הנעלה מינימלית לילדים - גישה טבעית ?

שושונלה

New member
אז, בגיל 3.8 ומשקל 20 קילו... אם עוברים

לנעליים כאלה אז גם כן מעבר איטי, לדעתך?

ורד

ranperagmin

New member
תלוי, פירוט בפנים:

בגדול, בגילאים האלה המעבר יכול להיות כמעט מיידי, מה שכן, ילד בן 3.8 לא ידע לאגיד לך שיש לו כאבים בכפות הרגליים או בשרירים המפרידים
.

ניסוי ותהיה. זה יכול להיות שרק צריך לנעול לו אותם וזהו, לא תצטרכי שום תקופת מעבר (נדמה לי שבגיל הזה כבר יש להם רצונות משלהם
)

אם את רוצה להיות זהירה יותר, תתחילי מיום כן יום לא, ואם הכל בסדר, לפי תחושה תעבירי אותו אליהם לגמרי.

ranperagmin

New member
נראות סבירות, השאלה אם גמישות, ואם אין איזה

ריפוד שמסתתר לו בפנים (לפעמים יש כאלה).

חוץ מזה, יופי של נעליים

flaming june

New member
תודה רבה! מעניין ומעורר מחשבה

דרך אגב, יש את נעליי רוקטדוג הנפלאות לנשים.
הן גמישות, שטוחות ונותנות הגנה נהדרת לכף הרגל.

ROCKET DOG לנשים

תודה flaming june, בדיוק מה שרציתי להגיד..
לרוקט דוג יש לא מעט דגמים שעונים על ההגדרה הזו ומרגישים ממש כמו ללכת יחפים.
לעומת זאת, לblowfish שהיא סוגשל חברת בת או חיקוי של רוקטדוג הסוליות משמעותית פחות מוצלחות.

tzurtzur

New member
אני מתה על הblowfish שלי!

נעלתי אותן במהלך ההריון וגם עכשיו איכשהוא אני תמיד תמיד חוזרת אליהן. מרב שהן נוחות הלכתי וקניתי עוד זוג דומה, הן נוחות בטרוף.
אבל עכשיו סיקרנת אותי, אם הן ככ נוחות מה יהיה כשאנעל את הרוקט,אם את אומרת שזה בעצם המקור...

ranperagmin

New member
בבקשה עזרו לי להפיץ את המסר

מאד חשוב לי שהורים והורים שבדרך יהיו מודעים לזה.

מעניין

הילדים שלי כבר גדולים אבל כולם יחפנים במקסימום, הבעיה היא באמת בשעות שהם בבית הספר - ביחוד בשיעורי ספורט שבהם חייבים נעלי ספורט וכל הנעליים הדקות יותר לא נחשבות מתאימות, למשל אסור להם סניקרס.

ליבו17

New member
מה לגבי מגפיים לחורף?

ואני מדברת על החורף הקנדי?
איך מסתדרת סוליה דקה ואחיזה לא חזקה של הקרסול, עם שלג, קרח ומינוס שלושים מעלות?

תודה על הפוסט המעולה! מעבירה הלאה

ranperagmin

New member
נעליים לחורף

תודה על התגובה.

אכן יותר מאתגר, ואני לי גר בחורף של קנדה אז קשה לי להגיד מה ילך שם ומה לא. ברור ש desperate times calls for desperate moves.

כלומר, האילוצים הם אילוצים ומתפשרים איפה שצריך.

יחד עם זאת, יש כל מיני אפשרויות כמו למשל הנעליים האלה של VivoBarefoot, אבל לא הבנתי אם את שואלת בשביל עצמך או בשביל ילד/ה.

ילדים בשלג צריכים נעל/מגף מבודד, הם לא צריכים סוליה עבה. כלומר סוליה דקה לא בהכרח אומר שהיא לא מבודדת , וסוליה עבה לא מבטיחה בידוד באותה מידה.

ליבו17

New member
תודה!

אני אבדוק פה ואחפש מישהו שמבין את הדברים מנק' מבט דומה לשלך.

שושונלה

New member
ותגיד... מה לגבי קרוקס ?

מודה שעוד לא קראתי את כל הפוסט שלך, קשה לי לקרוא דברים ארוכים אבל אני מתקדמת לאט לאט
(ADD...). אבל לפחות לפי הדרישות האלה:
- סוליית גומי דקה וגמישה
- נעליים גמישות באופן כללי (אפשר לקפל אותן באמצעות שתי אצבעות)
- תא אצבעות גדול ורחב
- אחיזה טובה אבל לא מהודקת בקרסול
- קלות להלבשה והורדה

הם נראים מתאימים. ומצד שני אני כל הזמן שומעת כמה קרוקס לא טובות לרגל.

ועוד שאלה - מה לגבי תמיכה בקשת? למי שיש פלטפוס למשל ? או שמא, אם נלך יחפים או כמעט יחפים, הגידים שלנו יתמכו בקשת בעצמם?

הרבה תודה על הסבלנות במענה על השאלות של כולם

ורד

שושונלה

New member
ובינתיים התבאסתי שהבן שלי לא הלך בנעלי

צעד ראשון מעולם. הוא התחיל ללכת רק בגיל שנה וחמישה חודשים , באמצע הקיץ, והלך יחף (או עם שושוז כשהיה צורך אבל בעיקר יחף) עד שממש היה חורף - ואז כבר היה במידה גדולה מדי (עם אמא במידה כמעט 42 ואבא במידה 47 זה צפוי) בשביל צעד ראשון אז הלך ישר לצעד שני.

ורד

ranperagmin

New member
אסכם לך בקצרה לגבי קרוקס

קרוקס זה ה(כמעט) רע במיעוטו.

יש להם הגבהה, ויש להם גם לא מעט שיכוך. מצד שני בהנתן האלטרנטיבות הן רכות, גמישות, תא אצבעות גדול, קל לנעול ולהסיר אותן. יש להם גם דוגמאות דקות יחסית פה ושם.

מצד שני (על אף שאני יודע שיש כאן הרבה ילדים של חינוך ביתי, או מסגרות יחודיות יותר) בהרבה גנים לא מקבלים עם קרוקס, ומסיבה שאני חושב שהיא מוצדקת, יש איתם סכנה החלקה / נפילה יותר גבוהה מנעליים אחרות, והן נוטות ליפול מהרגליים ללא מעט ילדים.

לגבי תמיכה בקשת... את נכנסת עכשיו לעובי הקורה..
כמעט לכולם יש פלטפוס ברמה כזו או אחרת, אבל הרצועה המרכזית של הרגל שלנו, זאת שבונה את הקשת (פסיה), כל כך מנוונת מהנעליים העבות, שאין סיכוי לפתח ולחזק את הקשת עם הנעליים הגדולות.

הליכה יחפה ועם נעליים מינימליות בהחלט, מנסיוני האישי, תיקנה לי את הקשת והופיע לי קשת יפה פתאום ברגל. אבל, גובה הקשת היא לא מדד ליציבה תקינה או לא תקינה בהכרח, ולא בהכרח יש לה השפעה מכרעת על בריאותך. היציבה היא שילוב של הרבה מאד שרירים בגוף לא רק של הקשת.

אם נלך יחפים, או כמעט יחפים, כף הרגל תתחזק. כן, ללא ספק. אבל, כמו שכתבתי, אחרי שנים של ניוון ההסתגלות והחיזוק שלה צריך להיות מאד איטי ומדורג, מלווה בהרבה מתיחות, תרגילים, הקשבה למצב העומס, על מנת לא לגרום פציעות של "עודף התלהבות", זה תהליך שיכול לקחת שנה-שנתיים בקלות עד למעבר מלא להנעלה מינימלית פול טיים.

אם את מתעניינת לגבי הנעלה מינימלית והליכה מינימלית למבוגרים, זה כבר נושא שאפשר לפתוח אותו, והוא באמת נוגע בכל ה"תיקונים" שמציעים היום (מדרסים, קשתות, תמיכה, וכו..) שלדעתי הן יהיו ב 90% מיותרים אם כפות הרגליים שלנו יהיו חזקות ויעשו את תפקידן.

לי קרוקס מאוד רחבים

בחודשיים האחרונים מדדתי המון זוגות קרוקס לראשונה בחיי, כי אני סובלת מאיזה כאב באצבעות שהאורתופד לא יודע להסביר, וקשה לי למצוא נעליים/סנדלים שיהיו לי נוחות באמת ולאורך זמן (הולכת הרבה).

אז במבצע מרוכז למציאת סנדלים נכנסתי גם לקרוקס, וכולם מציקים לי - או שרחבים לי מדי (כנראה שהרגל שלי צרה יחסית), או שקשה לי עם הכרית שמתחת לאצבעות, או שהם בורחים לי מהרגל.
בקיצור, עדיין מחפשת.

נצל"ש - אורתופד כף רגל טוב באיזור המרכז?

אחרי שאורתופד אחד שניסיתי לא הצליח לאבחן את הבעיה ו/או לתת לי פתרונות, מחפשת אחד אחר. מישהו עם ראש יצירתי ואכפתי.

ranperagmin

New member
דעתי האישית על אורטופדים מעורבת

במובן שאורטופדים הם Break-Fix.
כלומר הם יודעים (אם הם יודעים) לזהות מה מקולקל, ולהציע את התיקון/טיפול שבארסנל הפתרונות שלהם. לפעמים זה לא מספיק.

אני לא לגמרי מבין איזה כאבים יש לך, והשאלה שיותר צריכה להטריד אותך היא למה כואב לך (יציבה, מבנה עצמות, שרירים, כל דבר אחר)..

אני חושב שחוץ מאורטופד כדאי להפגש גם עם פיזיותרפיסט טוב (על אף שגם להם לא תמיד יש פתרונות, אבל יש להם לפחות הסתכלות יותר על המכלול).

כאבים באיזור שורש המסרק בכף רגל נקראים הרבה פעמים "מטטרסלגיה" (תרגום מלולי של כאבים בעצמות המטטרסל), שהרבה פעמים נובעים משקיעה של העצמות בכף רגל למטה, ואז יש יותר גירוי עצבי. יש לי חבר טוב, רץ אולטרה, שסובל מהבעיה הזאת.

אני לא מכיר אורתופד טוב, אבל חבר טוב שלי הוא אורתופד בתל השומר אני אשאל אותו להמלצה.

למעלה