שאלת מנשאים

שאלת מנשאים

גיסתי אמורה ללדת בקרוב וביקשה מנשא טוב. אני מתלבטת בין הבייבי ביורן לארגו, מאחר ואני כבר מחוץ לעינייני תינוקות מזה זמן מה, רציתי לשאול אתכם מה היתרונות של כל אחד ובכללי מה עדיף.

Belladonna Took

New member
לי יש יאמו ולפי כל ה"מחקר" שעשיתי לפני כמה שנים

הארגו ודומיו (יאמו, סאפי ילקוט וכו') לגמרי עדיפים על בייבי ביורן.
&nbsp
חוץ מהנוחות למבוגר הנושא (מכיוון שיש גם רצועת מותן ולא כל המשקל מונח על הכתפיים) גם מבחינת התנוחה לתינוק הם עדיפים מכיוון שתומכים בכל הירך והתינוק לא רק תלוי מהמפשעה.
&nbsp
יתרונות נוספים בעיני למנשאי ילקוט הם שאפשר לשאת את התינוק גם על הגב ואז מתאפשרות פעילויות רבות יותר שאפשר לבצע עם התינוק עלייך(כמו בישול ועבודות בית) וזה מתאים גם לטווח רחב יותר של זמן.
אני גם לא אוהבת בבייבי ביורן שאפשר לשאת את התינוק עם הפנים קדימה. בעיני הוא פשוט חשוף כך יותר מידי ל"עולם החיצון", זה עודף גירויים והוא לא יכול לבחור מתי מתאים לו להתכנס אל חיק ההורה ומתי הוא כן רוצה להסתכל החוצה...
&nbsp
ממליצה לך (או אולי לגיסתך) לקרוא באתר המנשא הנכון כי יש שם המון מידע או ממש ללכת ליועצת מנשאים שתעזור להתאים את המנשא לאם ולתינוק.
&nbsp
בכל מקרה, מנשאי ילקוט לא מתאימים מגיל לידה אלא רק מגיל 4 חודשים נדמה לי כך שאני לא בטוחה שיש מה למהר...
(בעצם לארגו יש מתאם כזה שרוכשים בנפרד וכן מאפשר נשיאה מגיל לידה אז אולי שווה לשקול אותו)

מגיל לידה דווקא אפשר מנשאי ילקוט

כל עוד הנשיאה מקדימה ומקפידים על תנוחת 'צפרדע' שבה הרגליים מקופלות בתוך המנשא.
למה דווקא בין שני אלה? לי יש מנשאי קשירה שונים (לופי לופיקס ועוד) ולדעתי הם הנוחים ביותר לגיל קטן.
ממליה להכנס לקטעי הוידאו ב'מנשא הנכון' ללמוד היטב את הנושא.

Belladonna Took

New member
זה גם מה שאני יודעת

לי למשל יש מנשא סיני ומנשא לופי שבהם אפשר להשתמש מגיל לידה ויאמו שבו אפשר להשתמש מסביבות 4 חודשים.

efatsh

New member
מנשא לאחרי לידה

הי,
כמו שכבר ענו לך עדיפים מנשאים "שבטיים" ו"שבטיים למחצה" על פני ה"מערביים" סטייל בייבי ביורן ודומיו.
קחי בחשבון שבקיץ חם ועם מנשא ותינוק עודיותר חם (לא אומרת כדי לייאש, אלא רק לתיאום ציפיות
).
מנסיון אני יכולה להמליץ על "צמד" שהוא מנשא בד מתכוונן מבד דק יחסית ומאד נח ללבישה או על מנשא סיני מתכוונן שמתאים מגיל לידה עד גילאי 3+ (בתנוחות שונות).
ממליצה גם להסתכל באתר של "המנשא הנכון" ואם בא לגיסתך להתפנק על מנשא חדש אז ללכת ליועצת מנשאים עם התינוק ולמדוד אצלה סוגים שונים (יש רשימת יועצות באתר של המנשא הנכון).
יש גם קבוצת פייסבוק "שאו בברכה" דרכה ניתן להשאיל מנשאים ואף להתייעץ.
למיטב ידיעתי מנשאי ילקוט אינם מתאימים מגיל לידה (גם לא בתנוחת צפרדע- לפחות באתר של יאמו כתוב את זה בפירוש). לארגו יש מתאם אבל הוא כמו שמיכת פוך קטנה ולחלוטין לא מתאים לקיץ הישראלי.

בהצלחה ונשיאה נעימה

למעלה