תולעים חוזרות

togi12

New member
תולעים חוזרות

היי,
הכלבה שלי טופלה כבר פעמיים בשנה האחרונה בתילוע וכל פעם התולעים חוזרות אחרי חודש. מדובר על תולעים שטוחות לבנות שיוצאות בקקי.
נתנו לה שום- זה עזר לזמן מה אך נראה שהתולעים פיתחו עמידות לזה...
בנוסף נותנים לפעמים חומץ תפוחים יחד עם המים, זה עושה לה פרווה מהממת, אבל לא בטוחה מה ההשפעה על התולעים...

אנחנו כבר אובדי עצות ומנסים להמנע מתילוע שוב פעם- כי זה לא עזר בפעמים הקודמות, וכי זה גורם לה לשלשל ולסבל לה ולנו במשך 10 ימים.
מה יכולה להיות הסיבה?
ומה אנחנו יכולים לעשות ללא עלויות וטרינר גבוהות?

תמונה ליחס של פיבי הכלבה ואחותה סטלה :)

togi12

New member
ושאלה נוספת- כמות אוכל לחתולה

סטלה החתולה היא בת 8 חודשים, עד כה אכלה חופשי אוכל ברמה איכותית מאוד.
נראה שהיא ממש השמינה שומן תוך בטני וקצת בטן מידלדלת אז נראה לי שכדאי להגביל אותה עם האוכל. כמה חתולה בגילה (לא יוצאת מהבית) צריכה לאכול ביום?
&nbsp
תודה! :)

דיאטה לחתולה

שלום
מומלץ לשקול את החתולה , ולוודא אם הוטרינר אם אכן מדובר בבעיית משקל או רק שומן בטני רופס .
במידה והיא אכן שוקלת מעל מה שהיא צריכה צריך להתחיל תוכנית ירידה במשקל שתכלול או הורדה של בין 15-25 % מהמזון שלה , או מעבר למזון דיאטטי יעודי .

מאחורי כל שק מזון שמכבד את עצמו יש טבלה של מינון המזון בהתאם למשקל החתולה .

בהצלחה

תולעים

שלום

תארי לי בבקשה את פרוטוקול הטיפול ( יום אחד ולאחר עשרה ימים ? יומיים ברצף ולאחר עשרה ימים ? )

לא אמרת מה שמו של כדור התילוע

ולא אמרת אם גם החתולה או שאר בעלי החיים שנמצאים איתה במגע קרוב בבית תולעו באותו הזמן .

togi12

New member
תשובות

לא יודעת את שם הכדור- אבל נתנו לה אחד ולאחר 10 ימים כדור נוסף.
החתולה לא טופלה במקביל.
אם נטפל בשתיהן במקביל הבעיה תיעלם?
קראתי באינטרנט שכיוון שמדובר בתולעים שטוחות הן מגיעות מפרעושים? לצערי מאוד קשה לנו להיפטר מהפרעושים, הכלבה משחקת עם הרבה כלבים חברים (מבתים טובים, אבל לא באמת יודעת אם יש להם או אין להם פרעושים...) ולא רוצה למנוע ממנה את זה...
&nbsp
עצות יתקבלו בברכה, ותודה על המענה!
&nbsp

תשובות

יש סיכוי שהכלבה נדבקת מהחתולה .

אם אין ממשק של טיפול מלא נגד פרעושים אצל כל בעלי החיים בבית יהיה לך קשה מאוד להפטר מהתולעים .

זה בא ביחד , התולעת היא חלק ממעגל החיים של הפרעוש.
תעשי טיפול לחתולה ולכלבה נג ]רעושים ונגד קרציות
תחזרי על הכדור נגד פרעושים 10 ימים אחריי אצל שתיהן . ותוודאי שהסביבה הביתית נקייה ( מיטות שטיחים , ספרות שאובות ) מקוה שזה יעלים את העניין

למעלה