הנעלה מינימלית לילדים - גישה טבעית ?

תודה מראש על המלצה

מעיון קצרצר מה זה מטטרסלגיה, מדובר בכרית כף הרגל, וזו לא הבעיה אצלי. אצלי זה באצבעות השלישית והרביעית, וזה כאב חמקמק, שלפעמים משנה מיקום ולפעמים נעלם.
האורתופד חשד בנוירומה מורטון, אבל האולטרסאונד שלל, וכך נשארתי עם הכאבים ובלי אבחנה...

אשמח להמלצה גם לפיזיותרפיסט (צריך הפניה מרופא??), שווה לי לבדוק.

ranperagmin

New member
עוד דבר לגבי קרוקס, כפכפים ושאר נעליים פתוחות

מאחור..

אחת הבעיות שזה גורם לכווץ את הפסיה (אותה רצועה שאחראית על הקשת), על מנת "להחזיק" את הכפכף על הרגל. הכיווץ התדיר הזה הוא טוב כשעושים אותו בתרגול, אבל כשעושים אותו כל הזמן תוך כדי הליכה, למנוע מהכפכף ליפול, הוא מעמיס על הרגל.

תעשי גוגל ותמצאי לא מעט אנשים/נשים שהלכו הרבה עם כפכפי פליפ-פלופ וסובלים מפציעה נוראית (אני סובל ממנה כרגע) שנקראת Plantar Fasciitis שהוא סוג של דלקת ברצועה הזאת שנובע משחיקה שלה.

חשוב חשוב לזכור שההנעלה צריכה לא להפריע לכף רגל לתפקד "כאילו" הייתה יחפה.

שושונלה

New member
אבל לקרוקס יש רצועה מאחור- אני תמיד איתה, לא

סובלת כפכפים. מצד שני הקרוקס שלי גדולים במיוחד (אמורים לאפשר מקום למדרס רק שכבר כמה שנים אני בלי מדרס - אבל התחיל לכאוב לי שוב לא מזמן) כך שהרצועה הזו יחסית רופפת - אבל בכל זאת אם בטעות היא נשלחת קדימה אני מיד מרגישה כי זה באמת דורש ממני עבודה להחזיק את הנעל במקום.

רציתי להתווכח איתך שאין לקרוקס הגבהה אבל בדקתי ובאמת החלק האחורי מעט עבה יותר מהקדמי.

ואני מניחה שהתשובה היא בגוף השאלה אצלי - אני כבר כתשע שנים נועלת רק קרוקס ובכל זאת כף הרגל שלי כל כמה זמן מגיעה למצב שכואב וצריך מדרסים. אז כנראה שעבורי זה לא כמו ללכת יחפה
.

לילדון יש זוג קרוקס אחד ואנחנו לא מרשים לו לנעול אותם לגן באמת כי הן חלקות, אפשר יותר ליפול איתן (והוא גם ככה נופל הרבה - כנראה בגלל גמישות יתר או אולי סתם) וכו'. הגננת שלנו לא אמרה כלום לגבי קרוקס.

שוב תודה על המענה לשאלות
.

ורד

ranperagmin

New member
בשמחה ועוד כמה הערות

להגיד קרוקס זה כמו להגיד טויטה היום.. יש מלא דגמים עם תכונות שונות.

הקרוקס הקלאסיים באמת לא שקולים להליכה יחפה כי יש להם ה-מ-ו-ן שיכוך.. אז הם "מגינים" קצת יותר מדי.. כלומר, במקום שהאלסטיות שלך תעבוד הנעל עובדת בשבילך...

בנוסף, את בטח יודעת שבקרוקס הרגל קצת "רוקדת" בפנים, אין פיזור אחיד של משקל, כלומר הסוליה לא שטוחה וגם לא "מעוצבת" כשהיא לא זה ולא זה, היא לא תורמת לא צד.. לא לתיקון, ולא לאפשר לרגל לעבוד.. לטובה ולרעה.

ואז לאחר עומס יותר גדול, ואי יציבות יש עייפות וכאבים שמוקרנים למקומות אחרים לפעמים (גב, אגן, שוקיים וכו.)

שושונלה

New member
כן אני עם הקרוקס הקלאסיים

אבל אם זה עוזר, אני נועלת את אותו זוג כל פעם בערך שנתיים אז כבר יש לו הרבה פחות שיכוך - פעם נעלתי זוג כל כך הרבה שנעשה בו חור מרוב שחיקה
.

אצל הילדון הקרוקס צמודים יותר - אפילו קצת קשה לי לשים לו את הרצועה כל פעם (אם כי היא כנראה משתחררת קצת עם הזמן - אין לנו אותם הרבה זמן והוא נועל אותם אולי פעם פעמיים בשבוע). אבל אצלי הרגל באמת רוקדת.

וכאבי גב יש...

אחפש לי נעל טובה יותר, מבטיחה
.

ורד

שושונלה

New member
טוב אז עוד שאלה

אם כבר מצאתי מישהו שמתמצא בנעליים...

לפני כמה שנים קניתי זוג סנדלים מסוג earth עם kalso technology. יש להם עקב מעט נמוך משאר הרגל. לוקח קצת זמן להתרגל אליהם.

הנה האתר שלהם:

http://www.earthbrands.com/kalsoearthshoe

הם אומרים שהליכה בנעל הזו מדמה הליכה יחפה בחול. אבל הסוליה לא גמישה במיוחד (לא יודעת אם זו ההמלצה גם מבוגרים). יש תמיכה לקשת.

מכיר? יש לך דעה עליהם ? פשוט הנעליים כבר פה (אם כי מדובר בסנדלים ותיכף חורף) במצב מצוין...
.

ורד

ranperagmin

New member
בשמחה (-:

את כבר בטח מבינה שקיצוניות goes both ways.

זה חביב שמי שתכנן את הנעליים חשב/ה שהם עושים משהו ״מחובר לקרקע וכדור הארץ״ ושאר קלישאות אבל האמת שזה פשוט לא זה..

ההומוספיאנס חי מליוני שנים על משטחים קשים. גדלנו, רצנו, הלכנו ועמדנו על משטחים קשים כמו הסוואנות, לא היה לנו מה לחפש בחוף הים או בחול.

את הרי יודעת שללכת בחול בחוף הים או דיונה יש קסם ואפילו רוחניות מסוימת אבל זה יותר קשה ועם סיבה..

החול סופג חלק ניכר מהאנרגיה שאמורה לחזור לגוף ולהניע אותו, הרכות גורמת לחוסר שיווי משקל וחוסר איזון בכף הרגל, החול הרך מעביר פחות מידע על הנחיתה ולכן קל יותר לנכון ״לא נכון״ על העקב, ואם זה לא מספיק, אז השקיעה בעקב המעוגל גורמת למתיחה קבועה בסולאוס והתאומים ובפסיה (שזה מה שהנעל הזאת עושה לך) הרבה יותר מאשר אם היית עומדת יחפה על משטח קשה.

מתיחה לרצועות ושרירים האלה זה זה דבר טוב כשעושים את זה בתרגול בצורה מבוקרת, לא שזה ״נכפה״ עלייך בתכנון נעליים שרלטני. זה פשוט סותר כל רעיון של הליכה טבעית בניסיון לעשות ״סיבוב״ שיווקי על הטרנד הירוק.

המתח הזה הוא לא אידאלי. הוא מותח ויוצר עומס מיותר ויותר מזה הוא הקיצוניות ההפוכה (קיצור)של מה שאת רגילה ולכן אף מסוכן יותר מבחינת פציעה .

יחד עם זאת, אם נוח לך ולא מרגיש מתוח או כואב זה לא הופך את זה לאסון, אבל בהחלט עדיף משהו יותר מאוזן.

ranperagmin

New member
הדף הסבר שלהם הוא פשוט בדיחה

גיבוב של קלישאות בלי שום הסבר שמסתדר עם הגיון ישר

ranperagmin

New member
אני פשוט סולד מהתופעה שאם אתה שם את המילים:

Earth או Green במוצר שלך, זה כאילו מייד הופך אותו ליותר "נכון" ו-"טוב".

ואם שלבת בפנים איזה "מורה ליוגה שפיתחה את הנעליים" אז זה מייד שם עליהם איזה תו תקן של "מוסמך".

יוגה היא נהדרת (אני מתרגל טאי צ'י הרבה שנים), ויש בה דברים נפלאים בשביל היציבה, עמידה, הליכה, יציבות על כף רגל אחת, חיזוק שרירי ליבה (גב, אגן, ועוד), אבל אין לזה שום קשר להנעלה.

שושונלה

New member
נו אבל יש המון כאלה -

יש כל כך הרבה נעלי 'טבע' - ורובם לא barefoot. האם כולם באמת ממש לא טובים? לא יודעת...
נעלי טבע / בירקנשטוק למשל - סוליה ממש עבה וממש לא גמישה - לחלוטין לא טובים לדעתך?

וחוץ מזה - מורה ליוגה אמרה!
.

ורד

ranperagmin

New member
בירקנשטוק וטבע

את בטח מתכוונת לכפכפים או לפחות לסולית שעם שלהם.

טבע חיכו את בירקנשטוק שבהחלט יש להם משהו מקורי.

אז תופתעי לשמוע שאני בימים אלה הולך רק עם בירקנשטוק (-:
בגלל הפציעה שיש לי, בירקנשטוק זאת הסוליה היחידה שכרגע אין לי בה כאבים ואני משתמש בה לצורכי התאוששות.

מה שמייחדת את בירקנשטוק זה שהסוליה קשיחה. וככזו היא לא משככת. יש בה תא אצבעות ענק, היא שטוחה אבל יש בה תמיכה לקשת ולעקב. תמיכה בסיסית שהיא בהחלט משהו שמתאים להרבה אנשים שהפסיה שלהם חלשה והתמיכה הזאת מקלה עליהם, מורידה עומס.

אני לא נגד (-: אבל מחכה כבר לחזור לנעליים המינימליות שלי (-:

שושונלה

New member
כן דיברתי על סוליות השעם שלהם - אבל לא

על כפכפים - בזמנו נעלתי סנדלים שלהם - כמו 'סנדלים תנ"כיות' - ואם הייתי מוצאת כאלה היום הייתי קונה אבל הכל כפכפים! בזמן שאני עברתי לקרוקס, כל הנעליים הפכו להיות כפכפים ואין לי לאן לחזור.

וכן אני יודעת שטבע העתיקו מבירקנשטוק
.

החלמה מהירה
.

ורד

ranperagmin

New member
אם את רוצה סנדלים

אז יש להשיג. בעיקר ב Ebay ואין בעיה בכלל אם את יודעת את המידה שלך בבירקנשטוק, אז היא קבועה באופן אבסולוטי בכל הליין שלהם.

למעלה