עזרה בשאלה

ספיר851

New member
עזרה בשאלה

הסבר

אתחיל בסעיף ג II שהוא יותר קל להסבר.

זרז אינו משנה קבוע ש"מ, הוא רק מקצר את זמן ההשגה. רואים שבכלים II III מתקבל אותו ריכוז סופי של תוצר, אך בכלי II התקצר זמן ההשגה. מכאן שכלי II מכיל זרז.

ג I:

עליך לזכור שלושה דברים:

א. שינוי טמפרטורה משנה קבוע ש"מ.
ב. העלאת טמפרטורה פועלת לטובת תהליך אנדותרמי, הורדתה פועלת לטובת תהליך אקסותרמי.
ג. העלאת טמפרטורה מעלה מהירות תהליך, בין אם הוא אנדותרמי או אקסותרמי. הורדתה תאט מהירות תהליך.

וכעת לפתרון:

1. בכלי I ריכוז סופי השתנה כלומר קבוע ש"מ השתנה. מדובר בשינוי טמפרטורה. עלינו לקבוע אם עלתה או ירדה.
2. בכלי I זמן השגת ש"מ התקצר, כלומר טמפרטורה עלתה.
3. בכלי I יש יותר תוצר, העלאת טמפרטורה פועלת לטובת תהליך אנדותרמי. מכאן שהתהליך לכיוון התוצרים הוא אנדותרמי.

ג III: הפעם תורך להזיע, קראי על המושגים אנרגית שיפעול, השפעת טמפרטורה על אנרגיה ממוצעת של המולקולות, התנגשויות בין מולקולות, המובילות לקבלת תוצר. אם אחרי הקריאה עדיין לא תדעי חיזרי לפורום

בהצלחה

BigBadWolf

Member
אני חייב להודות שהשאלה לא מנוסחת טוב

לא רשום מהם המשתנים, מה שקלאוזיוס אומר נשמע סביר אבל רק בהנחה שהמשתנה היחיד הוא הטמפרטורה (והזרז). בנוסף, עד כמה שאני יודע התגובה הזו חייבת זרז בכל מקרה בכדי לצאת לפועל ולכן לא יכול להיות שיש זרז רק בכלי אחד.

ספיר851

New member
תודה רבה אבל יש לי עוד שאלה !

יש שאלות עם אנטרופיה שיש מולקולות במצב צבירה גז גם במגיבים וגם בתוצרים, ומספר המולים לא משתנה מהמגיבים לתוצרים. איך אני אמורה לענות על שאלה כזאת ? האם האנטרופיה עולה או יורדת מהמגיבים לתוצרים? ליד התגובה שמספר המולים לא משתנה, נתון לי הדלטא H וכתוב לי שהתגובה היא אקסותרמית או אנדותרמית. האם הדלטא H עוזר לי שהאם האנטרופיה במערכת עולה או יורדת?

Mניב

New member
מעבר מצב צבירה

כאשר עוברים מצבי צבירה ממוצק לנוזל ומנוזל לגז
המעבר (התגובה) היא תמיד אנדותרמית, ותמיד יש עליה באנטרופיה.

למעלה