מאיזה גיל אתם חוגגים יומהולדת

הסהר

New member
מאיזה גיל אתם חוגגים יומהולדת

לידה ? שנה ? שנתיים ? שלוש ?

ולמה אני שואלת - אני והזוגי החלטנו שלא נחגוג לילדה עד גיל שלוש, היא נראית לנו קטנה מדי לכל הטררם הזה של לשים אותה במרכז ולשיר לה, אין לנו צורך במתנות סתמיות, וגם לא בעוגה ושות.
לאחרונה צירפתי את הילדה לחצי-מסגרת, ושם הם כן חוגגים ימי הולדת - בלי הורים, עם עוגה , ולא יודעת מה ואיך עוד.
אז קודם כל, מוזר לי המפגש הזה עם העולם החיצוני, כשעד עכשיו היינו ב"חינוך ביתי" ואני זו שהחליטה על מה מתי ועם מי..

מעניין אותי לשמוע מהניסיון שלכם

השאלה היא, עבור מי החגיגה?

לא רואה פסול בחלבון עבור ההורים או האחים הגדולים, אם זה כיף לכולם. אישית, אנחנו לא עושים טררם עד שהילד רוצה בזה (וגם אז מי ישמע איזה טררם...) שזה בדה גיל שלוש, אבל זה גם תלוי למה נחשף הילד. ילדים עם אחים גדולים, או ילדים במסגרת, נחשפים יותר מוקדם. אני זוכרת שהיתה לי כבר בת שנתיים שהתעקשה שרוצה יומולדת עם עוגה ואורחים (האורחים - אחותי ובנותיה, הורי, אחיותיה הגדולות). לעומתה בני עד היום ממש לא אוהב ששרים לו אלא רק רוצה שנביא עוגה למפגש (חנב)

הסהר

New member
עבור הגננת

תכלס לא נעים לי להיות ההורה היחיד בגן שלא רוצה לחגוג לילדה שלו יומהולדת...
אני מאמינה שלפני גיל שלוש אין בזה טעם עבור הילד, למרות שכמו הבת שלך יש יוצאי דופן (ואם הבת שלי הייתה נחשפת לימי הולדת לא הייתי מתפלאת אם גם היא הייתה מבקשת...)
אז יומהולדת לחברים ומשפחה אני לא חושבת שנחגוג. אבל בגן, נראה לי שנלך עם העדר...

אצלי בגיל שנתיים כבר נהנו

הם כבר מספיק מרגישים את הסיטואציה, גם אם לא לגמרי מבינים אותה. ההתרגשות, העמידה במרכז האירוע - זכור לי כיום מוצלח עבורם.

חגגנו בשביל עצמנו והמשפחה בגיל שנה, ובשבילן מגיל שנתיים

בגיל שנה הן באמת לא הבינו כלום, אם כי בהחלט שמחו לפגוש את כולם. רק לא הבינו שכל הטררם סביבן.
בגיל שנתיים כבר שמחו מאוד על המסיבה לכבודן, הברכות, המתנות, העוגה, הנרות, הכסא והמפגש עם כל המשפחה. לא בדיוק הבינו את המשמעות של "יום הולדת", אבל מה אכפת, עדיין נהנו. חגגנו להן עם המשפחה והחברים הקרובים של המשפחה בלבד.
מצד שני, ביומולדת שנתיים הן עדיין היו אתי בבית. אני מניחה שאילו היו במסגרת היינו חוגגים כבר אז גם בגן עם החברים שלהן.

סירבנו לחגיגות שנה, ואמרנו לכולם >>

את האמת- שבשבילנו כל יום זו חגיגה.

לגן הבאנו תמרים ומלון (במקום עוגה) , כי יש בו ילדים גדולים יותר שמבינים- נדמה לי שלהם היה חשוב לשיר לקטנה שלנו שירי יומולדת... (וזה כמובן היה בלי הטררם ובעיקר בלעדינו :) )

כמו שזה נראה כרגע- בגיל שנתיים היא כבר לגמרי תבין הכל- אז לא יהיה מנוס. מניחה שנתעקש שזה יהיה בדרכנו- ולא עם מפעיל, בלון מתנפח, פיית משאלות, ואוטו קטן חדש בחנייה.

karibn

New member
אצלנו בחודשים

כמובן בלי חגיגות ענק בפארק הירקון אבל כן יש איזה שמחה קטנה בלב בכל חודש

למעלה