כלב משלשל

chanigd

New member
כלב משלשל

הכלבה שלי בת חמש, (צ'יוואווה ) השבוע אובחנה כחולת אפילפסיה, ומקבלת פנוברביטל פעמיים ביום. היום היה היום הרביעי מאז החלה בטיפול. לפני שעתיים הלכנו לישון (חצות לפי שעון ארה״ב) ומאז שילשלה כבר פעמיים. האם קשור לכדורים החדשים וזה נורמלי? מה עושים כדי לעזור לכלב עם שלשול? תודה

כל משלשל

לפנוברביטל יש תופעות לוואי רבות ביניהם גם שלשול .
בדרך כל השפעותיו של פנוברביטל הם על הכבד , וגם זה לאחר תקופה ממושכת של לקיחה .
שלשול הינה תופעה מאוד נפוצה בכלבים שיכולה להגרם משינויי תזונה ( גם אם אכלה / גנבה משהו מהמטבח / פח ) , אם שיניתם את האוכל , אם היתה בסטרס מסויים . רבים המקרים שלאחר צום מאוכל של 12 שעות השלשול עובר מעצמו .

בהצלחה

chanigd

New member
תודה וגם...

תודה רבה. כתבת שלתרופה השפעה על הכבד, האם זה מסוכן? מה האלטרנטיבה? הוטרינר שלה אמר שתצטרך לעבור בדיקות דם בעוד חודש ואז אחת לחצי שנה, ורק כשרמת החומר שבכדורים (פנוברביבטל) תתייצב בגוף, נוכל לנסות להוריד אותם. אבל שזה כנראה לפחות לשנתיים, אם לא לכל החיים. היא עברה ארבע התקפים באורך כדקה כל אחד, ברציפות ובבית חולים אמרו שזה מסוכן למוח (כשזה רצוף או אחד ארוך מעל 5 דקות) ולכן קיבלה את התרופה. אני כל כך דואגת לה. איך מונעים פגיעה בכבד? מתנצלת על אורך השאלה, פשוט מאוד לחוצה כל הנושא הזה חדש לי. אני לא עוזבת אותה לבד ובקושי ישנה בלילה כדי לוודא שלא תקבל התקף

פנוברביטל

התרופה גורמת בדרך כלל לשינוי מבני של הכבד אבל לא לתפקודו .
מומלץ לתת תוספי תזונה מותאמים לכבד ( יש מוצרים שמכילים חומצות אמינו , גדילן מצוי ויטמין B קומפלקס ועוד ) באופן קבוע לדיאטה של הכלבה .
יש לבדוק את רמת התרופה בדם פעם בחצי שנה ולעשות בדיקה לתפקודי כבד פעם בחצי שנה .
כמו כן יש תרופות נוספות שפחות פוגעות בכבד שאפשר לשלב עם הפנוברביטל וכך להוריד את מינונו .

למעלה