לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
72597,259 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול זוגי

ברוכים הבאים לפורום טיפול זוגי! הפורום עוסק בתכנים המאפיינים את מערכת היחסים הזוגית: תקשורת, קונפליקטים, התמודדות עם שינויים במהלך השנים, הגבול בין היחיד לבין הזוגי, צרכים אישיים וזוגיים, משברים וכו'. אני פה בשביל השאלות והשיתופים שלכם. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול זוגי

ברוכים הבאים לפורום טיפול זוגי! הפורום עוסק בתכנים המאפיינים את מערכת היחסים הזוגית: תקשורת, קונפליקטים, התמודדות עם שינויים במהלך השנים, הגבול בין היחיד לבין הזוגי, צרכים אישיים וזוגיים, משברים וכו'. אני פה בשביל השאלות והשיתופים שלכם. 

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'היריון נוסף'
היריון נוסף
30/06/2018 | 16:22
18
849

שלום איריס,
בעלי ואני נכנסנו בפני צומת חסום. אני מעוניינת בהיריון נוסף אך בשל שמירת היריון קפדנית בבית חולים עם מחלת היריון קשה, הוא מאוד חושש ואינו מעוניין בהיריון נוסף.
איני מעוניינת לשכנע אותו או לגרום למניפולציה כזו שתעמיד אותו מול עובדה, מבחינתי אין דבר כזה להריץ תיאבון למישהו, הוא אמור לרצות את זה בעצמו בעיקר כי במהותי המוטו שלי הוא תמיד הדדיות.
ראיתי הודעה נוספת מטה דומה לשלנו, אך הסיבות אצלנו הן אחרות. לדברי בעלי הוא אינו מוכן לראות שוב את הסבל שעברתי בבית החולים, דבר ששחק וכיבה אותו לתקופה מאוד ארוכה ואני בהחלט מבינה אותו, אך הרצון לעוד ילד/ה שואב אותי למקום שאיני מסוגלת לתאר. כולי אכולת כאב להריונות שסובבים סביבי בזמן שאיני מסוגלת לעבור תהליך כזה ללא ליווי רופא, שמירה קפדנית ומראות נוראיים וקשים השמורים לעיני רופאים ויולדות.
בשיחות בינינו אני אומרת שאני מבינה אותו ושאני מסוגלת לקחת על עצמי את האחריות בלעבור תהליך כזה אפילו לבד ללא נוכחותו או השקעה כלשהי ממנו. אני מסבירה שמציאות כזו יכולה לעמוד מולי והוא מונע אותה ממני, צורך שכגבר הוא אינו יודע להבין או להכיר. בשלבים מסויימים של השיח אין אפילו פרטנר לשיחה. חשבתי על אופציות אחרות כמו תרומת זרע, אך אני עדיין כבולה לעובדה שהוא בעלי וכל החלטה כזו בנישואים צריכה להעשות בשניים.
הצד שלו בהחלט מובן לי כי ברציונל הוא ראה וחווה קושי של זוועות עולם, אבל מצד אחר החיים ממשיכים והרצון שלי להגשים אימהות חזק יותר ממני.
אשמח אם תוכלי להאיר את עיניי. תודה רבה.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'תינוק או לא תינוק?'
תינוק או לא תינוק?
30/06/2018 | 21:17
231
ערב טוב לך אורחת. אין ספק, שכל גופך ונשמתך משוועים לתינוק. את מתארת זאת בבהירות גדולה,  יחד עם התסכול שאת חווה כשבן זוגך אינו שותף לתשוקתך לילד נוסף. את מבינה ואינך שופטת אותו, אך מאידך, מנסה למצוא דרכים כן לחבוק ילד נוסף. לדעתי, זו בעיה עמוקה ואמיתית שכנראה מלווה בפחד איום שיושב אצל בעלך וחשש אמיתי לחייך. הוא אינו יכול להתגבר לבד על פחדיו, שלא בטוח שרק סיפור ההריון הקודם הפחיד אותו. כאשר יש כזו התנגדות לצעד אחד מבני הזוג, למרות   הקשר טוב והאהבה ביניהם, יש לחשוב על עוד אפשרויות להתנגדותו.
אני מציעה לכם להגיע לטיפול פסיכואנליטי זוגי שמטפל בלא-מודע, ברבדים עמוקים כדי להבין את המקור לפחד וללמוד להתגבר עליו.
בינתיים שבוע וב לך.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'"איני מעוניינת לשכנע אותו או לגרום למניפולציה כזו שתעמיד'
"איני מעוניינת לשכנע אותו או לגרום למניפולציה כזו שתעמיד
03/07/2018 | 15:41
2
181
ואז יש לך פוסט שלם ששואל איך לשכנע....
את לא מצליחה לתקשר עם עצמך, בטח שלא עם בעלך.
תתחילי בשיפור התקשורת
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'ממש לא נכון אבל גם סיוע בפידבק בהבנת הנקרא..'
ממש לא נכון אבל גם סיוע בפידבק בהבנת הנקרא..
03/07/2018 | 22:13
1
147
צר לי אבל אף אחד אינו מעוניין לשכנע. בטח שלא אני וגם לא פתחתי פוסט איך לשכנע.
אני צריכה עזרה בנקודת אמצע תקועה בבחינת מה לעשות.
לא הלך לך..לא נורא, תוכלי תמיד לנסות לתקוף גם מחר.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אם כך הפתרון פשוט, אל תעשו עוד ילד'
אם כך הפתרון פשוט, אל תעשו עוד ילד
05/07/2018 | 16:16
108
ילד צריך לעשות מתוך רצון של שני הצדדים בילד.
בעלך לא פוסח על הסעיפים, לא פתאום "יעבור לו", הוא בכל מאודו לא רוצה ילד.
את אומרת שאת לא מעוניינת לעשות לו תרגיל וגם לא מנסה לשכנע

אם כך התשובה ברורה ולא מובן איך לא הגעת אליה לבד, לא עושים עוד ילד.

אם המניע היחידי של בעלך הוא הריון בסיכון אז תדוני איתו באימוץ ילד.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'מה עם פונדקאות?'
מה עם פונדקאות?
05/07/2018 | 07:29
1
153
אם הבעיה היא ההריון ולא הילד הנוסף, אז פונדקאות אמורה להיות הפיתרון המושלם עבורכם.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'יכול להיות שמסיבות רפואיות לא ניתן לשאוב ממנה ביציות'
יכול להיות שמסיבות רפואיות לא ניתן לשאוב ממנה ביציות
15/07/2018 | 22:46
46
היא לא סיפקה את רוב הפרטים, היא הסתפקה בתיאור "זוועות עולם", רק היא, הצוות הרפואי ובעלה יודעים מה עבר עליה ואילו בעיות רפואיות יש לה.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'הצורך/ כמיהה לילד נוסף הוא בהחלט צורך שגבר מבין לא פחות טוב'
הצורך/ כמיהה לילד נוסף הוא בהחלט צורך שגבר מבין לא פחות טוב
05/07/2018 | 09:35
1
161
יש מעט מאוד נשים שיש להן צורך ב"הריון" נוסף לשם ההריון. זה לרוב אמצעי לא הכי כייפי להשיג את המטרה (ילד) ובמקרה שלך , על אחת כמה וכמה.
מה שאת אומרת שאת מוכנה לקחת את האחריות לבד אלה דברים ללא כיסוי. הרי אם יקרה לך משהו, ברור שהוא יצטרך גם לשאת בנטל.
חוץ מזה, שבהמשך למה שחובטת אמרה - הייתי מברר אם זה העניין היחיד או שהוא פשוט לא מעוניין בעוד ילד. משום מה יש לי הרגשה שמדובר באפשרות השניה, כי אחרת היית בוחנת פונדקאות לפני שהיית בוחנת תרומת זרע.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'ברור שהרצון הוא בעוד ילד'
ברור שהרצון הוא בעוד ילד
<< ההודעה הנוכחית
05/07/2018 | 15:36
111
כמובן שמי שישא בעול הכלכלי הוא הגבר, גם במקרה שהזוגיות לא תחזיק

ילד עושים מאהבה ורצון משותף, זאת החלטה עם השלכות לכל החיים
ברור שאף אחד לא מצטער על ילד שנולד אבל לפעמים הרצון לילד בא מסיבות אחרות, יש נשים למשל שחושבות שאם יהיו יותר ילדים הם יחזיקו יותר את הגבר או עוד סיבות חברתיות אחרות.

כבר עברנו את התקופה של הדור הקודם שלנו שכל מטרתם בחיים הייתה להביא ילדים ולשרוד, היום אנשים גם רוצים להנות מהחיים ולא לעסוק רק בגידול ילדים

בהחלט הצד שלו מובן, ואם כבר יש לכם ילד את צריכה לשאול את עצמך למה את כלכך חושקת בילד נוסף

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'מה זו מחלת הריון קשה?'
מה זו מחלת הריון קשה?
06/07/2018 | 03:16
95
את נשמעת לי מאוד דרמטית. מחלת הריון קשה, שמירת הריון קפדנית, מראות נוראים וקשים השמורים לעיני רופאים ויולדות. 
במה מדובר? את הרי אורחת אנונימית, אז תביאי עובדות במקום קשקשת. 
מהפוסט הפטפטני שלא מוסר פרטים אני מסיקה שאת טיפוס שזקוק להרבה תשומת לב, נוטה לגוזמאות ולרחמים עצמיים. אולי אני טועה אבל נשמע שבהריון עשית הרבה קונצים בשביל לקבל יחס מועדף ובעלך לא מוכן לעבור שנית את הגיהנום שהעברת אותו. 
אם הוא מסרב לחלוטין ואת לא יכולה להשלים עם ילד אחד, הפתרון הוא להתגרש. 

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'יש מצב שתשקלו אימוץ? יש כל כך הרבה ילדים שצריכים בית......'
יש מצב שתשקלו אימוץ? יש כל כך הרבה ילדים שצריכים בית......
08/07/2018 | 21:06
4
37
לצפיה ב-'מתי בפעם האחרונה בדקת את זה?'
מתי בפעם האחרונה בדקת את זה?
08/07/2018 | 23:11
3
84
זה לא קשור ישירות לנושא הפוסט, אבל כשאנשים כותבים שטויות מתוך בורות, זה ממש מקומם. אז לפני שאת יוצאת בהמלצות כדאי לבדוק את הנתונים (שבכלל לא מסובך למצוא אותם) - בישראל יש מעט מאוד ילדים שמחכים לאימוץ, אם בכלל. אולי יש הרבה ילדים שצריכים בית, אבל רובם לא ברי אימוץ מבחינה משפטית (יש להם הורים ביולוגיים שלא מעוניינים שימסרו לאימוץ ולא חותמים על ויתור עליהם). המעטים שכן הם לרוב לא תינוקות, הם מגיעים עם קשיים ולא כל משפחה מסוגלת להתמודד איתם (לכן השרות למען הילד בודק כל משפחה מאוד לעומק). המתנה לאימוץ בישראל נמשכת שנים רבות וישנה לרוב קדימות בתור למשפחות ללא ילדים. אימוץ מחו"ל מתבצע רק מרוסיה וגם זה לילדים יחסית גדולים (מעל גיל שנתיים או 3) או ילדים עם צרכים מיוחדים. זה נעשה דרך עמותה, התהליך יקר מאוד ואורך מספר שנים.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אחי וזוגתו אימצו לפני 3 שנים תינוק נורמלי מרוסיה'
אחי וזוגתו אימצו לפני 3 שנים תינוק נורמלי מרוסיה
11/07/2018 | 09:17
2
94
הם נאלצו לאמץ מרוסיה ולא בארץ כי הם לא דתיים
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'טוב, הרמת להנחתה...'
טוב, הרמת להנחתה...
22/07/2018 | 21:57
1
57
מה הקשר בין לאמץ ילד לזה שהם לא דתיים? לא הבנתי
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'משרד העבודה והרווחה: לא לתת לחילונים לאמץ תינוקות לא יהודים'
משרד העבודה והרווחה: לא לתת לחילונים לאמץ תינוקות לא יהודים
23/07/2018 | 18:04
46
זוג חילוני ממרכז הארץ, שביקש לאמץ תינוק בישראל, נדהם לשמוע מפקידת משרד העבודה והרווחה: "זמן ההמתנה לילדים לא יהודים קצר יותר, אבל נותנים אותם רק למשפחות דתיות. אם אתם רוצים – תחזרו לכאן עם כיפה וחצאית ותקודמו בתור". תגובת המשרד: "אנחנו דואגים לטובת הילדים"
זו הנחיה רשמית של המשרד הממשלתי האחראי על האימוץ.
מכיוון שהם לא דתיים הם היו נאלצו לאמץ תינוק בחו"ל ולא בארץ.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'היית מאושפזת חצי שנה בבית חולים? מה זאת שמירת הריון קשה?'
היית מאושפזת חצי שנה בבית חולים? מה זאת שמירת הריון קשה?
11/07/2018 | 09:25
72
מהם "מראות נוראיים וקשים השמורים לעיני רופאים ויולדות"?

איך במצב כזה את חושבת שתוכלי לעבור את התהליך לבד וללא השקעה ממנו?
נני שהוא יתעלם ממך, כשתהיי מאושפזת חצי שנה בבית החולים מי ידאג לבית ולילד שכבר נולד אם לא הוא?
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'ילד/ה עושים בהסכמה או לא עושים בכלל'
ילד/ה עושים בהסכמה או לא עושים בכלל
15/07/2018 | 22:44
57
אין ביניכם הסכמה, לכן התשובה היא שאינך צריכה להיכנס להריון נוסף.

הוא ראה אותך סובלת בהריון הקודם ולא רוצה לראות אותך סובלת שוב, הייתה לך מחלת הריון קשה לדברייך ויתכן אף שהיית בסכנת חיים (אני מעלה ספקולציה זו מכיוון שדברייך מאוד דרמטיים) ואני מניח שהוא לא מוכן לגדל שני ילדים לבד במידה ולא תשרדי בפעם הבאה. תאלצי לוותר על הרעיון.
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'היריון נוסף'
היריון נוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2018 | 13:00
35
הי אורחת.
השאלה שהעלית דומה מאוד למה שעוברים זוגות בטיפולי פוריות.
פעמים רבות הקושי הנלווה להיריון גורם לאחד מן הצדדים להפסיק לרצות לשלם את המחיר הכבד בדרך לעוד ילד.
אני יודעת שזה קונפליקט אמיתי בו כל אחד מבני הזוג לא מוכן לוותר. לעיתים הרצון לילד נוסף משכיח את המחיר הבריאותי והרפואי. ללא ספק אתם צריכים לעבור דרך ארוכה כדי להסכים את ההחלטה שתקבלו. זוהי סיטואציה שללא הסכמה עלולה לפרק את הזוגיות שלכם.
אם ההיריון הקודם היה מסכן חיים, הרי שבעלך כ"כ דואג לך שהוא לא מוכן לסכן אותך לטובת הרחבת המשפחה.
בהצלחה
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
25/09/2018 | 15:46
7
אולי יש דרך לדובב אותו לזה לאט ובהדרגה, לא בבת אחת ולא במריבות. קודם שפרו וחזקו את היחסים ביניכם, דברו יותר ועשו מעשים משותפים יותר. אם תתחזק האהבה והרומנטיקה, אולי יעזור להכין את בעלך להבאת חיים חדשים. אני כרווק מניח שהבאת חיים לעולם קשורה בפיתוח אהבה והשקעה רגשית.

טיפול זוגי >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
מי אני? * מומחית בעבודה עם זוגות ויחידים. * בעלת 25 שנות ניסיון טיפולי. *תואר שני מטעם האוניברסיטה העברית. * מנחת קבוצות מטעם משרד הרווחה, שירות התעסו
עוד...

הודעות אחרונות

12:49 | 08.11.18 דליה גרינבאום
11:14 | 30.10.18 דליה גרינבאום
09:19 | 16.10.18 לינו6
17:26 | 15.10.18 דליה גרינבאום
23:36 | 09.10.18 דליה גרינבאום
12:51 | 08.10.18 אורחים בפורום
13:22 | 25.09.18 Mate22
17:01 | 24.09.18 אורחים בפורום
11:05 | 17.09.18 אורחים בפורום
17:17 | 09.09.18 דליה גרינבאום
10:55 | 04.09.18 natasha391
13:34 | 30.08.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ