סקר מנשאים

../images/Emo85.gifסקר מנשאים

לאור המבחר המבלבל שיש באתר המנשאים, אני אשמח אם תוכלו לשתף:
אילו מנשא/ים יש לכם?
מאיזה גיל התחלתם להשתמש בהם ועד איזה גיל אתם חושבים שתמשיכו?
עד כמה אתם מרוצים מהמנשא/ים?
עד כמה המנשא/ים שברשותכם מתאים/ים לקיץ?
אילו עוד מנשאים תרכשו בהמשך?

עונה ../images/Emo13.gif

תינוקיס (5 מטר בד ארוך) מלידה ועד היום - 3 חודשים, בשימוש מאוד אינטנסיבי. להמשיך - עד שלא יהיה לי נוח אתו. בינתיים נוח מאוד. מרוצה מאוד מאוד, גם מהזוית שלי (הנושאת) וגם מהזוית של הנשוא. ככל הנראה מאוד לא מתאים לקיץ. לא התנסיתי. למזלי, אצלנו חורף עכשיו
להמשך - יאמו, בהמלצת 2 חברות.

טפינו על כתפינו

יש לי OTSBH ויאמו.
משתמשת מאז הלידה בראשון, ומגיל חודשיים בערך בשני. עם הילדים הגדולים יותר השתמשתי עד גיל שנתיים וחצי, כשהם התחילו ללכת מרחקים בכוחות עצמם.
מאוד מרוצה מהמנשאים, אבל חובה למדוד עם הילד. יש ילדים שאוהבים סוג מסוים, ומעבר לכך - גם מנשא טוב ומומלץ יכול להתגלות כלא נוח.
מנשא זה כמו להחזיק את הילד על הידיים בלי ידיים
בחורף נעים, בקיץ חם.
לא מתכננת לרכוש עוד.

EfratUK

New member
עונה גם

אילו מנשאים יש לי: השתמשתי בדמוי בייבי ביורן כשנועה נולדה והיה לי ולה כל כך לא נוח שהפסקתי לשאת אותה אחרי שלושה שבועות. בגיל ארבעה חודשים קניתי בארץ סלגוזל שהיה מעולה, עד שהיא נהיתה כבדה מדי בערך בגיל שנה. אז ניסיתי יאמו לשבועיים ולא אהבתי מאוד, והתחלתי לחפש משהו אחר. תפרתי לי מאי טאי ופאוץ', והחלטתי להתחיל למכור מנשאים. מאז אני נושאת אותה בעיקר במאי טאי (היא כמעט בת שלוש וכבר די כבדה לפאוץ') בטיולים רגליים או כשהיא מבקשת. נשמיך עד שהיא תהיה כבדה מדי, אבל כבר עכשיו אני משתמשת רק לעיתים נדירות. סלגוזל היה מעולה, המינשאים שאני תופרת כמובן טובים, היאמו טוב, אבל לא התאים לי, והבייבי ביורן הוא לדעתי מנשא ממש ממש לא נוח. מזג האויר פה לא דומה לזה שבארץ ולכן הקיץ זה לא כזו בעיה. אם יהיה לי עוד תינוק אני ארצה להתנסות בWRAP שאני אנסה להכין לבד.

POOH*

New member
תשובות שלי:

יש לנו 3 מנשאים: בד ארוך שחברה תפרה לי ללידה של הגדולה. אובר דה שולדר וארגו. והיה לנו לופי שהחזרנו אחרי פחות משבוע. במנשא בד אני משתמשת מהלידה ואני מניחה שאשתמש עד שהיא תהיה מספיק גדולה לארגו. עם הגדולים השתמשתי בו עד גיל שנה בערך - עם הגדולה כשהייתה בת שנה וטיפה כבר הייתי שוב בהריון ועברתי לאובר דה שולדר כי לא יכולתי לסחוב אותה במנשא שלחץ על הבטן. והקטן בשנה בערך עבר לארגו כי אז קנינו אותו. הבד ארוך נוח מאד ועם כל ה- 3 השתמשתי בו לשעות ארוכות. אתמול הקטנה הייתה עלי במנשא הזה בערך 5 שעות כמעט רצוף [למעט הנקות ונסיעה של חצי שעה באמצע]. והארגו גם היה נוח מאד סחבנו בו את הקטן מגיל שנה בערך וגם את הגדולה שהייתה אז בת 3. ואני מחכה שהקטנה תגדל מספיק ואני אוכל להעביר אותה לגב.. הבד ארוך שתפרו לי הוא מבד דק ויחסית סביר לקיץ אבל גם יוצא שיש עלי עוד 3 שכבות בד. והארגו הוא גם סביר נראה לי.. כל מנשא זה עוד שכבת בד.. אם הייתי מעיזה הייתי הולכת עם גופיה זעירה ועליה מנשא וזהו.. אבל אין סיכוי שאעיז.. ואני מקווה לא לרכוש עוד מנשאים.. POOH

כמה אני אוהבת סקרים

יש לי מנשא תינוכיס משתמשת מגיל לידה עד היום מרוצה מאוד, כי מאוד מתאים להתחלה, אבל עכשיו שעברנו את ה8 קילו מתחיל להיות כבד וכואב בגב... לא מתאים, חם בטירוף הפיץ מזיע ונראה לי גם שהחום והזיעה מפריעים לו לישון מתכוונת לתפור לי מנשא סיני, גם הולכת לקבל מתנה ארגו בסוף החודש (משפחה באה מחו"ל)

גם אני עונה

יש לי 3 מנשאים -אחד מהם היה בהשאלה. שלב ראשוני -בייביביורן -עד גיל חודשיים -נוח מהיר אך הכתפיים כואבות ... שלב שני עד לפני חודש מנשארי -בד ארוך ,עכשיו כשמתחיל להתחמם בחוץ אני לא מסוגלת הוא מעולה לזמן של חורף ועד משקל מסוים עכשיו ארגו -כמו היאמו -מעולה ,פרקטי מאוד בשבילי ונוח והקטנה מאוד מרוצה אני מקווה שמספיק משאים לעכשיו ,לא?

מיקה 77

New member
עונה

לנו כבר יש מצבור מנשאים: עד גיל חצי שנה השתמשנו בבייבי ביורן אקטיב שקיבלנו מתנה, אח"כ כשנהיה כבד קנינו ערסלי (צידי) ויאמו שחרשנו עליו עד גיל שנה, כולל טיול בחו"ל - מאוד נוח ומומלץ. בגיל שנה הפצפון התחיל ללכת ואז המנשאים פשוט הפכו ללא רלוונטים. עכשיו קיבלתי מתנה מנשא שרון דרור - עדיין לא השתמשתי. ננסה על הבאה בתור, אם כי בקיץ אני לא בטוחה כמה זה יהיה נעים..
אין תכניות לרכוש מנשאים נוספים.

אור גני

New member
יש לי שלושה

הראשון :אובר דה שולדרס מגיל אפס עד 4 חודשים השני: ארגו, בשימוש עד היום (גיל שנתיים) השלישי: מלבן עם שתי רצועות: היה בשימוש עד בערך 11 ק"ג במקביל לארגו. הכי נוח: ארגו !

תמי ו

New member
עונה-

תינוכיס עד גיל 3 חודשים בערך, השאלה מחברים (בכלל לא משהו בקייץ...) ואז עברנו ליאמו, איתו עד עכשיו (11 חודשים) וכנראה עוד הרבה זמן. מומלץ ב י ו ת ר ! נוח, מאוורר יחסית בקייץ, ואפשר בקלות לשאת על הגב, גם את מתקינים את התינוק לבד. שווה כל שקל (למרות שדי יקר..).

Manty

New member
עונה:

יש/היו לי המון מנשאים (טוב, ככה זה עם ארבעה ילדים שנולדים בתקופות עם אופנות נשיאה שונות). התחלתי עם הראשון עם ביבי-ביורן. עברנו איתו בגיל שנה בערך למנשא מותן (כמו פאוצ' לכסף עם מקום ישיבה ורצועות). עם הגדולה התחלתי עם מנשא צד מרופד (כמו האובר..) ובגיל שנתיים עברנו למה שנקרא פה בפורום פאוצ' (מנשא צדדי ללא חישוק). בשלב מסויים גם רכשנו מנשא גב קשיח ששימש אותנו רבות בטיולים. עם השלישי התחלתי וסיימתי עם מאיה ווראפ. עם הרביעית התחלתי עם מנשא בד ארוך ארוג (כמו הדידימוס) ועברנו בגיל 5 חודשים לארגו. סה"כ 8 מנשאים! לא מתכננת לרכוש עוד
לא זוכרת עם כולם, אבל את הקטנה נשאתי על גבי כל הזמן עד גיל שנתיים, ומאז לעיתים נדירות יותר. מהנסיון שלי, הכי קל, נוח ומתאים לקיץ זה מנשא הגב (כמו הארגו).

מצטרפת...

הכי הכי לא מקורי בעולם
מנשארי - קיבלתי מחברה, לא הסתדרתי איתו בכלל. היה קיץ וחם ומסורבל. בלידה הבאה אני מתחדשת במנשא גיל אפס יותר ידידותי לאמא המתקשה (שרון דרור/צמד וכו') בייבי ביורן אקטיב - מנשא נוח מאוד להורים, במיוחד למתקשים
. מאוד פשוט לתפעול, ויחסית קליל בימי הקיץ החמים. עם זאת ברגע שהבנתי כמה הוא לא מומלץ מבחינה אורתופדית (ולמה) די זנחתי אותו ומקווה בילד הבא לא להזדקק לו. יאמו - מאוד מרוצה ממנו. בטיולים אני סוחבת את הדרקון הקטן על הגב. ביומיום - מהבית לאוטו ובחזרה (קומה שלישית בלי מעלית) הוא מקדימה, כי עד היום לא למדתי להניף

לי יש שניים, היו יותר

אולי עדיין יש לי יותר? כן, יש עוד אחד. קודם קניתי את הלופי, שאהבתי, למרות שהבד קצת בעייתי לטעמי ונוטה להתגלגל פנימה. בכולופן הקיץ הגיע וזה היה ממש בלתי אפשרי. אני חושבת שמכרתי אותו אחרי 5 חודשים בערך. עד אז הלכתי איתו והיה לי חם (הילדה נולדה בחודש מאי) היה לי גם מנשא גב דפוק למדי, שלא משווק יותר בארץ, רך, עם לולאות, שכחתי את השם. היה מאד לא נח בכתפיים. עזבתי אותו. מחברה לקחתי ארגו והלכתי איתה מלפנים ואהבתי. אחרי שהחזרתי לה לקחתי מחברה אחרת יאמו.. להרבה זמן. בהתחלה מלפנים ואח"כ על הגב (תודה לאורית, שלימדה אותי להניף תנוקות באוויר, פעולה שמרשימה עד היום, בגיל שנה וקצת, אנשים ברחוב...) ואז החזרתי את היאמו... במקביל הלכתי עם מנשא חיבוקית, אובר דה שולדר סטייל אבל פחות טוב. היום אני מפנטזת על מנשא אובר משלי אבל נראה לי מאוחר מדי לקנות - הילדה בת שנה. אני עדיין הולכת איתו הרבה כי קל להכניס ולהוציא ממנו והוא אידאלי כשצריך למשל לחנות ליד הגן וללכת שניה להוציא את הילדים או ללכת רגע למכולת. וגם יש לי ארגו שקבלתי מחו"ל, ואני מאד מרוצה. בעלי הולך עם הילדה מלפנים, אני הולכת רק על הגב. זה למשימות ארוכות, כמו כשנמאס לשבת בעגלה בסופר, טיולים, מסיבות של הגן וכד'... אבל היא כבר קצת כבדה לי. לא יודעת כמה אמשיך לקחת אותה במנשא. נראה... בעיני אגב הארגו הרבה הרבה יותר נח מהיאמו, יותר מאסיבי, הרצועות עבות והקליפסים יותר רציניים. לא יודעת, אני אוהבת אותו יותר, אחרי כמה חודשים עם כל אחד.

דרקונית, לא חייבים להניף

בשביל לשים על הגב. לפי השיטה שראיתי בדיסק של הארגו (בטח יש את זה גם באתר שלהם) זה מאוד פשוט. אם יש לך שלוש קומות בלי מעלית כדאי מאוד לעבור לגב...

אוי אני לא מצליחה ../images/Emo178.gif

ניסו כבר להראות לי את כל השיטות דרך הצד, מותן, זה מלחיץ אותי נורא. אני כ"כ גרועה בדברים האלה... איזה יד באה מלמעלה ואיזה משמאל... וכל זה בלי לראות כלום כי זה מאחורי הגב... עד עכשיו לא הצלחתי אפילו לסיים הדגמה עד הסוף.

אביטלתל

New member
לומדים דרך התנסות

ומכיוון שזה מלחית לנסות עם התינוק, אז מנסים עם בובה בגודל דומה, ורצוי גם במשקל דומה אחרי שמתאמנים ומתרגלים לתנועות ידיים הדרושות, אפשר להתאמן בזהירות גם עם התינוק

הסתכלתי קצת על המנשא של שרון דרור

שאת אומרת שהוא יותר ידידותי מהמנשארי ולא הבנתי מה ההבדל ביניהם. הסתכלתי גם בסרטונים של המנשא הזה ונראה אותו דבר. אז - סיקרנת אותי - מה ההבדל?

עונה גם

התחלנו עם הלופי. מאוד התאים בהתחלה (נולדה בסוף החורף). איך שהתחיל להיות חם זה כבר היה ממש לא משהו. אז קניתי את המאיה ראפ סלינג. מעולה לקיץ, קליל ואוורירי, מאפשר המון תנוחות נשיאה ומתכוונן להתאמה לנושאים בגדלים שונים, מאפשר העברה מתנוחה לתנוחה מבלי להוציא את התינוק מהמנשא, מאפשר הנקה בלי ידיים/תוך כדי תנועה ו/או בצנעה (למי שזה חשוב לה). וכמובן יפיפה...
כשהתחיל להיות לי כבד ולא נוח על הבטן ועל הצד (סביב גיל חצי שנה) קניתי מנשא גב טליה (בסגנון מאי טאי עם קצת ריפוד ברצועות). מנשא מינימליסטי וקליל. מאוד מתאים לקיץ, קל לתפעול ויפה. בתקופה הזו הייתי משתמשת לסירוגין בו ובמאיה ראפ. כשהמשקל של הקטנה הלך ועלה (לקראת גיל שנה) והתחלנו לחשוב גם על מנשא לטיולים קנינו את הארגו. מנשא מעולה!!! חזק, מרופד במקומות הנכונים (גם לנושא וגם לתינוק), קל לתפעול וגמיש מאוד מבחינת האפשרות להידוק הרצועות (לעומת היאמו, מתאים גם לאנשים רזים ודקים). כיום משתמשים כמעט רק בארגו. אני משתמשת לעיתים רחוקות גם במאיה ראפ. נראה לי שבארגו נמשיך עד כמה שנוכל לסחוב ועד כמה שהקטנה תרצה. וגם במאיה אני אשתמש (אם כי פחות). סה"כ מרוצה מכל המנשאים. כל אחד התאים בתקוםה אחרת. הכי מרוצה זה מהמאיה ומהארגו. נראה לי שבילדים הבאים הם אלה שישמשו אותנו. מקווה לא לרכוש עוד מנשאים בהמשך...(אם כי זה מאוד מפתה ומדי פעם מפנטזת על איזה פאוץ' מסוקס...

למעלה