חיות בית ותינוקות
שאלה:

נורקס

New member
חיות בית ותינוקות../images/Emo54.gif../images/Emo107.gif שאלה:

אז ככה, שאלה לי אליכן או אליכם. מי מגדלת בבית חתולים או כלבים עם ילדים/תינוקות קטנים? איך זה הולך? האם אתן בעד או נגד חתול/כלב בבית? לי יש שתי חתולות ואני בחודש 6 להריוני הראשון. הבית מלא בשערות-אנחנו נושמים, אוכלים וישנים שערות. איך מגדלים תינוק עם כל השערות האלה? ברור לי שזה יקרה ואין ברירה, כי החתולות הן כבר חלק מהמשפחה שלנו (ואנחנו אפילו שוקלים בהמשך להוסיף למשפחה כלב
).

פנינצה

New member
קודם כל נפלא המחשבה על הוספת הכלב

שנית. בדיוק היום נפגשתי עם חברה שיש לה תינוק בן חודשיים וחצי ויש להם חתול. אז היא סיפרה לי שהתינוק באמת מלא בשערות החתול ורק עכשיו לאחר חודשיים וחצי הותר לו להכנס לחדרם- התינוק ישן אתם באותו החדר, אך עד כה זה היה תחום אסור. חוץ מזה אין לי חיות מחמד חוץ מחתול שמתגנב לו לגינה...

נורקס

New member
לא הבנתי-זה כן או לא?

לי זה לא נראה סוף העולם. מה אמא שלו אומרת?

פנינצה

New member
היא מרוצה מהשילוב של ילד וחתול

ובכלל דיברנו על זה בהקשר שלתינוקות שלנו נושרות השיערות והם מלאים בשערות ואז היא הוסיפה שהתינוק שלה מלא גם בשערות שלו וגם בשל החתול

אני אני אני ../images/Emo9.gif 3 חתולים וכלבה

פעוטה בת כמעט שנתיים ועוד אחד או אחת בדרך... אין שום בעיה בעיניי בגידול תינוקות עם בעלי חיים. בהתחלה הקפדנו לשאוב ולטאטא הרבה, במיוחד כשהיא התחילה לזחול. גם זה עבר לנו. הכלבה ממש מההתחלה ישנה עם הקטנה בחדר, למרגלותיה. בהתחלה הקפדנו יותר על הפרדה בין הקטנה לבין החתולים, אני פחות סמכתי עליהם. לא נרשמו שום תקלות. היום יש לי פעוטה שמטורפת על החיות שלה, יודעת את השמות שלהם, מלטפת ומנשקת אותם (ומנסה על הדרך לנשק כל כלב שהיא רואה ברחוב..), וקוראת להם לבוא אליה כל הזמן.

אמארונה

New member
חיות בבית זה כיף אמיתי לילדים

והמחיר של השיערות הוא זניח לעומת הכיף הגדול הזה. בשלב הזחילה אני מודה שהעניין הזה היה מעיק מאוד עבורנו, אבל עכשיו אני כל כך נהנית לראות את בני והכלב משחקים ביחד. ואני נהנית גם לראות את התגובות של בני לכלבים וחתולים ברחוב. בונוס נוסף זה הוכחות שמצאו מחקרים לגבי מערכת חיסונית חזקה יותר אצל ילדים שגדלים עם בעלי חיים. ולגבי הכלב שאתם שוקלים להוסיף למשפחה המורחבת - חדשות נפלאות!

נורקס

New member
תודה לכן. הוספת הכלב

תקח עוד קצת זמן, ובטוח שלא לפני הלידה

לחברים שלנו יש כלב ותינוקת

והטירחה של אחזקת הכלב מבחינת שיערות (במיוחד) ופרעושים מתישה מאד. אני יודעת שלבת שלי יהיה כיף עם נוכחות כלב בבית, אבל זה נראה לי קשה מדי. אמארונה, מה את עושה בחורף עם הבוץ? מי מוריד בבוקר ובערב? זה לא הערכות גדולה מדי? אני שואלת כי בכל זאת, כל פעם שעולה הסוגייה יש לי בלב מחשבות כן להביא כלב.

לא אמארונה, אבל אפשר לענות?

לגבי ההערכות בטיפול היומיומי בכלב, לומדים לפתח שגרת טיפול נוחה לכולם: לגבי הבוץ בחורף, אנחנו מחזיקים מגבת בכניסה לבית ובכניסה מהגינה שלנו לסלון ופשוט מנגבים לכלבה טוב טוב את כפול הרגלים כשהיא נכנסת. קורה שמתלכלך מבוץ, אז מעבירים שטיפונת (ולפעמים כשלא יוצא, אז יש כמה טביעות של כפות רגלים חינניות בסלון
). לגבי ההורדות, האי מוריד אותה לפני שיוצא לעבודה ובלילה ואני מורידה אותה עם הקטנה במשך היום. כשהקטנה היתה ממש קטנה השתמשנו במנשא, והיום היא עוזרת ליל להחזיק את הרצועה. מודה שבימים מאוד גשומים או מאוד עמוסים אני מוציאה את הכלבה לגינה שלנו במקום טיול במהלך היום.

../images/Emo13.gif בטח! תודה. ok, ולמי שאין גינה?

מצטערת שאני מקשה
אבל חברתי כל פעם צריכה לחזור הביתה כדי להוציא את הכלב שלהם אחרת יש בלאגן בבית. השיעבוד הזה נראה לי מכה. והבוץ-> הופך לחול. מי מנקה? ועם המנשא- היה לך קל להתכופף לנקות את הקקי? גם זה הכרח בימינו. ועכשיו כשהילדה גדולה- איך את מנקה? אני מוכרחה להודות שזה נשמע גם מאד חינוכי כל הקטע
בנוסף לכיף ולעבודה.

את לא מקשה בכלל...עדיף לחשוב היטב

לפני שלוקחים בעל חיים, ולא לקחת ואז לעזוב אותו... למי שאין גינה, באמת צריך להוריד גם באמצע היום. לא תמיד זה נוח אבל גם אני כמעט כמעט תמיד מורידה אותה למטה לראות עולם ולהוציא אנרגיה באמצע היום. בכל זאת, בגינה שלנו פחות מעניין לה. לא היתה לי בעיה להרים קקי עם המנשא (השתמשתי במנשארי ואח"כ בסל-גוזל), התכופפתי והרמתי עם שקית נילון על היד ככה שלא נגעתי באמת בקקי. היום אני מראה לילדה שלי איך הכלבה עושה קקי ואיך מנקים, ואנחנו מדברות על איפה כל אחד עושה צרכים (הכנה לגמילה..). הבוץ לא הופך לחול, או שאני או האיש שלי מנקים איך שנכנס בוץ, או שהוא פשוט נדבק לרצפה ויש כתם..לא נכנס בוץ בכמויות, במיוחד לא אם לוקחים את הכלבה בסיום הטיול, על המדרכה ואז רוב הבוץ יורד מהאספלט. בית עם כלב לדעתי אף פעם לא נקי באותה מידה כמו בית נטול בעלי חיים. גם בבתים שבהם הכי מקפידים לשאוב ולשטוף, תמיד יהיו קצת שיערות, וטיפה כתמים (הכלבה שלי למשל מטפטפת מים אחרי שהיא שותה, משהו במבנה הפה והלשון שלה..). א-ב-ל בית עם בעלי חיים ובמיוחד כלבים בעיניי זה בית מלא חיים ושמח. זו מחויבות אין ספק. כל אחד צריך לבדוק עם עצמו אם שווה לו. אני לא רואה את עצמי נטולת כלבה.

אמארונה

New member
מצטרפת לדברי פשוטאמא

בית עם כלב (או חתול) אף פעם לא יהיה נקי באותה מידה כמו בית נטול בעלי חיים, אבל הכלבים והחתולים ממלאים את הבית בחיים ושמחה. וזה מצויין שאת חושבת על כל הקשיים האלה עכשיו ומתלבטת לגביהם. הרבה פעמים אנשים לוקחים כלבים הביתה ואין להם מושג במה זה כרוך, ואחר כך כשלא מתאים להם כל ההערכות שמסביב הם פשוט נוטשים אותם. בכל מקרה אני ממליצה לך לקחת כלב בוגר ולא גור, כי עם גור זה הרבה יותר קשה.

אמארונה

New member
בחורף הריצפה מתלכלכת המון

בגלל הבוץ ואנחנו שוטפים חלקים ממנה כל יום ולפעמים יותר מפעם אחת. לגבי מי מוריד את הכלב - אנחנו גרים בישוב קטן והכלב שלנו מסתובב חופשי ומאושר די הרבה במהלך היום. כשגרנו בעיר, אני מודה שההערכות היתה קשה יותר. מבחינת פרעושים וקרציות אין שום טירחה - אם מטפלים טיפול מונע.

תודה רבה על התשובות האמיתיות../images/Emo20.gif

בינינו, אני חושבת על זה כבר זמן מה. אם יהיו עידכונים אתן הראשונות שתדעו

tookmy

New member
אצלנו

היה חתול
שנמסר כשהיא היתה בת חודשיים. לא מסרתי בגללה, אלא בגללי. החתול הזה היה לטפל בעוד תינוק, הוא הגיע אלי בתור חתול בוגר עם אופי בלתי ניתן לשינוי יותר מדיי ותיזז אותי כל ההריון. בחודש הראשון לאחר הליה הוא היה ממש בסדר ואז הוא חזר לסורו. בשניה שהייתי מסיימת להניק, נרדמת יחד איתה בשתיים בלילה, הוא היה בא ומתחיל ליילל לי. היה לי חבל בגללה, כי הדבר הראשון שהיא חייכה אליו בבית היה התחול. זה לא היה שיקול של לכלוך או בטיחות, אלא האם אני מסוגלת לטפל בתינוק נוסף. חוץ מזה מסתובבת כאן
חמודה שהבת שלי מתה עליה והן גם מציקות אחת לשניה וגם נהנות יחד.

פרינסה

New member
לנו יש כלבה+ 5 חתולים

כלבת לברדור וחתולים אסופים מהרחוב כולם משפחה מקסימה בקיץ מספרים את הכלבה וזה בעצם הכמות הכי רצינית של השערות בעיני זה מקסים ילדים עם חיות וחשבת שזה בריא יותר גם לנפש וגם לגוף

למעלה