שוחרר CMS חדש - croco cms

zeshe shoel

New member
תתחדש!

כמה דברים:
&nbsp
1. רואים שיש כיוון טוב. ממשק הניהול נראה מאוד נוח ופשוט.
&nbsp
2. יש בממשחק הניהול באגים ואני לא מצליח למשל לנהל את דף הבית. בפיירפוקס בכלל לא נפתח לי :/
&nbsp
3. כל הכבוד שזה קוד פתוח! יהיה לך יותר נוח ונכון לאחסן את זה ב Github לדעתי.
&nbsp
4. יש אפשרויות טמפלטינג?
&nbsp
המון בהצלחה!

זה לא שלי

כדאי ליצור קשר עם האדם שכתב את זה

&nbsp

cooldoc

New member
מערכת Croko

הי,

שמי אבי ואני יוצר המערכת :) האתר של המערכת עם הוראות התקנה, מדריכי וידאו ועוד : http://croko.co.il/

1. תודה :)
2. המערכת נבדקה בעיקר עם גוגל כרום, יש באג שמציג חלון ריק בפיירפוקס ( צריך ללחוץ מחוץ לחלון כדי לסגור אותו). מעבר לכך העריכה והעדכון צריכים לעבוד. אם אתה נתקל בבעיה, אודה באם תוכל לדווח על באג כאן : https://github.com/aviosipov/croko-cms/issues
4. כן, המערכת טוענת את התבנית מתוך תיקיית templates, שם התבנית הפעילה שמור בפרמטר template בטבלת sites.

N0

New member
הי אבי

הסתכלתי קצת על הקוד של המערכת.
באופן כללי נראה שהושקעה הרבה עבודה רצינית בפרוייקט ויפה שיש אנשים שעדיין מנסים לכתוב מערכות CMS חדשות
בעידן של וורדפרס וג'ומלה.
&nbsp
היו כמה דברים שצרמו לי מרפרוף בקוד -
- מחרוזות טקסט בעברית בתוך הקוד PHP. עדיף את כל הטקסטים במקום שיהיו מקובעים ומעורבבים עם הקוד להעביר לקבצים נפרדים
עדיף עוד יותר להשתמש באישזהו פתרון לתרגומים ותמיכה בשפות וככה אם תרצו להפיץ את המערכת מחוץ לישראל תוכלו לעשות את זה יחסית בקלות.
&nbsp
- יש מקומות שאתם מעבירים משתנים בלי סניטציה לSQL ראיתי את זה בקובץ התקנה שאולי בו זה הכי פחות חשוב אבל צריך לשים לב שלא עושים את זה בעוד מקומות.
&nbsp
- נראה שההגדרה הדיפולטיבית של where בCI היא לא לבצע הזחות על פרמטרים שמועברים עליו. ניסיתי להזריק לכם SQL בעמוד לוגין ולא הצלחתי (נראה שהפרמטרים שם כן עוברים איזשהי סניטזיה קודם) אבל יש מקומות שרואים בברור שזה לא קורה (כמו בכותרת של פוסט חדש). יכול להיות שלא הבנתי לגמרי את הקוד של הDB DRIVER או שהסתכלתי על אחד לא נכון אבל כדאי לדאוג שהזחה תפעל על כל המשתנים אוטמטי ולבטל אותה רק במקומות שאין ברירה ואחרי שהפרמטרים עברו סניטזיה מלאה.
&nbsp
בכל מקרה שיהיה בהצלחה נראית כמו מערכת מאוד נחמדה.
&nbsp
&nbsp

cooldoc

New member
codeiginter

הי,

תודה על התגובה :)

בגדול ci מספקת מענה לחלק מהדברים שתיארת אבל גם לוקה בחסר בהרבה תחמים. בחלק מהמודולים בפרויקט התחלתי לעבוד עם datamappers המספקים גמישות רבה בגישה לאובייקטים. אני מאמין שאם הייתי כותב את המערכת היום מחדש ככל הנראה הייתי עובד עם laravel המספקת כלים טובים יותר לאבטחה, ניהול DB וכו'.

אני מסכים איתך לגבי מחרוזות השפה, יש תמיכה לכך ב CI ואני מתכנן לטפל בזה בהמשך הדרך.
לגבי הסניטציה - אבדוק את זה.

אבי.

koler

New member
התקנתי

לא עובד... מציג שגיאות PHP.
התחלתי לדבג את הקוד ועדיין מציג שגיאות אני מריץ על גירסת PHP - 5.3.3.
יש לציין שהצלחתי לסיים התקנה.

cooldoc

New member
בעיות התקנה

הי koler,

תוכל לפרט מה השגיאה שאתה מקבל? אפשר פה, בדיווח באגים ב-github או כל מקום אחר שנוח לך :)

אבי.

למעלה