כמה כסף?

אימם

New member
כמה כסף?

מעניין אותי אם לפי דעתכם אורחים שמגיעים לאולם חתונות לא מפואר, יתנו כסף לפי שיערוך של עלות מנה או לפי קרבתם למשפחה?
כמה כסף נותן היום זוג לחתונה בממוצע? כמה יחיד?

im mitzi

New member
תלוי בקרבה

עלות המנה שלך לא אמורה לעניין את האורחים, הממוצע היום עומד על 300 בערך.
קחי בחשבון שאם יחיד יתן לך 300 זה לא אומר שמשפחה של 5 נפשות יתנו לך 1500, רוב הסיכויים שזה יהיה קרוב יותר ל1000.
&nbsp
אורחים לא אמורים לנחש כמה עלתה לך החתונה וגם לא צריכים לתת לך לפי כמה ששילמת, את צריכה לעשות את החישוב של כמה את רוצה להשקיע בחתונה שלך ולהעריך בחוסר את כמה שאת חושבת שיתנו לך.
&nbsp
בלב שלם אני יכולה להגיד שהאורחים שלי לא כיסוי את כל עלות המנות, ובכלל לא לדבר על ההוצאות מסביב.

elinoket

New member
מינימום למנה 250 ש"ח

בחתונה שלי קיבלתי 200 מחיילים/תיכוניסטים.
כמובן שאם זה כבר כמה נפשות זה יצא פחות מ250 לבן אדם.
אם את שואלת כדי לבנות על זה לכיסוי חתונה הייתי הולכת במקסימום על 200 שח לבן אדם, עדיף תמיד להיות מופתעים לטובה

כאורחת יכולה להגיד לך שממש לא מעניין אותי כמה עלתה המנה

אני אבוא באותה שמחה לחתונה ברבנות עם מיץ פז ובורקס כמו לחתונה באולם יוקרתי ובכל מקרה מגיעה רק לחתונות של אנשים שאני באמת רוצה לשמוח בשמחתם (והם באמת רוצים אותי שם...)
אגב, כמישהי שהיא נגד תעשיית החתונות אני לא מביאה כסף לחתונות, רק מתנות, משתדלת משהו כייפי.
אם כולם ינהגו כמוני, יש סיכוי שחתונות יחזרו לפרופורציות נורמאליות: טקס, ריקודים, כיבוד קל...

jessie7

New member
נכון

זה פשוט הזוי מה שהולך בחתונות, לעיתים יש תחושה שמזמינים אותי בגלל המימון, במיוחד אלו שנזכרים בקיומי אחרי עשור שלא היה בקשר. מעניין למה. בקיצור הסכום הכי גדול שנתתי אי פעם היה 200 ש"ח, שגם זה נראה לי המון. הוצאה עצומה ומיותרת. חומר למחשבה.

למעלה