אחד מתוך שלושה זוגות מתגרשים

רגש הוא הדבר היחידי שמחזיק זוגות

נישואי תועלת הם סתם נישואים מזוייפים שבו שני הצדדים סובלים
&nbsp
דווקא הסיכוי לגירושים בנישואים ללא רגשות לדעתי גבוהים יותר, בסופו של דבר הילדים גדולים ואתה צריך לחיות עם בן זוג, ואם אין לך חיבה או אהבה אליו אז מה ישאיר אותך שם?

שיעור הגירושין

הנתונים שהבאת הם מדויקים.
זוגות רבים מחליטים שלא ל נישא בגלל הנימוקים שמנית.
כמובן שרגש הוא הבסיס לקשר זוגי, אך עדיין זוגות רבים מאבדים את הדרך ומעדיפים לפרק את הקשר הזוגי, על פני לעבוד עליו.
המודרניזציה הביאה המון דברים טובים, אבל גם פגעה בהרבה צרכים פסיכולוגיים בסיסיים של המיון האנושי.
בכל מקרה מודה לך על החידוד

3תיתי

New member
לא מדוייק

מכוון שנישואין במובן הדתי אינם נקבעים רק בעזרת קידושין, כלומר רב, יכול אחד הצדדים, שנגיד "חזר בתשובה" או שרוצה להנשא למישהו שהמסורת והדת חשובות לו, עלול לדרוש גרושין כדת. זה נכון, שלכאורה, אפשר פשוט להפרד, אבל לך תדע.

אני לא מדבר מניסיון

אבל אני מאמין שנישואין מקודשים כי כשמחליטים להישאר ביחד כל החיים צריך לוודא שמספיק מתאימים. כך היה כל ההיסטוריה, ואולי עכשיו מתגרשים בגלל מתירנות יתר. צריך להשתדל ככל האפשר לא לפרק, וגם לטובת הילדים. לכן עדיף להתחתן מאהבה אמתית ושלמה כדי שהקשר יישאר יציב ויהיו מאושרים.

כמו שכתבתי ואכתוב שוב

לא רצוי למהר לפרק קשר נישואין. עדיף לעבוד עליו ביחד ועם מטפלים מומחים ולהשתדל ככל האפשר להציל את הנישואין לפי שהורסים אותם. אם אין ברירה, מתגרשים.
&nbsp
&nbsp

כל הילדים התגרשו

הי.
עצוב.
דוגמא לאיך ההחלטה משפיעה על כמה מעגלים.
מקווה שילדיך יזכו לבנות פרק ב מוצלח יותר

שיעורי גירושין

הי רפי.
אתה לגמרי צודק.
ההערכ. היא הערכת חסר כי היא לא כוללת זוגות שחיים ביחד וילדו ילדים ללא נישואין.

נהורית1

New member
כנראה שהדת זה לא דבר רע בכלל.

רק 4%, שאפו. אצל הדתיים יש את השיחה לפני הנישואין. יש הסכמים מי עושה מה, לפי איזה רב קובעים את הלכות הבית, ועוד כל מיני. לפי דעתי זו דרך נאותה לזוג להתחיל את החיים, לספר וליידע האחד את השני למה בדיוק מצפים מבן/בת הזוג, מה תחום האחריות ושל מי בכל נושא ונושא. כמובן שכל זה נעשה בהסכמה ומתוך כבוד הדדי. וכדאי גם לכל מי שעומד להתחתן לנהל את השיחה הזו, אולי אפילו עם יועץ לנישואין. זה יכול בהחלט להועיל.

נהורית1

New member
מה קרה לך מה לקחת היום?

מי בכלל רוצה להחזיר בתשובה. מה קרה? כתבתי במפורש שהשיטה לא רעה וגם חילוניים יכולים להשתמש בשיטה הזו. אם חילוניים מדברים על תורתו של הרמב"ם אז הם מחזירים בתשובה? לוקחים מהדת מה שטוב, ומה שלא בא לך אל תקח ואל תתנהג בצורה נואלת ומגעילה. תלמד קודם כל דרך ארץ.

אחד מתוך שלושה זוגות מתגרשים

במדינת ישראל, אחד מתוך שלושה זוגות מתגרשים. הנתון הזה משתנה בין מגזרים שונים: אצל חילונים שיעור הגרושין מתקרב ל40% ואצל חרדים כ 4%.
נתון מדאיג.
יש שיגידו שמוסד הנישואין פשט את הרגל, יש שיטענו ששיעורי הגרושין המאוד גבוהים קשורים לשינוי חברתי שעוברת החברה המערבית.
אני חייבת להודות, שאני לוקחת קשה החלטה של זוגות שטיפלתי שניסו לטפל בבעייה ובסופו החליטו להתגרש. כמובן שיש מקרים שבהם גירושין הוא בהחלט הפתרון אבל אני מדברת על המקרים שזוג לא רוצה לעבוד קשה כדי להציל את הנישואין.
תקראו לי מיושנת. לא אכפת לי.
בעולם יש מגמה לחזור אחורה לערכים טובים. לדוגמא, נשים יותר ויותר מתעקשות על הנקה כי הן מבינות כמה זה חשוב להתפתחות הילד שלהן.
או שאנשים יותר ויותר מקפידים על אוכל אורגני (בעבר זה מה שהיה, לפני שריססו לנו את כל הפירות והירקות). החזרה לדברים של פעם קשורה לאיזה צורך אנושי.
אותו דבר לגבי נישואין.
לדעתי, מוסד הנישואין נחבל ונחבט כי מערכת הערכים התבלבלה.
נישואין הם בראש וובראשונה ההחלטה על בלעדיות הקשר בין בני זוג. הרבה מהזוגות שמגיעים לטיפול מגיעים בשל בגידה (פיזית או רגשית). זאת אומרת שיש משהו במציאות שלנו, שפגע בערך המקודש של בלעדיות בקשר הזוגי.
כנ"ל לגבי ערכים נושאים: כבוד, תמיכה, חברות.
אנשים משקיעים אנרגיה רבה מחוץ לקשר הזוגי. הם אמנם נשואים, אבל בן הזוג שלהם לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלהם. הם מבלים יותר מידי זמן עם חברים, עובדים יותר מידי שעות, מבזבזים זמן על מחשב ומשחקים אחרים והזוגיות נדחקת הצידה.
כן אני יודעת איך נראה אורך החיים המודרני.
אבל, כמי שנשואה 20 שנה, וכמי שמטפלת בזוגות כבר הרבה זמן אני יודעת שזוגיות היא עבודה קשה.

מקווה לעורר אתכם לחשיבה כיצד להעביר את תשומת הלב שלכם לקשר הזוגי.
אתם יותר מוזמנים מלהעלות תגובות/מחשבות

היום הרבה מתחתנים לא מתוך התאמה או אהבה אלא כדי להוליד ילדים

אין מה לעשות, פשוט פעם אנשים היו סוחבים כך חיים שלמים עם בן זוג כמו שותף ללא אהבה והיום אנשים לא מוכנים לקבל את זה.
&nbsp
אז שמגיע השעון הביאולוגי, מבינים שאין מושלם ומתפשרים על זוגיות גרועה ללא אהבה רק כדי לא לפספס את הרכבת של ההורות. מה לעשות שזה לא מחזיק לאורך זמן אבל עדיין זה מצב יותר טוב מילד מתרומת זרע כי כך יש לילד גם אמא וגם אבא.
&nbsp
צריך גם להודות באמת, נישואים לא מתאימים לכולם, וגם לא כולם מוצאים את אהבת חייהם. יש מיעוט שמצא ומאושר אבל הרוב לא כך. ולכן יש גירושים, בגידות וכו'
&nbsp
נכון שזוגיות זאת השקעה, והיא גם ההשקעה הכי משתלמת לאושר שלך
אבל זה קורה שזה עם הבן אדם המתאים לך שאתה אוהב. ולא, לא כולם מוצאים אותו

ai21

New member
זה בדיוק - מה שתמיד היה. וזה מה שאבד.

פעם התחתנו - בגלל הילדים,
ולכן כל המצב היה נסבל - נשארו בגלל הילדים.
עבדו על הקשר - למען הילדים.
הרי ילד מבית הרוס - חוטף פגיעה קשה בהרבה מרוב הפגיעות המינוריות שאנשים היסטריים לגביהם.
&nbsp
היום - יש ניפוח חסר פרופורציות של האהבה ההגשמה והסקס,
והפגיעה היא ישירות בקשר ובילדים.

איזון

ברור שאצל זוגות שיש יותר רע מטוב, והם ניסו את הדרכים לגשר ולפשר, גירושין הן בהחלט אופציה.
לא אצל כל הילדים להורים גרושים נגרם נזק בלתי הפיך. אולם, גירושין גורמים לטלטלה אצל ילדים. הם חשופים ליותר תכנים של היעדר בטחון.
לכן זה שיקול, שצריך להתייחס אליו בכובד ראש במאזן השיקולים

לא עניין של מיושנת, עניין של הצבת המטרות

את מציבה את שימור הנישואין כיעד והמדד שלך להצלחת הטיפול הוא שימור הנישואין. אחרים יציבו את המטרה של הטיפול האושר של בני הזוג. יש איזור חפיפה, כאלה שמבחינתם האושר הוא למצוא דרך להמשיך ביחד, אבל ברוב המקרים זוגות שוקלים להתגרש מסיבות מהותיות ולגיטימיות. אם את "מאלצת" (נא לשים לב למרכאות) זוגות להישאר יחד, את מקריבה את האושר ויכולת ההתפתחות האינדיבידואלית של אחד מבני הזוג או של שניהם. לפי דעתי את חייבת להגיד את זה לזוג שמגיע אליך לפני התחלת הטיפול שיוכלו להחליט אם גישה זאת מתאימה להם.

דיסקליימר, אני גרושה.

מטרות לטיפול

הגדרה של מטרות טיפול, נעשית ע"י המטופלים ולא ע"י המטפל.
תפקידו של מטפל היא לסייע למטופלים שלו להגיע למטרה.
לכן, יש זוגות שמגיעים לטיפול כדי לקבל החלטה האם להמשיך בזוגיות או להיפרד.
קטונתי מלהגיד להם מה נכון עבורם.
אושר, הוא כנראה מילת המפתח.

לא ברור על איזה "עבר" את מתבססת

ברוב העולם (וגם אצלינו היהודים) בעבר המאוד לא רחוק מודל ריבוי נשים היה מאוד נפוץ, אז זה טוב לנישואים? הסיבה שלא התגרשו בעבר היא בדיוק הסיבה שבגללה את לא טסה לעבודה על הוברבורד מעופף - האופציה לא קיימת. בעבר (וגם היום בחברות מסויימות) אשה בודדה (גרושה או אלמנה) לא יכלה לשרוד ובטח לא לכלכל ילדים.

למעלה