לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71187,118 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול זוגי

ברוכים הבאים לפורום טיפול זוגי! הפורום עוסק בתכנים המאפיינים את מערכת היחסים הזוגית: תקשורת, קונפליקטים, התמודדות עם שינויים במהלך השנים, הגבול בין היחיד לבין הזוגי, צרכים אישיים וזוגיים, משברים וכו'. אני פה בשביל השאלות והשיתופים שלכם. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול זוגי

ברוכים הבאים לפורום טיפול זוגי! הפורום עוסק בתכנים המאפיינים את מערכת היחסים הזוגית: תקשורת, קונפליקטים, התמודדות עם שינויים במהלך השנים, הגבול בין היחיד לבין הזוגי, צרכים אישיים וזוגיים, משברים וכו'. אני פה בשביל השאלות והשיתופים שלכם. 

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'בעלי מתעלם ממני ליד המשפחה המורחבת '
בעלי מתעלם ממני ליד המשפחה המורחבת
<< ההודעה הנוכחית
27/06/2018 | 19:18
5
201
אני נשואה מס׳ חודשים , בתחילת הריון , עם בעלי כ5 שנים 
לי ולבעלי יש בעיה שחוזרת על עצמה כל הזמן בוראציות שונות, כשאנחנו רבים וכשהוא כועס הוא נוטה להיסגר, להתעלם ממני לפעמים למס׳ ימים שלמים שהוא לא מדבר איתי ולפעמים גם לברוח מהבית לכמה שעות... לפעמים יותר(כבר קרה שנעלם ל12 שעות)
המריבות שלנו בדרך כלל הם על שטויות ולא על דברים מהותיים , לפחות בעיניי , אני יותר סלחנית ומעבירה מהר אם היה כמוני כנראה שכל הקשר ביננו היה נראה אחרת ...אני מאוד מנסה לפייס אותו תמיד בכל המצבים האלו ולא משנה אם אני נפגעת ממנו אפילו מאוד, פשוט עושה הכל כדי שלא יצא, שלא יברח לי מהבית, זה לא תמיד עובד, אם אני מונעת ממנו לצאת גם אם כוונתי טובה ככל שתהיה הוא משתגע ומתחיל לשבור חפצים בבית ,ואני יודעת שאסור לי למנוע ממנו לצאת שזו הדרך שלו להתמודד ולהירגע פשוט לא תמיד מצליחה להימנע מזה מרגישה שהוא בורח מהבית על כל שטות במקום להתמודד , אבל מנסה לתת לו ללכת , בלילות כשזה קורה אז הרבה יותר קשה לי עם זה.
רציתי להתייעץ אתכם לגבי המקרה האחרון ,היה אירוע של הכנסת ספר תורה לסבא שלו, אירוע משפחתי מורחב של המשפחה שלו אצל סבתו בבית,הוא נסע אליהם בשעות מוקדמות יותר אמרתי לו שאני אקח אוטובוס לשם ואצטרף מאוחר יותר, קבענו שהוא יאסוף אותי אליהם כשאגיע.
יש לציין שהנסיעה באוטובוס במשך שעה היתה לי מאוד קשה בגלל כל תופעות הלוואי של תחילת ההריון אבל מאוד היה לשנינו חשוב שאגיע לאירוע.
לפני שיצאתי מהבית עדכנתי אותו שהאוטובוס יגיע לקראת 19:15 הוא אמר שזה קצת בעייתי כי האירוע מתחיל ב19 , שאלתי אותו אז מה לעשות ?אמר לי לא משנה תגיעי יהיה בסדר, בהמשך הוא סימס לי שהדרכים חסומות ואיך יקח אותי , ושאקח מונית ספיישל כשאגיע לתחנה במקום שיאסוף אותי, לא הבנתי איך פתאום הדרכים חסומות ... זו נסיעה של 5 דקות בשבילו לאסוף אותי , שאלתי אותו אם מעדיף לבוא לאסוף אותי כי היה עדיין מוקדם וככה לא נאחר ולא תהיה בעיה בשבילו זה רבע שעה /10 דקות נסיעה לכל כיוון וחשבתי שזה יוכל להיות פיתרון גם מבחינת הזמנים שהוא רוצה שנהיה שם עוד נגיע לקראת 18:30 וגם מבחינתי לנסוע עכשיו שעה באוטובוס כשאני סובלת מריחות ורגישה לטילטולים של האוטובוס הוא כמובן העדיף שלא ואמר לי תבואי...
התקשרתי אליו לפני שיצאתי שאלתי אותו מה הבעיה שיאסוף אותי 5 דקות כשאני מגיעה הוא ענה שהוא יושב עם המשפחה שלו ,אמרתי לו אז מה? זה כמה דקות תאסוף אותי עוד לא התחילו עדיין את התהלוכה עם הספר עוד לא 19 הוא ציין שהוא כבר בבית כנסת ויש אנשים ...נעלבתי ממנו הוא התעצבן שאני עושה סרט על לקחת מונית ספיישל לבית של סבתו  וניתק לי בפרצוף , התקשרתי שוב שאלתי אותו מה יש לך למה אתה מנתק ככה? אמרת שתיקח אותי פתאום זה בעיה? אני לא מבינה מה הבעיה לאסוף אותי 5 דקות אם אתה פנוי לבוא 
בהמשך כשכבר הייתי בדרך הוא סימס לי שהוא צריך להישאר לכתוב אות בספר תורה, אמרתי לו בסדר ולא הפרעתי לו יותר כי הבנתי שעסוק באמת ולא יוכל לבוא אז הזמנתי מונית ספיישל , אחרי כמה דקות הוא התקשר אמר לי שסיים ושהוא בדרך אליי
אמרתי לו שבסדר לא התכוונתי להיכנס לשום פינה של ריב או להעלות את זה שאולי קצת נפגעתי שהרגשתי שהוא לא כל כך מוכן לאסוף את אשתו 5 דקות מתחנת האוטובוס אבל הוא כבר היה במוד אחר אז הוא התחיל להתעצבן עליי בטלפון שמה הבעיה שלי לקחת מונית ספיישל 2 דקות ולמה הוא צריך לצאת מהאירוע אמרתי לו שהאירוע של התהלוכה עוד לא התחיל אז אני לא מבינה מה הבעיה , וחוץ מזה כשאמרת שאתה עסוק עם כתיבת האות לא הצקתי לך ולא ביקשתי שתבוא אבל אם אתה לא עסוק ויכול לבוא לקחת את אשתך אז איפה הבעיה? נפגעתי ממנו, ניסיתי לשים את עצמי בנעליים שלו ואני יודעת בוודאות שאם זה היה אירוע של המשפחה שלי ובעלי היה בא באוטובוס של שעה ( גם בלי שיהיה בהריון!) אני אעזוב לכמה דקות את האירוע כשהוא מגיע כבר לעיר ואאסוף אותו עם הרכב גם אם אפסיד קצת מלהיות באירוע...
מעבר לזה אם היה שולח לי הודעה יפה ולא של עצבים איפה את וניתוקים בטלפון ... והיה מסביר לי שמאוד חשוב לו לא לפספס מהאירוע כלום ולא לעזוב אותו אפילו ל5 דקות והיה רושם לי שלמרות שאמר שיקח אותי הוא שינה את דעתו והבין שממש חשוב לו להישאר ושאם אוכל לקחת מונית לבית של סבתו, אז גם אם הייתי קצת מתאכזבת הייתי עושה את זה בהרגשה אחרת , גם אם לי קשה להבין הייתי מקבלת את זה למרות שבמצב הפוך אני חושבת אחרת ממנו , כיאצלי בעלי מקום ראשון ואם הוא צריך שאגיע הייתי מגיעה גם באמצע אירוע כזה, אבל אנחנו שונים וזה בסדר לא חייב שיהיו אותם דיעות פשוט הכל עניין של גישה ..והוא בחר בגישה שלילית כאילו אני מציקה לו ולא הסביר את עצמו יפה בכלל
אז כשהוא בא לאסוף אותי הוא כבא בא בעצבים ובכעס כבר נהיה ממש קשה ורבנו באוטו הוא נכנס למצב הזה שלו , אמרתי לו אם זה ככה ותתנהג אליי ככה אני אסע עכשיו הביתה , חששתי מהיחס שלו הייתי נסערת ובוכה , הוא אמא את כבר פה מה העניין , ומה שקרה זה שכל אותו הערב הוא התעלם מקיומי וזה ליד כל המשפחה המורחבת שלו דודים דודות ואחיות וכולם... היה לי מאוד קשה הרגשתי מאוד מושפלת כל התהלוכה אני מנסה להתקרב אליו לתת לו יד והוא מעדיף להתרחק ולא לדבר איתי בהמשך הערב כשישבו לאכול  כולם ישבתי לבד סימסתי לו שקשה לי לשבת לבד , כמעט פרצתי בבכי שם כשישבתי בצד זה לא עניין אותו... אמא שלו קלטה אותי ככה ועוד חלק מהדודים שאלו מה קרה
מאוד הובכתי כי כל פעם שניסיתי להתקרב הוא דחה אותי ואמר שלא מסוגל לראות תפרצוף שלי בהמשך הערב אחרי שסיימו לשבת לארוחה בחוץ הוא עלה לבית של סבתו ואני נשארתי על אותו כיסא בצד למטה לא יודעת מה לעשות עם עצמי כבר מרגישה מאוד רע ומושפלת ככה בצד ליד כולם... אחרי שעלה לשם ניסיתי שוב , עליתי גם לא היה לי כבר נעים שכולם יראו שאני לבד , אז עליתי אחריו הוא ישב שם עם כמה מבנות המשפחה שלו הם ראו אותי נכנסת אמרו לי שלום כזה הסתכלו עליי והוא פשוט לא הניד עפעף לכיוון שלי .. לא הציע לי לשבת איתם לא אמר לי מילה , זה היה כזה מוזר ומביך, ברחתי לשירותים של הבית ופרצתי בבכי, סימסתי לו שאני פה בשירותים בוכה וכשיסיים יבוא, הוא התעלם ,התקשרתי אליו הוא לא ענה , לא ידעתי איך לצאת ככה ליד כל האנשים , בסוף אספתי את עצמי ויצאתי מהשירותים אמרתי לו לידם אם הוא יכול לבוא לרגע שאני צריכה אותו הוא התעלם כזה סובב את הראש ליווה את הבנות שדיבר איתם לכיוון היציאה מסתבר שהן עמדו ללכת ואז נכנס למטבח לא יכולתי כבר באתי אחריו אמרתי לו שידבר איתי , הוא הלך לכיוון אחד החדרים ואני אחריו סגר אחריו את הדלת ושם פרצתי בבכי אמרתי לו שלא משנה מה קרה ביננו וכמה כועס הוא מבייש אותי ביחס הזה ליד כולם הוא כעס ואמר שלא יכול להתנהג כמו שהוא לא מרגיש ולעשות הצגה אמרתי לו שיכל להשתדל יחס מינימלי לאשתו לא נשיקות חיבוקים עכשיו..אבל גם לא התעלמות מופגנת ,דיברנו שוב על מה שעצבן אותו שלא יכלתי לקחת מונית הוא ממש כעס העיף דברים בחדר והרים עליי את הקול באיזשהו שלב שניסיתי להרים משהו שהוא זרק וגם התחננתי שיפסיק ואיזה בושות הוא עושה לנו ,אם ישמעו הכל ,הוא דחף אותי אני לא זוכרת אם בטעות או במתכוון מתוך חוסר מודעות למצב ולעצבים שלו אבל אז נקרע לי השרוול של החולצה
אחר כך הוא גם כינה אותי סתומה ומטומטמת מילים כואבות שאני בחיים לא מעיזה לדבר אליו ככה , הוא דיבר על זה שאנחנו לא מסתדרים וצריך להתגרש , משהו שהוא מעלה בכל ריב כמעט משהו שאני מעולם לא מעלה בריבים ומאוד כואב לי לשמוע... וגם הוסיף שהוא לא ישן היום איתי בבית כי לא מסוגל להסתכל עליי בכלל ,בהמשך שנהיה קצת יותר שקט בבית של סבתו הוא יצא בסערה מהחדר וברח מהבית שלה יצאתי בבושה גדולה אחריו הוא לא אמר שלום לאף אחד שם לא כלום לקח את הרכב ונסענו משם מהר מאוד התביישתי נורא... באוטו רבנו הוא נסע בחדות על הכביש הבטן כבר התחילה לכאוב לי מכל הלחצים אבל כל מה שאני אומרת ומנסה להסביר לו איך הרגשתי ושזה היה משפיל הוא ענה שעל הז** שלו ושזה מעניין לו את הבי** ושאם היה אפשר עכשיו ללכת לרבנות הוא היה הולך ושמחר עובד צהריים אז הוא לא יכול אמרתי לו ברגע של תסכול וכאב אז תפסיק לאיים בוא נלך על הבוקר תקום מוקדם למה לדחות בעוד יום משהו שאתה כל כך רוצה לעשות כבר מזמן?!  הוא ענה כן זה מה שנעשה תהיי מוכנה ב8 בבוקר ... כבר לא יכלתי ,הרגשתי רע עם לחץ בבטן וסחרחורת מהנסיעה פרצתי בצעקה של כאב בתוך האוטו פשוט צעקה של תסכול מטורף שיצאה ממני ופרצתי בבכי זה רק עשה לי התכווצות בבטן ועשה לי הכל יותר רע 
כשהגענו הביתה הוא התלבש כדי לצאת, לברוח מהבית לישון באוטו התחננתי בפניו שלא ישאיר אותי ככה שאני לא מרגישה טוב שנתרחק שלא אפריע לו שישן בחדר ולא אגיע להפריע לו ואז אמא שלו התקשרה פעמיים אליו ואז אליי התחננתי בפניו שיענה שלא יבייש אותי יותר ממה שכבר היה 
הייתי בסערת רגשות ובוכה ולא יכלתי לענות לה בכלל אמרתי לו בבקשה תגיד שלא הרגשתי טוב ושנאלצנו ללכת בגלל זה..אחרי שהיא התקשרה שוב כבר בפעם השלישית הוא ענה לה ואמר לה את מה שביקשתי בחצי פה,היא לא כל כך האמינה היה ניתן לשמוע זאת בקול
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'הבעל שלך'
הבעל שלך
06/07/2018 | 03:48
1
94
שובר דברים, בורח מהבית למספר שעות, מעיף אותך (ואת עוד בהריון!), קורע את הבגדים שלך, מקלל אותך, מתעלם ממך, מודיע לך כל פעם שהוא רוצה להתגרש ולך מה שמפריע שהוא מתעלם ממך מול משפחתו?
בואי נתחיל ממה שהכי מפריע לך: אם הוא מתעלם ממך בנוכחות משפחתו, אל תנסי לגרום לו להתייחס אלייך. דברי עם בני משפחה אחרים, ציחקי איתם, ואם מישהו שם לב שאתם לא מדברים ואומר לך משהו, תעני שהם מוזמנים לפנות אל בעלך כי את לא הכתובת. אני במקומך בכלל הייתי מודיעה שאני חייבת לחזור הביתה כי מרגישה לא טוב, לוקחת מונית לאוטובוס (או מונית עד הבית אם הייתי מרגישה לא טוב) וחוזרת. 

נמשיך עם ההתנהגות שלך: לא מבינה מדוע חשבת שראוי שבעלך יעזוב את האירוע מיד כשהוא מתחיל כדי לאסוף את הוד מלכותה - אשתו. את משתמשת בתואר "אשתו" לעיתים קרובות, ונשמע שאת חושבת שזה תואר שמקנה לך יחס של מלכה. לא היית יכולה להגיע קודם? איכשהו יצא שאת חייבת להגיע בדיוק בדקה שבה הטקס מתחיל? לא קונה את זה. ואם לא היתה אפשרות אחרת, מיד אומרים לו שתקחי מונית כדי שלא יצא איך שמתחיל האירוע. בתור "אשתו" את אמורה גם להתחשב בו, ולא לחשוב רק עלייך. 

הוא רוצה להעלם מהבית כשאתם רבים? תני לו! מה זה "שלא יברח לך מהבית"? שיברח! ותברחי גם את! הוא נעלם, תעלמי את ליותר שעות (אמא? חברה?). או שתשארי בבית ושימי סדרה כייפית בטלויזיה וכשהוא חוזר תתעלמי ממנו. 
נשמע שבעלך הוא כל עולמך, וזה הופך אותך לטרחנית ומעיקה. 

אחרי כל זה, אם בעלך מרים עלייך ידיים, אני חושבת שאת צריכה להסכים איתו ולהתגרש. זה קו אדום שחמור מאוד אם חוצים אותו. נכון, קשה מאוד לעשות זאת, במיוחד כשאת בהריון, אבל תחשבי שלילד עדיף יהיה לגדול מבלי לראות איך אבא שובר דברים ומכה את אמא. לפני שאת רצה איתו לרבנות תקבעי לך פגישה עם עו"ד שיסביר לך על הזכויות שלך. אבל את צריכה להיות כנה עם עצמך ולחשוב אם הוא באמת בכוונה העיף אותך, או שזה היה בטעות. 

מה שלא יהיה, אני ממליצה לך ללכת לפסיכולוג כי הצורה שאת מתנהלת בה מזיקה לך ותמשיך להזיק לך אם לא תפתחי כישורי תקשורת בוגרים יותר. 

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'הבעל שלך שובר דברים'
הבעל שלך שובר דברים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2018 | 13:08
30
אהבתי את התגובה.
היא ישירה, ממוקדת ובעיקר מוציאה את כותבת ההודעה מהמקום הנחות אליו היא נכנסה.

טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'אתם שני ילדים שלא התבגרו, הייתי ממליץ לכם להתגרש'
אתם שני ילדים שלא התבגרו, הייתי ממליץ לכם להתגרש
11/07/2018 | 09:19
49
אבל אז יש צ'אנס שתאמללו עוד אנשים, ככה אתם מאמללים רק אחד את השני.
עדיף תעשו דרמות אחד לשני
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'עוד קורבן של ילדות קשה עם הורים שלא חיזקו אותך ולא הפריחו בך'
עוד קורבן של ילדות קשה עם הורים שלא חיזקו אותך ולא הפריחו בך
22/07/2018 | 19:23
45
אהבה עצמית וביטחון עצמי.
התחתנת עם גבר שלא יודע להכיל אותך ולא רואה את היופי הפנימי שלך.
את במקום קשה כי גברים מסוגו, הם לא רעים. אני בטוחה שיש בו גם הרבה דברים טובים אבל הוא מאס בך מהסיבות הלא נכונות ורואה רק את עצמו וטובתו.
עבודה קשה לפנייך. הריון או לא הריון - את חייבת להתחיל בעבודה עצמית. עדיף עם לווי של מישהו אם זה מטפל/ת או פסיכולוג/ית או סתם חברה טובה. בשביל האושר שלך שמקרין על הילד שלך - התחילי להתרגל לחיים עצמאיים בלעדיו.
יש לך לאן ללכת? הורים? אחיות? עדיף לצאת משם לתקופה לפחות שלא תהיי לבד.   
טיפול זוגי >>
לצפיה ב-'תברחי תברחי תברחי'
תברחי תברחי תברחי
30/08/2018 | 21:55
19
ועם את עדיין בשלב מספיק מוקדם בהריון אז תעשי הפלה ואז תברחי. בעלך איש אלים, גם אם האלימות שלו לא ממש מתבטאת בהכאה (אם כי הוא כבר הספיק לפחות פעם אחד לדחוף אותך) הוא אלים באופי.
מכל מה שסיפרת עולה תמונה של ילד קטן שלא מסוגל לשלוט בכעסים של עצמו, לא מסוגל לנהל שיחה בוגרת, ובמידה מסויימת גם לא מעוניין. 
אני גם ארחיק ואומר שהוא לא באמת אוהב אותך מספיק (או לפחות לא יותר מאשר את עצמו) כי אחרת הוא היה עושה מאמץ קצת יותר רציני להכיל אותך.
וכן אני קצת מסכימה עם תגובות לפני שאומרות שאת קצת ילדותית ותלותית אבל אין שום פופורציה בין מה שאת עשית לבין איך שהוא מגיב. 
בכלל כל ההתנהלות הזו שבה הוא כועס ואת מתחננת זה מתכון לאסון, מה  שלא תעשי אני מבטיחה לך כבר עכשיו שאין לכם שום דרך לשבור את התבנית הזו, ואם לא תעזבי אותו עכשיו את דנה את עצמך לשנים רבות של הקרנה בלתי פוסקת של אותו הסרט הגרוע, רק תוסיפי לזה עוד ילד שניים או שלושה וכנראה גם סף אלימות גבוה יותר. 
בקיצור יש לי רק עיצה אחת תברחי! ואם יש לך דרך לא להתקע איתו בהורות משותפת ל 18 שנים הקרובות תקחי אותה (גם אם זה קשה ונוגד את מה שאת מאמינה) כי הוא בדיוק הטיפוס שימרר לך את החיים רק כי ככה בא לו. 
טיפול זוגי >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
דליה גרינבאום, יועצת זוגית ופסיכותרפיסטית, עוסקת בטיפול בזוגות וביחידים כבר מעל 25 שנה. במהלך השנים בהן אני מטפלת באנשים התמחיתי בעבודה עם זוגות ועם י
עוד...

הודעות אחרונות

11:05 | 17.09.18 אורחים בפורום
17:17 | 09.09.18 דליה גרינבאום
10:55 | 04.09.18 natasha391
13:34 | 30.08.18 אורחים בפורום
12:43 | 27.08.18 דליה גרינבאום
12:39 | 26.08.18 אורחים בפורום
10:35 | 23.08.18 אורחים בפורום
01:26 | 23.08.18 אורחים בפורום
13:41 | 22.08.18 אורחים בפורום
12:02 | 21.08.18 WantedDeadOrAlive

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ