לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75707,570 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול זוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול זוגי

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'נשואה טריה'
נשואה טריה
<< ההודעה הנוכחית
16/12/2018 | 16:04
18
264
שלום רב,
אני זקוקה לעצתך המקצועית.
לפני כמה חודשים נישאתי לבחיר ליבי. לפני החתונה אני חייבת לציין שכן היו מריבות שכללו לעיתים גם קללות (גם מצידי)אך תמיד ידענו להשלים ולהבין מכל מריבה... בתקופה שלאחר הצעת הנישואין הבטחתי לעצמי שבמריבות שלנו לא אשתמש במילים שהן קללות ואכן עמדתי בזה, עדיין היו מריבות אבל הן לא היו קשות. לאחר הנישואין תקופה של בערך 3 חודשים היינו מאושרים עד הגג, לא הייתה לנו מריבה אחת. לצערי לפני כשבועיים פרצה מריבה לא מובנת... הוא אמר לי לא להגיד שלום לבן אדם מסויים שעבר ליידנו ושמידי פעם אני ובעלי רואים אותו בשכונה וטוען שעניתי לו ש"אני אעשה מה שאני רוצה", אני לא זוכרת שעניתי ככה, אני רק זוכרת שהיינו בדרך ליציאה כשהוא אמר לי לא להגיד שלום ופשוט התחיל לצרוח עליי בלי סוף וממש לזלזל בי "מי את" "מהיום אני לא אשים עלייך ואני אעשה מה שאני רוצה" חכי ותראי אני אני אתחיל להגיד שלום לשכנות שלנו, הן מחפשות את השלום שלי" וכו...הייתי בשוק מהדיבור על זה ואמרתי לו שגם אם עניתי לו כמו שהוא טוען שעניתי עדיין הוא לא יכול לצרוח עליי וככה ולרדת לרמה כזאת ילדותית של למי להגיד שלום. בשלב מסויים אמרתי לו להחזיר אותי הבייתה וכשהגענו חזרה הביתה הוא אמר לי "יאללה תחפפי לי מהאוטו". הייתי כל כך מזועזעת. לא הבנתי על מה כל ההתנהגות הזו...לאחר 4 ימים שבהן הוא לא מדבר איתי כלל ניגשתי אליו ואמרתי לו שאם הוא עוד פעם אחת ידבר אליי ככה אני לא אשאר איתו ושאני לא מוכנה להיות במקום של התנהגות אלימה מילולית כזו... הצרחות שקיבלתי מאותו רגע גרמו לי להבין שאין עם מי לדבר... הוא פשוט דיבר יותר גרוע והשתמש במילים של "אפס, זבל, תעופי לי מהפנים". הייתי כל כך בשוק שחוץ מלהגיד לו אל תדבר אליי ככה לא ידעתי איך להתמודד עם זה, לקחתי את הרגליים שלי והלכתי מהבית לכמה שעות.
היום עברו שבועיים מאז אותו היום שבאנו ליציאה תמימה וסיימנו אוייבים, אנחנו לא מדברים כלל. הוא ישן בסלון ואין לנו מושג מה קורה אחד אצל השניה.
כל מה שאני יודעת זה שאני לא רוצה חיים כאלה ושזה לא הגיוני שהוא התנהג ככה על כלום ושום דבר והוא לא חושב אפילו לנסות לדבר איתי ושמבחינתו הוא יכול להמשיך לא לדבר, אבל נראה לי יותר לא הגיוני לפרק הכל בגלל איזו שטות שקרתה מלכתחילה ולאן זה הוביל. אני זקוקה לעצה מקצועית
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'נשואה טרייה'
נשואה טרייה
16/12/2018 | 18:42
3
144
שלום לך נשואה טרייה. 
נשמע שעליתם על המוקש הראשון מאז שני שאתם. כתבת שבעבר היו לכם מריבות אחרות בסגנון אגרסיבי שכולל שימוש בשפה אלימה. 
אחד הדברים שזוג טוב צריך לדעתם הוא מהם הנושאים הנפיצים. מהם הנושאים שעליהם רבים ולא מצליחים להגיע להסכמה. 
בזמן שלום, אתם צריכים לדבר ביניכם כיצד לפעול סביב נושאים רגישים אלו. 
בנוסף, מוטב שתנסחו לעצמכם כללי התנהגות לגבי התנהגות פוגענית. שניכם צריכים לעבוד על הלשון הגסה שבה אתם משתמשים. 
בשלב בו אתם נמצאים צריך קודם כל להרגיע את הרוחות ובהקדם האפשרי לקיים את השיחה. 
מאחלת לכם הרבה בהצלחה
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'תודה אבל...'
תודה אבל...
17/12/2018 | 15:02
2
109
תודה רבה לך על ההתייחסות המהירה והמקצועית.
אמרת שבזמן שלום עלינו לדבר על הדברים. השאלה היא איך מגיעים ל"זמן שלום" הזה, הרי שבועיים ששניינו מתעלמים אחד מהשניה. אני לא ניגשת אליו כי מבחינתי הוא זה שצריך לגשת אליי ובוודאי להתנצל על ההשפלה.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'נשואה טרייה'
נשואה טרייה
18/12/2018 | 08:50
1
116
בוקר טוב. 
אני בהחלט מבינה את תחושת ההשפלה ואת הקושי שלך ליזום סליחה. 
יהיו לכם עוד הרבה אי הסכמות בעתיד. ככל שתטיבו ללמוד איך לעבור את המשברים הללו בהקדם, ככה יהיה לכם יותר קל בעתיד.
את יכולה לשאול את בעלך, כמה זמן הוא עוד צריך כדי להמשיך את המריבה ביניכם וכי אתם חייבים לדבר על מה שהיה. 
זה עשוי להיות פתח לשיחה ביניכם. 
שניכם צריכים לעשות צעד אחד לקראת השני. תזכרי שסביר שמה שאת עוברת, גם הוא עובר. כאשר תצליחו לדבר אז תוכלו לפתור את הבעיה. ברוגז רק מעצים את הכעס ואת היאוש. 
בהצלחה רבה
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אם כך את מייעצת את צריכה להחליף מקצוע'
אם כך את מייעצת את צריכה להחליף מקצוע
27/12/2018 | 21:34
97
תנאי אלמנטרי להיות מטפל זוגי, היא לזהות מצבים שיש בהם נורות אדומות צועקות, וצריך לפרק את הזוגיות. ביחוד כאשר אין ילדים והם נשואים רק כמה חודשים.

היעד צריך להיות האושר של האנשים ולא זוגיות בכל מחיר.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'תמיד התייחסתם אחד לשני כמו זבל'
תמיד התייחסתם אחד לשני כמו זבל
24/12/2018 | 11:37
111
את בעקבות הצעת הנישואים החלטת להפסיק, כנראה שמעמד "נשואה" היה מספיק חשוב לך, אולי תעמדי בהחלטה ואולי לא.
בעלך לא יודע שהבטחת לעצמך שגם הוא יפסיק ושאת מאוכזבת מכך שהוא לא עומד בהבטחה שלך לעצמך.

בעלך הוא אותו אדם שהכרת, הוא לא החליט להשתנות, למה את חושבת שהוא עכשיו ישתנה? כי ככה מתאים לך?

מה זה "לפרק הכל? רק התחתנתם, אין ילדים, לא צברתם רכוש משותף, אין לכם כבוד מינימלי אחד לשני.
מה האפשרות שנראית לך הכי הגיונית?
להשאר יחד במערכת יחסים כזו?
להיות סמרטוט במערכת יחסים כזו?
להפרד ולמצוא זוגיות בה לבן הזוג יש כבוד אלייך ולא פחות חשוב לך אליו?
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
27/12/2018 | 16:38
9
68
עקרונית לא אמורה להיות בעיה להגיד שלום לאדם מסוים שמחבבים או שרוצים לדבר אתו מסיבה מסוימת. אולי לבעלך יש משהו נגד אותו אדם, או שחשש שתבגדי בו אתו או שקשר שלכם אתו יזיק ליחסים ביניכם, אבל עדיין מותר לך להגיד לאדם שלום כי גם את בן אדם ותחליטי עם מי לדבר. אפשרי גם שחשב שהאדם הזה מסוכן איכשהו, ואז כדאי להיזהר ולברר היטב את העניין ואולי לא לפנות אליו. בכל מקרה, כדאי לברר עם בעלך למה ביקש לא לפנות לאדם ההוא, ואם הסיבה נראית מוצדקת כדאי לבדוק אפשרות להסכים, ואם לא נראתה מוצדקת כדאי להסביר לו שמותר לך כאדם לדבר עם מי שתרצי ושלא יפה מצדו שיגיד לך עם מי לדבר, ושאין לך בזה משהו נגדו. עכשיו הוא במצב רגשי קשה אלייך, כועס או פוחד, ולכן עדיף לחכות שיירגע ואז לנהל אתו שיחה שקטה על העניין.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'הלו? אתה מחובר למציאות?'
הלו? אתה מחובר למציאות?
27/12/2018 | 20:34
8
78
בן אדם שמתנהג אליה באלימות לכל דבר אתה מציע לה להגיד לו ש"לא יפה מצידו שיגיד לך עם מי לדבר?"
עדיף לסתום מלהגיד שטויות בדברים שאין לך חצי מושג בהם.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אסור להיות אלים'
אסור להיות אלים
27/12/2018 | 20:51
7
54
אם היכה, ראוי שייענש. אם הוא מקלל וצועק, זו בהחלט תוקפנות לא ראויה אבל היא תצטרך להחליט אם תרצה לפתור אתו את הבעיות או לעזוב. הם זוג נשוי שכבר כמה זמן היה ביחסים טובים. מותר לה לטעון שגילתה פתאום שאהובה אלים ותוקפני ולא תרצה עוד להישאר אתו. אבל אם הוא חשוב לה, צריך להתחשב בגורמים כמו: אולי הוא במצב נפשי רע? אולי יש לו בעיה? ואם המצב חמור, אולי כדאי לפנות לסיוע מקצועי שירגיע את המצב. בכל מקרה אם מדובר באלימות פיזית, צריך מיד להתרחק ולפנות לסיוע מקצועי ובמקרים קיצוניים אולי אף להתלונן, ואחרי שיעבור שיקום וישתנה תוכל להחליט בזהירות אם תרצה לנסות אתו קשר או לא.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'יחיאל מעניין למה הערת לי'
יחיאל מעניין למה הערת לי
27/12/2018 | 20:55
6
60
ולא הערת למנהלת דליה גרינבאום (שבהחלט אעריך את עצותיה) על שכתבה דבר דומה מאד לשלי. לא צריך לעזוב מיד וודאי לא בקשר נישואין, מה שאמרתי לה שכדאי שתחכה קצת עם המצב עד שיירגע ואז תנסה ליזום שיחה בעדינות ולהסביר את עמדתה ולברר מה קורה. דיבורים גסים אינם ראויים ואני חושב שעליך להצטער ולהתבייש שאמרת לי שאני לא מבין כלום, אני חושב שאני מבין מצוין. האמירה שלא יפה שיגיד לה עם מי לדבר, משמעותה שאדם בעל רגשות רשאי וצריך לדבר עם כל אדם שירצה ושיש לו עניין לדבר אתו, ולא יפה להגבילו בזה.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אתה צודק- אני אעיר גם לה'
אתה צודק- אני אעיר גם לה
27/12/2018 | 21:30
53
אין כאן מה לחכות . צריך לברוח עכשיו, ככל שעובר הזמן זה רק יהיה מסובך יותר.

אה... ואתה באמת לא מבין שום דבר.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אמונה בדרך'
אמונה בדרך
29/12/2018 | 18:19
4
59
פילוסוף יקר. 
אחד הדברים שלמדתי שחסר טעם להתווכח עליהם הוא האמונה בדרך. כפי שאתה רואה בתגובות קיים שוני גדול בתפיסה. כל אחד יאחוז באמונתו.
לתפיסתי אנשים שמעלים את השאלות בפורום, פותחים את שאלותיהם למגוון הדעות והם יבחרו את מה שהם הכי מתחברים אליו. 
מאחלת לכולנו שבוע טוב וחמים
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'כן אבל לא צריך'
כן אבל לא צריך
29/12/2018 | 19:12
3
53
להשתמש בדיבור כמו "אתה לא מבין שום דבר ומוטב שלא תכתוב עצות". האם אני צודק שזה דיבור בוטה מדי?

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'דיבור בוטה'
דיבור בוטה
30/12/2018 | 06:37
1
52
בוקר טוב פילוסוף יקר. 
אני באופן אישי פחות מתחברת לסגנון. 
מזכירה שהפורום, כמו בחיים עצמם, יש מגוון דיעות וסגנונות. אין לנו שליטה על כך, אלא רק על איך אנחנו מגיבים. 
שיהיה שבוע טוב לכולנו 
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'תודה חביבה'
תודה חביבה
30/12/2018 | 13:39
14
לצפיה ב-'למה הפסקת לכתוב בפורומים זוגיות ובינו לבינה'
למה הפסקת לכתוב בפורומים זוגיות ובינו לבינה
03/01/2019 | 08:32
44
הרי בשני הפורומים נענו לטרוניות שלך והפסקת לקבל תגובות שאתה טוען שאתה לא אוהב.
במקום להמשיך לכתוב בהם עברת לפורום שעוד פעם אתה לא אוהב את התגובות בו להגיגים שלך
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'תגידי תודה שאת נשואה טריה, ותפעלי להפוך לגרושה טריה במהירות '
תגידי תודה שאת נשואה טריה, ותפעלי להפוך לגרושה טריה במהירות
27/12/2018 | 20:38
73
ממש לא ברור מדוע בכלל התחתנתם, אבל ממש לא מאוחר לתקן.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'לא ברור לי מה ההתלבטות פה בכלל'
לא ברור לי מה ההתלבטות פה בכלל
29/12/2018 | 08:29
1
78
אף בן\בת זוג לא אמור לדבר כך אל הבן\בת זוג שלו\ה, המילים שאת טוענת שאמר לך פה הן נוראיות. יחס כזה גובל בהתעללות מילולית. אני במקומך הייתי בורחת לחברים ומבקשת גט בהקדם.
עם איך שאת מתארת, גם אם עכשיו תצליחי להגיע למצב של שלום, אף אחד לא אומר שזה לא יחזור על עצמו שוב בעוד כמה חודשים, רק שההתנהגות עוד עלולה להחריף. בן אדם שמוציא מילים כאלה מהפה לא באמת יכול להשתנות ולא מגיע לו אותך
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'נשמע לי כמו בעיות של קקי ופיפי'
נשמע לי כמו בעיות של קקי ופיפי
16/01/2019 | 11:54
42
אתם באמת רבים על משהו כזה? או שמסתתר שם איזה תיסכול שרק מחפש לצאת?
נשמע לי כמו מריבות של פיפי וקקי, חכו שיהיו לכם ילדים אז תבינו עד כמה המריבה הזו מיותרת.
טיפול זוגי >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

21:02 | 12.05.19 שחום נאה 41
15:28 | 11.05.19 אהבה שתלויה בדבר
08:21 | 05.05.19 holydiver5
22:33 | 21.04.19 אורחים בפורום
16:47 | 22.02.19 dt68
08:59 | 19.02.19 אורחים בפורום
21:06 | 09.02.19 אורחים בפורום
15:02 | 29.01.19 אבאטרי
13:19 | 21.01.19 אורחים בפורום
16:52 | 17.01.19 אורחים בפורום
08:48 | 30.12.18 בן M
15:04 | 16.12.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ