מי מוכנה לעזור לטירונית

מי מוכנה לעזור לטירונית

היישאלה. בבקשה. על. שרשרת. ענברים. בגיגול. ראיתי המון. מקומות. שמבטיחים שמוכרים. את. המקור. כל. מיני. בתי. טבע. וכו. איך. יודעים. שקונים. את המוצרר. הנכון. המקורי. ואיך. מחליטים. על. צבע. קראתי. את. הההבדלים. אבל. לא. ממש. הבנתי. מהו הגיל. הבטוח. לשימוש. כעקרון. הנסיך. רק. בן. חודש. וחצי. אז. אשמח. להשכיל. קצתשניתרוצה. לשלב. בהחתלה. חיתול. רב. פעמי. לחתל. גם. וגם. איך. עושים. נגיד. אפשר שבלילה הוא. ישן. עם. הרב. פעמי. ??מה מומלץ. לקלולסית. כמוני. משהו. פשוט. להבנה. והחתלה. והכי. נעים. לתינוקשלישיתרוצה לרכוש. אומגה. 3 לילדים האחרים שבבית. העניין שזה. נורא. יקר. ובא. בחבילות. קמצניות. חחח יש לי. שלושה. ילדים. נוספים אשמח. לשמוע. רעיונות. בענייןתודהה רבה

עזרה ראשונה

מצרפת תרגום ההודעה למתקשים:
היי שאלה בבקשה על שרשרת ענברים.
בגיגול ראיתי המון מקומות שמבטיחים שמוכרים את המקור- כל מיני בתי טבע וכו
איך יודעים שקונים את המוצר הנכון המקורי ואיך מחליטים על צבע?
קראתי את ההבדלים אבל לא ממש הבנתי- מהו הגיל הבטוח לשימוש?
כעקרון הנסיך רק בן חודש וחצי אז אשמח להשכיל קצת
שנית- רוצה לשלב בהחתלה חיתול רב פעמי לחתל גם וגם- איך עושים? נגיד אפשר שבלילה הוא ישן עם הרב פעמי ?? מה מומלץ לקלולסית כמוני, משהו פשוט להבנה והחתלה והכי נעים לתינוק?
שלישית- רוצה לרכוש אומגה 3 לילדים האחרים שבבית. העניין שזה נורא יקר ובא בחבילות קמצניות חחח
יש לי שלושה ילדים נוספים אשמח לשמוע רעיונות בעניין
תודהה רבה

regvuv1

New member
כמה דברים

לגבי שרשרת עוברים אני לא מבינה כלום, יש כאן את ענבלית שמוכרת אותם ותוכל לעזור לך. לגבי חיתולים רב פעמיים הכי טוב לחפש שרשורים קודמים שלנו, יש המון מידע שם והמנהלת הקודמת גם ניסתה להכניס שרשור אחד למאמרים של הפורום. - תבדקי שם. הבעיה עם רוב הרב פעמיים היא דווקא בלילה, אני ממליצה על חיתולים מבמבוק או המפ לשעות הלילה, הם סופגים הכי טוב, ואם מוסיפים להם כיסוי אז אין בעיה לעבור לילה גם עם מרטיבים סדרתיים. הכיסוי הכי טוב הוא מצמר, אני לא יכולתי להשתמש בגלל אלרגיה, אז השתמשתי בסתם כיסוי פלסטיק וזה עבד מעולה. לגבי אומגה 3 זול - לא מכירה משהו זול, אבל צ׳יה מכילה המון אומגה ואפשר להוסיף אותה כמעט לכל דבר, יש גם עוד צמחים שמכילים הרבה אבל הידע שלי בנושא מועט מאוד... אנחנו מעדיפים בבית ,לנו לא לתת תוספים כל עוד ניתן לאכול את כל מה שצריך וזה עובד לא רע בינתיים. זרעי צ׳יה למשל אנחנו שמים בכדורי ״שוקולד״, זה הופך אותם לקרנצ׳יים.

תודה על התרגום אודליה

לגבי שרשרת ענברים - אישית אני מעדיפה משווקות שמוכרות אותן, לעומת בתי טבע. לא שבבתי טבע השרשרות לא טובות... אני פשוט מעדיפה לעזור לפרנס נשים כמוני וכמוך ולא בתי עסק גדולים. מה גם שבדרך כלל אצלן גם המחירים טובים יותר. הצבע פחות חשוב - יש מחקרים שמראים שהבהירות יותר יעילות אבל זה שנוי במחלוקת. מה גם שאומרים שלכל אחד מתאימה שרשרת אחרת. אז לכי עם האינטואיציה, או עם ההעדפה האישית. אפשר גם לשים על התינוק מס שרשרות ולראות לאיזו הוא מגיב הכי טוב. כבר שמעתי על תינוקות שצרחו נורא עם שרשרת אחת, וברגע ששמת אחרת נרגעו. מבחינת גיל - כל עוד שמים לב שהשרשרת לא ארוכה מידי, בעיני (דיעה אישית) היא בטוחה בכל גיל. אצלנו היא בשימוש יום ולילה.

ועכשיו המלצה קונקרטית: אני את השרשרות שלי (ויש לי חמישה ילדים, וגם לעצמי יש) קונה אך ורק מחן שקד. השרשראות שלה איכותיות והיא בודקת בציציות כל ספק וספק. היא מאוד אמינה ותענה לך על כל שאלה. מס הטלפון שלה: 052-869-8176. אני ממליצה לשלוח לה סמס כי הטלפון שלה עושה לה קצת בעיות לאחרונה ולא תמיד מעביר שיחות. ותגידי שרוני המליצה

חיתולים רב פעמיים - זה עולם ומלואו...

אני ממליצה לחפש בפייסבוק (אם יש לך שם חשבון) קבוצות של החתלה בבד, יתנו לך שם הרבה מידע. אני אישית משתמשת במה שקיבלתי יד 2
לא חופרת יותר מידי בציציות. מצד שני, אצלנו התינוק רב היום אינו מחותל, ואם הוא כן מחותל אז בפיפי הכי קטן הוא כבר צורח שיחליפו לו (כי הוא לא רגיל להיות מחותל ועוד רטוב) אז זה לא כל כך משנה לי אם זה המפ או שממפ ורמת ספיגה וכל זה.... גם בלילה הוא מתלונן ומתפתל הרבה פעמים עד שלוקחים אותו לפיפי, אז אין לי צורך במשהו סופג מידי.

ממה שאני מבינה, יש כמה דברים לשקול בענייני חיתול הבד:
1. מבנה החיתול - יש כאלה שכל החיתול בנוי מקשה אחת, ואז ההחתלה היא ממש כמו בחיתול חד"פ. החסרון הוא שבגלל שהכל תפור ביחד, אז הוא מתייבש יותר לאט. יש חיתולים שבאים בתור חיתול פנימי שמעליו שמים כיסוי חסין למים. החיתול הפנימי יכול להיות טטרה, או פריפולד, או חיתול מובנה עם תיקתקים, או רפידה מאורכת... יש המון סוגים. ויש חיתולי כיס, שזה דומה לחיתול הראשון רק ששמים את הרפידה בתוך כיס שבנוי בחיתול, ואפשר להחליף רק רפידה במקום לכבס חיתול שלם (בפועל גם החיתול מקבל ריח של שתן אז זה לא תמיד נכון). היתרון המשמעותי הוא שבכיבוס, הייבוש מהיר יותר כי מחלקים את השכבות וזה לא הכל גוש אחד גדול.
2. החומר ממנו החיתול עשוי - יש חיתולים, רפידות וכיסויים, העשויים מחומרים טבעיים בלבד. יש כאלה שעשויים מחומרים סינתטיים או סינתטיים בחלקם. המחיר בדרך כלל בהתאם, וגם כל תינוק מגיב אחרת. יש חיתולים שהכיסוי עשוי בד והפנימית היא חד פעמית שאמורה להיות אקולוגית/מתכלה... האפשרויות בלתי נגמרות. וגם אם בחרת במשהו, זה לא אומר שזה מה שייטיב עם ישבנו של תינוקך....
3. המחיר - יש חיתולי בד שצריך לקחת בשבילם משכנתא קטנה. יש כאלה שמזמינים מסין או מאיביי בעלות מינימלית. יש ככל הנראה קשר מסויים בין המחיר לאיכות, אבל אני לא סגורה בדיוק עד כמה... מנוסות ממני תוכלנה לענות על זה. אני כאמור - משתמשת במה שיש

אומגה 3

זה אכן יקר יחסית אבל כדאי לשקול את העניין, כי המוצרים הפחות יקרים ואיכותיים יכולים להיות בעיתיים מבחינה בריאותית. אומגה 3 עשויה ברב המקרים משמן דגים. הדגים בימינו מלאים ברעלנים. שלא נדבר על שאר הרכיבים שדוחפים במוצרים האלה, כל מיני חומרי מילוי ולעתים משמרים, וכמובן המון המון סוכר... אני עשיתי מחקר קטן וגיליתי שהמוצרים של NORDIC NATURALS עשויים משמן דגים שעבר טיהור מרעלנים. חלק מהמוצרים שלהם מכילים סוכר וכד' למשל סוכריות הגומי ללעיסה שלהם. תשתדלי לקרוא את הרכיבים על כל מה שאת קונה ולראות אם זה לטעמך. אני הזמנתי אותם מאייהרב.

גמני עונה

לגבי שרשרת ענברים- אני לא הרגשתי שזה בטוח לקטנה שלי בגיל צעיר, למרות שזו רק תחושה..בעיקר לא בלילה.
אחרי כמה חודשים שמנו לה, לכבוד בקיעת השיניים ותחילת עונת החיסונים והמחלות.
טפו טפו, היא אף פעם לא חולה! פרט לחום שיניים וחום אחרי חיסון גיל שנה, היא פשוט ילדה חסונה. ואת תקופץת השיניים עברנו יחסית בסדר. הוציאה את כולן כולל טוחנות עד גיל 1.5. אז אני לא יודעת אם זה השרשרת, ההנקה, בעלי חיים בבית, סביבת המושב, ועוד גורמים בריאים בסביבתה.. מה שבטוח היא לא נפרדת מהשרשרת כי גם לחברה שלה יש כזו, ולכן לשרשרת קוראים נעמי על שם החברה
מקווה שהחברה לא תעבור לשמלות טוטו בגיל שנתיים כי אז גם אנחנו נאלץ לעבור הסבה

לגבי אומגה- אני מצרפת קובץ שעורך השוואה בין המקורות השונים.
אני לא מתלהבת לתת תוספים לאף אחד, במיוחד לילדים- אלא רק כשיש "מצב"- הריון, מחלה, מחלה מדבקת בסביבה שרוצים שלא תגיע אלינו וכו'.
לגבי חיתולים רב פעמיים- אני לא הבאתי את עצמי עם הבת שלי לקנות אותם אבל פשפשתי מגיל צעיר וקונים חיתולים מבמבוק. והיא כבר גמולה

עם הבייבי הבא אעשה את הצעד, שרק נראה מסובך אבל בעצם פשוט פשוט.

regvuv1

New member
בקובץ הזה מדובר רק על מוצרים תעשייתיים

מדובר על שמנים שעברו הפקה ולא על צריכה ישירה של זרעים. אנחנו טוחנים את זרעי הפשתן והצ׳יה ומיד אוכלים אותם או פשוט אוכלים אותם שלמים - אין שום בעיה של יציבות השמן ו/או התפרקות שלו, אורך חיי המדף שלו, אחרי ההפקה - לא נעשית שום הפקה.

ענבלית70

New member
ענברים..

אני לא יודעת למה הכוונה שכותבים "המקור", זו סתם הגדרה שיווקית. הענברים האיכותיים, כלומר אלו שמכילים את הרמה הגבוהה ביותר של החומר שנספג בגוף (חומצה סוקסינית) ומקל על כאבי בקיעת השיניים ועוד, הם הענברים שמגיעים מאיזור הים הבלטי. אני לא חושבת שנתקלתי בארץ בענברים שהם לא בלטיים. מדברים על זיופים (כלומר פלסטיק) אבל גם בכאלו מעולם לא נתקלתי בארץ. אם רוצים להיות בטוחים אז יש משווקות או חנויות שמוכרים ענברים אשר מגיעים עם תעודת מקוריות. מה שכן, מליצה לך לקנות ממשווקת, אלו אותם ענברים שנמכרים בחנויות במחירים גבוהים משמעותית. לגבי הצבע - אין הבדל מבחינת החומר שמופרש מהענבר, יש הבדל אנרגטי. אני תמיש ממליצה לאמהות לבחור עבור התינוק את הצבע אותן הן אוהבות והצבע אשר מרגיש להם הנכון עבורו, אלו יהיו הענברים הטובים ביותר עבורו. מומלץ להתחיל לענוד את הענברים בסביבות כיל 3-4 חודשים, לפני שמתחיל הסבל של השיניים. אבל מכיוון שלענברים תכונות מרפאות רבות נוספות, יש אמהות שעונדות עוד קודם, אין מניעה לענוד ממש מגיל אפס. אני מייבאת ומשווקת ענברים לתינוקות ולמבוגרים, מוזמנת בפרטי..

אומגה 3 - אצלנו בבית מקפידים לאכול על בסיס יומי זרעי פשתן, צ'יה ושמן המפ. כולם מכילים כמות גבוהה של אומגה 3.

למעלה