאני מנסה להגיד שזה אותו הדבר הפוך. אם להורה זה לא מרגיש נכון לפעול לפי עקרון הרצף אז עדיף שלא יפעל בגלל שהרעיון האמיתי (לפי דעתי) בעקרון זה (לא מדברת עכשיו על התצפית) זה ללכת עם הלב ואם האינטואיציה ועם מה שמרגיש נכון באותו רגע ולא ליפול שוב לתבניות בנויות מראש ש"ככה צריך לעשות"
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזו הייתה הכוונה'
אני לא חושבת שזו הייתה הכוונה
06/02/2007 | 06:23
1
25
לשאת את התינוק כל הזמן על הידיים
ובכלל אני חושבת שהרבה האנשים (כולל חלק מהמאמינים האדוקים) טועים בהבנת הכוונות של המחברת
הספר הוא תיאור של תצפית על גידול ילדים בחברה מסויימת
מתוך התצפית היא הגיעה למסקנות כאלו ואחרות - נשיאה במנשאים, לינה משותפת, הנקה, גדילה והתחנכות בבית ובמסגרת קהילתית, והשתלבות בחיי המשפחה (ובייחוד האמא) וכו'
היישום שמתואר בספר מאוד מתאים לחברה עליה תיצפתו

אבל לא מדובר בספר מעשי להורות

ואם נתייחס ספציפית לעניין המנשא שהזכרת, אז כן, לשאת על הידיים ובמנשא כל עוד זה מתאפשר וכל עוד התינוקת צריכה את זה
את מתארת מצב שבו נועה צריכה ומביעה רצון לדברים אחרים
וזה בסדר גמור, זו ההתפתחות האישית שלה, וזה בכלל לא מתנגש עם עיקרון הרצף

עיקרון הרצף אינו אומר לשאת בכח במנשא או למנוע התפתחות
זה עניין של צרכים והקשבה להם

ואם את חושבת שצריך קצת מכל דבר - זה בסדר גמור
תעשי קצת מכל דבר
תחיי ותגדלי לפי ההרגשה האישית שלך, ולא לפי הספר
אבל גם לא לפי הסביבה

אישית לקחתי מהספר את מה שהיה רלוונטי לי ומה שהרגיש לי נכון בעולם שלי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל הנכתב'
מסכימה עם כל הנכתב
06/02/2007 | 09:29
15
ומה שאותי הכי הפתיע כשקראתי את הספר הוא לדעת שהסופרת אינה אם... לי זה עשה משהו...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אפרופו עקרון הרצף'
אפרופו עקרון הרצף
06/02/2007 | 10:27
22
37
כנראה שזה עדיין יושב לי...
כשהיו לנו קצת בעיות הנקה לא מזמן, יהלי כבר בן חצי שנהף
סיפרתי ליועצת הנקה של טיפת חלב את הכל כדי לקבל איזשהי עזרה.
זה היה אחרי שהלכתי ליועצת באופן פרטי בגלל הרגשת בטן לגבי זאת של טיפת חלב.
כשסיפרתי לה שאנחנו ישנים ביחד ושעדיין הוא לא פותח גאפ של 3 שעות,
ושהיתה תקופה שהייתי קצת עצבנית היא פיטרו אותי וכו' (לא משהו היסטרי כמובן)
היא פשוט אמרה לי שאני עושה את כל הטעויות האפשריות
ושהנקה לא אמורה לבוא בכל מחיר (כי הרי הייתי עייפה מאוד)
זהו.
יצאתי משם עם הרגשה של מה בכלל הלכתי לשאול אותה
אפילו שפת הגוף שלה אמרה הכל, שהיא שם לא כדי לעזור.
זהו
הוצאתי את זה
דרך אגב
עכשו דברים קצת מסתדרים, הוא עדיין מתעורר בלילה,
עדיין לא כל כך אוהב מוצקים
אבל עדיין לא נגמרה לי הסבלנות

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ללינה משותפת והנקה'
ללינה משותפת והנקה
06/02/2007 | 10:59
21
36
האם יש קשר בין פערי שינה ללינה משותפת?
נועה עברה למיטה משלה בגיל חודשיים. המיטה עמדה ליד מיטתנו.
בגיל4  חודשים העברנו את המיטה שלה לצד השני של החדר שלנו כי היה נדמה לי שאנחנו מפריעים לה.
היה לנו שבוע של סיוט (אני חשבתי שזה שיניים או בטן) ואז לילה אחד החלטתי להחזיר אותה למיטה שלנו.
היא לא בכתה כל הלילה. אמנם התעוררה אבל לא בכתה.
למחרת הצמדנו את המיטה שלה לשלנו, הוצאנו את המעקה שנסגר ונפתח, קיבענו את המיטה שלה לשלנו וכיוונו את המזרון לאותו גובה. והלילות חזרו להיות שקטים.
נועה יונקת מלא ועדיין לא פתחה פער של מעל 3 שעות. היא בת 4.5 חודשים.
בלילות האחרונים היא יונקת כל שעה. אמנם בלי בכי, כי היא לידי, אני שומעת אותה זזה בחוסר נוחות ומיד נותנת לה לינוק.
אבל למרות שאני מיד חוזרת לישון תוך כדי הנקה זה מעט מעייף.
השאלה היא האם יש קשר לזה שהיא ישנה צמוד אלי. האם הריח של הגוף שלי מעודד אותה לינוק יותר או שזה סתם הימים הקרים האלה?
אני תוהה לעצמי מה הסיבה, ומתי היא תתחיל לפתוח פערי שינה??
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני פשוט התרגלתי לזה'
אני פשוט התרגלתי לזה
06/02/2007 | 11:40
2
26
הנקתי תוך כדי נמנום, ומתישהוא נרדמתי תוך כדי הנקה
אצלנו שנת לילה רציתי הגיעה בגיל הרבה יותר מאוחר (אחרי שנה וחצי)
לא יודעת להגיד לך האם זה בגלל השינה הצמודה

אבל בגיל הזה הדעה המקצועית הרווחת היא שזה בסדר שהם מתעוררים לאכול בלילה

את יכולה לנסות להרגיע/להרדים בלי להניק, אבל זה נראה לי סיפור מעייף יותר מאשר להניק בשכיבה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ברור לי שהם אמורים להתעורר בלילה'
ברור לי שהם אמורים להתעורר בלילה
06/02/2007 | 12:13
1
20
וגם ברור לי שאין לי כח לנסות להרגיע בלי להניק או לקום ולראות מה בדיוק היא רוצה.
הכי פשוט בשבילי זה לתת לה ציצי. היא חוזרת לישון,אני חוזרת לישון והכל שקט.
רק שבבוקר מתברר שאני קמה עייפה.
אולי אני פשוט באמת צריכה להתרגל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה שעזר לי - כמה דברים:'
מה שעזר לי - כמה דברים:
06/02/2007 | 21:22
27
1. להפסיק להסתכל על השעון בלילה. מתוך סקרנות, או סתם כדי לקבל אוריינטציה, הייתי מסתכלת, ואז מתבאסת כשהתברר לי שהייתי ערה איתו 40 דקות למשל. לא להסתכל, ולקוות שהכל ישקע בשיכחת השינה...

2.  כמובן להיניק בשכיבה (אבל את כבר עושה את זה).

3. עצה של יונת מבאופן - כשמתעוררים, לא להתעצבן אלא מייד להתחיל לנשום נשימות של הרפיה. עוזר מאוד - על סמך הרעיון שגם אם את לא ישנה, לפחות את במנוחה מלאה כרגע.

4. הזמן עובר...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'פערי שינה'
פערי שינה
06/02/2007 | 12:58
3
27
אצלנו בגיל שנה פערי השינה לא השתנו משמעותית מגיל חודשיים. ממשיך להתעורר כל 2-3 שעות. קרה פה ושם שהתעורר רק פעם אחת בלילה אחרי שגם אני הלכתי לישון, אבל תכף אחר כך התחילה לצמוח עוד שן וחזרנו להתעורר כל שעה-שעתיים.

לדעתי אין קשר לסידורי הלינה. בתחילת הלילה כשהוא ישן לבדו במיטה שלנו ואנחנו עוד ערים הוא מתעורר באותה תדירות כמו במהלך הלילה כאני לידו.

מצטרפת לתהיה שלך- מתי הוא יתחיל לפתוח פערים באמת?
מניחה שזה יקרה יום אחד, בינתיים ממשיכה להניק מתוך שינה כך שזה לא משהו שאני לא מסוגלת להתמודד אתו. וכמובן, לא מעלה על דעתי לנסות להגביל ציצי בלילה, חבל לי להרוס את השינה שלי ושל האיש...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנסיוני? '
מנסיוני?
06/02/2007 | 13:10
2
24
עד הגמילה הילדים שלי ינקו משך הלילה (ואף פעם לא ממש טרחתי לתזמן).
לי, כמוך, זה ממש לא מפריע. למעשה, אם אני ישנה לילה יחסית רצוף, אני בדר"כ מתעוררת בבעתה שמא קרה משהו ליונק
החדשות הרעות: אם את לא בעניני גמי"לה, זה יכול להמשך שנים..
החדשות הטובות: מרגע הגמילה, הילדים ישנים כל כך טוב, שאף תינוק בוכה/סקס/ריב לא יעיר אותם
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה שנים??????'
מה שנים??????
06/02/2007 | 13:27
21
ולא, אני לא בענייני גמילה כרגע וגם לא בזמן הנראה באופק.
אז אני מניחה שהפתרון הוא להתרגל לישון עם ראש קטן מונח על הזרוע שלי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כמוני כמוך'
כמוני כמוך
06/02/2007 | 13:39
16
אם הוא ישן יותר מדי זמן רצוף אני מתחילה לפחד שמשהו לא בסדר...
אין לי ספק שזה קשור לתכיפות ההתעוררויות...
אני לא בעניני גמי"לה בכלל. תודה על ההכנה הנפשית
ממילא סביר להניח שיהיה עוד ילד לפני שהוא ייגמל, אז כנראה שאשן לילה רצוף בעוד 10 שנים בערך
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כשמגיע הזמן זה משתנה'
כשמגיע הזמן זה משתנה
06/02/2007 | 14:09
5
16
מרגיעה אותך.
לא משנה מה תעשי יגיע היום וזה ישתנה.
אצלנו עד לא מזמן (היא בת שנה וחצי וזה קרה ממש בשבועות האחרונים) היא היתה מתעוררת באופן קבוע איזה מליון וחצי פעמים בלילה כדי לינוק, אני יכולה לספור על יד אחת את הלילות שהיא התעוררה מעט פעמים. בשלב מסויים כשהורדנו חיתול בלילה זה הפך לחגיגת טיולים. כל הזמן שזה היה רק ציצי המשכנו בסבבה מתחת לפוך והכל בסדר, באותו הרגע התווסף גם הפיפי וצריך להושיב על הסיר כל פעם. לפני כמה שבועות החלטתי שאם היא מספיק גדולה כדי להחליט מתי יש לה פיפי בשעות העירות כבר כמה וכמה שבועות אז גם בלילה יש מצב שהיא יודעת מה היא רוצה ולכן התחלתי לשאול אותה. קיבלתי תשובות מילוליות יפות והפסקתי כמעט לחלוטין לצאת מהמיטה בלילה ואז פתאום שמתי לב שמדי כמה לילות אני מתעוררת רק פעם או פעמיים להניק והרבה פעמים כדי לבדוק למה עדיין לא העירו אותי בכלל. (ולמרפי המחוקק אני מוסיפה פה שאני לא באמת מאמינה שהיא מתחילה לישון לילות שלמים ולא אכפת לי להמשיך להניק אותה בלילה וגם לקחת אותה לפיפי כמה שהיא רוצה-הכל באהבה, כן?).
יש מדי פעם לילה לא כל כך טוב אבל זה מתקבל על הדעת. התרגלתי.
אנחנו ישנות יחד ואם היא מתעוררת ומגלה שאני לא שם הסירנות מתחילות לפעול.
לי היה ברור מהלילה הראשון איתה שהכי טוב לה ולשפיות נפשי שהיא תישן איתי. אני לא מאמינה שריח שלי הוא מה שמעיר אותה להפך, ברור לי שזה מה שמרגיע אותה ועוזר לה לישון לילה שלם בשקט יחסי ולהתעורר רק ליניקות.
ועוד משהו, לגבי תוספת של קורנפלור למזון, מאז שקר אצלנו אנחנו מכינים סחלב חם בערב מדי פעם, מה זה סחלב? דייסת קורנפלור, הקטנה מאוד אוהבת. זה עוזר להם לישון לילה רצוף כמו כוסות רוח למת. הכל שטויות, זה מגיע כשהזמן נכון. יש ילדים שזה עובד להם בגיל צעיר יותר וכאלה שישארו ערים גם בגיל 6 (אחיינית שלי לא יכולה לישון לילה שלם והיא כבר בכיתה ב').
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עם כל הרצון לזרום...'
עם כל הרצון לזרום...
06/02/2007 | 15:51
4
13
עד גיל 6 אין מצב!!!
אבל כמו שכתבה אוריתס עד שאני אתחיל לגמול אותה (אגב, לא הבנתי למה כותבים גמילה עם גרשיים)
כבר יהיה () צאצא נוסף
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גמ"ל= גמילת לילה'
גמ"ל= גמילת לילה
06/02/2007 | 16:17
1
13
לעיתים שלב מקדים בדרך לגמילה מלאה, אבל לא תמיד
(תינוק יכול להיות גמו"ל כבר בגיל שנה, ולינוק עד גיל 3)
מהמצאות פורומנקה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
06/02/2007 | 17:35
7
לצפיה ב-'עוד משהו '
עוד משהו
07/02/2007 | 13:28
1
14
אני מרגישה שכשלא עושים שרירים בעניין של משהו הוא מוצא דרך הרבה יותר מהירה להעלם מעצמו. במקרה של אחייניתי-יש שם המון עניין של מאבקי כוח, ההורים לא רוצים אותה במיטה המשפחתית ומעולם לא רצו, היא פשוט התנחלה שם וזהו משם יצאו המון בעיות גם סביב השינה ובכלל (היא לא יכולה ללכת לישון אצל חברות למשל-פן יתפס מקומה במיטה וכו') זו לא היתה דוגמה טובה כל כך, צר לי.
לינה משותפה היא דבר נהדר כל עוד היא מתאימה לכל הצדדים, במידה ויש צד אחד שזה קשה לו וכל העניין הופך למאבק כלשהו אם בין ההורים לילד או בין ההורים לבין עצמם-צריך למצוא סידור שינה אחר, אם זה להגדיל מיטה מאוד במקרה של מיטה צרה מדי וחוסר מקום, אם זה להפריד כוחות ולוותר על עיקרון הרצף בתחום הזה כי ברגע שיש מאבק כל שהוא המטרה המועילה נעלמת.
לנו כאמור הסידור התאים לכל הנוגעים בדבר, למען האמת אני הייתי זו שחשבה לפני הלידה שאולי זה לא רעיון טוב בגלל דוגמת האחיינית שלי (מאוחר יותר חקרתי בעניין שלהם יותר וגיליתי את הצדדים האפלים ומאבקי הכוחות הבלתי נגמרים) בן זוגי דווקא היה בעניין מאוד ולו נראה הכי טבעי בעולם. רק אחרי הלידה גיליתי שזו הדרך הכי טובה בשבילי לשמור על שפיות ובשבילה לישון הכי טוב שאפשר. כיום אנחנו חולמים על הוספת המזרון הנוסף עם הילד הבא שיגיע מתישהו יום אחד... אינשאללה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
07/02/2007 | 14:08
6
בעניין שוויתור על מאבק מוביל ללא מאבקים ולזרימה.
וברגע שלינה משותפת או אי לינה משותפת הופכת למאבק, כדאי לוותר על המאבק.
מה גם שאני שונאת מאבקים.

ובקשר להוספת המזרון שנשמע בשורות טובות בקרוב,
אינשאללה גם שאצלנו ביום מן הימים

ומה בדיוק מקצועך בנוגע לחתולים? זה מעניין אותי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני גם חושדת בריח הגוף שלי...'
אני גם חושדת בריח הגוף שלי...
06/02/2007 | 22:49
26
כשהקטנה ישנה איתנו במיטה, הנקתי אותה הרבה יותר מאשר כשהיא ישנה במיטה שלה צמודה לשלנו בלי מעקה.
היו לי כמה מחשבות על זה: כששתינו נרדמות מתוך הנקה היא אוכלת פחות ==> ולכן ההתעוררות הבאה שלה יותר קרובה, ריח גוף כמובן, זה שאני מרגישה כל תנועה שלה וישר מחברת אותה (במקום להניח לה שניה או שתיים - לרוב היא סתם מתהפכת ונרדמת חזרה).
חוץ מזה, כשהיא לא ממש צמודה אלי השינה שלי יותר איכותית - יש לי יותר מקום לזוז ואני לא מפחדת לדרוס אף אחד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הי נורקס היקרה-תגובת הזדהות'
הי נורקס היקרה-תגובת הזדהות
10/02/2007 | 23:27
6
17
מזדהה (כרגיל) עם מה שכתבת, החזרנו את העריסה השבוע ועכשיו אריאל ישנה איתנו וזה אומר שעל כל פיפס שלה יש חיברתי אותה אלי ואני קמה ממש מותשת
כל פעם נראה לי שאולי זה שיניים אז מה אני לא אחבר אותה מיד? (לי יצאו שיניים בגיל שלה)
או אולי גזים (אמא שלי הכינה אתמול כרובית לארוחת שבת... אכלתי חתיכה פיצית אבל היו לי הרבה יסורי מצפון...)
היום קמתי עם כאבי גב, בהנקה בשכיבה את ישנה על הצד נכון? לי כבר ממש כואב מלישון על הצד

היום שמנו את המזרון שלהלידנו, לפחות יהיה לנו יותר מקום במיטה (אנחנו ישנים במיטה נמוכה- קצת גבוהה מהמיטה)
אני יעדכן איך היה הלילה.

שני דברים שלא עלו כאן, ואולי יעזרו-
אגב אריאל אוכלת אחרי המקלחת בערך ב- 20:00 ואז אני לוקחת אותה לפני שאני הולכת לישון 23 או 24 למיה שלנו ומניקה אותה מכל צד שוב איזה 20 דקות ואז היא כבר ישנה עד הבוקר (שהחצי מעיר אותה בהתארגנות שלו לעבודה....
)

1.  שמתי לב שאם בהנקות לילה היא אוכלת רק מצד אחד היא מתעוררת יותר בלילה (נגייד גם ב- 4 בבוקר)

2.  ראיתי איפשהו ואני לא זוכרת איפה ולכן אני לא יודעת כמה זה "נכון", אולי כדאי  לשאול בפורום הנקה, שאחרי ההנקה של 20:00 נגיד, תשאבי קצת מכל צד במשך כמה ימים ואז המח שלך יגביר את היצור בשעה הזו, ואז אולי היא תדלג על אחת הארוחות של הלילה כי היא תקבל יותר בערב, יש בזה הגיון נכון? אני לא זוכרת איפה ראיתי את זה אולי בספר "מה לצפות בשנה הראשונה" -אגב ספר די דפוק, אבל זה הגיוני הטריק הזה אז אולי שווה לנסות.... אם עדין יש לך משאבה בכלל.....

וחוצמזה עוד חודש וחצי למוצקים... אולי הם ישנו משהו?!?!?

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה היא ישנה לך כל הלילה?????????'
מה היא ישנה לך כל הלילה?????????
11/02/2007 | 17:14
16
אני ירוקה מקנאה!!!

אני אף פעם לא נותנת לה את הצד השני פשוט בגלל שאחרי היניקה של צד אחד היא נרדמת (נרדמת חזק) ובד"כ מתעוררת אחרי שעתיים לצד השני (בלילה). מה, להעיר אותה בשביל צד שני??
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מה היא ישנה לך כל הלילה?????????'
מה היא ישנה לך כל הלילה?????????
11/02/2007 | 17:38
4
6
אני ירוקה מקנאה!!!

אני אף פעם לא נותנת לה את הצד השני פשוט בגלל שאחרי היניקה של צד אחד היא נרדמת (נרדמת חזק) ובד"כ מתעוררת אחרי שעתיים לצד השני (בלילה). מה, להעיר אותה בשביל צד שני??
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא מבינה מספיק אבל-'
לא מבינה מספיק אבל-
11/02/2007 | 22:51
3
11
אני מחברת אותה והיא נשארת לישון, היא אוכלת וישנה יחד...
ככה זה באמצע הלילה...

וזה לא ממש כל הלילה, כי הרי היא אוכלת עד 20-21, ואז אני מחברת אותה שוב בחצות, כלומר אחרי  שעות, על האכלה של 3 היא מוותרת (למזלי) ואז שוב ב- 6-7 היא מתעוררת אז זה רק נראה כל הלילה , אני ישנה מ- 1 עד 6 בערך (אני מתעוררת עם החצי

אתמול לדוגמא היא כן התעוררה ב-3, זה קורה נגיד פעם בשבוע טפו טפו, אני מקוה שזה לא ישתנה (או ישתנה לטובה)
אולי כדאי לשאול בפורום הנקה....אם זה בסדר ככה לחבר בלי שהיא התעוררה ?!?!?

אגב שמתי לב שהיא ישנה בזמן ההנקה אם העיניים שלי עצומות ואם הן פתוחות היא לא נרדמת (וזה חלק בהקושי, היא הרי כמעט לא ישנה גם על הציצי אני לא מצליחה להרדים אותה...)

וחשבתי על עוד משו- את מחליפה לה חיתול בלילה? אני לא, אולי גם בגלל זה היא נשארת מנומנמת...

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הי,תודה על התשובה'
הי,תודה על התשובה
12/02/2007 | 08:45
2
5
ולא יודעת למה ההודעה שלמעלה מופעה פעמיים (תפוז)
שאלה: בחצות את מחברת אותה גם אם היא ישנה?
אני אתן דוגמא ללילה אופייני (אתמול בלילה):
האכלה ארוכה ב-22:00 (משני הצדדים) שינה עד 1:30
האכלה ב-1:30.
האכלה ב-3:00
האכלה ב-4:00
האכלה ב-5:00

מה יהיה????

גם נועה ישנה בזמן ההנקה. גם כשהיא בוכה בלילה לאוכל,היא בוכה בעיניים עצומות ונרדמת מיד תוך כדי יניקה.
ואם מוציאים אותה מהמיטה ומציעים לה משהו אחר (פרצופים ורעשים מצחיקים למשל), היא ממש מתעצבנת ובוכה,יש לומר שבצדק (זה קורה כשהיא מתעוררת כשאני במקלחת ואז הבעל מנסה את כוחו...ללא הצלחה).
אני אף פעם לא מחליפה לה חיתול בלילה,היא גם לא עושה קקי בלילה (רק פיפי), מתישהו בין 7:00 ל-9:00 בבוקר היא עושה קקי.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'את בטוחה שהיא רעבה?'
את בטוחה שהיא רעבה?
13/02/2007 | 13:01
4
אצלנו בגיל הזה התחלתי לשים לב שהוא מתעורר אבל לא באמת רעב, ושמוצץ למשל יכול להרגיע אותו גם כן, או שמפריע לו הטמפרטורה של החדר ושאר זוטות.
לא שזה עשר המון כי הוא עדיין מתעורר (בן 7 חודשים), אבל עכשיו לפחות הוא שותה מים ונרדם, והפחתת ההנקות קצת מקלה עלי, וגם החצי יכול לקום אליו, וזה גם מאד עוזר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כן'
כן
14/02/2007 | 22:33
3
גם אם היא ישנה אני לוקחת אותה ומחברת אותה ובדר"כ נותנת לה משני הצדדים
ואז מחזירה אותה למיטה שלה (שכרגע זו המיטה שלנו)

האם נדנוד קל עוזר (במקום- פרצופים או רעשים) ? אני חושבת שבעלך אמור לנסות להרדים אותה 5 דקות שלמות ואם הוא לא מצליח - שאת תנסי (בהנקה), אולי תנסו בסופ"ש שהוא לא יהיה עייף מידי עבודה

נראה לי שמוצץ יעצבן אותה אם היא לא מכירה והיא מצפה לציצי והיא תקבל מוצץ...

שאלת בפורום הנקה?

אבל שוב זה רק אינטואיציה לא מידע או משהו....

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מודה שקראתי את הספר לפני כ 9'
מודה שקראתי את הספר לפני כ 9
06/02/2007 | 10:48
3
28
שנים, ולכן ממש לא זוכרת את תוכנו ואת המלצותיו, אך רוצה להייחס למה שכתבת:
את טוענת ש"צריך (הדגשה שלי) קצת מהכל:
קצת במנשא וקצת בטרמפולינה וקצת על השטיח וקצת בעגלה ואפילו קצת להיות לבד עם עצמה צידי פעם"
לטענתי,  אלו מצבים שאת משתמשת בהם והם עובדים טוב לך ולנועה. (אז מה'כפת לך מה אומר הספר )
אך אצלי לדוגמא אין טרמפולינה או עגלה, את ביתי לא הנחתי כלל על השטיח על הגב ולרוב היא היתה בזרועותי או במנשא. ובכל זאת היא למדה לזחול, להתיישב, להעמד וללכת.

זה מזכיר לי שראיתי פעם תוכנית על שבט מסוים בדרום אמריקה. זה היה לפני המון שנים, ולצערי אני ממש לא זוכרת את הפרטים המדויקים, אך מה שנחקק בזכרוני הוא שהתוכנית עקבה אחרי אם ותינוקתה.
כל בוקר האם כרכה את ביתה במנשא על גבה (וזה ממש היה ב swaddling) ויצאה לעבודה בשדות. היא חזרה לפנות ערב והשכיבה את ביתה לישון לצידה, ללא הבד.
כשהבת חגגה יומולדת ראשונה, האם הסירה את הבד והניחה את ביתה על הריצפה (לראשונה? לא ממש זכור לי), ובאורך פלא הילדה החלה לצעוד!

כך שלומר שתינוקות חייבים לגדול מנשא אינו תמיד נכון בדיוק כפי שלטעון שתינוקות זקוקים לתנוחות ולמצבים שונים להתפתחות.
באופן אישי אני מעדיפה לא לחיות עפ"י עקרונות אלא על פי האינטואיציה. למרות שעם הבכור לא סמכתי אליה מספיק (ולכן הספר דוקא עזר לי רבות) עם כל ילד נוסף קולה הלך והתגבר.

היו מספר דיונים מרתקים באתר של "באופן" לגבי מימוש ונכונות העיקרון (שחברי קהילה רבים מאד מאמינים בו) תציצי פה: http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?%EE%E3%...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנקודת מבט של אמא ...שרואה את מבט א'
מנקודת מבט של אמא ...שרואה את מבט א
06/02/2007 | 11:13
1
19
מנקודת מבט של אמא שרואה את נקודת המבט של אמה
מסתדרים לי יותר הדברים שניסו להעביר בספר
עקרון הרצף

הנסיבות גרמו לי לעבור לגור עם אמי לקראת הלידה
התינוקת בת שישה ו ...חודשים
מספיק זמן כדי להבין

אמי כל הזמן מרגע הלידה הזהירה אותי
לא להרגיל לידיים
תינוק חייב להעסיק את עצמו
לא לפנק
לא הניק יותר מדי
לא...ולא ...ולא

וזה נורא
רק אז הבנתי איזו תינוקת מסכנה הייתי
באמת
ללא מגע
שחס וחלילה לא אטריד
ושלא אגזול מזמנה היקר
לטובתה של אמי אומר
שהיא סבתא משגעת ואוהבת את התינוקת מאוד
כמו גם עוזרת לי מאוד איתה

אבל הגישה ...ירחם השם

וזאת היתה ...לדעתי ...פריצת הדרך של עקרון הרצף
הפיצקלה גדלה לפי עקרון זה
אתמול אפילו הכנו עוגה כשהיא במנשא עלי

אז אם נזכור מה היה פה לא מזמן
ואם נראה את הדור שגדל לפנינו
אצלי זהו דור השואה
נבין כמה חכם עקרון הרצף

וזהו
זוהי נקודת המבט בה אני רואה
את היישום שלו

שופית
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כתבת יפה ומרגש'
כתבת יפה ומרגש
06/02/2007 | 11:28
9
אבל אני חייבת להגיד לך שמי שעודדה אותי הכי הרבה לשאת על הידים - היתה אישה בת הדור "הישן", מבוגרת מאימי ב- 15 שנים.
היא ובעלה ראו אותי מחזיקה את ביתי הראשונה, והבעל נזף בי שהיא תגדל להיות מפונקת. לעומתו האישה אמרה "תחבקי ותרימי אותה כל עוד את יכולה. אחרת - היא תגדל ולא תרצה את המגע שלך". המשפט הזה הולך איתי עד היום, והוא מהדהד לי בראש בכל פעם שאני מחבקת את המתבגרת בת ה- 14 שלי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'והבן שלי בכלל לא רצה על הידיים'
והבן שלי בכלל לא רצה על הידיים
06/02/2007 | 23:11
13
לא חיבוקים ולא נישוקים חשבתי שהוא לא אוהב מגע.. רק על הרצפה.
תפרתי לנו מנשא - הוא לא רצה, רק ניסה לצאת ממנו כל הזמן
עכשיו הוא נזכר שהוא רוצה ידיים והוא כבר כבד - אבל זה כיף!! סוף סוף אפשר לחבק את הילד הזה, (והוא מחבק חזה לדגדג, להתכרבל.
בקשר לזה שהם כאילו יודעים מה צריך לעשות רק מחכים לרגע המתאים - זה נכון. הבן שלי בפעם הראשונה ששמתי אותו על המדרגות של הבית טיפס עד למעלה! הרגשתי כאילו הוא כבר ידע איך עולים ורק חיכה שאני ארשה לו
לא קראתי את הספר וגם לא ספרי הורות אחרים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'את "עיקרון הרצף" לא צריך לקרוא'
את "עיקרון הרצף" לא צריך לקרוא
06/02/2007 | 12:53
1
40
כשיטה,

אלא כספר אנטרופולוגי על שבט.

צריך לזכור שהאנטרופולגית הנ"ל לא הייתה אמא, ולזכור ששום דבר לא בא מניסיון אלא מתצפית על שבט.

אז יש דברים שמתאימים ליער ויש דברים שמתאימים לעולם המודרני שבו אנחנו חיים.
זה כולל גם את ה"שבט" שיש או אין סביבינו,
האם אנחנו חיים בחמולות שמישהו אחד יכול לחפות על האמא כאשר היא נמצאת עם התינוק שלה,
או שאנחנו חיים בעולם שכל משפחה היא יחידה שלא פשוט "להכנס" אליה.
הדוגמא הכי קטנה - הסכנות שקיימות בשבט שונות לגמרי מהסכנות שקיימות בעולם המודרני.

אנחנו רק השנה בנינו לילדים מיטות הם בני שלוש וחצי וחמש. (כרגע הם בדרך כלל מתחילים את הלילה במיטות שלהם ואחרי זה מגיעים אלינו אנחנו עדיין השארנו מיטה כפולה)
לכולם היה ברור שאנחנו מחנכים ילדים לפי עיקרון הרצף רק בגלל שהם ישנים איתנו במיטה,
התחלנו לישון עם הילדים כי ככה היה לנו נוח ומתוך ההורות שלנו הגענו למסקנה שזו החלטה הכי טובה למשפחה שלנו.
לא החלטנו לפני הלידות איך נגדל את ילדינו ומותוך איזה עיקרון.

משום מה כל מי שמגדל את ילדו בארץ בשיטה קצת יותר "טבעית" ישר מתייגים אותו בתור "עיקרון הרצף"
גם בלי לדעת מה זה במדוייק.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-' גם אותי 'האשימו' שאני מגדלת'
גם אותי 'האשימו' שאני מגדלת
10/02/2007 | 12:31
20
לפי עקרון הרצף, ולא קראתי אותו בכלל ...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עקרון הרצף.'
עקרון הרצף.
06/02/2007 | 20:39
1
22
מודה שלא קראתי כל השרשור, רק את ההודעה המקורית שלך. אקרא אח"כ ומקווה שלא חוזרת על דברים.

אני משתדלת להקנות לילדי עקרונות של רצף, כן. ברור לי שקשה ליישם את עקרון הרצף (עד בלתי אפשרי), בחברה המערבית עם אמא אחת על ילד(ים) ולא כמה ידיים על ילדים ובחברת ילדים ומבוגרים. אני רואה את זה במפגשי החינוך הביתי שהתחלתי ללכת אליהם על בסיס קבוע. בד"כ הכל כל כך הרבה יותר קל! כל אחת מבשלת או מכינה משהו לאכול ומביאה, יש חברת ילדים בכל מיני גילאים, חברת אמהות/אבות שחלקם יושבים ביחד חלקם משחקים עם הילדים, את לא צריכה להתעסק עם אוכל כל היום ומטבח (יש לך עוד זעטוטים חוץ מנועה? כי אם כן, את יודעת, אם לא.. חכי שנועה תגדל ותהיי במטבח כל היום ) הילדים מתרוצצים ופחות חסרי סבלנות/לא מוצאים את עצמם כמו  שקורה הרבה פעמים שעות רבות בבית והדבר העיקרי, שבעצם אליו את מתייחסת:

המנשא.

אז נחשפתי לאחרונה לשתי נשים שנושאות במנשא, שימי לב: עד שהילד מבקש בעצמו לרדת

ואני רוצה להגיד לך שזה נראה לי קשה, אבל הוקסמתי. הן לא מורידות את הילד בכלל, רק לשינה במיטה המשותפת או בכסא הבטיחות ברכב. זהו. לא זוכרת את שם המנשא שלהן, אבל הוא נראה מאוד נוח. ילדה אחת בת חצי שנה והשניה נדמה לי בת ארבע חודשים. מה אגיד לך - שתיהן נראות מאושרות על אמא. אין ציוצי בכי. הן כ"כ פעילות בתוך המנשא, במיוחד בת החצי שנה, בועטת, קופצת, אבל מה - לא מבקשת לרדת (וכשתינוק מבקש לרדת לך מהידיים זה הרי ברור) וזה כ"כ יפה, היא נראית כ"כ מאושרת. הכל זמין לה, אמא, השד, הסביבה, כשהיא צריכה לפשפש או לעשות קקי האמא מפשפשת אותה בצד. משהו. באמת הוקסמתי. ילדיי אמנם גדלו במנשא (ועד היום.. הגדולה באחורי והקטן בקדמי), אבל בבית הם היו מונחים רוב הזמן לידי בשכיבה, או כשישנו, ישנו בד"כ במיטה, לא במנשא. במנשא בבית לעתים רחוקות ובחוץ בטח שישנו עליי. לא ניסיתי מעולם לגדל אותם ממש ככה, כמו עקרון הרצף. פעם ראשונה שניתקלתי בזה וזה באמת היה נראה לי מקסים ומעבר לזה: נכון. זה פשוט היה נראה לי נכון לילד. מאוד. לא יודעת אם לאמא בחברה המערבית, אבל בעצם, אם האמא שלמה עם החלטתה, אי הנוחות שנובעת מתוך החיים בחברה מערבית שבעצם סותרת את עקרון הרצף תהיה מינורית עבורה (עבור האמא).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מכירה אמא שהמצב הטבעי שלה הוא'
אני מכירה אמא שהמצב הטבעי שלה הוא
09/02/2007 | 08:42
24
שני ילדים במנשאים + בטן.
מקסים.
אני, נראה לי, מזמן הייתי מאבדת סבלנות מרוב עייפות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כדאי לזכור מי הכותבת'
כדאי לזכור מי הכותבת
06/02/2007 | 21:19
25
כותבת הספר אינה אם. ואפילו לא עבדה כמטפלת בתינוקות.
בסך הכל היתה תיירת שהתרשמה ובנתה תיאוריה.

את הרבה יותר חכמה ממנה במה שנוגע ליחסיך עם בתך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הרגת אותי עם ההגיגים האלו'
הרגת אותי עם ההגיגים האלו
06/02/2007 | 22:40
4
20
אני כבר יומיים מסתובבת עם העניין בראש...
ודווקא מתגשת בי תשובה....
מתגבשת אך עוד אינה מגובשת.. תני לי עוד יום אחד להתגבש...
בינתיים......... נראה לי שאני כמעט באותו בלבול כמוך.. רק שאצלי יש כמה פינות שכבר התיישבו בשקט..
כמו ההנקה הלילית התכופה (מאוד תכופה אצלינו) שהיום אני כבר מחבקת ומקבלת....
כמו הידיים/מנשא האינסופי עם ילדה ששוקלת כבר מעל 9 קילו (יש יותר מה לאהוב!)
כמו עקרון ה- בלי מוצץ (אצלה מוצץ זה מילת גנאי... אם לא ראית את דניאל נלחמת נגדו לא ראית נעילת לסתות מה היא) - שמזמןןןןןןןןןןןןןןןןןן ויתרתי ואפילו לא שוקלת לנסות שוב (קטנה קטנה אבל יודעת מה היא רוצה- ואני לא אשבור לה את המילה בעניין הספציפי הזה)
וכמו ההרדמות ציצי... שהגעתי כמה פעמים לנק' שבירה - עם הפנמתי שאני מוצץ אנושי ...... ומהם גדלתי להכרה שאם התינוקת שלי צריכה שאני אהיה כרגע אמא שלה.. האוכל שלה... המרכז פעילות שלה... הבטחון והחוזק הנפשי והפיסי שלה... המחנכת והמורה שלה לעולם.. וגם המוצץ שלה SO BE IT....... היא לא תיקח אותי איתה לביה"ס תיכון נכון? אז אני נהנית מזה כמה שאפשר לפני שנגמר....
אבל תני לי להתגבש עוד קצת... אני אחזור אליך עם זה...
ווואווווו תיק גדול הפלת עלי. נהדרת..... מחר....
חן
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הצלחת לבטא את הבלבול שלי'
הצלחת לבטא את הבלבול שלי
07/02/2007 | 11:31
2
15
בצורה ממש מדוייקת.
וגם את התחושות שלי לגבי המוציצי והנקות הלילה

ו....מחכה שתתגבשי (מה יש עוד מה לגבש??)
ותחזרי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'היה לי יום ארווווך אז עדיין מתגבשת'
היה לי יום ארווווך אז עדיין מתגבשת
07/02/2007 | 21:05
1
7
שלא תחשבי שעזבה אותי המחשבה..
להיפך כל אינטרקציה עם דניאל ממשיכה לי את קו המחשבה...
מבטיחה להתגבש מהר.. (כמו בננה.. אם לא מחכים להבשלה מלאה מפספסים את כל הדבשששששש)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סיימתי להתגבש....'
סיימתי להתגבש....
11/02/2007 | 21:44
11
יצא לי ארוך מהמצופה (וגם מאגוזי....)
אז אני מורידה לוורד ושולחת ....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ריאתי תמונה והתגעגעתי לתקופה'
ריאתי תמונה והתגעגעתי לתקופה
10/02/2007 | 23:40
13
שבה היא היתה נרדמת עלי בלי בעיות בשניות,
איזה כייף זה,
עכשיו אם היא נרדמת עלי היא ישנה הרבה פחות טוב ומתעוררת אחרי כמה דקות בדר"כ (בפעמים נדירות היא ישנה ככה שעתיים שלוש באמצע היום)

ואז חשבתי-  שאני בטח אתגעגע לזה שהיא נרדמת לי על הציצי לפעמים  (ולפעמים בידים , ע"י לחישת שששששששש) אז הפסקתי להרדים אותה בדרכים אחרות (שאחרים יעשו את זה-אבא סבתא, אני מרדימה על הציצי !!! איזה כייף זה )

(זה קצת שונה מההודעה שלי מלפני כמה ימים אה?)
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ