לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1174611,746 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'סקר מנשאים'
סקר מנשאים
<< ההודעה הנוכחית
18/05/2008 | 10:56
52
581
לאור המבחר המבלבל שיש באתר המנשאים, אני אשמח אם תוכלו לשתף:
אילו מנשא/ים יש לכם?
מאיזה גיל התחלתם להשתמש בהם ועד איזה גיל אתם חושבים שתמשיכו?
עד כמה אתם מרוצים מהמנשא/ים?
עד כמה המנשא/ים שברשותכם מתאים/ים לקיץ?
אילו עוד מנשאים תרכשו בהמשך?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה '
עונה
18/05/2008 | 11:04
46
תינוקיס (5 מטר בד ארוך)
מלידה ועד היום - 3 חודשים, בשימוש מאוד אינטנסיבי.
להמשיך - עד שלא יהיה לי נוח אתו. בינתיים נוח מאוד.
מרוצה מאוד מאוד, גם מהזוית שלי (הנושאת) וגם מהזוית של הנשוא.
ככל הנראה מאוד לא מתאים לקיץ. לא התנסיתי. למזלי, אצלנו חורף עכשיו
להמשך - יאמו, בהמלצת 2 חברות.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'טפינו על כתפינו'
טפינו על כתפינו
18/05/2008 | 11:12
43
יש לי OTSBH ויאמו.
משתמשת מאז הלידה בראשון, ומגיל חודשיים בערך בשני. עם הילדים הגדולים יותר השתמשתי עד גיל שנתיים וחצי, כשהם התחילו ללכת מרחקים בכוחות עצמם.
מאוד מרוצה מהמנשאים, אבל חובה למדוד עם הילד. יש ילדים שאוהבים סוג מסוים, ומעבר לכך - גם מנשא טוב ומומלץ יכול להתגלות כלא נוח.
מנשא זה כמו להחזיק את הילד על הידיים בלי ידיים בחורף נעים, בקיץ חם.
לא מתכננת לרכוש עוד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
18/05/2008 | 11:29
34
אילו מנשאים יש לי: השתמשתי בדמוי בייבי ביורן כשנועה נולדה והיה לי ולה כל כך לא נוח שהפסקתי לשאת אותה אחרי שלושה שבועות. בגיל ארבעה חודשים קניתי בארץ סלגוזל שהיה מעולה, עד שהיא נהיתה כבדה מדי בערך בגיל שנה. אז ניסיתי יאמו לשבועיים ולא אהבתי מאוד, והתחלתי לחפש משהו אחר. תפרתי לי מאי טאי ופאוץ', והחלטתי להתחיל למכור מנשאים. מאז אני נושאת אותה בעיקר במאי טאי (היא כמעט בת שלוש וכבר די כבדה לפאוץ') בטיולים רגליים או כשהיא מבקשת. נשמיך עד שהיא תהיה כבדה מדי, אבל כבר עכשיו אני משתמשת רק לעיתים נדירות.

סלגוזל היה מעולה, המינשאים שאני תופרת כמובן טובים, היאמו טוב, אבל לא התאים לי, והבייבי ביורן הוא לדעתי מנשא ממש ממש לא נוח.

מזג האויר פה לא דומה לזה שבארץ ולכן הקיץ זה לא כזו בעיה.

אם יהיה לי עוד תינוק אני ארצה להתנסות בWRAP שאני אנסה להכין לבד.

הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תשובות שלי:'
תשובות שלי:
18/05/2008 | 12:03
33
יש לנו 3 מנשאים:
בד ארוך שחברה תפרה לי ללידה של הגדולה.
אובר דה שולדר
וארגו.
והיה לנו לופי שהחזרנו אחרי פחות משבוע.

במנשא בד אני משתמשת מהלידה ואני מניחה שאשתמש עד שהיא תהיה מספיק גדולה לארגו.
עם הגדולים השתמשתי בו עד גיל שנה  בערך -
עם הגדולה כשהייתה בת שנה וטיפה כבר הייתי שוב בהריון ועברתי לאובר דה שולדר
כי לא יכולתי לסחוב אותה במנשא שלחץ על הבטן.
והקטן בשנה בערך עבר לארגו כי אז קנינו אותו.

הבד ארוך נוח מאד ועם כל ה- 3 השתמשתי בו לשעות ארוכות.
אתמול הקטנה הייתה עלי במנשא הזה בערך 5 שעות כמעט רצוף [למעט הנקות ונסיעה של חצי שעה באמצע].
והארגו גם היה נוח מאד סחבנו בו את הקטן מגיל שנה בערך וגם את הגדולה שהייתה אז בת 3.
ואני מחכה שהקטנה תגדל מספיק ואני אוכל להעביר אותה לגב..

הבד ארוך שתפרו לי הוא מבד דק ויחסית סביר לקיץ אבל גם יוצא שיש עלי עוד 3 שכבות בד.
והארגו הוא גם סביר נראה לי..

כל מנשא זה עוד שכבת בד..
אם הייתי מעיזה הייתי הולכת עם גופיה זעירה ועליה מנשא וזהו.. אבל אין סיכוי שאעיז..

ואני מקווה לא לרכוש עוד מנשאים..

POOH
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כמה אני אוהבת סקרים'
כמה אני אוהבת סקרים
18/05/2008 | 12:26
28
יש לי מנשא תינוכיס
משתמשת מגיל לידה עד היום
מרוצה מאוד, כי מאוד מתאים להתחלה, אבל עכשיו שעברנו את ה8 קילו מתחיל להיות כבד וכואב בגב...
לא מתאים, חם בטירוף הפיץ מזיע ונראה לי גם שהחום והזיעה מפריעים לו לישון
מתכוונת לתפור לי מנשא סיני, גם הולכת לקבל מתנה ארגו בסוף החודש (משפחה באה מחו"ל)
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני עונה'
גם אני עונה
18/05/2008 | 12:56
30
יש לי 3 מנשאים -אחד מהם היה בהשאלה.
שלב ראשוני -בייביביורן -עד גיל חודשיים -נוח מהיר אך הכתפיים כואבות ...
שלב שני עד לפני חודש מנשארי -בד ארוך ,עכשיו כשמתחיל להתחמם בחוץ אני לא מסוגלת
הוא מעולה לזמן של חורף ועד משקל מסוים
עכשיו ארגו -כמו היאמו -מעולה ,פרקטי מאוד בשבילי ונוח והקטנה מאוד מרוצה

אני מקווה שמספיק משאים לעכשיו ,לא?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
18/05/2008 | 12:57
23
לנו כבר יש מצבור מנשאים:
עד גיל חצי שנה השתמשנו בבייבי ביורן אקטיב שקיבלנו מתנה, אח"כ כשנהיה כבד קנינו ערסלי (צידי) ויאמו שחרשנו עליו עד גיל שנה, כולל טיול בחו"ל - מאוד נוח ומומלץ.
בגיל שנה הפצפון התחיל ללכת ואז המנשאים פשוט הפכו ללא רלוונטים.
עכשיו קיבלתי מתנה מנשא שרון דרור - עדיין לא השתמשתי. ננסה על הבאה בתור, אם כי בקיץ אני לא בטוחה כמה זה יהיה נעים..
אין תכניות לרכוש מנשאים נוספים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש לי שלושה'
יש לי שלושה
18/05/2008 | 13:51
26
הראשון :אובר דה שולדרס מגיל אפס עד 4 חודשים

השני: ארגו, בשימוש עד היום (גיל שנתיים)

השלישי: מלבן עם שתי רצועות: היה בשימוש עד בערך 11 ק"ג במקביל לארגו.

הכי נוח: ארגו !
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה-'
עונה-
18/05/2008 | 14:00
21
תינוכיס עד גיל 3 חודשים בערך, השאלה מחברים (בכלל לא משהו בקייץ...) ואז עברנו ליאמו, איתו עד עכשיו (11 חודשים) וכנראה עוד הרבה זמן. מומלץ  ב י ו ת ר ! נוח, מאוורר יחסית בקייץ, ואפשר בקלות לשאת על הגב, גם את מתקינים את התינוק לבד.
שווה כל שקל (למרות שדי יקר..).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה:'
עונה:
18/05/2008 | 14:57
22
יש/היו לי המון מנשאים (טוב, ככה זה עם ארבעה ילדים שנולדים בתקופות עם אופנות נשיאה שונות).
התחלתי עם הראשון עם ביבי-ביורן. עברנו איתו בגיל שנה בערך למנשא מותן (כמו פאוצ' לכסף עם מקום ישיבה ורצועות).
עם הגדולה התחלתי עם מנשא צד מרופד (כמו האובר..) ובגיל שנתיים עברנו למה שנקרא פה  בפורום פאוצ' (מנשא צדדי ללא חישוק). בשלב מסויים גם רכשנו מנשא גב קשיח ששימש אותנו רבות בטיולים.
עם השלישי התחלתי וסיימתי עם מאיה ווראפ.
עם הרביעית התחלתי עם מנשא בד ארוך ארוג (כמו הדידימוס) ועברנו בגיל 5 חודשים לארגו.
סה"כ 8 מנשאים! לא מתכננת לרכוש עוד
לא זוכרת עם כולם, אבל את הקטנה נשאתי על גבי כל הזמן עד גיל שנתיים, ומאז לעיתים נדירות יותר.

מהנסיון שלי, הכי קל, נוח ומתאים לקיץ זה מנשא הגב (כמו הארגו).
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'מצטרפת...'
מצטרפת...
18/05/2008 | 16:27
7
30
הכי הכי לא מקורי בעולם

מנשארי - קיבלתי מחברה, לא הסתדרתי איתו בכלל. היה קיץ וחם ומסורבל. בלידה הבאה אני מתחדשת במנשא גיל אפס יותר ידידותי לאמא המתקשה (שרון דרור/צמד וכו')

בייבי ביורן אקטיב - מנשא נוח מאוד להורים, במיוחד למתקשים . מאוד פשוט לתפעול, ויחסית קליל בימי הקיץ החמים.
עם זאת ברגע שהבנתי כמה הוא לא מומלץ מבחינה אורתופדית (ולמה) די זנחתי אותו ומקווה בילד הבא לא להזדקק לו.

יאמו - מאוד מרוצה ממנו.
בטיולים אני סוחבת את הדרקון הקטן על הגב.
ביומיום - מהבית לאוטו ובחזרה (קומה שלישית בלי מעלית) הוא מקדימה, כי עד היום לא למדתי להניף
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לי יש שניים, היו יותר'
לי יש שניים, היו יותר
18/05/2008 | 16:48
19
אולי עדיין יש לי יותר? כן, יש עוד אחד.
קודם קניתי את הלופי, שאהבתי, למרות שהבד קצת בעייתי לטעמי ונוטה להתגלגל פנימה. בכולופן הקיץ הגיע וזה היה ממש בלתי אפשרי. אני חושבת שמכרתי אותו אחרי 5 חודשים בערך. עד אז הלכתי איתו והיה לי חם (הילדה נולדה בחודש מאי)
היה לי גם מנשא גב דפוק למדי, שלא משווק יותר בארץ, רך, עם לולאות, שכחתי את השם. היה מאד לא נח בכתפיים. עזבתי אותו.
מחברה לקחתי ארגו והלכתי איתה מלפנים ואהבתי.
אחרי שהחזרתי לה לקחתי מחברה אחרת יאמו.. להרבה זמן. בהתחלה מלפנים ואח"כ על הגב (תודה לאורית, שלימדה אותי להניף תנוקות באוויר, פעולה שמרשימה עד היום, בגיל שנה וקצת, אנשים ברחוב...)
ואז החזרתי את היאמו...
במקביל הלכתי עם מנשא חיבוקית, אובר דה שולדר סטייל אבל פחות טוב. היום אני מפנטזת על מנשא אובר משלי אבל נראה לי מאוחר מדי לקנות - הילדה בת שנה. אני עדיין הולכת איתו הרבה כי קל להכניס ולהוציא ממנו והוא אידאלי כשצריך למשל לחנות ליד הגן וללכת שניה להוציא את הילדים או ללכת רגע למכולת.
וגם יש לי ארגו שקבלתי מחו"ל, ואני מאד מרוצה. בעלי הולך עם הילדה מלפנים, אני הולכת רק על הגב. זה למשימות ארוכות, כמו כשנמאס לשבת בעגלה בסופר, טיולים, מסיבות של הגן וכד'... אבל היא כבר קצת כבדה לי. לא יודעת כמה אמשיך לקחת אותה במנשא. נראה...
בעיני אגב הארגו הרבה הרבה יותר נח מהיאמו, יותר מאסיבי, הרצועות עבות והקליפסים יותר רציניים. לא יודעת, אני אוהבת אותו יותר, אחרי כמה חודשים עם כל אחד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'דרקונית, לא חייבים להניף'
דרקונית, לא חייבים להניף
18/05/2008 | 17:18
3
24
בשביל לשים על הגב.
לפי השיטה שראיתי בדיסק של הארגו (בטח יש את זה גם באתר שלהם) זה מאוד פשוט. אם יש לך שלוש קומות בלי מעלית כדאי מאוד לעבור לגב...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'נכון - אני מעולם לא הינפתי ועדיין נושאת על גב'
נכון - אני מעולם לא הינפתי ועדיין נושאת על גב
18/05/2008 | 18:05
10
לצפיה ב-'אוי אני לא מצליחה '
אוי אני לא מצליחה
18/05/2008 | 22:13
1
11
ניסו כבר להראות לי את כל השיטות דרך הצד, מותן, זה מלחיץ אותי נורא.
אני כ"כ גרועה בדברים האלה... איזה יד באה מלמעלה ואיזה משמאל... וכל זה בלי לראות כלום כי זה מאחורי הגב...
עד עכשיו לא הצלחתי אפילו לסיים הדגמה עד הסוף.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'לומדים דרך התנסות'
לומדים דרך התנסות
23/05/2008 | 21:51
10
ומכיוון שזה מלחית לנסות עם התינוק, אז מנסים עם בובה בגודל דומה, ורצוי גם במשקל דומה
אחרי שמתאמנים ומתרגלים לתנועות ידיים הדרושות, אפשר להתאמן בזהירות גם עם התינוק
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הסתכלתי קצת על המנשא של שרון דרור'
הסתכלתי קצת על המנשא של שרון דרור
19/05/2008 | 09:14
1
16
שאת אומרת שהוא יותר ידידותי מהמנשארי ולא הבנתי מה ההבדל ביניהם. הסתכלתי גם בסרטונים של המנשא הזה ונראה אותו דבר. אז - סיקרנת אותי - מה ההבדל?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הוא מגיע כבר קשור'
הוא מגיע כבר קשור
19/05/2008 | 20:51
17
לכן הלבישה יותר קלה והרצועות לא נסחבות על הרצפה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
18/05/2008 | 17:13
14
התחלנו עם הלופי. מאוד התאים בהתחלה (נולדה בסוף החורף). איך שהתחיל להיות חם זה כבר היה ממש לא משהו.
אז קניתי את המאיה ראפ סלינג. מעולה לקיץ, קליל ואוורירי, מאפשר המון תנוחות נשיאה ומתכוונן להתאמה לנושאים בגדלים שונים, מאפשר העברה מתנוחה לתנוחה מבלי להוציא את התינוק מהמנשא, מאפשר הנקה בלי ידיים/תוך כדי תנועה ו/או בצנעה (למי שזה חשוב לה). וכמובן יפיפה...
כשהתחיל להיות לי כבד ולא נוח על הבטן ועל הצד (סביב גיל חצי שנה) קניתי מנשא גב טליה (בסגנון מאי טאי עם קצת ריפוד ברצועות). מנשא מינימליסטי וקליל. מאוד מתאים לקיץ, קל לתפעול ויפה. בתקופה הזו הייתי משתמשת לסירוגין בו ובמאיה ראפ.  
כשהמשקל של הקטנה הלך ועלה (לקראת גיל שנה) והתחלנו לחשוב גם על מנשא לטיולים קנינו את הארגו. מנשא מעולה!!!
חזק, מרופד במקומות הנכונים (גם לנושא וגם לתינוק), קל לתפעול וגמיש מאוד מבחינת האפשרות להידוק הרצועות (לעומת היאמו, מתאים גם לאנשים רזים ודקים). כיום משתמשים כמעט רק בארגו. אני משתמשת לעיתים רחוקות גם במאיה ראפ.
נראה לי שבארגו נמשיך עד כמה שנוכל לסחוב ועד כמה שהקטנה תרצה. וגם במאיה אני אשתמש (אם כי פחות).

סה"כ מרוצה מכל המנשאים. כל אחד התאים בתקוםה אחרת. הכי מרוצה זה מהמאיה ומהארגו. נראה לי שבילדים הבאים הם אלה שישמשו אותנו.
מקווה לא לרכוש עוד מנשאים בהמשך...(אם כי זה מאוד מפתה ומדי פעם מפנטזת על איזה פאוץ' מסוקס...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
18/05/2008 | 17:23
8
1. מנשא בד ארוך (של דרך) - השתמשתי בערך מגיל חודש (ברגע שהיה לי אומץ) ועד גיל 4-5 חודשים, כשנהיה לי אתו כבד וחם. מאד מאד נהנתי ממנו והבן שלי היה מזהה אותו ומיד נרגע עוד לפני שהכנסתי אותו. המינוס היחיד שלו זה הקשירה המורכבת קצת והרצועות שמשתרכות על הרצפה תוך כדי, אבל זה לא היה לי מאד משמעותי. הוא ממש לא קיצי וזו הסיבה העיקרית שהפסקתי אתו. גם בן הזוג שלי השתמש בו בהנאה. ממש בהתחלה השתמשנו בו בערסול, אחר כך בטן-לבטן.

2. מנשא של Mayawrap - "סלינג" עם טבעות מתכת בכתף. הכי קיצי בעולם, הבד אוורירי ונושם ודק, וגם יפה מאד. אבל... אישית איכשהו לא הסתדרתי אתו. השתמשתי פה ושם אבל לא הצלחתי למצוא תנוחה שממש יהיה לי נוח בה. כאב לי כשכל המשקל היה על כתף אחת. אבל הבטחתי לעצמי בפעם הבאה להתחיל אתו מוקדם יותר וללמוד לנצל אותו כמו שצריך.

3. ארגו - היה בשימוש יומיומי אינטנסיבי שלי ושל בן הזוג מגיל 5 חודשים עד בערך שנה וחצי, ובשימוש מזדמן עוד כמה חודשים טובים אחרי זה. לנו הוא היה נפלא. צריך קצת לתרגל כדי לסגור/לפתוח לבד את הקליפס כשהילד מקדימה או כדי להניף אותו על הגב, אבל לומדים. אחרי כמה כביסות והמון שעות שימוש הוא נראה חדש. התנוחה טובה ונוחה לילד. מבחינת קיץ, אין ספק שהוא מורגש... כשחם מזיעים מתחת לרצועת המותניים והכתפיות. אבל יש זרימת אוויר מסוימת מהצדדים. לא נורא.

אילו עוד מנשאים נרכוש בהמשך - מי יודע.... בסיבוב הזה כנראה מיצינו, אבל נראה לי שזו סוג של התמכרות...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'NIA!!!!!!!!!!!!'
NIA!!!!!!!!!!!!
18/05/2008 | 19:01
1
21
זו שאלה(=שרשור) שחוזרת מידי פעם
אולי אפשר/כדאי לארגן איזה "מאמרי הפורום" עם שאלות הכי נפוצות ופשוט לקשר לשרשורים שהיו בפורום בנושא זה?
אני כבר עניתי, ולא פעם, על שאלה זו...אני רוצה לעזור כמה שאפשר , ומצד שני אין לי זמן לענות כל פעם שאני רואה שאלה... בפורום "לידה ביתית" יש קישורים כאלה, וזה טוב
לא תמיד קל למצוא שרשורים בנושא מסוים, גם למי שמחפשת

ו - תאנה וגפן
בקיצור
אני ניסיתי המווון מנשאים וחלק מהם יש לי - אלה שהכי אהבתי
למקרים שונים אני משתמשת במנשאים שונים
אבל אם הייתי חייבת לבחור מנשא אחד בלבד - הייתי בלי שום ספק בוחרת את אובר-דה-שולדר, בשבילי ובשביל הבנות שלי הוא הכי הכי טוב
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'את צודקת במאת האחוזים'
את צודקת במאת האחוזים
19/05/2008 | 08:50
13
אלא שלי אין זמן לארגן את החומר לידי מאמר.

אם מישהי תיקח את זה על עצמה, אני אשמח להעלות את המאמר למאגר.

בכלל, אני חושבת, שאם כל אחת תיקח על עצמה מאמר אחד בנושא אחד, יהיה לנו מאגר נאה.
כל מה שצריך זה לעשות חיפוש בפורום על נושא מסוים (מזון, בריאות וכד') ולארגן את החומר למאמר.
אני אפתח שירשור נפרד בנושא, עם פניה לכל בנות הפורום.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה:'
עונה:
18/05/2008 | 19:41
1
15
עד גיל 5 חודשים השתמשנו במינשארי. מגיל 5 חודשים בארגו.
בהתחלה מקדימה אח"כ על הגב. היום היא בת שנה ותשע ולא ממש מסכימה כבר 4 חודשים להיות בו, כי היא רוצה ללכת. אבל מדי פעם (כמו היום לדוגמא) היא כן מסכימה לכמה דקות כשצריך לעשות משהו יחד.
לי לא היתה בעיה איתו בקיץ הקודם, למרות שיש לו רצועות מרופדות ונדמה שזה חם יותר.
אה, כן, לאבא יש מנשא קשיח לטיולים ביער, שהיא נמצאת גבוה מעליו.
בסה"כ מאד מרוצים מכולם, ולא נראה לי שנרכוש עוד בהמשך.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
18/05/2008 | 19:47
10

קיבלתי 2 תינוכיסים (יש לי תאומות) מתנה ללידה מחברות- בד ארוך ארוך ארוך

עד עכשיו (חצי שנה לאחר הלידה) עוד קשה לי לעשות את הקשירות לבד ואני מסתבכת כל פעם מחדש. כשיש איתי עוד מישהו יותר קל גם לק'שור וגם להכניס את הקטנה בפנים

כשאני כבר מצליחה לקשור כמו שצריך זה מאוד נוח

אני מאמינה שאקנה בקרוב מנשא אחר יותר פרקטי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ניסיתי המון'
ניסיתי המון
18/05/2008 | 21:37
1
12
מנשא 6 מטר (היו לי שני סוגים) השתמשתי בשני הילדים בחודשים הראשונים.
עם הבכור עברתי אח"כ לאיזי סלינג (דומה לאובר דה שולדר) והוא שימש אותי גם עם הקטנה. יש לי גם מנשא מאיה עם טבעות - הוא אצל חברה כי הוא לא נח לי.
איתו גם השתמשתי במנשא אתיופי.ואפילו בסתם לונגי שקשרתי.

עכשיו יש לי מנשא בסגנון סיני שחברה תפרה לי, אבל הוא כבר לא מאוד נוח לי (הרצועות חותכות אותי) ואחרי שהתנסתי ביאמו (מחברה) וגם בארגו אים לי ספק שהרכישה הבאה בתחום (שבטח תבוא רק בילד הבא) תהיה יאמו. (אבל גם סלינג כי זה שיש לי מתפורר)
אני מאוד אוהבת לנשוא על הגב.

האמת שאת הקטנה נשאתי פחות (לגדול לא היתה עגלה עד גיל שנה) והיא היתה הרבה על הידיים בלי מנשא, אני לא בטוחה למה זה, אולי כי עם הגדול הייתי כ"כ בודדה וכ"כ לביאה מגינה על הגור שהוא כל הזמן היה עלי, עם הקטנה אני הרבה יותר משחררת וגם גרה במקום שיש לי הרבה חברה וככה יותר קל להעביר אותה לידיים של משהו אחר...הרבה פעמים היא כמעט קופצת לידיים של חברות שלי.
איתה אני גם משתמשת הרבה בעגלה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
18/05/2008 | 21:49
8
גיליתי את המנשארי (מצאתי יד שניה, במקרה, בפישפוש בין בדים) רק כשהתינוקת היתה בת 9 חודשים והוא היה המינשא שלנו למשך4-5  חודשים מאז. כייף גדול ונוח מאד.

לגיל שנה ביקשתי מתנה את היאמו והוא נהדר. אני בכלל לא מניפה - מניחה אותה מולי ומעבירה על המותן לאחור, אין לי מושג כמה היא שוקלת אבל היא לא פיצית והיאמו נהדר ונוח - היא לא כבדה בכלל, כמו תיק שסוחבים על הגב. נדמה לי שאוכל לשאת אותה כך עוד זמן רב. היאמו משמש בעיקר כשצריכים ידיים (שוק, סופר, סידורים בעיר..) או כשעולים מהאוטו הביתה ויש הרבה דברים לסחוב או כשהיא רוצה לישון. נראה שבקיץ יהיה בו חם אבל סביר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'אצלינו:'
אצלינו:
19/05/2008 | 00:24
7
להלן המנשאים (לא כולם שלנו...):
1. מנשא בד ארוך של דרך - מגיל שבועיים עד 3 חודשים. מאוד מוצלח.אמנם קצת מסורבל בקשירה אבל מאפשר לבחור את מידת ההידוק לפי הצורך. לא מתאים לקיץ בכלל.
2. לופי - מ 3-5 חודשים בערך, עם טבעת אחת, כמו פאוצ'. היה מצויין בגלל החום. זו היתה הדרך היחידה להרדים אותה חוץ מהנקה (היום גם את זה אין...)
3. ערסלי - קנינו אבל השתמשתי פעמים ספורות בלבד כי הוא היה מסובך לי מדי (מאותגרת קואורדינטיבית). סבבה לקיץ.
4. תליני - קיבלנו כשהיא היתה בת 5 חודשים בערך, כבר לנשיאות קנגורו ובעיקר צד. אחלה וגם מתאים לקיץ
5. יאמו - לא יצא להשתמש הרבה כי עברנו לעגלה/עגלול או ידיים. אבל מדי פעם בטיולים אני מאוד נהנית ממנו(וגם היא)
6. בפעם הבאה אני חושבת על מנשא בד לגב, שאפשר לשאת בו מלידה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש לי שלושה '
יש לי שלושה
19/05/2008 | 08:54
13
1. המנשא הארוך - לא אהבתי אותו, הקשירה מסורבלת וחם איתו מאוד.

2. מקדם - מעולה מגיל 0, השתמשתי בו עדי גיל חצי שנה בערך. לא הסתדרתי איתו בנשיאה מאחור.

3. יאמו - מעולה לנשיאה מאחורה, במיוחד אחרי שלומדים להניף (קצת מפחיד בהתחלה, אבל מסתדרים), משתמשת בו המון, לכל מקום.

בעתיד רוצה מנשא כמו של האתיופיות....
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
19/05/2008 | 09:40
13
יש לי אוסף מכובד של מנשאים- אחרי הלידה השתמשתי הרבה בלופי ובתינוכיס
אחר כך בניובורן ועכשיו (גיל 9 חודשים) האהוב עלי ביותר- היאמו
מבחינת המשקל שלו- מפחית את העומס על הגב ( הוא על הגב מו תיק ) והפוזה האהובה על הנסיך להרדם
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם עונה'
גם עונה
19/05/2008 | 14:35
8
כרגע משתמשת ביאמו.
מהתחלה השתמשתי במנשארי עד גיל חודשיים וחצי שהמשקל כבר הגיע ל7.5 ק"ג. קניתי יאמו וישר שמתי אותה על הגב. לא מבינה איך פספסתי את זה עם הגדולים ושברתי את הגב עם מנשא מערבי.
אין מרוצה ממני!
בקיץ שעבר הלכתי כל הזמן עם היאמו. עכשיו מאי כבר גדולה. אז היא בכסא האופניים ורק כשאני יוצאת מהקיבוץ- אני לוקחת את המנשא.
אני לא ארכוש עוד מנשא.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה גם...'
עונה גם...
19/05/2008 | 20:22
7

יש לנו 3 מנשאים:
תינוכיס, לופי ובייביביורן.
מגיל 0 עד חודשיים-שלושה בערך השתמשתי בלופי/תינוכיס בתנוחת עירסול.
אח"כ עברתי לבייבי ביורן, מאוד נוח כשמשקל הילד עוד לא משמעותי, אח"כ מתחיל לכאוב בכתפיים
עכשיו חזרנו לתינוכיס (הקטנה בת 8 חודשים), הגעתי למסקנה שזה המנשא האהוב עליי!
הוא מרגיש לי הכי טבעי, הכי נעים על הגוף וגם הכי נוח לכולם
הבעיה היחידה איתו שהוא ממש לא מתאים לקיץ...אני כבר מתחילה להזיע
אני חושבת לקנות את היאמו בקרוב, נראה לי יותר נוח לסחוב על הגב בשלב זה.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני עונה...'
גם אני עונה...
19/05/2008 | 21:02
7
27
לגיל אפס יש לי תינוכיס, שמאוד אהבתי עד שנולד לי ילד שני והייתי צריכה מנשא מ-ה-י-ר! ואז גיליתי דרך אורית את מנשא "צמד", שמאפשר את כל התנוחות של התינוכיס, רק בלי 6 מטר בד, ובלי צורך לכרוך סביב הגוף. שתי רצועות הבד מחוברות לשתי כתפיות מרופדות שנלבשות כמו גופיה. מסובך להסביר, כדאי פשוט להסתכל באתר של נעמה או אורית. בינתיים אני מאוד מרוצה ממנו.

בנוסף יש לי את מנשא הצד "מצדי", ואת היאמו.
המנשא צד שימש בעיקר ל "אמא ידיים לכמה דקות" ואם הייתי צריכה לסחוב דברים + הרמה של ילד. התחלתי איתו בגיל שנה, רק כי אז ידעתי על קיומם של מנשאים כאלו. אפשר להשתמש מגיל 4 חודשים.
היאמו יותר בשימוש בטיולים, יתכן שעם הקטן אשתמש בו יותר גם בבטן אל בטן (הוא נקנה רק כשהגדול היה בן שנה וחצי).

עד איזה גיל אמשיך להשתמש במנשאים?
עם הגדול, בן שנתיים ו-7 משתמשים במנשא בטיולים, עד שיהיה מסוגל לעשות את המסלול לבדו.
עם הקטן, די ברור לי שהמנשאים יהיו בשימוש מתחלף לפי הצורך, עד שכבר ארגיש שאין לי צורך בהם ולא נראה לי שזה יקרה לפני גיל שנתיים שלו.

לדעתי, קשה למצוא מנשא שמתאים מגיל אפס ועד גיל שנתיים. מנשא זה לא דבר מאוד יקר, ולטעמי האישי, כדאי מאוד לרכוש עם גדילת התינוק מנשא חדש שיענה על הצורך החדש ולא לחפש כבר מעכשיו מנשא לתמיד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ואם לשפוט לפי מה שראיתי היום ביום עיון'
ואם לשפוט לפי מה שראיתי היום ביום עיון
19/05/2008 | 21:28
3
16
ראיתי שם המון אנשים עם יאמו, כך שכנראה מגיל מסויים, הוא בהחלט נוח מאוד לרוב האנשים.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כן, גם אני שמתי לב לזה'
כן, גם אני שמתי לב לזה
19/05/2008 | 21:56
2
11
בכלל זה היה נראה כמו תערוכת מנשאים...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'המנשא המוזר של אשכר לוקח'
המנשא המוזר של אשכר לוקח
21/05/2008 | 12:45
1
11
בתחרות ה-"מה זה? מעולם לא ראיתי אחד כזה!"

גם יאמו, גם שרון דרור, גם לופי, גם מנשארי... כולם באחד

"צמד" אמרת?
צמד.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-''
21/05/2008 | 14:24
9
אכן מוזר, אך מדליק!

לדעתי הוא דורש שיפור עיצובי, בעיקר ברצועות מאחורה...

היה כייף לראותותך ואת בנותייך המקסימות

יש מצב שתגיעי למפגש שמתוכנן בכרכור (1345)?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'באמת תהייתי לעצמי מה זה המנשא הזה...'
באמת תהייתי לעצמי מה זה המנשא הזה...
20/05/2008 | 23:05
2
15
לא נתקלתי בו לפני אתמול והיום נראה לי שהייתי קונה אותו ולא את המקדם (אורית--------)
הוא נראה הרבה הרבה הרבה יותר נוח.
איך הוא מבחינת החום?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'הי, הי, זו לא אשמתי '
הי, הי, זו לא אשמתי
21/05/2008 | 13:15
13
הוא יצא לשוק רק בינואר. אני כמעט המפיצה הראשונה שלו... זה לא שחיכיתי בידיים משולבות... בפעם הבאה תחכי קצת עם הלידה
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עם החום?'
עם החום?
21/05/2008 | 14:28
12
תראי, אין בו הרבה בד, והבד  שיש ממש עוטף רק את גוף התינוק. מאחורה הוא שתי כתפיות מרופדות מאוד ועבות, שהן די חמות. לדעתי אין חיה כזו מנשא שלא חם איתו בקיץ הישראלי, אז ממבחר המנשאים הקיים, שעונים על הדרישות שלי, הוא בין ההכי פחות חמים...
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'2 ועוד אחד בדרך'
2 ועוד אחד בדרך
19/05/2008 | 22:52
10
יש לי מנשארי שהיה איתנו משנולדה הפיצקולה ועד גיל 10 חודשים בערך.
אבגיל הזה אחרי לבטים והתנסויות עברנו ליאמו על הגב.
היום היא בת שנתיים והיאמו משמש בעיקר לטיולים בהם היא לא יכולה ללכת לבד.
מניחה שבקרוב הוא יצא להפסקה כי אני אתחיל לשאת תינוק חדש.
הפעם לכבוד הקיץ הזמנתי כמתנת לידה mayawrap .
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כרגיל באיחור:'
כרגיל באיחור:
19/05/2008 | 22:54
3
12
אילו מנשא/ים יש לכם?
לופי, ארגו ומצידי
מאיזה גיל התחלתם להשתמש בהם ועד איזה גיל אתם חושבים שתמשיכו?
מלידה עד כמה שהוא ירצה (כרגע שנה ו-4 חוד')
עד כמה אתם מרוצים מהמנשא/ים?
מאוד מאוד מאוד
עד כמה המנשא/ים שברשותכם מתאים/ים לקיץ?
לופי הכי נוראי בקיץ... מצד שני לא אוותר עליו
אילו עוד מנשאים תרכשו בהמשך?
לא נראה שאצטרך. שלושתם עונים לי על כל הצרכים
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'איפה קונים בארץ את הארגו?'
איפה קונים בארץ את הארגו?
21/05/2008 | 23:38
2
8
ויש למישהי מושג או דעה בהשוואה בינו לבין היאמו?
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'ארגו-יאמו'
ארגו-יאמו
22/05/2008 | 07:03
1
19
לא ניתן לקנות אותו בארץ. אבל אם יש לך קרובים שמגיעים מארה"ב או משהו שנוסע- צריך לבקש מהם.
ההבדל הוא שארגו יותר מרופד בכתפיים ויש לו כיס קטן (חיתול, מפתחות וכו')
ליאמו הכובע (להחזיק את הראש אם הוא נרדם) יותר נוח לדעתי
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'תודה (-:'
תודה (-:
22/05/2008 | 14:25
3
לצפיה ב-'יש מסקנות.....?'
יש מסקנות.....?
20/05/2008 | 09:58
4
11
לצפיה ב-'נשארתי עם שאלה '
נשארתי עם שאלה
20/05/2008 | 10:10
2
18
איזה מנשא מתאים לגיל 0 בשיא שיאו של הקיץ?
עם הגדול הסתובבתי המון עם התינוכיס, אבל אני אמורה ללדת באוגוסט !!

את היאמו כבר מתחיל להיות ברור לי שאני מזמינה מתנה, אבל מה לפניו?
לא נראה לי שמנשא צד זה בשבילי, הגב שלי ימות די מהר.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'יש לך כמה אפשרויות'
יש לך כמה אפשרויות
20/05/2008 | 11:16
18
עם הקטנה שנולדה בשיאו של הקיץ השתמשתי בתליני ויעלה עד שעברנו ליאמו (בגיל חודשים).
אבל אם את לא רוצה אלכסוני -
שרון דרור או צמד או מנשא סיני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה קניתי את המקדם'
בדיוק בגלל זה קניתי את המקדם
20/05/2008 | 23:03
13
חם אבל הרבה הרבה יותר טוב מהבד ארוך שהיה בילתי נסבל!
נראה לי שרק בגלל ההשוואה יכלתי לסבול אותו............
ועכשיו אנחנו גם עם היאמו. כמו כולם
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'כן, תודה'
כן, תודה
20/05/2008 | 10:40
7
הזכרתן לי כמה למזג האויר הקיצי יש תפקיד חשוב כשבוחרים מנשא ובאמת זנחתי בפעם הקודמת את התינוכיס שלי עם בוא החמסינים.
נכנסתי לטבלה שיש באתר המנשאים שמשווה בין המנשאים המתאימים לקיץ לתינוקות רכים ואני חושבת שהפעם אני אנסה מנשא סלינג אלכסוני.
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
20/05/2008 | 10:34
11
מגיל 0 ועד חמישה חודשים השתמשתי במנשארי (ה"סמרטוט" כמו שאני קוראת לו...)  - טוב גם לקיץ אבל רק במקומות ממוזגים...
מגיל חמישה חודשים עד שנה בערך השתמשתי בערסלי (כאשר במנשארי המשכתי להשתמש בבית)
מגיל שנה בערך קיבלתי מנשא פאוץ'  איתו אני ממשיכה עד היום עם בת שנה ושמונה חודשים  

אני מאד מרוצה מכל המנשאים שלי - כל אחד לדעתי מצויין לתקופת גיל אחרת.
אב, יש לי גם מנשא סיני שקיבלתי במתנה מחברה מחו"ל אבל עוד לא הצלחתי להסתדר איתו
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
20/05/2008 | 11:28
10
מנשא מאיה שזה עוד סוג של בד ארוך, מהלידה ועדיין בגיל חמישה חודשים בכל מיני תנוחות. מאד נהנית ממנו. יש לי עוד משהו דמוי בייבי ביורן רק פחות טוב ואני לא מבסוטה ממנו.
מתכננת לעבור עכשיו ליאמו כי נראה לי שהוא יתאים יותר לקיץ
הורות טבעית >>
לצפיה ב-'גם אני עונה'
גם אני עונה
24/05/2008 | 15:27
18
התחלנו בבד ארוך מיד בהתחלה
עברנו ליאמו בגיל 4 חודשים בערך והתמכרנו
באמצע קניתי גם מאיה ראפ אבל לא הסתדרנו איתו בכלל בכלל (עדיין מנסה למכור אותו- לא מבינה למנה לא קונים ממני אותו הוא חדש ולפי הסיפורים גם מצויין - לנו זה לא עבד)
חשבתי לקנות תליני וחשבתי לקנות קוריאני בגלל הגובה של הילד אבל החלטתי שבינתיים נשאר עם מה שיש (בכ"ז כל מנשא מאוד יקר)
עדיין נושאת את איליי ביאמו לפעמים, הוא כבר כבד לי מאוד ( 12.5 קילו לפחות) ולא אוהב להיות על הגב אני כבר לא הולכת איתו קילומטרים כמו שעשיתי בעבר אבל המנשא הוא מצויין לדעתי ונוח גם לפשפושים.
הורות טבעית >>

הודעות אחרונות

11:42 | 18.08.19 אורחים בפורום
03:41 | 20.01.19 אורחים בפורום
15:59 | 10.12.18 אורחים בפורום
22:00 | 31.08.18 מיגל רודריגז
11:15 | 01.08.18 אורחים בפורום
21:55 | 08.04.18 אורחים בפורום
10:03 | 09.02.18 yanaok1987
10:03 | 20.12.17 אורחים בפורום
16:24 | 28.09.17 אורחים בפורום
21:51 | 29.08.17 אורחים בפורום
11:24 | 10.07.17 אורחים בפורום
13:10 | 13.06.16 מרוטשילד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ