מאבדת את עצמי בכל הנוגע לשמלת כלה... 5 שאלות

מיני 29

New member
מאבדת את עצמי בכל הנוגע לשמלת כלה... 5 שאלות

היי, בנות
שוב פונה אליכן אחרי שעזרתן לי כל כך בפעם הקודמת
תזכורת: אני הבחורה שגרה בחול, רוצה להתחתן בארץ וניסתה להבין האם תקציב של 150 אלף יכול להספיק או לא.
חוץ מלקבל תשובה על השאלה שלי למדתי המון מהתשובות האחרות שקיבלתי ולאט לאט התחלתי לצאת מההלם הראשוני ולהבין קצת מה הולך בעולם הזה שנקרא חתונה.
המון המון תודה לכל מי שהגיבה לי ושפכה עוד טיפת אור על נושא החתונה ובעיקר תודה למנהלות הנפלאות (elinoket ו ronitvas וכמובן גם לאדומה iritki) שמחזיקות את הפורום הכל כך חשוב הזה.

כרגע, ובעיקר בעקבות מה שכתבה dori78 המקסימה, אני ובן זוגי החלטנו שאנחנו נגיע לארץ למשהו כמו שבוע וחצי ובמהלך הזמן הזה ננסה להיפגש ולסגור עם ספקים שונים. כי בכל זאת כמו שכתבה דורי חשוב שיהיה לי לפחות חיבור מינימלי עם הספקים.

מכיוון שהזמן שבו נהיה בארץ הוא מוגבל אנחנו עושים סינון ראשוני ומכינים רשימה של ספקים מכל תחום שאיתם נרצה להיפגש.

הרשימה מתבססת קצת על המלצות מחברים ומשפחה (אין הרבה המלצות משם), לא מעט משיטוט באתרי האינטרנט של הספקים השונים ובעיקר מהקרדיטים המדהימים פה בפורום.

יש תחומים שבהם הגענו לרשימה הרצוייה די בקלות בעיקר בזכות הקרדיטים הנפלאים ובן זוגי המדהים שהוא הרבה יותר החלטי ממני :)
למשל בנוגע למיקום יש לנו חמישה מקומות שאנחנו מעוניינים לבדוק. אלו הם המקומות שהכי אהבנו מהאינטרנט ומהקרדיטים פה.
בזכות iritki המדהימה בדקנו בקישור שהיא נתנה לי שלכולם יש רשיונת עסק כלומר שאף אחד מהם לא ברשימה השחורה.

גם עם צלמים לא הסתבכנו יותר מידי. אומנם יש לנו רשימה ארוכה של תשע צלמים אבל דרגנו אותה מהזה שאהבנו הכי הרבה ולמטה.
למשל אחד הצלמים שאנחנו רוצים לראות הוא אסף מור שהיה מדורג אצלנו במקום שני. הגענו אליו דרך חברים ישראליים שחיים פה בחול ונכחו בחתונה בארץ שבה הוא צילם ומאוד התרשמו מהתוצאה וגם אנחנו התרשמנו מאוד מהאתר שלו ומאיך שהוא תופס את הרגע.
אחרי הקרדיטים המדהימים של iritki שמאוד שיבחה את הצלם הקפצנו אותו למקום הראשון ברשימת הצלמים שלנו.

עד כאן הכול נשמע טוב ויפה אבל לצערי לא הכול ורוד
ממש לא...

אני לא מוצאת את עצמי לחלוטין בכל מה שקשור בנושא שמלת החתונה.
מקריאה של לא מעט קרדיטים פה בלט לי מאוד שרוב הבנות ידעו איזה סגנון שמלה הן רוצות ולי אין שמץ של מושג. :(

ביום יום אני לא ממש לובשת שמלות, בטח לא שמלות ערב
ככה שאין לי מושג מה אני רוצה ביום החתונה שלי.
ובטח שאין לי שמץ של מושג לגבי השמלת כלה.

אז אחרי שחרשתי על מליון קריטים ואתרים של מעצבים מצאתי שלוש מקומות שבהם אהבתי את מה שראיתי.
הבעיה היא שאין לי מושג מה ישב עלי טוב ומה לא.
ראיתי שמלה מדהימה אבל על כלה שטוחה ולי יש חזה מפואר.... או שמלה מאוד יפה על כלה רזה ולי יש כמה וכמה קילוגרמים עודפים... ועוד שמלה שנראתה מדהים הייתה על כלה גבוהה ואני רק 1.56....
בעצם יש פה לחץ של לא רק למצוא משהו שאני אוהבת (כמו שעשיתי עם המקומות הצלמים) אלה משהו שגם יתאים לי וישב עלי טוב... אני ביום יום לא הולכת עם שמלות אז מאוד קשה לי להבין מה יהלום אותי....

יכול להיות שאם הייתי חיה בארץ הייתי משוטטת בלי סוף עם אימא שלי והחברה הכי טובה שלי עד שהייתי מוצאת משהו שהיה יושב עלי טוב ומוצא חן בעיניי.
הבעיה היא שאני אגיע לארץ רק למשהו כמו שבוע וחצי ולכן לא יהיה לי זמן לשיטוטים מיותרים.
זאת גם הסיבה שאני מחפשת שמלה מוכנה פחות או יותר ולא תפירה מאפס שתגרום למליון מדידות בעיתיות כשאני בחול.

במדינה שבאה אני חיה כרגע יש עסקים שעוסקים בקניינות.
הכוונה זה חברות שעוזרות לך לקנות את מה שהכי נכון לך ומתאים לך.
בין אם זה חליפות עבודה רשמיות או שמלות כלה וערב.

ברור לי שאם אני אלך למעצבים גם שם יכוונו אותי ויעזרו לי אבל אני פחות סומכת על הכוונה של אנשים שהמטרה שלהם היא למכור.

elinoket המקסימה הציעה לי לקנות את השמלה פה בחול ואז באמת הייתי נעזרת בשירות קניינות אבל ממש ממש חשוב לי לקנות את השמלה בארץ.
משתי סיבות:
א. נורא חשוב לי שאימא שלי תביע את דעתה והיא כרגע לא יכולה להגיע לפה בגלל העבודה שלה
ב. לפני ארבע שנים החברה הכי טובה שלי התחתנה (בפראג אז אין המלצות לספקים) וחיפשנו לה שמלה ביחד והיה נורא כיף ואמרנו שכשאני אתחתן נחפש גם לי יחד. אז בכלל לא הכרתי את בן זוגי. אחרי החתונה שלה עברתי שנתיים של דייטים כושלים ומערכות יחסים דפוקות וכל פעם שבכיתי לה בטלפון מחול היא הזכירה לי שעוד נחפש לי שמלת כלה ביחד.
כרגע היא נמצאת בהריון שבוע 18. הריון בסיכון ואחרי שנה וחצי של טיפולי פוריות אז זה לא ממש אופציה עבורה לטוס לכאן....

השאלות שלי הן כאלה:

1. אחרי שחרשתי על מליון אתרים מצאתי שלושה מעצבים שאני אוהבת את העבודות שלהם.
מדובר בואדים מרגולין, רינה בהיר, והסטודיו של תמרה.
אני מעוניינת בשמלה מוכנה שוב בגלל שאני נמצאת בחול ולא אוכל להגיע ליותר מידי מדידות.
האם מישהי מכן יודעת בוודאות האם המעצבים האלה מוכרים שמלות מוכנות או לא?
אגיע לארץ רק לשבוע וחצי וחבל לי לבזבז זמן על מעצב שאין לו שמלות מוכנות.

2. אני מתכוונת להיות בארץ משהו כמו חודש פלוס מינוס לפני החתונה עצמה.
לסגור את כל הפינישים הקטנים.
במידה וכבר תהיה שמלה שקניתי, שמלה מוכנה, האם חודש זה זמן מספיק כדי לעשות תיקונים כאלה ואחרים שקשורים בגובה שלי, בחזה הגדול, ובמשקל העודף?

3. כמה שהפכתי את האינטרנט מצאתי רק מעצבים של שמלות כלה... פה בחול יש חנויות של שמלות כלה של כל מיני מעצבים... האם דבר כזה קיים בארץ? מישהי יכולה לכוון אותי לחנות כזאת?

4. האם בארץ יש שירות כמו פה של משהו כמו קניינית אישית? מישהי נטרלית לא משוחדת ע"י חנות כזאת או אחרת?
אולי זה ישמע שטחי אבל מבחינתי מה שהכי חשוב לי בחתונה שלי זה איך אני אראה ואין לי שמץ של נושג מה יהלום אותי ומה לא...
הייתי שמחה למצוא סוג של קניינית כזאת בארץ שכשאהיה שם למשך שבוע וחצי אוכל להיפגש איתה והיא תוכל לייעץ לי לגבי האם הדגמים שאני אהבתי מתאימים לי? ובכלל איזה דגמים כן מתאימים לי? איזה סגנון?
הייתי שמחה שתהיה לי מישהי שתתרוצץ בין החנויות בשבילי תבחר לי כמה שמלות שאמורות להתאים לטעם שלי ולמבנה הגוף שלי ואז שאני אצטרך ללכת לראות רק אותן... כי שוב אין לי ממש מושג מה אני רוצה ומה מתאים לי.... זה יכול לחסוך לי המון זמן, לחץ, כאב ראש, ואולי היא גם תדע לכוון אותי מבחינת התקציב...
הייתי מאוד רוצה למצוא מישהי שיום אחד אני אפגש איתה וננסה להבין מה אני אוהבת ומה מתאים לי ויום אחר נלך למדוד שמלות שהיא בחרה מראש... כי ככה זה כשלחוצים בזמן ואין מושג מה רוצים ומה מתאים...
זה מצב הזוי אני כלה ואין לי מושג איך אני רוצה להיראות.....
הייתי גם שמחה ם זאת הייתה מישהי שבהמשך ולקראת החתונה עצמה כשכבר תהיה שמלה היא הייתה יכולה לעזור לי לקנות תכשיטים מתאימים ושאר אביזרים... כי לי אין ממש חוש סטייל :(
מישהי מכירה מישהי שעוסקת בזה?

5. ושאלה אחרונה וקצת לא קשורה:
אצלכן איפה נכנס הבן זוג לכל הנושא של השמלת כלה?
אצלנו במשפחה יש אמונה תפלה שלחתן בכלל אסור לראות את השמלה עד ליום החתונה
איך זה אצלכן? החתן השתתף/ משתתף בבחירת השמלה או שזה עסק נשי לחלוטין לאימהות חברות וכו'?
אני כל כך רגילה לקבל כל החלטה יחד איתו שקשה לי לסגור על שמלה בלי לערב אותו לפחות במידה מסויימת.....
חשוב לי גם שהוא יאהב את השמלה שאני אבחר....

סליחה על החפירה
פשוט מרגישה קצת טובעת

justanotherme82

New member
חברה שלי טסה לארצות הברית לקנות שמלה

(היו לה מיילים של נוסע מתמיד ככה שיכול להיות שזה אפילו יצא משתלם)
שאלתי אותה איך יכול להיות שהיא פשוט קנתה שמלה מוכנה (ואפילו שתיים) בלי מליון מדידות ותיקונים כמו שנהוג לעשות בארץ. היא אמרה לי שבארץ לכל סטודיו יש מגוון די מצומצם של עיצובים ואז לכל כלה עושים עדכונים והתאמות לפי טעמה האישי. איפה שהיא קנתה היה מבחר כמעט אינסופי של שמלות ככה שכל אחת יכולה למצוא משהו שמתאים בדיוק ללא צורך בהתאמות. השמלות שלה היו מקסימות.
בהתאם לאמור לדעתי כדאי לך בכל מקרה לקנות שמלה בחול ולעדכן את אמא שלך והחברה עם תמונות בנייד. הסיכוי שמתצאי בארץ משהו שמתאים לך בדיוק או שתוכלי לדעת בפעם אחת איזה עדכונים את רוצה די נמוך.
אם את בכל זאת רוצה לקנות בארץ, כדאי לך בכל זאת ללכת לחנות כזו, לעבור על הרבה שמלות עד שתדעי מה הסגנון שמתאים לך ואז לעבור על אתרים של מעצבים בארץ ולראות למי יש סגנון הכי דומה לזה שבחרת. ככה זה יצמצם את משך החיפושים וכמות העדכונים הצפויה.

מיני 29

New member
תודה על הטיפ

גם פה יש חנויות ענקיות של כמה קומות לשלות כלה וערב של כל מיני מעצבים
אולי זה באמת רעיון לפנות לקניינית פה
להבין איתה מה מתאים לי
ואז כבר בארץ לדעת מה לחפש
&nbsp
תודה על הרעיון

מיני 29

New member
כתבתי בהודה שלי בהרחבה למה לא

קודם כל מאוד חשוב לי שאימא שלי תהיה חלק מהתליך והיא לא יכולה להגיע לכאן
ועוד יותר חשוב לי שהחברה הכי טובה שלי תהיה חלק מהתהליך (כמו שאני הייתי חלק מהתליך שה) וגם היא לא יכולה להגיע

הנקודה היא לא איפה לקנות
הנקודה היא איך לדעת מה מתאים לי????

ronitvas

New member
אצלינו אין אמונות בנוגע לשמלות

ולא הייתה לי בעיה שגילי רואה את השמלה.
תחליטי במה את בוחרת להאמין.
לגבי השמלות באינטרנט הכל טוב ויפה, אבל אין כמו מראה עיניים.
לרוב, מעצב/ת טוב/ה ואמינה ידעו להתאים לך את הגזרה הנכונה.
אם את מחפשת סטייליסטית, דווקא יש לא מעט.
אני לא מכירה אישית, אבל ואדים נמצא ברשימה הפותחת - הן מבחינת היחס, הן מבחינת המחיר והן מבחינת האיכות. אני המון שנים בתחום ולא שומעת בכלל ביקורות שליליות עליו.
גם רינה בהיר מוכרת מאוד.
את יכולה בשביל גזרות שיתאימו לך לחפש גם בחו"ל. ברגע שאת יודעת מה מתאים, אין עם זה בעיה.
למרות שאני לא ממליצה, אולי במקרה שלך זה קצת אחרת, אפשר גם לצלם ולשלוח תמונה, כך שאמא שלך יכולה לחוות חוות דעת.
חודש בארץ זה מעולה לכל הפינישים האחרונים, גם לפינישים של השמלה. את לא הכלה הראשונה שבאה לחגוג בארץ, ומעצבים מודעים לכל הרגישויות. פשוט לקבוע מראש לוחות זמנים גמישים לפי לוחות הזמנים שלך. וכמובן, שלא לשכוח לעגן הכל בחוזה.

מיני 29

New member
כרגיל את מצילה אותתי עם הידע האינסופי שלך

אם אני אכן רוצה סטייליסטית איך למצוא אחת כזאת?
דרך גוגל קצת מפחיד....
&nbsp
במידה ואלך לואדים או לרינה האם לדעתך באמת אפשר לסמוך עליהם שהם יתאימו לי משהו שיושב עלי טוב ולא סתם ינסו לדחוף לי?
&nbsp
עד כמה שאת יודעת אצל ואדים ורינה יש שמלות מוכנות שלא צריך להכין מאפס?
&nbsp
כיף נורא לשמוע שאין תלונות על ואדים... נראה לי אתחיל ממנו ואחר כך רינה את תמרה נשמור לבסוף (אגב שמעת עליה משהו?)
&nbsp
איך זה שבארץ אין כמו בחול חנויות כלליות לשמלות כלה ולא רק ל מעצב אחד ספציפי???
&nbsp
תודה על הטיפ החשוב של לעגן הכול בחוזה :)

ronitvas

New member
לדעתי בכל המקומות יש גם שמלות מוכנות למכירה

לא הייתי פוסלת קניה בחו"ל, לפעמים זה הרבה יותר זול. ממליצה להישאר עם הראש פתוח.
כולם מנסים לדחוף, כי הם חייבים למכור.
הכי חשוב זה ללכת עם הלב והאינטואיציה. משהו שלא מרגיש לך טוב, אל תסגרי.
אם תעשי חיפוש בפורום תראי שיש מלא מלא מלא חוות דעת.
אם את לא מיומנת בחיפוש, אשמח להסביר איך עושים זאת.

לעוד טיפים של התחלה, ממליצה לך לקרוא את החוברת הראשונה והשניה שכתבתי. בטוחה שהן יסדרו קצת את הבלאגן

http://citrusim.blogspot.com/2015/02/blog-post_10.html
http://citrusim.blogspot.com/2015/02/2.html

החוברת השלישית פחות רלוונטית לך כרגע

מיני 29

New member
אני יודעת איך לעשות חיפוש

וקראתי מלאאאאא קרדיטים שעזרו נורא
הבעיה שאני לא יודעת מה הסגנון שלי
מה ישב עלי טוב....
&nbsp
תודה רבה רבה על החוברות
רק שהשנייה הקישור שלה לא עובד :(

מיני 29

New member
עכשיו כן תודה

היום אחרי עבודה ולימודים אעבור על זה
&nbsp
ממש תודה לך

מיני 29

New member
לאט לאט אני קוראת את החוברות שלך

ולומדת מהן המון
תודה!!!

ותודה רבה על הקישור
בהחלט אבדוק את הנושא :)

מיני 29

New member
אנחנו ממש הדפסנו אותה וממרקרים נקודות חשובות :)

מאמינה שבזכותך ייחסך לנו הרבה כאב ראש ומפחי נפש

dori78

New member
תתחילי מלחפש בגוגל

לפי מילות חיפוש רלוונטיות.
את אומרת שאת נמוכה, קצתצ מלאה ובעלת חזה גדול?
חפשי צירופים כמו full figured wedding dress, plus size wedding dress וכד'.
הנה לדוגמה: http://tinyurl.com/nq3j5xa
שימי לב למאפיינים המשותפים לכל השמלות: חיתוך במותן וחצאית בגזרת A, שמסווה יפה את קווי הגוף.
ככה כולם יכולים רק לנסות לנחש איפה נגמר הישבן שלך ואיפה מתחילה החצאית להתרומם בגלל הטול שמתחתיה, למשל.
ראיתי שם שמלה אחת שנראתה לי מזעזעת, על כלה עם חזה ממש ממש גדול - משהו עם קו של שתי קשתות קעורות מעל החזה.
זה גורם לחזה להיראות כמו שני בלונים, כי מלמטה הקו הוא של שני עיגולים (הצורה הטבעית של השד) וגם מלמעלה חצי עיגול.

מיני 29

New member
זה באמת רעיון

לחפש שמלות כלה לפי מילות החיפוש של הגוף שלי
ולראות מה המוטיב החוזר
המון תודה

dori78

New member
כל מי שלא יודעת מה ישב עליה טוב

ומסתדרת עם אנגלית - מוזמנת להיכנס לקישור הזה ולקרוא קצת בנושא.

מיני 29

New member
אני לומדת בשפה האנגלית

אז אנגלית זה לא בעיה

המון המון תודה על הקישור

למעלה