לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1175611,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'רעיונות למתכונים...'
רעיונות למתכונים...
<< ההודעה הנוכחית
25/06/2008 | 13:06
72
47
שלום, הבן שלי בן השנתיים פלוס גילה את השניצלים והקציצות של חבריו לגן...
ילדי הוא טבעוני שאינו ניזון מהחי בכלל. אני מנסה לעשות לו דמוי שניצל וקציצות על בסיס טופו. אני אהבתי מה שיצא, אבל הוא לא מוכן אפילו לטעום!
מה אפשר לשים במקום ביצים שידביק וגם יהיה טעים ומזין?
חשבתי על קמח אורז/סויה/חומוס. מה אתן אומרות?
הוא פשוט כל הזמן מסתכל על החברים בזמן הארוחה ולא מוכן לאכול מה שאמא מכינה.
תודה..
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בדיוק נתקלתי השבוע באתר הזה'
בדיוק נתקלתי השבוע באתר הזה
25/06/2008 | 14:13
14
שיש בו טיפים למטבח הטבעוני.

יש לי מתכון נחמד לקציצות עדשים וקינואה אם זה מעניין אותך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש באתר של'
יש באתר של
25/06/2008 | 14:31
3
16
אנונימוס שלל מתכונים מעניינים.
בני הוא הצמחוני היחיד בפעוטון ואנחנו מביאים כל יום אוכל צמחוני לגן. אנחנו דווקא נמנעים במודע מלהכין אוכל דמוי בשר כדי למנוע בלבול. מה שעוזר אצלנו הוא שאנחנו מביאים כמות גדולה יותר שתספיק גם למי מהחברים לשולחן שמעוניין לטעום, כך שההבדל בין האוכל שלו לשלהם לא חד כ"כ, מה גם שהוא אוכל מהתוספות הצמחוניות שהם מקבלים וזה גם עוזר לטשטש את ההבדלים. היום הוא כבר מבין למה הוא צמחוני והאוכל של החברים שלו לא מעניין אותו בכלל, אבל בגיל של בנך, גיל שנתיים, גם לנו היה את שלב הסקרנות, והפתרון הנ"ל עזר לנו לעבור אותו בהצלחה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/06/2008 | 14:00
11
מכירה את האתר אבל שכחתי בינתיים מכל העניין. הדפסתי כמה מתכונים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'קודם אבשל הרבה..'
קודם אבשל הרבה..
29/06/2008 | 14:37
1
9
וברגע שאראה שיוצא טעים גם לבן שלי אעיז להביא לגן..
אגב, בן כמה הבן שלך?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה בבישולים'
שיהיה בהצלחה בבישולים
29/06/2008 | 15:22
6
לצפיה ב-'יש לי קצת שאלה אפיקורסית'
יש לי קצת שאלה אפיקורסית
25/06/2008 | 23:44
38
20
אם הוא באמת מרגיש צורך לטעום בשר, למה לא לתת לו?
אני יכולה לנחש למה אתם טבעונים וגם אנחנו לא אוכלים בשר, אבל ברגע שילד במסגרת, אם הוא לא שומע לקול ההגיון של המבוגר, אולי נכון יותר לתת לו להתנסות (אולי גם לא, אני שואלת באמת מתוך סקרנות ורצון לשמוע את השיקולים שלכם).

ושאלה אלייך - איך אתם דואגים שיקבל מספיק B12?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אם הילד שלך ירצה לאכול חתול'
אם הילד שלך ירצה לאכול חתול
26/06/2008 | 15:40
33
15
תתני לו?
ככה זה מבחינתי לאכול פרה או תרנגולת. זה לא אוכל, נקודה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זהו ש..'
זהו ש..
26/06/2008 | 23:21
24
17
לילדים קטנים אין יכולת לאכול חתול, הם צריכים שמישהו יכין את זה למענם. עד שהילד שלי יהיה גדול מספיק להכין בשר, הוא כבר יהיה מסוגל להבין בעצמו למה לא לאכול חתול.
תנו דוגמא אישית, תסבירו למה חשוב, תעבירו  את המסר בטוב ובאהבה ובלי לשפוט את האחר יותר מדי, תספקו אוכל טעים ומגוון כראות עיניכם. כל זה מספיק לטעמי כדי שילד שגדל להורים צמחונים יהיה גם צמחוני.
לשלוח ילד לגן ולדרוש לנהל את העיניינים מהבית נראה לי קצת תמוה. אם שולחים ילד לגן צריך לדעת שבגן הדברים מתנהלים אחרת ויכולת השליטה שלנו מוגבלת.
לילד בגיל הזה אין את היכולת להחליט על מניעיו האידיאולוגים, ואת עמדתו בנושא אכילת בשר. למה כ"כ מפחיד אותך לתת לילד לגלות מה טוב לו ומה מתאים לו.
הילדים שלנו לא צריכים לחשוב כמונו ולא צריכים להדמות לנו, ואם זה יקרה זה יהיה בגלל המסרים שהעברנו (ובעיקר הדרך בה העברנו- בטוב, בטוב, מתוך החיובי ולא מתוך השלילי באחרים) ולא בגלל הגבלות ואיסורים שליד אין שוםםםםםם יכולת להבין את טיבם.
תחשבו על דברים שמאוד מאפיינים את ההורים שלכם, נראה לכם כ"כ מהותי להיות זהים להם?

בכל זאת אם מאוד חשוב למישהו  שהילד יכנס לאיזה תבנית ברורה ושונה מהרב, צריך להכניס אותו לגן שמתאים לתבנית הזו.  ולהבין שהוא בן אדם בפני עצמו והוא יגלה מה מתאים לו ומה טוב לו. אנחנו רק נהווה דוגמא אישית ונספק את האוכל הבריא, הצמחוני והאורגני, ונמנע כמובן מלהציע לו מה שלא מתאים לנו.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מזכיר לי סיפור שקצת קשור'
מזכיר לי סיפור שקצת קשור
26/06/2008 | 23:29
10
9
הייתי עם חברה צמחונית שגידלה את הילדים כצמחונים במסעדה. האמא הלכה לפשפש את התינוקת והילדה בת השלוש וחצי הסתכלה על הדג שלי וביקשה לטעום וכמובן שאמרתי לה לא ושאסור לה. התכופפתי לרצפה לדבר עם הבן שלי ושהתרוממתי ראיתי שהתחסל חצי דג. סיפרתי לאמא שלה והיא שאלה את הילדה אם היא טעמה והילדה  אמרה שלא : - ((((
(מיותר לציין שישבנו רק היא ואני בשולחן...)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סיפור מצוין'
סיפור מצוין
26/06/2008 | 23:42
6
עם מוסר השכל מעולה!
אהבתי...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מעולה, מעביר את המסר. '
מעולה, מעביר את המסר.
28/06/2008 | 11:33
8
10
בעקרון אני בגישה שילדים יודעים למה הם זקוקים.
כמו הסיפור הידוע על החוסר בסידן שמתבטא באכילת קירות...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'"ילדים יודעים למה הם זקוקים"'
"ילדים יודעים למה הם זקוקים"
28/06/2008 | 22:11
7
10
אז כשילד רוצה לרוץ לכביש סואן, כשמסרב להחגר בכסא בטיחות במכונית, כשרוצה לעשן כמו אביו, כשרוצה להשתולל כל הלילה, כשמסרב לחבוש כובע בשמש הלוהטת, כשרוצה לאכול ממתקים במקום ארוחה מזינה וכו', מה אז?

ילדים לא בהכרח יודעים למה הם זקוקים. ישנם הרבה סיפורים מהחיים שילדים שתו רעלים וחומרי ניקוי, אז הם יודעים למה הם זקוקים?
לכן חשובה הקניית הרגלים לדברים הנכונים, כולל בתחום התזונה, וכן הדוגמא האישית של ההורים. ובהחלט ישנם מצבים שמותר להתעקש ולסרב לרצון הילד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
28/06/2008 | 22:26
6
לצפיה ב-'אוף'
אוף
29/06/2008 | 08:34
3
9
מבטיחה לעצמי שלא נכנסת יותר- פעם אחרונה כי קשה לא להגיב לזה.

דמגוגיה והורות לא הולכים ביחד, זה טוב רק בכנסת. אנחנו נדרשים ליותר רגישות ואינטלגנציה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דמגוגיה?'
דמגוגיה?
29/06/2008 | 08:48
6
זה מהחיים, גברת.
מקווה שתקיימי את הבטחתך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'זו לא דמגוגיה'
זו לא דמגוגיה
29/06/2008 | 14:07
1
7
הבת שלי תמיד מוכנה ואפילו דורשת לאכול עוגות / גלידה / וכו' . קשה לי להסיק מזה שהיא יודעת שהיא צריכה לאכול הרבה סוכר לבן.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
29/06/2008 | 15:21
5
אני מכירה הרבה ילדים שניזונים מהמון ג'אנק וזה בטח לא מעיד על מודעות לצרכים שלהם ושהם יודעים מה טוב בשבילם.
ורוב הילדים שאני מכירה בגיל הרך, בכלל לא יודעים שהם בעצם אוכלים בשר של חיות. אם הם היו יודעים הם בטח לא היו חושבים לעצמם שהם זקוקים לזה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ודאי שאתן לו'
ודאי שאתן לו
29/06/2008 | 08:49
1
7
אם אני שולחת ילד למרבית שעות הערות שלו למקום שבו כולם רצים לכביש סואן על בסיס יומיומי, כולל הגננת שאמורה להיות בשבילו המבוגר האחראי, אז כן אני צריכה לצפות שתהיה אפשרות שהוא ירוץ לכביש.

השאלה היא האם אני אבחר בגן כזה.

ולעשות השוואות של לאכול בשר עם סכנת חיים- לדעתי זו סתם בורות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לא קיימת את הבטחתך'
לא קיימת את הבטחתך
29/06/2008 | 08:56
5
וחבל.

תגובתך לא עונה לנושא הנידון, שהוא, להזכירך, האם ילד קטן יודע תמיד לבחור את הנכון לו.
דעתי הינה שלא כך הוא.

ואגב, אכילת דגים ובשרים לסוגייהם הם מהגורמים למחלות ולתת תזונה, בעיקר אצל תינוקות וילדים.
הימנעות מאכילתם תחסוך להם מחלות ומחסורים תזונתיים, אישפוזים ותרופות וכמובן, סבל רב ומיותר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לילדים קטנים אין יכולת לאכול חתול'
לילדים קטנים אין יכולת לאכול חתול
27/06/2008 | 15:35
12
10
אבל באותה מידה גם לא תרנגולת או פרה.
ודארמה נתנה את החתול כדוגמא לכך שכמו שבעינייך חתול הוא לא דבר מאכל ויזעזע אותך לאכול חתול, כך בעיני הצמחוניים תרנגולת או פרה הן לא דבר מאכל, והזעזוע באכילתן יהיה זהה לאכילת חתול.
אין טעם לתת לילד לתנסות באכילה של משהו שבעיני הצמחוני הוא פסול למאכל. הוא לא מזון בכלל.
הילדים שלנו לא צריכים לחשוב כמונו ולא להדמות לנו, זה נכון מה שאת אומרת, אבל אם לנו כצמחוניים חשוב לחנך את ילדינו לכך שהרג חיות לצורך אכילתן הוא פסול כי זה מה שאנחנו מאמינים בו, אני מאמינה ששום רע לא יצמח מזה. רק פחות הרג בעולם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
27/06/2008 | 15:53
10
8
בדיוק בגלל זה שאלה אוריתס אם תתני לילד שלך להיות כל יום ליד אוכלי חתולים.
אם את לא רוצה שיאכל חתול אל תראי לו יום יום איך אוכלים חתול.
פרה ותרנגולת הילד רואה יום יום איך אוכלים. הוא רואה אנשים שמטפלים בו ושהוא אוהב וסומך עליהם אוכלים אוכל. הוא רואה את החברים שלו.

בקשר לחינוך אני מסכימה איתך במיליון אחוז. מן הראוי שנחנך את ילדינו להאמין במה שאנחנו מאמינים.
השאלה היא האם איסור הוא חינוך- אצלי זה כמעט הניגוד המוחלט.
אם הילד שלי לא יאכל בשר רק כי הוא יודע שאסור- אז זה חסר משמעות בעיני. אם הוא יבוא אלי יום אחד ויסביר לי שהוא לא רוצה להרוג חיות- אני אהיה מאושרת וגאה. אני אדע שהוא (אישות נפרדת כאמור) לא מעוניין לאכול בשר.

ונראה לי שלא הובנתי כראוי. זה נהדר וחשוב לגדל ילד צימחוני. אבל לא נכון בעיני לאסור על ילד משהו שכל החברים שלו עושים. בטח אם זה גן והמשמעות היא כל יום לכמה שעות להיות איתם. החברים שלו. (זה שונה למשל לגמרי מלאכול במבה בגן משחקים מילד שפגשנו לפני שתי דקות, אז לגיטימי להתחמק בצורה זו או אחרת כתלות בגיל הילד.)

אם מאוד חשוב לי משהו בגידול הילד שלי- אני אמנע ככל הניתן מחשיפה לזה. בטח לא חשיפה מכוונת- כמו גן יום יום.

תנו לחיות לחיות : - ))
אני בעד

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אבל'
אבל
27/06/2008 | 18:50
7
ילד בגיל 3 כבר מסוגל להבין אם מסבירים לו למה הוא צמחוני. זה לא רק איסור חסר משמעות, אלא איסור עם הסבר ברור והגיוני.
ואני דווקא לא חושבת שהמנעות מחשיפה יומיומית לבשר פותרת את העניין, אלא רק דוחה את ההתמודדות, ולא חושבת שילד צמחוני מקומו רק בגן צמחוני. זה לא שיקול בעיני בבחירת גן. זה הכל עניין של גישה, הן של ההורים והן של אנשי הצוות בגן. כשהגישה היא נכונה והדברים מוצגים נכון, אני בטוחה, ויודעת מנסיוני, שאפשר להתמודד בקלות עם נושא הצמחונות בגן.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נכון ולא נכון'
נכון ולא נכון
28/06/2008 | 22:31
8
7
מצד אחד, קשה לאסור על ילד מה שהחברים שלו עושים.
מצד שני, כל מי שדבק באמונה או אידיאולוגיה כזו או אחרת (למשל דתי) ייתקל גם באנשים שאינם חושבים כמוהו. אחד מהמסרים החשובים שאני רוצה להעביר לביתי הוא שזה שכולם עושים משהו, עדיין לא אומר שהם עושים את הדבר הנכון. בדיוק כפי שכשהייתי קטנה היו לי חברות דתיות שהיו צריכות להתמודד עם העובדה שרוב העולם חילוני, וגם אני שחברה שלהם לא שומרת שבת למשל.
ברור שאני מדברת על גיל צעיר מאד- בגיל 12 לא אאסור על הבת שלי ללכת למקדונלדס עם חבריה, רק אקווה שתזמין שם וג'י ברגר
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מי היה מאמין'
מי היה מאמין
29/06/2008 | 08:43
4
8
אוי נתת דוגמא מושלמת שעוזרת לי להעביר את המסר, לא יכולתי לבקש יותר מזה.
גם חברי הדתיים מוותרים לילד עד שאין לא היזושהיא יכולת הבנה בסיסית. דברי עם חברה דתיה ותשאלי אותה אם היא בודקת שעתיים לילד בן שנה בין בשר וחלב (סתם דוגמא יש עוד מיליון). גם לפי ההלכה יש הקלות רבות לילד עד גיל שלוש והאחריות עולה עם הגיל.
ושוב את מתבלבלת בין הרצון שלנו לחנך את ילדינו באידיאולוגיות מסויימות לבין חינוך לגיטימי מותאם לפי גיל.
כל הזמן מגיבים פה כאילו אמרתי לא לחנך ילד לצימחונות, השאלה היא מה זה לחנך?
ממליצה לקרוא את חינוך ללא כפיה בבאופן טבעי.

ושאת תשתמשי בדוגמא מהעולם הדתי כדי להוכיח שאת צודקת? כנראה הגיע המשיח : - ))))))
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ותגידי,'
ותגידי,
29/06/2008 | 10:28
3
6
חברייך הדתיים מוכנים לבצע הקלות גם כשמדובר בבשר חזיר?
נכון שלא?
כי זה מבחינתם לא משהו שאוכלים, נכון?
גם עבור הצמחוני חזיר או כל בעל חיים אחר זה לא אוכל. לא עבורו ולא עבור ילדיו.
ונכון שבטח אין בארץ גנים כאלה שבהם מגישים בשר חזיר ולכן השאלה הזו לא עולה, אבל בטח דתיים או שומרי מסורת שגרים בחו"ל כן צריכים להתמודד עם השאלה הזו, ויכול להיות באופן תיאורטי מצב שבו אין באיזור המגורים שלהם גן שבו אוכלים בשר כשר, או שהגנים שבהם כן אוכלים בשר כשר לא תואמים את השקפת העולם שלהם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלי זה לא רק בגלל העקרונות'
אצלי זה לא רק בגלל העקרונות
29/06/2008 | 14:00
2
6
אלא גם בגלל הבריאות:
אני מעדיפה מוצרים מקמח מלא ולא קמח לבן
אני מעדיפה פירות וירקות אורגניים
אני מעדיפה אוכל שבישלתי בבית ולא מגיע מקייטרינג שכמה פיקוח שלא יהיה עליו, זה עדיין בישול מסחרי.
אני מעדיפה לתת לילדה מעט בשר ומעדיפה שיהיה אורגני או לפחות טרי.
אני מעדיפה לדעת מה הילדה שלי אוכלת
ואני גם חושבת שהאוכל שלי הרבה פעמים גם יותר טעים מהאוכל של הגן.

ככל שהיא קטנה יותר יש יותר חשיבות למזון שהיא אוכלת. דין תמינוק לא כדין ילד ובטוח לא כדין מבוגר. כך שכל עוד באפשרותי לדאוג לכך שהיא תאכל אוכל בריא ככל האפשר באמצעים סבירים אני אעשה את זה, גם אם זה דורש מאמץ וקצת התפתלויות. כשיגיע שלב חדש נבחן שוב את הדברים ונחליט. אבל אני באמת לא חושבת שזו אופציה שהיא חסרת סיכוי ולכן צריך לפסול אותה מראש. מבחינתי כאמא זה משהו שאני חייבת לפחות לנסות (וכבר שנה זה עובד יופי).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'התשובה היא יותר לאפרסקים'
התשובה היא יותר לאפרסקים
29/06/2008 | 14:05
5
לצפיה ב-'אשמח אם תעני לשאלתי למעלה אם הבת'
אשמח אם תעני לשאלתי למעלה אם הבת
30/06/2008 | 13:03
3
שלך במסגרת...תודה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אבל יש הבדל בין ילדה בת 12'
אבל יש הבדל בין ילדה בת 12
29/06/2008 | 16:11
2
7
לתינוק בן שנתיים.
ויש הבדל בין חשיפה אקראית לבין חשיפה יומיומית קבועה.
ויש הבדל בין חשיפה בנוכחות ההורים שנותנים דוגמה אישית (למשל בארוחה משפחתית) לבים חשיפה בהעדר ההורים ובסיטואציה שבה המבוגר האחראי נותן דוגמה הפוכה מזו שההורים היו נותנים.

ברור שילד צמחוני יחשף לבשר- השאלה באיזה מינון, מתי ואיך. אנחנו צריכים לזכור שלא בטוח שנצליח להנחיל לילדים שלנו את הערכים שלנו (ולא משנה אם מדובר בתזונה, דת או כל דבר אחר). לא כל ילד להורים צמחונים ישאר צמחוני בבגרותו, לא משנה באיזה אופן הוריו יגדלו אותו.

לגבי דתיים- אני לא חושבת שיש הרבה דתיים שישלחו את הילד שלהם לגן חילוני. שוב, יש הבדל בין פגישות עם חברים חילוניים בנוכחות ההורים המתווכים לבין גן חילוני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך שגן לא צמחוני יוצר בעיה'
מסכימה איתך שגן לא צמחוני יוצר בעיה
29/06/2008 | 17:37
6
אבל שלא כמו גנים דתיים, עדיין אין מבחר של גנים צמחוניים. בהחלט אם ארצה לשלוח אותה לגן ויהיה גן כזה אעדיף אותו (וכמובן שיש עוד פרמטרים)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אז לדעתך (אורית ס) זה לא נורא שבגן'
אז לדעתך (אורית ס) זה לא נורא שבגן
30/06/2008 | 13:11
5
יאכל דברים פחות בריאים וקצת מתוקים כל עוד בבית מקפידים שלא יעשה זאת?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
28/06/2008 | 22:30
2
לצפיה ב-'ותסכימי לשלוח אותו למקום שבו אוכלים חתולים,'
ותסכימי לשלוח אותו למקום שבו אוכלים חתולים,
26/06/2008 | 23:42
6
לידו, על בסיס יומיומי?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'באמת חלק מהדיון פה הוא דיון תרבותי'
באמת חלק מהדיון פה הוא דיון תרבותי
27/06/2008 | 08:23
3
9
אם היינו פורום הורות טבעית בתאילנד, יכול להיות שהדיון היה גם על חתולים.
אם היינו בדרום אפריקה, אולי היינו מדברות עכשיו על ג'ירפות, זברות וחברים אחרים.
הנקודה היא אחרת - כיום, החברה ה'כללית' היא כזאת שאוכלת בשר, ואף מעודדת אכילת בשר ומנסה להפחיד את מי שרוצה לגדל ילדים צמחוניים. השבוע אפילו הייתי בגן שמגישים שם רק אוכל צמחוני והגננת אמרה לי שבבית אני צריכה לתת לה בשר, כי אחרת יהיו לה חוסרים תזונתיים.
לכן, יש כאן שתי נקודות חשובות לדיון בעיני, והן בהחלט נקודות לדיון, אני בכלל לא סגורה על דעה מסוימת:
1. האם תרצי לנתק את בתך מהחברה הכללית ולגדל אותה בחברה הומוגנית, שבה היא תכיר רק אפשרות מסוימת, והאם זה אפשרי בכלל? האם יש מספיק מסגרות תומכות, שנותנות גם פתרון מתאים מבחינת מזון וגם מבחינות אחרות? על מה מתפשרים?
2. במידה וכן תכניסי אותה למסגרת רגילה האם תכניסי אותה ללחץ ושהיא תהיה ה'שונה' ותחשפי אותה לכל מני התבטויות כמו בסיפור של 'אפרסקים' שדחף את הילדה לשקר, או שתתני לה להיות חלק מהמסגרת, ותקווי שהיא תלמד מהדוגמא האישית שלכם ותחליט להיות צמחונית/טבעונית בסופו של דבר? כי גם לה יש בחירה. האם את סומכת על הבחירות שלה, בהינתן התנאים שאת נותנת לה?
אני אתן דוגמא אחרת - אם את לא רוצה שהתינוקת שלך תחצה כביש לבד, את תלכי איתה יד ביד (עוד מעט). את הרי לא תשחררי אותה במקום שיש לחצות בו כביש ותגידי לה 'אל תחצי'. אני חושבת שזה מאד דומה. אם את מרגישה מספיק בטוחה 'לשחרר' אותה במסגרת שיש בה בשר, כשאת לא נמצאת לידה, אני לא בטוחה שתוכלי לצפות באמת שהיא לא תאכל את זה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אם היא תאכל אז תאכל'
אם היא תאכל אז תאכל
28/06/2008 | 22:42
1
8
זה לא אומר שאני צריכה מראש למנוע ממנה לדעת את עמדתי בקשר לזה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בזה אני מסכימה איתך לחלוטין'
בזה אני מסכימה איתך לחלוטין
29/06/2008 | 08:24
6
לצפיה ב-'סעיף 2 זה בדיוק הדילמה שלי..ולי כאמור עדיין'
סעיף 2 זה בדיוק הדילמה שלי..ולי כאמור עדיין
30/06/2008 | 13:16
4
אין תשובה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלינו אני מרשה לה רק את הזנב'
אצלינו אני מרשה לה רק את הזנב
27/06/2008 | 10:21
2
8
לצפיה ב-' זנבות גם אני מרשה'
זנבות גם אני מרשה
29/06/2008 | 09:56
1
14
לצפיה ב-'ענק!!!'
ענק!!!
29/06/2008 | 13:45
2
לצפיה ב-'זו בהחלט שאלה רלבנטית'
זו בהחלט שאלה רלבנטית
27/06/2008 | 10:28
3
6
אני מתלבטת בה לא פעם.

אני לא לגמרי משוכנעת שבשר לא נחוץ, אבל קשה לי לתת לה בשר.

גם הB12 זו שאלה שאין לי לגמרי תשובה עליה, בייחוד שגם לי וגם לבנזוג יש נטייה לחוסרים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני מאוד מהססת לפסול בשר קטגורית'
אני מאוד מהססת לפסול בשר קטגורית
28/06/2008 | 03:29
1
4
רוב חיי ממש לא הייתי בקטע של בשר אדום, וגם עוף יכולתי לוותר אילו רציתי, ואחרי שפיתחתי תודעה צמחונית מוסרית הייתי נמנעת ממנו בכוונה ואוכלת רק כשהרגיש לי צורך גדול, פיזיולוגי, לבשר. והסתדרתי נהדר בלי.

אבל כשיצאתי לטיול טרקים בניו-זילנד, התחלתי לטרוף כאילו אין מחר. מצידי, הייתי יכולה לאכול המבורגר כל יומיים - וזה מאוד לא אופייני לי! ממש הייתי בהלם מעצמי. אבל זה מה שהגוף שלי דרש, לאור הפעילות האינטנסיבית שאיתגרה אותו. חוצמזה, קטניות היו קצת פחות זמינות. ואחרי שחזרתי לישראל הצורך הזה נעלם כלא היה.

ועכשיו, כשאני מניקה ונושאת ילד בן 4 חודשים, וקטניות כן זמינות לי (לפני כמה ימים חיסלתי חצי קילו שעועית ירוקה, סתם כך בארוחת הערב), וגם טחינה ודגן מלא וכו' - אני טורפת. טורפת. טורפת. הצורך שלי בבשר הוא פיזיולוגי ואמיתי, אין לי ספק בזה בכלל. אז אני אוכלת ומרגישה פיזית נפלא, ובעלי קונה לי בעיקר בשר קנגרו (בשר ציד, שניצוד בהתאם ללחצים האקולוגיים של אוסטרליה, שבה אני חיה) ושנינו מרגישים עם זה נסדר, מוסרית. כי זו האופציה ההוגנת ביותר פה. לא נפלא ונהדר, אבל בשר חייב להיות בתפריט שלי. פשוט לא הייתי מסתדרת בלי זה.

לכן הייתי מהססת למנוע בשר ממישהו אחר. אולי הילד שלך רוצה את זה רק כי זה זמין ואנשים אחרים אוכלים (כמו במבה), ואולי באמת יש לו צורך פיזיולוגי שלא יוכל להיענות באופן אחר. איך אפשר לדעת?
<נאמר כשאלה פתוחה. תהייה>

<בעצם, אולי תתני לו קצת בשר אורגני נא, או כמעט נא, בבישול מינימלי, ותראי אם הוא רוצה ואיך הוא אוכל את זה, ואיך הוא מרגיש אחר כך, ואם הוא רוצה עוד. זה עשוי לתת לך רמז מאיפה הרצון שלו בא>
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'שורה תחתונה'
שורה תחתונה
28/06/2008 | 04:03
6
אני חושבת שהצורך בבשר מאוד משתנה לא רק מאשה לאשה אלא גם אצל אותה אשה בנסיבות חיים שונות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'חוסר ב-B12'
חוסר ב-B12
28/06/2008 | 22:47
7
כ-40% מאוכלוסיית אוכלי כל בעולם המערבי זוללת הבשרים, דגים, ביצים, מוצרי חלב ושאר מרעין בישין סובלת מחוסר בויטמין. הם גם סובלים מתת תזונה ביסודות מזון אחרים [ברזל, סידן ועוד]. כך שהתאוריה האומרת שחוסר בויטמין B-12 קשור לצמחונות, נפלה.

החשוב הוא, שגם צמחונות יש לבצע נכון. לתזונה צמחונית גרועה אין בהכרח יתרונות על כל תזונה גרועה אחרת. לצערי, מרבית הצמחונים שפגשתי אינם מקפידים על תזונה נכונה.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנסיוני בגנים - '
מנסיוני בגנים -
26/06/2008 | 08:02
9
15
זה לא יעזור מה שתכיני.
ולא משנה כמה טעים זה יהיה.
אפקט העדר הוא יותר חזק מכל בלוטת טעם.

באחד הגנים שעבדתי בהם הייתה ילדה שהוריה היו טבעוניים ובבית האמא בישלה ואפתה הכל לבד [לצורך המחשה כשכל הילדים בארגז חול היו מכינים עוגת שוקולד היא הייתה מכינה פשטידת כרובית או אופה לחם כולל לחכות שהוא יתפח וכד' - זה רק המחיש כמה היא חלק מזה בבית]
ובגן הם בחרו שהיא תאכל כמו כולם כדי שלא תהיה שונה.
וזה היה הכי נכון בשבילה נראה לי.
ובמקביל הסבירו לה למה בבית לא אוכלים דברים מסויימים ולמה מעדיפים דברים צסויימים על אחרים - אבל השאירו לה את הבחירה [עזבתי את הילדים בסוף השנה בסביבות גיל 3 אז לא יודעת מה קרה מאז].

אבל אני יודעת גם מגנים וילדים אחרים שאפקט העדר הוא חזק. ותחושת השוני היא לא נעימה וקשה.
אולי שווה לתת לו בגן להיות כמו כולם? או לבחור גן שבו הוא לא יהיה שונה? זה קשה מאד להיות במקום בו אתה היחיד שאוכל אחרת מכולם.

ומצטערת - אבל מתכונים אין לי.

POOH
הורות טבעית >>
לצפיה ב-' לא משנה כמה טעים זה יהיה...'
לא משנה כמה טעים זה יהיה...
26/06/2008 | 09:58
10
הוא ירצה את מה שכווולם אוכלים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מנסיוננו'
מנסיוננו
26/06/2008 | 10:42
2
8
זה לא תמיד נכון ואם עומדת מאחורי הצמחונות והטבעונות אידאולוגיה כזו או אחרת, אין סיבה שההורים יוותרו עליה רק כדי שהילד לא יאכל שונה מכולם.
אפשר להפוך את ה"חסרון" ליתרון בכך שהילד מקבל אוכל מיוחד לו והוא יכול לחלק גם לחברים אם הוא רוצה ואם הם רוצים (במקרה שלנו תמיד רוצים...), ואפשר לתת לו גם את החלק הצמחוני ממה שהאחרים מקבלים.
הכל תלוי בגישה של הגננות וההורים ואיך מציגים את זה לילדים.
קשה מאוד לתת לילד לאכול כמו כולם בגן ולתת לו לאכול דברים שבבית אח"כ יצטרכו לתת לו הסבר למה הוא לא מקבל אותם.
אני יודעת שבמקרה שלנו למשל, זה לא היה עובד - למה בגן מותר לאכול חיות ובבית לא?
לדעתי זה יצור אצל הילד בלבול וסתירה שקשה מאוד יהיה לגשר עליהם.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מסכימה עם אמארונה'
מסכימה עם אמארונה
26/06/2008 | 16:09
7
תמיד יש שונות, כל אחד שונה, ותמיד יהיה משהו שאין לך ועליך להתמודד
כדאי ללמד להתמודד עם התסכול ועם השונות
קשה להסביר למה בגן מותר לאכול משהו ובבית לא, וגם בריאות (כולל רגשית!) וגם חוש הטעם של הילד מושפעים מהמזון
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תגובתך הכי מתאימה לנו'
תגובתך הכי מתאימה לנו
29/06/2008 | 12:14
8
כי זה אידיאולוגי בקטע הבריאותי. למה שאתן לו לאכול בגן משהו שאנחנו מאמינים שמזיק? במיוחד שהוא כל כך רגיש (אטופיק דרמטיטיס). אני מחפשת פיתרון למצב הנוכחי שבו אני מביאה את האוכל ולא שיאכל מהאוכל של הגן.
הגעתי להסכם עם הגננת, שאוכל צמחוני הוא יאכל ממנה והיא תדווח לי מידי יום מה היא מבשלת למחרת. אבל זה מאוד קשה ולא ממש מצליח. הוא עדיין מסרב לאכול את האוכל שלי ומעדיף פירות רוב היום.
עכשיו חזר לאכול טופו ואורז. וגם זה לפעמים. לחם הוא מאוד אוהב. אבל כמה לחם אפשר לתת ביום?? זה גם לא ממש בריא (שמרים, חיטה וכו' - טבעונים יבינו על מה אני מדברת).
נראה לי שאכניס קצת תבלינים ונראה מה יהיה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלינו התחיל גם הרצון לאכול כמו כולם'
אצלינו התחיל גם הרצון לאכול כמו כולם
26/06/2008 | 13:28
1
7
עכשיו, עד עכשיו היא היתה מקבלת צלחת נפרדת וכולם היו מקבלים מהכלים המרכזיים. הגננת הציעה שהם יתנו לה גם ישר מהכלים ולא בצלחת מיוחדת וזה עובד טוב.
במקביל אני גם אמרתי לה שהיא יכולה לתת לה "לגנוב" אוכל מילדים אחרים, כל עוד זה לא בשר או דברים מקמח לבן.
מסתבר שהשכן שלה לשולחן אוכל די בריא...

וכנראה זה באמת מאוד קשור בשדרים של הצוות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם על זה חשבתי אבל.. '
גם על זה חשבתי אבל..
29/06/2008 | 12:19
6
מסתבר שזה לא העניין. בדקתי עכשיו עם הגננת. הוא אוכל באותם כלים כמו כולם.
אני בטח לא מרשה לגנוב מהשכנים..
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני יודעת שזה לא הפתרון האידאלי אבל'
אני יודעת שזה לא הפתרון האידאלי אבל
26/06/2008 | 18:44
7
יש גנים כמו נעמת וויצו שהם צמחוניים לא טבעוניים ...
אולי זו אופציה
אצלי הבן שלי מעדיף זגר על שניצל
השפן הקטן...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אפקט העדר - מסכימה עם כל מילה!'
אפקט העדר - מסכימה עם כל מילה!
27/06/2008 | 17:39
1
5
אני גם חושבת שעדיף לחפש גן צמחוני/טבעוני כי לא יעזור כמה תשפרי את מה שאת מכינה, הילד עדיין ירצה את מה שיש לאחרים בצלחת...
ולהיות ילד שונה זה באמת לא קל ולפעמים אפילו קצת אכזרי ובעיקר בגילאים האלה שהילד אינו יכול להבין למה הוא שונה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הלוואי שהיה פה אחד כזה'
הלוואי שהיה פה אחד כזה
29/06/2008 | 12:20
5
לצפיה ב-'לי נשמע מוזר לשלוח ילד טבעוני לגן שבו אוכלים'
לי נשמע מוזר לשלוח ילד טבעוני לגן שבו אוכלים
26/06/2008 | 22:12
1
13
בשר, ולצפות שלא יתחיל לאכול בשר בעצמו, או שזה לא יתסכל אותו להמנע מבשר.
זה כמו לשלוח ילד חרדי לגן חילוני ולצפות שזה לא ישפיע עליו, או להפך.
אני חושבת זה נהדר לגדל ילד טבעוני, אבל לא להציב בפניו תסכול יומיומי מתמשך כזה (כולם אוכלים X ואתה לא). ילד כזה הייתי מגדלת בסביבה שאין בה בשר, ביצים ושאר מזונות שאינם מקובלים עלייך. בגיל שנתיים הדחף לעשות מה שכולם עושים הוא חזק מאד (האמת, גם בגיל 20 ו-40 הוא לא חלש במיוחד), אז אני לא רואה איך שניצל טופו יכול להוות תחליף, אלא אם כן זה מה שיאכלו כל הילדים.

אני מניחה שיש סיבה לכך שהוא הולך לגן, ודווקא לגן הזה ולא לגן טבעוני/צמחוני. השאלה מה חשוב לך יותר- הסיבה שבגללה הוא בגן הזה, או הרצון שלך שלא יאכל בשר. כי לדעתי במצב הזה אי אפשר לאכול את העוגה (או השניצל ולהשאיר אותה שלמה. על משהו צריך לוותר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אין לנו אופציות אחרות בסביבה'
אין לנו אופציות אחרות בסביבה
29/06/2008 | 14:18
8
ואין רכב. הגן הוא מקסים, המנהלת והגננות מקסימות. כולן משדרות אהבה לילדים. האווירה שם רגועה ונעימה. מה גם שנקי שם מאוד וגם זה חשוב.
כל הגנים מסביב רגילים עד רמה נמוכה. כולם כמובן לא טבעונים.
מראש שאלתי את הגננות והמנהלות אם זה בסדר שהילד שלי טבעוני ואני מביאה את האוכל. לא כולן הסכימו. הגן הזה קיבל אותו יפה מאוד, למרות שהסייעת ניסתה כל הזמן לשכנע אותנו שבשר זה טוב לו, במיוחד מבחינה חברתית. אני אמרתי לה שאם הילד שלה ירצה לחצות את הכביש לבד, האם היא תתן לו? ככה זה אצלנו - זה עניין של חינוך. ותרצתי בכך שהוא אלרגי למוצרים מהחי. הראתי לה גם את הפצעים של האטופיק. היא מאוד נבהלה ומאז מקפידה שלא יאכל מהחברים..
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אני חייבת לציין שהיה לי טוב לקרוא את השרשור'
אני חייבת לציין שהיה לי טוב לקרוא את השרשור
26/06/2008 | 22:55
6
לראות שיש עוד כמה אימהות שבחרו את הבחירה יוצאת הדופן הזו להביא את האוכל כל יום לגן של הילד.

אול ינחליף קצת מתכונים חביבי גן בקרוב...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ממה שאני רואה מסביב'
ממה שאני רואה מסביב
27/06/2008 | 11:02
4
ההתנהלות של להביא אוכל לגן לרוב אינה עובדת
אלא אם מדובר במצב של מחלה או אלרגיה, ובמצבים כאלה הצוות מחוייב לשמור על התזונה של הילד המדובר, והילדה עצמו לרוב חי בהבנה שיש דברים שאסורים לו

אבל כשמדובר במצבים אחרים, למשל צמחונות, או כל דבר ששונה מהסביבה,
לרוב הילדים רוצים לאכול כמו הסביבה, וככל שהם גדלים כך הרצון הזה גובר,
ואם ההורים לא מוותרים, הילדים לפעמים מגיעים למצב של הסתרה ושקרים, שלא לדבר על רגשות אשמה.
הם רוצים לרצות את ההורים, אבל רוצים גם לטעום ולהתנסות בדברים חדשים ולהיות כמו כולם (כן, אפקט העדר מאוד חזק).

בעיניי, לשלוח ילד לגן, ולצפות ממנו שישמור על תזונה שונה מהסביבה, זה נטל מאוד לא הוגן.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'סתם מחשבה'
סתם מחשבה
27/06/2008 | 14:56
2
5
אם את לא רוצה שהוא יאכל בשר וכל מיני ג'אנק למה את חושפת אותו לגן כזה בכלל?
לא חסרים גנים אנתרופוסופיים מדהימים בהם התזונה היא בריאה , צמחונית ואפילו אורגנית שלא לדבר על האוריאנטציה החינוכית הטבעית.
לא נראה לי נכון לילד הבידול  משאר הילדים בגן.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לפעמים זה מה יש'
לפעמים זה מה יש
28/06/2008 | 18:23
5
וחוץ מאוכל יש עוד קריטריונים לבחירת גן.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלנו המזון לא מהווה קריטריון עיקרי'
אצלנו המזון לא מהווה קריטריון עיקרי
28/06/2008 | 20:29
5
לבחירת הגן, אלא פרמטרים אחרים. הקטנצ'יק יתחיל ללכת לגן עוד כמה חודשים כשיהיה בן שנתיים, וגם אני נמצאת בלבטים דומים.
מצד אחד, כאשר הוא יושב בארוחות משפחתיות, הוא לעולם לא מנסה לקחת מצלחות אחרות (גם לא מהילדים האחרים). הוא אוכל רק מהצלחת שלו. מצד שני אין לי מושג מהם השינויים שיחולו בהתנהגות שלו לאחר הכניסה לגן, ולאחר חשיפה לקבוצת ילדים בני גילו.
באיזור שלנו אין מבחר של גנים בזרמים שונים (אנתרופוסופי, צמחוני וכד'), והגן היחידי שראיתי שממש מקפיד על נושאי תזונה היה הגן של נעמ"ת, אבל גם שם היו פגמים אחרים, כמו סייעת שנותנת במבה לילדים כי "הם ישבו יפה לחכות להפעלה..".
אינטואיטיבית, לא מרגיש לי נכון לתת לו לאכול בשר רק בגלל שנכנס לגן, אבל באמת שאין לי מושג איך אתמודד ב"רגע האמת".
בגן שלו ישנם ילדים עם רגישויות לגלוטן או מוצרי חלב, והצוות מקפיד על התזונה, מה גם שאמרו שבמידה ואדרוש זאת תהייה הקפדה שלא לתת בשר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם לשלי אני לא נותנת בשר '
גם לשלי אני לא נותנת בשר
27/06/2008 | 15:21
5
אבל אני מגדלת אותו בבית ולא בגן אז אנחנו לא צריכים להתמודד עם מצבים כאלו

בי 12 לדעתי הוא מקבל מבייצים

ובעניין הדבקה במקום בייצים - אני חושבת שקראתי בזמנו על מחית מבננות שיכולה להדביק כמו בייצה

אם מישהיא תשמע על גן צמחוני באזור עמק החולה (גליל עליון...) אני אשמח מאוד לשמוע
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עוד מישהי שמעה שטופו לילדים לא טוב?'
עוד מישהי שמעה שטופו לילדים לא טוב?
27/06/2008 | 18:44
8
7
לי אמר מישהו שבגלל ההורמונים שבו הוא לא טוב לילדים על בסיס קבוע.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כן. שמעתי בדיוק כמוך.'
כן. שמעתי בדיוק כמוך.
28/06/2008 | 10:57
6
לצפיה ב-'זה ידוע שיש בסויה חומרים דמויים הורמונים'
זה ידוע שיש בסויה חומרים דמויים הורמונים
28/06/2008 | 13:33
1
8
ולכן מאכלי סויה לא מומלצים בכמות גדולה (אבל אף אחד לא יכול להגיד בודאות מה הכמות שתעשה נזק לילד זה או אחר).
טופו (להבדיל למשל מפולי סויה טריים) זה גם מזון תעשייתי מעובד ולכן בעל ערך תזונתי יחסית נמוך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'טופו אפשר להכין גם בית-לא חייב להיות תעשייתי'
טופו אפשר להכין גם בית-לא חייב להיות תעשייתי
29/06/2008 | 09:21
5
לצפיה ב-'כן'
כן
28/06/2008 | 20:33
1
6
יש בזה הורמונים ואחת התיאוריות היא שאחת הסיבות להתבגרות המינית המוקדמת בשנים האחרונות היא הגידול באכילת סויה ונגזרותיה [שמן סויה במזון, טופו וכו'..]

אגב - חלב סויה אורגני - נקי מזה.
לגבי טופו אורגני אין לי מושג...

POOH
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לדעתי אחראים להתבגרות המינית המוקדמת'
לדעתי אחראים להתבגרות המינית המוקדמת
29/06/2008 | 14:36
7
הם ההורמונים שנמצאים במוצרים מהחי הלא אורגניים.
אבל גם אי אפשר להוכיח את זה באמת.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לפחות אין בזה אנטיביוטיקה של פרות '
לפחות אין בזה אנטיביוטיקה של פרות
28/06/2008 | 21:12
5
לפחות אין בזה את החיסונים שנותנים לפרות שמייצרות את החלב

ושלא תדעו איזה דברים נותנים לתרנגולות

אני קונה רק ביצים אורגניות ומקווה שהן אכן אורגניות ונקיות מתרופות
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש תאוריה כזאת'
יש תאוריה כזאת
28/06/2008 | 23:07
4
מקפידים להפיץ אותה גורמים אינטרסנטיים מתעשיית הבשר והחלב שנפגעים קשות מהביקוש ההולך וגובר לתחליפים מהצומח.
גורמים אלה דואגים להסתיר את הרעלים שישנם ב"מזונות" שמקורם מהחי ואת הנזקים הנגרמים מאכילתם [תת תזונה ומחלות].
אז יש להתייחס לתאוריה הזאת בהתאם.

הנכון הוא שמוצרי הטופו אינם בעלי ערך תזונתי גבוה, וזה נובע מהתהליכים שהם עוברים, אבל הם אינם מזיקים כמו מוצרי החלב והבשר לסוגיו כולל דגים.
אני בדעה שאין מזון תעשייתי שיכול להתחרות באיכות ובערך של מזון צמחוני אורגני טבעי כמו פירות, ירקות, אגוזים וכד'.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הסויה מכילה פיטואסטרוגנים'
הסויה מכילה פיטואסטרוגנים
29/06/2008 | 00:39
3
ז"א אסטרוגנים טבעיים. זה יופי של חלבון מלא מן הטבע ואם אורגני אז בכלל יותר טעים ובריא ,זה מצויין לנשים באופן כללי . לגבי ילדים הדיעות חלוקות וכדאי להגביל צריכתה ל3 מנות בשבוע.
הטענה הרווחת היא שצריכה מאסיבית של פיטואסטרוגנים יכולה לגרום להבשלה מינית מוקדמת אצל ילדים . אבל לי באופן אישי נראה לי שצריכת מוצרי חלב מזיקה הרבה יותר וגם גדושת הורמונים ואנטיביוטיקה שזה בכלל שמחה גדולה שלא לדבר על כל מוצרי הפלסטיק בקבוקים כלי איחסון וכו' שמפריש ביספנול אי .
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לצורך הדבקה במקום ביצים:'
לצורך הדבקה במקום ביצים:
30/06/2008 | 13:37
4
1. 6-7 כפות מים וכפית פשתן טחון, לערבב אותם ביחד בעזרת מיקסר ידני-סטיק ולהוסיף לבלילה

2. מחית תפו"א

3. תפו"א מרוסק (לרצועות עבות/דקות) מאוד מסייע בהדבקה

4. קורנפלור/קמח כלשהו + מים + שמן

נדמה לי שאלה מדביקים לא רעים. הכי טוב 1. לדעתי.
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ