אם כבר לוקחים אנטיביוטיקה- איך למנוע פטריה הוגינלית?

גינגה31

New member
אם כבר לוקחים אנטיביוטיקה- איך למנוע פטריה הוגינלית?

יש לי סטרפ:(
אני שונאת כשיש לי סטרפ כי זה אומר שבמשך כמה ימים אני רבה עם עצמי אם לקחת אנטי' או לא. מצד אחד אני ממש מבינה למה לא כדאי לקחת אנטי' ומאמינה ברפואה טבעית, בנוסף לזה שבוע אחרי אנטי' יש לי פטריה וגינלית סיוטית (!!!!!) במשך חודש (!!!!) ויש סיכוי גם לפריחה נוראית על כל הגוף שעדיין לא ברור מתי היא מופיעה אחרי ומתי לא,
ומצד שני - גדלתי בבית היפוכונדרי להחריד ואם אני לא אקח אני אהיה כל הזמן בחרדות שהחיידק מגיע לי ללב.

עד כאן השתפכות (תאמינו לי שזה כלום ממה שעובר לי במחשבות כל היום!):
אם אני מחליטה לקחת אנטיביוטיקה: מה אפשר לעשות כדי לנסות למנוע את הפטריה?
חוץ, כמובן, מלקחת פרו ביוטיקה שאת זה תמיד אני עושה וזה לא עובד. יש מה לעשות או שזה גזירת גורל?
שונאאאאאאאת פטריה ומשום מה מסתבר שהיא אוהבת אותי

regvuv1

New member
לקחת GSE והרבה

גם במריחה וגינלית (אין צורך להכניס את האצבע פנימה, אבל שתיים-שלוש טיפות על האצבע ולמרוח על האזור היטב) וגם חמש-שבע טיפות לפה, שלוש פעמים ביום.
אפשר גם להוסיף מריחה של האזור עם שמן עץ התה מהול בשמן בסיס, וחוץ מזה להמנע מסוכרים, קמחים ופירות במשך התקופה של האנטיביוטיקה.

מסכימה עם regvuv1

לא רק GSE, יש שמנים אתריים מחטאים אחרים ללקיחה פנימית או מריחה חיצונית.
אפשר גם למרוח מקומית יוגורט פרוביוטי, או לשבת בתוך אמבטיה עם שמנים אתריים מהולים.

ענבלית70

New member
לא שמן עץ התה..

הוא פוגע ברקמות ריריות ולכן לא מתאים לאיזור הנרתיק. אפשר להשתמש בגרניום, פלמה רוזה ורבנסרה. בטפטוף על התחתונים.

ענבלית70

New member
את לוקחת פרוביוטיקה ייעודית לנרתיק?

אם לא אז מומלץ.. גם בבליעה וגם להחדיר

גינגה31

New member
תודה לכולכם. בסוף החלטתי לא לקחת אנטיביוטיקה

מקווה שהכל יעבור בשלום.

אני שומרת את התגובות שלכם לפעם הבאה, כי עם כמות החרדות שיש לי בימים האחרונים נראה לי שבפעם הבאה אני כן אקח.
אולי צריך להיוולד לבית של רפואה טבעית כדי להצליח להתמיד בזה

למעלה