מסוגלות הורית

שמפרטי1

New member
מסוגלות הורית

שלום רב
נשואים 6 שנים פלוס 1 בן שנתיים
מאז שהילד נולד אישתי לא מתפקדת חוזרת מהעבודה ב ב 16:00 ונרדמת ב 19:00 כל יום כולל שישי שבת פלוס ארועים שלי נראים חמורים שנשארה עם הילד בבית שהיה חולה בבוקר היא החליקה את השיער עם מחליק שיער והשאירה אותו על הרצפה לוהט הילד נגע בזה ונכווה ארוע שני זמן קצר לאחר מכן במהלך הכנת אנלציות (סובל מבעיות נשימה)הכינה לו עם מזרק והשאירה אותו על הרצפה ליד המיטה שלו כמה ימים נלקח בכוח מידיו שרצה לרוץ ולשחק איתו.האם יש לה בעיה אשמח לשמוע עצות וחוות דעת וכמובן לענות על עוד שאלות.

מסוגלות הורית

היי,
אני לא מכירה את אשתך כך שייתכן שבאופייה היא מפוזרת אבל בשני המקרים שציינת זה עלול היה להיגמר באסון. לכן סביר להניח שזה מתוך חוסר תשומת לב או עומס, אבל אתה חייב לדבר איתה על כך: כשיש ילדים חייבים לקחת אחריות יתירה להבין שאנחנו לא רק אחראים על עצמינו אלא שיש לנו פעוט שתלוי בנו.
תנסה לברר איתה ולהעיר לה ואני מקווה שזה יעזור ותשאל אותה אם היא זקוקה לעזרתך.

בהצלחה

אשתך נבדקה על ידי בעל מקצוע לשלילת דיכאון אחרי לידה?

האירועים, שאמנם הם חמורים, מצביעים על פיזור נפש. זה יחד עם העובדה שהיא הולכת לישון כל כך מוקדם, יכולים להעיד על דיכאון אחרי לידה, שלא עבר.
אם זה זה - הסביבה מצפה ממנה לתפקד רגיל, אבל היא לא יכולה. זה לא עיניין של מסוגלות הורית אלא של יכולת נפשית.

שווה להתייעץ עם רופא המשפחה ולבדוק.

mitmit11

New member
הוצאת לי את המילים מהמקלדת. נקרא כמו דא"ל קלאסי שלא טופל

נהורית1

New member
היי אבא מודאג

אשתך נראית לי מותשת. האם עד לפני הולדת הבן הכל אצלה היה תקין? אם כן, כנראה שהמטלות הרבות של עבודה+בית+טיפול בתינוק, גורם לה לאיבוד כוחות. שלא לדבר אם במקרה היא קמה בלילה לטפל בתינוק בוכה. יכול להיות שיש לה חוסר דם, חוסר בברזל וויטמינים. כדאי שתטפל בעצמה, כי אם יקרה לה חלילה משהו, גם אתה בסופו של דבר תסבול.

ayaht

New member
השאלה היא האם אתה נוטל חלק בטיפול בילד או שהכל נופל עליה

סה"כ חוסר שינה זה דבר קשה שמשפיע על התפקוד היומיומי וזה משהו שכל ההורים הטריים חווים.
אם אין לה עזרה ממך, לא פלא שהיא כל כך עייפה.

כתבת שבמשך כמה ימים המזרק של האינהלציה היה על הרצפה ובסוף הילד ניסה לקחת ולרוץ איתו.

אם המזרק היה שם כמה ימים, למה *אתה* לא לקחת אותו בעצמך?

למעלה