לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1175611,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'ברכות לפורום ועוד מילה'
ברכות לפורום ועוד מילה
<< ההודעה הנוכחית
21/06/2006 | 09:24
59
240
אנחנו בחרנו להשאיר את בננו שלם כפי שנולד, לא מלנו אותו.
ואתם?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
21/06/2006 | 09:41
30
אנחנו מלנו אותו לפני 3.5 שנים, (אז גם המודעות שאפה לאפס, גם חסנתי בכל החיסונים ועשיתי כל מה שאמרו לי), היום אני אומרת תודה שנולדה לי בת ואני לא צריכה להתעסק בסוגייה הזו. כי עם המודעות שיש לי היום, אני הייתי יכולה להיות במבוי סתום.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה על הברכות'
תודה על הברכות
21/06/2006 | 10:12
6
35
אנחנו בחרנו למול את בננו לפני שנה ו-5 חודשים מסיבות חברתיות בלבד.
לבעלי ולי אין זיקה ליהדות בכלל.
אנחנו אנשים מאוד מאמינים אבל לא מאמינים בדתות כדרך לבטא את האמונה הזאת.
היה לנו מאוד קשה עם ההחלטה וההתלבטות הייתה קשה.
הרבה מאוד אנשים בארץ, כולל אתאיסטים גמורים בוחרים למול את בניהם מהסיבה החברתית.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
21/06/2006 | 10:31
5
30
ש"השד החברתי" מפחיד הרבה הורים.

(מנסה להתנסח בזהירות)
למה כל כך קל לוותר למוסכמות החברתיות דוקא כשמדובר במילה?
גבות מורמות על כל כך הרבה דברים (רק בדף הזה הוזכרו שינה עם תינוקות, מנשא, הנקה... ובאמת אין סוף לכך), למה דוקא במקום הזה של פגיעה פיזית בתינוק יש כניעה?
הרי יש דרך ביניים, אפשר לבחור לא להחליט - "כרגע לא עושים ואם בעתיד יהיה צורך (חברתי/דתי/רפואי וכיו"ב) אז נעשה".
(ועונה לעצמי: נורא קל ליפול למלכודת של "הוא קטן, הוא לא יזכור, עדיף לגמור עם זה וזהו" )
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה עם התשובה שענית לעצמך'
מסכימה עם התשובה שענית לעצמך
21/06/2006 | 11:06
4
28
ומוסיפה שאני רואה הבדל גדול בין הבחירות שלנו שהזכרת
אשר גורמות לחלק מאתנו הרמת גבות בסביבה הקרובה, לבין ברית המילה.
בבחירות האלה אבל אנחנו לא עושים שום דבר שמבדיל את ילדינו
בצורה כל כך מובהקת מרוב האוכלוסיה, כמו שהבחירה לא למול את ילדינו עושה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'המילה אבל בשורה השלישית מיותרת'
המילה אבל בשורה השלישית מיותרת
21/06/2006 | 11:08
7
לצפיה ב-'אני לא רואה'
אני לא רואה
21/06/2006 | 11:33
2
19
את העדר המילה כשונות בולטת, מדובר בעניין אישי, פרטי, שלרוב נשמר מכוסה בבגד.

ומקשה יותר - כשנולד ילד ג'ינג'י (שונות בולטת בהחלט וכולנו מכירים איזה ג'ינג'י אחד שמרוב כינויים איש לא זוכר את שמו המקורי) אמו לא תעלה בדעתה לצבוע את שיערו כדי לעשותו דומה יותר לאחרים, למרות שצביעת שיער היא פעולה יחסית מתונה לעומת ניתוח...
אף אחד לא חושב לנתח תינוק בעל אוזניים בולטות ("דמבו") כדי שלא יצחקו עליו בעתיד, כי לכולם ברור שמיותר לסכן תינוק למטרה כזאת, רוב מוחלט של ההורים יחכה ואם בעתיד תתעורר בעיה יטפל בה בזמן אמת, ואוזניים בולטות ניראות הרבה יותר מקצה איבר המין.
והכי מוזר לי שהורים קוראים לילדיהם בשמות אקסטרה מקוריים, כדי לבדל אותם, אבל מלים כדי "שיהיו כמו כולם", כך יוצא שבדבר מהותי כמו שם שהחשיפה אליו והשימוש בו הם אינטנסיבים הילד שונה וזה חיובי, ובמשהו פרטי ואינטימי שלא נחשף ביומיום הילד שונה וזה שלילי...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'החיים הם לא משוואה מתמטית'
החיים הם לא משוואה מתמטית
21/06/2006 | 12:18
1
17
וגם אם הם כן משוואה כזו, ישנם פרמטרים שאנחנו לא מכירים/מודעים להם.
ההתנהגות האנושית היא הרבה פעמים פרדוקסלית.
ולא תמיד אפשר להסביר את ההתנהגות שלנו במושגים הגיוניים קשיחים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'צודקת שוב'
צודקת שוב
21/06/2006 | 12:23
5
לצפיה ב-'אז קודם כל ברוכה הבאה ושנית...'
אז קודם כל ברוכה הבאה ושנית...
21/06/2006 | 10:52
2
26
לגבי נושא הברית זה נושא מאוד רגיש אצלנו. בעלי מתנגד בכל תוקף לעניין. כשהוא העלה זאת לראשונה האינסטינקט היה להתנגד לו וככל שהוא העלה טיעונים מצאתי את עצמי ממלממלת, מנשא להאחז בקלישאות ולא ממש משכנעת. התחלתי גם להתעניין בתחום ונכון אין שום יתרון אלא רק סיכונים ופגיעות. בינתיים נכנסתי להריון והנושא לא היה פתור בינינו. למזלי נולדה לנו בת. עכשיו ניתנה לנו הזדמנות נוספת לחשוב על כך. ההסכם שהגענו אליו בינתיים זה שכל עוד אנו גרים במקום זה- שכונה שכונה עם הרבה חובשי כיפות ואנשים מאמינים שומרי שבת- נעשה ברית, אך אם נמצא פתרון מגורים אחר עם סביבה תומכת ובתוך קהילה עם אנשים שפחות או יותר יש להם השקפות זהות לא נקיים את הברית. חשבנו שהנזקים החברתיים, השוני ובעיות הזהות קשים יותר מפגיעה פיזית. נכון אכזרי מאוד שאלה השיקולים שלנו ולא תמיד אנו הולכים עם אמונתנו עד הסוף...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנשא=מנסה'
מנשא=מנסה
21/06/2006 | 11:07
5
לצפיה ב-'אבל התינוק יכול בעתיד לשנות מיקום'
אבל התינוק יכול בעתיד לשנות מיקום
24/06/2006 | 21:15
16
יש גם סיכוי גבוה שתשנו מקום מגורים אחרי בלידה.
את הנזק לתינוק אי אפשר יהיה להשיב.
בכל מקרה עד גיל של כמה שנים זה חסר משמעות ובגיל מבוגר יש הרבה פחות סיבוכים.
תחשבי על זה ככה:
מילה זה בלתי הפיך. אי מילה זה הפיך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום לך שמנתולה'
שלום לך שמנתולה
21/06/2006 | 11:16
22
אנחנו התלבטנו המון ולבסוף החלטנו בעד המילה.
קשה לי לתת הסבר לגמרי רציונלי.
אני יכולה לקצר ולומר שלמרות שאני לא אדם שומר מצוות אני כן אדם מאמין ועדיין מחפשת את דרכי האישית אל היהדות ובתוכה. ולותר על המילה היה צעד קיצוני מידי עבורי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'היי'
היי
21/06/2006 | 12:37
18
הנסיך ההולנדי נולד שלם ומושלם וכך הושאר - כמו שהטבע יצר אותו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אחד שלם, אחד נימול'
אחד שלם, אחד נימול
21/06/2006 | 14:37
10
29
(תנחשי באיזה סדר? )
הורות טבעית >>
לצפיה ב-' שונאת לנחש!'
שונאת לנחש!
21/06/2006 | 15:06
9
29
אבל אם כמקובל (הגדול נימול השני לא) אז אני רק רוצה לציין שאני מאד מעריכה אנשים שלאחר שהתוודעו לנושא החליטו לא למול את שאר הילדים.
לי תמיד נראה שבמצב כזה הנטייה הראשונית היא כן למול, למרות הידע, כדי לא להכנס למצבים לא נוחים ("למה לי עשיתם ולאחי לא?"), יש מן ברירת מחדל כזאת של *טוב, טעינו, אבל עכשו לא נקפח את השני, נחתוך גם לו שיהיו דומים*...

כך שכל פעם שאני נתקלת במשפחות לא אחידות (חלק נימולים וחלק לא) אני ממש מעריכה את ההורים שלא נבהלים מהשונות בין הילדים ומוכנים להתמודד עם קשיים שאולי יצוצו, ולא משתמשים באופציה הרגילה של "טוב נו, אז ניישר קו עם הגדול ונחתוך"...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אבל ניחשת נכון'
אבל ניחשת נכון
22/06/2006 | 01:42
8
26
ותודה על הערכה
מבחינתי, על טעות לא חוזרים פעמיים. ברגע שנתתי את הבכור לידי האחות בבית החולים, הבנתי שזו היתה טעות וכיום רק נותר לי להצטער שלא הקשבתי לבטן שדרשה שאסתער על חדר הניתוח ואקח את בני אל תוך זרועותי בטרם החיתוך הנורא
אין לי תרוצים של שונות, לחץ מצד המשפחה, וכדומה.
אני חייה ביפן ונשואה ליפני. בעלי ומשפחתו התנגדו לרעיון (שממש החריד אותם כששמעו עליו, לראשונה בחייהם, ממני). ההתנגדות הובילה אותי למלחמה עיוורת בהחלטתי. לזכותי יאמר שכל זה קרה טרם עידן האינטרנט, ואני לא הכרתי אף אחד יהודי שלא חתך. היה ברור לי שכך צריך, ורק חיפשתי חומר שיצדיק את החלטתי.
הייתי נחושה, "ניצחתי", וכיום לא נותר לי אלא להצטער, ובבוא היום להתנצל בפני בני..
כשבני השני (ילדי השלישי) נולד, קיבלתי הזדמנות השניה לעשות את הדבר הנכון והשארתי אותו שלם ומושלם כביום הוולדו.
אמנם זו היתה חוויה מתקנת, אך היא לעולם לא תכפה על הטעות הראשונה.. הלוואי שהיתי יכולה להחזיר את הגלגל אחורה..
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ספרי איך הצלחת לשכנע...'
ספרי איך הצלחת לשכנע...
22/06/2006 | 03:41
7
33
למזלי, יש לי שתי בנות.
אבל אם יהיה לי בן, תהיה לי בעיה. נורא קשה לי עם המילה, ובעלי לא מוכן לשמוע על לא לחתוך. מצידו זה מגיע מהצד הרגשי, כי אבא שלו דתי והוא מפחד לאבד את הקשר הגם ככה רעוע... אבל אני לא יכולה לחשוב על לעשות את זה, ונראה שאם יהיה לנו בן, בכל זאת אצטרך לוותר.
אשמח לשמוע על התהליך שאתם עברתם, אולי בעתיד אשתמש במשהו מזה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצל זוגות מעורבים'
אצל זוגות מעורבים
22/06/2006 | 10:20
22
התהליך הוא בדרך כלל הפוך - להשתכנע ולא לשכנע.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איך הצלחתי לשכנע את בעלי לימול?'
איך הצלחתי לשכנע את בעלי לימול?
22/06/2006 | 16:05
4
25
ע"י הצבת עובדה. היה לי ברור שבני יעבור מילה. לא חשבתי או דמיינתי שיכול להיות אחרת. הראתי לבעלי קצת חומר תומך מילה ועמדתי על שלי. ההתנגדות הגדולה ביותר שלו היתה שלבנו יהיה בולבול שונה. דחיתי את הטיעון המגוחך הזה בהסבר שעומדים להיות עוד מספר הבדלים משמעותיים ביניהם (מזכירה: הוא יפני, אני - לא!).
הוא השתכנע סה"כ די מהר כי הוא הבין שזה חשוב לי ושזה חלק מזהותי..
כפי שספרתי, ברגע שבני נלקח לניתוח, הבנתי שטעיתי. מיררתי בבכי על התינוק הקטנטן שלי שנפגש לראשונה בכאב. כאב שאני אחראית לו. כאב מיותר. כאב אנוכי... זו למעשה היתה הפעם הראשונה שממש עצרתי וחשבתי מה עושים לו. עד לאותו רגע, הייתי כל כך עסוקה בהגנה על החלטתי שלא עצרתי רגע לפקפק ולבחון את האמת של עצמי.
כששוחחתי על כך עם בעלי הוא מאד כעס ואמר שאני היא זו שבחרתי בכך ועלי לשאת באחריות (What ever that means...).
בהריון השני התפללתי לבת כדי שלא אאלץ להתמודד שוב עם הנושא. אך בשלב מתקדם של ההריון (בו בחרנו לא לדעת מראש את מין התינוק), נרמז לנו שאני נושאת שוב בן ברחמי.
אמרתי לבעלי שהפעם אני לא רוצה לחתוך. הוא מאד כעס ואמר שזה לא הוגן כלפי הבכור. הוא אמר לי שאני לא יכולה לשנות דיעה כל הזמן ושאם החלטתי משהו כל כך משמעותי לגבי הבכור, עלי להתמיד גם עם הבא. למרות שלא הסכמתי עימו ויתרתי והסכמתי לחיתוך נוסף
ניסים קורים כל יום, והנס שלי התגלה לאחר הויבק הנפלא בצורת - בת
בהריון השלישי הייתי במקום אחר. החלטתי ללדת לבד בבית מבלי לעבור מעקב רפואי. כשבעלי עזר לי לתפוס את התינוק בלידה באמבטיה, ידענו שנינו שהתינוק מושלם
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הו איכשהוא הבנתי הפוך...'
הו איכשהוא הבנתי הפוך...
22/06/2006 | 16:36
2
20
שהשכנוע היה לא למול (ובאמת היה תמוה משהו ).
כל הכבוד שלא חשבת על ההבדל בין הבנים כשהשני לא נחתך, זה מאוד אמיץ!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לי היה מאוד קל לשכנע'
לי היה מאוד קל לשכנע
22/06/2006 | 21:55
16
אבל זו לא חוכמה ולא כל כך עוזר לך כי חבר שלי הוא לא יהודי ולא נימול בעצמו. הוא לא היה נגד ולא בעד כי הוא בעצם לא ידע מה עושים שם רק שיהודים עושים ואם זה חשוב אז זה בסדר מצידו. גם ישראלים חילונים לא יודעים מה עושים שם לרוב.
אז אמרתי לו שאם הוא מסכים אז הוא לפחות צריך לדעת מה עושים שם - אז הדגמתי לו - עליו מה היו חותכים לו אם היו מלים אותו. הוא הזדעזע עד עמקי נשמתו (גבר רגיש ) ומאז הוא מאוד מאוד אנטי!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מציעה לך להראות לבעלך'
מציעה לך להראות לבעלך
23/06/2006 | 16:14
18
את האתר של ערן שדה גונן על הילד.
בדיוק כמו עם ההכנה ללידה ביתית חשיפתו לחומר תעורר אותו לחשוב עליו ולפקוח את עיניו לאופציות שונות..

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סיפור מדהים!! מקסים.'
סיפור מדהים!! מקסים.
24/06/2006 | 20:35
15
ברכות לפורום
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הבן שלי נימול'
הבן שלי נימול
24/06/2006 | 10:07
17
עם זאת, הטיעון "לשמור על הקשר עם אבא שלו, שגם ככה רעוע" נורא מרגיזותי. (מתישב אצלי על הפעמים בהם מצאתי את עצמי אומרת לילדים איך להתנהג ליד סבא, כי הם - בגיל 3 - מסוגלים להיות בוגרים יותר ממנו).

רוצה לשפר את הקשר עם אבא? יש עוד מליון דברים לעשות בשביל זה, שלא קשורים בילדים שלו - להתקשר כל יום, ללכת לפסיכולוג, ללמוד תקשורת מקרבת וכו' וכו' וכו'
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלנו שניהם נימולים'
אצלנו שניהם נימולים
22/06/2006 | 02:05
23
עם הבכור פשוט מפני שזה היה בשיטת האנרציה שלאחר הלידה, של אמא שלא נכנסה לשום פורום הורות או שקשור בהורות בגלל הפחד מלחשוב מה יקרה אם יקרה משהו להריון (אחרי שנים של טיפולים, הריון תאומים שאחד נפל, ושמירת הריון) ובגלל שלא ידענו אם בן או בת (אומרים שזה יתרון - במקרה שלנו זה היה חסרון).
עם הצעיר, מפני שלא הצלחתי לשכנע את ערן שנצליח להתמודד עם השונות שלהם, בנוסף לכל המעמסה שהעמסנו עליהם של מעבר לגור בחו"ל. החלטה כואבת אבל צריך שניים לטנגו, בייחוד טנגו כזה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'2 בנים'
2 בנים
22/06/2006 | 02:05
19
הקטן שלם, הגדול נימול לצערי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני חושבת שילד נימול הוא שלם'
אני חושבת שילד נימול הוא שלם
22/06/2006 | 10:24
6
28
לא פחות מילד שלא נימול.
לא אוהבת את הצמדת הכינוי "שלם"  שפוסלת אוטומטית את מי שבחרו אחרת ממך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ומה דעתך על המילה ערל?'
ומה דעתך על המילה ערל?
22/06/2006 | 10:59
5
24
בצירוף מקרים בדיוק דברנו על המונחים ערל-שלם בפורום ברית מילה בעד ונגד
הורות טבעית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני גם לא אוהבת את המילה הזאת'
אני גם לא אוהבת את המילה הזאת
22/06/2006 | 11:12
4
25
"ערל" הוא אולי כינוי למי שאינו יהודי, אבל יהודי שאינו נימול הוא יהודי שאינו נימול. זה לא הופך אותו לערל.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סליחה מראש'
סליחה מראש
22/06/2006 | 13:16
3
23
אבל זה היום המונח המקובל ולכן השתמשתי בו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'על זה אני כועסת'
על זה אני כועסת
22/06/2006 | 21:45
2
24
אני אקרא לילד שלי "מושלם" - לפני הברית הוא היה שלם, והמילה עשתה אותו מושלם. זה ימצא חן בעיניך?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אבל אין מונח אחר'
אבל אין מונח אחר
22/06/2006 | 23:15
1
18
כמו בביטוי "בריא ושלם" שלם הוא זה שלא חסרים לו חלקים. יש כאלו שלא מתייחסים לערלה כאיבר בגוף ולכן שלם לא מתאים להם לתיאור המצב לפני המילה. אבל מי שכן רואה את הנימול כ*חסר* ערלה אז הנימול בשבילו אינו שלם. אני מצטערת אם את נפגעת מכך אבל באמת שכשאני אומרת שבני שלם ומושלם אינני פוסלת אף אחד באופן אוטומטי. אני כן מתנגדת למנהג הזה אבל אינני פוסלת ולכן אני לא מתנצלת על השימוש במושג שלדעתי הוא נכון. הבן שלי הוא שלם. מה לעשות - ככה זה כי הוא לא חסר אף חלק שאיתו תינוק בריא נולד כדרך הטבע.
בכל מקרה אני חושבת שזה בכלל לא משנה באיזה מונח משתמשים ואיזה מונח חדש יומצא - גם אם נגיד סתם "לא נימול" (אבל אז משתמע כאילו נימול זה המצב הטבעי כי "לא" היא מילת שלילה, אבל מילא) - כל מונח שיתאר את הלא-נימולים עלול להתפרש כפסילה אוטומטית של אלו שבחרו *כן* למול מכיוון שכיום ה"פעולה" עצמה של ה"אי-מילה" מתפרשת כפסילה של אלו שמלים - ע"י אלו שמלים!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהמילה משמעותית'
אני חושבת שהמילה משמעותית
22/06/2006 | 23:20
17
(תרתי משמע ) כלומר לדעתי זה לא סתם שאנשים בחרו את המונח שלם (מושג שהתחיל רק לאחרונה, אגב) כי מילים קובעות מציאות.

ועניין המילה משקף תפיסה רחבה יותר שלי טבעי זה טוב, אבל לא *כל* מה שטבעי הוא טוב. יש דברים טבעיים שמצריכים השלמה מצד האדם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם הבת שלי שלמה'
גם הבת שלי שלמה
22/06/2006 | 16:08
9
לצפיה ב-'גם שלנו לא נימול'
גם שלנו לא נימול
22/06/2006 | 22:46
8
לצפיה ב-'שישה בנים, שש בריתות'
שישה בנים, שש בריתות
22/06/2006 | 23:32
26
אחד הבנים נולד נימול למחצה, אבל מכיוון שהיה צורך להשתמש בעורלה לניתוח תיקון (היפוספדיאס), הוא נימול למעשה רק בגיל שלוש וחצי, במהלך הניתוח.

מי שאומר שילד לא חש בשונות חברתית, במיוחד בגיל הרך - היה צריך לראות את הקשיים שאיתם הוא התמודד גם בגיל מעון-גנון.
כשחזרנו הביתה מהניתוח, הוא דיקלם לעצמו כל הדרך, עם כל קפיצה שהכאיבה לו ועם כל עצירה לשירותים - עכשיו אתה כמו כולם. עכשיו אתה הכי יפה מכולם. הוא היה מאושר להיות "לא שונה", למרות הכאב...

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דור עבר ברית מילה.'
דור עבר ברית מילה.
23/06/2006 | 07:31
7
לצפיה ב-'אפרופו ברית מילה היום קרה'
אפרופו ברית מילה היום קרה
23/06/2006 | 16:54
1
32
היום בא אל ביתנו חבר של בעלי. לחברו התלווה מכר שלהם. הוא איש דתי חרדי. בני הנודיסט, אוהב מאוד להסתובב עירום בבית (גם בחוץ, אבל אני מגבילה. דואגת מהערות של אנשים בלי מודעות, אשר עלולות לפגוע בו).

המכר, ראה את בני ושוד ושבר! הוא טוען שהברית שעשו לו לא טובה ומאוד חשוב לתקן אותה. על פי דבריו: "אפשר לעשות את זה בניתוח, אל תזניח, זה מאוד חשוב". בעלי, שאחיו הבכור הוא דתי חרדי, ישר הגיע אליי עם האינפורמציה ולאחר שהלכו השניים, התפתח דיון בינינו.

מסתבר שהמכר אמר לבעלי כל מיני דברים, שגרמו לו לחשוב ברצינות על ניתוח. אני בד"כ לא אוהבת להיות כוחנית ואוהבת להגיע להחלטות בצורה משותפת עם אבי ילדיי, אבל כאן, אמרתי לו שאני אלחם עד שארית כוחותיי כדי שמצב כזה לא יקרה.

אבל הדברים שהמכר אמר, כבר יושבים לו בראש. זה כ"כ חסר אחריות לבוא, לומר משהו לאדם וללכת. אמרתי לבעלי שהמכר יעשה עם ילדיו מה שהוא רוצה ואנו נעשה עם ילדינו מה שאנו רוצים.

זהו, מקווה שלא נצטרך לדון בזה שוב.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מצטרפת לתקווה שלא תדונו בזה שוב'
מצטרפת לתקווה שלא תדונו בזה שוב
24/06/2006 | 08:22
17
ושלא יגרם סבל מיותר לבנך
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'את בני החלטתי לא למול יומיים לפני'
את בני החלטתי לא למול יומיים לפני
23/06/2006 | 22:43
26
הברית בעקבות מידע שנחשפתי אליו במקרה ועורר בי ספק ורצון ללמוד את הנושא. לאחר למידת הנושא היה לי ברור שלא תהיה ברית, אבל גם היה פחד גדול מהעניין החברתי. אשתי מלה את בנה הראשון מנישואים קודמים, והברית לא יצאה טוב והיה צריך לתקן אותה בניתוח בהרדמה מלאה בגיל שנה. בנה היה שלושה ימים עם קטטר. על טראומת הברית נוספה טראומת ניתוח התיקון ולמרות זאת היא לא חשבה לרגע להימנע מברית עם בננו המשותף. רק כשבאתי אליה עם המידע שנתקלתי בו במקרה באינטרנט, היא אמרה: "אתה לא רוצה לחתוך? לא חותכים."

ההתגברות על הפחד מהשד החברתי היתה אצלי תהליך שנמשך כמה שבועות. הדבר המשמעותי הראשון שגרם לפחד להתמוסס הוא פגישה עם רונית מקה"ל (קבוצה של הורים לילדים לא נימולים). היא עצמה אמא לילד לא נימול והיא מכירה מאות הורים לילדים לא נימולים בגלל שהיא מארגנת אחת לחודשיים פגישה בין הורים מתלבטים להורים לילדים לא נימולים. היא סיפרה לנו על הניסיון האישי שלה ועל דברים ששמעה מהורים רבים על ניסיונם בגידול ילדים לא נימולים והשתכנענו שסיפורי הזוועות ותרחישי האימה על גורלו המר של הילד הלא נימול בישראל הם חסרי אחיזה במציאות.

היום, אחרי כשנה וחצי של קריאת מאמרים ומחקרים על היבטים שונים ומגוונים של נושא המילה, אני מחזיק בדעה שהורה שכורת רקמה בריאה מגופו של ילדו שלא לצורך רפואי פוגע בזכויות האדם של הילד. לכל אדם, ולכל תינוק, מוקנית הזכות הטבעית שלא יכאיבו לו ובוודאי שלא יחתכו מגופו רקמות בריאות שלא לצורך רפואי. מסירת התינוק למוהל שיכרות את עורלתו חושפת את התינוק לכאב ולסיכון ומהווה פגיעה בגוף - כל זאת שלא לצורך רפואי.

אשמח אם תבקרו באתר שלי, גונן על הילד, שמוקדש לנושא.

והזמנה נוספת:
אתמול אני ואשתי מאיה התראיינו בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 בהנחיית דני רופ ותמר איש-שלום.

כדי לראות את הראיון, צריך ללחוץ קליק ימני על הקישור הזה ולבחור בפקודה Save Target As (שמירת יעד בשם).

אחרי שהקובץ גומר לרדת למחשב אפשר לראותו. (אורך הקטע חמש וחצי דקות)

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלום לכן, יש לכן פורום מקסים'
שלום לכן, יש לכן פורום מקסים
23/06/2006 | 23:41
19
אני מלנו את שלושת ילדינו בגלל הנורמה החברתית,
אני התעקשתי על הרדמה מקומית ולכן אף אחד מהם לא עבר מילה אצל רב.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה באיחור'
עונה באיחור
24/06/2006 | 16:54
2
14
לא מלנו את בננו. לא מצאנו שום סיבה מספיק טובה לעשות זאת.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם עונה באיחור ומוסיפה אש למדורה'
גם עונה באיחור ומוסיפה אש למדורה
25/06/2006 | 15:27
1
15
אמא לשניים, הבכורה שלמה והצעיר גם שלם.
אני חייבת לציין שלאחרונה הרהרתי הרבה בנושא ואני כיום מבינה שאילו הייתי מתייחסת להוריי ברצינות אולי כן היתה ברית. אבל רק לאחרונה הקשר שלי עימם התהדק מספיק ועכשיו הוא כבר שלם וישאר כזה. שלא תבינו לא נכון, בעלי התנגד לברית וגם לי לא היתה סיבה לפגוע ברך הנולד, אולם כעת משאני מבינה קצת את ההיסטוריה המשפחתית (מחד רבי יוסף קארו ומאידך האר"י מצפת ) משהו בכל זרת צובט לי בלב. כן, אני מודה, איפושהו דווקא בגלל היחוס המשפחתי, קצת עצוב לי, אך אני מאמינה שהוא יורש את הייחוס עם או בלי עורלה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
25/06/2006 | 20:09
13
ותמיד הוא יוכל לבחור למול את עצמו בסופו של דבר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מלנו'
מלנו
25/06/2006 | 16:33
14
והיה לי ברור שכך אעשה

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שני בנים מהולים'
שני בנים מהולים
25/06/2006 | 19:54
10
21
אחרי 2000 שנה אני לא רואה את עצמי מספיק דגולה וחכמה יותר מכל קודמי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הכל את עושה בדיוק כמו פעם?'
הכל את עושה בדיוק כמו פעם?
25/06/2006 | 22:59
9
18
שום דבר בגידול ילדייך לא שונה ממה שנהוג היה בדור הקודם? ובדור לפניו? (אפילו לא 2000 שנה)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'השאלה למה עשו ולמה לשנות'
השאלה למה עשו ולמה לשנות
26/06/2006 | 09:30
8
17
אני חושבת שבעניין הברית יש עניין חזק של שייכות והמשכיות, משהו כזה (כשלא מערבים שיקולים דתיים)

שינויים טכניים וכו' אין לי בעיה לעשות, כי הם אף פעם לא היו עקרוניים.

אבל ללכת נגד דבר מהותי, אני חושבת שצריך הרבה יותר מאשר דעתי האישית על סמך שלושה מאמרים באינטרנט.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איך אפשר להיות נגד דבר מהותי'
איך אפשר להיות נגד דבר מהותי
26/06/2006 | 11:42
7
12
מהותי זה בעיני מי שמחשיב דבר כמהותי. אם זה מהותי בשבילך אז ברור שאינך יכולה להיות נגד..
אני לא מחשיבה את הקשר לשבט כמשהו מהותי ועקרוני ולכן - אני גם לא הולכת נגדו. העקרון פשוט לא קיים כדי שאלך נגדו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'או במילים אחרות'
או במילים אחרות
26/06/2006 | 11:49
6
7
את רואה את עצמך השופט המוחלט והיחיד להחליט מה מהותי ומה לא.

אני רואה את עצמי האחראית המלאה להחלטותיותי ותוצאותיהן, אבל בהחלט חושבת שיש משקל רב להיסטוריה, התרבות והידע המצטבר של כל מאות הדורות שקדמו לי, ואין לי כוונה לבעוט בכל מורשתם רק בגלל מה שלי נראה נכון כאן ועכשיו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא, זה לא מה שאמרתי'
לא, זה לא מה שאמרתי
26/06/2006 | 14:24
4
8
אני לא מחליטה מה מהותי - אני מחליטה מה מהותי בשבילי.
"מהותי"  הוא תואר יחסי ומשהו מהותי הוא ביחס לאדם מסויים או קבוצה ןלדעתי אין דבר כזה דבר מהותי מוחלט ויחיד שמישהו מלמעלה קובע לי.

וכן, אני רואה את עצמי ואת בן זוגי כשופטים המוחלטים והיחידים להחליט בנוגע לבני ולאיברי גופו. אני הגעתי להורות עם דף חלק, ללא מורשות והיסטוריה, ללא דעות קדומות וללא ספר ואני עושה רק מה שמרגיש לי טבעי. אני לוקחת את בני לשירותים מגיל שבוע למרות ש"תינוק גומלים כשהוא מוכן רגשית" ואני אני מחזיקה אותו הרבה בידיים והוא ישן לילות שלמים איתנו במיטה למרות שזקני הדור יגיד ש"את מפנקת אותו" ו"הוא יתרגל" ו"צריך לתת לתינוק לבכות" זה שבדור הקודם עשו כך וכך עדיין לא אומר שזה נכון.

בניגוד אליך - כאן ועכשיו זה לא נראה לי נכון ובדיוק בגלל זה אני נוהגת כפי שאני נוהגת בהקשר לחינוך ועל אחת כמה וכמה בנוגע לאיברי גופו.מה שמעניין אותי הוא איך את מחליטה מתי ללכת לפי מה שנהוג בדורות הקודמים ומתי להתשמש באינטואיציה האמהית הטבעית?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני אתן לך דוגמא'
אני אתן לך דוגמא
26/06/2006 | 20:34
3
7
חיסונים, בשביל הילד שלי חיסונים כרגע הם דבר כואב ומעיק, ובכ"ז גם אם אני חושבת לא לחסן אני עושה את זה בזהירות עצומה בהתייעצות עם כל מי שאני רק רואה לנכון, ומתוך הבנה שלמעשי יש השלכה גם על כל החברה שסביבי.
גם לחברה שסביבי יש השפעה על ההחלטה שלי, ויתכן שאנהג אחרת במדינות שונות.
ברור לי שזה שונה מלינה משותפת, הנקה, נשיאה על הידיים ועוד.

אני מתייחסת באופן דומה גם לברית מילה.

וברור לי שלא הגעתי להורות עם דף חלק, יש לי מטען אישי, חברתי, תרבותי, לאומי ועוד, וכל אחד מהמרכיבים הבונים את אישיותי גם מעצב אותי כהורה. אני לא מזלזלת במטען הזה, והוא זה שבונה את האינטואיציה שלי, המודעות למטען גם מאפשרת למצוא את המקום שלך ביחס אליו (למה מה שמעורר בך התנגדות או משיכה הוא כזה וכו'). ברור לי (אחרי תשע שנות הורות וארבעה ילדים) שמה שנראה לי נכון כאן ועכשיו, בפרט בראשית הדרך, היה שטות גדולה, ולכן אני טורחת לברר היטב את הדברים לפני שאני מחליטה איך לנהוג.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מהדוגמה שלך אני מבינה עוד פחות'
מהדוגמה שלך אני מבינה עוד פחות
26/06/2006 | 20:57
2
3
אז זה קשור לבריאות ולמה ש-2000 האמינו על מילה (מיתוסים שהופרכו) או שזה קשור למורשת העם היהודי?
כי לפי מה שאת כותבת על חיסונים דווקא לא נוצר הרושם שבררת ה-כ-ל על המילה לפני שהחלטת איך לנהוג.. אבל מילא. אני לא שופטת, רק מוזר לי שמי שכה בטוח בהחלטתו לא מצליח לספר במילים את הסיבה להחלטתו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לסיכום'
לסיכום
27/06/2006 | 18:42
1
7
פתחתי בזה שאני לא רואה את עצמי מבינה יותר מכל קודמי. שאלת אותי אם אני עושה הכל כמו פעם, ואמרתי לך שרק מה שמהותי. שאלת מה מהותי, ונתתי דוגמא: ברור שחיסונים הם דבר מהותי, ושההחלטה חורגת מתחום הפרט (בניגוד לשימוש במוצץ ועוד שהם החלטה לא מהותית), ולכן בעניין חיסונים אני אפנה לרופא מומחה ולא אסתפק בחמישה אנשים באינטרנט שמרגישים כמוני. אם ארגיש שאני לא מספיק מבינה את כל התהליך, אחסן עפ"י מי שבעיני מומחה, ושלוקח אחריות בפגישה אתי.
כל זה דוגמא.

לא התייחסתי לברית במובנה הבריאותי.
בעניין הברית המבינים עליהם דברתי הם חכמי ישראל בכל הדורות, גאוני עולם ואדירי רוח, שבנו את התרבות עליה אני חיה (כן, כן, גם המערבית). הם התמודדו עם שאלות כמו הצורך במילה במקום שמי שמל דינו מוות ועוד. הם דנו ארוכות בסוגיה על היבטיה הלאומיים והתרבותיים, וקשה לי להעמיד את עצמי מעליהם.

ובאופן אישי ?
מעבר לחיבור עליו דיברתי, וחוסר הרצון לבוא אחרי כולם ולבטל אותם לחלוטין (מה שכתבתי בהודעתי הראשונה), השיקולים שלי היו מורכבים גם משיקולים דתיים, ולכן ציטטתי חברה חכמה שהביאה את השיקול הנקי מהתערבות דתית (אותה ציטטתי בהודעה השניה).
איזה עוד סיבה צריך ?
אתרי אינטרנט ??? אינסטינקטים ???

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עם שיקולים דתיים אני לא מתווכחת'
עם שיקולים דתיים אני לא מתווכחת
27/06/2006 | 22:13
3
לצפיה ב-'גם לי חשובה המורשת במידה מסוימת'
גם לי חשובה המורשת במידה מסוימת
26/06/2006 | 16:03
6
למרות היותי אישה לא מאמינה.

ואני לא מרגישה שאני "בועטת" במורשת הזו כשאני מחליטה לא למול את בני. ולכן אני לא מסכימה עם הצגת הדברים שלך: ההחלטה שלי לא למול את בני לא נובעת בגלל מה שנראה לי "נכון כאן ועכשיו", אלא בגלל מה שנראה לי נכון בשבילו בלבד.

את המורשת והערכים היהודיים אנחיל לו בדרכיי שלי, כמו כל הורה לילדיו, ובלי חיתוך באיבר מינו. כך אני רואה את הדברים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בני שלם, מושלם ונימול!'
בני שלם, מושלם ונימול!
28/06/2006 | 11:04
2
20
ברית המילה עברה חלק.
בכה לשניה אחת, נרדם אחרי כמה דקות וזהו!
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שלם הוא לא'
שלם הוא לא
03/07/2006 | 08:58
1
20
היות וחסר לו חלק מגופו.
מושלם זה יופי.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ולי חסרה הציפורן בזרת ברגל הימנית-'
ולי חסרה הציפורן בזרת ברגל הימנית-
03/07/2006 | 20:02
19
גם אני לא שלמה?
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ