עיצבתי הזמנה!!
אבל מתי באוגוסט שוקעת השמש??

MajiMagic

New member
עיצבתי הזמנה!!
אבל מתי באוגוסט שוקעת השמש??

אבל מתלבטים: באיזו שעה כדאי לערוך את החופה?
אנחנו בכיוון של לערוך חופה בשקיעה, אבל באתרים שונים נרשמה שעה הזויה לשקיעה באמצע אוגוסט (מתי שאנחנו מתחתנים): איזור 19:00 (שאם אני לא טועה השמש עדיין מורגשת היטב?)

בחיפוש כללי באינטרנט ראיתי שהרבה נוהגים לתת את השעה 19:30 כשעת קבלת פנים ו-20:30 שעת החופה.
בהנחה שאין כמעט שעות חופה מדויקות, אני חושב על לרשום את השעה 20:00 כשעת חופה ואז לדעתי תהיה שקיעה בזמן..

מה אתם אומרים?
תודה מראש ^_^

MajiMagic

New member
ועוד שאלה

אני מסתמך על הזמנות קודמות שראיתי (לא הרבה אבל היו כאלה) שהיה רשום :"נא אשרו השתתפותכם *עד לתאריך* <ככה וככה>"
אני מודע לזה שמספר האנשים שמטריחים את עצמם להתקשר ולאשר הוא קטן, אבל אני אישית כן מרגיש שזה נחוץ "ללחוץ" עליהם קצת.
&nbsp
מה אתם חושבים?
:)

dori78

New member
לא יעזור.

אתה יכול לכתוב בהזמנה מה שמתחשק לך, שבועיים לפני החתונה צריך לעשות אישורי הגעה.
אתה יכול לעשות את זה לבד (אם אתה חושב שתקבל תשובות אמיתיות), להשתמש בשירותיה של חברה חיצונית
או לעשות את זה בעצמך *כשאתה מתחזה לטלפנים של חברה חיצונית*.

MajiMagic

New member
תודה אבל שאלתי היתה אחרת :)

התכוונתי האם לדעתכם כדאי לי לרשום את המשפט הזה או שזה ייראה חוצפני מדי?

dori78

New member
אתה יכול לרשום מה שאתה רוצה.

רוב האנשים ממילא לא טורחים לקרוא את ההזמנה, העיקר שהיום והשעה מודגשים כך שייזכרו.
אני עשיתי 3 נוסחים:
אחד "מכובד" לדודים זקנים, שני באנגלית למוזמנים מחו"ל ושלישי לצעירים בנוסח חופשי יותר מהמקובל.

dori78

New member
יש אתר נחמד שנקרא TJT

ראשי תיבות של Totally Jewish Travel
יש שם זמנים בכל העולם וגם ריכוז של אתרי נופש כשרים בכל העולם, למי שזה חשוב לו.
אתה יכול להכנס לאתר ולבדוק את כל זמני היום בכל תאריך שתרצה:
http://www.tjt.co.il/shabbat_times/candle_lighting_zmanim

ספציפית ביום ראשון 16.8.2015 למשל, השקיעה היא בשעה 19:23 וצאת הכוכבים בשעה 19:48.
ככה שאתה בהחלט יכול לכתוב בהזמנה שהחופה בשעה 20:00 ולהתחיל אותה בפועל רבע שעה אחרי.

shron17

New member
גם אם כולם יוזמנו לשבע וחצי,ממילא החופה תיערך בשמונה ,,

עד היום ,בכל החתונות שהייתי ,
מעולם לא התקיימה החופה -בשעה שנרשמה בהזמנה.
תמיד יצא שחיכינו מעל לחצי שעה ,עד להגעתו של הרב.

elinoket

New member
אם מדובר בחופה יהודית אורתודוכסית

אי אפשר לעשות אותה בשעת השקיעה כי זו השעה שמתחלף היום ביהדות, אז אפשר לפני/אחרי השקיעה בלבד.
לגבי שעת השקיעה, הלינק הזה יעזור לך:
http://www.chabad.org.il/Time/Index.asp?CategoryID=176

כמובן שאם אתם באמת מתכוונים לעשות את זה בשקיעה כדי שתתדגישו את זה בהזמנה כי באמת אנשים לא מגיעים אף פעם בזמן
ועוד דבר קטן, קחו בחשבון שזה מאוד יקשה על האורחים שלכם כי זה לצאת יותר מוקדם מהעבודה ולבוא עוד יותר שיש פקקים (לא אמרתי אל תעשו בגלל זה, רק שתשקלו את זה לפני ההחלטה הסופית :)

ronitvas

New member
הסתדרת?

באופן כללי, ממה שאני יודעת, היום נהוג לכתוב את התאריך העברי של אותו היום של הלועזי, מבלי להתחשב בשקיעת החמה (כי זה היום שאחרי), משתי סיבות: בקיץ, עדיין לא שוקעת השמש כשהאורחים מגיעים (ולא יצאו שלושה כוכבים) והשניה היא לא לבלבל את האורחים. כלומר, גם האורחים הדתיים מבינים את זה כך וזה בסדר.

MajiMagic

New member
היי רונית ! :)

בעיקרון כן, אני לא מציין אם זה שזה בשקיעה או לא.
אנחנו פשוט מתלבטים איזו שעה לציין בהזמנה.
20:00 לשעת חופה עלול להיות מוקדם מדי לאורחים שרק יוצאים מהעבודה ב19:00 וייקח להם מעל שעה להגיע.
20:30 יכולה להיות שעה שכבר נהיה חשוך לגמרי והיינו מעדיפים שיש עוד מעט אור.

אבל בתכלס מי שחשוב לו להגיע ייצא מוקדם יותר מהעבודה. ויגיע בזמן. לא?

ומה את חושבת לגבי החלק הזה של :"נא אשרו השתתפותכם עד תאריך (_____)"?
הרבה אנשים מהמשפחה שלי כבר נתנו לי הרגשה שזה משפט חוצפני מדי וחלקם הרחיקו לכת ואמרו שבגלל זה יכול להיות שאנשים לא יגיעו לחתונה O_O.. קצת הגזמה!

למעלה