לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84648,464 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי כימיה

ברוכים הבאים לפורום כימיה! בפורום זה תוכלו לדון ולהתעניין בתחומי הכימיה השונים- אורגנית, אי אורגנית, פיזיקלית, אנליטית, חישובית- וכן בתחומים רלוונטיים נוספים כגון הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה מולקולרית ועוד. על החידושים, הפיתוחים וההמצאות במוסדות המחקר ובתעשייה, על מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות ועל כל עניין כימי אחר שרציתם לדעת ועכשיו יש לכם את מי לשאול בין אם אתם תלמידים במגמות הכימיות בתיכון, סטודנטים לתארים בכימיה, חוקרים ומדענים או סתם סקרנים ורוצים לדעת עוד- אם מולקולות וחלוקי מעבדה עושים לכם את זה, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים להוסיף הצעות משלכם למאמרים, קישורים ועוד. באם הינכם חדשים, אנא קיראו את תקנון הגלישה בפורום לפני תחילת הכתיבה. גלישה נעימה!!

אודות הפורום לימודי כימיה

ברוכים הבאים לפורום כימיה! בפורום זה תוכלו לדון ולהתעניין בתחומי הכימיה השונים- אורגנית, אי אורגנית, פיזיקלית, אנליטית, חישובית- וכן בתחומים רלוונטיים נוספים כגון הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה מולקולרית ועוד. על החידושים, הפיתוחים וההמצאות במוסדות המחקר ובתעשייה, על מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות ועל כל עניין כימי אחר שרציתם לדעת ועכשיו יש לכם את מי לשאול בין אם אתם תלמידים במגמות הכימיות בתיכון, סטודנטים לתארים בכימיה, חוקרים ומדענים או סתם סקרנים ורוצים לדעת עוד- אם מולקולות וחלוקי מעבדה עושים לכם את זה, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים להוסיף הצעות משלכם למאמרים, קישורים ועוד. באם הינכם חדשים, אנא קיראו את תקנון הגלישה בפורום לפני תחילת הכתיבה. גלישה נעימה!!
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום לא מיועד לכך שאנחנו נפתור את שיעורי הבית שלכם,אבל אנחנו מוכנים לעזור לכם אחרי שתציגו פתרון התחלתי שמבוסס על חיפוש באינטרנט.
בנוסף,הפורום אינו מעודד ניסויים מסוכנים בבית ולא יתקבלו הנחיות מחברי הפורום בנושא.

המשך >>

לצפיה ב-'חישוב חומר לפני תגובה.'
חישוב חומר לפני תגובה.
<< ההודעה הנוכחית
24/10/2015 | 20:18
1
74
שלום חחברים, התחלתי ללמוד כימיה ונתינה לי השאלה הנ"ל.

0.5 גרם של תרכובת לא ידועה המכילה אטומי חנקן ומימן בלבד, הגיבה בשלמות עם פלואור (F2). תוצרי התגובה היו 2.2 גרם חנקן תלת פלואורי (NF3) ו - 1.25 גרם מימן פלואורי (HF).

הגעתי שבמולקולות שלאאחר התגובה ישנ
0.062 מול של מימין ו0.030 מול של חנקן.
המרתי לגרמים שיצאו 0.062 מימן ו0.42 גרם של חנקן.
חברתי בינהם מה שיצא לי 0.482 גרם ביחד.

פה קצת נתקעתי, אני צריך לחסר את הנתון הזה מה0.5 גרם של התרכובת? אני צריך לחושב נוסחה אמפירית של החומר,
אני צריך לחשב נוסחה מולקולרית (נתנו לי מסה מולקולרית)
ואני צריך לחשב כמה גרם פלוואר היה צריך בשביל שהתרכובת תגיב.

אני אשמח לעזרה בדרך, ולהבין מה קורה, אני מעדיף לפתור את התרגיל לבד!.

תודה רבה:)
לימודי כימיה >>
לצפיה ב-'דרך אגב,'
דרך אגב,
24/10/2015 | 20:24
31
אני חושב שההפחתה שעשיתי היא התשובה לשאלה השלילית - היה צריך ה0.018 גרם של F בשביל ללקבל תגובה,
יש לי הרגשה שהנוסחה האימפרית שלי הי:
לימודי כימיה >>

הודעות אחרונות

13:45 | 20.11.15 idoby67
18:24 | 16.11.15 רחל בן צבי
16:10 | 10.11.15 sketch2
10:34 | 05.11.15 שושי177
17:11 | 30.10.15 iceman73
14:34 | 24.10.15 היבה11
14:26 | 24.10.15 היבה11

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ