ממשיכים ונהנים ;), והפעם - צלמים

MajiMagic

New member
ממשיכים ונהנים ;), והפעם - צלמים

שלום כולם!
אחרי שהעומס בלימודים קצת ירד
, אנו חוזרים לחיפושי הספקים לקראת האירוע שלנו שיתקיים בעוד חודשיים (!!!!).
הבנתי מפה שטווח המחירים לצלמים נע בין 7,000 ל-12,000 ש"ח. אך מה אני אמור לצפות שהוא יכלול?
לצורך העניין: האם יש סיכוי שצלם סטילס יגיד לי שהוא לוקח 12,000 שקל לא כולל שותף לצילומי וידאו, הכנת אלבומים וגם מגנטים?

לפני שבועיים יצרתי קשר עם חברה שהציעה לי "מבצע" ב 8,000 ש"ח - גם צלם סטילס, גם וידאו, גם 2 אלבומים וגם מגנטים. אך *לא כלול במחיר* צילומים של לפני האירוע. כלומר צילומי זוגיות בחוץ או..."טראש" (o_O..)
(לא מצאתי באינטרנט את האיכות / דוגמאות של הצילומים של החברה ולכן טרם בחרנו בה).

אז מה זה נחשב משתלם ומה לא? למה אני אמור לצפות שX אומר לי מחיר? האם (זורק מספר) 8,000 שקל לצילום סטילס + וידאו בלבד, כולל צילומים של לפני האירוע, ליווי צמוד מהצהריים עד ערב החתונה, לא כולל הכנת אלבומים ודברים אחרים, זה מספיק?
בתכלס יש לי 3 אנשים ספציפיים שאני אפנה אליהם אחרי שראינו את דוגמאות הצילומים שלהם באינטרנט - כולם נראים מרשימים ואין אחד שנראה טוב יותר מהשני. אחד מהם אני פוגש ממש בקרוב אך הוא לא היה מוכן לדבר בטלפון על מה כלול וכמה זה עולה, אלא רק בפגישה אישית.. שזה בסדר מבחינתי.

וכרגיל, תודה מראש על עזרתכם :).

LoveAndLove

New member
אל תתבייש לשאול

היי,
אתה שואל שאלות מצוינות!

כשאתה מתקשר/ נפגש פנים אל מול פנים, פשוט תשאל.
אתה יכול לעשות טבלה ולהכניס בה את כל הפרמטרים: סטילס, וידאו, מגנטים, אלבום לכם, אלבומי הורים, צילומי זוגיות/ טראש, מחיר.
יהיה לך הרבה יותר קל להשוות ככה.

אני רואה שאתה כבר מתלבט בין שלושה צלמים, אבל אם תהיה פתוח להצעות בעתיד- "שני צלמים" צילמו את החתונה שלנו והיינו מאוד מרוצים מהם

iritki

New member
בצלמים מאוד מאוד חשובה גם הכימיה

בנוסף למחיר ואיכות העבודה כמובן.
כי הם יהיו אתך החל משלב ההכנות ולאורך כללל היום והם גם בערך הספק היחיד שיש לך תקשורת איתו עוד כמה חודשים אחרי החתונה.
מבחינת מה כלול אז כן נהוג שהמחיר שמדברים אליו הוא לצלם וידאו וסטילס החל מההכנות, צלם סטילס נוסף באירוע עצמו אלבומים וסרט ערוך כמובן. לא יודעת בקשר למגנטים.
חשוב מאוד לפרט בדיוק מה כלול בחוזה:
מה שעות הפעילות ביום האירוע
לוח זמנים לקבלת תמונות סרט ואלבומים
לשלם בחלקים למשל מקדמה, כך וכך ביום האירוע ואת שארית התשלום אחרי קבלת כל התוצרים שנקבעו.
DSLR, צילום בHD וכו'
&nbsp
למיטב ידיעתי טווח המחירים היקר שמור לאנשים בעלי וותק גדול מאוד ובעלי שם ו/או לצלמים יצירתיים מאוד כמו צלמי שעברו מצילום אופנה נניח. כמובן שאתם אלה שצריכים לקבוע אם מתאים לכם לשלם את הסכומים הגבוהים או שתמצוא ספק שגם אתם מרוצים מעבודתו ומתחברים אליו וגם עומד בתקציב נמוך יותר.
&nbsp
בהצלחה!

elinoket

New member
לרוב זאת אותה חבילה במחירים שונים (החל מ7-8 עד 11-12 אלף)

החבילה כוללת צלם סטילס או שניים (תלוי בגודל האירוע ומה הזוג רוצה), צלם וידאו, אלבום גדול + שני אלבומים קטנים.
לנו דיל כזה עלה 9 אלף (עם שני סטילס). כמובן שזה כלל צילומים עוד משלב האיפור/שיער.
מגנטים באופן עצמאי עולה באיזור ה900-1300 ש"ח אז זה מה שבערך יוסיפו לחבילה עם מגנטים.
צילומי טראש/זוגיות אני מניחה שזה עוד 1-2 אלף
וזה בערך הסדר גודל שתדעי

וכמובן שכמו שאמרו הכי הכי חשוב הכימיה וגם מאוד חשוב להגיד מראש דברים שחשוב לכם
(כמו שיצלם אנשים מסויימים, את העיצוב המיוחד, כל מה שעולה לכם לראש כי שום דבר לא ברור או מובן מאליו וזה סתם יכול ליצור תסכול אחר כך)

למעלה