התייעצות זריזה: ללבוש לבן בחתונה

חופית87

New member
התייעצות זריזה: ללבוש לבן בחתונה

איפה עובר הגבול של השיגעון?
ברור לי כמובן, שלא לובשים שמלה לבנה/קרם/שמפניה/בז'/ורוד בהיר/תכלת בהיר או כל גוון שעלול בטעות להזכיר אפילו במעט לבן.. ברור...
אבל, אני מוזמנת לחתונה אוטוטו, ויש לי שמלה שחלקה העליון לבן, והחלק התחתון שחור (החלק הלבן הוא באזור החזה וזהו, רב רובה של השמלה שחור - למען הסר ספק).
חשבתי על זה, התייעצתי עם אחותי - ולפי החלוקה של השחור - לבן בשמלה - לא נראה לנו בעייתי ללבוש שמלה כזאת לחתונה.
אממה, יש בחורות שנוטות לחטוף סיבוב ברגע שמקבלות טבעת - והכל נהיה הרבה יותר מדי דרמטי, וממש אסור להגיע לחתונה שלהן אפילו עם מטפחת אף לבנה.
ביררתי עם הכלה המיועדת - היא אמרה שזה סבבה מבחינתה, ושהיא סומכת עליי, כל עוד העניין היה מסתכם ב"סבבה" - הייתי רגועה, אבל יש לי הרגשה שהיא מנסה לרמוז לי שזה לא באמת מוצא חן בעיניה.
בכל אופן, השאלה היא כזו: איפה עובר הגבול הזה של ללבוש בגד שמשולב בו אפילו מעט לבן לחתונה???
אם מישהי היתה לובשת שמלה כזו בחתונה שלי - ממש לא היה מפריע לי, כי זה לא שמישהו היה מסתכל עליה וטועה לחשוב שהיא הכלה (בכל זאת 3/4 מהשמלה שחורה בכלל). לא קצת מוגזם שזה נהיה כזה טאבו?!

iritki

New member
נראה לי שהיא לגמרי נתנה לך אישור

גם שאלת, גם אמרת שהיא יותר שחורה מלבנה, יותר מזה?
אני לא מבינה את הבהלה של לא ללבוש לבן:
1. שמלות כלה לא נראות כמו סתם שמלה לבנה שקניתי בחנות.
2. גם אם הכלה עצמה כן קנתה "סתם שמלה" עדיין ידעו שהיא הכלה והיא לא תראה כמו אורחת.
3. אם מישהו מהאורחים התבלבל איכשהו? אז ???? מה ייקרה? פחות חיבוק אחד

חופית87

New member
אני לגמרי מסכימה

אני באמת לא מבינה את הטירוף שמסביב לדבר הזה, ולפעמים יש כלות שיכולות להיות קצת יותר מדי פנאטיות בנושא, וממש להגזים ולהקצין.

Ruby Gem

New member
לדעתי זה בסדר גמור

הרי רוב השמלה בצבע שחור ויש רק חלק קטן שהוא לבן.
כשחברה טובה שלי התחתנה - אחותה לבשה שמלה כזו (שחורה ברובה ואזור החזה היה בלבן).

elinoket

New member
בהנחה והעיצוב לא כלתי מידי

אז ממש אין בעיה
(אני זוכרת שהייתי בחתונה שהחמה של הכלה לבשה שמלה שחורה-לבנה אבל זה היה ממש לא בצורה שמכבדת את הפוקוס על הכלה-זה היה נראה כאילו חצי ימין שמלה שחורה וחצי שמאל שמלת כלה לבנה...).
מה גם שהכלה אמרה שזה בסדר... אז אני מניחה שזה בסדר

אני באותה בעיה

חתונה לחברה טובה ויש לי שמלה שחור-לבן פסים (לא שלחוץ לי ללבוש אותה אבל היא חדשה, נחמדה ונראה לי מתאימה בעיקר לאירועים כאלו). התייעצתי עם החברה שאמרה שאם זה פסים לא מפריע לה.

אני אישית לא הייתי רוצה שמישהי תבוא לי עם שמלה לבנה, למה? כי הכלה אמורה להיות שונה מכולם ובעקבות זאת גם מיוחדת. שמלה שהפוקוס בה הוא לא הלבן זה עוד עובר...
אגב לפני יומיים הייתי בחתונה שראיתי משום מה הרבה בנות עם שמלה לבנה ולא היה נראה שזה מפריע לכלה, אבל בעיניי זה נראה מוזר... כנראה שכל כלה והעדפותיה לכן אם התייעצת עם החברה ואת בטוחה שזה בסדר מצידה לכי עם זה, ואם את לא בטוחה תוותרי.

ronitvas

New member
חייבת לומר

שבארצות הברית יש לא מעט כלות שבוחרות שמלות בצבע לבן, ורוד בהיר, שמנת ושות לשושבינות שלהן.
הכלה תמיד תהיה אחרת. יש איזושהי הילה לא מוסברת שמקיפה אותה ביום הזה, גם אם תלבש שק, כך שמבחינתי זה ממש לא משנה מה לובשות האורחות.
מה גם, שאני לבשתי שמלה ירוקה.
ואגב, היו פה בנות בעבר שכתבו שגם מפריע להן לראות אורחות שבאות עם שמלות בצבעים עזים כדוגמת אדום, שכן זה גם מושך את תשומת הלב....

dori78

New member
כל כך תלוי בכלה הספציפית...

לפני תשע שנים הייתי שושבינה בחתונה, שהכלה החליטה שכולם ילבשו שחור-לבן.
את יכולה לראות בתמונה שלוש מתוך שבע השושבינות (שלבשו כולן שמלה זהה).
נראה לי שאי אפשר להתבלבל באשר לזהות הכלה...

למעלה