לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1174611,746 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא מנשאים'
אירוח בנושא מנשאים
<< ההודעה הנוכחית
29/11/2006 | 18:33
82
471
מחר, יום חמישי, 30.11.06, בין השעות 17:00-20:00 יתארחו בפורום אורית סופר ונעמה אברמזון. אורית ונעמה מעבירות סדנאות בנושא התאמת מנשאים, והן יענו על שאלות בנושא.
מה לקנות? איפה קונים? איך משתמשים? באיזו תנוחה? מאיזה גיל ועד איזה גיל? מה עושים כשהתינוק לא רגוע? איך המנשא משפיע על התפתחות מוטורית? ועוד...
שרשור השאלות נפתח ואתן מוזמנות לשאול
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קצת על מנשאים ועלינו'
קצת על מנשאים ועלינו
29/11/2006 | 20:00
8
86
למה להשתמש במנשא?

מנסיונינו, ומנסיונם של הורים רבים, המנשא הנכון להורים ולתינוק הוא מפתח להורות קלה יותר, נעימה יותר ורגועה יותר.

כשיש מנשא, לא צריך לבחור בין להחזיק את התינוק הקטנטן על הידיים, כל הזמן (ולהשאר רעבה וצמאה בבית מבולגן) ובין לתת לו לבכות בעריסה. אפשר להנות מכל העולמות: לאכול, לשתות, לעשות עבודות בית וסידורים- בזמן שהאפרוח האהוב מחובק ועטוף ומקבל את כל המגע והחום שהוא צריך וגם את התנועה החיונית לו - וכל זאת ללא הקרבה מצדך (ואפילו בהנאה, הרי חיבוק הוא הדדי).

הצרכים האלה לא נעלמים כשהתינוק הקטן הופך פעיל יותר ויותר ומתפתח לפעוט סקרן. חיבוקים אינם מותרות והאפשרות לשאת את הפעוט על הגב ולהמשיך הלאה (בטיול, בקניות, בהכנת ארוחת הערב או במקלחת של האח הקטן) היא לעתים הצלה.

למה "המנשא הנכון"?

מנשא הוא כמו זוג נעליים- מה שנוח לאדם אחד, לא תמיד יהיה נוח לאדם אחר.
כמו נעליים, לא כדאי לקנות מנשא רק על סמך המלצות של חברות, וכמו נעליים- חשוב למדוד אותו לפני הקנייה.

רק עם המנשא הנכון (זה שמתאים לך ולתינוקך עכשיו) מרגישים נוח, וחשים בטחון להסיר את הידיים מהתינוק ולפנות אותן לפעילויות אחרות.

שמענו אמהות רבות חוזרות על אותו משפט: "כשמצאתי את המנשא הנכון, החיים שלי השתנו".

למה סדנאות מנשאים?

כיום אין מקום שאפשר למדוד ולהשוות בו סוגים רבים של מנשאים.

כשקונים עגלה אפשר ללכת לחנות ולהשוות מחירים, צבעים, פיצ'רים ומותגים.

כשקונים מנשא- במקרה הטוב יש 2-3 סוגים של מנשאים באותה חנות. בשום מקום אין מבחר מייצג של כל סוגי המנשאים (כמעט) שיש להשיג בארץ.

המוכרות בחנויות לא מכירות היטב את כל המנשאים ולא תמיד יודעות להדגים את השימוש בהם (מנשא שנקנה ללא הדרכה טובה והדגמה ברורה הופך הרבה פעמים ל"מנשא בארון").

הרבה מנשאים בכלל לא מגיעים לחנויות ואין להם ייצוג באתר אינטרנט משום שהיצרניות שלהם "קטנות", מייצרות את המנשאים ידנית ואין להן זמן או תקציב לטפל בכל אלה ולשווק את עצמן.

אנחנו מנסות לתת פתרון למצב הזה באמצעות סדנאות שבהן אפשר לראות מבחר מייצג של מנשאים, למדוד אותם, לקבל הסבר על השימוש בהם, להתיעץ בקשר לצרכים העכשויים של האם והתינוק - ולקנות (את רובם).

מי אנחנו?

נעמה- אמא לשתיים, ואורית- אמא לאחד. בעלות נסיון מצטבר של מאות שעות וקילומטרים של נשיאת תינוקות וילדים.

שתינו רכשנו את הידע שלנו על מנשאים מתוך נסיון אישי במהלך החיפוש של כל אחת מאתנו אחרי המנשא הנכון עבורה. שתינו נסינו הרבה מנשאים, כי גם אחרי שמצאנו את המנשא הנכון הראשון גלינו שכשהילד גדל- הצרכים משתנים, ושוב צריך לצאת למסע חיפושים. המסע הזה הפגיש אותנו עם הרבה אמהות אחרות ועם הרבה מנשאים מסוגים שונים, ובעיקר הראה לנו עד כמה אמהות זקוקות למורה נבוכים בתחום המנשאים.

אנחנו רוצות לעזור לכל מי שקשה לה, לכל מי שלא מצליחה למצוא רגע זמן לעצמה, לכל מי שנמצאת לבד בבית עם תינוק ראשון ולא מסתדרת, וגם למי שכבר מסתדרת מצוין, אבל עם המנשא הנכון- תסתדר עוד יותר טוב.

על מה אפשר לשאול אותנו?

כל דבר שקשור במנשאים- מה לקנות? איפה קונים? איך משתמשים? באיזה תנוחה? מאיזה גיל ועד איזה גיל? מה עושים כשהתינוק לא רגוע? איך המנשא משפיע על התפתחות מוטורית? ועוד ועוד

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום!'
שלום!
30/11/2006 | 09:49
1
41
רציתי לשאול על מנשא מגיל לידה ועל התנוחות המתאימות לרך הנולד.
למשל מנשא בייבי ביורן - האם הוא מתאים?
האם תינוק שרק נולד יכול להיות בתנוחת ישרה?
מה לגבי אותה תנוחה במנשא כמו לופי או תינוכיס?

ועוד שאלה,
מנסיונכן,
לאמא מאד קטנה כמוני,
1.55 על 42 קילו ביום טוב, מהמתאים מבחינת גודל הגוף שלי והיכולת שלי לשאת משקל נוסף לאורך זמן?

המון תודה!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא מגיל לידה'
מנשא מגיל לידה
30/11/2006 | 17:12
77
שלום חומד

בשבועות הראשונים מומלץ לערסל את התינוקות כך שכל גופם מכוסה וכל גפיהם מכונסים.
התנוחה הנפוצה ביותר (האהובה על רב התינוקות) היא "ערסול" בה התינוק שוכב כמו בערסל (אסוף ומכוסה). מנשאים המאפשרים זאת: בד ארוך (תינוכיס ואחרים), מנשאי טבעות (כמו לופי) ורב המנשאים האלכסוניים לסוגייהם (כולם פרט לאלה המצהירים שהם מתאימים מגילאים מתקדמים יותר).

לגבי בייבי ביורן - אאל"ט היצרן לא ממליץ על שימוש מגיל לידה (אם זה היה בלתי מזיק אני מניחה שהוא היה ממליץ). אם נשים בצד את המלצות היצרן ונפנה אל השכל הישר אז תינוק שלפני רגע עוד היה עובר - לא מתאים שיהיה תלוי מהאגן כשרגליו וידיו מתנפנפות מכל עבר.

כשאת אומרת "תנוחה ישרה" את מתכוונת לאנכית?
אפשרי להחזיק תינוק רך בנשיאה אנכית בתנאי שהוא נתמך בכל גופו ואין עומס על עמוד השדרה.
נשיאה כזאת - ערסול אנכי - אפשרית (ומומלצת) במנשאי בד ארוך ומנשאי טבעות כמו גם בכמה מנשאים מסורתיים (למשל "מקדם"). כדאי לשאת בתנוחה כזאת תינוקות רכים שמתנגדים לערסול הרגיל.

עוד תנוחה מומלצת לתינוקות רכים, בעיקר לטיפול בגזים, היא נשיאת קנגרו - נשיאה אנכית עם הפנים קדימה.
חשוב להקפיד על שני עניינים בנשיאה כזאת של תינוקות רכים:
- כדי למנוע עודף גירויים יש לשאת כך באזור שקט ואפלולי (אחרת האפקט עלול להיות הפוך מהרגעה)
- הנשיאה צריכה להיות מעוגלת. אחרי לבישת התינוק כשרגליו שלובות יש למשוך את כל האגן קדימה כך שגב התינוק יהיה מעוגל ונתמך כולו, כולל הראש, בבטן ההורה וחזהו.

מנשא מתאים לאמהות קטנות:
בחודשים הראשונים - המנשאים שצוינו. אח"כ - להעביר בהקדם לגב או לצד (מה שנח לך).
בכל מקרה ובכל גיל - מומלץ למדוד לפני קניה כדי לבדוק שמתאים לך ולתינוקך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא לתאומים'
מנשא לתאומים
30/11/2006 | 12:42
4
31
יש לי מנשא לופי ששימש אותי מצויין עם ילדתי הראשונה. אני אמורה ללדת עוד כמה חודשים תאומים. רציתי לדעת האם יש אופציה לשים תאומים במנשא לופי או האם יש מנשא שמיועד לנשיאת תאומים.
תודה מראש.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשיאת תאומים'
נשיאת תאומים
30/11/2006 | 17:13
28
שלום כרמיתי

אין לנו ניסיון עם תאומים אבל מסיפורים של אחרות שמעתי על שילוב של שני סלינגים (מנשאים אלכסוניים).
אני מניחה שבפורומים של הורים לתאומים תמצאי בעלות נסיון, כדאי לבדוק.

את מוזמנת לחפש בגוגל baby carrier twins ולמצוא בתמונות כמה מנשאים משעשעים.
יש שם כמה שמשלבות שני סלינגים או שני פאוצ'ים (מנשאים אלכסוניים עם גודל קבוע) מה שנראה הגיוני (איזון בין שני הצדדים) או ערסול של שניים קטנטנים בסלינג אחד או מנשאים מערביים קדמיים שיש בהם מקום לשניים. על האחרונים לא הייתי ממליצה למרות המ-א-גניבות שבעניין. מנשאים קדמיים יוצרים עומס על הגב וכשמדובר בתאומים העומס מוכפל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשיאת תאומים'
נשיאת תאומים
30/11/2006 | 18:10
2
19
אני הייתי מנסה, לפחות בהתחלה, לשאת בלופי- פשוט להשתמש בו בתור שני מנשאי צד, עם טבעת אחת על כל כתף (בסופו של דבר, לופי הוא פשוט שני פאוצ'ים מבד אלסטי) והתינוקות בתנוחת ערסול. בודאי תזדקקי לעזרה כדי ללבוש אותם, אבל כך זה יהיה עם כל מנשא מן הסתם.

בדיסק עם הוראות הלבישה של מנשא מאיה (סוג של מנשא צד) יש הדגמה של נשיאת תאומים בתנוחת בטן לבטן, זה לצד זה, ביחד באותו מנשא. יש כמובן אפשרות לשאת אותם בשני מנשאי מאיה, אחד על כל כתף, ובעצם בכל מנשא צד.

יש גם אפשרות לשאת אחד מקדימה ואחד מאחורה בשני מנשאי מקדם. זה מנשא מסורתי עם ארבע רצועות ("מאי תאי"- למי שמכירה) שמתאים מגיל אפס- גם על הגב- והוא מעולה מבחינה אורתופדית.  

אבל כל אלה רעיונות תיאורטיים- הכי טוב להתיעץ עם אמא לתאומים שיש לה נסיון בנשיאה של שניים ביחד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מישו קרא לי?'
מישו קרא לי?
30/11/2006 | 18:59
1
24
נשאתי את התאומים (הקטנטנים) שלי בשני מנשאי צד (מאיה ראפ), אחד על כל כתף.
כשקצת גדלו, נשאתי אחד על הגב, ואחד עם מאיה, מלפנים (שמים את המאיה, מעמיסים מנשא גב עם תינוק,משחילים את התינוק הקדמי, וסוגרים את רצועת הבטן של המנשא-גב מתחת לתינוק שעל הבטן במאיה).
בזמנו לא היה מגוון של מנשאי ילקוט (כמו יאמו), והשתמשתי במנשא-טיולים של דויטר (חברה של תרמילים).

(נעמה, אורית - זה כמובן לציטוט.)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'באמת קוויתי שתגיעי '
באמת קוויתי שתגיעי
30/11/2006 | 19:01
13
לצפיה ב-'שלום לכולם וסליחה על האיחור'
שלום לכולם וסליחה על האיחור
30/11/2006 | 18:00
18
חברת החשמל סוף סוף הואילה בטובה להחזיר אותנו למאה ה 21.
הולכת לראות מה יש לי להוסיף לתשובות של נעמה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום לכן '
שלום לכן
30/11/2006 | 09:25
6
26
במקרה ראיתי את האירוח.
אשמח לעזרה בנושא המנשאים, ברור שמנשא תמיד יהיה עדיף על פניי מעגלה שהיא מסורבלת וכה לא נוחה... גרגר האורז המתוק שלי כבר בן 11 חודשים ואני לא מצליחה כ"כ להושיבו בנוחות עבורי במנשא מאיה וורפ שיש לי. הוא כבר שוקל 8 ק"ג וכמה גרמים בודדים. לו אין בעיה להיות במנשא, הוא מאד אוהב את זה.

האם יש תקווה שאצליח לשים את גרגר האורז שלי בתוך המנשא מבלי שיישבר לי הגב? אולי כדאי לי לחפש מנשא אחר שמתאים יותר לנשיאה נוחה ולא מסורבלת?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא לפעוט כבד'
מנשא לפעוט כבד
30/11/2006 | 17:17
26
שלום פצפונת

אני ממליצה להעביר תינוק לגב ברגע שהוא נעשה כבד מספיק (מספיק בשביל שאמא תסכים להעביר אחורה).
המעבר אחורה הוא לא פשוט כי התינוק נעלם משדה הראייה אבל עם הזמן מגלים שדרך הגב רואים לא פחות מאשר דרך העיניים. פשוט מרגישים.
לא ציינת באיזו תנוחה את נושאת אותו אבל אני מניחה שבנשיאה קדמית או נשיאת צד.
מאיה ראפ (מנשא נפלא, יפהפה, חזק ומאוורר) מאפשר גם נשיאת גב. נסי להעביר את ריזוטו שלך לגב.
אם את עדיין סובלת - נסי מנשא גב מסוג ילקוט, כזה שמחלק את העומס על שתי הכתפיים בצורה שווה - למשל מנשא יאמו. הלבישה שלו קלה ומהירה והנשיאה בו נוחה מאוד.
אפשרות נוספת היא מנשא קוריאני - מנשא מסורתי המתאים לנשיאת גב (כמו גם לנשיאה קדמית, בשלבים מוקדמים) המחלק את העומס יפה על הגב. מנשאים קוריאנים מתוצרת הארץ שיצא לי לנסות ולאהוב: וולאבי וכנעני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשיאת פעוט כבד'
נשיאת פעוט כבד
30/11/2006 | 18:28
4
18
גם אני גליתי שהמאיה ווראפ הפסיק להיות לי נוח סביב המשקל הזה (או קצת יותר), למרות שזה מנשא שאני מאד אוהבת.
אני נושאת גרגר אורז קצת יותר כבד משלך- שלי עבר כבר את ה 12 קילו (והוא יותר צעיר ).
מנסיוני, אפשר להשתמש במנשא צד גם במשקל כזה (לפחות במנשאי צד מסוימים). השאלה היא באיזה סיטואציות את נושאת אותו? האם את יוצאת אתו לסידורים וקניות כשהוא במנשא, והוא עליך זמן ממושך? או שמדובר בנשיאות קצרות והוא יוצא ונכנס למנשא לעתים קרובות?
אם מדובר בנשיאות ארוכות- בהחלט כדאי ומומלץ לעבור למנשא גב- נעמה ציינה את הסוגים המשובחים שיש (ילקוט או קוריאני). במנשא גב 8 קילו פשוט בלתי מורגשים.
אם לעומת זאת את מעדיפה את הנוחות של מנשא צד, את מהירות הלבישה שאין עליה, וזקוקה בעיקר לנשיאות קצרות טווח- שווה לנסות מנשא צד אחר, או לשפר את השימוש במאיה. חשוב מאד שהמנשא יהיה מהודק היטב, ושהילד ישב גבוה. יתכן שאת לא מצליחה להדק מספיק את המאיה. אני גליתי שיותר נוח לי עם פאוץ'.

נשיאת גב במנשא צד אפשרית, אבל אני לא ממליצה עליה.
ראשית, ספציפית לגבי מאיה ראפ, הם לא ממליצים על נשיאת על הגב לפני גיל שנה, משום שהילד עלול להטחות את עצמו הצידה וליפול (זה מן הסתם כסתח שלהם אבל מנסיוני זה לא בלתי אפשרי- לא שהילד שלי נפל, אבל הוא בהחלט מסוגל להטות את עצמו בזויות מוזרות כשהוא על המותן שלי- אבל אז אני יכולה לתמוך בו שלא יפול. על הגב אי אפשר).
שנית, זה פשוט לא נוח. זה יכול להיות נוח אם את נושאת אותו זמן ממושך ורוצה קצת לשנות תנוחה, להעביר את מרכז הכובד לנקודה אחרת. אם את רוצה לשאת אותו על הגב רוב הזמן, כדאי להשקיע במנשא גב.
אני נשאתי את הילד שלי במנשא הפאוץ' שלי וזה לא שונה בהרבה מנשיאת צד מבחינת נוחות, ומרגיש הרבה פחות בטוח. שוב- לא מומלץ.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'רציתי מנשא שישמש אותי לטיולי הערב'
רציתי מנשא שישמש אותי לטיולי הערב
30/11/2006 | 19:23
3
22
עם הכלב, טיולים ארוכים של 30-60 דקות. (ד"א הריזוטו שלי נולד 2 ק"ג, ממש גרגר קטנטן...) לא יוצא לנו להשתמש הרבה במנשא, כי אני מסתרבלת ומתברברת מאד עם המאיה... אבל הריטוזו בהחלט אוהב להיות בתוך המנשא.

האם יש שוק למנשאים משומשים, בעיקר מנשאי גב בשבילנו? למרות שאני לא מתלהבת מהרעיון של מנשא גב, כי אני זקוקה לקשר העין עם הריזוטו ,
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש שוק... של קונים בלבד...'
יש שוק... של קונים בלבד...
30/11/2006 | 19:31
31

אם את מתכוונת למנשאי ילקוט אז הם די חדשים בשוק (בארץ הם קיימים פחות משנתיים) ומכיוון שהם מוצלחים מאוד ומשמשים לאורך שנים (את אותו הילד. ואז יש אחד חדש) אז ההיצע שלהם ממש נמוך.
מנשא חדש תוצרת הארץ עולה כ400 ש'. (יכול להיות יופי של מתנה מכמה בני משפחה ליומולדת שנה).

אם את מתכוונת לברזלים אז אני לא כלכך ממליצה עליהם. הם מרחיקים את הילד מהגוף מה שמגביר את העומס.
בנוסף - אם ילד נרדם במנשא (מה שיכול לקרות בטיול ערב) החלק העליון שלו מתנדנד לו בראש המנשא ואין שום דבר שיחזיק אותו. במנשאי ילקוט יש לו גב להניח עליו ראש ויש כובע שאפשר להרים שיחזיק את הראש במקום.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני בהחלט ממליצה לך על מנשא גב.'
אני בהחלט ממליצה לך על מנשא גב.
30/11/2006 | 20:12
17
יש מנשאים יד"ש שמסתובבים- את יכולה לבדוק בחנויות יד"ש כמו "שרון ודלית" "מרבה ידיים". לא יודעת לגבי מנשאי גב- הרושם שלי הוא שהביקוש גובר על ההיצע...
לגבי קשר עין- אכן, זו הסיבה העיקרית שהרבה אמהות לא נושאות על הגב...
אפשר ללכת עם מראת איפור קטנה בכיס ולהציץ בו מדי פעם , או פשוט לשפר את השימוש במנשא צד (במאיה או במנשא אחר).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני הצלחתי לרכוש יאמו יד שניה'
אני הצלחתי לרכוש יאמו יד שניה
02/12/2006 | 20:23
8
זה דורש קצת סבלנות. חפשי גם ביד2 ובאופן.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא והתפתחות מוטורית'
מנשא והתפתחות מוטורית
30/11/2006 | 09:32
10
42
הי,
מה השפעות המנשא על ההתפתחות המוטורית? יש השפעה לתנוחה בה נושאים? אני מתכוונת בעיקר למנשא בד.

בנוסף, יש לי חברה עם מנשא ביבי ביורן. האם הוא טוב מגיל לידה? (לי אישית הוא לא נראה משהו, אבל זו סתם תחושה אישית שלי ולא מבוססת).

המון תודה על האירוח
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה וגם...'
מצטרפת לשאלה וגם...
30/11/2006 | 13:20
6
29
לגבי הבייבי ביורן, לפי ההמלצות באתרים השונים בארץ, מומלץ לא לשים תינוק שעוד לא שולט בגופו בתנוחה זקופה (כמו הבייבי ביורן). באוסטרליה "כולם" (כל מי שמשתמש במנשא) שמים תינוקות בבייבי ביורן ממש מהלידה ואף ממליצים על כך בקורס הכנה ללידה, מה אתן חושבות?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשיאה באוסטרליה'
נשיאה באוסטרליה
30/11/2006 | 17:22
41
שלום יעל,

לדעתי יש בכך משום נזק. כאמור - אני לא אשת מקצוע אבל אם אפילו היצרן לא ממליץ על שימוש מגיל לידה אז לא כדאי לעשות שימוש מגיל לידה.
תינוק רך צריך להיות עטוף ונתמך.
אין באוסטרליה מנשאי בד ארוך?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אוסטרליה'
אוסטרליה
30/11/2006 | 19:00
4
26
אני לא יודעת מה היצע המנשאים האחרים שם...
סביר להניח שבהעדר מנשאים טובים יותר, ממליצים להורים לשאת את התינוקות בבייבי ביורן. מנשא לא אידאלי עדיין יהיה יותר טוב מעגלה- לפחות הוא מספק לתינוק חום ותנועה (וראיתי גם תינוק שינק בו, אז גם זה אפשרי...).

לגבי נשיאה בתנוחה זקופה, ראי את תשובתי לאנה 77.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'במלבורן יש בעיקר מנשאי צד'
במלבורן יש בעיקר מנשאי צד
04/12/2006 | 04:33
1
20
נראים מרופדים, עם אבזם סגירה כמו של תיקי גב, ואני מניחה שאפשר להתאים את האורך של רצועת הסגירה.

ראיתי פה פעם אחת ויחידה גם משהו שנראה כמו המנשא בד הארוך (זה עם שתי רצועות אלכסוניות ועוד אחת מסביב לגוף).

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשמע שיש פוטנציאל גדול שם'
נשמע שיש פוטנציאל גדול שם
04/12/2006 | 12:02
15
את גרה שם?
את יכולה להקים עסק של מנשאים.
אם את רוצה עזרה (למשל מידע על יצרניות ישראליות של מנשאים טובים) נשמח לעזור לך.

(מנשאים זאת שליחות. לא רק בארץ   )
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לגבי הבייבי ביורן'
לגבי הבייבי ביורן
05/12/2006 | 09:31
1
35
אני כותבת למרות שנגמר הדיון, כי אולי בעתיד מישהי תתעניין

לפי האתר של היצרן, השימוש בבייבי ביורן אינו תלוי גיל אלא משקל/גודל. אם אני לא טועה החל מ3.5 ק"ג וגם 53 ס"מ. התנוחה ליילודים היא עם הבטן קדימה, עם תמיכה מאחורי הראש שאח"כ מקפלים כשהתינוק יכול לשבת עם הפנים החוצה. לי עדיין מוזר עניין הרגליים המשתלשלות....

מה יש באוסטרליה? בעיקר בייבי ביורן, יש קצת יצרניות של מנשא צד ערסלי (לויודעת איך קוראים לו), נראה לי הורס את הצוואר, ויש קצת יצרניות של מנשאי בד ארוכים. את שניהם קל לקנות באיביי, ובשווקים אבל לא ראיתי אפחד משתמש בזה (ואני עוד גרה בשכונה "היפית"). טחינה - רוצה לפתוח עסק? (לי אסור)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שימוש תלוי משקל'
שימוש תלוי משקל
05/12/2006 | 23:29
20
זה דבר חסר כל הגיון, לדעתי.
התינוק שלי נולד במשקל 3700. יש תינוקות שמגיעים ל 3.5 קילו רק בגיל חודשיים. אז לשלי המנשא מתאים מלידה ולהם לא? למה, הוא זקוק פחות לתמיכה כי הוא נולד גדול? לו לא מזיק להנשא עם רגליים משתלשלות ולהם כן? לא רוצה להעליב, אבל זה נשמע לי קשקוש אחד גדול.
משקל וגודל הם ממש לא אינדיקציה איזה מנשא או תנוחהב מתאימים לילד.
מה שקובע זה הגיל וההתפתחות האישית של התינוק (טונוס שרירים, מידת הענין בעולם וכו').

בייבי ביורן הוא דוגמה מעולה למוצר שההצלחה שלו חסרת כל פרופורציה לאיכות שלו, ואני מאמינה שזה נובע (כמו בדוגמאות אחרות שאני מכירה) מיחסי ציבור טובים ותו לא.

הורות טבעית >>
מנשא והתפתחות מוטורית
30/11/2006 | 17:21
1
28
שלום אשכר,

אנחנו לא נשות מקצוע מתחום רפואי או התפתחותי וכל מה שנגיד יהיה מעדות של אחרים.
כמו בכל עניין תמצאי אנשי מקצוע המצדדים במנשאים כמו גם כאלה המתנגדים להם.
אם את מתלבטת - את מוזמנת לשאול איש מקצוע שאת מכירה ומעריכה.

אני מאמינה שנשיאת תינוקות לא יכולה להזיק כשמדובר בתינוק בריא. ככל שתינוק גדל הוא עומד על דעתו והצרכים שלו גדלים מעבר לחום, מגע ואוכל. תינוק לא מרוצה יודע להראות את חוסר שביעות הרצון שלו ובכלל, תראי לי תינוק שנישא יותר מדי...

(האם לזאת התכוונת או שאת שואלת על נזקים פיזיים שיכולים להיגרם לתינוק משימוש במנשא?).

לגבי הבייביביורן - לא מומלץ מגיל מגיל לידה. ראי תשובתי לחומד (בעיני לא מומלץ גם בהמשך...)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דווקא היה לי ברור שמנשא לא מזיק'
דווקא היה לי ברור שמנשא לא מזיק
30/11/2006 | 19:41
26
פשוט חשבתי שאולי יש לו יתרונות גם בתחום ההתפתחות המוטורית

תודה בכל מקרה
הורות טבעית >>
מנשא והתפתחות מוטורית
30/11/2006 | 18:46
24
ראשית, חוזרת על כך שאנחנו לא נשות מקצוע בתחום, ומה שיש לנו לומר מבוסס על מה ששמענו מאנשי מקצוע ועל השכל הישר (שלנו).

לגבי התפתחות מוטורית באופן כללי- ילד שנישא במנשא הוא קצת כמו מישהו שמרכיבים אותו על אופנוע. הוא אמנם לא מניע את עצמו אבל הגוף שלו כל הזמן צריך להתאים את עצמו לתנועות של האדם הנושא אותו. לכן לא מדובר במצב פסיבי כמו שכיבה בעגלה (שגם בה, אגב, יש אלמנט של תנועה, אם כי פחות) או בטרמפולינה (פסיביות מוחלטת) אלא במצב שבו יש לגוף הזדמנות להפעיל כל הזמן שרירים ושיווי משקל.

לגבי תנוחות- שמעתי אנשי מקצוע שממליצים לערסל תינוקות רכים, גם אם הם לא אוהבים זאת. הבנתי שיש קשר בין תנוחת ערסול לבין התפתחות נכונה של השרירים הנכונים של חגורת הכתפיים.

אישית, התינוק שלי שנא ערסול, והיה בתנוחה הזאת מעט מאד. לעומת זאת נשאתי אותו הרבה בתנוחת לוטוס עם הפנים החוצה, שהיא פחות מומלצת בגיל רך. היום הוא בן 9.5 חודשים, זוחל במרץ ועומד עצמאית, כך שכנראה שהוא הצליח להתגבר על המכשול הזה .

דעתי על הבייבי ביורן זהה לדעתה של נעמה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שאלת התלבטות על מנשא'
שאלת התלבטות על מנשא
30/11/2006 | 11:20
3
26
שלום רב
יש לי תינוקי עם משקל מכובד של קרוב ל10 ק"ג בן חצי שנה (חמסה חמסה).
הוא כבד כבר הרבה זמן עד גיל 4 חדשים הסתדרנו עם הבייבי ביורן , אבל כרגע זה פשוט נהיה ממש קשה , על הגב עדיין אי אפשר לסחוב אותו כי הוא לא יושב.
אולי יש לכן מנסיונכן רעיון ?
תודה רבה מקרב לב.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשיאה על הגב לפני גיל ישיבה'
נשיאה על הגב לפני גיל ישיבה
30/11/2006 | 17:23
28
שלום אפרושית

אפשר לשאת על הגב לפני גיל ישיבה.
תנוחות הנשיאה המומלצות רק מגיל ישיבה הן כאלה בהן התינוק נתמך רק חלקית וממש יושב על המנשא (למשל נשיאה במנשאי ברזלים).
גם בנשיאת צד, בה התינוק כביכול יושב, הוא נתמך (ברב המנשאים) החל מאחורי הברך, דרך האגן ועד אמצע הגב, או יותר.
מנשאי גב רכים התומכים בתינוק בצורה טובה (וככל שהתינוק קטן יותר התמיכה רחבה יותר כי המנשא בעל גודל קבוע והתינוק קצר) אפשריים מגיל 4 חודשים (ולעתים קודם, תלוי בתינוק ובאמא שלו).
אם תשאלי את היצרנית של יאמו היא תספר לך שהקטנה שלה היתה בו על הגב החל מגיל חודש וחצי...

אני ממליצה לך לנסות מנשא ילקוט (יאמו, אימגו, קואלה) או מנשא קוריאני (וולאבי או כנעני).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה עם נעמה ומוסיפה'
מסכימה עם נעמה ומוסיפה
30/11/2006 | 18:49
1
16
שבייבי ביורן ממש לא מתאים למשקלים כאלו. כדאי לקנות מנשא גב ויפה שעה אחת קודם! חבל על הגב שלך...

אגב, הקטן שלי היה על הגב מגיל 3.5 חודשים. במנשאים מסורתיים אפשר לשאת על הגב מגיל אפס- זו אותה תנוחה כמו בטן לבטן. הבעיה העיקרית עם נשיאה על הגב בגיל רך היא שרובינו, כאמהות מערביות, חשות חוסר בטחון לגבי זה...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש עוד בעיה עם נשיאת גב מגיל אפס'
יש עוד בעיה עם נשיאת גב מגיל אפס
30/11/2006 | 18:59
13

שקצת קשה לשחרר..
בשבועות הראשונים עוד צריך למשש, ללטף את "הבטן החיצונית", להקשיב לנשימות...

(בכל מקרה החל מילד שני הזמן עד המעבר לגב מתקצר משמעותית לעומת הילד הראשון)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מבקש עצה לגבי המנשא'
מבקש עצה לגבי המנשא
30/11/2006 | 11:36
10
22
מחפשת מנשא שבו התינוק בן יומו יכול לשכב ולא לשבת. אני מאמינה שתינוק קטן אסור שיהיה לחץ על טוסיק והגב, כך שכל המנשאים שראיתי לא מתאימים כי שם התינוק נמצא במצב אופקי. חשבו לציין שאני מתכוונת להניק ואם יש מנשא שיכול להתאים למצב ההנקה- עוד יותר טוב.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נשיאה מגיל לידה'
נשיאה מגיל לידה
30/11/2006 | 17:31
29

שלום anna77

אילו מנשאים ראית ומצאת שאינם מתאימים?
נשיאה אופקית בה התינווק נתמך בכל גופו היא נשיאה מתאימה לשבועות הראשונים.
מנשאים מתאימים לגיל זה הם מנשאי כריכות לסוגיהם (בד ארוך - תינוכיס, תינוח ומנשא טבעות - כמו לופי) ורב המנשאים האלכסוניים.
(ראי פירוט בתשובתי לחומד).
יש גם מנשאים מסורתיים (קוריאנים וסיניים) המאפשרים ערסול אנכי המתאים מגיל לידה.

כל המנשאים שציינתי מאפשרים הנקה במנשא, כשבערסול אופקי זה פשוט יותר.
חשוב רק לזכור שהנקה במנשא אפשרית רק אחרי שההנקה מחוץ למנשא מבוססת ונטולת בעיות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הבהרה לגבי תנוחות זקופות'
הבהרה לגבי תנוחות זקופות
30/11/2006 | 18:57
8
20
כשנושאים תינוק רך בתנוחה זקופה (במנשא שאיננו מנשא תלייה מערבי, כמו הביורן, אלא במנשא בד ארוך או מנשא מסורתי), הוא לא "יושב" אלא נשען ונתמך בכל חלקי גופו על גוף האם, בדיוק כמו שהוא כאשר את מחזיקה אותו בזרועותייך בתנוחה אנכית. כל משקל גופו מועמס על גוף האם ולכן אין לחץ על הגב והטוסיק. מסיבה זאת ניתן בהחלט לשאת תינוק רך בתנוחה זקופה.

אם את רוצה להניק במנשא (שזה אכן כיף ומומלץ) אכן עדיף לערסל, מנסיוני יותר נוח להניק כך (וכפי שכתבתי בתשובה אחרת, יש הממליצים על ערסול כתנוחה מועדפת באופן כללי לתינוקות רכים).

לי היה הכי קל להניק במנשא בד ארוך. אפשר להניק גם במנשא צד וגם בלופי (די דומה למנשא בד ארוך מבחינת התנוחות ונוחות ההנקה).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי תנוחה זקופה'
שאלה לגבי תנוחה זקופה
01/12/2006 | 09:56
7
19
האם נשיאה בתינוכיס של בת חדשיים בתנוחה זקופה עם הפנים (של התינוק) כלפי חוץ ולא כלפי מזיקה?

המון תודה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זו לא תנוחה מומלצת.'
זו לא תנוחה מומלצת.
01/12/2006 | 16:12
6
17
אבל מנסיוני אני יודעת שלפעמים זה מה שהתינוק דורש...
את יכולה לקפל את הרגליים שלה לפני גופה ולתמוך בהן בעזרת הרצועה האופקית. זה עדיף מאשר לתת להן להשתלשל למטה ולהעמיס על האגן.
קראי גם את התשובה הראשונה של נעמה בנושא נשיאה מגיל לידה (את הפסקה האחרונה).
אם היא מוכנה להיות עם הפנים אליך, עדיף.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'המון תודה,'
המון תודה,
01/12/2006 | 19:56
5
9
אכן, זו לא תנוחה שאני מעדיפה אלא התינוקת. מאיזה גיל התנוחה שציינתי לא מהווה בעיה?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה.'
אני לא בטוחה.
01/12/2006 | 23:13
9
אם את מקפידה לשאת אותה בתנוחת לוטוס ולא עם רגליים משתלשלות, אני חושבת שאין סיבה להמנע גם בגיל הזה, אם היא מתעקשת. מתישהו היא תפסיק לסרב לתנוחת בטן לבטן ואז כבר לא תהיה בעיה (וזה יקרה כשתוכלי לשאת אותה ללא תמיכה לראש ושדה הראיה שלה יהיה חופשי).
תנוחת הרגליים המשתלשלות לא נראית לי מומלצת בשום גיל... כשהם קטנים זה מעמיס על האגן שלהם וכשהם גדולים זה מעמיס על הגב שלנו
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מותר לי?'
מותר לי?
02/12/2006 | 21:40
3
9
בנשיאה עם הפנים קדימה אין את אותה תמיכה לראש שיש בערסול. לכן תנוחה זו מתאימה רק כשהתינוק שומר ממש טוב ראש (סביב גיל 4 חודשים).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה לשתיכן '
תודה לשתיכן
03/12/2006 | 15:49
5
לצפיה ב-'מסתייגת מהגבלת הגיל.'
מסתייגת מהגבלת הגיל.
03/12/2006 | 22:02
1
10
התינוק שלי החזיק את הראש מספיק טוב לתנוחת לוטוס כבר לפני גיל חודשיים.
זה לא מדויק שהראש לא נתמך- יש תמיכה מאחור (החזה של האמא) ובמנשאים מסוימים גם בצדדים.
שורה תחתונה: צריך להסתכל על התינוק, ולראות מה מתאים לו. וכמובן תמיד להפעיל את השכל הישר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה על התוספת.'
תודה על התוספת.
05/12/2006 | 15:47
2
גם שלי מחזיקה את הרשא מאוד בבטחון, אז כנראה שאנסה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אורית ונעמה שלום, אודה על המלצה'
אורית ונעמה שלום, אודה על המלצה
30/11/2006 | 12:49
12
19
על מנשא גב טוב, לא מנשא לטיולים, אלא לשימוש בזמן קניות, בבית וכו', מנשא שניתן להכניס אליו את הילדה ללא עזרה של אדם נוסף (חשוב מאוד) וגם שתהיה נגישות טובה בעת הצורך.
הקטנה כמעט בת חצי שנה ועד עכשיו אני משתמשת בבייבי ביורן שהוא מאוד נוח אם כי מתחיל להיות כבד...ואין אפשרות נשיאה על הגב.
האם יש לכן נסיון עם המנשא שהנשים האתיופיות משתמשות בו?
וכמובן שוב - אשמח להמלצה על מנשא "מערבי" טוב.

המון תודה מראש!
בברכה,
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא גב מהיר'
מנשא גב מהיר
30/11/2006 | 17:39
10
25
שלום אנה,

לנשיאת גב נוחה, פשוטה ומהירה, ללא צורך בעזרה בלבישה או בהורדה אני ממליצה בהתלהבות על מנשא ילקוט.
מנשאי ילקוט המיוצרים בארץ הם יאמו, אימגו וקואלה.
אני נושאת ביאמו את הקטנה שלי, בת השנתיים השוקלת 13 קילו. אני נושאת אותה בזמן עבודות הבית או בטיולים ובכלל. הילדה אוהבת על הגב.
המנשא מחלק את המשקל מצויין ולוקח לי בערך 5 שניות מרגע שהילדה מושיטה אלי ידיים ועד שהיא על הגב ואני יכולה להמשיך בחיי (אני לובשת אותה בהנפה).

אם את מעוניינת במנשא מסורתי (אני רואה פזילה לכיון האתיופי?) אז יש קוריאנים (וולאבי וכנעני) וסיני (מקדם) וגם אפריקאי (קובבה).
את כל אלה שציינתי אני מכירה "מהגב". הם נהדרים.
אתיופיים לא יצא לי לנסות. מבחינת פונקציות - נראה לי שאין לו יתרון על הקוריאני, להיפך.
אם מנשא אתיופי מסקרן אותך אז אני יכולה להפנות אותך לכמה נשים שתופרות כאלה...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נעמה שלום,'
נעמה שלום,
30/11/2006 | 17:48
9
9
תודה רבה על התשובה המפורטת.
שאלה לגבי יאמו - ניתן יהיה להכניס בהנפה גם תינוקת בת חצי שנה?
לגבי האתיופי - סתם סקרנות, אין לי העדפה אליו (פשוט ראיתי לא מזמן אישה בסופר עם ילד על הגב וחשבתי על המנשא הזה). הספקתי כבר לשאול מטפלת בגן של הילדה הגדולה ואכן היא הפנתה אותי למישהו שמביא את המנשאים מאתיופיה.
אגב, האם אתן מגיעות מתישהו לאזור ירושלים? הייתי שמחה להתרשם ממגוון המנשאים לפני הבחירה הסופית.

תודה רבה וערב נעים!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הנפה'
הנפה
30/11/2006 | 18:05
13
נדמה לי שאני התחלתי להניף סביב גיל חצי שנה...
זה תלוי באמא ובילד. האמא צריכה להיות מספיק בטוחה בעצמה והילד צריך להיות מספיק "מוצק" ולהחזיק את הגוף כמו שצריך.
חשוב לנסות את ההנפות הראשונות עם ליווי של מניפה מנוסה (בשביל ההשגיה והביטחון), מול מראה ובסביבה רכה (ליד ספה למשל).
בכל מקרה חשוב לזכור שלא חייבים להניף. היצרנית ממליצה על לבישת גב דרך הצד (ומשם לגלוש אחורה). את יכולה לראות תמונות כאן: http://loopi.co.il/useyamo.html

סדנא בירושלים - אני מניחה שתהיה. את מוזמנת לפנות בעניין לאורית oritso@gmail.com  (היא מופקדת על הדרום).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לגבי מנשא אתיופי'
לגבי מנשא אתיופי
30/11/2006 | 18:22
7
55
אני משתמשת באחד כזה, שתפרתי לפי דוגמא של חברה (ייצור של הדוד)
החיסרון היחיד מבחינתי הוא שהקטנה לא מצליחה להציץ מעל הכתף שלי
וזה מרגיז אותה.

(וגם שא"א ללבוש מעליו מעיל)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על מנשאים ומעילים'
אם כבר מדברים על מנשאים ומעילים
30/11/2006 | 18:44
5
27
אז יש להשיג פונצ'ו זוגי, כזה שמתאים לאם ולתינוק הנישא.
זה פונצ'ו עם שני חורים לשני ראשים ולטעמי מדובר ברעיון גאוני. הרי כשקר חייבים להתלבש טוב אבל ללבוש מנשא מעל מעילים זה ממש לא נח.  עם פונצ'ו כזה אפשר להתכרבל ביחד ולא לסבול מהקור.

כרגע מיוצר על ידי אוריה - http://dvarimim.com/ ושמעתי שגם יצרניות התליני http://www.talinibaby.com מיצרות פונצ'ו כזה.

מי שרוצה להכין לבד - הנה הוראות הכנה (ללא תפירה!): http://www.gypsymama.com/sew_poncho.htm
המשקיעניות מוזמנות לתפור מעיל מתרחב: http://www.kiddiesgames.com/jacketinserts/
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איזה רעיון נפלא'
איזה רעיון נפלא
30/11/2006 | 18:53
5
לסוגיית שילוב המעיל עם המנשא בחורף
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אולי זה טוב לתלביב'
אולי זה טוב לתלביב
30/11/2006 | 19:30
11
יש לי פונצ'ו נפלא (עם חור אחד גדול)
ואנחנו נהנות ממנו נאוד.
אבל אם קר מידי (הרי ירושלים)
או שיורד גשם
אין לנו ברירה אלא ללבוש אותה מקדימה (6 מטר)
ועל זה מעיל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש שמיכה כזו'
יש שמיכה כזו
02/12/2006 | 13:32
2
18
אני מגיבה קצת באיחור ומקוה מאד שזה בסדר שאני מצרפת את התמונה עם הפרסומת.
שלחחו לי את זה למייל, אני מכירה את היצרנית, ככה בקושי, לא שאני עושה כאן שיווק לאיזו קרובת משפחה או מקבלת אחוזים. נראה לי נחמד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מדליק!'
מדליק!
02/12/2006 | 20:32
1
10
יש לך מושג כמה עולה?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא יודעת, אשתדל לבדוק'
לא יודעת, אשתדל לבדוק
06/12/2006 | 14:55
9
לצפיה ב-'הצצה מעבר לכתף'
הצצה מעבר לכתף
30/11/2006 | 20:17
11
אפשרית במנשא קוריאני (כנעני, וולאבי), בקשירת ילקוט (קצת קשה להסביר- צריך להדגים), וגם במנשא הסיני (מקדם).
במנשא אתיופי הקשירה מעט שונה ואני לא בטוחה אם אפשר למקם את הילד גבוה.
במנשא ילקוט הילד יושב נמוך ואין אפשרות למקם אותו גבוה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מבינה שאת מעדיפה מנשא "מערבי"'
אני מבינה שאת מעדיפה מנשא "מערבי"
30/11/2006 | 20:20
14
אבל גם מנשאים מסורתיים עונים על הדרישות שהצבת. כולל הכנסה ללא עזרה.
נעמה תחלוק עלי כאן, אבל לדעתי דווקא במנשא מסורתי קל יותר ללבוש ילד על הגב ללא עזרה (אם כי לוקח כמה ימים לתפוס את העסק).

מוזמנת ליצור אתי קשר לגבי סדנה בי-ם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום - הקטנה מאוד אוהבת להיות'
שלום - הקטנה מאוד אוהבת להיות
30/11/2006 | 13:08
6
10
בתנוחת צד... או עם הפנים החוצה..(בת 8.5 חוד' שוקלת כ 7 ק"ג)

יש לנו מספר מנשאים:
תינוכיס (מלך העולם) בו השתמשתי כמעט מגיל חודש בעיקר בתנוחת בטן אל בטן (היא לא אהבה את תנוחת העירסול) - אבל עכשיו היא כבר גדולה מדי בשביל התינוכיס.

סנגלי - נחמד - אבל מסורבל...

יאמו- רכשנו אותו בעיקר בשל האפשרות לשאת נשיאת צד ובדיעבד מתברר שזו התנוחה הכי פחות נוחה בו (מאוד לא נוח לי או לבעלי הרצועות ממש פוצעות את הצוואר שלנו) ואף נאמר לי שהוא אינו מיועד לנשיאת צד. מה גם שגם בנשיאה עם הפנים אלי נראה כאילו הרצועות של היאמו מציקות לה בצוואר....(נפילה גדולה אמרתי כבר???)

ומנשא נוסף שאני לא יודעת איך קוראים לו בארץ - נדמה לי מנשא סלינג... נחמד וזהו...

המסקנה - אין משנא שמתאים לנשיאת צד???? תתקנו אותי אם אני טועה...??? יש למישהי טיפים לגבי שימוש נכון וטוב יותר ביאמו???

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אורית התאימה לי מנשא צד נהדר.'
אורית התאימה לי מנשא צד נהדר.
30/11/2006 | 16:35
1
12
ככל שאני מתרגלת אליו, אני נהנית ממנו יותר.
אשאיר לה את הבמה, היא בטח תכתוב עליו.

אורית, הזדמנות לומר שוב תודה .
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שאת נהנית ממנו '
שמחה לשמוע שאת נהנית ממנו
30/11/2006 | 20:29
12
לצפיה ב-'מנשא לנשיאת צד'
מנשא לנשיאת צד
30/11/2006 | 17:53
2
30
שלום arc55,

אם הקטנה אוהבת להיות בתנוחת צד ולך אין בעיה עם זה - מנשא צד טוב זה מה שאתן צריכות.

יאמו מאפשר נשיאת צד אבל זאת תנוחה קצת מאולצת אצלו. לא מומלצת.
אם כבר יש לך אותו - נסי נשיאת גב. יכול להיות שהקטנה קצת תתמרד בהתחלה אבל אם תתמידי ותנסי כמה פעמים שתיכן עשויות לגלות שטוב לכן בתנוחה החדשה (הקטנה תגלה שאפשר להסתכל גם הצידה ואת תגלי שאפשר לשאת אותה לפרקי זמן ארוכים יותר ויותר בלי לעייף את הכתף).

הסלינג שיש לך (אשמח לך אם תתארי אותו או תצרפי תמונה כדי שאדע אם אנחנו מדברות על אותו המנשא) מצויין לנשיאת צד.
מה לא אהבת בו?

אני לא יודעת על איזה מנשא בדיוק אשכר מדברת (ספרי לנו בבקשה) אבל אם הוא מאורית אז מדובר באחד משניים (ושניהם נהדרים):
מנשא מצדי - מנשא צד, סלינג, מתכוונן, בעל שק קטן יחסית ולכן לא מאפשר ערסול. אידיאלי לנשיאת צד (עוצב במיוחד לנשיאה זאת) אבל מאפשר גם נשיאה קדמית ואחורית.
המנשא של יעלה - מנשא פאוץ' - מנשא אלכסוני בעל גודל קבוע. מנשא קליל ואורירי עשוי בד אורגני.

עוד מנשאים שאני יכולה להציע לך:
מנשא תליני - גם הוא פאוץ' (אלכסוני בעל גודל קבוע). תליני מתהדר בבדים מיוחדים בצבעים מרהיבים (אפשר לראות באתר. חגיגה!).
סלגוזל - מנשא אלכסוני לשימוש החל מגיל כמה חודשים. זהו מנשא בעל רצועת מותן בנוסף לזו האלכסונית, מה שמעביר חלק מהעומס מהכתף למותן. בחודשים האחרונים יש מחסור בסלגוזל וטרם קיבלתי דיווח על חידוש הייצור אז אני יכולה רק להמליץ לך לחפש יד מנשא שניה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מצטרפת להמלצה על הפאוץ' '
אני מצטרפת להמלצה על הפאוץ'
30/11/2006 | 18:28
3
יש לי פאוץ' של GOO GA שנקרא PEANUT SHELL (לא ישראלי, לא גרה בארץ פשוט... אבל הרעיון דומה בכולם) והוא נפלא לנשיאה צדית. הוא נהדר גם לנשיאה בתנוחת ערסול, קנגרו, בטן אל בטן, ועל הגב. אני מרוצה - אש!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אכן מנשא "מצדי".'
אכן מנשא "מצדי".
30/11/2006 | 19:39
5
גם המנשא של יעלה היה נוח, אבל לי וליותם התאים יותר ה"מצדי".
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא צד'
מנשא צד
30/11/2006 | 20:27
4
ראשית, יאמו אינו מיועד לנשיאת צד. נסיתי את תנוחת הצד שלו וזה ממש לא נוח. ככלל, אני טוענת שאם רוצים לשאת על הגב, צריך מנשא שמיועד לגב, ואם רוצים לשאת על הצד, צריך מנשא שמיועד צד. אחרת סתם לא נוח.

נעמה תארה את מנשאי הצד המעולים שיש, בנוסף אליהם יש גם מנשאים טובים תוצרת חוץ, כגון מאיה ווראפ ואובר דה שולדר. אם יש לך סלינג ולא נוח לך אתו, או שהוא מנשא גרוע, או שאת זקוקה להדרכה כיצד להשתמש בו נכון.

אישית, אני משתמשת בפאוץ' של יעלה (כבר אמרתי שאני סוחבת ילד במשקל 12 קילו? ) והוא מעולה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום '
שלום
30/11/2006 | 17:06
2

שמחה לפתוח את האירוח ולהתחיל לענות על השאלות.
אורית בנבצרות זמנית בגלל שכח עליון החשיך את הקיבוץ כולו (כולל המחשב שלה). אם ימצא פתרון היא תצטרף אלינו בהמשך (בינתיים אני אשתדל להזכיר גם את המנשאים שהיא אוהבת    ).

אני אזכיר כאן שמות וטיפוסים של מנשאים. אם דרושים הסברים נוספים או פרטים על המנשאים - תשאלו.

יוצאת לדרך....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש אפשרות לבחור מנשא לפני הלידה או'
יש אפשרות לבחור מנשא לפני הלידה או
30/11/2006 | 19:08
1
6
שמומלץ רק עם התינוק?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בחירת מנשא לפני הלידה'
בחירת מנשא לפני הלידה
30/11/2006 | 19:15
12
שלום יערה,

קצת קשה לענות תשובה חד משמעית על שאלה כזאת.

מצד אחד - מנשא כדאי למדוד עם התינוק לפני הקניה. כל מנשא.
מצד שני - אמא אחרי לידה, לוקח לה זמן לצאת מהבית ויכולים לעבור שבועות עד שתהיה לה הזדמנות למדוד מנשאים ולמצוא את המנשא שלה.

אני ממליצה לכל הריונית למצוא מנשא בד ארוך בסביבתה, בהשאלה וללמוד איך להשתמש בו (כדאי גם לקבל תזכורת כמה שיותר מוקדם אחרי  שהתינוק נולד).
אני חושבת שברב המקרים מנשא בד ארוך יעשה את העבודה בשבועות הראשונים.
היתרון במנשא כזה הוא בכך שהוא מאוד נפוץ והשימוש בו הוא, לרב, לזמן קצר. אין בעיה למצוא מנשא פנוי להשאלה.

כשהאמא מתחילה לצאת מהקונכיה היא יכולה להתחיל לרחרח ולראות אם יש מנשא שיותר מתאים לה. אולי לופי, אולי מנשא אלכסוני כלשהו. אולי בד ארוך יתאים לה עד סוף גיל הערסול והמנשא הבא יהיה כבר לנשיאת צד או גב.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איזה אירוח מקסים!'
איזה אירוח מקסים!
30/11/2006 | 19:18
9
9
אפשר לקבל תמונות של מנשאים כדי להבין "מי" "מו" "מה"? כי אני הולכת לאיבוד בין כל שמות וסוגי המנשאים שעלו כאן באירוח וזה מבלבל אותי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
30/11/2006 | 19:23
6
20

לא נערכתי אבל אני יכולה לשלוף כמה. יש מנשא שמעניין אותך במיוחד?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אתיופי, פאוצ', קוריאני וכו''
אתיופי, פאוצ', קוריאני וכו'
30/11/2006 | 19:25
4
53
לצפיה ב-'קוריאני: כנעני'
קוריאני: כנעני
30/11/2006 | 19:38
90
לצפיה ב-'סיני: מקדם'
סיני: מקדם
30/11/2006 | 19:40
38
לצפיה ב-'"מקדם" - נשיאת תינוק בן יומו'
"מקדם" - נשיאת תינוק בן יומו
30/11/2006 | 19:41
39
לצפיה ב-'קוריאני: וולאבי'
קוריאני: וולאבי
30/11/2006 | 19:44
56
לצפיה ב-'יאמו'
יאמו
30/11/2006 | 19:26
37
התמונה הכי עדכנית והכי חביבה עלי (בגלל זהות המצולמים...   )
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא צד: מצדי'
מנשא צד: מצדי
30/11/2006 | 19:52
30

לא מתאים מגיל לידה, נפלא מגיל 4 חודשים, קל לשימוש ונח להפליא (למי שאוהב מנשאי צד)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אשתדל להוסיף תמונה של הפאוץ''
אשתדל להוסיף תמונה של הפאוץ'
30/11/2006 | 20:32
15
של יעלה. לא בטוחה שאספיק הערב... אולי מחר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נעמה ואורית, תודה גדולה לכן'
נעמה ואורית, תודה גדולה לכן
30/11/2006 | 20:03
1
8
על האירוח הנעים והמעשיר הזה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה לכן '
תודה לכן
30/11/2006 | 21:23
2
היה נעים להתארח, מקווה שעזרנו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סיכום'
סיכום
30/11/2006 | 20:05
14

שמחתי להיות כאן הערב (אני תמיד שמחה כשנותנים לי אפשרות לקשקש על מנשאים...).
אם יהיו לכן שאלות נוספות בעתיד אתן מוזמנות לפנות אלי באימייל או בטלפון (פרטים באתר שלי - ראו חתימה למטה).
מי שרוצה למשש מנשאים יכולה לבוא למסיבה מחר ברמת השרון (פרטים באותו אתר).

מקווה שכל אחת תמצא את המנשא שלה והאמהות שלה תהיה בעקבות זאת קצת יותר קלה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איך מתאמים סדנא כזאת?'
איך מתאמים סדנא כזאת?
30/11/2006 | 20:06
1
8
יש לכן יופי של יזמה.
כמה אנשים צריך לסדנא?
לאיזה גילאים יש לכן מענה?
(עד איזה...?)
לאילו איזורים אתן מגיעות?
האם אתן גם מוכרות במפגש?
האם רק חדשים או גם משומשים?

ושאלה בלי קשר...
המלצה על מנשא לילדה בת שנה+ (שהיתה במנשארי ועכשיו בבייבי ביורן...ושאנחנו לא רוצים על הגב אלא מלפנים/צד...) יש?

תודה,
יופי של ארוח
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סדנאות'
סדנאות
30/11/2006 | 20:18
12
הסדנאות נערכות בכל הארץ. מספר המשתתפות המינימלי הוא לרב סביב 7-8.
אנחנו נותנות מענה לכל הגילאים (עד 3-4). הסדנאות יכולות להיות מותאמות לשלה התפתחותי מסוים או לכלל הגילאים (בהתאם לקבוצה שמתארגנת).
בתום הסדנאות אפשר גם לקנות חלק מהמנשאים שהוצגו, מנשאים חדשים. (יש אפשרות לטרייד-אין ולפיכך יתכן שבעתיד יהיו למכירה גם משומשים).

את מוזמנת לפנות באימייל אלי naama@minsa.co.il אם את גרה בתל אביב וצפונה או אל אורית oritso@gmail.com אם את גרה בתלאביב ודרומה.

---

אם אתם לא מעוניינם לשאת ילדה בת שנה על הגב אז מנשא צד עדיף על מנשא קדמי (מטעמי שמירה על גב ההורה).
מנשאים מומלצים תוצרת הארץ: מצדי (מנשא צד מתכוונן), סלגוזל (מנשא צד בעל רצועת תמיכה למותן, כרגע אין להשיג מנשאים חדשים), המנשא של יעלה (פאוץ' = אלכסוני בעל גודל קבוע)  ותליני (גם הוא פאוץ').
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה לאורית ולנעמה'
תודה לאורית ולנעמה
30/11/2006 | 20:29
2
על התשובות המחכימות והמעניינות ועל היוזמה הברוכה.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה גם ממני '
תודה גם ממני
30/11/2006 | 22:35
1
לצערי רק עכשיו הגעתי (שרשור קיטור יפתח בנפרד), אבל מהמעט שהספקתי לקרוא התפתח שרשור מעניין ומועיל.

תודה רבה-רבה לשתיכן על הזמן והסבלנות.

סופשבוע נעים וטוב
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ