לא יודעת אם זה הפורום המתאים אבל אנסה

אפפ

New member
לא יודעת אם זה הפורום המתאים אבל אנסה

ביתי בת 3 חודשים ויש לה שיועל ונזלת, האם מותר לתת טיפות של r49?
והאם זה באמת עוזר?
אני נגד תרופות כימיות

regvuv1

New member
עונה על כמה שאלות, כולל זו שלמטה לגבי שמן הדס

קודם כל, מי מלח: כשמטפלים מי מלח לאף המטרה היא לגרות מעט את רירית האף ולעזור לפתוח אף סתום. אם האף מטפטף בין כה - זה לא יעזור, זה רק למקרים שהנהלת מסרבת לצאת. ובכל אופן זו שיטה לא מאוד מומלצת, מחקרים ארוכי טווח הראו פגיעה משמעותית ברירית האף אצל אנשים שהשתמשו בזה באופן קבוע. כאן בפורום אוהבים להשתמש בשמנים אתריים/ארומטיים, זה סוג של מיצוי רק של השמן מתוך הצמחים. שמן הדס הוא שמן מצמח הדס, והוא עוזר מעט לאף סתום להפתח וגם עוזר לייבש נזלת. אצלנו בבית כשהאף סתום, לרוב זה גם הופך מהר מאוד לדלקת אזניים, מכיוון שכל המערכת מחוברת. לכן אם האף סתום במשך כמה ימים ברצף אני בודקת את המאזניים עם מי חמצן, ואם יש צורך - ממשיכה לטפל בהן, הטיפול הזה בדיעבד גם עוזר לאף, כי הוא מחסל את החיידקים והוירוסים. הטיפול הוא ע״י טפטוף מי חמצן, עם מזרק, לאוזן, עד שרואים את הנוזל, ואז המתנה של חצי דקה-דקה. זה מבעבע תמיד, אבל אם יש דלקת זה מקציף בטירוף קצף לבן, זו אינדיקציה שצריך לחזור על זה פעמיים-שלוש ביום, עד שיגיע למצב שאין דלקת - שיוצאות רק בועות קטנות. ובחזרה לאף הסתום - אם יש לך חברות שמניקות, תבקשי מהן מעט חלב שלהן, ממש כמה טיפות. זה עובד כמו קסם, כמעט גורם לי להצטער שאני לא מניקה יותר (אבל רק כמעט... מאוד שמחה שהחזה שלי הוא רק שלי)

אפפ

New member
ומה לגביי שמן רנסרה או משהו כזה?

ואת השמן עושים כמו עיסוי?

regvuv1

New member
שמן רבנסרה עוזר לכייח

מורחים אותו, כמה טיפות מהולות בהרבה שמן זית, על בית החזה - מקדימה ומאחורה. גם למרוח רק שמן זית מהול בחומץ עובד מעולה כדי לכייח, אבל כיום זה מתי שיש שיעול שלא מצליח להוציא ליחה - זה לא לאף סתום...

הסהר

New member
בשביל להקל על הצינון

את יכולה להשתמש בשמן הדס - במבער בחדר,
אולי גם מעט באמבטיה או טיפה על המיטה (זה יותר חזק ואני לא בטוחה מאיזה גיל זה מתאים).
כשאף סתום, יעזור טפטוף חלב אם או מי מלח לאף כמו שאמרו לך,
ובשינה להטות את המיטה שלה כך שהראש יהייה גבוה יותר מהרגליים, זה פותח את דרכי הנשימה (למשל, להניח שני ספרים תחת רגלי המיטה הקדמיות).
עוד דבר שפותח אף סתום הוא בצל -- את מקלפת וחותכת גס בצל, שמה בתוך גרב נקיה, קושרת ומניחה ליד הראש שלה. מדי פעם תנערי אותו כדי שהאדים ימשיכו לצאת. זה פיתרון נפלא לתינוקות ולמבוגרים.
בזמנו השתמשתי גם ב R49 , לא זוכרת אם זה עזר במיוחד.. אבל שימי לב אם הן מתאימות לשיעול יבש או לח, אם אני לא טועה למצב כזה הרוקחים ממליצים על טיפות לנזלת ולא לשיעול.
רפואה שלמה !

ענבלית70

New member
לא יודעת אם מותר

אבל אני חשובת שהמוצר היחיד שבאמת עובר מהסדרה הזו של הRיים זה ה R56 לתולעים. את יכולה לטפטף טיפה של שמן הדס על הסדין לפתיחת האף והקלה על הנשימה. למרוח שמן רבנסרה מהול בשמן נשא על בית החזה והגב להקלה על השיעול ולכיוח. גם בייבי ווינטר של שלוס מעולה (באופן כללי להקלה על תחלואי החורף אצל קטנטנים). כל השמנים הללו בטוחים לשימוש מגיל 3 חודשים.

ענבלית70

New member
שמן אתרי הדס

אפשר לרכוש בחנויות טבע בדר"כ (אני משווקת את השמנים של שלוס ושל מיכל סבון טבעי, מוזמנת לכתוב לי בפרטי אם את מעוניינת)

אפפ

New member
אני מחדרה ורוצה לקנות את זה היום כי מסכנה

היא לא ישנה כל הלילה בגלל השיעול.

שונצו

New member
היה לנו את התכשיר הזה

לא זוכרת כבר אם עזר או לא, כי אצלי הפתרון לכל דבר היה ציצי.

פעם אחת אפילו ניסיתי להשפריץ לבתי מהציצי ישירות לאף, אבל זה נתקל בטענות שלה- יללות שנשמעו כמו "הי, אמא, הפה שלי פה!"

אז בדרך כלל אני סוחטת קצת לצלוחית ואז עם פיפטה מטפטפת לאיבר הרצוי (אף, עין, אוזן...).
אגב, עם עיניים אפשר פשוט להספיג קצת צמר גפן בחלב (כמו שעושים עם תה) ולמרוח על העין.

בנות אני הבנתי ששמן הדס

ושמן אקליפטוס עדיין לא בטוחים לשימוש בגיל הזה. עם הילד הראשון עוד השתמשתי אבל בילד השני לא.
קראתי קצת שאפשר לתת מי אגסים ולהשאיר בחדר חצי בצל. מישהי קראה על זה במקרה?
אני אשמח כמובן לקבל תגובה מיקצועית בנושא אחת ולתמיד מנטורופת.
העלתי את השאלה פה ואני מחכה לתשובה: [URL]http://wwשהוw.ask-supherb.co.il/[/URL]

שמן הדס ניתן להשתמש גם בתינוקות

לעומת זאת בשמן אקליפטוס לא מומלץ.
מי אגסים זה מצויין לשיעול - כמובן בגיל שילד אוכל כבר מוצקים, לא לתינוק בן חודש... חצי בצל זה יופי לפתיחת סתימות במערכת הנשימה, אם האף סתום זה פותח יופי.

למעלה