לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1174611,746 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לחו"לניקיות'
שאלה לחו"לניקיות
<< ההודעה הנוכחית
22/06/2006 | 00:19
63
35
לפי הבנתי יש בפורום שלנו הרבה אמהות שגרות מעבר לים
ומאוד מסקרן אותי מה זה אומר הורות טבעית בארצות שאתן גרות בהן.
עד כמה הרעיונות של הורות טבעית רווחים בארצות האלה?
עד כמה המודעות לאקולוגיה, זמן איכות עם המשפחה גם אם זה בא על חשבון על הקריירה,
אוכל מזין ובריא, רפואה וחינוך אלטרנטיביים וכו', נפוצים בסביבה הקרובה אליכן?
ובכלל איך זה לגור כל כך רחוק מהמשפחה והחברים?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הווו יש לי הרבה מה לומר - מצרפת'
הווו יש לי הרבה מה לומר - מצרפת
22/06/2006 | 00:30
8
8
אבל אגיד רק קצת עכשיו.
אנחנו מסיימים שנת לימודים בצרפת בימים אלה ושבים אוטוטו לאֶרֶצָקודש. ברוך השם.

בשהותנו פה נתקלתי בהרבה מאד אימהות, הן כי שיעור הילודה בצרפת גבוה מאד (הגבוה באירופה, אאל"ט), והן כי היו הרבה בנות זוג של בטודנטים בסביבתי.
כמה נקודות לגבי תפיסת עולמן של האמהות הצרפתיות  (זוהי כמובן הכללה גסה, אך המבוססת על סקר לגמרי לא קטן):

צנצנות גרבר הן אוכל הגורמה המדהים ביותר עלי אדמות. אם אפשר - 3 פעמים ביום.
הנקה? נו באמת. בגיל חודשיים זה באמת כבר מוגזם.
שהיה עם ילדיך בסביבת מעשנים, לרבות החזקת ילדך על הידיים אגב נשיפת עשן בפרצופו - היא מבורכת ותורמת לסיבולת לב-ריאה של העולל.
ניגוב ישבנו של העולל במגבון ספוג כימיקלים זה נפלא! מה גם שהבושם נשאר כי מתקלחים רק פעם ביומיים שלושה. כן, גם ככשלושים מעלות.
תפרחת חיתולים? מה? באמת? זה בגלל שאחרי המגבון אני גם אני לא שמה משחה????
לשים את ילדי מגיל 4 חודשים במעון העירוני זו קונספציה מופלאה! (שתמציתה - בייביסיטר קבוצתי - משלמים מחיר לשעה ואפשר לזרוק שם את הילדים מתי שרוצים לכמה זמן שרוצים. לא, הילדים לא קבועים ולא מכירים אחד את השני. לא, מטפלת אחת ל-10 ילדים בגילאים שונים זה לא יותר מדי.)

קצת עשיתי להן עוול, אולי. ואולי לא. אני ממש שמחה שלא צריכה לגדל את ילדי (הקיים וזה שבבטן) כאן.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הצרפתים הכי בריאים '
הצרפתים הכי בריאים
22/06/2006 | 09:05
3
9
אז עוגי שמוגי תארתי לעצמי שכך פחות או יותר חיים בצרפת ואפילו הצלחת להפתיע אותי בכמה דברים.
עכשיו לעניין הסנסציה - ראיתי לאחרונה תכנית בערוץ 8 על תזונה ומחלות ונאמר שם כי המדינה בה אנשים אוכלים הכי בריא בעולם (!!!) והתושבים בה סובלים מהכי פחות מחלות היא צרפת. ולמה ככה? הצרפתים לא שמעו על דיאטות ולא משנים בכל רגע את התזונה. הם אוהבים להנות והתפריט שלהם מכיל תמיד את כל אבות המזון. הם נהנים מהאוכל, משלבים אותו עם שתיית יין, אוכלים לאט, לועסים טוב ועוד משתנים מאוד חשובים, כלומר לא חשוב רק מה מכניסים אלה באיזו אווירה, עם מה מלווים את המזון, מצב רגשי, קצב וכיו"ב. מעניין וגם הגיוני. חומר למחשבה...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'והם גם אוכלים כמויות קטנות'
והם גם אוכלים כמויות קטנות
22/06/2006 | 10:31
1
לצפיה ב-'שטויות במיץ. כולם כאן חולים כל הזמן'
שטויות במיץ. כולם כאן חולים כל הזמן
22/06/2006 | 18:02
1
6
המון המון מה שנקרא Stomach Flu שזה וירוס בטן איום ונורא שכולם, מבוגרים וילדים זוכים בו לפחות פעמיים שלוש בשנה.
טוקסופלזמה היא דבר מ-א-ד נפוץ פה (כן, ומי שלא מחוסנת צריכה להבדק בהריון כל הזמן).
ההסבר מאד פשוט, לדעתי ומורכב משני דברים:
1. סטנדרטים - הבשר בסופר יכול להיות עם תאריך מלפני 5 ימים וזה יראה לאנשים סביר (אני לא קונה משהו שהוא לא מהיום; מתפשרת במקרה הגרוע על בשר מאתמול)
2. נקיון: כמה פעמים ראיתי אנשים יוצאים משירותים  ולא שוטפים ידיים... אבוי. חושך בעיניים יש לי כל פעם מחדש. לא מדברת כבר על אמהות שלא שוטפות ידים לפני ואחרי החלפת חיתולים לילדיהן. ועל שטיפת ידיים לפני או אחרי האוכל אין בכלל מה לחשוב. אני מתעלמת כמובן מסוגיית הרחצה, שחלק מהמבוגרים פה נדמה להם שפעם בשבוע זה סביר להתקלח.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זה בגלל הנשיקות'
זה בגלל הנשיקות
23/06/2006 | 01:10
3
זה וירוס מאד מדבק והם לא מפסיקים להתנשק....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נקודה אחת לזכותם: המיחזור'
נקודה אחת לזכותם: המיחזור
22/06/2006 | 19:09
4
יש פח לפלסטיק, לנייר, לזכוכית, ולאשפה רגילה.
לפחות זה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני בצרפת'
גם אני בצרפת
22/06/2006 | 23:09
5
ואני מקווה שמותר לי להשתתף בשרשור למרות שאני לא אמא...

מאז שנולדה כאן אחיינית קטנה אני לא מפסיקה להתפעל מהקושי שבגידול ילדים. רק אחרי ששאלתי רבים אחרים הבנתי שזו השיטה הצרפתית ושזה לא חובה.
קודם כל, הם כן רוחצים את הילדה כל יום וזה נמשך לפחות שעה. בסיום האמבטיה האמא תוחבת לקטנה טישואים קטנים לתוך הנחיריים אחר כך איזה משהו לניקוי האוזניים עם חומר מתאים יש מוצר מסויים שאיתו היא מנקה את העיניים בסיום הרחצה האמא מריחה את הקטנטנה ואומרת כמה היא אוהבת את הריח התינוקי שלה. היא מריחה כמו חנות לחומרי ניקוי...
כל דבר שואלים את הרופא, והולכים למרפאה כמה שאפשר. לרופאים יש באופן כללי מעמד-על פה בצרפת.
יש לי חברה שלא חיסנה את הילדים שלה, אבל הם נולדו בספרד. עשו לה שם בעיות אבל היא הצליחה. כאן כל מי ששאלתי אמר שזה בלתי אפשרי ושלא יקבלו ילד שלא חוסן לגן הילדים.

זה דווקא נושא שמעניין אותי. האם את יודעת משהו בעניין הזה?

אני רוצה רק להוסיף שיש לכם פורום מדליק ושמשמח אותי לראות כמה ניקים מוכרים מפורום אחר. מעניין שיש ייצוג כל כך גדול להורים מחו"ל.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עוול? לנו?'
עוול? לנו?
23/06/2006 | 01:08
1
4
אומנם לא ממש בפורום אבל מצרפת ומציצה אצלכם לפעמים. חייבת להגיד שהאווירה הכללית היא באמת נגד הטיבעי ורופא פה הוא אלוהים שלא ברור איך אני מנסה להבין לעומק מה הוא אומר ולא פשוט לקחת את התרופות שהוא נותן לי ולשתוק (כשקיבלתי מאחד תרחיף קורטיזון על בסיס אלכהול עם הוראה למרוח את זה על כל הגוף של תינוקת בת שנה פעמיים ביום סרבתי והלכתי לרופא אחר, כל הצרפתים מסביבי היו בשוק)
וגם מגיל שנה וחצי מגיעים לשלב המכות בטוסיק, אין הורה פה שמכבד את עצמו ולא נותן לילד מכות בטוסיק, וזה כולל גם בעלות משפחתון (בידיעת והסכמת ההורים כמובן)
אני לא מגדירה את עצמי כמיישמת הורות טבעית (אני פשוט לא מגדירה), אבל האמת שילדתי בבית (בהולנד) הנקתי 8 חודשים ואנחנו דוגלים בלינה משותפת ויש לנו גינת ירק, אז אולי יש כמה מאפיינים.
הלינה המשותפת היא ממש נחשבת חולנית פה, ויש לשלוח אותנו לפסיכולוג טוב שיוציא אותנו מזה (רופא הילדים מברר כל פעם בחשש אם כבר הפסקנו עם זה)
ונושא החיסונים הוא נכון, לא יקבלו למסגרת רשמית (גן, בית ספר וכו) ללא חיסונים כולל שחפת.
אבל האמת שבכלל לא רע לגדל פה ילדים אם אתה אוטם את אוזניך. מערכת החינוך טובה ולגמרי חינם מגיל 3. איכות החיים גבוהה, ואכן אורח החיים בריא. וזה מתבטא ברגיעות כללית, המון ספורט, תזונה מאוזנת בכמויות קטנות (עוד לא הצלחנו להסתגל לכמויות הקטנות)
חייבת להגיד שאני לא מכירה הורים שלא רוחצים את הילד בתדירות גבוהה, או שמעשנים לידם, אבל לא יפתיע אותי שיש כאלה.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'באמת שכחתי את המכות...'
באמת שכחתי את המכות...
23/06/2006 | 15:38
4
מאד מאד נפוץ לראות הורה מוריד פליק מכובד לילד באמצע הרחוב או בבית קפה.
עישון על הילדים אני פשוט רואה ברחוב כל הזמן. חברותי האימהות לא מעשנות כלל. והן רוחצות ילדים יום כן יום לא (שזה לא רע בעצם, אולי).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ואני בקנדה'
ואני בקנדה
22/06/2006 | 01:30
3
6
ואני לא כזו טבעית, אלא חציחצי כמו שהגדירו פה לפני כמה ימים.
וזו שוב הזדמנות להציג את עצמי - אני סיון, אמא של מאיה, בת 3.8 ואורי בת 4 חודשים.
אני נחשפת להורות הטבעית לא כל כך ביום יום, אלא בתהליכים שאני עוברת ואז פתאום אני רואה כמה דברים זמינים פה ושיש עוד אנשים שנוהגים כמוני או כמו שהייתי רוצה לנהוג.

זה התחיל בהריון עם מאיה - הלכתי לעשות יוגה. ואז נחשפתי לכל מיני נושאים, הכרתי קצת יותר מקומות וחנויות ובעיקר נשים.
אז עוד לא הייתי בכלל בכיוון, אבל היו לי משם שתי חברות שחיתלו ברב פעמי. אז זה נראה לי קצת מוזר, היום אני עושה את זה גם. ואיך זה זמין? - יש פה שרות של חיתולים. החלטתי שאם אני נכנסת לזה, אז בפינוק. לא רואה את עצמי מכבסת ומטפלת בחיתולים. אז השרות לוקח ומחזיר וזה מצוין. <קצת מוזר עכשיו, אחרי חודש בארץ עם חד פעמי, לחזור לזה. אבל מתרגלים>.

גם לנושא הטבעי של הריון ולידה נחשפתי רק בהריון השני, כשקיבלתי המלצה מחברה על שרות המיילדות. זה מכוסה ע"י הביטוח הממשלתי ולגמרי לגיטימי וממוסד פה. ואז קיימת האופציה של לידת בית, לא במחתרת.
ואכן הלידה השניה התקיימה בבית, בבריכה מתנפחת. היה נפלא.

האוכל בביתי לא אורגני, אבל קל למצוא פה חנויות טבע. וכמו בכל מקום - המחירים בשמים... אז קצת קשה לעשות את הסוויץ'. אולי זה עוד יבוא.
וגם - מצאתי את האתר mothering ויש בו פורומים והרבה מידע שאפשר למצוא לגבי כל נושא. גם באופן מקומי, כך שזה לא קשה.
רפואה אלטרנטיבית קיימת פה. אישית התחלתי ללכת לנטורופתית רק לפני חודשיים, אז שוב זה נושא שהולך ונפתח בפני ונראה שיש המון ממנו פה.

מודעות אקולוגית קיימת פה, וזה היה ממש חסר לי בארץ. פה יש כמה סוגי מחזור ואני כבר רגילה לפצל את הזבל לכמה פחים (מחזור של נייר, זכוכית, פלסטיק ופח, מחזור לקומפוסט של זבל אורגני, וזבל רגיל, וזבל מהגינה שהוא גם בנפרד),

איך זה לגור רחוק מהמשפחה והחברים? ממש תזמון מצוין לשאול אותי כאלה שאלות. רק חזרתי מהביקור וקשה... כבר מתגעגעים לכולם ולהכל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שכחתי חופשת לידה, הנקה ומנשאים...'
שכחתי חופשת לידה, הנקה ומנשאים...
22/06/2006 | 04:20
1
4
חופשת הלידה פה היא 50 שבועות. לכן יש פה יותר מניקות, אבל לא מספיק לדעתי. הייתי חושבת שעם חופשה כזאת ארוכה אפשר להניק למרחקים ארוכים יותר, אבל תעשיית הפורמולה והבקבוקים פה פורחת (ולא כולן נשארות בחופשת לידה לאורך כל הזמן המוצע, וחוזרות מוקדם יותר לעבודה כי לא יכולות להרשות לעצמן).
מנשאים אני רואה פה קצת יותר מבארץ, ומצד שני אני רואה פה די הרבה מטפלות שהולכות עם עגלות (עם פעוטות, לא תינוקות).

ולגבי שרות המיילדות - זה נושא בהקמה פה, ומתחיל להתרחב ולהיות קצת יותר מוכר לאנשים. אני שמעתי על זה מחברה, ובלעדיה כנראה שהייתי חוזרת לרופא הראשון שלי ויולדת בבית חולים (או בדרך...). אני מקווה שלאט לאט אנשים יכירו שזה קיים ומוצע לנשים בהריון בסיכון נמוך והרופאים באמת יטפלו בעיקר בהריונות בסיכון.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הבקבוקים הם כי הנקה מחוץ לבית'
הבקבוקים הם כי הנקה מחוץ לבית
22/06/2006 | 19:22
4
לא מאוד מקובלת, לפחות בסביבה שלי.

תינוקות קטנים יונקים מתחת לשמיכה או "אוהל" (שפשוט צועק למרחקים - כאן יונק תינוק!) לדעתי כשהם מתחילים להתנגד לאוהל נגמרת ההנקה מחוץ לבית. כמעט לא ראיתי תינוקות גדולים יותר, כלומר קרובים לגיל שנה, יונקים.

לגבי מנשאים - אני רואה מדי פעם, אבל אמצעי התחבורה המקובל הוא עגלות ספורט, או עגלות שאפשר להסב אותן לנגרר לאופניים. ככה זה כשיש המון מקום ומדרכות רחבות, ולעומת זאת אין מעליות או סאבויי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ממליצה בחום על המגזין של MOTHERING'
ממליצה בחום על המגזין של MOTHERING
22/06/2006 | 16:03
2
יש בו כתבות ממש מעניינות וכייף לקבל עתון איכותי שכזה ללא פרסומות לדברים מיותרים
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ואני בניוזילנד'
ואני בניוזילנד
22/06/2006 | 02:22
7
8
רגע, תעצרו. כן, הכי קרוב לגן עדן, אבל רק הכי קרוב.
בניגוד לתפיסה הרווחת ולתדמית, ניוזילנד היא מדינה די מפגרת, שבשנים האחרונות מתחילה להתפתח לכיוון של חברת שפע. ומה זה אומר? זה אומר למשל שהבתים כאן בנויים וזה משפיע למשל על הבריאות, זה אומר שבמקלחת יש עדיין שני ברזים ואלוהים יודע איך שוטפים טוסיק של תינוק עם הדבר הזה... אבל בשנים האחרונות יש התקדמות ומתחילים להעריך גם כאן את החיים הטובים (בתים מחוממים, ברז מיקסר...). בהתאמה, עד לא מזמן נשים לא עבדו כאן כמעט בכלל. אפשר היה להתפרנס רק ממשכורת אחת (טוב, כשלא מחממים את הבית אין הרבה הוצאות ), ולכן גם לא היו כאן גני ילדים.
אבל גם כיום, יש הרבה מאוד ילדים שמתחנכים בבית עד גיל בי"ס (5) וגם אלה שבגן באים לחצי-יום, יומיים בשבוע, או כל וריאציה אחרת.
יש כאן הרבה מודעות לתרבות הפנאי, ובכלל לא אוהבים לעבוד קשה מדי אם אפשר לעבוד מעט, להתפרנס ולבלות את הזמן בגלישה בים, בטיולי אופניים או במדרונות הסקי.
קשה למצוא כאן אוכל טבעי בדיוק בגלל שזו עדיין לא ממש חברת שפע. אבל להגנתם אני חייבת לציין שיש לא מעט חקלאות אורגנית (טוב, עם כמויות כאלה של חקלאות זו לא חכמה) ושהאוכל בסופרים הוא באיכות גבוהה (בשר למשל ).
מתחילה לחלחל לכאן המודעות להשמנת יתר ולתזונה בריאה.
חברה שלי ילדה לא מזמן ואומרת שבניגוד למה שקורה בישראל, כאן בטיפת חלב המקומית משבחים את האמהות על כל יום הנקה נוסף, ויהיה מי שיגדיר אותם "פנאטיות" הנקה יש המון עזרה בנושא ובהתאמה אמא ששולפת ציצי בפומבי היא לא דבר חריג. אמנם חופשת הלידה הרשמית היא 14 שבועות, אבל ניתן לקחת חופשה עד שנה, ומקום העבודה מחוייב לשמור את המקום (לא בהכרח את המשרה הספציפית אבל מקום).
אקולוגיה - נו, הרי הם המציאו את גרינפיס
הנושא הכאוב מאוד הוא המרחק מהמשפחה ומהחברים. זה הכי רחוק שרחוק יכול להיות. מתפללים שלהורים יהיו עוד הרבה שנים של כוח לעשות את הנסיעה לכאן, שנצליח גם לחסוך בשביל להגיע לבקר, ותמיד לוקחים בחשבון שמותר להגיד שזה קשה מדי ולחזור לחיות בישראל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ועוד משהו. אחד הדברים שאני אוהבת'
ועוד משהו. אחד הדברים שאני אוהבת
22/06/2006 | 13:01
8
כאן היא תרבות היד השניה. כולם קונים ביד שניה, מי שידו משגת ומי שלא.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'באמת נשמע כמו גן עדן'
באמת נשמע כמו גן עדן
22/06/2006 | 13:21
4
4
דווקא אהבתי את העניין שניו זילנד לא מוגדרת כארץ של שפע מבחינה חומרית.
זה גרם לי להתאהב עוד יותר בארץ היפהפיה הזאת שאני מקווה לבקר בה פעם.
השפע החומרי הזה הוא האוייב הכי גדול לאיכות הסביבה
ולדעתי גם בהרבה מובנים הוא האויב של איכות החיים שלנו.
עצם העובדה שניתן להתפרנס שם ממשכורת אחת ולא לעבוד קשה מדי בשביל זה,
ולבלות את שאר הזמן בתרבות הפנאי מעוררת הקנאה שתיארת, רק מבהירה את זה לדעתי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זה לא לגמרי מדויק'
זה לא לגמרי מדויק
22/06/2006 | 13:42
3
2
לדוגמא - איך מחממים את הבתים כשהשפע החומרי לא מצוי? בתנורי עץ. מעבר לעובדה שכורתים המון עצים, התנורים הישנים גם פולטים המון רעל שמזהם את האויר (ויש כאן אחוז גבוה מאוד של חולי אסטמה). ההתקדמות הטכנולוגית הביאה איתה תנורי עץ שמזהמים פחות, וכמובן את האפשרות לחימום בגז ובחשמל.
שפע חומרי הוא לא בהכרח רע.
החכמה היא לדעת לשלב ולהתחשב.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אם את מתייחסת לנושא הספציפי הזה'
אם את מתייחסת לנושא הספציפי הזה
22/06/2006 | 14:55
2
2
של כריתת עצים לצורך חימום, אז אכן זה נושא כאוב
ולראות מראה של עץ נכרת הוא אחד המראות העצובים שיש.
אבל האלטרנטיבה של חימום בסולר או בחשמל היא הרבה יותר מזהמת.
אני דווקא גרתי 4 שנים בטבעון ליד בתי הזיקוק של חיפה שבהם מייצרים דלק וסולר,
ואני יודעת מה זה אומר לגור באיזור מזוהם כשהיו ימים שלא פתחנו את החלונות.
גם אחוז חולי האסטמה באיזור כולו הוא מהגבוהים בארץ.
גם תחנות כח שמייצרות חשמל מאוד מזהמות את הסביבה.
גז לחימום ולמכוניות הוא האלטרנטיבה האקולוגית היחידה שאני מכירה.
אבל מה שהתכוונתי מעבר לחימום הוא שתרבות השפע גורמת לייצור מוגבר
של מוצרים לא מתכלים שתהליך הייצור שלהם לרוב מזהם את הסביבה,
יש למוצרים האלה אריזות לא מתכלות והם מובלים אל הארצות השונות
על פני הגלובוס באוניות ומטוסים שגורמים לזיהום סביבתי.
כשהם מגיעים אל הארצות השונות אנחנו משתכנעים שאנחנו חייבים לקנות אותם,
ולזרוק את מה שהיה לנו עד עכשיו ותוך תקופה קצרה הם כבר לא רלונטיים
כי מגיע משלוח חדש של מוצרים חדשים כאלה יותר יפים ויותר משוכללים.
בשביל לקנות את המוצרים האלה אנחנו צריכים לעבוד שעות עבודה מאומצות וארוכות.
וזה בא על חשבון הזמן שיכולנו להקדיש למשפחה ולתחביבים שלנו.
זה לא ההגדרה שלי לשפע.
החיים שתיארת בניו זילנד הם בדיוק ההגדרה שלי לחיי שפע.
אבל זו רק אני...

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אפרופו עצים + קישור'
אפרופו עצים + קישור
22/06/2006 | 15:27
1
הורות טבעית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אז זהו, שכאן החשמל הוא נקי '
אז זהו, שכאן החשמל הוא נקי
23/06/2006 | 00:11
2
מיוצר אך ורק מאיתני הטבע - רוח ומים. הבעיה שלהם - מה יקרה כשיותר אנשים ישתמשו בחשמל לחימום. איך ייצרו יותר חשמל כשנסמכים רק על איתני הטבע? אסור להשתמש בפחם והירוקים מתנגדים לכל מה שנשמע קרוב למילה "אטומי". בעיה. מעניין יהיה לראות איך יפתרו אותה.
יש כאן תעשיית מיחזור אדירה. בכלל, כל הנושא של פינוי אשפה הוא שונה. בישראל אנשים לא מודעים לכמה עולה (בכסף) לפנות אשפה. זורקים מכל הבא ליד בלי לחשוב פעמיים. כאן זה לא עובד ככה. מפנים אשפה פעם בשבוע (!) והעירייה מקציבה 26 שקיות לכל בית (שזה מחצית מהשבועות שיש בשנה). הם טוענים שעם שימוש מושכל (טוחני אשפה למשל, או למחזר כל מה שרק אפשר - לכל בית יש גם מיכל מיוחד למיחזור שגם נאסף פעם בשבוע) ניתן לצמצם את כמויות האשפה, ומי שלא מצליח, שיקנה שקיות נוספות (כל שקית עולה 1$ וחייבים רק את השקית הספציפית הזו). בנוסף, בכל איזור של העיר יש אתר Dump. יש מיכלים גדולים של מיחזור לפי נושאים, ויש איזור שבו זורקים אשפה, ומשלמים לפי משקל.
שלא תביני אותי לא נכון, אני מסכימה איתך לחלוטין בנושא ההגדרה של חברת שפע, בגלל זה אני כאן, למרות כל הקושי (מעבר לעובדה שחברה בהתפתחות היא כר פורה ליוזמות). הלוואי ובכל מקום אפשר היה לחיות כמו כאן. אבל לצערנו זה כנראה שמור לאי בודד אי שם בלב הים הגדול.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'האמת? די דומה לקנדה'
האמת? די דומה לקנדה
22/06/2006 | 19:11
5
בעיקר בתחום היד-שניה ובחינוך החצי-ביתי. עם כל ההיצע שיש כאן של בגדי ילדים לא יקרים באיכות סבירה, מאוד מקובל כאן לקבל שקיות ענק עם בגדים של קרובי משפחה וחברים - גם אצל אנשים אמידים ומעלה.

חברת שפע דווקא יש כאן, לצערי יותר מדי, אבל עדיין אפשר לחיות מצוין בלי להוציא הון. יש הרבה אפשרויות - בי"ס פרטי או ציבורי, חוגים במרכזי הספורט של העיריה (מגוונים, מצוינים וזולים) או פרטי, לקנות בגדי ילדים יד שניה או ב-Gap, Children's Place או Gymboree,וכן הלאה.  

מצטטת מההודעה של מרב "יש הרבה מאוד ילדים שמתחנכים בבית עד גיל בי"ס (5) וגם אלה שבגן באים לחצי-יום, יומיים בשבוע, או כל וריאציה אחרת. יש כאן הרבה מודעות לתרבות הפנאי, ובכלל לא אוהבים לעבוד קשה מדי אם אפשר לעבוד מעט, להתפרנס ולבלות את הזמן בגלישה בים, בטיולי אופניים או במדרונות הסקי." תיארת בדיוק, אבל בדיוק את המצב אצלנו (רק שאצלנו אין ים. אבל משחקים הוקי ולוקחים בסופי שבוע את הסירה לאגם).

חופשת הלידה היא של שנה. מאוד מעודדים הנקה, גם בפועל (למשל, יולדת אחרי קיסרי מקבלת חדר נפרד, עם מיטה לבן הזוג, כדי שלא תופרד מהתינוק).

אקולוגיה - בקטנה, הכל נראה נורא אקולוגי וכו', אני גרה לא רחוק משמורות טבע ענקיות ומדהימות, ויש פחי מחזור בכל פינה.
בגדול - בצפון יש שדות נפט ומאבק תמידי בין האנשים עם הכסף לאנשים שמתעקשים שלא יהפכו להם את סביבת המחיה לאתר חפירה. יש כאן מרחבים עצומים שנאכלים על ידי שכונות של בתים פרטיים - לא בונים כאן רבי קומות. התחבורה הציבורית לכאורה משובחת, בפועל בגלל שהעיר כל כך גדולה והשכונות כל כך "מרוחות" כל משפחה חייבת שתי מכוניות. בכלל כמות המכוניות כאן עצומה, עם עדיפות ל-SUV סטייליסטים או מיני ואנס זוללי דלק. אנחנו עם מכונית אחת, לא מיני ואן, ואופניים.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני חייה ביפן'
אני חייה ביפן
22/06/2006 | 03:07
15
23
לא יודעת אם זה נופל תחת ההגדרה "הורות טבעית" אך הנה מספר נורמות להורות ביפן:
* נשים חוזרות לבית אימן ללדת. הן מטופלות ע"י אימן במשך השבועות האחרונים של הריונן ובחודשים הראשונים לאחר הידה.
* לידה ללא משככי כאבים.
* לינה משפחתי, או ליתר דיוק, אמא עם הילדים, עד גיל יסודי +-.
* אמהות במשרה מלאה.
* ילדים מתחילים מסגרת לא לפני גיל 3.
* הנקה עד גיל שנה היא הנורמה. מעל גיל שנה - הנקה במחתרת שיכולה להמשיך שנים רבות. בכל קניון ודיפרטמנט-סטור יש פינת הנקה\החתלה.
* חיתולי בד ניתן למצוא בכל סופר גדול. הרבה נשים משתמשות בחיתולי בד עם בכורן במשך חודשיו הראשונים (כשהן עדיין נמצאות תחת השגחת אימותיהן. לרוב, הן מתחילות להשתמש בחיתולים ר"פ כשהן חוזרות העירה).
* מנשא - הדרך המקובלת לנשיאת תינוקות עד גיל חצי שנה.
* אוכל - היפנים אוכלים מאד בריא. האם מכינה כל יום 3 ארוחות מירקות ודגים טריים (קניית האוכל יומיומית). הארוחות מאד מאוזנות. אין הרבה מודעות לאורגני, שאמנם ניתן להשגה, אך במחירים מופקעים.
* אקולוגיה - מיחזור מי האמבטיה לכביסות. כל מכונת כביסה מגיעה עם צינור השואב את מי האמבט למכונת הכביסה.
הזבל מופרד לקטגוריות רבות (בסביבות  12+-).

אני אוטוטו סוגרת 10 שנים ביפן. בהגדרתי, אני לא רחוקה מהמשפחה. אני הרי חייה עם בעלי וילדי
בעלי יפני ואביו גר במרחק סביר מאיתנו (שעתיים). הוא מבקר פעם בשבועיים.
אימי מגיעה (טוב, אני חחיבת להתחיל להשתמש בזמן עבר - הגיעה) לכל הלידות שלי (4 במספר). בהתחלה ניסיתי לבקר בארץ פעם בשנה, אך עם כל ילד נהיה קשה יותר (אני טסה לבד) ויקר, כך שלא נראה לי שאגיע בשנים הקרובות
מתרגלים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נזכרתי'
נזכרתי
22/06/2006 | 05:36
3
10
לגן של ביתי האמהות מתבקשות להביא מהבית מוצרי מיחזור (קרטוני חלב, גלילי ניר טואלט, כלי לפסטיק של יוגורטים, קופסאות קרטון למיניהם וכדומה). הילדים משתמשים בזה ליצירה, ומביאים הביתה (בכמויות!!! ).

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סחתיין על היפנים'
סחתיין על היפנים
22/06/2006 | 10:34
1
3
לצפיה ב-'מדהים'
מדהים
22/06/2006 | 12:10
לצפיה ב-'הם העתיקו את זה מהקיבוצניקים?'
הם העתיקו את זה מהקיבוצניקים?
25/06/2006 | 14:13
לצפיה ב-'האפשרות של לחזור לבית אמא'
האפשרות של לחזור לבית אמא
22/06/2006 | 15:14
7
קצת לפני הלידה ובמהלך החודשים הראשונים נראית לי מדהימה, הייתי משדרגת את זה שמעט לפני הלידה ובמהלך החודשים הראשונים אמי תעבור לגור ממש בשכנות ושנוכל להעזר בה בצעדינו הראשונים. לי זה היה עושה את הנחיתה הרבה הרבה יותר קלה...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ואפרופו יפן + קישור'
ואפרופו יפן + קישור
22/06/2006 | 15:30
1
10
הורות טבעית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מאד נכון '
מאד נכון
23/06/2006 | 15:31
2
לצפיה ב-'אני גם מברוקלין'
אני גם מברוקלין
22/06/2006 | 19:33
7
אגב ברוקלין מונה 2.5 מליון תושבים ולו הייתה נחשבת עיר נפרדת היתה הרביעית בגודלה בארה"ב.
גם אני גרה מעבר לנהר ומחלוני צופה לאיזור מנהטן תחתית.
הנקה: מאד נפוץ. הרבה מחברותי הניקו למעלה משנה ואף יותר. מקובל להניק בכל מקום אך בצורה שאינה חושפת שד. אני עצמי הנקתי למעלה משנתיים ולא נרשמה בעיה.
חופשת לידה היא דבר קצר מאד ואינה מוגדרת בדיוק בחוק. יש נשים החוזרות לאחר מספר שבועות. מעונות וגני ילדים מקבלים מגיל 3 חודשים ופתוחים עד שעה 6 בערב.
מצד שני יש המון המון נשים שאינן עובדות, ומדובר על כאלו שהיו בעלות משרות בכירות לפני הולדת הילדים. אני ויתרתי על משרה כזו וכך גם רבות מחברותי (אין לי חברות ישראליות כך שאיני יודעת מה קורה אצלן). אלו שעובדות עושות זאת עד הסוף ונעזרות במעונות ומטפלות.
אוכל אורגני יש ובשפע. אצלי בבית אוכלים כמטע רק אורגני. זה אמנם מאד יקר אבל לטעמי שווה את המחיר. יש המון מודעות אבל נ"י היא לא ארה"ב בכללותה ולכן מה שקורה פה שונה משאר המדינה.  
מיחזור הוא לפי חוק, אני פאנטית בעניין ולכן עושה יותר משצריך.
לגבי הריחוק. פה נולדתי, אמנם המשפחה רחוקה אבל הם מבקרים פעמיים בשנה ואנחנו אותם פעם בשנה וזה בסדר. אני לא מכירה מצב שהמשפחה קרובה ובגלל זה זה לא חסר לי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מאנטי, כמה שאלות'
מאנטי, כמה שאלות
22/06/2006 | 21:46
1
6
יש מקום לאבא בכל הסיפור הזה? או שהוא רק אורח בבית?
איך מסתכלים עליך עם ארבעה ילדים בארץ שבה ממוצע הילודה נמוך כל כך?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כמה תשובות '
כמה תשובות
23/06/2006 | 16:05
7
בהגדרה, תפקיד האב לכלכל את אישתו וילדיו.
התפקיד המסורתי של האבא היפני הוא לקחת את הילדים לאמבטיה (עד גיל יסודי בערך. ביחד כמובן!).
סופי שבוע הם הזמן בה המשפחה מבלה יחדיו.
אין הרבה זמן זוגיות. ההורים כמעט תמיד מבלים יחד עם ילדיהם ומאד מקובל למצוא ילדים במסעדות בערב וגם בפאבים.. לא קיים כאן המושג בייביסיטר. וגם לא קיימים כמעט מסעדות שאינן child friendly, למעט מסעדות יוקרה מיוחדות.

אנשים מסתכלים עלי עם ארבעת ילדי בהערכה, אך בסתר ליבם הם בוודאי חושבים שהשתגעתי .
האמת היא, שלפני שתי דורות, רוב המשפחות היו מרובות ילדים (לאביו של בעלי 5 אחים, לאימו 6). יפן נהייתה מאד יקרה -מאד-!!! ולכן קשה לכלכל משפחה גדולה.
כולם תמיד אומרים לי תאיהֻן נה.. (קשה לך, נכון?!).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אפשר עוד שאלה?'
אפשר עוד שאלה?
24/06/2006 | 08:16
4
5
באיזה מנשא משתמשים?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשאים ביפן'
מנשאים ביפן
25/06/2006 | 09:35
3
5
היפנים מאד fashion conciouse וכל כמה שנים אופנת המנשאים משתנה. כשהבכור נולד, כולם השתמשו במין מנשא קשיח משולב של מצב שכיבה\מצב אופקי\גב. אח"כ כולם עברו לביבי ביורן ול- T pouch, וכיום, המנשא הכי פופלארי הוא הסלינג בסגנון המאיה וורפ (בד נושם ללא ריפוד).
אבל המנשא המסורתי שגם כיום מאד פופלארי (בעיקר בקרב הסבתות) נקרא אומבוהימו (אומבו = גב. הימו = רצועת בד). היפניות מאד אוהבות לשאת על הגב, גם ללא מנשא. גם בגני הילדים לאמהות עובדות, המיועד גם לתינוקות, המטפלות נושאות את התינוקות באומבוהימו.

בשיטוטי אחר תמונות, מצאתי את הדף הזה. נחמד, נכון
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
25/06/2006 | 09:53
1
5
בדף עם מנשאים מסביב לעולם שצרפתי, רק הילד הישראלי עם מוצץ..
But that's another issue. LOL
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא הייתי מיחסת לזה חשיבות'
לא הייתי מיחסת לזה חשיבות
25/06/2006 | 10:46
3
ממילא מדובר באמהות שחיות בסביבה מאוד בינלאומית.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'Manty איזה מעניין... תודה על המידע'
Manty איזה מעניין... תודה על המידע
25/06/2006 | 12:24
לצפיה ב-'איזה שירשור מעניין'
איזה שירשור מעניין
22/06/2006 | 14:54
3
נהנית לקרוא

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ברוקלין ניו יורק'
ברוקלין ניו יורק
22/06/2006 | 17:12
1
ואין שום קשר לברוקלין של הדוסים. אנחנו גרים באיזור ממש ליד מנהטן שרובו מאוכלס היום במשפחות צעירות שעברו מהעיר והדירות המיניאטוריות ברגע שנולדו ילדים. יש כאן המון ילדים.
אז באמריקה יש מצד אחד דברים טובים, ומצד שני המון דברים רעים.
חופשת לידה קצרצרה אומרת שהרבה תינוקות נאלצים לגדול עם מטפלת ולקבל פורמולות מתחילת חייהם, ובנוסף שיעור קיסרי אלקטיבי של כ30 אחוז מכלל הלידות, זה די מדהים!

מצד שני מכיוון שמטפלת כמעט הופכת את העבודה ל-לא משתלמת, הרבה אמהות נשארות בבית עם ילדיהן שנה, שנתיים ויותר (עד גיל PRESCHOOL). אז הן יותר מתחברות להנקה - שעדיין לא הבנתי אם מקובל או לא להניק בציבור כאן.
מנשאים זה יותר כורח המציאות, לרב האנשים אין רכב, ומתניידים בסאבווי, החנויות צרות מלהכיל המון עגלות ולכן המון תינוקות נישאים במנשא (והאופציה השניה היא כמובן בוגאבו). אני רואה יותר ויותר מנשאי בד, בהתחלה ראיתי רק בייבי-ביורנים.
מבחינה אקולוגית - יש כאן חוק מיחזור וחייבים להפריד זבל רגיל מנייר ואריזות פלאסטיק ופחיות. מי שעובר על החוק נקנס. רב האוטובוסים הם היבריד, ולכן הרבה יותר סימפטי לעבור מאחורי אוטובוס - לא מקבלים ענן של פיח בפרצוף.
אוכל אורגני - יש כמובן בשפע, אבל יקר מאוד ונמכר בחנויות המשדרות יוקרה כמו WHOLE FOODS MARKET - רשת סופרמרקטים שהוזכרה הרבה בסדרה עמוק באדמה.

אני צריכה להזכר מה עוד...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'טוב אני גרה בהולנד'
טוב אני גרה בהולנד
22/06/2006 | 23:35
16
8
אז ככה:
1. סקר אומר שההולנדים הם בעלי שאיפות הקריירה הכי נמוכות באירופה - עצלנים! ההולנדים מסתפקים ב"תשע-עד-חמש".. גם אני וחבר שלי ככה. יש לנו זמן לטפח את הגינה, לטייל: בסוף השבוע שעבר גילינו יער ענק ליד הבית שלנו לקח לנו שעתיים!!! לעשות את המסלול הקצר.. . אני מאוד אוהבת לטייל ביערות אז קנינו לדנזל עגלה שמתאימה לתנאי שטח ואני מחכה שהוא ישב ונוכל לרכב ביערות באופניים! ההולנדים גם רוכבים הרבה על אופניים - כדי להגיע ממקום למקום וגם סתם להנאתם עם ילד מקדימה וילד מאחורה ותיק ולפעמים גם טיולון\שמשיה\כסאות מאחורה..
2. מה ההולנדים לא ממחזרים?? אנחנו ממיינים זכוכית,נייר,טקסטיל,פסולת גינה, סוללות וזורקים לפחים המיועדים לכך. חומרים כימיים (חומרים ניקוי וצבעים למשל) אנחנו אוספים במחסן עד שיש לנו הרבה ואז אנחנו נוסעים למקום מיוחד שאוסף פסולת רעילה ומוסרים שם! וגם שם צריך למיין לפי סוגים!!
3. רפואה: 30% מהלידות מתרחשות בבית. אני לא ילדתי בבית. ילדתי במלונית (בגלל שחבר שלי היפוכונדר סטרילי) עברתי מעקב ע"י מיילדתת 2 אולטרסאונד בכל ההריון, בלי להציך ולראות את מין התינוק, בלי בדיקה פנימית אחת ובלי לראות רופא ואני מכירה כמה שחושבות ש"השיטה ההולנדית זה לחסרןת אחריות"..
4. בהולנד מתקשרים לרופא המשפחה וקובעים פגישה טלפונית והוא מתקשר בחזרה ומתייעצים. אנטיביוטיקה? מה זה?

לגור רחוק זה לא קל. גם אין לנו משפחה מהצד ההולנדי (חוץ מאמא שלו) כך שזה לבד לבד..
אני לא מכירה פה הרבה אמהות אז אני לא יודעת על הורות טבעית. רק חמותי מאוד מתלהבת מהללא-חיתולים (ומספרת לכ-ו-ל-ם!)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ושאלות על הולנד'
ושאלות על הולנד
22/06/2006 | 23:39
10
6
שמעתי פעם שבהולנד אסור לתת אנטיביוטיקה לילד בן פחות משנתים - זה נכון?
ושאלה נוספת לגבי רחצת תינוקות. מישהי סיפרה לי שבהולנד לא נהוד לרחוץ תינוקות בכל יום - גם זה נכון?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דווקא אין לי תשובות'
דווקא אין לי תשובות
22/06/2006 | 23:52
8
אני לא יודעת אם אנטיביוטיקה אסורה. אני רק יודעת שגם בוגרים לא מקבלים מיד אנטיביוטיקה ולפחות לא בתדירות כמו שמקבלים בישראל מרופא המשפחה..
עוד לא היינו במצב שחשבתי שצריך אנטיביוטיקה ולא קיבלנו.. ועד כה נתתי לו אקמול רק פעם אחת.
לגבי מקלחת - שמעתי על כך אבל אני חושבת שזה לא נכון או לפחות *כבר לא נכון* אולי פעם שהיה קר ובחורף הטמפרטורה היתה 30 מתחת לאפס אז היו לא מקלחים כל יום אבל כיום חם מדי בהולנד בשביל לא להתקלח. אני חושבת שכולם רוחצים את ילדיהם כל יום. אני מקלחת את בני כל יום (בלי פנטיות - אם הוא נרדם אני לא מעירה בשביל מקלחת אלא אם הוא מתעורר לבד) - אנחנו מתקלחים יחד ואני מתקלחת כל יום אז גם הוא! לפי מה שראיתי במעון שהוא הולך אליו כל הילדים מאוד נקיים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ששש.... שאף אחד לא ישמע מה שאני'
ששש.... שאף אחד לא ישמע מה שאני
23/06/2006 | 00:18
7
8
אומרת, אבל באמת, תגידי לי את, למה חייבים לרחוץ תינוק כל יום? אני לא מתכוונת לשטיפה של הטוסיק שזה בעצם האזור היחיד שבאמת מתלכלך, אלא לרחצה של כל הגוף. מה, הוא יצא לאסוף תפוחי אדמה כל היום? הטמפ' כאן בחורף הן כאלה, שגם אם מתאמצים לא מזיעים.
לפני הרבה שנים, ההורים שלי היו בשליחות בקנדה, באחד המקומות הכי קרים (ויניפג). אמא שלי סבלה מפריחה משונה והרופא שאל אותה כמה פעמים בשבוע היא מתרחצת. כשהיא ענתה, מופתעת מהשאלה, כל יום הוא אמר לה - אה, יותר מדי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
23/06/2006 | 01:12
6
אנחנו קיבלנו הוראה מרופאת עור לרחוץ את הנסיכה פעם ביומיים, בחורף אין עם זה שום בעיה, הם גם לא יוצאים לשחק בחוץ, ממה היא מתלכלכת? מהלגו?
בקיץ אל תספרו לרופאה אבל אנחנו מגיעים גם לפעמיים ביום
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני שואלת את זה כל הזמן'
אני שואלת את זה כל הזמן
23/06/2006 | 08:24
4
6
ואני מדברת על תינוקות קטנים - לא על הזוחלים שבאמת מתלכלכים. באמת אני רוחצת רק טוסיק (בכל החתלה) אבל את כל הגוף - לא מדי יום.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כמה סיבות'
כמה סיבות
23/06/2006 | 09:43
3
5
כי זה הרגל טוב להקנות מגיל צעיר, כדי שהוא לא יפחד ממקלחת וכדי שהוא יאהב להיות נקי
כי יש תינוקות שמזיעים גם בחורף - כמו הבן שלי שכל הזמן חם לו.
כי הם פולטים ולפעמים נשארות שאריות בצוואר ואם זה בשכיבה אז על השיער.
לי זה נוח ולא מסובך כי אנחנו מתקלחים יחד. אם הייתי מעמידה כל יום את האמבטיה אז אולי באמת הייתי מתעצלת.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש ילדים שמפחדים ממים'
יש ילדים שמפחדים ממים
23/06/2006 | 11:04
2
7
בהתחלה, והפחד עובר להם עם הגיל.
ומצטערת. לא מאמינה בהרגלים. לא כל מה שלא הרגלתי בגיל חודש יתקבע עד גיל 120.
תינוק שמזיע או פולט - אין ספק. צריך לרחוץ.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זה מעניין מה שאת אומרת'
זה מעניין מה שאת אומרת
23/06/2006 | 16:00
1
5
כי לחנך לטבע, למוסיקה, להקנות הרגלי קריאה - עם זה אנשים מתחילים עוד כשהתינוק בבטן - כי זה חשוב.. מושיבים תינוק ומקריאים לו כשהתינוק מתעניין בכלל באיך לדחוף לפה כמה שיותר דפים יחד..
למה הרגלי הגיינה, הרגלי שינה, הרגלי סדר יום פחות חשובים??
ולמה מקלחת לא צריך אבל חס וחלילה שיאכל עוגיה? למה אוכל יותר חשוב מהגיינה?
למה נדמה לי שיש אנשים שחושבים שהורות טבעית זה להיות אנטי כל דבר שמצלצל קצת פחות טבעי? אני מבינה שהמילה "הרגל" לא מצלצלת טבעית אלא משהו נרכש.. אבל לא צריך להיות נגד הכל..
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מאד מעניין מה שאת אומרת!'
מאד מעניין מה שאת אומרת!
25/06/2006 | 01:02
3
לצפיה ב-'לדעתי הנושא מצדיק שרשור בנפרד'
לדעתי הנושא מצדיק שרשור בנפרד
23/06/2006 | 10:40
לצפיה ב-'אנטיביוטיקה'
אנטיביוטיקה
23/06/2006 | 01:15
2
בטוח לא נכון (אני מניחה שאחוז התמותה היה מוכיח את זה)
פשוט לא דוחפים אנטיביוטיקה כל פעם שעולה החום כמו במקומות אחרים.
אני מכירה תינוקת (שהיום במצב נהדר) שקיבלה אנטיביוטיקה מהיום שנולדה - בהולנד.
ולגבי הרחצה - גם עניתי למטה וגם אין כלל מוחלט - כשהדריכו אותנו אחרי הלידה בהולנד אמרו שאפשר לרחוץ כל יום או כל יומיים איך שבא.
מה שכן אמבטיה ראשונה היתה יום אחרי הלידה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תוספת לגבי הולנד'
תוספת לגבי הולנד
23/06/2006 | 01:38
3
3
אופניים זה באמת כלי התחבורה המועדף  - מרגע שאדם למד לשבת, וכ"כ התרגלתי שאני מחפשת פתרונות לנשיאת התינוק הבא על אופניים (אופניים עם קופסא מקדימה למשל - ההולנדים מאוד יצירתיים בנושא אופניים).

אוכל אורגני -יקר יותר אז אנחנו קונים פעם בשבוע בשוק האורגני ומשלימים.

אנטיביוטיקה - כשהיה צורך קיבלנו.

הלידה המקובל פה היא אכן בבית - ואני מתכוננת .

מה שהכי כייף היה שאחרי הלידה - יש עזרה בבית בצורה של 3-5 שעות כל יום למשך שבוע בערך. האחות הזו מלמדת להסתדר בבית - למשל לעשות אמבטיה לתינוק (כל יום) ומטפלת ביולדת - מנקה ובודקת תפרים, מכינה אוכל, עושה קניות, עזרה בניקיונות - בקיצור מה שצריך. כך יצא שגם עם משפחה רחוקה היתה לי תמיכה ראשונית - אגב השרות הזה משולם ע"י הביטוח.

יש פה גם חנויות יד שניה לילדים. וביום המלכה ( יום שבו לכמה שעות כל העיר הופכת לשוק יד שניה ענק) הצטיידתי ברוב הצעצועים - אגב יש פה יחסית לישראל או לאנגליה הרבה צעצועים מעץ.

הורות טיבעית - ניראה לי שיש המון עידוד לאמהות להישאר בבית עם הילדים עד גיל שנתיים וחצי בערך - כי אז יש אפשרות לשלוח את הילדים לחצי יום לגנים מסובסדים. וגם אז זה למספר ימים בשבוע ולא לשבוע מלא.

הנקה - מקובלת מאוד.

חופשת לידה - לאבות שבועיים לאמהות - לא בטוחה מה הנורמה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חופשת לידה בתשלום - 16 שבועות'
חופשת לידה בתשלום - 16 שבועות
23/06/2006 | 09:48
2
2
אבל חייבים לצאת כבר 4 שבועות לפני התל"מ - אסור לעבוד בחודש תשיעי.
האחות הזו שבאה אלינו אחרי הלידה היא זו שלמדה אותי להתקלח בדוש עם הבן שלי!

אופניים - יש גם עגלה כזו שאפשר לחבר מאחור ואפילו שני ילדים יכולים לשבת שם ושיש גשם יש כיסוי. לשכנה שלי עם תאומים יש כזו.

גם לי זה חלום ללדת בבית אבל חבר שלי נשאר, גם אחרי הלידה הקלה שהיתה לי, היפוכונדר סטרילי.. אולי כשיגיע הזמן בעוד שנתיים-שלוש הוא ישנה את דעתו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא ממש משנה לי -'
לא ממש משנה לי -
23/06/2006 | 14:02
1
2
האמת היא שאת אדם ילדתי בב"ח ומה שזכור לי די לרעה זה הנסיעה באוטו עם צירים - כי לב"ח נהוג שנוסעים עם המיילדת וכשהלידה כבר קצת מתקדמת. ובערך שעתיים אחרי הלידה כבר הציעו לי ללכת הביתה - ודי רציתי. אז לא כ"כ בא לי להסחב לב"ח וגם אין לי עם מי להשאיר את זאטוט. אז לא שממש חשוב לי ללדת דוקא בבית - זו פשוט האופציה שניראית לי במצב הנוכחי הכי מתאימה לכולם.

על הבאק פיץ דווקא ממש בא לי - אבל זה די יקר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חופשת לידה לגברים - רק יומיים'
חופשת לידה לגברים - רק יומיים
23/06/2006 | 15:47
לפחות כך היה לפני שנתיים. או שתיחמנו אותנו בעבודה.

לידה בבית בהולנד - מומלץ ביותר לכי על זה. אני כל כך מפחדת מהלידה הבאה כי היא תהיה בבית חולים צרפתי, שהם לא ממש פתוחים לרצונות היולדת (מוניטור רצוף, אינפוזיות, גילוחים, חוקן עוד לפני שאמרנו שלום) ורוצים שנשאר 5 ימים בבית.
התקווה שגם הפעם לא נספיק להגיע לבית חולים......

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לגבי אופניים - יפן'
לגבי אופניים - יפן
23/06/2006 | 16:35
4
גם ביפן האופניים הם כלי תחבורה מאד מקובל.
לרוב המשפחות יש רכב, אך הוא בשימוש רק בסופי שבוע. האבות נוסעים לעבודה ברכבות, והאמהות נשארות בקרבת הבית.
לנו אין בכלל רכב. אנחנו מסתובבים בעיר ברגל ועל אופניים, וברכבות למקומות רחוקים.
אופניים טיפוסיות: מושב לילד מלפנים  מושב מאחור, וסל לקניות מקדימה.
עד לחודש התשיעי, אני ממש חייתי על האופניים. האמת היא שדווקא האופניים שלי הן לא ממש ברוח הטבעיות כי הן ממונעות ע"י בטריה (כך שאני עולה עליות בריחוף, דבר חיוני למדי בעיר התלולה שלי)
לפני שבוע לקחתי את הגדולה באופן חד פעמי לגן על האופניים (בדר"כ אנחנו הולכות ברגל) כשהיא ישבה מאחור, הקטן מלפנים, והתינוקת במנשא על הגב אל דאגה, זה לא יחזור על עצמו..

עוד הרבה פעמים )
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מטייוואן'
מטייוואן
23/06/2006 | 13:28
4
3
1. אמנם אני כאן רק 3.5 חודשים אבל עד כה לא ראיתי מניקות בכלל וזה כנראה בגלל שהם חוזרות לעבוד אחרי 45 יום!!!
2. נהוג שהילד נשאר עם השכנה/דודה/סבתא וכו' בערך עד גיל 2-3 יש כאלו שגם בלילות! (ורואים את אבא-אמא רק בסופ"ש), בכלל תרבות העבודה במזרח היא מטורפת יש אבות שעובדים מחוץ למדינה וזה לא קשה למצוא כאלו.
3. יש טיטולים רב פעמים לא שכיח.
הם אוכלים מאוד בריא אבל מאוד בריא!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ושכחתי'
ושכחתי
23/06/2006 | 13:29
6
אבל בכל דיפרטמנט סטור גם כאן יש פינת הנקה+ שירותים עם פינת החתלה ולפעמים אפילו מקרר קטן
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סקרנית'
סקרנית
23/06/2006 | 15:43
2
2
מה התכוונת כשאמרת שהם אוכלים מאו בריא? נישמע מעניין מה למשל?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הדברים הבריאים של הטיוואנים'
הדברים הבריאים של הטיוואנים
25/06/2006 | 16:08
1
3
או הסינים
שעות קבועות, המון ירקות ירוקים, אוכל מאודה בעיקר או מבושל, אין להם מתוקים כמעט (הם עושים קינוחים לדוגמא מרד בינס ולא שוקולד), שתיה לא ממותקת ועוד דברים אם אזכר אגיד הם די פנאטים בנוגע לדברים מסויימים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/06/2006 | 21:56
2
נישמע ממש מעניין וטעים. אולי נפתח שירשור מתכונים?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-' ממפרץ סן פרנסיסקו!'
ממפרץ סן פרנסיסקו!
24/06/2006 | 00:41
3
בארה"ב תמצאו את כל קשת ה'טבעיות', משום-כלום ועד פנאטיות חסרת פשרות.  הכל תלוי באיפה אתם נמצאים.  אזור סן פרנסיסקו נחשב אזור עם הרבה 'טבעיות' מיליטנטית אבל יש גם הרבה שלא, כך שאת הניגודים בגישות רואים כל הזמן.  זהו גם אזור קולט הגירה גדול, כך שיש השפעות מכל העולם ואין בעיה לראות כלמיני סטיילים של הורות.  

בנושאי הורות, בגלל שזה אזור כל כך גדול, מאוכלס ומגוון,  ניתן למצוא הורים שעושים את הכל.  לידות בית די פופולריות פה, אמהות שלא עובדות, הנקה עד גיל 'מופלג' (כולל בהפגנתיות רבה תוך חליצה בכל מקום שהוא.  הרבה מניקות פה מאוד מיליטנטיות), מנשאים, וכמובן יש פה קבוצה די גדולה כבר וגדלה מידי יום של הורים המגדלים ללא חיתולים, ולהורים שמגדלים עם אבל משתמשים בחיתולי בד - רק באזורנו ישנם מספר שירותי חיתולים  לבחירתכם (דרך אגב, במהלך התקופה שאנחנו השתמשנו בהם ביטלתי את השרות כשגיליתי שהכביסות זה ממש לא סיפור, ולכבס לבד חוסך המון כסף).
ומנגד - קשה מאוד לחיות פה ממשכורת אחת, כך שרוב האמהות כן עובדות מאילוץ כלכלי.  יש גם המון עגלות ובקבוקים.  זה גם תלוי במוצא האתני - משום מה הורים לטינים ואסיאתיים הרבה יותר קונבנציונלים' משאר האוכלוסיה.  

רוב הגברים הבוגרים פה (שאינם מוסלמים או יהודים דתיים) נימולים. לעומת זאת, רוב הילדים כבר לא (בגן של בתי יש רק בן אחד נימול (לא יהודי או מוסלמי).  

בעניינים שאינם קשורים להורות (ישירות): מיחזור יש פה, לא רע, אבל לא מעוגן בחוק.  רוב האנשים מקפידים וזה טוב.  יש הרבה אוכל אורגני ומדעות לאורגני, במקביל להמווווון מקדונלד'ס ודומיהם.   בקשר לאוכל אוגני - החקלאות באזורנו מאוד מפותחת וניתן להשיג בשווקים המקומיים אוכל שהוא בעצם אורגני, אך ללא  התווית, כך שהוא הרבה יותר זול (הרבה מהמחיר זה על הפיקוח, ואם אתם מכירים את החווה המייצרת וסומכים על החוואים אז אפשר לקנות בלי התווית).  בהרבה מקומות גם ניתן לגדל לבד הרבה דברים.  

מצד שני, העיור פה מואץ מאוד.  לא בונים לגובה פה, כך שיש המווווון sprawl והשטחים הפתוחים נעלמים בקצב מדאיג.  המון נוסעים פה בSUV, ובכלל נוסעים המון באוטו, גם בגלל המרחקים וגם בגלל שמערכת התחבורה הציבורית לא ממש טובה (אם כי טובה בהרבה ממקומות אחרים).  

משהו שקיים פה ויהיה נחמד עם יישמו גם בארץ: גינות קהילתיות.  שהוא אזור חקלאי תוך-עירוני המחולק לחלקות קטנות שניתן לשכור לעיבוד חקלאי למשך שנה כל פעם.  ככה גם עירונים שמעוניינים יכולים לגדל ירקות אורגניים לצריכה עצמית.  

בטח יש עוד דברים, אבל נגמר לי האויר ...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ממש פורום חובק עולם יש לנו פה...'
ממש פורום חובק עולם יש לנו פה...
24/06/2006 | 01:03
5
מרתק לקרוא את כולכן. תודה על השיתוף
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ