עוגת מצות מצוינת בעשר דקות

עוגת מצות מצוינת בעשר דקות

שלום לכולם, הונחתה עליי עוגת מצות כמעט בלי התראה מראש (כמה כיף כשהילדים מתנדבים בשבילך), והייתי אובדת עצות. החלטתי ללכת על האופציה המהירה (לא שהייתה ברירה), וזה היה הכל: הכנתי גנאש חממתי שמנת מתוקה עד סף רתיחה, ושפכתי אותה בבת-אחת על קוביות שוקולד). הנחתי מצה, עליה קרם גנאש, וחוזר חלילה 3-4 פעמים. לגודל של שתי מצות השתמשתי ב- 2 קופסאות שמנת מתוקה (500 מ"ל) ו- 500 ג' שוקולד (ערבבתי מריר וחלב). חוץ משפיכת השמנת החמה על השוקולד, הילדים יכולים לעשות הכל (חוץ מאשר במקרה שלי, בו נמאס לילדים אחרי ששברו את השוקולד לקוביות...
) חג שמח!
אדוה

chefi

New member
יופי של מתכון

ככלל, ילדים יכולים לעשות הרבה מתכונים קלים. תנו להם לקצוץ סלט (בסכין פלסטיק אם הם קטנים כמובן), לשקול מידות למתכוני עוגות, תנו להם אפילו לתכנן ארוחה אחת בשבוע כדי שירגישו מעורבים בחגיגה המשפחתית. פעולה כזו גם תעזור להם לאכול מאכלים או חומרי גלם שטרם התנסו בהם. עוד טיפ קטן. למדו אותם גם להדיח את הכלים בסיום הארוחה. אם הם שקדו על הכנת ארוחה או לפחות עזרו לכם בהכנתה, אין שום סיבה בעולם שלא יעזרו בהדחת הכלים. ועוד לא אמרתי מילה על עזרתם בסידור השולחן.

chefi

New member
לא הייתי מכריח אותם להדיח

אבל כן הייתי רותם את הקטנטנים לסייע בהדחתם פעם בשבוע. אגב, זו יכולה להיות אותה הפעם בה הם עוזרים בהכנת הארוחה השבועית. אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל בכך.

אני מסכימה איתך. התכוונתי פשוט לכך ש...

כשהילדים מדיחים כלים, לא כולם שורדים (ואני מתכוונת לכלים)...
אבל אני מסכימה איתך שזה סיכון שצריך לקחת מפעם לפעם, כפי שצריך לאפשר להם "לסדר" דברים ו"לקפל" כביסה, ולהקצות לזה קצת זמן נוסף מדי פעם...

למעלה