כמה כסף לשים במעטפה?

STING3ER

New member
כמה כסף לשים במעטפה?

לאחרונה הוזמנתי לכמה חתונות, לחלק מהחתונות וויתרתי בגלל שאין לי כסף לכל זה
אני לא עובד והחתנים שמזמינים אותי יודעים את זה.
בלחץ אני יכול אוליי להוציא 150 ש"ח על חתונה, זה בסדר?

אלה שלא הגעתי אליהם לחתונה התחילו לא לדבר איתי (סוג של שנאה על זה שלא הגעתי) ואני לא חושב שזה הוגן
ואחד מהם שעשה אירוע במקום מפואר שמתי לו 200 ש"ח במעטפה אבל גם עשה פרצוף אחרי זה והרגשתי כאילו שלא כיסיתי לו את המנות.

אני לא בטוח אם אנשים מצפים להזמין אנשים בשביל לכסות מנות או בשביל לחגוג עם מכרים שלהם
מה דעתכם על כל העניין?

dandunaf1

New member
לדעתי אנשים מגזימים

ביחס הרציני מדי שלהם לחתונה ולא מבינים שהעולם לא מפסיק ברגע שהם מתחתנים ולאנשים יש את הבעיות שלהם וכו׳... למשל יש לי חברה שהודיעה שהיא לא תגיע לחתונה ואני יודעת שיש לה בעיה כלכלית ולא לחצתי עליה או שיניתי משהו בקשר בהתאם לזה אבל יש אנשים שממש רואים את זה כזלזול ומנתקים את הקשר בעקבות זה... זה ממש תלוי בבנאדם ובהשקפה הכללית שלו...
&nbsp
בקשר לשאלה, לדעתי היום מסתכלים על סכום של 150-200 ש״ח שזה סכום נמוך, מהחתונות שהייתי לאחרונה ומהחתונה שלי אני יכולה להגיד שאדם מהעבודה/לימודים בדר״כ מביא 300 (וכמה בודדים 250 ש״ח), והיו כמה שידוע שהם בקשיים שהביאו 200 ש״ח וזה היה די מיעוט... אם הזוג מבין הוא רק ישמח שבאת לשמוח בשמחתם ולא יהיה אכפת לו מה יש במעטפה... ויש כאלו שהם לא כאלו.. לדעתי אם היכולת הכלכלית שלך היא 150 ש״ח יהיה יפה ומרגש להביא מתנה אישית בסכום הזה עם ערך סנטימנטלי לזוג.

STING3ER

New member
עדיף יותר לא להגיע מלשים 150 ש"ח?

אני בדילמה גם בעיקר בגלל שהודעתי שאני יגיע
ואם אני יחליט ברגע האחרון שאני לא יגיע, זה אומר שהמתחתנים יפסידו על זה כסף?
&nbsp
החתן הוא נחמד אבל לא יודע אם הוא יבין אותי.
&nbsp
ברגע זה אני פשוט מעדיף למנוע מכמה שיותר אנשים לשנוא אותי
עד כמה הזוי שזה נשמע, זה המצב. וזה או שאני צריך לחיות ברעב כמה ימים או שאני צריך לשים להם 250 ש"ח רק שיהיו מרוצים

ronitvas

New member
עצוב בעיני שכך המצב

אבל אתה חי את חייך ועם חשבון הבנק שלך.
לפעמים, כשאתה בתוך כל ארגון החתונה וההוצאות הגבוהות עליה, שוכחים את מטרת האירוע ולשם מה התכנסנו.
אם החבר לא מבין שהכסף זה לא העיקר, ושיש לו חברים שלא יכולים לעמוד כלכלית בכל האירועים שהם מוזמנים אליהם, עדיף כבר עכשיו לעשות סינון איכותי של חברייך (ואני מצטערת אם אני בוטה).
אם זה חבר קרוב, שמאוד חשוב לך להגיע ולשמוח איתו, דבר איתו ותסביר לו את המצב.
אם זה חבר לא קרוב, ואתה גם ככה לא ממש רוצה ללכת, תרים טלפון, תסביר יפה שלא תוכל להגיע למרות שאישרת הגעה ותאחל מזל טוב.

dandunaf1

New member
לדעתי עדיף להגיע

אתה יכול להכין ברכה יפה ומושקעת ולצרף מתנה כמו ערכת רחצה לזוג עם שמות שלהם חרוטים על מגבות קטנות... יש כל מיני אמנים בנחלת בנימין שעושים יצירות אישיות מגניבות... משהו רומנטי לביתו... פשוט לפצות על המתנה הצנועה בהשקעה בפרטים ובמשהו שיהיה משמעותי לזוג...

STING3ER

New member
רעיון מעניין

אולי באמת אני יוסיף מתנה קטנה,
כשאני חושב על זה 150 ש"ח שאני ישים ועוד מתנה שתעלה משהו כמו 50 ש"ח כבר הגעתי ל 200 ש"ח, במקרה זה אולי כדאי כבר לתת 200 וזהו?

dandunaf1

New member
הכוונה אם היכולת שלך היא מקסימום 150 ש״ח

להביא מתנה וברכה שלא יעלו על הסכום הזה... אבל עם נופך אישי שקשור לזוג.
&nbsp

אמרלדה

Active member
שלום, הגעתי מהראשי

שנים רבות הייתי במצב הזה, ומה שעשיתי זה להקדיש זמן.
&nbsp
כלומר: להסתובב בכל מיני מקומות ולחפש מתנה קטנה בסכום שלי.
מה שאתה צריך לעשות, לדעתי, זה בדיוק מה שכתב/ה לך דנדונה.
לא להוסיף מתנה קטנה, לקנות מתנה קטנה יפה ב-150 שקל.
מתנה שיש לה ערך מוסף, לא משהו שכל עמישראל מביא. באמת עיצוב אישי זה יופי.
&nbsp
אני זוכרת שקניתי פעם בכרמל באיזה יום שישי שני מתלים למגבות אמבטיה,
מצוירים, מעץ, בעבודת יד. הם עלו זול, וגרמו לזוג שמחה רבה כי היו מיוחדים
ויפים.
&nbsp
לא צריך להוסיף ל-150 עוד מתנה. תקדיש לזה קצת זמן, לך לאיזה שוק איכרים או לכרמל
או שוק מעצבים כזה, ותחפש שם משהו.
&nbsp
זה מאוד עצוב. אבל לא הייתי אומרת לך להפסיק ללכת. אני כן שמעתי לפני שנים חברה שלי
אומרת שהיא מצפה שיכסו לה את המנה, ולכן לא הלכתי. אני חושבת שאם תכיר כמה מקומות
בהם אתה יכול לקנות מתנה כמו זאת שהזכרתי למעלה, אתה יכול ללכת בשקט. רוב האנשים
יבינו, גם בהנחה שהם מכירים אותך.

STING3ER

New member
תגובה

מכל האנשים שבאים אם אני יהיה זה שנותן להם מתנה, יש לי הרגשה שזה דווקא יגרום לי להיראות רע,
זה משהו שהם יצתרכו להיגרר איתו, מה שטוב במעטפות שמלאות בכסף זה שלא קשה לסחוב אותם.
&nbsp
חוץ מזה החלטתי היום לשאול שניים מהאנשים בעבודה שלא הזמינו אותי לחתונה שלהם, כמה כסף לשים במעטפה, שניהם אמרו לי שנתנו להם בממוצע 300 ש"ח והציעו לי לתת גם 300 ש"ח, אמרתי להם שאני בקשיים כלכליים וכל מה שיש לי הולך לתשלומים כאלה ואחרים והם אמרו "תשים 300".
אני בשוק.
מה שכן אני לא יפריע לזוג הנשוי בגלל שהם בטח בתהליכים של חתונה אז לא לבוא לחתונה זה לא יקרה
אבל אני רוצה שיהיה לי כסף להתקיים אז כנראה שאני ישים 170 ש"ח במעטפה,
גם על הכסף הזה כואב לי הלב אבל אין מה לעשות....
&nbsp
מה שעצוב זה שמי שזו החתונה שלו זה מישהו שאני מכיר רק 4 שנים
&nbsp
בפעם הבאה אני הולך לחתונות רק של קרובי משפחה

הכי גרוע זה להודיע שאתה בא ואז לא להגיע

זה בעיני הכי פחות מכבד (וגם גורם להפסד כלכלי). תחליט היום אם אתה מגיע ותודיע להם מראש.
לגבי כמה לשים, זה באמת עניין שלך, אני כאמור מצפצפת על כל העולם וממש לא מעניין אותי כמה עולה מנה... בטוח שלא אכנס לחובות בגלל חתונה של מישהו אחר (אבל סביר להניח שפשוט אעדיף לא להגיע).

אני מגיעה רק לחתונות מדרגה קרובה

לכל השאר אני לא מגיעה, אבל כן מתייחסת בכבוד: מודיעה מראש שנבצר ממני להגיע ומתנצלת ולפעמים נותנת מתנה צנועה לבית (מפת שולחן או כלי מטבח בעלות של כ-50-100 ש"ח). בעבודה אנחנו כמה שלא מגיעות לארועים אבל כן אוספות סכום קטן מכל אחת ושולחות מתנה צנועה.
רוב האנשים מכבדים את הבחירה שלי ולא ראיתי שמפסיקים לדבר איתי או עושים לי פרצופים. אם בעיני מישהו זה לא מוצא חן, הוא יכול לנשק לי...

אני משתדלת להגיע לכל אירוע שאליו אני מוזמנת

בהנחה שההזמנה אומרת שהזוג מעוניין בנוכחותי ושהיא תשמח אותם. בעבר כשהייתי בקשיים כלכליים גם הייתי שמה סכום דומה למה שהזכרת - אם הזוג מכיר אותך, הם יבינו. אתה גם בכיף יכול לצרף פתק שמסביר את עצמך (אגב, כשאתה שם 150 אתה כבר שם יותר מזוג שהגיע יחד אבל המתנה שלהם מכסה רק מנה אחת, שזה מה שקורה לרוב).
וסתם לציין גם שאני מתחתנת בקרוב, יש לי מוזמנים שידוע לי שהיכולת הכלכלית שלהם נמוכה כרגע ואני מקפידה לומר לכולם כשאני מזמינה שהמתנות זה לא מה שמשנה לי אלא הנוכחות שלהם ושכל מה שאני מצפה מהם זה לשמח אותי - זו לדעתי הראייה הכי שפויה.

Princess Lotta

New member
גישה בריאה וטובה

זה כל כך עצוב בעיניי.

אני רוצה להאמין שהזמינו אותך כי רוצים שתחגוג איתם ותשמח בחתונה שלהם, ולא כי רוצים את כספך.

dori78

New member
כמה שאתה יכול.

אם הזוג ייעלב ויגיד לך משהו או ינתק איתך את הקשר בגלל זה - כנראה שהם לא באמת חברים.
יש לי חבר טוב שלא עובד כבר למעלה משנה. אני לוקחת בחשבון שהוא לא יוכל להביא כלום וזה בסדר גמור מבחינתי.

tatarata

New member
תשובה

הבעיה היא שאנשים היום מאוד חוצפנים ומצפים שאורחים יממנו להם את האירוע, לא רק חתונות, גם אירועים אחרים. אני לא מגיעה בד"כ לאירועים ולא רק מטעמים כלכליים. וגם לא נוהגת לשלוח מתנות, לא רואה בזה שום ערך מוסף. זה אירוע פרטי שלהם, הרוב באמת מזמינים, כי צריך קצת מימון ולאחר מכן נעלמים.
אחרי כמה אירוים שהגעתי ונתתי מתנות מכובדות, פתאום אנשים נעלמו. מאז אין אירועים, צר לי.

Beetlejuice68

New member
יש לי הרבה מה להגיד על זה..

אז ככה בעבר הייתי עובד במקום מאוד צעיר שכולם התחתנו וכולם הוזמנו ובעבר היינו עוספים 250 שקל מכל אחד (המזכירה של הבוס הייתה עושה את זה) ואז שמים מעטפה מכובדת מכולם
אבל מה זה מקום עבודה ונטו ראו בנו לכסות את המנה למרות שבאמת היה כיף והכל ויחד אמרנו לעצמנו שזה ערב של כל החברים יחד
אבל רגע! ערב שאוכלים ושותים וכל אחד שם 250 שקל?!?! היה לנו מצב שהיו לנו 5 חתונות בחודש וכן כמו אידיוט הכלתי לכולם
אחרי שכל אחד הלך לדרכו בעבודה אף אחד לא בקשר ואף אחד לא שם על אף אחד
&nbsp
זה קרה כשהייתי רווק אבל אני אומר וואלה מה קורה לאדם שנשוי זאת חתיכת הוצאה!
ואם זה קורה למצב בו האדם במצב כלכלי לא טוב ובאמת חוויתי בחיי מצב כלכלי בעייתי שכל שקל מנסים לחסוך ואני כל כך מבין את זה, ה250 שקל האלה נראים מאוד מאוד חשובים!
&nbsp
הבעיה שזוג שמתחתן קודם כל חושב כלכלית ולפי מנה!
אין יותר את הערך של לשמח חתן כלה אלא הכל נספר בצ'אקים.
חבל שאנשים לא מבינים שמחיר המנה היום זה בערך סכום של יום עבודה של אדם ממוצע זה מאוד מאוד כבד לעבוד יום שלם בשביל זוג שהחליטו להתחתן (לבריאות והרבה אושר) אבל למה לעזזל אני צריך לממן לכם את כל הבלאגן?
&nbsp
&nbsp
אני מבחינתי סגרתי עניין, יותר לא הולך לחתונות של אנשים מהעבודה או כל מני חברויות מזדמנות
לאחרונה הוזמנתי על ידי חבר מהעבודה אבל לשמחתי דווקא הייתי צריך לעבוד וזה מאוד שמח אותי
גם לעבוד ולקבל כסף וגם לא ללכת לחתונה שאין לי שום עניין בה.. פשוט לא מעניין אותי! בקושי יש לנו את הטלפון אחד של השני אז על מה עכשיו לשים לו 300 שקל??
אני יכול לצאת עם אישתי לאחת המסעדות הכי טובות בעיר ועוד יצא לנו עודף.. אז בחיאת!
&nbsp
פשוט לא הולכים, אומרים אני מצטער יש לי דבר X באותו יום וצר לי ולכן לא אגיע
זהו פשוט!
&nbsp

היתה לי תקופה כזאת

הייתי נותנת 150 ש"ח וכותבת בברכה, שבאתי לחגוג עמם מתוך אהבה, אבל כרגע מצבי הכלכלי בכי רע, ואני מקווה שבאירועים הבאים אוכל לפצות אותם.
&nbsp
אף פעם לא היתה בעיה עם זה.
ברוך השם, היום כבר זה אחרת והיו כאלה שזכיתי לתת להם מתנות ראויות + באירועים שלאחר מכן

anesthesi

New member
מה שאתה כותב באמת מבאס

אבל אתה יכול לתת כמה שאתה יכול לתת. אתה לא עובד, והכסף לא גדל על העץ ליד הבית שלך.
מי שהזמין אותך - הזמין אותך לחגוג איתו.
אם הוא בונה עליך כספית - זו בעיה שלו.
אם יש לו בעיה עם כמה שהבאת - זו בעיה שלו.
זה מצב לא הכי נעים בעולם, אבל לפעמים יש סיטואציות לא מושלמות.
מי שבאמת חבר שלך, ישמח שבאת לחגוג איתו, ויקבל בהבנה שאתה קצת לחוץ בתקופה הזו ולא יכול להתפרע עם מתנות.

למעלה