טיטולים אקולוגיים

MILKSHAKE1985

New member
טיטולים אקולוגיים

שלום לכולם, אני חובבת מיחזור גדולה ומשתדלת למחזר כמה שאפשר. לאחרונה הבנתי כמה אני מזהמת את הסביבה עם טיטולים ושאלתי את עצמי אם לא רצוי לקנות טיטולים מתכלים. מה דעתכם על כך? מישהו התנסה/מכיר? היכן קונים והאם המחירים באמת גבוהים הרבה יותר מאשר טיטול רגיל? בתודה!

זו שאלה לאמא של תהלולי

אנחנו התנסינו אבל זה היה לפני כמעט שש שנים, היה אז סוג וחצי... היום יש המון סוגים.
עם התינוק שלי (7 חודשים) אנחנו מגיל לידה בקשב-בלי חיתולים, וכשצריך או רוצים חיתול אז הוא מחותל בבד. עוד משהו ששווה לחשוב עליו.

אנחנו עם במבו

ממליצה עליו בחום.
יש לי מישהו שקונה לי בצורן בבית מרקחת ושם זה יוצא שקל לחיתול.
ניסינו גם ביו-בייבי וגם היינו מרוצים. זה קצת יותר יקר.

יש בטח משווקים שיעשו לך משלוח הביתה

אולי אמא של תהלולי יודעת יותר.
תחפשי אותה בפייסבוק אם היא לא עונה כאן.

ענבלית70

New member
מהיכן את?

אני משווקת את הפינגו והביו בייבי באיזור השרון. יש יישובים להם אני עושה משלוחים.

MILKSHAKE1985

New member
לא האזור שלי...

אבל ראיתי כבר באתר של לחתל בטבעיות מי באזור. תודה!

יש כמה סוגים בארץ

פינגו
במבו
ביו בייבי
נוטרה
ועוד סוג ששכחתי את שמו.
פינגו ובמבו פחות או יותר זהים באיכות והם איכותיים למדי מתכלים כ80-90%
ביו בייבי היה חיתול מעולה התכלה 95% עד שהם החליטו להוסיך לו שמנים אתריים, אני לא לגמרי משוכנעת שזה שמנים באמת כי הריח הוא חזק הטירוף ולא מתנדף מהר.
נוטרה חיתול מצויין מיוצר בטוריקה ויקר בטירוף
מבחינת מחיר אם קונים במבו בצורן הוא עולה כמו הפינגו
אם לא אז הפינגו הוא הזול מכולם 80 אג עד 1.10 לחיתול תלוי במידה (יותר זול מחיתולים מיינסטרים לא במבצע)
ביו בייבי עולה כמו במבו שלא נקנה בצורן
ונוטרה הכי יקר.
&nbsp
פינגו וביו בייבי משווקים רק ע"י משווקים פרטיים שתוכלי למצוא את הרשימה אתר "לחתל טבעיות", בעבר שיווקתי אותם אבל כבר הפסקתי.
במבו ונוטרה תמצאי בחנויות טבע במחירים מופקעים או אצל משווקים במחירים סבירים.

בכל מקרה היתרון הגדול בהם מעבר לעובדה שהם

מתכלים ברובם (זה עדיין לוקח הרבה זמן)
זסה שאין בהם כימיקלים מזהמים, שמזהמים את המים
הייצור שלהם דורש פחות שימוש במים וחומרים מלבינים
הבעיה שגם הם כמו כולם צריכים שינוע שמזהם בדיוק כמו חיתול רגיל

alphadelta

New member
מוסיפה עוד שאלה

האם חיתולים מתכלים הם חד פעמיים? אם זורקים אותם לפח יחד עם עוד דברים בתוך שקית זבל, האם הם מתכלים יותר לאט? או האם זורקים אותם לקומפוסט? ילדי עברו את הגיל (השתמשנו בבד) , אבל אשמח לדעת בשביל להעביר הלאה ;)

regvuv1

New member
חיתולים מתכלים הם חד פעמיים

אפשר לשים אותם בקומפוסט - צריך לבדוק לגבי כל פירמה בנפרד, בעבר היו כאלה שהחלק של הדבק לא היה מתכלה, לא יודעת מה המצב כיום. לגבי שקית זבל: ברגע ששמים זבל בתוך שקית פלסטיק, הוא לא יכול להתכלות עד שכל השקית מתפרקת לחלקיקיה, שזה עניין של כאלף שנים. בינתיים כל מה שבתוכה, במקום להתקמפסט, עובר כל מיני תהליכים אחרים ופולט עוד קצת גזי חממה לאטמוספרה. אם. כבר בוחרים לזרוק דברים לאשפה, זאת אומרת לאתרי הטמנה (בלשון ילדיי ״הר של זבל״) - עדיף בלי שקיות מסביבם. גם שקיות מתכלות, דרך אגב, זה בעיקר גימיק שיווקי. הן אמנם מתפרקות מהר יותר, אבל המולקולות שמהן הן מורכבות אינן טבעיות ונוצרו בתהליכים מאוד לא ידידותיים לסביבה, ותהליך הפירוק שלהן בחזרה לאטומים פשוטים הוא עוד פחות ידידותי לסביבה.

חד פעמי ולא אקולוגי

אם זורקים אותם לפח ה"רגיל" - הם מתכלים בערך כמו חיתולים רגילים. הם צריכים תנאים שמעודדים התפרקות.
אם זורקים אותם לקומפוסט - 4-5 חיתולים ביום לערימת קומפוסט ביתית - תוך שבועיים גג הם משתלטים על הקומפוסט ומפרים שם את האיזון, ושוב אין להם תנאים להתפרקות. (מה גם שכמו שכתבו לך לא כל החיתולים יכולים בכלל להתפרק ביולוגית באופן מלא.)
בקיצור, איך שלא תסובבי את זה, הם לא באמת באמת מתכלים.
ובכלל, בהגדרה, כל דבר שהתכלית שלו היא שימוש חד-פעמי - לא יכול להיות אקולוגי.

בואי נגדיר את זה ככה

היתרון האקולוגי שלהם זה לא העניין המתכלה, אלא העובדה שהם לא מכילים מלבינים כמו כלור.
הם בעיקר עדינים יותר על הישבן ובתעשייה משתמשים בפחות מים.
בזה פחות או יותר נגמרת האקולוגיות שלהם.

למעלה