ברכות לפורום ועוד מילה

swann

New member
הו איכשהוא הבנתי הפוך...

שהשכנוע היה לא למול (ובאמת היה תמוה משהו
). כל הכבוד שלא חשבת על ההבדל בין הבנים כשהשני לא נחתך, זה מאוד אמיץ!

ayala26

New member
לי היה מאוד קל לשכנע

אבל זו לא חוכמה ולא כל כך עוזר לך כי חבר שלי הוא לא יהודי ולא נימול בעצמו. הוא לא היה נגד ולא בעד כי הוא בעצם לא ידע מה עושים שם רק שיהודים עושים ואם זה חשוב אז זה בסדר מצידו. גם ישראלים חילונים לא יודעים מה עושים שם לרוב. אז אמרתי לו שאם הוא מסכים אז הוא לפחות צריך לדעת מה עושים שם - אז הדגמתי לו - עליו מה היו חותכים לו אם היו מלים אותו. הוא הזדעזע עד עמקי נשמתו (גבר רגיש
) ומאז הוא מאוד מאוד אנטי!

Manty

New member
מציעה לך להראות לבעלך

את האתר של ערן שדה גונן על הילד. בדיוק כמו עם ההכנה ללידה ביתית
חשיפתו לחומר תעורר אותו לחשוב עליו ולפקוח את עיניו לאופציות שונות..

צימעס

New member
הבן שלי נימול

עם זאת, הטיעון "לשמור על הקשר עם אבא שלו, שגם ככה רעוע" נורא מרגיזותי. (מתישב אצלי על הפעמים בהם מצאתי את עצמי אומרת לילדים איך להתנהג ליד סבא, כי הם - בגיל 3 - מסוגלים להיות בוגרים יותר ממנו). רוצה לשפר את הקשר עם אבא? יש עוד מליון דברים לעשות בשביל זה, שלא קשורים בילדים שלו - להתקשר כל יום, ללכת לפסיכולוג, ללמוד תקשורת מקרבת וכו' וכו' וכו'

אצלנו שניהם נימולים

עם הבכור פשוט מפני שזה היה בשיטת האנרציה שלאחר הלידה, של אמא שלא נכנסה לשום פורום הורות או שקשור בהורות בגלל הפחד מלחשוב מה יקרה אם יקרה משהו להריון (אחרי שנים של טיפולים, הריון תאומים שאחד נפל, ושמירת הריון) ובגלל שלא ידענו אם בן או בת (אומרים שזה יתרון - במקרה שלנו זה היה חסרון). עם הצעיר, מפני שלא הצלחתי לשכנע את ערן שנצליח להתמודד עם השונות שלהם, בנוסף לכל המעמסה שהעמסנו עליהם של מעבר לגור בחו"ל. החלטה כואבת אבל צריך שניים לטנגו, בייחוד טנגו כזה.

פלגיה

New member
אני חושבת שילד נימול הוא שלם

לא פחות מילד שלא נימול. לא אוהבת את הצמדת הכינוי "שלם" שפוסלת אוטומטית את מי שבחרו אחרת ממך.

פלגיה

New member
אני גם לא אוהבת את המילה הזאת

"ערל" הוא אולי כינוי למי שאינו יהודי, אבל יהודי שאינו נימול הוא יהודי שאינו נימול. זה לא הופך אותו לערל.

פלגיה

New member
על זה אני כועסת

אני אקרא לילד שלי "מושלם" - לפני הברית הוא היה שלם, והמילה עשתה אותו מושלם. זה ימצא חן בעיניך?

ayala26

New member
אבל אין מונח אחר

כמו בביטוי "בריא ושלם" שלם הוא זה שלא חסרים לו חלקים. יש כאלו שלא מתייחסים לערלה כאיבר בגוף ולכן שלם לא מתאים להם לתיאור המצב לפני המילה. אבל מי שכן רואה את הנימול כ*חסר* ערלה אז הנימול בשבילו אינו שלם. אני מצטערת אם את נפגעת מכך אבל באמת שכשאני אומרת שבני שלם ומושלם אינני פוסלת אף אחד באופן אוטומטי. אני כן מתנגדת למנהג הזה אבל אינני פוסלת ולכן אני לא מתנצלת על השימוש במושג שלדעתי הוא נכון. הבן שלי הוא שלם. מה לעשות - ככה זה כי הוא לא חסר אף חלק שאיתו תינוק בריא נולד כדרך הטבע. בכל מקרה אני חושבת שזה בכלל לא משנה באיזה מונח משתמשים ואיזה מונח חדש יומצא - גם אם נגיד סתם "לא נימול" (אבל אז משתמע כאילו נימול זה המצב הטבעי כי "לא" היא מילת שלילה, אבל מילא) - כל מונח שיתאר את הלא-נימולים עלול להתפרש כפסילה אוטומטית של אלו שבחרו *כן* למול מכיוון שכיום ה"פעולה" עצמה של ה"אי-מילה" מתפרשת כפסילה של אלו שמלים - ע"י אלו שמלים!

פלגיה

New member
אני חושבת שהמילה משמעותית

(תרתי משמע
) כלומר לדעתי זה לא סתם שאנשים בחרו את המונח שלם (מושג שהתחיל רק לאחרונה, אגב) כי מילים קובעות מציאות. ועניין המילה משקף תפיסה רחבה יותר שלי טבעי זה טוב, אבל לא *כל* מה שטבעי הוא טוב. יש דברים טבעיים שמצריכים השלמה מצד האדם.

שישה בנים, שש בריתות

אחד הבנים נולד נימול למחצה, אבל מכיוון שהיה צורך להשתמש בעורלה לניתוח תיקון (היפוספדיאס), הוא נימול למעשה רק בגיל שלוש וחצי, במהלך הניתוח. מי שאומר שילד לא חש בשונות חברתית, במיוחד בגיל הרך - היה צריך לראות את הקשיים שאיתם הוא התמודד גם בגיל מעון-גנון. כשחזרנו הביתה מהניתוח, הוא דיקלם לעצמו כל הדרך, עם כל קפיצה שהכאיבה לו ועם כל עצירה לשירותים - עכשיו אתה כמו כולם. עכשיו אתה הכי יפה מכולם. הוא היה מאושר להיות "לא שונה", למרות הכאב...

e l i z e

New member
../images/Emo41.gifאפרופו ברית מילה../images/Emo41.gif היום קרה../images/Emo41.gif

היום בא אל ביתנו חבר של בעלי. לחברו התלווה מכר שלהם. הוא איש דתי חרדי. בני הנודיסט, אוהב מאוד להסתובב עירום בבית (גם בחוץ, אבל אני מגבילה. דואגת מהערות של אנשים בלי מודעות, אשר עלולות לפגוע בו). המכר, ראה את בני ושוד ושבר! הוא טוען שהברית שעשו לו לא טובה ומאוד חשוב לתקן אותה. על פי דבריו: "אפשר לעשות את זה בניתוח, אל תזניח, זה מאוד חשוב". בעלי, שאחיו הבכור הוא דתי חרדי, ישר הגיע אליי עם האינפורמציה ולאחר שהלכו השניים, התפתח דיון בינינו. מסתבר שהמכר אמר לבעלי כל מיני דברים, שגרמו לו לחשוב ברצינות על ניתוח. אני בד"כ לא אוהבת להיות כוחנית ואוהבת להגיע להחלטות בצורה משותפת עם אבי ילדיי, אבל כאן, אמרתי לו שאני אלחם עד שארית כוחותיי כדי שמצב כזה לא יקרה. אבל הדברים שהמכר אמר, כבר יושבים לו בראש. זה כ"כ חסר אחריות לבוא, לומר משהו לאדם וללכת. אמרתי לבעלי שהמכר יעשה עם ילדיו מה שהוא רוצה ואנו נעשה עם ילדינו מה שאנו רוצים. זהו, מקווה שלא נצטרך לדון בזה שוב.

אמארונה

New member
../images/Emo10.gifמצטרפת לתקווה שלא תדונו בזה שוב

ושלא יגרם סבל מיותר לבנך

למעלה